Administration - en to eo translation catalogue (2422 entries)

en: "%1$s" by %2$s.
eo: "%1$s" de %2$s.

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
eo: "%1$s" el %2$s de %3$s.

en: "%1$s" from %2$s.
eo: "%1$s" el %2$s.

en: $image needs to be an WP_Image_Editor object
eo: $image devas esti WP_Image_Editor-objekto

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
eo: %1$s MB (%2$s%%) spaco uzita

en: %1$s by %2$s.
eo: %1$s de %2$s.

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
eo[0]: Pritakso %1$s bazita sur %2$s pritakso
eo[1]: Pritaksado %1$s bazita sur %2$s pritaksoj

en: %1$s updated successfully.
eo: %1$s sukcese ĝisdatiĝis.

en: %d media attachment moved to the trash. | %d media attachments moved to the trash.
eo[0]: %d aŭdvida alkroĉaĵo movita al rubujo.
eo[1]: %d aŭdvidaj alkroĉaĵoj movitaj al rubujo.

en: %d media attachment permanently deleted. | %d media attachments permanently deleted.
eo[0]: %d aŭdvida alkroĉaĵo porĉiame forviŝita.
eo[1]: %d aŭdvidaj alkroĉaĵoj porĉiame forviŝitaj.

en: %d media attachment restored from the trash. | %d media attachments restored from the trash.
eo[0]: %d aŭdvida alkroĉaĵo savita el la rubujo.
eo[1]: %d aŭdvidaj alkroĉaĵoj savitaj el la rubujo.

en: %d star | %d stars
eo[0]: %d stelo
eo[1]: %d steloj

en: %s Active Installs
eo: %s aktivaj instaloj

en: %s MB Space Allowed
eo: %s MB spaco permesita

en: %s Page | %s Pages
eo[0]: %s paĝo
eo[1]: %s paĝoj

en: %s Page Template
eo: %s Paĝomodelo

en: %s Post | %s Posts
eo[0]: %s afiŝo
eo[1]: %s afiŝoj

en: %s ago
eo: Antaŭ %s

en: %s approved comment | %s approved comments
eo[0]: %s aprobita komento
eo[1]: %s aprobitaj komentoj

en: %s column | %s columns
eo[0]: %s kolumno
eo[1]: %s kolumnoj

en: %s comment | %s comments
eo[0]: %s komento
eo[1]: %s komentoj

en: %s comment approved | %s comments approved
eo[0]: %s komento estas aprobita
eo[1]: %s komentoj estas aprobitaj

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
eo[0]: %s komento estis markita kiel trudaĵo.
eo[1]: %s komentoj estis markitaj kiel trudaĵo.

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
eo[0]: %s komento estis movita al la rubujo.
eo[1]: %s komentoj estis movitaj al la rubujo.

en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
eo[0]: %s komento forviŝita porĉiame
eo[1]: %s komentoj forviŝitaj porĉiame

en: %s comment restored from the Trash | %s comments restored from the Trash
eo[0]: %s komento estis restarigita el la rubujo
eo[1]: %s komentoj estis restarigitaj el la rubujo

en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
eo[0]: %s komento estis restarigita el la trudaĵujo
eo[1]: %s komentoj estis restarigitaj el la trudaĵujo

en: %s failed to embed.
eo: Enkorpigo de %s malsukcesis.

en: %s files
eo: %s dosieroj

en: %s from now
eo: %s de nun

en: %s has been logged out.
eo: %s estis elsalutigita.

en: %s has been updated.
eo: %s estas nun ĝisdata.

en: %s has taken over and is currently editing.
eo: %s transprenis kaj estas redaktanta.

en: %s is currently editing
eo: %s estas redaktanta

en: %s item | %s items
eo[0]: %s ero
eo[1]: %s eroj

en: %s link deleted. | %s links deleted
eo[0]: %s ligilo estas forviŝita
eo[1]: %s ligiloj estas forviŝitaj

en: %s or higher
eo: %s aŭ pli nova

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
eo[0]: %s paĝo enrubigita.
eo[1]: %s paĝoj enrubigitaj.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
eo[0]: %s paĝo ne estis ĝisdatigita, iu redaktas ĝin.
eo[1]: %s paĝoj ne estis ĝisdatigitaj, iu redaktas ilin.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
eo[0]: %s paĝo ĉiame forviŝita.
eo[1]: %s paĝoj ĉiame forviŝitaj.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
eo[0]: %s paĝo savita el la rubujo.
eo[1]: %s paĝoj savitaj el la rubujo.

en: %s page updated. | %s pages updated.
eo[0]: %s paĝo ĝisdatigita.
eo[1]: %s paĝoj ĝisdatigitaj.

en: %s pending comment | %s pending comments
eo[0]: %s pritraktota komento
eo[1]: %s pritraktotaj komentoj

en: %s plugin
eo: %s kromprogramo

en: %s plugins
eo: %s kromprogramoj

en: %s post by this author | %s posts by this author
eo[0]: %s afiŝo per tiu ĉi aŭtoro
eo[1]: %s afiŝoj per tiu ĉi aŭtoro

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
eo[0]: %s afiŝo enrubigita.
eo[1]: %s afiŝoj enrubigitaj.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
eo[0]: %s afiŝo ne ĝisdatigita, iu redaktas ĝin.
eo[1]: %s afiŝoj ne ĝisdatigitaj, iu redaktas ilin.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
eo[0]: %s afiŝo ĉiame forviŝita.
eo[1]: %s afiŝoj ĉiame forviŝitaj.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
eo[0]: %s afiŝo savita el la rubujo.
eo[1]: %s afiŝoj savitaj el la rubujo.

en: %s post updated. | %s posts updated.
eo[0]: Ĝisdatigis %s afiŝon.
eo[1]: Ĝisdatigis %s afiŝojn.

en: %s queries
eo: %s serĉmendoj

en: %s rating
eo: %s pritakso

en: %s seconds
eo: %s sekundoj

en: %s site | %s sites
eo[0]: %s retejo
eo[1]: %s retejoj

en: %s user | %s users
eo[0]: %s uzanto
eo[1]: %s uzantoj

en: %s user deleted. | %s users deleted.
eo[0]: %s uzanto forviŝita.
eo[1]: %s uzantoj forviŝitaj.

en: &hellip;and your MySQL password.
eo: &hellip;kaj via MySQL-pasvorto.

en: &larr; Back to Users
eo: &larr; Reen al Uzantoj

en: &larr; Return to editor
eo: &larr; Reen al la afiŝa redaktilo

en: &mdash; No Change &mdash;
eo: &mdash; Neniu ŝanĝo &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
eo: &mdash; Neniu rolo por tiu ĉi TTT-ejo &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
eo: &ndash; AŬ &ndash;

en: (Leave at 0 for no rating.)
eo: (Lasu ĉe 0 por ne fari pritakson.)

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
eo: (Registriĝo estis malebligita. Nur membroj de tiu ĉi TTT-ejo povas komenti.)

en: (Unattached)
eo: (Ne alkroĉita)

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
eo[0]: (bazita sur %s pritakso)
eo[1]: (bazita sur %s pritaksoj)

en: (no parent)
eo: (neniu patro)

en: + Add New Category
eo: + Aldoni kategorion

en: .htaccess (for rewrite rules )
eo: .htaccess (por reverkoreguloj)

en: 1 page not updated, somebody is editing it.
eo: 1 paĝo ne ĝisdatigita, iu redaktas ĝin.

en: 1 post not updated, somebody is editing it.
eo: 1 afiŝo ne ĝisdatigita, iu redaktas ĝin.

en: 404 Template
eo: Modelo por 404-paĝo

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
eo: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Ĝisdatigu %2$s</a> aŭ lernu kiel <a href="%3$s" class="browse-happy-link">foliumi feliĉe</a>

en: <a href="%s">Learn more about WordPress %s</a>.
eo: <a href="%s">Lernu pli pri WordPress %s</a>.

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
eo: <a href="%s">Ligiloj</a> / Aldoni novan ligilon

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
eo: <a href="%s">Ligiloj</a> / Redakti ligilon

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Documentation on Comments</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Dokumentado pri komentoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Background</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Dokumentado pri propra fono</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Header</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Dokumentado pri propra kapo</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Documentation on Menus</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Dokumentado pri menuoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Documentation on Widgets</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Dokumentado pri kromprogrametoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Documentation on Comment Spam</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Dokumentado pri trudaĵo-komentoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Documentation on My Sites</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Dokumentado pri "Miaj retejoj"</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Documentation on Dashboard</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Dokumentado pri la panelo</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Dokumentado pri la ĝisdatigo de WordPress</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentation on Editing Files</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Dokumentado pri redaktado de dosieroj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date and time formatting</a>.
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Dokumentado pri dato- kaj tempoaranĝo</a>.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Dokumentado pri klavaraj mallongigoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">More information</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Pli multaj informoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Creating Links</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentado pri kreado de ligiloj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Link Categories</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Dokumentado pri ligilokategorioj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Links</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Dokumentado pri la administrado de ligiloj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentation on Managing Plugins</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Dokumentado pri la administrado de kromprogramoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Uploading Media Files</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentado pri enŝutado de aŭdvideaĵaj dosieroj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Documentation on Edit Media</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Dokumentado pri redaktado de aŭdvideaĵoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Documentation on Media Library</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Dokumentado pri la aŭdvida biblioteko</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Nginx">Documentation on Nginx configuration</a>.
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Nginx">Dokumentado pri agordo de Nginx</a>.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Pages</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentado pri la aldono de novaj paĝoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Pages</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Dokumentado pri administrado de paĝoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Documentation on Editing Pages</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Dokumentado pri redaktado de paĝoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Installing Plugins</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentado pri instalado de kromprogramoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Documentation on Editing Plugins</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Dokumentado pri redaktado de kromprogramoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentado pri skribado kaj redaktado de afiŝoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Categories</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Dokumentado pri kategorioj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Posts</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Dokumentado pri administrado de afiŝoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Documentation on Tags</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Dokumentado pri etikedoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Revisions Management</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Administrado de revizioj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Priskriboj de roloj kaj kapabloj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Documentation on Discussion Settings</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Dokumentado pri diskutagordoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Documentation on General Settings</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Dokumentado pri la ĝeneralaj agordoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Documentation on Media Settings</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Dokumentado pri aŭdvidaĵaj agordoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Documentation on Permalinks Settings</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Dokumentado pri fiksligilaj agordoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Documentation on Reading Settings</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Dokumentado pri la legoagordoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Documentation on Writing Settings</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Dokumentado pri la skriboagordoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentation on Template Tags</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Dokumentado pri etikedoj de modeloj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentation on Theme Development</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Dokumentado pri etosa programado</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Documentation on Export</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Dokumentado pri eksportado</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Documentation on Import</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Dokumentado pri importado</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Documentation on Tools</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Dokumentado pri la ilaro</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Users</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentado pri aldonado de novaj uzantoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Users</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Dokumentado pri administrado de uzantoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Documentation on User Profiles</a>
eo:  	<a href="https://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Dokumentado pri uzantoprofiloj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Documentation on Using Permalinks</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Dokumentado pri uzado de fiksligiloj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentation on Using Themes</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Dokumentado pri uzado de etosoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentation on Adding New Themes</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Dokumentado pri aldonado de novaj etosoj</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! <a href="%2$s">Please update now</a>.
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> estas havebla! <a href="%2$s">Bonvolu ĝisdatigi nun</a>.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! Please notify the site administrator.
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> estas havebla! Bonvolu atentigi la administranton de la TTT-ejo.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Documentation on Writing Plugins</a>
eo: <a href="https://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Dokumentado pri skribo-kromprogramoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Helpforumoj</a>

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is %s
eo: La <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr>-horo estas %s

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
eo: <code>_blank</code> &mdash; nova fenestro aŭ tabo.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
eo: <code>_none</code> &mdash; sama fenestro aŭ tabo.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
eo: <code>_top</code> &mdash; nuna fenestro aŭ tabo, sen kadroj.

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em>
eo: <strong>%1$s</strong> de <em>%2$s</em>

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em> (will also <strong>delete its data</strong>)
eo: <strong>%1$s</strong> de <em>%2$s</em> (tio ankaŭ <strong>forigos ties datumojn</strong>)

en: <strong>%s</strong> &mdash; This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
eo: <strong>%s</strong> &mdash; Tio permesas vin ligi bildon kun via afiŝo sen la enmeto de tiu. Tio utilas nur se via etoso uzas elstarigitan bildon kiel bildeton de afiŝo sur la ĉefpaĝo, en propra kapo, ktp.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
eo: <strong><em>Notu tiun pasvorton</em></strong> zorge! Ĝi estas <em>hazarda</em> pasvorto, kiu estis kreita nur por vi.

en: <strong>Activity</strong> &mdash; Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
eo: <strong>Aktiveco</strong> &mdash; Montras la planitajn afiŝojn, laste publikigitajn afiŝojn kaj lastajn prikomentojn de viaj afiŝoj kaj permesas vian pritraktadon.

en: <strong>Advice:</strong> think very carefully about your site crashing if you are live-editing the theme currently in use.
eo: <strong>Konsilo:</strong> pripensu la eblon, ke via retejo povus kolapsi pro ŝanĝoj al nunmomente uzata etoso.

en: <strong>At A Glance</strong> &mdash; Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
eo: <strong>Je ekrigardo</strong> &mdash; Montras resumon de la enhavo en la retejo kaj montras la uzitajn etoson kaj version de WordPress.

en: <strong>Box Controls</strong> &mdash; Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
eo: <strong>Agordoj de skatoloj</strong> &mdash; Alklaku titolobreton de skatolo por etendi aŭ maletendi ĝin. Aldone, la enhavo de kelkaj skatoloj estas agordebla, do montros ligilon &#8220;Agordi&#8221; kiam vi musumas super la titolobreto.

en: <strong>Caution:</strong> We recommend you back up your existing %1$s and %2$s files.
eo: <strong>Averto:</strong> Ni rekomendas, ke vi kreu sekurkopiojn de viaj dosieroj %1$s kaj %2$s.

en: <strong>Caution:</strong> We recommend you back up your existing %s file.
eo: <strong>Averto:</strong> Ni rekomendas, ke vi kreu sekurkopion de via dosiero %s.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
eo: <strong>Alklako de sago dekstre de menuero</strong> en la redaktilo montros ordinaran grupon de agordoj. Aldonaj agordoj, kiel ligilo-celo, CSS-klasoj, ligilo-rilatoj kaj ligilo-priskriboj, povas esti (mal)ebligitaj per la langeto Agordoj de ekrano.

en: <strong>Compatible</strong> with your version of WordPress
eo: <strong>Kongrua</strong> kun via versio de WordPress

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you&#8217;re reconnected.
eo: <strong>Malkonektita.</strong> Konservo estas nepovigita ĝis denova konektiĝo.

en: <strong>Description</strong> &mdash; The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
eo: <strong>Priskribo</strong> &mdash; La priskribo ne estas defaŭlte videbla; tamen eble kelkaj etosoj montras ĝin.

en: <strong>Discussion</strong> &mdash; You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
eo: <strong>Diskuto</strong> &mdash; Vi povas en- kaj malŝalti komentojn kaj resondadon, kaj se estas komentoj al la afiŝo, vi povas vidi ilin tie kaj administri ilin.

en: <strong>Drag and Drop</strong> &mdash; To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
eo: <strong>Treni kaj faligi</strong> &mdash; Por aliaranĝi modulojn, trenu kaj faligu per alklako de titolobreto de cela modulo kaj faligu kiam vi vidas grizan skatolon de punktolinioj aperi en dezirata loko.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
eo: <strong>Trenu kaj faligu</strong> viajn dosierojn al la suba loko. Pluraj dosieroj estas permesitaj.

en: <strong>ERROR:</strong> There was an error connecting to the server, Please verify the settings are correct.
eo: <strong>ERARO:</strong> Okazis eraro dum la konektado al la servilo. Bonvolu kontroli, ke la agordoj estas ĝustaj.

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
eo: <strong>ERARO</strong>: Pasvortoj ne rajtas enhavi la signon "\".

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a nickname.
eo: <strong>ERARO</strong>: Bonvole entajpu karesnomon.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an email address.
eo: <strong>ERARO</strong>: Enskribu vian retpoŝtan adreson

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in both password fields.
eo: <strong>ERARO</strong>: Bv. tajpi la saman pasvorton en ambaŭ pasvorto-kampojn.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address is already used.
eo: <strong>ERARO</strong>: Tiu ĉi retpoŝta adreso jam estas uzata.

en: <strong>ERROR</strong>: options page not found.
eo: <strong>ERARO</strong>: La opcia paĝo ne estis trovita.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
eo: <strong>Redakti</strong> portas vin al la redakta ekrano por tiu afiŝo. Vi povas atingi tiun ekranon ankaŭ klakante al la titolo de la afiŝo.

en: <strong>Format</strong> &mdash; Post Formats designate how your theme will display a specific post. For example, you could have a <em>standard</em> blog post with a title and paragraphs, or a short <em>aside</em> that omits the title and contains a short text blurb. Please refer to the Codex for <a href="https://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">descriptions of each post format</a>. Your theme could enable all or some of 10 possible formats.
eo: <strong>Tipo</strong> &mdash; Tipo de afiŝo montras vian afiŝon en aparta maniero, laŭ uzita etoso. Ekzemple, vi povus uzi <em>normalan</em> blog-afiŝon kun titolo kaj alineoj aŭ mallongan <em>mencion</em> kiu delasas titolon kaj enhavas etan resumon aŭ skizon. Bonvole legu en la Codex pri <a href="https://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">priskriboj de ĉiu afiŝo-tipo</a>. Via etoso subtenas kelkajn aŭ ĉiujn el la 10 eblaj tipoj.

en: <strong>Important:</strong> before updating, please <a href="https://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">back up your database and files</a>. For help with updates, visit the <a href="https://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a> Codex page.
eo: <strong>Grave:</strong> Antaŭ ol ĝisdatigi, bonvolu <a href="https://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">fari sekurkopion de via datumbazo kaj viaj dosieroj</a>. Por ricevi helpon rilate al ĝisdatigoj, vizitu la Codex-paĝon <a href="https://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Ĝisdatigo de WordPress</a>.

en: <strong>Incompatible</strong> with your version of WordPress
eo: <strong>Nekongrua</strong> kun via versio de WordPress

en: <strong>Name</strong> &mdash; The name is how it appears on your site.
eo: <strong>Nomo</strong> &mdash; La nomo estas, kiel ĝi aperas ĉe via retejo.

en: <strong>Order</strong> &mdash; Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
eo: <strong>Vicordo</strong> &mdash; Paĝoj kutime estas ordigitaj laŭ la alfabeto, sed vi povas elekti vian propran vicordon enigante numeron (1 por la unua ktp.) en tiun ĉi kampon.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
eo: <strong>Patraj</strong> &mdash; kategorioj, malkiel etikedoj, povas havi hierarkion. Vi eble havas kategorion Ĵazo kaj sub tiu, idajn kategoriojn Bibopo kaj Ĵazorkestro. Laŭ via plaĉo. Por krei subkategorion, elektu alian kategorion el la patra falmenuo.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
eo: <strong>Patro</strong> &mdash; Vi povas aranĝi viajn paĝojn en hierarĥioj. Ekzemple vi povus havi &#8220;Pri&#8221;-paĝon, kiu havas &#8220;Vivhistorion&#8221;- kaj &#8220;Mian hundon&#8221;-paĝojn sub ĝi. Ne ekzistas limoj, je kiom multaj niveloj vi volas ingi paĝojn.

en: <strong>Please Note:</strong> Any customizations you have made to theme files will be lost. Please consider using <a href="%s">child themes</a> for modifications.
eo: <strong>Bonvolu noti:</strong> Ĉiuj adaptaĵoj, kiujn vi faris al la etosaj dosieroj, estos perditaj. Bonvolu konsideri uzti <a href="%s">infanajn etosojn</a> por modifoj.

en: <strong>Post editor</strong> &mdash; Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab.
eo: <strong>Redaktilo por afiŝoj</strong> &mdash; Entajpu la tekston de la afiŝo. Estas du manieroj de redaktado: Pervida kaj HTML. Elektu la reĝimon per alklako de la dezirata langeto.

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
eo: <strong>Antaŭvidi</strong> montras aperon de via malneto se vi publikigus ĝin. Rigardi irigas vin al via aktuala retejo por rigardi la afiŝon. Kiu el tiuj ligiloj estas videbla dependas de la stato de la afiŝo.

en: <strong>Publish</strong> &mdash; You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post. The Password protected option allows you to set an arbitrary password for each post. The Private option hides the post from everyone except editors and administrators.
eo: <strong>Publikigi</strong> &mdash; En la publikigi-skatolo, vi povas agordi la aperigon de via afiŝo. Por statuso, videbleco kaj publikigi (tuj), alklaku al la ligilo Redakti por montri pliajn elektojn. Videbleco inkluzivas elektojn por protekti afiŝon per pasvorto, aŭ la eblo fiksi ĝin je la supro de via blogo (gluita). Publikigi (tuj), permesas vin fiksi estontajn aŭ jam pasintajn daton kaj tempon, por ke la afiŝo estu aŭtomate publikigita en la estonto, aŭ la afiŝo estu publikigita kun dato en la pasinto. La eblo por pasvorto-protekto permesas kreon de pasvorto por ĉiu afiŝo. La privata eblo kaŝas la afiŝon de ĉiu ekcepte redaktistojn kaj administrantojn.

en: <strong>Quick Draft</strong> &mdash; Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 5 most recent draft posts you've started.
eo: <strong>Rapida malneto</strong> &mdash; Permesas la kreon de nova afiŝo kaj la konservon kiel malneton. Ankaŭ montras ligilojn al viaj 5 plej lastaj malnetoj.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
eo: <strong>Rapide redakti</strong> provizas enpaĝan aliron al la metadatumoj de via afiŝo, permesante al vi ĝisdatigi detalojn de la afiŝo sen forlasi tiun ĉi ekranon.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
eo: <strong>Hazarde:</strong> Montru alian bildon sur ĉiu paĝo.

en: <strong>Screen Options</strong> &mdash; Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
eo: <strong>Fenestraj agordoj</strong> &mdash; uzu la langeton Fenestraj agordoj por elekti montri panelajn skatolojn.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> &mdash; Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
eo: <strong>Sendi respuradojn</strong> &mdash; Per respuradoj oni povas sciigi al malnovaj blogsistemoj, ke oni kreis ligilon al ili. Se vi ligas al aliaj WordPress-aj blogoj, tiuj estas aŭtomate informataj pere de resondado kaj la kampo ne estas bezonata.

en: <strong>Slug</strong> &mdash; The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
eo: <strong>URL-nomo</strong> &mdash; La &#8220;URL-nomo&#8221; estas la URL-amika versio de la nomo. Ĝi kutime estas komplete minuskla kaj nur enhavas literojn (sen supersignoj!), numerojn kaj streketojn.

en: <strong>Template</strong> &mdash; Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
eo: <strong>Modelo</strong> &mdash; Iuj etosoj havas specialajn modelojn, kiujn vi povas uzi por kelkaj paĝoj, kiuj eble havas specialajn ecojn aŭ apartajn aranĝojn. Se ekzistas tiaj, ili devas aperi en ĉi tiu falmenuo.

en: <strong>The parent theme could not be found.</strong> You will need to install the parent theme, <strong>%s</strong>, before you can use this child theme.
eo: <strong>Ne eblis trovi la patran etoson.</strong> Vi bezonas instali la patran etoson, <strong>%s</strong>, antaŭ ol vi povas uzi tiun ĉi infanan etoson.

en: <strong>Themes and Plugins</strong> &mdash; To update individual themes or plugins from this screen, use the checkboxes to make your selection, then <strong>click on the appropriate &#8220;Update&#8221; button</strong>. To update all of your themes or plugins at once, you can check the box at the top of the section to select all before clicking the update button.
eo: <strong>Etosoj kaj kromprogramoj</strong> &mdash; Por ĝisdatigi apartajn etosojn aŭ kromprogramojn per tiu ekrano, uzu la markobutonojn por elekti, poste <strong>alklaku la kongruan butonon &#8220;Ĝisdatigi&#8221;</strong>. Por ĝisdatigi ĉiujn viajn etosojn aŭ kromprogramojn samtempe, elektu la skatolon supre de la sekcio por elekti ĉion antaŭ ol vi alklakos la ĝisdatigan butonon.

en: <strong>Title</strong> &mdash; Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
eo: <strong>Titolo</strong> &mdash; Enigu titolon por via afiŝo. Post kiam vi enigis titolon, vi vidos sube la fiksligilon, kiun vi povas redakti.

en: <strong>Translations</strong> &mdash; The files translating WordPress into your language are updated for you whenever any other updates occur. But if these files are out of date, you can <strong>click the &#8220;Update Translations&#8221;</strong> button.
eo: <strong>Tradukoj</strong> &mdash; La traduk-dosieroj por WordPress estas ĝisdatigitaj ĉiam, kiam okazas aliaj ĝisdatigoj. Sed se tiuj dosieroj por via lingvo estas malnovaj, vi povas <strong>alklaki la butonon &#8220;Ĝisdatigi tradukojn&#8221;</strong>.

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
eo: <strong>Rubujo</strong> forigas vian afiŝon de tiu ĉi listo kaj metas ĝin en la rubujon, de kie vi povas porĉiame forviŝi ĝin.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bugs.
eo[0]: <strong>Versio %1$s</strong> pritraktis %2$s cimon.
eo[1]: <strong>Versio %1$s</strong> pritraktis %2$s cimojn.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bugs.
eo[0]: <strong>Versio %1$s</strong> pritraktis sekurecproblemon kaj korektis %2$s cimon.
eo[1]: <strong>Versio %1$s</strong> korektis sekurecproblemon kaj korektis %2$s cimojn.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bugs.
eo[0]: <strong>Versio %1$s</strong> pritraktis kelkajn sekurecproblemojn kaj korektis %2$s cimon.
eo[1]: <strong>Versio %1$s</strong> pritraktis kelkajn sekurecoproblemojn kaj korektis %2$s cimojn.

en: <strong>Version %s</strong> addressed one security issue.
eo: <strong>Versio %s</strong> solvis unu sekurecan problemon.

en: <strong>Version %s</strong> addressed some security issues.
eo: <strong>Versio %s</strong> respondis al sekureca problemo.

en: <strong>Warning:</strong> Making changes to active plugins is not recommended. If your changes cause a fatal error, the plugin will be automatically deactivated.
eo: <strong>Averto:</strong> Faro de ŝanĝo al aktiva kromprogramo ne estas rekomendita. Se viaj ŝanĝoj kaŭzas paneon, la kromprogramo estos aŭtomate malaktivigita.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been marked as compatible</strong> with your version of WordPress.
eo: <strong>Averto:</strong> Tiu ĉi kromprogramo ne estas markita <strong>kongrua</strong> kun via versio de WordPress.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
eo: <strong>Averto:</strong> Tiu ĉi kromprogramo <strong>ne estas testita</strong> en via nuna versio de WordPress.

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
eo: <strong>Averto:</strong> tiuj ĉi paĝoj ne estu la samaj!

en: <strong>Welcome</strong> &mdash; Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
eo: <strong>Bonvenon</strong> &mdash; Montras ligilon por kelkaj el la plej kutimaj taskoj por starigi novan TTT-ejon.

en: <strong>WordPress News</strong> &mdash; Latest news from the official WordPress project, the <a href="https://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>, and popular and recent plugins.
eo: <strong>Novaĵoj de WordPress</strong> &mdash; Lastaj novaĵoj de la oficiala projekto de WordPress, la <a href="https://planet.wordpress.org/">Planedo WordPress</a> kaj popularaj kaj lastaj kromprogramoj.

en: <strong>WordPress News</strong> &mdash; Latest news from the official WordPress project, the <a href="https://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>.
eo: <strong>Novaĵoj de WordPress</strong> &mdash; Lastaj novaĵoj de la oficiala projekto de WordPress, la <a href="https://planet.wordpress.org/">Planedo WordPress</a>.

en: <strong>WordPress</strong> &mdash; Updating your WordPress installation is a simple one-click procedure: just <strong>click on the &#8220;Update Now&#8221; button</strong> when you are notified that a new version is available.
eo: <strong>WordPress</strong> &mdash; Ĝisdatigo de via WordPressa instalo estas simpla unu-klaka faro: nur <strong>alklaku sur la butono &#8220;Ĝisdatigi nun&#8221;</strong> kiam vi ricevos avizon ke nova versio estas havebla.

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
eo: <a href="%s">Fiksitan paĝon</a> (elektu ĉi-sube)

en: A comment is held for moderation
eo: Komento estas kontrolota

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
eo: Ruĝa strio maldekstre signifas, ke la komento atendas vian pritrakton.

en: About
eo: Pri

en: About Pages
eo: "Pri"-paĝoj

en: About Yourself
eo: Pri vi mem

en: About the user
eo: Pri la uzanto

en: Accessibility Ready
eo: Preta por faciliga reĝimo

en: Account Management
eo: Administro de konto

en: Actions
eo: Agoj

en: Activate %s
eo: Aktivigi %s

en: Activate &#8220;%s&#8221;
eo: Aktivigi &#8220;%s&#8221;

en: Activate Plugin
eo: Aktivigi kromprogramon

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
eo: Aktivigi kromprogrameton &amp; funkciigi importilon

en: Activate importer
eo: Aktivigi importilon

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Aktiva <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Aktivaj <span class="count">(%s)</span>

en: Active Installs:
eo: Aktivaj instaloj:

[ctx: Active plugin installs]
en: 1+ Million
eo: Pli ol unu miliono

en: Activity
eo: Aktiveco

en: Add
eo: Aldoni

en: Add Comment
eo: Aldoni komenton

en: Add Custom Field
eo: Aldoni propran kampon

en: Add Existing User
eo: Aldoni ekzistantan uzanton

en: Add New Custom Field:
eo: Aldoni novan propran kampon:

en: Add New Link
eo: Aldoni novan ligilon

en: Add New Theme
eo: Aldoni novan etoson

en: Add New User
eo: Aldoni novan uzanton

en: Add Plugins
eo: Aldoni kromprogramojn

en: Add Themes
eo: Aldoni etosojn

en: Add Widget
eo: Aldoni kromprogrameton

en: Add a blog post
eo: Aldoni blogafiŝon

en: Add additional pages
eo: Aldoni pliajn paĝojn

en: Add an About page
eo: Aldoni "Pri"-paĝon

en: Add comment
eo: Aldoni komenton

en: Add media files from your computer
eo: Elekti aŭdovidaĵojn el via komputilo

en: Add menu items from the column on the left.
eo: Aldonu menuerojn el la maldekstra kolumno.

en: Add new Comment
eo: Aldoni novan komenton

[ctx: Add new theme]
en: Add New
eo: Aldoni novan

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
eo: Aldonu unu aŭ plurajn erojn samtempe per <strong>elekto de markskatolo apud ĉiu ero kaj alklako de Aldoni al menuo</strong>

en: Add the following to your %1$s file in %2$s <strong>above</strong> the line reading <code>/* That&#8217;s all, stop editing! Happy blogging. */</code>:
eo: Aldonu la sekvan al via dosiero %1$s en %2$s <strong>super</strong>/* la linio dirante <code> Tio estas ĉio, ĉesigu la redaktadon! Bondezirojn al via blogado.*/</code>:

en: Add the following to your %1$s file in %2$s, <strong>replacing</strong> other WordPress rules:
eo: Aldonu la sekvan al via dosiero %1$s en %2$s, <strong>anstataŭigante</strong> aliajn WordPressajn regulojn:

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation.
eo: Aldoni la uzanton sen la sendo de retletero postulante konfirmon.

en: Add, organize, and modify individual menu items
eo: Aldoni, organizi kaj modifi apartajn menuerojn

en: Adding Categories
eo: Aldonante kategoriojn

en: Adding Plugins
eo: Aldoni kromprogramojn

en: Adding Tags
eo: Aldonante etikedojn

en: Adding Themes
eo: Aldoni etosojn

en: Additional Capabilities
eo: Aldonaj kapabloj

en: Additional settings
eo: Aldonaj agordoj

en: Addresses of Sites in your Network
eo: Adresoj de retejoj en via reto

en: Admin Color Scheme
eo: Kolorskemo por administrado

en: Administrators have access to all the administration features.
eo: Administrantoj havas aliron al ĉiuj administraj funkcioj.

en: Advanced caching plugin.
eo: Altnivela memortenada kromprogramo.

en: After typing in your edits, click Update File.
eo: Post kiam vi entajpis viajn redaktojn, klaku "Ĝisdatigi dosieron".

en: After you&#8217;ve done that, click &#8220;Run the install.&#8221;
eo: Post tio, alklaku &#8220;Lanĉi la instalon.&#8221;

en: All
eo: Ĉiuj

en: All Comments
eo: Ĉiuj komentoj

en: All Settings
eo: Ĉiuj agordoj

en: All Tabs:
eo: Ĉiuj folioj:

en: All Types
eo: Ĉiuj tipoj

en: All Users
eo: Ĉiuj uzantoj

en: All categories
eo: Ĉiuj kategorioj

en: All comment types
eo: Ĉiuj tipoj de komentoj

en: All content
eo: Ĉiu enhavo

en: All image sizes
eo: Ĉiuj bildograndecoj

en: All right, sparky! You&#8217;ve made it through this part of the installation. WordPress can now communicate with your database. If you are ready, time now to&hellip;
eo: Bone, kara! Vi sukcese faras la instalon ĝis nun. WordPress povas nun komuniki kun via datumbazo. Se vi estas preta, tempas&hellip;

en: All selected plugins are up to date.
eo: Ĉiuj elektitaj kromprogramoj estas ĝisdataj.

en: All sizes except thumbnail
eo: Ĉiuj grandecoj krom la bildeto

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
eo: Ĉiuj elŝutitaj dosieroj estas listigitaj en la aŭdvida biblioteko, kun la plej lastaj eroj montritaj unue.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
eo: Ĉiuj alŝutitaj dosieroj estas listitaj en la aŭdovida biblioteko, plej novaj listitaj unue. Vi povas uzi la langeton Fenestraj agordoj por modifi la montradon en la fenestro.

en: All updates have been completed.
eo: Ĉiuj ĝisdatigoj estas kompletaj.

en: Allow
eo: Permesi

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
eo: Permesi <a href="%s" target="_blank">respuradon kaj resondadon</a> al tiu ĉi paĝo.

en: Allow Comments
eo: Permesi komentadon

en: Allow Pings
eo: Permesi sondadon

en: Allow automatic database repair
eo: Permesi aŭtomatan riparon de datumbazo

en: Allow comments.
eo: Permesi komentojn.

en: Allow search engines to index this site
eo: Permesi al serĉiloj, indeksi tiun ĉi TTT-ejon

en: Already pinged:
eo: Jam eĥosondis:

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
eo: Alternativa teksto por la bildo, ekz.. &#8220;The Mona Lisa&#8221;

en: Alternately, you can browse the themes that are Featured, Popular, or Latest. When you find a theme you like, you can preview it or install it.
eo: Aŭ, vi povas trafoliumi la etosojn en Elstarigitaj, Popularaj aŭ Plej lastaj. Kiam vi trovas plaĉan etoson, vi povas antaŭrigardi aŭ instali ĝin.

en: Always use https when visiting the admin
eo: Ĉiam uzi https dum viziti la administrilon

en: American English
eo: Usona angla

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
eo: Aŭomata ĝisdatigo de WordPress malsuksecis - <a href="%s">bonvolu provi la ĝisdatigon nun</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
eo: Aŭtomata ĝisdatigo de WordPress malsukcesis! Bv. sciigi la administranton.

en: An avatar is an image that follows you from weblog to weblog appearing beside your name when you comment on avatar enabled sites. Here you can enable the display of avatars for people who comment on your site.
eo: Avataro estas bildo kiu sekvas vin de ejo al ejo aperanta apud via nomo kiam vi lasas komenton ĉe retejoj kiuj ebligis uzon de avataroj. Tie ĉi vi povas ebligi la montradon de avataroj por personoj kiuj komentas ĉe via retejo.

en: An error occurred while updating %1$s: %2$s
eo: Eraro okazis dum ĝisdatigo de %1$s: %2$s

en: An existing WordPress network was detected.
eo: Ekzistanta WordPressa reto estis trovita.

en: An updated version of WordPress is available.
eo: Aktualigita versio de WordPress estas havebla.

en: Any edits to files from this screen will be reflected on all sites in the network.
eo: Uzante tiun ĉi fenestron, modifoj al dosieroj montriĝos en ĉiuj retejoj de la reto.

en: Anyone can register
eo: Ĉiu ajn rajtas registriĝi

en: Anyone posts a comment
eo: Iu verkas komenton

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Application Attachment Template
eo: Aplikaĵa aldonaĵomodelo

en: Apply Filters
eo: Apliki filtrilojn

en: Apply changes to:
eo: Apliki ŝanĝojn al:

en: Approve
eo: Aprobi

en: Approve Comment
eo: Aprobi komenton

en: Approve this comment
eo: Aprobi tiun ĉi komenton

en: Archived
eo: Arkivitaj

en: Are you sure you want to delete this theme?
    
    Click 'Cancel' to go back, 'OK' to confirm the delete.
eo: Ĉu vi vere volas forviŝi tiun etoson?
    
    Alklaku 'Rezigni' por reveni, 'Bone' por konfirmi la forviŝon.

en: Are you sure you wish to delete these files and data?
eo: Ĉu vi estas certa, ke vi volas forviŝi tiujn ĉi dosierojn kaj datumojn?

en: Are you sure you wish to delete these files?
eo: Ĉu vi vere volas forigi la dosierojn?

en: Ascending
eo: Kreskas

en: Aspect ratio:
eo: Proporcio:

en: Assigned Menu
eo: Asignita menuo

en: At a Glance
eo: Je ekrigardo

en: Attach
eo: Kunigi

en: Attaching Files
eo: Alkroĉi dosierojn

en: Attachment Post URL
eo: URLo de alkroĉaĵo

en: Attachment Template
eo: Aldonaĵomodelo

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
eo: Provu atentigi ajnajn blogojn, al kiuj ligas la artikolo

en: Attempting to roll back to previous version.
eo: Penas malfari kaj reveni al antaŭa versio.

en: Attribute all content to:
eo: Atribuu ĉiun enhavon al:

en: Attributes
eo: Atributoj

en: Audio Attachment Template
eo: Aŭdaĵa aldonaĵomodelo

en: Audio Codec:
eo: Aŭda kodeko:

en: Audio Format:
eo: Aŭda formato:

en: Audio, Video, or Other File
eo: Aŭdaĵo, video aŭ alia dosiero

en: Authentication Keys
eo: Aŭtentigaj ŝlosiloj

en: Author Template
eo: Aŭtora modelo

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
eo: Aŭtoroj povas publikigi kaj administri siajn proprajn afiŝojn kaj povas enŝuti dosierojn.

en: Authors:
eo: Aŭtoroj:

en: Auto Draft
eo: Aŭtomata malneto

en: Auto add pages
eo: Aŭtomata aldono de paĝoj

en: Automatically close comments on articles older than %s days
eo: Aŭtomate malebligi komentojn de afiŝoj pli ol %s tagoj aĝaj.

en: Autosave by %s
eo: Aŭtomata konservo de %s

en: Available Actions
eo: Agoj haveblaj

en: Available Tools
eo: Haveblaj iloj

en: Available Widgets
eo: Disponeblaj kromprogrametoj

en: Avatar Display
eo: Montrado de avataro

en: Avatars
eo: Avataroj

en: Average Rating
eo: Averaĝa pritakso

en: BETA TESTERS:
eo: BETA-TESTANTOJ:

en: BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
eo: ĈU BETA-TESTANTA?
    =============
    
    Tiu ĉi senerariga retletero estas sendita al uzantoj de programista versio de WordPress.
    
    Se vi kredas ke la malsukcesoj povus esti kaŭzitaj de eraro aŭ cimo en WordPress, ĉu vi bonvole raportus tion?
     * Komencu novan temon ĉe la helpforumoj: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Aŭ, se vi scipovas verki erar-raporton: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Dankon! -- La WordPressa teamo

en: Back to post options
eo: Ree al afiŝ-opcioj

[ctx: Background Attachment]
en: Attachment
eo: Alkroĉaĵo

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
eo: La fono estis ĝisdatigita. <a href="%s">Vizitu vian TTT-ejon</a> por vidi kiel ĝi aspektas.

en: Because this is a multisite installation, you may add accounts that already exist on the Network by specifying a username or email, and defining a role. For more options, such as specifying a password, you have to be a Network Administrator and use the hover link under an existing user&#8217;s name to Edit the user profile under Network Admin > All Users.
eo: Ĉar vi instalas multejon, vi rajtas aldoni kontojn jam ekzistantajn en la Reto per specifo de uzantonomo aŭ retpoŝtadreso, kaj difino de rolo. Por pliaj opcioj, kiel specifo de pasvorto, vi devas esti retadministranto kaj uzi la dinamikan ligilon sub la nomo de ekzistanta uzanto por modifi la uzant-profilon ĉe Reta administrado > Ĉiuj uzantoj.

en: Because you are using %1$s, the sites in your WordPress network must use sub-directories. Consider using %2$s if you wish to use sub-domains.
eo: Ĉar vi uzas %1$s, la retejoj en via WordPressa reto devos uzi sub-dosierujojn. Pripensu la uzon de %2$s se vi volas uzi sub-domajnojn.

en: Because your install is in a directory, the sites in your WordPress network must use sub-directories.
eo: Ĉar via instalo estas en dosierujo, la retoj en via Wordpressa reto devas uzi sub-dosierujojn.

en: Because your install is not new, the sites in your WordPress network must use sub-domains.
eo: Ĉar via instalo ne estas nova, la retejoj en via WordPressa reto devas uzi sub-domajnojn.

en: Before a comment appears
eo: Antaŭ ol komento estas montrata

en: Before getting started
eo: Antaŭ la komenciĝo

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
eo: Antaŭ ol vi alŝutas vian importan dosieron, vi bezonas ripari la sekvan eraron:

en: Begin by choosing a theme to edit from the dropdown menu and clicking Select. A list then appears of the theme's template files. Clicking once on any file name causes the file to appear in the large Editor box.
eo: Unue, elektu etoson kiun vi volas redakti el la falmenuo kaj alklaku Elekti. Listo aperas de ĉiuj ŝablonaj dosieroj. Unu alklako al sur dosiernomo aperigas la dosieron en la granda skatolo de la redaktilo.

en: Below you should enter your database connection details. If you&#8217;re not sure about these, contact your host.
eo: Sube, entajpu viajn datumbazajn konektiĝajn detalojn. Se vi ne certas, kontaktu vian interretan gastiganton.

en: Biographical Info
eo: Biografiaj informoj

en: Black
eo: Nigra

en: Blank
eo: Malplena

en: Blavatar
eo: Blavataro

en: Blog pages show at most
eo: Blogpaĝoj montras maksimume

en: Blogroll
eo: Bloglisto

en: Blue
eo: Blua

en: Bookmarklet
eo: Legosignilo

en: Boxes
eo: Skatoloj

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
eo: Apartigi komentojn en paĝojn je %1$s super-nivelaj komentoj ĉiupaĝe, kaj montri la %2$s paĝon defaŭlte.

en: Bring back this update
eo: Revenigi tiun ĉi ĝisdatigon

en: British English
eo: Brita angla

en: Broken <span class="count">(%s)</span> | Broken <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Rompita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Rompitaj <span class="count">(%s)</span>

en: Broken Theme:
eo: Rompita etoso:

en: Broken Themes
eo: Difektitaj etosoj

en: Brown
eo: Bruna

en: Browse revisions
eo: Foliumi reviziojn

en: Browsing %s (active)
eo: Foliumas %s (aktive)

en: Browsing %s (inactive)
eo: Foliumas %s (neaktive)

en: Bulk Actions
eo: Agoj amase

en: Bulk Edit
eo: Amase redakti

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
eo: Sekva

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
eo: Antaŭa

[ctx: Button label for a theme]
en: Next
eo: Sekva

[ctx: Button label for a theme]
en: Previous
eo: Antaŭa

en: By %s.
eo: De %s.

en: CSS Classes (optional)
eo: CSS-klasoj (libervola)

en: Cancel password change
eo: Rezigni pri ŝanĝiĝo de pasvorto

en: Cannot load %s.
eo: Ne eblas ŝargi %s-on.

en: Cannot load image metadata.
eo: Ne eblas ŝargi la metadatumojn de la bildo.

en: Cannot save image metadata.
eo: Ne eblas konservi la metadatumojn de la bildo.

en: Capabilities
eo: Kapabloj

en: Categories and Tags Converter
eo: Konvertilo por kategorioj kaj etikedoj

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
eo: Kategorioj (kaj elekto de ili) povas esti konvertitaj al etikedoj, uzante la <a href="%s">kategorio-al-etikedo-konvertilon</a>.

en: Categories deleted.
eo: Kategorioj forviŝitaj.

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
eo: Kategorioj havas hierarkion, signifante ke vi povas uzi subkategoriojn. Etikedoj ne havas hierarkion kaj do ne povas havi subajn nivelojn. Foje personoj ekuzas unu aŭ la alian por afiŝo, poste ili decidas ke la alia tipo pli taŭgus.

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
eo: Kategorioj, diference al etikedoj, povas esti hierarkiaj. Vi povas ekzemple havi ĵazan kategorion, sub kiu estas idaj kategorioj por bebopo kaj grand-banda ĵazo. Tio estas tute libervola.

en: Categories:
eo: Kategorioj:

en: Category Template
eo: Modelo por kategorioj

en: Category added.
eo: Kategorio aldonita.

en: Category base
eo: Kategoribazo

en: Category deleted.
eo: Kategorio forviŝita.

en: Category not added.
eo: Kategorio ne aldonita.

en: Category not updated.
eo: Kategorio ne ĝisdatigita.

en: Category updated.
eo: Kategorio ĝisdatigita.

en: Caution:
eo: Atentigo:

en: Change
eo: Ŝanĝi

en: Change Permalinks
eo: Ŝanĝu fiksligilojn

en: Change role to&hellip;
eo: Ŝanĝi rolon al&hellip;

en: Changed roles.
eo: La roloj estis ŝanĝitaj.

en: Changing to %s
eo: Ŝanĝas al %s

en: Check Again
eo: Kontroli denove

en: Check secret keys
eo: Kontroli sekretajn ŝlosilojn

en: Choose a Background Image
eo: Elektu fonan bildon

en: Choose a Custom Header
eo: Elektu propran kapon

en: Choose a city in the same timezone as you.
eo: Elektu urbon en via horzono.

en: Choose a file from your computer:
eo: Elektu dosieron el via komputilo:

en: Choose a plugin to edit from the menu in the upper right and click the Select button. Click once on any file name to load it in the editor, and make your changes. Don&#8217;t forget to save your changes (Update File) when you&#8217;re finished.
eo: Elektu la kromprogrameton kiun vi volas modifi el la menuo supre dekstre kaj alklaku butonon Elekti. Alklaku unufoje sur dosiernomo por ŝargi ĝin en la redaktilon. Post viaj ŝanĝoj, ne forgesu alklaki Ĝisdatigi dosieron por konservi la ŝanĝojn.

en: Choose an image from your computer:
eo: Elekti bildon el via komputilo:

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
eo: Elektu tiun parton de la bildo, kiun vi volas uzi en la paĝokapo.

en: Choose the target frame for your link.
eo: Elekti cel-kadron por ligilo.

en: Choose what to export
eo: Tio, kio bezonas esti eksportita:

en: Clear Inactive Widgets
eo: Viŝi neaktivajn kromprogrametojn

en: Clear List
eo: Viŝi liston

en: Click Customize for the current theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
eo: Alklaku butonon Tajlori por la nuna etoso aŭ Aktuala antaŭvido por vidi kiel alia etoso estus aplikita al via retejo

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
eo: Klaku al "Konservi menuon" por fari el pritraktotaj menueroj pritraktitajn (kaj publikigi ilin).

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
eo: Alklaku la etoson por vidi la etosajn nomon, version, aŭtoron, priskribon, etikedojn kaj la ligilon Forigi

en: Click to see reviews that provided a rating of %d star | Click to see reviews that provided a rating of %d stars
eo[0]: Alklaku por vidi recenzojn kiuj donis pritakson de %d stelo
eo[1]: Alklaku por vidi recenzojn kiuj donis pritakson de %d steloj

en: Click to view entire list of files which will be deleted
eo: Klaku por vidi la kompletan liston de dosieroj, kiuj estos forviŝitaj.

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
eo: Alklako de <strong>Elekti dosierojn</strong> malfermos navigan fenestron montrante dosierojn en via sistemo. Elekto de <strong>Malfermi</strong> post la alklako de dosiero ŝaltos plenumskalon en la fenestro de la alŝutilo.

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
eo: Alklako sur ero videbligos dialogujon Detaloj de alkroĉaĵo, kiu permesos vin antaŭvidi aŭdvidaĵojn kaj rapide redakti. Ŝanĝoj al detaloj de alkroĉaĵo estos aŭtomate konservitaj.

en: Close details dialog
eo: Fermi dialogujon de detaloj

en: Cofounder, Project Lead
eo: Kunfondinto, Projekta estro

en: Collapse
eo: Maletendi

en: Collapse menu
eo: Maletendi menuon

en: Comment
eo: Komento

en: Comment %d does not exist
eo: La komento %d ne ekzistas

en: Comment Blacklist
eo: Nigra listo por komentoj

en: Comment Moderation
eo: Komentokontrolado

en: Comment author must fill out name and email
eo: La komentaŭtoro devas enskribi nomon kaj retpoŝtan adreson

en: Comment author must have a previously approved comment
eo: La komentaŭtoro devas havi antaŭe aprobitan komenton

en: Comment by %s marked as spam.
eo: Komento de %s estis markita kiel trudaĵo.

en: Comment by %s moved to the trash.
eo: La komento de %s estis movita al la rubujo.

en: Comment must be manually approved
eo: Komentoj devas esti aprobitaj mane

en: Comment queries now have cache handling to improve performance. New arguments in %s make crafting robust comment queries simpler.
eo: Komento-petoj nun havas kaŝmemoran pritraktadon por pliigi rendimenton. Novaj argumentoj en %s igas la kreon de viglaj komento-petoj pli simpla.

en: Comment query improvements
eo: Plibonigoj al komento-petoj

en: Comment status
eo: Stato de komento

en: Comments %s
eo: Komentoj %s

en: Comments (%1$s) on &#8220;%2$s&#8221;
eo: Komentoj (%1$s) en &#8220;%2$s&#8221;

en: Comments Template
eo: Komento-Modelo

en: Comments list
eo: Komento-listo

en: Comments list navigation
eo: Navigado tra komento-listo

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
eo: Komentoj pri &#8220;%s&#8221;

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
eo: Montri komentojn metante %s komentojn supre de ĉiu paĝo

en: Common Settings
eo: Kutimaj agordoj

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
eo: Kompari versiojn de &#8220;%1$s&#8221;

en: Compare any two revisions
eo: Kompari iujn ajn du reviziojn

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
eo: Komprau du reviziojn per elekto de la apuda skatolo <strong>&#8220;Kompari du reviziojn&#8221;</strong>.

en: Compatibility with WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "works" votes out of %4$d total)
eo: Kompatibleco kun WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "funkcias"-voĉdonoj el entute %4$d)

en: Compatibility with WordPress %1$s: 100%% (according to its author)
eo: Kompatibleco kun WordPress %1$s: 100%% (laŭ ĝia aŭtoro)

en: Compatibility with WordPress %1$s: Unknown
eo: Kompatibleco kun WordPress %1$s: Nekonata

en: Compatible up to:
eo: Kongrua ĝis:

en: Complete the following steps to enable the features for creating a network of sites.
eo: Finu la sekvajn paŝojn por ebligi la funkci-rimedojn por kreo de reto de retejoj.

en: Configuration Error
eo: Agorda eraro

en: Configure
eo: Agordi

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
eo: Agordo estas nedeviga, Defaŭlte ĝi estas malplena.

en: Confirm Deletion
eo: Konfirmi forviŝon

en: Confirm Password
eo: Konfirmi pasvorton

en: Confirm Removal
eo: Konfirmi forigon

en: Confirm use of weak password
eo: Konfirmi uzon de malforta pasvorto

en: Connection Information
eo: Konektoinformoj

en: Connection Type
eo: Tipo de konekto

en: Contact Info
eo: Kontaktinformoj

en: Content to export
eo: Enhavo por eksporti

en: Contextual Help Tab
eo: Tabo por kunteksta helpo

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: Contributing Developers
eo: Kontribuantaj programistoj

en: Contributors
eo: Kontribuantoj

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
eo: Kontribuantoj povas skribi kaj administri siajn afiŝojn, sed ne publikigi afiŝojn aŭ enŝuti aŭdvidaĵajn dosierojn.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
eo: Konverti riduletojn kiel <code>:-)</code> kaj <code>:-P</code> al grafikaĵoj ĉe montrado

en: Copy &#8220;Press This&#8221; bookmarklet code
eo: Kopii legosignilan kodon de &#8220;Presi ĉi tion&#8221;

en: Copying the required files&#8230;
eo: Kopias la bezonatajn dosierojn&#8230;

en: Core Committer
eo: Kerna enmetanto

en: Core Contributors to WordPress %s
eo: Kernaj kontribuantoj al WordPress %s

en: Core Developer
eo: Kerna programisto

en: Core Developers
eo: Kernaj programistoj

en: Could not access filesystem.
eo: Ne eblis atingi la dosierosistemon.

en: Could not copy file.
eo: Ne eblis kopii la dosieron.

en: Could not copy files.
eo: Ne eblis kopii dosierojn.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
eo: Ne eblis kopii la dosierojn. Eble via diskospaco elĉerpiĝis.

en: Could not create Temporary file.
eo: Ne eblis krei provizoran dosieron.

en: Could not create directory.
eo: Ne eblis krei dosierujon.

en: Could not extract file from archive.
eo: Ne eblis ekstrakti dosieron el arkivo.

en: Could not fully remove the plugin(s) %s.
eo: Ne eblis komplete forigi la kromprogrameto(j)n %s

en: Could not fully remove the theme %s.
eo: Ne eblis komplete forigi la etoson %s.

en: Could not insert link into the database
eo: Ne povis enmeti ligilon en datumbazon

en: Could not log out user sessions. Please try again.
eo: Ne povis elsalutigi seancojn de uzanto. Bonvole provu denove.

en: Could not remove the old plugin.
eo: Ne eblis forigi la malnovan kromprogramon.

en: Could not remove the old theme.
eo: Ne eblis forigi la malnovan etoson.

en: Could not retrieve file from archive.
eo: Ne eblis akiri la dosieron el la akirvo.

en: Could not update link in the database
eo: Ne povis ĝisdatigi la ligilon en datumbazon

en: Create a New Site
eo: Krei novan retejon

en: Create a New User
eo: Krei novan uzanton

en: Create a brand new user and add them to this site.
eo: Envenigi novan uzanton kaj aldoni tiun al tiu ĉi retejo.

en: Create, edit, and delete menus
eo: Krei, redakti kaj forviŝi menuojn

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box.
eo: Krei paĝon similas al la kreo de afiŝoj kaj la fenestroj estas same agordeblaj per muse treni kaj faligi, uzo de la langeto Fenestraj agordoj, kaj (mal)etendo de skatoloj. La fenestro havas la sendistran redaktan spacon, havebla en pervida kaj HTML-reĝimoj, per la butono Plena ekrano. La redaktilo funkcias plejparte same kiel tiu por afiŝoj, sed estas kelkaj ebloj apartaj al paĝoj en la skatolo Ecoj de paĝoj:

en: Credits
eo: Agnoskoj

en: Crop
eo: Stuci

en: Crop Aspect Ratio
eo: Stuci proporcie

en: Crop Header Image
eo: Stuci kapobildon

en: Crop Selection
eo: Stuci elekton

en: Crop and Publish
eo: Stuci kaj publikigi

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
eo: Pritondi bildeton al ekzaktaj dimensioj (ordinare bildetoj estas proporciaj)

en: Current Page
eo: Aktuala paĝo

en: Current Revision by %s
eo: Aktuala revizio de %s

en: Current Theme
eo: Nuna etoso

en: Current thumbnail
eo: Nuna bildeto

en: Custom Background
eo: Propra fono

en: Custom Colors
eo: Propraj koloroj

en: Custom Fields
eo: Propraj kampoj

en: Custom Header
eo: Propra paĝokapo

en: Custom Structure
eo: Propra strukturo

en: Custom Structures
eo: Propra strukturo

en: Custom database class.
eo: Propra datumbaza klaso.

en: Custom database error message.
eo: Propra datumbaza erarmesaĝo.

en: Custom date format:
eo: Propra temp-aranĝo:

en: Custom field deleted.
eo: Propra kampo estas forviŝita.

en: Custom field updated.
eo: La propra kampo estas ĝisdatigita.

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
eo: Propraj kampoj povas esti uzataj por aldonaj informoj pri afiŝo <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">uzeblaj en via etoso</a>.

en: Custom install script.
eo: Propra instala skripto.

en: Custom maintenance message.
eo: Propra mesaĝo pri funkcitenado.

en: Custom site deleted message.
eo: Propra mesaĝo, kiam TTT-ejo estas forviŝita.

en: Custom site inactive message.
eo: Propra mesaĝo, kiam TTT-ejo estas malaktivigita.

en: Custom site suspended message.
eo: Propra mesaĝo, kiam TTT-ejo estas haltigita.

en: Custom time format:
eo: Propra temp-aranĝo:

en: Custom:
eo: Propra:

en: Customize &#8220;%s&#8221;
eo: Adapti &#8220;%s&#8221;

en: Customize Your Site
eo: Tajlori vian retejon

en: Customizing This Display
eo: Tajloro de tiu ĉi aranĝo

en: Dark
eo: Malluma

en: Database Host
eo: Gastiga komputilo de la datumbazo

en: Database Name
eo: Nomo de la datumbazo

en: Database Update Required
eo: Datumbaza ĝisdatigo necesa

en: Database host
eo: Gastiga komputilo de la datumbazo

en: Database name
eo: Nomo de la datumbazo

en: Database password
eo: Pasvorto por la datumbazo

en: Database repair results
eo: Rezultoj de riparo de datumbazo

en: Database username
eo: Uzantonomo por la datumbazo

en: Date
eo: Dato

en: Date and time
eo: Dato kaj tempo

en: Date range:
eo: Datointervalo:

en: Date/Time
eo: Dato/Tempo

en: Day
eo: Tago

en: Day and name
eo: Tago kaj nomo

en: Daylight saving time begins on: %s.
eo: Somertempo komenciĝos en: %s.

en: Deactivate
eo: Malaktivigi

en: Deactivate %s
eo: Malaktivigi %s

en: Default Avatar
eo: Defaŭlta avataro

en: Default Images
eo: Defaŭltaj bildoj

en: Default Link Category
eo: Defaŭlta ligilokategorio

en: Default Mail Category
eo: Defaŭlta retpoŝta kategorio

en: Default Post Category
eo: Defaŭlta afiŝokategorio

en: Default Post Format
eo: Defaŭlta afiŝa aranĝo:

en: Default Template
eo: Defaŭlta modelo

en: Default article settings
eo: Defaŭltaj artikolagordoj

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
eo: Senkategoria

en: Default is %s
eo: Defaŭlto estas %s

[ctx: Default network name]
en: %s Sites
eo: Retejoj en %s

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
eo: Saluton-mondo

en: Delete
eo: Forviŝi

en: Delete %s
eo: Forviŝi %s

en: Delete My Site
eo: Forviŝi mian retejon

en: Delete My Site Permanently
eo: Forviŝi mian retejon porĉiame

en: Delete Plugin
eo: Forviŝi kromprogramon

en: Delete Plugins
eo: Forviŝi kromprogramojn.

en: Delete Site
eo: Forviŝi TTT-ejon

en: Delete Users
eo: Forviŝi uzantojn

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
eo: Forviŝu menueron per <strong>etendo de ĝi kaj alklako de Forviŝi ligilon</strong>

en: Delete all content.
eo: Forviŝi ĉiun enhavon.

en: Delete brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their content. You can also delete multiple users at once by using Bulk Actions.
eo: Forviŝi montras al vi ekranon Forviŝi uzantojn por via konfirmo, de tie vi povas porĉiame forviŝi uzanton el via retejo kaj ankaŭ forviŝi ties enhavon. Ankaŭ, vi povas forviŝi plurajn uzantojn samtempe per uzo de Amasagoj.

en: Delete this item permanently
eo: Forviŝi tiun ĉi eron porĉiame

en: Delete this theme
eo: Forviŝi tiun ĉi etoson

en: Deleted
eo: Forviŝita

en: Deleting Links
eo: Forigi ligilojn

en: Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the category %s.
eo: Forviŝo de kategorio ne forviŝas la afiŝojn en tiu kategorio. Anstataŭe, afiŝoj difinitaj en tiu kategorio estas asignitaj al kategorio %s.

en: Denied: %s
eo: Malpermesita: %s

en: Descending
eo: Malkreskas

en: Designer
eo: Dezajnisto

en: Destination folder already exists.
eo: Cel-dosierujo jam ekzistas.

en: Detach
eo: Malkroĉi

en: Detached %d attachment. | Detached %d attachments.
eo[0]: Malkroĉis %d alkroĉaĵon.
eo[1]: Malkroĉis %d alkroĉaĵojn.

en: Details
eo: Detaloj

en: Developer
eo: Programisto

en: Did you lose your phone or leave your account logged in at a public computer? You can log out everywhere else, and stay logged in here.
eo: Ĉu vi perdis vian telefonon, ĉu vi restis ensalutinta ĉe publika komputilo? Vi povas elsaluti el ĉiu loko kaj tamen resti ensalutinta tie ĉi.

en: Direct link (best for mobile)
eo: Rekta ligilo (plej bona por poŝaparato)

en: Disable
eo: Malebligi

en: Disable accessibility mode
eo: Malebligi faciligan reĝimon

en: Disable the visual editor when writing
eo: Malebligi la grafikan redaktilon dum verki

en: Disable this theme
eo: Malebligi tiun ĉi etoson

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Malebligita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Malebligitaj <span class="count">(%s)</span>

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
eo: Malebligas funkcitenan reĝimon&#8230;

en: Discard any changes and restore the original image.
eo: Ignori ajnajn ŝanĝojn kaj restarigi la originan bildon.

en: Discourage search engines from indexing this site
eo: Malinstigi serĉilojn, indeksi tiun ĉi TTT-ejon.

en: Discussion
eo: Diskuto

en: Discussion Settings
eo: Diskutagordoj

en: Display Options
eo: Montroopcioj

en: Display name publicly as
eo: Montru la nomon publike kiel

en: Displayed on attachment pages.
eo: Montritaj en paĝoj de alkroĉaĵoj.

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
eo: Montriĝas %s&#8211;%s el %s

en: Do not allow
eo: Ne permesi

en: Docs Committer
eo: Enmetanto de dokumento

en: Documentation:
eo: Dokumentado:

en: Don&#8217;t forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you&#8217;re done!
eo: Ne forgesu klaki al &#8220;Konservi ŝanĝojn&#8221; kiam vi estos fininta!

en: Don&#8217;t forget to click on the Save Changes button when you are finished.
eo: Ne forgesu klaki al la butono "Konservi ŝanĝojn", kiam vi estos fininta.

en: Don&#8217;t you wish all software came with these freedoms? So do we! For more information, check out the <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.
eo: Ĉu vi ne ankaŭ deziras, ke ĉiu programo venas kun tiuj ĉi liberecoj? Same ni! Por pli multaj informoj, bonvolu turni vin al la <a href="http://www.fsf.org/">Fondaĵo por Liberaj Programoj</a>.

en: Donate to this plugin &#187;
eo: Donacu al tiu kromprogramo &#187;

en: Double-check your email address before continuing.
eo: Rekontrolu la adreson antaŭ ol pluiri.

en: Down one
eo: Malsupren je unu

en: Download %s
eo: Elŝuti %s

en: Download Export File
eo: Elŝuti eksportan dosieron

en: Download failed.
eo: La elŝuto malsukcesis.

en: Download nightly build
eo: Elŝuti noktan version

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
eo: Elŝutante la instalopakaĵon de <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Downloading translation from <span class="code">%s</span>&#8230;
eo: Elŝutante tradukon de <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
eo: Elŝutante la ĝisdatigon de <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Draft created on %1$s at %2$s
eo: Malneto kreita je %1$s %2$s

en: Draft saved at %s.
eo: La malneto estis konservita je %s.

en: Drafts
eo: Malnetoj

en: Drag each item into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
eo: Trenu ĉiun eron laŭ dezirata ordo. Alklaku la sagon dekstre de la ero por montri pliajn agordojn.

en: Drag the bookmarklet below to your bookmarks bar. Then, when you&#8217;re on a page you want to share, simply &#8220;press&#8221; it.
eo: Trenu la suban legosignilon al via legosigna breto. Poste, kiam vi estos en paĝo kiun vi volas kunhavigi, &#8220;presu&#8221; ĝin.

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
eo: Trenu kromprogrametojn al ĉi tie por viŝi ilin de la flankpanelo sed konservi agordojn.

en: Drop files here
eo: Faligu dosierojn tie ĉi

en: Drop-ins <span class="count">(%s)</span> | Drop-ins <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Anstataŭaĵo <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Anstataŭaĵoj <span class="count">(%s)</span>

en: Drop-ins are advanced plugins in the %s directory that replace WordPress functionality when present.
eo: Anstataŭaĵoj estas altnivelaj kromprogramoj en la dosierujo %s kiuj anstataŭigas funkciojn de WordPress.

en: Due to an error during updating, WordPress has rolled back to your previous version.
eo: Pro eraro dum la ĝisdatigo, WordPress revenis al la antaŭa versio.

en: ERROR:
eo: ERARO:

en: ERROR: %s
eo: ERARO: %s

en: ERROR: The network could not be created.
eo: ERARO: La reto ne povis esti kreita.

en: ERROR: please type a comment.
eo: ERARO: Bonvolu entajpi komenton.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
eo: ERARP: Vi estas respondanta komenton al malneta afiŝo.

en: Each custom menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
eo: Ĉiu propra menuo povas enhavi mikson de ligiloj al paĝoj, kategorioj, propraj URLoj aŭ alia enhavo. Menuligiloj estas aldonitaj per elekto de eroj el la etendeblaj skatoloj en la suba kolumno maldekstre.

en: Edit %s
eo: Redakti %s

en: Edit &#8220;%s&#8221;
eo: Modifi komentojn ĉe &#8220;%s&#8221;

en: Edit Comment
eo: Redakti la komenton

en: Edit Link
eo: Redakti ligilon

en: Edit Menu Item
eo: Redakti eron de menuo

en: Edit Menus
eo: Redakti menuojn

en: Edit Plugins
eo: Redakti kromprogramojn

en: Edit Themes
eo: Redakti etosojn

en: Edit User
eo: Redakti uzanton

en: Edit comment
eo: Redakti komenton

en: Edit date and time
eo: Redakti daton kaj tempon

en: Edit permalink
eo: Modifi fiksitan ligilon

en: Edit selected menu
eo: Modifi elektitan menuon

en: Edit status
eo: Modifi staton

en: Edit takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
eo: Redakti portas vin al la redaktebla profila ekrano por tiu uzanto. Vi povas atingi tiun ekranon ankaŭ klakante al la uzantonomo.

en: Edit this item
eo: Redakti tiun ĉi eron

en: Edit this item inline
eo: Redakti tiun ĉi eron enpaĝe

en: Edit visibility
eo: Modifi videbligon

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag each item into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
eo: Modifo de via defaŭlta menuo estas per aldono aŭ forigo de eroj. Trenu ĉiun eron al la dezirata ordo. Alklaku Krei menuon por konservi la ŝanĝojn.

en: Edit your front page
eo: Redakti vian ĉefan paĝon

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>.
eo: Redaktu vian menuon sube aŭ <a href="%s">kreu novan menuon</a>.

en: Editing %s (active)
eo: Redaktas %s (aktive)

en: Editing %s (inactive)
eo: Redaktas %s (neaktive)

en: Editing Menus
eo: Menua redakto

en: Editor Style
eo: Redaktilo-stilo

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
eo: Redaktantoj povas publikigi kaj administri siajn afiŝojnkaj ankaŭ administri la afiŝojn de aliaj ktp.

en: Email Address
eo: Retpoŝta adreso

en: Email me whenever
eo: Sendu retpoŝton al mi kiam ajn

en: Email or Username
eo: Retpoŝto aŭ uzantonomo

en: Email:
eo: Retpoŝto:

en: Embed your WordPress content
eo: Enkorpigi vian WordPressan enhavon

en: Embeds
eo: Enkorpigitaĵoj

en: Empty Spam
eo: Malplenigi la trudaĵujon

en: Empty Title filled from filename.
eo: Malplena titolo plenigita el dosiernomo.

en: Empty Trash
eo: Malplenigi rubujon

en: Empty archive.
eo: Malplena arkivo.

en: Enable
eo: Ebligi

en: Enable accessibility mode
eo: Ebligi faciligan reĝimon

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
eo: Ebligi plen-altan redaktilon kaj sendistran laboradon.

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
eo: Ebligi klavarokomandojn por kontroli komentojn.

en: Enable this theme
eo: Ebligi tiun ĉi etoson

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
eo: Ebligi hierarkion en komentoj je komplekseco ĝis %s niveloj

en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Ebligita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Ebligitaj <span class="count">(%s)</span>

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
eo: Ebligado de faciliga reĝimo, per Fenestraj agordoj, permesus vin uzi butonojn Aldoni kaj Redakti anstataŭ devi treni kaj faligi muse.

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
eo: Ebligas funkcitenan reĝimon&#8230;

en: Enabling the Network
eo: Ebligo de la reto

en: Encoding for pages and feeds
eo: Signokodo por paĝoj kaj distribuoj

en: End date:
eo: Findato:

en: English
eo: angla

en: Enter a URL to scan
eo: Entajpu URLon por skani

en: Enter a link URL or click above for presets.
eo: Entajpi ligilan URL-n aŭ klaku supre por antaŭagordoj.

en: Enter menu name here
eo: Enigu la menuo-nomon ĉi tie

en: Enter new
eo: Entajpu la novan

en: Enter the address here if you <a href="https://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">want your site home page to be different from your WordPress installation directory.</a>
eo: Entajpu la adreson tie ĉi se vi <a href="https://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">volas, ke via reteja ĉefpaĝo estu malsama ol la instala dosierujo por WordPress.</a>

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
eo: Entajpu la retpoŝtadreson de ekzistanta uzanto en la reto por inviti ŝlin al tiu ĉi retejo. Tiu estos sendita mesaĝon kiu petos konfirmon de la invito.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
eo: Entajpu la retpoŝtadreson aŭ uzantonomon de ekzistanta uzanto en la reto por inviti ŝlin al tiu ĉi retejo. Tiu estos sendita mesaĝon kiu petos konfirmon de la invito.

en: Enter the location on the server where the public and private keys are located. If a passphrase is needed, enter that in the password field above.
eo: Entajpu la lokon en la servilo kie estas la publikaj kaj privataj ŝlosiloj. Se pasvorto estas bezonita, entajpu tion en la supran pasvortan kampon.

en: Enter title here
eo: Enigu titolon ĉi tie

en: Error code: %s
eo: Eraro-kodo: %s

en: Error in deleting.
eo: Okazis foriga eraro.

en: Error in displaying the widget settings form.
eo: Eraro malhelpis montradon de la fenestreto de kromprogrametaj agordoj.

en: Error in moving to Trash.
eo: Okazis eraro dum la movado al la rubujo.

en: Error in restoring from Trash.
eo: Okazis eraro dum la restarigo el la rubujo.

en: Error saving media attachment.
eo: Eraro okazis dum konservo de aŭdvida aldonaĵo.

en: Error while adding the category. Please try again later.
eo: Eraro dum aldono de kategorio. Bonvole provu denove pli poste.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
eo: Okazis eraro dum la konservado de la skalita bildo. Bonvolu reŝargi la paĝon kaj reprovi.

en: Error while saving.
eo: Eraro okazis dum konservo.

en: Error: [%1$s] %2$s
eo: Eraro: [%1$s] %2$s

en: Even more embed providers
eo: Eĉ pliaj provizantoj de enkorpigoj

en: Every plugin and theme in WordPress.org&#8217;s directory is 100%% GPL or a similarly free and compatible license, so you can feel safe finding <a href="%1$s">plugins</a> and <a href="%2$s">themes</a> there. If you get a plugin or theme from another source, make sure to <a href="%3$s">ask them if it&#8217;s GPL</a> first. If they don&#8217;t respect the WordPress license, we don&#8217;t recommend them.
eo: Ĉiu kromprogramo kaj etoso ce WordPress.org estas 100%% GPL aŭ havas simile liberan kaj kongruan permesilon, so tie vi sekure trovos <a href="%1$s">kromprogramojn</a> kaj <a href="%2$s">etosojn</a>. Se vi trovas kromprogramon aŭ etoson aliloke, demandu <a href="%3$s">ĉu estas GPL</a>. Se ili ne estimas la permesilon kiun uzas WordPress, ni ne rekomendas ilin.

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
eo: Ekzemplo: <code>http://wordpress.org/</code> — ne forgesu la parton <code>http://</code>

en: Example: Nifty blogging software
eo: Ekzemplo: Ruzega blogoprogramo

en: Excerpt View
eo: Afiŝeltiraĵo

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="https://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
eo: Eltiraĵoj estas libervolaj manfaritaj resumoj de via enhavo, kaj povas esti uzitaj en via etoso. Vi povas <a href="https://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">lerni pri manaj eltiraĵoj.</a>

en: Executed before Multisite is loaded.
eo: Plenumita antaŭ ol multretejo estas ŝargita.

en: Export
eo: Eksportado

en: Extended Core Team
eo: Pliampleksa kerna teamo

en: External Libraries
eo: Eksteraj bibliotekoj

en: External object cache.
eo: Ekstera memortenado de objektoj.

en: FAILED: %s
eo: MALSUKCESO: %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
eo: MALSUKCESO: WordPress ne estis aktualigita al %s

en: FTP Password
eo: FTP-pasvorto

en: FTP Username
eo: FTP-uzantonomo

en: FTP hostname is required
eo: FTP-a servilonomo necesas

en: FTP password is required
eo: FTP-a pasvorto necesas

en: FTP username is required
eo: FTP-a uzantonomo necesas

en: FTP/SSH Password
eo: FTP/SSH-pasvorto

en: FTP/SSH Username
eo: FTP/SSH-uzantonomo

en: Failed to connect to FTP Server %s
eo: Ne eblis konektiĝi al la FTP-servilo %s

en: Failed to connect to SSH2 Server %s
eo: Ne eblis konektiĝi al la SSH2-a servilo %s

en: Failed to initialize a SFTP subsystem session with the SSH2 Server %s
eo: Malsukcesis komenci seancon SFTP-subsisteman kun la servilo SSH2 %s

en: Failed to optimize the %1$s table. Error: %2$s
eo: Malsukcesis optimumigi la tabelon %1$s. Eraro: %2$s

en: Failed to repair the %1$s table. Error: %2$s
eo: Ne eblis ripari la tabelon %1$s. Eraro: %2$s

en: Failed to write file to disk.
eo: Ne eblis skribi dosieron sur diskon.

en: Feature Filter
eo: Filtrilo de kvalitoj

en: Featured Image Header
eo: Elstarigita bildkapo

en: Featured Images
eo: Elstarigitaj bildoj

en: Features
eo: Kvalitoj

en: File URL
eo: Dosiera URL

en: File URL:
eo: URL de la dosiero:

en: File edited successfully.
eo: La dosiero estas sukcese redaktita.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
eo: La dosiero estas malplena. Bonvolu enŝuti ion kun pli da substanco.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
eo: Malplena dosiero. Bonvolu alŝuti ion pli meritan. Tiu eraro povus esti kaŭzita de malebligo de alŝutoj en via php.ini aŭ eble post_max_size estas difinita pli malgrande ol upload_max_filesize en php.ini.

en: File upload stopped by extension.
eo: Alŝuto de dosiero haltigis fare de PHP-etendaĵo.

en: Files in the %s directory are executed automatically.
eo: Dosieroj en la dosierujo %s estas plenumitaj aŭtomate.

en: Files of this type are not editable.
eo: Ĉi tiaj dosieroj ne estas modifeblaj.

en: Filesystem error.
eo: Dosiersistema eraro.

en: Fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to creating a network of WordPress sites. We will create configuration files in the next step.
eo: Plenigu la subajn kampojn pri informoj kaj vi estos survoje al kreado de reto de WordPressaj retejoj. Ni kreos agordajn dosierojn en la sekva paŝo.

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Filter &#187;
eo: Filtri &#187;

en: Filter by category
eo: Filtri laŭ kategorio

en: Filter by comment type
eo: Filtri laŭ komento-tipo

en: Filter comments list
eo: Filtri liston de komentoj

en: Filter items list
eo: Filtri ero-liston

en: Filter media items list
eo: Filtri liston de eroj en aŭdvidaĵoj

en: Filter plugins list
eo: Filtri kromprograman liston

en: Filter themes list
eo: Filtri etoso-liston

en: Filter users list
eo: Filtri liston de uzantoj

en: Filtering by:
eo: Filtrado laŭ:

en: Find Posts or Pages
eo: Trovi afiŝojn aŭ paĝojn

en: Find Themes
eo: Trovi etosojn

en: Find a theme based on specific features.
eo: Trovi etoson laŭ specifaj kvalitoj

en: First Name
eo: Persona nomo

en: First page
eo: Unua paĝo

en: Fixed Layout
eo: Fiksita aranĝo

en: Flexible Header
eo: Fleksebla kapo

en: Flip horizontally
eo: Inversigi horizontale

en: Flip vertically
eo: Inversigi vertikale

en: Fluid Layout
eo: Relativa aranĝo

en: Follow the link to open Press This. Then add it to your device&#8217;s bookmarks or home screen.
eo: Sekvu la ligilon por malfermi Presi ĉi tion. Poste, aldonu ĝin al la legosignoj de via aparato aŭ via ĉefa ekrano.

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
eo: De:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
eo: Al:

en: For PHP files, you can use the Documentation dropdown to select from functions recognized in that file. Look Up takes you to a web page with reference material about that particular function.
eo: Por PHP-dosieroj, vi povas uzi la dokumentadan falmenuon por elekti el funkcioj pritrakteblaj de tiu dosiero. Legi pri kondukas vin al retpaĝo kun leg-materialo pri tiu funkcio.

en: For each article in a feed, show
eo: Por ĉiu artikolo en distribuo, montru

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
eo: Nur por bildoj, vi povas alklaki Redakti bildon sub la bildeto, kiu malvolvos enlokan bildan redaktilon kiu havas piktogramojn por stuci, turni aŭ inversigi la bildon kaj ankaŭ fari kaj malfari. La dekstraj skatoloj donas pliajn eblojn por skali kaj stuci la bildon kaj por stuci la bildeton malsame ol vi stucas la originalan. Alklaku Helpon en tiuj skatoloj por informoj.

en: For more information, see <a href="%s">the release notes</a>.
eo: Por pliaj informoj, vidu la <a href="%s">eldono-notojn</a>.

en: For more information:
eo: Por pli multaj informoj:

en: For more on version %s, see the About WordPress screen:
eo: Por pli pri versio %s, vidu la ekranon Pri WordPress:

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%1$s">General Settings</a> section.
eo: Por la plej multaj etosoj, la kapoteksto estas la titolo kaj la frapfrazo de via TTT-ejo, kiel ili estas difinitaj en la sekcio "<a href="%1$s">Ĝeneralaj agordoj</a>".

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their email address.
eo: Por uzantoj kiuj ne havas propran avataron, vi povas elekti montri komunan avataron aŭ aŭtomate kreitan avataron kiu estos kreita bazita sur la retpoŝtadreso.

en: Formatting
eo: Tekstaranĝo

en: Found %s
eo: Trovis %s

en: Four Columns
eo: Kvar kolumnoj

en: Freedoms
eo: Liberecoj

en: From %1$s %2$s
eo: De %1$s %2$s

en: From %1$s on %2$s%3$s
eo: De %1$s en %2$s%3$s

en: From Computer
eo: De komputilo

en: From URL
eo: El URL

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
eo: En tiu ekrano vi povas pririgardi, kompari kaj restarigi reviziojn:

en: From this screen you can:
eo: En tiu ekrano vi povas:

en: Front Page
eo: Ĉefpaĝo

en: Front Page Posting
eo: Afiŝado al la ĉefa paĝo

en: Front page: %s
eo: Ĉefpaĝo: %s

en: Full URL path to files
eo: Plena URL-pado de dosieroj

en: Full Width Template
eo: Plenlarĝa modelo

en: Full text
eo: Plenan tekston

en: Function Name&hellip;
eo: Funkcia nomo&hellip;

en: Future security updates will be applied automatically.
eo: Estontaj sekureco-ĝisdatigoj estos aplikitaj aŭtomate.

en: G &#8212; Suitable for all audiences
eo: G &#8212; Taŭga por ĉia publiko

en: Gallery
eo: Galerio

en: Gallery (%s)
eo: Galerio (%s)

en: Gallery columns:
eo: Galeriaj kolumnoj:

en: General Settings
eo: Ĝeneralaj agordoj

en: Generate Password
eo: Krei pasvorton

en: Genre: %s.
eo: Ĝenro: %s.

en: Get Favorites
eo: Ricevi legosignojn

en: Get Shortlink
eo: Ricevi mallongan ligilon

en: Get Started
eo: Kiel komenci

en: Get Version %s
eo: Preni version %s

en: Give your menu a name above, then click Create Menu.
eo: Supre, donu nomon al via menuo, poste alklaku Krei menuon.

en: Global Settings
eo: Ĉieaj agordoj

en: Go back
eo: Reiri

en: Go to Dashboard
eo: Iri al panelo

en: Go to Dashboard &rarr; Home
eo: Iri al Panelo &rarr; Ĉefpaĝo

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
eo: Doni al tiu ĉi uzanto superadministrajn rajtojn por la reto.

en: Gravatar Logo
eo: Bildo de gravataro

en: Gray
eo: Griza

en: Green
eo: Verda

en: Guest Committer
eo: Ekstera enmetanto

en: Header Text
eo: Kapa teksto

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
eo: La kapo estis ĝisdatigita. <a href="%s">Vizitu vian TTT-ejon</a> por vidi kiel ĝi aspektas.

en: Hello Dolly
eo: Saluton, Dolly

en: Hello world!
eo: Saluton, mondo!

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
eo: Jen baza superrigardo pri la diversaj uzantoroloj kaj la permesoj ligitaj al ĉiu el ili:

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
eo: Saluton,
    
    Vi estas invitita aliĝi al '%1$s' ĉe
    %2$s kun rolo de %3$s.
    
    Bonvole alklaku la sekvan ligilon por konfirmi la inviton:
    %4$s

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
eo: Saluton,
    Vi estas invitita aliĝi al '%1$s' ĉe
    %2$s kun la rolo de %3$s.
    Se vi ne volas aliĝi al tiu TTT-ejo, bonvolu ignori tiun ĉi mesaĝon.
    La invito malvalidiĝos ene de kelkaj tagoj.
    
    Bonvolu klaki la sekvan ligilon por aktivigi vian uzantokonton:
    %%s

en: Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post&#039;s comments. There you will have the option to edit or delete them.
eo: Saluton, tio ĉi estas komento.
    Por forviŝi komenton, simple ensalutu kaj rigardu la komentojn al la afiŝo. Tie vi havos la opcion redakti aŭ forviŝi ilin.

en: Hide Details
eo: Kaŝi detalojn

en: Hide hidden updates
eo: Kaŝi kaŝitajn ĝisdatigojn

en: Hide post options
eo: Kasi opciojn por afiŝoj

en: Hide this update
eo: Kaŝi tiun ĉi ĝisdatigon.

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
eo: Meti la komenton en la kontrolan atendvicon, se ĝi enhavas pli ol %s ligilojn. (Se komento enhavas multajn ligilojn, tio estas indiko, ke ĝi eble estas trudaĵo.)

en: Holiday
eo: Feritago

en: Hostname
eo: Servilonomo

en: Hour
eo: Horo

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
eo: Ŝvebu aŭ premu por vidi butonojn Aktivigi kaj Aktuala antaŭvido

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
eo: Ŝvebi super vico en la afiŝo-listo montrigas dinamikajn ligilojn kiuj permesas administri afiŝojn. Eblaj agoj estas jen:

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
eo: Ŝvebi super vico en la uzanto-listo montrigas dinamikajn ligilojn kiuj permesas administri uzantojn. Eblaj agoj estas jen:

en: Hovering over a row reveals action links: Edit, Delete Permanently, and View. Clicking Edit or on the media file&#8217;s name displays a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. Clicking Delete Permanently will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached). View will take you to the display page for that file.
eo: Ŝvebigo de muso super vico videbligas dinamikajn ligilojn: Redakti, Forviŝi porĉiame kaj Rigardi. Alklako de Redakti aŭ de la nomo de aŭdvida dosiero montras simplan ekranon por redakti la metadatumojn de tiu dosiero. Alklako de Forviŝi porĉiame forviŝos la dosieron el la aŭdvida biblioteko (kaj ankaŭ el ĉiu afiŝoj al kiuj ĝi estas alkroĉita). Rigardi kondukos vin al la montra paĝo por tiu dosiero.

en: How to Update
eo: Kiel aktualigi

[ctx: Howdy]
en: Welcome
eo: Bonvenon

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here
    some time in the future! (But remember your current site and username
    are gone forever.)
    
    Thanks for using the site,
    Webmaster
    ###SITE_NAME###
eo: Saluton ###USERNAME###,
    
    Lastatempe, vi alklakis la ligilon Forviŝi retejon ĉe via retejo kaj plenumis
    formularon en tiu paĝo.
    
    Se vi vere volas forviŝi vian retejon, alklaku la suban ligilon. Vi ne
    estos petita konfirmi denove, do alklaku la ligilon nur se vi estas certa:
    ###URL_DELETE###
    
    Se vi forviŝos vian retejon, bonvole konsideru la starigon de nova
    retejo ĉi tie estonte! (Sed memoru, via nuna retejo kaj uzantnomo
    malaperos porĉiame.)
    
    Dankon pro la uzo de retejo,
    Retejestro
    ###SITE_NAME###

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the administration email address on
    your site changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
eo: Saluton ###USERNAME###,
    
    Lastatempe, vi petis ŝanĝon de la retpoŝtadreso por la administranto
    de via retejo.
    
    Se tio estas vera, alklaku la sekvan ligilon por ŝanĝi ĝin:
    ###ADMIN_URL###
    
    Vi rajtas ignori kaj forviŝi tiun ĉi avizon se vi ne volas tion fari.
    
    Tiu ĉi letero estis sendita al ###EMAIL###
    
    Estime,
    Ĉiuj ĉe ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
eo: Saluton ###USERNAME###,
    
    Lastatempe, vi petis ŝanĝon de retpoŝtadreso de via konto.
    
    Se tio estas la vero, alklaku la sekvan ligilon por ŝanĝi ĝin:
    ###ADMIN_URL###
    
    Vi rajtas ignori kaj forviŝi tiun ĉi avizon se vi ne volas tion fari:
    
    Tiu ĉi letero estis sendita al ###EMAIL###
    
    Estime,
    Ĉiuj ĉe ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy! Your site at %1$s has been updated automatically to WordPress %2$s.
eo: Saluton! Via retejo ĉe %1$s estis aŭtomate ĝisdatigita al WordPress %2$s.

en: I'm sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
eo: Bedaŭrinde, la alklakita ligilo estas mortinta. Bonvole elektu alian opcion.

en: I'm sure I want to permanently disable my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
eo: Mi estas certa ke mi volas porĉiame malebligi mian retejon, kaj mi konscias pri tio ke mi neniam povos rericevi ĝin aŭ uzi %s denove.

en: ID #%1$s: %2$s
eo: Identigilo nr-o %1$s: %2$s

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
eo: Identigilo nr-o %1$s: %2$s. <strong>La nuna uzanto ne estos forviŝita.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be removed.</strong>
eo: Identigilo nr-o %1$s: %2$s <strong>La nuntempa uzanto ne estos forigita.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>You don't have permission to remove this user.</strong>
eo: Identigilo nr-o %1$s: %2$s <strong>Vi ne rajtas forigi tiun ĉi uzanton.</strong>

en: Icon Design
eo: Piktograma dezajno

en: Identicon (Generated)
eo: Ipavataro (kreita)

en: If %1$s is disabled, ask your administrator to enable that module, or look at the <a href="%2$s">Apache documentation</a> or <a href="%3$s">elsewhere</a> for help setting it up.
eo: Se %1$s estas malebligita, petu al via administranto ebligi tiun modulon aŭ rigardi la <a href="%2$s">dokumentadon pri apaĉo</a> aŭ <a href="%3$s">aliloke</a> por helpo en agordo.

en: If a media file has not been attached to any post, you will see that in the Attached To column, and can click on Attach File to launch a small popup that will allow you to search for a post and attach the file.
eo: Se aŭdovida dosiero ne estas alkroĉita al afiŝo, vi vidos tion en la kolumno Ligita al kaj vi povas alklaki Kroĉi dosieron por lanĉi ŝprucfenestron kiu permesos vin serĉi afiŝon kaj kroĉi la dosieron al tiu.

en: If an update is available, you&#8127;ll see a notification appear in the Toolbar and navigation menu.
eo: Kiam ĝisdatigo estos havebla, aperos avizo en la Ilobreto kaj en la naviga menuo.

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
eo: Se dezirite, WordPress aŭtomate avertos diversajn servojn pri viaj novaj afiŝoj.

en: If for any reason this automatic file creation doesn&#8217;t work, don&#8217;t worry. All this does is fill in the database information to a configuration file. You may also simply open %1$s in a text editor, fill in your information, and save it as %2$s.
eo: Se iukiale la aŭtomata dosierkreo ne funkcios, ne ĉagreniĝu. Tio nur plenumas la kampojn en agordo-dosiero. Vi povas simple malfermi %1$s en simpla teksta redaktilo kaj konservi ĝin kiel %2$s.

en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the %s directory and it will be automatically deactivated.
eo: Se io misiras pri kromprogramo, kaj se tio malebligas al vi uzi WordPress-on, tiam forviŝu aŭ alinomu la dosieron en la dosierujo %s. Tio aŭtomate malaktivigas la kromprogramon.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
eo: Se la importilo, kiun vi bezonas, ne estas listigita, <a href="%s">traserĉu la kromprogrametan dosierujon</a> por rigardi ĉu tie iu importilo haveblas.

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
eo: Se la ligilo ligas al persono, vi povas indiki vian rilaton al tiu persono per la ĉi-antaŭa formularo. Se vi volas scii pli pri tiu temo, legu pri <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.

en: If the root directory of your site were <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
eo: Se la plej baza dosierujo de via retejo estus <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">skribebla</a>, tiaokaze ni povus fari tion ĉi aŭtomate, sed tiel ne estas. Jen do la URL-reskribi-reguloj, kiujn vi havu en via <code>web.config</code>-dosiero. Kreu dosieron, nomita <code>web.config</code> en la baza dosierujo. Alklaku en la kampon, kaj klavu <kbd>STIR + a</kbd> por elekti ĉion. Post tio, enmetu ene de la dosiero <code>web.config</code>.

en: If you are looking to use the link manager, please install the <a href="%s">Link Manager</a> plugin.
eo: Se vi volas uzi la administrilon de ligiloj, bonvole instalu la kromprogramon <a href="%s">Administrilo de ligiloj</a>.

en: If you can&#8217;t drag the bookmarklet to your bookmarks, copy the following code and create a new bookmark. Paste the code into the new bookmark&#8217;s URL field.
eo: Se vi ne povas treni la legosignilon al viaj legosignoj, kopiu la sekvan kodon kaj kreu novan legosignon. Algluu la kodon en la URL-kampon de la nova legosigno.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
eo: Se vi forviŝas ligilon, ĝi estos forigita porĉiame, ĉar ligiloj ankoraŭ ne havas rubujo-funkcion.

en: If you do not remember your credentials, you should contact your web host.
eo: Se vi ne memoras viajn legitimiaĵojn, vi prefere kontaktu vian retejan gastiganton.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
eo: Se vi ne plu volas uzi vian TTT-ejon %s, vi povas forviŝi ĝin uzante la suban formularon. Kiam vi klakas al <strong>Forviŝi mian TTT-ejon porĉiame</strong>, vi ricevis retmesaĝon kun ligilo en ĝi. Klaku al tiu ligilo por forviŝi vian TTT-ejon.

en: If you don&#8217;t want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
eo: Se vi ne volas havi kapan bildon en via retejo, alklaku la butonon &#8220;Viŝi kapan bildon&#8221; je la subo de la sekcio pri kapa bildo en tiu ĉi paĝo. Se pli poste vi volas restarigi uzon de kapa bildo, nur elektu unu el la aliaj bildaj opcioj kaj alklaku &#8220;Konservi ŝanĝojn&#8221;.

en: If you don&lsquo;t want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
eo: Se vi ne volas enŝuti vian propran bildon, vi povas uzi unu el tiuj bonegaj kapobildoj, aŭ montri hazardan.

en: If you experience any issues or need support, the volunteers in the WordPress.org support forums may be able to help.
eo: Se vi spertos problemojn aŭ havas demandojn, la volontuloj en la helpforumoj ĉe WordPress.org eble povos helpi.

en: If you have a plugin in a .zip format, you may install it by uploading it here.
eo: Se vi havas kromprogrameton en la .zip-formato, vi povas instali ĝin enŝutante ĝin ĉi tien.

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
eo: Se vi havas etoson kiu estis pakita laŭ formo zip, vi povas alŝuti kaj instali ĝin tie ĉi.

en: If you have marked plugins as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
eo: Se en WordPress.org vi indikis kiel plej ŝatatajn kelkajn kromprogramojn, vi povas trafoliumi ilin tie ĉi.

en: If you have marked themes as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
eo: Se vi markis etosojn plej ŝatataj en WordPress.org, vi povas tiujn trafoliumi tie ĉi.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
eo: Se vi havas afiŝojn aŭ komentojn en alia sistemo, WordPress povas importi tiujn en ĉi tiun TTT-ejon. Por komenci, elektu sube sistemon el kiu vi volas importi:

en: If you haven&#8217;t yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
eo: Se vi ankoraŭ ne kreis menuon, <strong>alklaku la ligilon &#8217;Krei novan menuon&#8217;</strong> por ekfari.

en: If you just want to get an idea of what&#8217;s available, you can browse Featured and Popular plugins by using the links in the upper left of the screen. These sections rotate regularly.
eo: Se vi celas nur ricevi ideon pri haveblaĵoj, vi povas trafoliumi elstarigitajn kaj popularajn kromprogramojn per la ligilojn en la maldekstra supra parto de la ekrano. Tiuj sekcioj montras erojn cikle.

en: If you know what you&#8217;re looking for, Search is your best bet. The Search screen has options to search the WordPress.org Plugin Directory for a particular Term, Author, or Tag. You can also search the directory by selecting popular tags. Tags in larger type mean more plugins have been labeled with that tag.
eo: Se vi jam scias, pri kio vi serĉas, Priserĉi estas la plej rekta vojo. La serĉfenestro havas elektojn por termino, aŭtoro aŭ etikedo kiuj limigos la rezultojn ĉe la kromprograma deponejo de WordPress. Ankaŭ, vi povas elekti priserĉi per etikedoj popularaj. Etikedoj kiuj montriĝas pli grande montros al vi pli da kromprogramoj.

en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <code>topics</code> as your category base would make your category links like <code>%s/topics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
eo: Se vi deziras, vi povas indiki proprajn strukturojn por viaj kategoriaj kaj etikedaj <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>-oj tie ĉi. Ekzemple: se vi uzas <code>temoj</code> kiel kategorian bazon, tio rezultigus kategoriligilojn de la speco <code>%s/temoj/senkategoriaj/</code>. Se vi lasas tiujn kampojn malplenaj, la defaŭlta valoro estos uzata.

en: If you need to re-install version %s, you can do so here or download the package and re-install manually:
eo: Se vi bezonas reinstali version %s, vi povas fari tion ĉi tie aŭ elŝuti la pakaĵon kaj reinstali permane.

en: If you pick an option other than Plain, your general URL path with structure tags (terms surrounded by <code>%</code>) will also appear in the custom structure field and your path can be further modified there.
eo: Se vi elektas alian opcion ol la defaŭltan, ankaŭ via ĝenerala URL-pado kun strukturaj etiketoj, (terminoj ĉirkaŭitaj de <code>%</code>), aperas en la kampo por propra strukturo kaj via pado povas esti plie modifita tie.

en: If you reach out to us, we'll also ensure you'll never have this problem again.
eo: Se vi etendos la manon al ni por helpo, ni certigos, ke vi neniam denove havos tiun problemon.

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
eo: Se vi senintence atingis tiun ĉi ekranon intencante viziti unu el viaj retejoj, jen helpo trovi la vojon.

en: If you take over, %s will be blocked from continuing to edit.
eo: Se vi transprenas, %s estos blokita de la daŭrigo de redaktado.

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
eo: Se vi provizore aldonas la permeson modifi dosieron <code>web.config</code>, por ke ni povu aŭtomate generi URL-modifajn regulojn, ne forgesu viŝi tiun modifan permeson post la konservo de regulo.

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
eo: Se vi provizore aldonas la skrib-permeson al la baza dosierujo de via retejo, por ke ni kreu dosieron <code>web.config</code>, ne forgesu viŝi tiun modifan permeson post la kreo de la dosiero.

en: If you want site visitors to be able to register themselves, as opposed to by the site administrator, check the membership box. A default user role can be set for all new users, whether self-registered or registered by the site admin.
eo: Se vi volas ebligi mem-registradon anstataŭ la laso nur al la eja administranto registri uzantojn, marku la butonon pri aneco. Defaŭlta uzanto-rolo povas esti difinita por ĉiuj novaj uzantoj, tutegale ĉu memregistritaj, ĉu registritaj far la eja administranto.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
eo: Se vi volas konverti viajn kategoriojn al etikedoj (aŭ inverse), uzu la <a href="%s">konvertilon por kategorioj kaj etikedoj</a>, kiu estas havebla ĉe la importo-ekrano.

en: If you want to install a plugin that you&#8217;ve downloaded elsewhere, click the Upload link in the upper left. You will be prompted to upload the .zip package, and once uploaded, you can activate the new plugin.
eo: Se vi volas instali kromprogramon kiun vi elŝutis de ekstera loko, alklaku Alŝuti en la supra maldekstro. Vi ricevos mesaĝon alŝuti .zip-pakon, poste vi povas aktivigi la novan kromprogramon.

en: If you want to make changes but don&#8217;t want them to be overwritten when the plugin is updated, you may be ready to think about writing your own plugin. For information on how to edit plugins, write your own from scratch, or just better understand their anatomy, check out the links below.
eo: Se vi volas modifi la kromprogramon sed ne volas ke la modifoj estu anstataŭigitaj kiam okazas ĝisdatigo, vi eble pretas programi vian propran kromprogramon. Informoj pri kiel redakti kromprogramon, pli bone kompreni ilin aŭ dekomence skribi propran estas en la subaj ligiloj.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
eo: Se vi volas viŝi la kromprogrameton tamen volas konservi la agordon por eventuala posta ruliĝo, trenu ĝin en la lokon Neaktivaj kromprogrametoj. Vi povas realdoni ilin laŭplaĉe el tie. Tio utilas kiam vi ŝanĝas al etoso kun malpliaj aŭ malsamaj lokoj por kromprogrametoj.

en: If you want to run multiple WordPress installations in a single database, change this.
eo: Se vi volas funkciigi plurajn WordPress-instalojn en unu sola datumbazo, ŝanĝu tion.

en: If you would like to see more themes to choose from, click on the &#8220;Add New&#8221; button and you will be able to browse or search for additional themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. Themes in the WordPress.org Theme Directory are designed and developed by third parties, and are compatible with the license WordPress uses. Oh, and they&#8217;re free!
eo: Se vi volas vidi pli vastan elekton de etosoj, alklaku la butonon &#8220;Aldoni novan&#8221; kaj vi povos foliumi aŭ serĉi aliajn etosojn en la <a href="%s" target="_blank">etoso-katalogo de WordPress.org</a>. Etosoj en la etoso-katalogo de WordPress.org estas dezajnitaj kaj programitaj de eksteraj programistoj, kaj kongruas kun la permesilo uzita de WordPress. Ho, aldone, ili estas senpagaj!

en: If your <code>.htaccess</code> file were <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so these are the mod_rewrite rules you should have in your <code>.htaccess</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all.
eo: Se via <code>.htaccess</code>-dosiero estus <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">skribebla</a>, tiam ni povus fari tion ĉi aŭtomate, sed tiel ne estas. Jen do la "mod_rewrite"-reguloj, kiujn vi havu en via <code>.htaccess</code>-dosiero. Elektu la kampon, kaj klavu <kbd>STIR + a</kbd> por elekti ĉion.

en: If your <code>web.config</code> file were <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this rule inside of the <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> element in <code>web.config</code> file.
eo: Se via <code>web.config</code>-dosiero estus <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">skribebla</a>, tiam ni povus fari tion ĉi aŭtomate, sed tiel ne estas. Jen do la URL-rewrite-reguloj, kiujn vi havu en via <code>web.config</code>-dosiero. Elektu la kampon, kaj klavu <kbd>STIR + a</kbd> por elekti ĉion. Tiam, enmetu ene de la <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> elemento en dosiero <code>web.config</code>.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
eo: Se via etoso havas pli ol unu defaŭltan kapobildon aŭ vi enŝutis pli ol unu propran kapobildon, vi havas la opcion, lasi WordPress montri hazarde alian bildon ĉe ĉiu paĝo de via TTT-ejo. Klaku al la radiobutono &#8220;Hazarda&#8221; apud la sekcioj "Enŝutitaj bildoj" aŭ "Defaŭltaj bildoj" por ebligi tiun funkcion.

en: Image Address
eo: Bildadreso

en: Image Attachment Template
eo: Bilda aldonaĵomodelo

en: Image Caption
eo: Bildopriskribo

en: Image Crop
eo: Bildostucado

en: Image File
eo: Bildodosiero

en: Image Processing Error
eo: Eraro dum pritrakto de bildo

en: Image Upload Error
eo: Eraro dum la enŝuto de bildo

en: Image could not be processed.
eo: Bildo ne povis esti traktita.

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
eo: Ne eblis pritrakti la bildon. Bonvolu reiri kaj provi denove.

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
eo: Ne ekzistas bildaj datumoj. Bonvolu reenŝuti la bildon.

en: Image metadata is inconsistent.
eo: La metadatumoj de la bildo estas nekoheraj.

en: Image preview
eo: Antaŭrigardo de bildo

en: Image restored successfully.
eo: La bildo estis restarigita sukcese.

en: Image rotation is not supported by your web host.
eo: Rotacio de bildo ne estas subtenata de via interreta gastiganto.

en: Image saved
eo: La bildo estis konservita.

en: Image sizes
eo: Bildaj grandoj

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
eo: Bildoj, kiuj estas ekzakte <strong>%1$d &times; %2$d bilderojn</strong> granda, estos uzataj kiaj ili estas.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> tall.
eo: Bildoj estu almenaŭ <strong>%1$s bilderojn</strong> altaj.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> wide.
eo: Bildoj estu almenaŭ <strong>%1$s bilderojn</strong> larĝaj.

en: Import
eo: Importado

en: Important:
eo: Grave:

en: In Response To
eo: Responde al

en: In a few words, explain what this site is about.
eo: Bonvolu klarigi en malmultaj vortoj pri kio temas tiu ĉi TTT-ejo.

en: In addition to post embeds, WordPress 4.4 also adds support for five new oEmbed providers: Cloudup, Reddit&nbsp;Comments, ReverbNation, Speaker&nbsp;Deck, and VideoPress.
eo: Aldone al enkorpigoj en afiŝoj, WordPresso 4.4 ankaŭ aldonas subtenon por kvin novaj provizantoj de oEmbed:  Cloudup, Reddit&nbsp;Comments, ReverbNation, Speaker&nbsp;Deck, kaj VideoPress.

en: In all likelihood, these items were supplied to you by your Web Host. If you don&#8217;t have this information, then you will need to contact them before you can continue. If you&#8217;re all ready&hellip;
eo: Plej verŝajne, tiuj ĉi informoj estis donitaj al vi de via reta gastiganto. Se vi ne havas la informojn, vi bezonos kontakti ilin antaŭ ol vi povas daŭrigi. Se vi estas preta&hellip;

en: In most cases, WordPress will automatically apply maintenance and security updates in the background for you.
eo: Plejofte, WordPress aŭtomate aplikos funkcitenan kaj sekurecan ĝisdatigojn por vi en la fono.

en: In previous versions of WordPress, all importers were built-in. They have been turned into plugins since most people only use them once or infrequently.
eo: En antaŭaj versioj de WordPress, ĉiuj importiloj estis integritaj. Ili estis ŝanĝitaj al kromprogramoj, ĉar la plej multaj homoj uzas ilin nur unufoje aŭ malofte.

en: In reply to %s.
eo: Responde al %s.

en: In reply to: %s
eo: Responde al: %s

en: In response to: %s
eo: Responde al: %s

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and blog URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
eo: En la kolumno <strong>Aŭtoro</strong>, aldone al la nomo, retpoŝtadreso kaj URL al blogo de aŭtoro, la IP-adreso de komentinto estas montrita. Alklako sur tiu ligilo montros al vi ĉiujn faritajn komentojn de tiu IP-adreso.

en: In the <strong>Comment</strong> column, hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
eo: En la kolumno <strong>Komento</strong>, musumo super iu komento donas elektojn pri aprobo, respondo (kaj aprobo), rapid-redakto, redakto, marko kiel trudaĵo, aŭ sendo al rubujo por tiu komento.

en: In the <strong>In Response To</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If there are pending comments, a red notification circle with the number of pending comments is displayed. Clicking the notification circle will filter the comments screen to show only pending comments on that post.
eo: En la <strong>Responde al</strong>-kolumno estas tri elementoj. La teksto estas la nomo de la afiŝo, kiu inspiris la komenton, kaj ligas al la afiŝa redaktilo por tiu enskribo. La "Rigardi afiŝon"-ligo gvidas al la afiŝo, kiel ĝi aperas ĉe via TTT-ejo. La malgranda bobelo kun la numero en ĝi montras la nombron da aprobitaj komentoj, kiujn tiu afiŝo ricevis. Se la bobelo estas griza, tiaokaze vi pritraktis ĉiujn komentojn por tiu afiŝo. Se ĝi estas blua, tiaokaze ekzistas pritraktindaj komentoj. Klaki al la bobelo filtros la komentroekranon tiel, ke ĝi montros nur komentojn al tiu afiŝo.

en: In the <strong>Submitted On</strong> column, the date and time the comment was left on your site appears. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site.
eo: En la kolumno <strong>Proponita en</strong>, montriĝas la dato kaj tempo en kiu estis verkita la komento. Alklako al la ligilo dato/tempo portos vin al la komento prezentita en via retejo.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
eo: En la sekcio Teksto de kapo de tiu ĉi paĝo vi povas elekti ĉu montri tiun tekston aŭ kaŝi ĝin. Vi povas ankaŭ elekti koloron por la teksto per alklako de la butono Elekti koloro kaj aŭ entajpo de valida HTML-deksesuma kodo, kiel &#8220;#ff0000&#8221; por ruĝo aŭ per elekto de koloro per la kolor-elektilo.

en: In the editing area the Tab key enters a tab character. To move below this area by pressing Tab, press the Esc key followed by the Tab key. In some cases the Esc key will need to be pressed twice before the Tab key will allow you to continue.
eo: En la redakto-loko la taba klavo enigas tabon. Por moviĝi sub tiu ĉi loko per premo de taba klavo, premu la eskapan klavon, sekve la taban klavon. Foje, la eskapa klavo bezonos dufojan premon antaŭ ol la taba klavo permesos vin daŭrigi.

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Neaktiva <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Neaktivaj <span class="count">(%s)</span>

en: Inactive Sidebar (not used)
eo: Neaktiva flankpanelo (neuzata)

en: Inactive Widgets
eo: Neaktivaj kromprogrametoj

en: Inactive:
eo: Neaktiva:

en: Incompatible Archive.
eo: Nekompatibla arkivo.

en: Information needed
eo: Informoj bezonitaj

en: Infrastructure for the REST API has been integrated into core, marking a new era in developing with WordPress. The REST API serves to provide developers with a path forward for building and extending RESTful APIs on top of WordPress.
eo: Infrastrukturo por la REST-API estis integrita en la kernon, por nova erao en WordPressa programado. La REST-API provizas programistojn vojon antaŭen por konstrui kaj etendi REST-APIojn en WordPress.

en: Infrastructure is the first part of a multi-stage rollout for the REST API. Inclusion of core endpoints is targeted for an upcoming release. To get a sneak peek of the core endpoints, and for more information on extending the REST API, check out the official %s plugin.
eo: Infrastrukturo estas la unua parto de plurparta aperigo de la REST-API. Inkluzivo de kernaj finpunktoj estas celita por venonta eldono. Por antaŭrigardi la kernajn finpunktojn kaj por pliaj informoj pri etendiĝo de la REST-API, vidu la oficialan kromprogrameton %s.

en: Insert into Post
eo: Enmeti en la afiŝon

en: Insert media from another website
eo: Enmeti aŭdvidaĵojn de alia TTT-ejo

en: Inserting Media
eo: Enmetante aŭdvideaĵon

en: Install
eo: Instali

en: Install %s
eo: Instali %s

en: Install %s now
eo: Instali %s nun

en: Install Now
eo: Instali nun

en: Install Parent Theme
eo: Instali patran etoson

en: Install Press This
eo: Instali Presi ĉi tion

en: Install Themes
eo: Instali etosojn

en: Install Update Now
eo: Instali ĝisdatigon nun

en: Install WordPress
eo: Instali WordPress-on

en: Install importer
eo: Instali importilon

en: Install package not available.
eo: Mankas instala paketo.

en: Install the Blogger importer to import posts, comments, and users from a Blogger blog.
eo: Instali la Blogger-importilon por importi afiŝojn, komentojn kaj uzantojn de Blogger-blogo.

en: Install the LiveJournal importer to import posts from LiveJournal using their API.
eo: Instali la LiveJournal-importilon por importilo afiŝojn de LiveJournal, uzante ties API-n.

en: Install the Movable Type importer to import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
eo: Instalu la Movable-Type-importilon por importi afiŝojn kaj komentojn de Movable-Type- aŭ TypePad-blog.

en: Install the RSS importer to import posts from an RSS feed.
eo: Instali la RSS-importilon por importi afiŝojn el RSS-distribuo.

en: Install the Tumblr importer to import posts &amp; media from Tumblr using their API.
eo: Instali la Tumblr-importilon por importi afiŝojn &amp; aŭdvidaĵojn de Tumblr uzante ties API-n.

en: Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
eo: Instali la WordPress-importilon por importi afiŝojn, paĝojn, komentojn, proprajn kampojn, kategoriojn kaj etikedojn el WordPress-eksportodosiero.

en: Install the blogroll importer to import links in OPML format.
eo: Instali la bloglistan importilon por importi ligilojn laŭ strukturo OPML.

en: Install the category/tag converter to convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
eo: Instalu la kategorio/etikedo-konvertilon por konverti ekzistanajn kategoriojn al etikedoj aŭ etikedojn al kategorioj (ankaŭ elekton de ili).

en: Installation Failed
eo: La instalado malsukcesis

en: Installed Plugins
eo: Instalitaj kromprogramoj

en: Installing Plugin from uploaded file: %s
eo: Instalas kromprogramon de dosiero: %s

en: Installing Plugin: %s
eo: Instalas kromprogramon: %s

en: Installing Theme from uploaded file: %s
eo: Instalas etoson de dosiero: %s

en: Installing Theme: %s
eo: Instalante etoson: %s

en: Installing the latest version&#8230;
eo: Instalante la plej lastan version&#8230;

en: Installing the plugin&#8230;
eo: Instalante la kromprogrameton&#8230;

en: Installing the theme&#8230;
eo: Instalante la etoson&#8230;

en: Installing themes on Multisite can only be done from the Network Admin section.
eo: Instalo de etosoj por multretejo povas esti farita nur de la sekcio Reta administrado

en: Insufficient Requirements
eo: Bezonoj ne trovitaj

en: Internationalization
eo: Internaciigo

en: Introducing Twenty Sixteen
eo: Ni prezentas Twenty Sixteen

en: Invalid Data provided.
eo: Nevalidaj datumoj estis donitaj.

en: Invalid URL Provided.
eo: Nevalida URL provizita.

en: Invalid form submission.
eo: Nevalida formulara prezento.

en: Invalid image URL
eo: Nevalida URL por bildo

en: Invalid item ID.
eo: Nevalida ID-numero de ero.

en: Invalid plugin page
eo: Nevalida kromprograma paĝo

en: Invalid plugin path.
eo: Nevalida kromprograma pado.

en: Invalid translation type.
eo: Nevalida tipo de traduko.

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
eo: Invita retpoŝto estis sendita al la nova uzanto. Konfirma ligilo devas esti klakita antaŭ ol ilia konto estas kreita.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
eo: Invita retmesaĝo estis sendita al la uzanto. Tiu devas klaki konfirman ligilon por aldoniĝi al via TTT-ejo.

en: It is up to search engines to honor this request.
eo: Restas al la serĉiloj, respekti tiun ĉi peton.

en: It looks like the Apache %s module is not installed.
eo: Ŝajne la modulo %s de apaĉo ne estas instalita.

en: It looks like you're using an insecure version of %s. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
eo: Ŝajne vi uzas nesekuran version de %s. Uzi malnovan navigilon malsekurigas vian komputilon. Por la plej bona sperto kun WordPress, bonvolu ĝisdatigi vian retumilon.

en: It looks like you're using an old version of %s. For the best WordPress experience, please update your browser.
eo: Ŝajne vi uzas malnovan version de <a href='%s'>%s</a>. Por la plej bona sperto kun WordPress, bonvolu ĝisdatigi vian navigilon.

en: Item added.
eo: La ero estis aldonita.

en: Item deleted.
eo: La ero estis forviŝita.

en: Item not added.
eo: La ero ne estis aldonita.

en: Item not updated.
eo: Ne ero ne ĝisdatiĝis.

en: Item updated.
eo: La ero estis ĝisdatigita.

en: Items deleted.
eo: La eroj estis forviŝitaj.

en: Items list
eo: Ero-listo

en: Items list navigation
eo: Navigado tra ero-listo

en: Just another %s site
eo: Simple plia %s-retejo

en: Just another WordPress site
eo: Simple plia WordPress-retejo

en: Keep this link private
eo: Privatigi ĉi tiun ligilon

en: Keeping your site updated is important for security. It also makes the internet a safer place for you and your readers.
eo: Teni vian retejon ĝisdata gravas, pro sekureco. Tio helpas sekurigi la interreton por vi kaj viaj vizitantoj.

en: Key
eo: Ŝlosilo

en: Keyboard users: When you&#8217;re working in the visual editor, you can use <kbd>Alt + F10</kbd> to access the toolbar.
eo: Uzantoj de klavaro: Kiam vi laboras en la pervida redaktilo, vi povas uzi <kbd>Alt + F10</kbd> por aliri al la ilobreto.

en: Keyword
eo: Ŝlosilvorto

en: Large size
eo: Granda

en: Last Modified
eo: Laste modifita

en: Last Name
eo: Ĉefa nomo

en: Last Updated
eo: Lastfoje ĝisdatigita

en: Last Updated:
eo: Laste ĝisdatigita:

en: Last checked on %1$s at %2$s.
eo: Lastfoje kontrolita je  %1$s %2$s.

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
eo: Laste redaktita de %1$s en %2$s je %3$s

en: Last edited on %1$s at %2$s
eo: Lasta modifo en %1$s je %2$s

en: Last page
eo: Lasta paĝo

en: Latest
eo: Lastaj

en: Latest Version Installed
eo: La plej freŝa versio estas instalita

en: Layout
eo: Aranĝo

en: Lead Developer
eo: Ĉefa programisto

en: Learn more about getting started
eo: Lernu pli pri kiel komenci

en: Left Sidebar
eo: Maldekstra flankpanelo

en: Let&#8217;s go!
eo: Ek!

en: Library
eo: Aŭdovida biblioteko

en: Light
eo: Hela

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
eo: Probable vi inkluzivas wp-admin/includes/template.php por uzi add_meta_box(). Tio estas erara uzo. Anstataŭe, kroĉu la vokon al add_meta_box() en la agon add_meta_boxes.

en: Link Image To:
eo: Ligi bildon al:

en: Link URL
eo: URL de la ligilo

en: Link added.
eo: Ligilo aldonita.

en: Link not found.
eo: Ne eblis trovi la ligilon

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
eo: Ligiloteksto, ekz. &#8220;Postuloj pri elaĉetomono (PDF)&#8221;

en: Link thumbnails to:
eo: Ligi bildetojn al:

en: Link to image
eo: Ligi al bildo

en: Links Template
eo: Ligilomodelo

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
eo: Ligiloj en la ilobreto en la supra parto de la ekrano konektas vian panelon kun la fasado de via retejo kaj provizas aliron al via profilo kaj helpaj WordPress-informoj.

en: Links list
eo: Ligilo-listo

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
eo: Ligiloj povas esti disigitaj en diversaj ligilokategorioj; tio estas aliaj kategorioj ol tiuj uzataj por viaj afiŝoj.

en: Live Preview &#8220;%s&#8221;
eo: Aktuala antaŭvido &#8220;%s&#8221;

en: Loading&#8230;
eo: Ŝargas...

en: Loading&hellip;
eo: Ŝargas&hellip;

en: Local time is %s
eo: Loka tempo estas %s

en: Location of the uploaded file.
eo: Loko de alŝutita dosiero.

en: Log %s out of all locations.
eo: Elsalutu %s el ĉiuj lokoj.

en: Log Out Everywhere
eo: Elsaluti el ĉiu loko

en: Log Out Everywhere Else
eo: Elsaluti el ĉiu alia loko

en: Login Name
eo: Uzantonomo

en: Look Up
eo: Legi pri

en: Looking for %1$s in %2$s
eo: Priŝercas %2$s por %1$s

en: M j, Y @ H:i
eo: j, M Y @ H:i

en: M jS
eo: j M

en: M jS Y
eo: j M Y

en: MB (Leave blank for network default)
eo: MB (Lasu ĝin malplena por la defaŭlto de la reto)

en: Mail Server
eo: Retpoŝta servilo

en: Main Index Template
eo: Ĉefa indeksa modelo

en: Main Page (no parent)
eo: Ĉefpaĝo (superpaĝo ne ekzistas)

en: Main content
eo: Ĉefa enhavo

en: Main menu
eo: Ĉefa menuo

en: Maintenance Release
eo: Funkcitena eldono

en: Maintenance Releases
eo: Funkcitenaj eldonoj

en: Maintenance and Security Release | Maintenance and Security Releases
eo[0]: Funkcitena kaj sekureca eldono
eo[1]: Funkcitenaj kaj sekurecaj eldonoj

en: Maintenance and Security Releases
eo: Funkcitenaj kaj sekurecaj eldonoj

en: Make this post sticky
eo: Glui ĉi tiun afiŝon

en: Manage <a href="%1$s">widgets</a> or <a href="%2$s">menus</a>
eo: Administri <a href="%1$s">kromprogrametojn</a> aŭ <a href="%2$s">menuojn</a>

en: Manage Locations
eo: Administri lokojn

en: Manage Themes
eo: Administri etosojn

en: Manage Uploads
eo: Administri alŝutojn

en: Manage in Customizer
eo: Administri per la tajlorilo

en: Manage menus
eo: Administri menuojn

en: Manage widgets
eo: Administri kromprogrametojn

en: Managing Pages
eo: Administri paĝojn

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
eo: Administro de paĝoj tre similas al administro de afiŝoj kaj la ekranoj povas esti agorditaj sammaniere.

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
eo: Multaj homoj uzas klavajn mallongigojn por administri siajn komentojn pli rapide. Uzu la ligon je la flanko por lerni pli.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
eo: Multaj etosoj montras kelkajn flankpanelajn kromprogrametojn defaŭlte, ĝis vi modifas flankpanelojn, sed ili ne estas aŭtomate montritaj en via flankpanela administrilo. Post kiam vi ŝanĝas kromprogrametojn, vi povas ree aldoni la defaŭltajn kromprogrametojn per aldoni ilin el la loko Disponeblaj kromprogrametoj.

en: Mark this comment as spam
eo: Marki tiun ĉi komenton kiel trudaĵon

en: Mature
eo: Plenaĝa

en: Max Height
eo: Maksimuma alto

en: Max Width
eo: Maksimuma larĝo

en: Maximum Rating
eo: Maksimuma pritakso

en: Maximum size: %s
eo: Maksimuma grando: %s

en: Media
eo: Aŭdvidaĵoj

en: Media Settings
eo: Aŭdovidaj agordoj

en: Media attachment moved to the trash.
eo: La aŭdvida alkroĉaĵo estis movita al la rubujo.

en: Media attachment permanently deleted.
eo: La aŭdvidaĵa alkroĉaĵo estis forviŝita porĉiame.

en: Media attachment restored from the trash.
eo: La aŭdvida alkroĉaĵo estis restarigita el la rubujo.

en: Media attachment updated.
eo: La aŭdovida aldonaĵo estas ĝisdatigita.

en: Media items list
eo: Aŭdvidaĵa listo

en: Media items list navigation
eo: Navigado tra eroj en listo de aŭdvidaĵoj

en: Medium size
eo: Meza grando

en: Membership
eo: Membreco

en: Menu 1
eo: Menuo 1

en: Menu Item
eo: Menuero

en: Menu Management
eo: Menu-administrado

en: Menu Settings
eo: Agordoj de menuo

en: Menu Structure
eo: Menua strukturo

en: Menu locations updated.
eo: Ĝisdatigis lokojn de menuoj.

en: Menu order
eo: Menuordo

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the custom menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the Documentation link to the side.
eo: La lokoj por menuoj estas deciditaj de via etoso, sed vi povas uzi ilin en flankpaneloj per aldono de kromprogrameto &#8220;Propra menuo&#8221; en la ekrano <a href="%1$s">Kromprogrametoj</a>. Se via etoso ne subtenas la eblon krei viajn proprajn menuojn (la defaŭltaj etosoj, %2$s kaj %3$s subtenas), vi povas lerni pri aldono de tiu subteno per sekvo de la apuda ligilo Dokumentado.

en: Microformats
eo: Semantika markado laŭ Mikroformato

en: Minute
eo: Minuto

en: Missed schedule
eo: Maltrafis planitan daton

en: Missing Widgets
eo: Mankantaj kromprogrametoj

en: Missing a temporary folder.
eo: Mankas provizora dosierujo.

en: Missing post ID.
eo: Afiso-ID mankas.

en: Moderate Comment
eo: Administri komenton

en: Moderating Comments
eo: Administri komentojn

en: MonsterID (Generated)
eo: Monstravataro (kreita)

en: Month
eo: Monato

en: Month and name
eo: Monato kaj nomo

en: More Actions
eo: Pliaj agoj

en: More Details
eo: Pli multaj detaloj

en: More actions
eo: Pliaj agoj

en: More information about %s
eo: Pli multaj informoj pri %s

en: Most Recent
eo: Plej lastaj

en: Most Used
eo: Plej multe uzataj

en: Most of the time, plugins play nicely with the core of WordPress and with other plugins. Sometimes, though, a plugin&#8217;s code will get in the way of another plugin, causing compatibility issues. If your site starts doing strange things, this may be the problem. Try deactivating all your plugins and re-activating them in various combinations until you isolate which one(s) caused the issue.
eo: Plejofte kromprogramoj funkcias glate kun la kerno de WordPress kaj kun aliaj kromprogrametoj. Okazas, tamen, ke la kodo de kromprogramo embarasas alian kromprogramon. Se via retejo misas iel, ja povus esti problemo de kongrueco inter kromprogramoj. Provu malaktivigi ĉiujn, tiam lanĉi nur malmultajn samtempe, ĝis fine vi atingas la fonto(j)n de la problemo.

en: Most themes display the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. The tagline is also displayed by many themes.
eo: La plimulto de etosoj videbligas la nomon de retejo supre de ĉiu paĝo, en la titolobreto de la retumilo kaj kiel la identigan nomon de distribuo-fluoj. La frapfrazo ankaŭ estas videbligita de pluraj etosoj.

en: Movable Type and TypePad
eo: Movable Type kaj TypePad

en: Move
eo: Movi

en: Move this comment to the trash
eo: Movi tiun ĉi komenton al la rubujo

en: Move this item to the Trash
eo: Movi tiun ĉi eron al la rubujo

en: Move to Trash
eo: Movi al rubujo

en: Mr WordPress
eo: Sinjoro WordPress

en: Multisite support is not enabled.
eo: Subteno por multretejo ne estas ebligita.

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Kromprogramo Devas uzi <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Kromprogramoj Devas uzi <span class="count">(%s)</span>

en: My Site
eo: Mia TTT-ejo

en: Mystery Person
eo: Homo de mistero

en: Name:
eo: Nomo:

en: Navigation
eo: Navigado

en: Need help? Use the Help tab in the upper right of your screen.
eo: Ĉu vi bezonas helpon? Uzu la helpo-tabon supre dekstre ĉe via ekrano.

en: Need more help? <a href="%s">We got it</a>.
eo: Ĉu vi bezonas plian helpon? <a href="%s">Tion ni havas</a>.

en: Network Activate
eo: Reta aktivigo

en: Network Activate %s
eo: Aktivigi tra reto %s

en: Network Active
eo: Reto aktiva

en: Network Admin Email
eo: Retpoŝta adreso de ret-administranto

en: Network Deactivate
eo: Reta malaktivigo

en: Network Details
eo: Detaloj pri la reto

en: Network Disable
eo: Malebligo por reto

en: Network Enable
eo: Reta ebligo

en: Network Only
eo: Nur reto

en: Network Setup
eo: Reta agordo

en: Network Title
eo: Titolo de reto

en: Network deactivate %s
eo: Malaktivigi tra reto %s

en: Never
eo: Neniam

en: New %1$s, %2$s, and %3$s objects make interacting with terms, comments, and networks more predictable and intuitive in code.
eo: Novaj objektoj %1$s, %2$s kaj %3$s igas interagon kun la kodo por terminoj, komentoj kaj retoj pli komprenemaj.

en: New Password
eo: Nova Pasvorto

en: New User Default Role
eo: Defaŭlta rolo por nova uzanto

en: New WordPress Site
eo: Nova WordPress-retejo

en: New category name
eo: Kategorinomo

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
eo: Nova etoso estas aktivigita. <a href="%s">Montri la TTT-ejon</a>

en: New translations are available.
eo: Novaj tradukoj estas haveblaj.

en: New user created.
eo: Nova uzanto estis kreita.

en: New user created. <a href="%s">Edit user</a>
eo: Nova uzanto estis kreita. <a href="%s">Redakti uzanton</a>

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. By default, this email will also contain their password. Uncheck the box if you don&#8217;t want the password to be included in the welcome email.
eo: Novaj uzantoj ricevos retmesaĝon, kiu sciigos ilin, ke ili estis aldonitaj kiel uzantoj al via TTT-ejo. Defaŭlte tiu retmesaĝo ankaŭ enhavos ilian pasvorton. Malmarku la skatolon, se vi ne volas, ke la bonveniga retmesaĝo inkluzivu la pasvorton.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you don&#8217;t want the user to receive a welcome email.
eo: Novaj uzantoj ricevos retmesaĝon, kiu sciigos ilin, ke ili estis aldonitaj kiel uzantoj al via TTT-ejo. Tiu retmesaĝo ankaŭ enhavos ilian pasvorton. Marku la skatolon, se vi ne volas, ke la uzanto ricevu bonvenigan retmesaĝon.

en: Newer Version (%s) Installed
eo: Pli nova versio (%s) estas instalita

en: Next Steps
eo: Sekvaj paŝoj

en: Nickname
eo: Karesnomo

en: No Update Required
eo: Neniu ĝisdatigo bezonata

en: No activity yet!
eo: Neniu aktiveco!

en: No approved comments
eo: Neniuj aprobitaj komentoj

en: No comments
eo: Neniu komento

en: No comments awaiting moderation.
eo: Neniuj komentoj atendas pritraktadon.

en: No comments found.
eo: Neniuj komentoj estis trovitaj.

en: No file was uploaded.
eo: Neniu dosiero estis alŝutita.

en: No further action is needed on your part.
eo: Neniuj pliaj agoj bezonatas je via flanko.

en: No importers are available.
eo: Ne haveblas importiloj.

en: No items.
eo: Neniuj eroj.

en: No links found.
eo: Neniuj ligiloj estas trovitaj

en: No pending comments
eo: Neniuj pritraktindaj komentoj

en: No plugins found.
eo: Estis trovitaj neniuj kromprogramoj.

en: No plugins match your request.
eo: Neniuj kromprogramoj kongruas kun via peto.

en: No role
eo: Neniu rolo

en: No sites found.
eo: Estis trovitaj neniuj retejoj.

en: No such file exists! Double check the name and try again.
eo: Oj, Tiu dosiero ne ekzistas. Rekontrolu la nomon, kaj poste reprovu.

en: No thanks, do not remind me again
eo: Ne dankon, bonvolu ne memorigi min denove.

en: No themes found.
eo: Neniuj etosoj estis trovitaj.

en: No themes found. Try a different search.
eo: Neniuj etosoj estis trovitaj. Provu alian serĉon.

en: No themes match your request.
eo: Neniuj etosoj kongruas al via peto.

en: No users found.
eo: Neniuj uzantoj estis trovitaj.

en: No valid plugins were found.
eo: Neniuj validaj kromprogramoj estis trovitaj.

en: No, return me to the plugin list
eo: Ne, revenigu min al la listo de kromprogramoj

en: Not Sticky
eo: Ne gluita

en: Not enough space to upload. %1$s KB needed.
eo: Nesufiĉa spaco por enŝuti. Estas bezonataj %1$s KB.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
eo: Notu, ke vi stucas per alklako ene de la bildo (la piktogramo Stuci jam elektita) kaj trenado de la stuca kadro por elekti la deziratan parton. Poste, alklaku Konservi por ĉiamigi la stucadon.

en: Note:
eo: Noto:

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
eo: Notu: Neniuj el tiuj ĉi opcioj baras la aliron al via TTT-ejo &mdash; restas al la serĉiloj, respekti vian peton.

en: Notes
eo: Notoj

en: Nothing to save, the image has not changed.
eo: Nenio konservinda, la bildo ne ŝanĝiĝis.

en: Notice:
eo: Notico:

en: Now you can embed your posts on other sites, even other WordPress sites. Simply drop a post URL into the editor and see an instant embed preview, complete with the title, excerpt, and featured image if you&#8217;ve set one. We&#8217;ll even include your site icon and links for comments and sharing.
eo: Nun vi povas enkorpigi viajn afiŝojn ĉe aliaj retejoj, eĉ aliaj WordPress-ejoj. Enmetu URLon de afiŝo en la redaktilon kaj vi vidos tujan antaŭrigardon de la enkorpigo, kun la titolo, eltiraĵo kaj asociita elstarigita bildo. Ni eĉ inkluzivas la piktogramon de via retejo kaj ligilojn por komentoj kaj kunhavigo.

en: Number of Themes found: %d
eo: Nombro da etosoj trovitaj: %d

en: Number of items per page:
eo: Nombro da eroj en ĉiu paĝo:

[ctx: Number/count of items]
en: Count
eo: Nombro

en: Numeric
eo: Cifera

en: On this screen, you can update to the latest version of WordPress, as well as update your themes, plugins, and translations from the WordPress.org repositories.
eo: En tiu ekrano, vi povas ĝisdatigi al la plej lasta versio de WordPress, kaj ankaŭ la etosoj kaj kromprogramoj el la deponejoj de WordPress.org.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
eo: De post kreo, via WXR-dosiero povas esti importita en alian WordPress-retejon aŭ blogan platformon kiu povas pritrakti tiun metodon.

en: Once the network is created, you may reactivate your plugins.
eo: Post la kreo de reto, vi povas ree aktivigi viajn kromprogramojn.

en: Once you complete these steps, your network is enabled and configured. You will have to log in again.
eo: Post faro de tiuj paŝoj, via reto estos ebligita kaj agordita. Vi devos denove ensaluti.

en: Once you have generated a list of themes, you can preview and install any of them. Click on the thumbnail of the theme you&#8217;re interested in previewing. It will open up in a full-screen Preview page to give you a better idea of how that theme will look.
eo: Ekde la kreo de listo de etosoj, vi povas antaŭvidi kaj instali iujn ajn el ili. Alklaku la bildeton de interesa etoso. Tiu malfermiĝos en plenekrana antaŭvida paĝo por doni al vi klaran rigardon de la aspekto.

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
eo: Post la elekto, vi povas alĝustigi ĝin per entajpo de grando laŭ bildopunktoj. La minimuma elekto-grando estas la fiksita grando de bildetoj kiel agordita en la aŭdvida biblioteko.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, the user will be permanently removed.
eo: Post alklako de &#8220;Konfirmi forviŝon&#8221;, la uzanto estos forviŝita por ĉiam.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, these users will be permanently removed.
eo: Post alklako al &#8220;Konfirmi forviŝon&#8221;, tiuj uzantoj estos forviŝitaj por ĉiam.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
eo: Kiam vi estos konservinta la elŝuto-dosieron, vi povas uzi la importo-funkcion de alia WordPress-instalo por importi la enhavon de tiu ĉi TTT-ejo.

en: One Column
eo: Unu kolumno

en: One of the plugins is invalid.
eo: Unu el la kromprogramoj estas nevalida.

en: One of the selected users is not a member of this site.
eo: Unu el la elektitaj uzantoj ne estas membro de tiu ĉi retejo.

en: One or more database tables are unavailable. To allow WordPress to attempt to repair these tables, press the &#8220;Repair Database&#8221; button. Repairing can take a while, so please be patient.
eo: Unu aŭ pluraj datumbazaj tabeloj ne estas haveblaj. Por permesi al WordPress, provi ripari tiujn tabelojn, klaku la butonon &#8220;Ripari datumbazon&#8221;. Riparado povas daŭri iomete, do bonvolu esti pacienca.

en: Only the current theme is available to you. Contact the %s administrator for information about accessing additional themes.
eo: Nur la aktuala etoso estas havebla por vi. Bonvolu kontakti la administranton de %s por ricevi informojn kiel akiri pliajn etosojn.

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
eo: Ho, tiu dosiero ne ekzistas. Rekontrolu la nomon, kaj poste reprovu.

en: Open Press This
eo: Malfermi Presi ĉi tion

en: Open this theme in the Theme Editor
eo: Malfermi tiun ĉi etoson en la etosa redaktilo

en: Optional
eo: Libervola

en: Or choose an image from your media library:
eo: Aŭ elektu bildon el via aŭdvida biblioteko:

en: Orange
eo: Oranĝkolora

en: Order
eo: Ordigi

en: Order images by:
eo: Ordigi bildojn laŭ:

en: Order:
eo: Ordo:

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
eo: Organizi miajn alŝutojn en dosierujojn laŭ monato kaj jaro

en: Original dimensions %s
eo: Originaj dimensioj %s

en: Other WordPress News
eo: Aliaj WordPress-novaĵoj

en: Other comment settings
eo: Aliaj komentaj agordoj

en: Other user roles have been changed.
eo: Aliaj uzantoroloj estis ŝanĝitaj.

en: Other users have been deleted.
eo: Aliaj uzantoj estis forviŝitaj.

en: Other users have been removed.
eo: Aliaj uzantoj estis forigitaj.

en: Our newest default theme, Twenty Sixteen, is a modern take on a classic blog design.
eo: Nia pli nova defaŭlta etoso, Twenty Sixteen, estas moderna aranĝo de klasika blog-dizajno.

en: Overview
eo: Superrigardo

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
eo: PG &#8212; Eventuale ofenda, ordinare por homoj 13-jaraj kaj pli aĝaj

en: Page Attributes
eo: Paĝo-atributoj

en: Page Template
eo: Modelo por paĝoj

en: Page draft updated.
eo: Malneto de paĝo ĝisdatigita.

en: Page published.
eo: Paĝo publikigita.

en: Page restored to revision from %s.
eo: Paĝo estas restarigita al versio de %s.

en: Page saved.
eo: La paĝo estis konservita.

en: Page scheduled for: %s.
eo: Paĝo planita aperi en: %s.

en: Page submitted.
eo: Paĝo proponita.

en: Page updated.
eo: La paĝo estis ĝisdatigita.

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
eo: Paĝoj similas al afiŝoj per havi titolon, teksto-korpon kaj asociitajn metadatumojn. La diferenco estas, ke ili ne estas parto de la laŭtempa ordo de la blogo, ili estas ĉiamaj. Paĝoj ne ricevas kategoriojn aŭ etikedojn, sed ja povas havi hierarkion. Vi rajtas nestigi paĝojn sub aliaj paĝoj per igi unu paĝon supera (la Patro), tial kreante rangon, aŭ grupon de paĝoj.

en: Pagination
eo: Paĝonumerado

en: Parent
eo: Patro

en: Password protected
eo: Pasvorte protektita

en: Permalink Settings
eo: Fiksligilaj agordoj

en: Permalink structure updated.
eo: La fiksligila strukturo estas ĝisdatigita.

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
eo: Fiksligila strukturo estas ĝisdatigita. Nun, forigu modifan eblecon por la dosiero web.config

en: Permalink:
eo: Fiksligilo:

en: Permalinks
eo: Fiksligiloj

en: Permalinks are the permanent URLs to your individual pages and blog posts, as well as your category and tag archives. A permalink is the web address used to link to your content. The URL to each post should be permanent, and never change &#8212; hence the name permalink.
eo: Fiksligiloj estas la fiksaj URL-j por viaj individuaj paĝoj kaj blogafiŝoj, same kiel por viaj kategoriaj kaj etikedaj arkivoj. Fiksligiloj estas la retadreso uzata por ligi al via enhavo. La URL de ĉiu afiŝo estu fiksa kaj neniam ŝanĝiĝi &#8212; sekve la nomon fiksligilo.

en: Permalinks can contain useful information, such as the post date, title, or other elements. You can choose from any of the suggested permalink formats, or you can craft your own if you select Custom Structure.
eo: Fiksitaj ligiloj enhavas utilajn informojn, kiel la daton de afiŝo, titolon aŭ aliajn. Vi povas elekti el la sugestitaj aranĝoj por fiksitaj ligiloj aŭ krei propran se vi elektas Propran strukturon.

en: Permanently Delete Comment
eo: Forviŝi komenton porĉiame

en: Personal Options
eo: Personaj Agordoj

en: Photoblogging
eo: Fotoblogado

en: Pings
eo: Eĥosondoj

en: Pink
eo: Rozkolora

en: Plain
eo: Simpla

en: Please <a href="%s">deactivate your plugins</a> before enabling the Network feature.
eo: Bonvole <a href="%s">malaktivigu viajn kromprogramojn</a> antaŭ ebligo de reto.

en: Please check out your site now. It's possible that everything is working. If it says you need to update, you should do so:
eo: Bonvole kontrolu vian retejon nun. Nun eble ĉio funkcias. Se vi ricevos mesaĝon ĝisdatigi, vi devus fari:

en: Please choose whether you would like sites in your WordPress network to use sub-domains or sub-directories.
eo: Bonvole elektu ĉu vi volas la retejojn en via WordPressa reto en sub-domajnojn aŭ sub-dosierujojn.

en: Please complete the configuration steps. To create a new network, you will need to empty or remove the network database tables.
eo: Bonvole finu la agordajn paŝojn. Por krei novan reton, vi bezonos malplenigi aŭ forigi la retajn datumbazajn tabelojn.

en: Please enter a valid menu name.
eo: Bonvolu enigi validan menuonomon.

en: Please enter your FTP credentials to proceed.
eo: Bonvolu enigi viajn FTP-legitimaĵojn por daŭrigi.

en: Please enter your FTP or SSH credentials to proceed.
eo: Bonvolu enigi vian FTP- aŭ SSH-legitimaĵojn por daŭrigi.

en: Please make sure the Apache %s module is installed as it will be used at the end of this installation.
eo: Bonvole certigu, ke la apaĉo-modulo %s estas instalita, ĉar ĝi estos uzita je la fino de tiu ĉi instalo.

en: Please provide a custom field name.
eo: Bonvolu provizi nomon por la propra kampo.

en: Please provide a custom field value.
eo: Bonvolu provizi propran valoron por kampo.

en: Please provide a valid username.
eo: Bonvolu provizi validan uzantonomon.

en: Please provide the following information. Don&#8217;t worry, you can always change these settings later.
eo: Bonvolu provizi la sekvajn informojn. Ne zorgu, vi ĉiam povos poste ŝanĝi tiujn ĉi agordojn.

en: Please select a file
eo: Bovolu elekti dosieron

en: Please select an option.
eo: Bonvolu elekti opcion.

en: Please select one or more plugins to update.
eo: Bonvolu elekti unu aŭ plurajn kromprogramojn por ĝisdatigi.

en: Please select one or more themes to update.
eo: Bonvolu elekti unu aŭ plurajn etosojn por ĝisdatigi.

en: Please update your site at %1$s to WordPress %2$s.
eo: Bonvole ĝisdatigu vian retejon ĉe %1$s al WordPress %2$s.

en: Plugin
eo: Kromprogrameto

en: Plugin <strong>activated</strong>.
eo: La kromprogramo estas <strong>aktivigita</strong>.

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
eo: La kromprogramo estas <strong>malaktivigita</strong>.

en: Plugin Files
eo: Kromprogramaj dosieroj

en: Plugin Homepage &#187;
eo: Kromprogrameta TTT-ejo

en: Plugin Install
eo: Kromprograma instalo

[ctx: Plugin Installer]
en: Beta Testing
eo: Beta-testado

[ctx: Plugin Installer]
en: Favorites
eo: Plej ŝatataj

[ctx: Plugin Installer]
en: Featured
eo: Elstarigita

[ctx: Plugin Installer]
en: Popular
eo: Popularaj

[ctx: Plugin Installer]
en: Recommended
eo: Rekomendita

[ctx: Plugin Installer]
en: Tag
eo: Etikedo

en: Plugin Reactivation
eo: Kromprograma reaktivigo

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
eo: Ne povis aktivigi la kromprogramon, ĉar ĝi kaŭzis <strong>neripareblan eraron</strong>

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
eo: Ne eblis forigi la kromprogramon, pro eraro: %s

en: Plugin failed to reactivate due to a fatal error.
eo: Ne eblis reaktivigi la kromprogramon, ĉar ĝi kaŭzis neripareblan eraron.

en: Plugin file does not exist.
eo: La kromprograma dosiero ne ekzistas.

en: Plugin install failed.
eo: Malsukcesis la instalado de la kromprogrameto.

en: Plugin installed successfully.
eo: La kromprogrameto instaliĝis sukcese.

[ctx: Plugin installer group title]
en: Performance
eo: Rendimento

[ctx: Plugin installer group title]
en: Social
eo: Socia

[ctx: Plugin installer group title]
en: Tools
eo: Iloj

[ctx: Plugin installer section title]
en: Changelog
eo: Ŝanĝoprotokolo

[ctx: Plugin installer section title]
en: Description
eo: Priskribo

[ctx: Plugin installer section title]
en: FAQ
eo: Oftaj demandoj

[ctx: Plugin installer section title]
en: Installation
eo: Instalado

[ctx: Plugin installer section title]
en: Other Notes
eo: Aliaj noticoj

[ctx: Plugin installer section title]
en: Reviews
eo: Recenzoj

[ctx: Plugin installer section title]
en: Screenshots
eo: Ekrankopioj

en: Plugin reactivated successfully.
eo: La kromprogramo estas sukcese reaktivigita.

en: Plugin update failed.
eo: Malsukcesis la kromprogrameta ĝisdatigo.

en: Plugin updated successfully.
eo: La kromprogrameta ĝisdatigo estis sukcesa.

en: Plugin zip file
eo: Kromprograma zip-dosiero

en: Plugins %s
eo: Kromprogramoj %s

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
eo: Kromprogramoj etendas kaj vastigas la funkciadon de WordPress. Kiam kromprogramo estas instalita, vi povas ĝin aktivigi aŭ malaktivigi ĉi tie.

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. You may automatically install plugins from the <a href="%1$s">WordPress Plugin Directory</a> or upload a plugin in .zip format via <a href="%2$s">this page</a>.
eo: Kromprogramoj etendas kaj ampleksigas la eblojn de WordPress. Vi povas aŭtomate instali kromprogramojn de la <a href="%1$s">kromprograma katalogo de WordPress</a> aŭ alŝuti kromprogramon laŭ formo de .zip per <a href="%2$s"> tiu ĉi paĝo</a>.

en: Plugins hook into WordPress to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core WordPress application by thousands of developers all over the world. All plugins in the official <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Directory</a> are compatible with the license WordPress uses. You can find new plugins to install by searching or browsing the Directory right here in your own Plugins section.
eo: Oni povas aldoni eblojn per kroĉo de kromprogramoj kun WordPress. Miloj da programistoj ĉirkaŭ la mondo kreas kromprogramojn aparte kaj sendepende de la laboro al la kerno de WordPress. Ĉiuj kromprogramoj en la oficiala <a href="%s" target="_blank">Kromprograma deponejo de WordPress</a> akordas kun la permesilo de WordPress. Vi povas trovi instalindajn kromprogramojn per priserĉo aŭ priserĉi la deponejon ĉi tie en via sekcio de kromprogramoj.

en: Plugins list
eo: Kromprogramo-listo

en: Plugins list navigation
eo: Navigo tra kromprogramoj

en: Plugins updated successfully.
eo: Kromprogramoj ĝisdatiĝis sukcese.

en: Popular Plugin
eo: Populara kromprogramo

en: Popular tags
eo: Popularaj etikedoj

en: Popup Comments
eo: Komentoj en ŝprucfenestroj

en: Popup Comments Template
eo: Komentomodelo por ŝprucfenestroj

en: Port
eo: Pordo

en: Position
eo: Pozicio

en: Post Formats
eo: Tipoj de afiŝoj

en: Post Via Email
eo: Afiŝi tra retpoŝto

en: Post draft updated.
eo: Malneto de afiŝo ĝisdatigita.

en: Post name
eo: Nomo de la afiŝo

en: Post published.
eo: Afiŝo publikigita.

en: Post restored successfully.
eo: Sukcese restarigis afiŝon.

en: Post restored to revision from %s.
eo: Afiŝo estas restarigita al versio de %s.

en: Post saved.
eo: Konservis la afiŝon.

en: Post scheduled for: %s.
eo: Afiŝo planita aperi en: %s.

en: Post submitted.
eo: Afiŝo proponita.

en: Post title
eo: Afiŝ-titolo

en: Post updated.
eo: Ĝisdatigis la afiŝon.

en: Post via email
eo: Afiŝi retpoŝte

en: Post via email settings allow you to send your WordPress install an email with the content of your post. You must set up a secret email account with POP3 access to use this, and any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret.
eo: Afiŝi retpoŝte ebligas al vi sendi al via instalo de WordPress retleteron kun la enhavo de via afiŝo. Vi devas pretigi sekretan retpoŝtan konton kun POP3 por uzi tiun eblon and ĉiuj leteroj ricevitaj de tiu adreso estos publikigitaj, do sendube teni tiun adreson sekrete.

en: Posts
eo: Afiŝoj

en: Posts Page
eo: Paĝo pri afiŝoj

en: Posts page: %s
eo: Afiŝopaĝo: %s

en: Preparing to install <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;
eo: Prepariĝante por instali <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;

en: Preparing to install the latest version&#8230;
eo: Preparas instali la plej novan version&#8230;

en: Press This
eo: Presi tiun ĉi

en: Press This is a bookmarklet that makes it easy to blog about something you come across on the web. You can use it to just grab a link, or to post an excerpt. Press This will even allow you to choose from images included on the page and use them in your post. Just drag the Press This link on this screen to your bookmarks bar in your browser, and you&#8217;ll be on your way to easier content creation. Clicking on it while on another website opens a popup window with all these options.
eo: Presi ĉi tion estas legosignilo kiu faciligas re-publikigon de io kion vi trovas enrete. Vi povas uzi ĝin por kopii ligilon aŭ eltiraĵon de teksto. Presi ĉi tion ankaŭ permesas vin kopii bildojn kiuj estas en la paĝo kaj uzi ilin en via afiŝo. Nur trenu la ligilon Presi ĉi tion en ĉi tiu fenestro al via legosignobreto en via retumilo, kaj jen, vi havos rimedon por facile krei enhavon. Se vi alklakas ĝin dum vi estas ĉe alia retejo, ŝprucfenestro aperos kun ĉiuj elektoj.

en: Press This is a little tool that lets you grab bits of the web and create new posts with ease.
eo: Presi ĉi tion estas ilo por kapto de eroj en la interreto kaj afabla kreo de novaj afiŝoj.

en: Press This!
eo: Presi ĉi tion!

en: Preview %s
eo: Antaŭrigardi %s

en: Preview &#8220;%s&#8221;
eo: Antaŭrigardi &#8220;%s&#8221;

en: Preview Changes
eo: Antaŭrigardi ŝanĝojn

en: Preview page
eo: Antaŭrigardi paĝon

en: Preview post
eo: Antaŭrigardi afiŝon

en: Previewing and Customizing
eo: Antaŭvido kaj tajloro

en: Previewing and Installing
eo: Antaŭvido kaj instalo

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
eo: Antaŭe redaktitaj kopioj de la bildo ne estos forviŝitaj.

en: Primary Site
eo: Ĉefa TTT-ejo

en: Private Key:
eo: Privata ŝlosilo:

en: Proceed
eo: Daŭrigi

en: Profile
eo: Profilo

en: Profile Picture
eo: Profilfoto

en: Profile updated.
eo: La profilo ĝisdatiĝis.

en: Project Leaders
eo: Projektaj estroj

en: Public Key:
eo: Publika ŝlosilo:

en: Public and Private keys incorrect for %s
eo: La publika kaj la privata ŝlosiloj estas malĝustaj por %s

en: Publish <b>immediately</b>
eo: Publikigi <b>tuj</b>

en: Publish Settings
eo: Publikigaj agordoj

en: Publish on: <b>%1$s</b>
eo: Publikigita en:<b>%1$s</b>

en: Published on: <b>%1$s</b>
eo: Publikigita en: <b>%1$s</b>

en: Publishing Soon
eo: Baldaŭ aperigotaj

en: Purple
eo: Violkolora

en: Quick Draft
eo: Rapida malneto

en: Quick Edit
eo: Rapide redakti

en: Quick&nbsp;Edit
eo: Rapide&nbsp;redakti

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
eo: R &#8212; Intencita por plenkreskuloj pli ol 17 jarojn aĝaj

en: REST API infrastructure
eo: REST API infrastrukturo

en: RSS Address
eo: RSS-adreso

en: RTL Language Support
eo: RTL-lingva subteno

en: RTL Stylesheet
eo: RTL-a stilfolio

en: Random
eo: Hazarda

en: Rating
eo: Pritakso

en: Re-install Now
eo: Reinstali nun

en: Reading
eo: Legagordoj

en: Reading Settings
eo: Legagordoj

en: Reattached %d attachment. | Reattached %d attachments.
eo[0]: La alkroĉaĵo %d estis realkroĉita.
eo[1]: La alkroĉaĵoj %d estis realkroĉitaj.

en: Recent Rockstars
eo: Lastaj steluloj

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Lastatempe aktiva <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Lastatempe aktivaj <span class="count">(%s)</span>

en: Recently Published
eo: Lastatempe aperigitaj

en: Red
eo: Ruĝa

en: Relationship
eo: Rilato

en: Release Lead
eo: Respondeculo de eldono

en: Released: %d.
eo: Eldonita: %d.

en: Remember to click Update Media to save metadata entered or changed.
eo: Bonvolu memori klaki al "Ĝisdatigi aŭdvidaĵon" por konservi metadatumojn, kiujn vi etajpis aŭ ŝanĝis.

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
eo: Memoru klaki al la butono "Aldoni novan uzanton" je la malsupro de tiu ĉi ekrano kiam vi estos fininta.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
eo: Memoru klaki al la "Ĝisdatigi profilon"-butonon, kiam vi estos fininta.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
eo: Memoru, ke via TTT-ejo ne povos esti restarigita kiam ĝi estos forviŝita.

en: Remove Background Image
eo: Forigi fonan bildon

en: Remove Header Image
eo: Forigi kapan bildon

en: Remove Image
eo: Forigi bildon

en: Remove Users from Site
eo: Forigi uzantojn de la TTT-ejo

en: Remove allows you to remove a user from your site. It does not delete their content. You can also remove multiple users at once by using Bulk Actions.
eo: Forviŝi permesas forviŝon de uzanto el la retejo. Tio ne forviŝas la enhavon de tiu uzanto. Vi povas ankaŭ forviŝi plurajn uzantojn samtempe per Amasagoj.

en: Removing and Reusing
eo: Forigi kaj reuzi

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
eo: Forigante la malnovan version de la kromprogrameto&#8230;

en: Removing the old version of the theme&#8230;
eo: Forigante la malnovan version de la etoso&#8230;

en: Repair Database
eo: Riparu datumbazon

en: Repair and Optimize Database
eo: Riparu kaj optimigu datumbazon

en: Repairs complete. Please remove the following line from wp-config.php to prevent this page from being used by unauthorized users.
eo: La riparoj finiĝis. Bonvolu forigi la sekvan linion el dosiero wp-config.php, por preventi uzon de ĉi tiu paĝo far senrajtaj uzantoj.

en: Repeat
eo: Ripeti

en: Repeat New Password
eo: Ripeti novan pasvorton

en: Repeat Password
eo: Ripeti pasvorton

en: Reply to Comment
eo: Respondi al komento

en: Reply to this comment
eo: Respondi al tiu ĉi komento

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
eo: Bezonataj kampoj estas indikataj; la resto estas libervola. Profilaj informoj nur montriĝos, se via etoso estas agordita por fari tion.

en: Requires %1$s in %2$s file.
eo: Postulas %1$s en dosiero %2$s.

en: Requires WordPress Version:
eo: Postulas WordPress-version:

en: Reset Image
eo: Restarigi bildon

en: Responsive Layout
eo: Adaptiĝanta aranĝo

en: Responsive images
eo: Fluaj bildoj

en: Restore
eo: Restarigi

en: Restore Original Header Image
eo: Restarigi originan kapobildon

en: Restore Original Image
eo: Restarigi originan bildon

en: Restore This Autosave
eo: Restarigi tiun aŭtomatan konservon

en: Restore This Revision
eo: Restarigi tiun ĉi revizion

en: Restore image
eo: Restarigi bildon

en: Restore the backup.
eo: Restarigi la sekurkopion.

en: Restore this item from the Trash
eo: Restarigi tiun ĉi eron el la rubujo

en: Retro (Generated)
eo: Eksmodaspekta (kreita)

en: Return to Dashboard
eo: Ree al Panelo

en: Return to Dashboard &rarr; Updates
eo: Reen al Panelo &rarr; Ĝisdatigoj

en: Return to Importers
eo: Reiri al importiloj

en: Return to Plugin Installer
eo: Reveni al kromprograma instalilo

en: Return to Plugins page
eo: Reveni al kromprograma paĝo

en: Return to Theme Installer
eo: Reen al etosa instalilo

en: Return to Themes page
eo: Reveni al etosa paĝo

en: Return to Updates
eo: Reiri al ĝisdatigoj

en: Return to WordPress Updates page
eo: Reiri al Wordpress-ĝisdatigoj

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
eo: Reŝanĝu al la <strong>navigila enŝutilo</strong> klakante al la ligilo sub la "ŝovi kaj demeti"-skatolo.

en: Revision by %s
eo: Revizio de %s

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
eo: Revizioj estas konservitaj kopioj de via afiŝo aŭ paĝo, kiuj estas regule kreitaj dum via pritrakto de enhavo. La ruĝa teksto maldekstre montras la forigitan enhavon. La verda teksto dekstre montras la aldonitan enhavon.

en: Revisions: %s
eo: Revizioj: %s

en: Right Now
eo: Nun

en: Right Sidebar
eo: Dekstra flankpanelo

en: Role
eo: Rolo

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
eo: Eraro dum malfaro: [%1$s] %2$s

en: Rotate clockwise
eo: Turni dekstren

en: Rotate counter-clockwise
eo: Turni maldekstren

en: Run the install
eo: Lanĉi la instalon

en: SSH2 hostname is required
eo: SSH2-a servilonomo necesas

en: SSH2 password is required
eo: SSH2-a pasvorto necesas

en: SSH2 username is required
eo: SSH2-a uzantonomo necesas

en: SUCCESS: %s
eo: SUKCESO: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
eo: SUKCESO: WordPress estis aktualigita sukcese al %s

en: Sample Page
eo: Ekzemplo-pagho

en: Save Changes
eo: Konservi la ŝanĝojn

en: Save Menu
eo: Konservi menuon

en: Save Widget
eo: Konservi la kromprogrameton

en: Save all changes
eo: Konservi ĉiujn ŝanĝojn

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
eo: Aŭtomata konservado estas malaktivigita: %s ĝuste nun redaktas tiun ĉi paĝon.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
eo: Aŭtomata konservado estas malaktivigita: %s ĝuste nun redaktas tiun ĉi afiŝon.

en: Saving revision&hellip;
eo: Konservas revizion&hellip;

en: Saving&hellip;
eo: Konservas&hellip;

en: Scale
eo: Skali

en: Scale Image
eo: Skali bildon

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
eo: Skali bildojn por kongruigi ilin al la larĝecgrandeco elektita en %1$sbildaj opcioj%2$s (%3$d &times; %4$d).

en: Scan
eo: Skani

en: Scan site for content
eo: Skani retejon por enhavo

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
eo: Estas planita por: <b>%1$s</b>

en: Scheduled
eo: Planitaj

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
eo: Estas planita por: <b>%1$s</b>

en: Screen Content
eo: Ekranoenhavo

en: Screen Display
eo: Ekrana montrado

en: Screen Options
eo: Ekranaj agordoj

en: Screen Options Tab
eo: Tabo por la ekranaj agordoj

en: Search Comments
eo: Priserĉi komentojn

en: Search Engine Visibility
eo: Videbleco por serĉiloj

en: Search Engines Discouraged
eo: Serĉiloj malinstigitaj

en: Search Form
eo: Serĉoformularo

en: Search Installed Plugins
eo: Traserĉi instalitajn kromprogramojn

en: Search Installed Themes
eo: Traserĉi instalitajn etosojn

en: Search Links
eo: Serĉi ligilojn

en: Search Plugins
eo: Serĉi kromprogramojn

en: Search Results
eo: Serĉorezultoj

en: Search Sites
eo: Traserĉi TTT-ejojn

en: Search Themes
eo: Serĉi etosojn

en: Search Users
eo: Serĉi uzantojn

en: Search by author
eo: Serĉi laŭ aŭtoro

en: Search by keyword
eo: Serĉi laŭ ŝlosilvorto

en: Search by tag
eo: Serĉi laŭ etikedo

en: Search categories
eo: Priserĉi kategoriojn

en: Search categories by name
eo: Priserci kategoriojn per nomo

en: Search for themes by keyword.
eo: Serĉi etosojn laŭ ŝlosilvorto.

en: Search installed themes...
eo: Priserĉi instalitajn etosojn...

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
eo: Serĉrezultoj por &#8220;%s&#8221;

en: Search themes...
eo: Serĉi etosojn...

en: Seasonal
eo: Sezona

en: Security Release
eo: Sekureca eldono

en: Security Releases
eo: Sekurecaj eldonoj

en: Select %s
eo: Elekti %s

en: Select All
eo: Elekti ĉiujn

en: Select a Menu
eo: Elekti menuon

en: Select a menu to edit:
eo: Elektu menon por redakti:

en: Select a user
eo: Elektu uzanton

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
eo: Elektu kaj la flankpanelon por ĉi tiu kromprogrameto kaj la pozicion de la kromprogrameto en tiu flankpanelo.

en: Select bulk action
eo: Elekti amasagon

en: Select comment
eo: Elekti komenton

en: Select plugin to edit:
eo: Elekti kromprogramon por redakti:

en: Select theme to edit:
eo: Elekti etoson por redakti:

en: Selected menus have been successfully deleted.
eo: Elektitaj menuoj estis sukcese forviŝitaj.

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
eo: La elektitaj kromprogramoj estas <strong>aktivigitaj</strong>.

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
eo: La elektitaj kromprogramoj estas <strong>malaktivigitaj</strong>.

en: Selection:
eo: Elekto:

en: Send Trackbacks
eo: Sendi respuradojn

en: Send User Notification
eo: Sendi sciigon al la uzanto

en: Send the new user an email about their account.
eo: Sendi al la nova uzanto retpoŝton pri sia nova konto.

en: Send trackbacks to:
eo: Sendi respuradojn al:

en: Separate multiple URLs with spaces
eo: Apartigu plurajn URL-ojn per spacetoj

en: Server Address
eo: Adreso de servilo

en: Sessions
eo: Seancoj

en: Set as background
eo: Uzi kiel fonon

en: Set as header
eo: Uzi kiel kapon

en: Settings saved and theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
eo: Agordoj estas konservitaj kaj etoso aktivigita. <a href="%s">Viziti retejon</a>

en: Settings saved.
eo: La agordoj estis konservitaj.

en: Setup your database connection
eo: Akordo de datumbaza konekto

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
eo: Pluraj skatoloj en tiu ekrano montras agord-elektojn por la publikigado de via enhavo, inkluzive de:

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
eo: Prezentu iom da biografiaj informoj por plenigi vian profilon. Tiuj informoj eble estos publike montrataj.

en: Show Avatars
eo: Montri avatarojn

en: Show Details
eo: Montri detalojn

en: Show Toolbar when viewing site
eo: Montri la ilobreton dum vizitado de la retejo

en: Show comments
eo: Montri komentojn

en: Show header text with your image.
eo: Montri kapotekston kun via bildo.

en: Show hidden updates
eo: Montri kaŝitajn ĝisdatigojn

en: Show more details
eo: Montri pliajn detalojn

en: Show next theme
eo: Montri sekvan etoson

en: Show post options
eo: Montri opciojn de afiŝo

en: Show previous theme
eo: Montri antaŭan etoson

en: Silver
eo: Arĝenta

en: Single Post
eo: Unuopa afiŝo

en: Site Language
eo: Lingvo de la TTT-ejo

en: Site Upload Space Quota
eo: Kvoto da spaco por retejaj alŝutoj

en: Site Visibility
eo: Videblo de la retejo

en: Site: %s
eo: Retejo: %s

en: Size in megabytes
eo: Grando laŭ megabitokoj

en: Skip Confirmation Email
eo: Ne sendi konfirman retleteron

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
eo: Rezigni pri stucado kaj publikigi la bildon, kia ĝi estas

en: Skip to main content
eo: Iri rekte al ĉefa enhavo

en: Slug
eo: URL-nomo

en: Some database problems could not be repaired. Please copy-and-paste the following list of errors to the <a href="%s">WordPress support forums</a> to get additional assistance.
eo: Kelkaj problemoj en la datumbazo ne povis esti riparitaj. Bonvolu kopii kaj alglui la sekvan liston de eraroj al <a href="%s">WordPress-a help-forumo</a> por ricevi helpon.

en: Some of your translations need updating. Sit tight for a few more seconds while we update them as well.
eo: Kelkaj de viaj tradukoj bezonas ĝisdatigon. Atendu kelkajn sekundojn pli dum ni ĝisdatigas ankaŭ ilin.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you&#8217;d like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
eo: Kelkaj etosoj venas kune kun aldonaj kapobildoj. Se vi vidas plurajn bildojn, kiuj montriĝas, elektu unu, kiun vi ŝatas, kaj klaku al la butono "Konservi ŝanĝojn".

en: Someone
eo: Iu

en: Sorry, I need a wp-config-sample.php file to work from. Please re-upload this file to your WordPress installation.
eo: Pardonu, mi bezonas wp-config-sample.php-dosieron, surbaze de kiu mi povas labori. Bonvolu reenŝuti tiun ĉi dosieron al via WordPress-instalo.

en: Sorry, but I can&#8217;t write the %s file.
eo: Bedaŭrinde, mi ne povas skribi la dosieron %s.

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
eo: Bedaŭrinde, io misas. La petita komparo ne povis esti montrita.

en: Sorry, that isn&#8217;t a valid email address. Email addresses look like <code>username@example.com</code>.
eo: Pardonu, sed tio ne estas valida retpoŝta adreso. Retpoŝtaj adresoj aspektas kiel <code>username@example.com</code>.

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
eo: Pardonu, tiu ĉi dosiero-tipo ne estas permesata pro sekurecokialoj.

en: Sorry, you have used all of your storage quota of %s MB.
eo: Bedaŭrinde, vi foruzis vian tenejan kvoton de %s MB.

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
eo: Bedaŭrinde, vi transpaŝis vian kvoton de spaco. Bonvole forviŝu kelkajn dosierojn por ebli alŝuti pliajn dosierojn.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
eo: Vi devas esti ensalutinta por rajti komenti.

en: Sorry, you must delete files before you can upload any more.
eo: Pardonu, vi devas forviŝi dosierojn antaŭ ol vi povas enŝuti iujn pliajn.

en: Sort Order:
eo: Ordo:

en: Specified file failed upload test.
eo: La indikita dosiero malsukcesis en la alŝuta testo.

en: Standard Editor
eo: Kutima redaktilo

en: Standard time begins on: %s.
eo: Vintrotempo komenciĝos en: %s.

en: Start date:
eo: Komenca dato:

en: Status
eo: Stato

en: Status:
eo: Stato:

en: Stick this post to the front page
eo: Glui tiun ĉi afiŝon al ĉefpaĝo

en: Sticky
eo: Gluita

en: Sticky Post
eo: Gluita afiŝo

en: Storage Space
eo: Stokospaco

en: Store uploads in this folder
eo: Konservi alŝutojn en tiu ĉi dosierujo

en: Sub-directories
eo: Sub-dosierujoj

en: Sub-directory Install
eo: Sub-dosieruja instalo

en: Sub-domain Install
eo: Sub-domajna instalo

en: Sub-domains
eo: Sub-domajnojn

en: Subdirectory networks may not be fully compatible with custom wp-content directories.
eo: Subdosierujaj retoj eble ne plen kongruos kun propraj dosierujoj wp-content.

en: Subject
eo: Temo

en: Submit Reply
eo: Sendi respondon

en: Submit for Review
eo: Proponi

en: Submitted on
eo: Proponita en

en: Submitted on: %s
eo: Proponita en: %s

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
eo: Abonantoj povas legi komentojn / komenti / ricevi novaĵleterojn ktp., sed ne povas krei kutiman TTT-ejan enhavon.

en: Success!
eo: Sukceso!

en: Successful database connection
eo: Sukcesa konektiĝo al datumbazo

en: Successfully installed the parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>.
eo: La patra etoso <strong>%1$s %2$s</strong> estis instalita sukcese.

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
eo: Sukcese instalis kromprogramon <strong>%s %s</strong>.

en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
eo: Sukcese instalis etoson <strong>%1$s %2$s</strong>.

en: Successfully optimized the %s table.
eo: Sukcese optimumigis tabelon %s.

en: Successfully repaired the %s table.
eo: La tabelo %s sukcese repariĝis.

en: Suggested height is <strong>%1$d pixels</strong>.
eo: Proponita alteco estas <strong>%1$s bilderoj</strong>.

en: Suggested media
eo: Proponoj por aŭdvidaĵoj

en: Suggested width is <strong>%1$d pixels</strong>.
eo: Proponita larĝeco estas <strong>%1$s bilderoj</strong>.

en: Summary
eo: Resumon

en: Super Admin
eo: Superadministranto

en: Super Admin <span class="count">(%s)</span> | Super Admins <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Superadministranto <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Superadministrantoj <span class="count">(%s)</span>

en: Super admin privileges cannot be removed because this user has the network admin email.
eo: Superadministraj rajtoj ne povas esti forigitaj, ĉar tiu ĉi uzanto havas la administran retpoŝton de la reto.

en: Syndication feeds show the most recent
eo: Distribuo-fluoj montras la plej novajn

en: Table Prefix
eo: Tabela prefikso

en: Table prefix (if you want to run more than one WordPress in a single database)
eo: Tabela prefikso (se vi volas funkciigi pli ol unu WordPress en unu sola datumbazo)

en: Tag Template
eo: Etikedo-modelo

en: Tag added.
eo: Etikedo aldonita.

en: Tag base
eo: Etikedobazo

en: Tag deleted.
eo: Etikedo forviŝita.

en: Tag not added.
eo: Etikedo ne aldonita.

en: Tag not updated.
eo: Etikedo ne ĝisdatigita.

en: Tag updated.
eo: Etikedo ĝisdatigita.

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
eo: Vi povas konverti elektitajn etikedojn al kategorioj per uzo de la <a href="%s">konvertilo de etikedoj al kategorioj</a>.

en: Tags deleted.
eo: Etikedoj forviŝitaj.

en: Tags:
eo: Etikedoj:

en: Take over
eo: Transpreni

en: Tan
eo: Bruneta

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
eo: Premu aŭ ŝvebu super etoso, poste alklaku la butonon Aktuala antaŭvido por vidi kiel tiu etoso aspektus aplikita al via nuna retejo kaj ankaŭ tio donas la eblon elekti opciojn en aparta, plenekrana rigardo. Ankaŭ vi povas trovi butonon Aktuala antaŭvido sube de la ekrano pri etosaj detaloj. Ĉiuj instalitaj etosoj povas esti antaŭviditaj kaj tajloritaj tiel.

en: Target
eo: Celo

en: Templates
eo: Modeloj

en: Term meta
eo: Terminaj metadatumoj

en: Term, comment, and network objects
eo: Termina, komenta kaj reta objektoj

en: Terms now support metadata, just like posts. See %1$s, %2$s, and %3$s for more information.
eo: Terminoj nun subtenas metadatumoj same kiel afiŝoj. Vidu %1$s, %2$s, kaj %3$s por pliaj informoj.

en: Text Color
eo: Tekstokoloro

en: Thank you for Updating! Please visit the <a href="%s">Upgrade Network</a> page to update all your sites.
eo: Dankon pro la ĝisdatigo! Bonvolu viziti la <a href="%s">Aktualigi reton</a>-paĝon por ĝisdatigi ĉiujn viajn retejojn.

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
eo: Dankon pro la kreado per <a href="%s">WordPress</a>.

en: Thank you for updating! WordPress %s makes your site more connected and responsive.
eo: Dankon pro ĝisdatigo! WordPress %s igas vian retejon pli responda kaj alirebla.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
eo: Dankon, ke vi uzis %s, via TTT-ejo estis forviŝita. Bonan vojon al vi ĝis ni renkontiĝos denove.

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
eo: Dankon. Bonvolu kontroli vian retpoŝton por ligilo por konfirmi vian agon. Via TTT-ejo ne estos forviŝita ĝis la ligilo estos klakita.

en: That user is already a member of this site.
eo: Tiu ĉi uzanto jam estas membro de tiu ĉi TTT-ejo.

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
eo: La opcia grupo "%s" estis forigita. Uzu alian agordogrupon.

en: The %1$s plugin header is deprecated. Use %2$s instead.
eo: La kromprogrameta kapo %1$s estas evitinda. Anstataŭe uzu %2$s.

en: The %1$s table is not okay. It is reporting the following error: %2$s. WordPress will attempt to repair this table&hellip;
eo: La tabelo %1$s ne estas en ordo. Ĝi raportas la sekvan eraron: %2$s. WordPress provos ripari tiun ĉi tabelon&hellip;

en: The %s constant in your %s file is no longer needed.
eo: La konstanto %s en via dosiero %s jam ne estas bezonata.

en: The %s setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See https://codex.wordpress.org/Settings_API
eo: La agordo %s estas neregistrita. Neregistritaj agordoj estas malrekomenditaj. Vidu https://codex.wordpress.org/Settings_API

en: The %s stylesheet doesn&#8217;t contain a valid theme header.
eo: La stilfolio %s ne enhavas validan kapon por la etoso.

en: The %s table is already optimized.
eo: La tabelo %s jam estas optimumigita.

en: The %s table is okay.
eo: La tabelo %s estas en ordo.

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
eo: La “URL-nomo” estas varianto de la nomo taŭga por uzo en URL-oj. Ordinare ĝi estas tute minuskla, kaj ĝi enhavas nur Askiajn literojn, ciferojn kaj dividostrekojn.

en: The <a href="https://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">character encoding</a> of your site (UTF-8 is recommended)
eo: La <a href="https://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">signo-prezento</a> de via retejo (UTF-8 estas rekomendita)

en: The <strong>%s</strong> importer is invalid or is not installed.
eo: La importilo <strong>%s</strong> estas nevalida aŭ ne estas instalita.

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
eo: La sekcio pri disponeblaj kromprogrametoj enhavas la elekteblajn kromprogrametojn. Post preno kaj faligo de kromprogrameto al flankpanelo, ĝi malfermiĝos por ebligi agordi. Kiam vi finas agordi, alklaku la butonon "Konservi" kaj la kromprogrameto ruliĝos. Se vi alklakas "Forviŝi", la kromprogrameto estos forviŝita.

en: The Categories and Tags Converter link on this screen will take you to the Import screen, where that Converter is one of the plugins you can install. Once that plugin is installed, the Activate Plugin &amp; Run Importer link will take you to a screen where you can choose to convert tags into categories or vice versa.
eo: La ligo al la kategorio- kaj etikedo-konvertilo sur tiu ĉi ekrano portos vin al la importo-ekrano, kie tiu konvertilo estas unu el la kromprogramoj, kiujn vi povas instali. Kiam tiu kromprogramo estas instalita, la ligilo por "aktivigi la kromprogramon &amp; funkciigi la importilon" portos vin al ekrano, kie vi povos elekti konverti etikedojn al kategorioj aŭ inverse.

en: The Customizer allows you to preview changes to your site before publishing them. You can also navigate to different pages on your site to preview them.
eo: La tajlorilo permesas antaŭvidon de ŝanĝoj antaŭ la publikigo. Ankaŭ, vi povas navigi al diversaj paĝoj en via retejo por antaŭvidi ilin.

en: The Documentation menu below the editor lists the PHP functions recognized in the plugin file. Clicking Look Up takes you to a web page about that particular function.
eo: La dokumentada menuo sub la redaktilo listigas la PHP-funkciojn pritrakteblan de la kromprograma dosiero. Alklako de Legi pri kondukas vin al retpaĝo pri tiu funkcio.

en: The Optional fields let you customize the &#8220;category&#8221; and &#8220;tag&#8221; base names that will appear in archive URLs. For example, the page listing all posts in the &#8220;Uncategorized&#8221; category could be <code>/topics/uncategorized</code> instead of <code>/category/uncategorized</code>.
eo: La kampoj Ŝanĝebla permesas al vi ŝanĝi la radikajn nomojn de &#8220;kategorio&#8221; kaj &#8220;etikedo&#8221; kiuj aperos en arkivaj URL-oj. Ekz., la paĝo kiu listigas ĉiujn afiŝojn en la kategorio &#8220;Senkategorie&#8221; povus esti: <code>/temoj/senkategorie</code> anstataŭ <code>/kategorio/senkategorie</code>.

en: The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Line breaks will be converted to paragraphs automatically.
eo: Teksta reĝimo permesas vin entajpi HTMLon kune kun via teksto por la afiŝo. Linirompoj estos aŭtomate konvertitaj al alineoj.

en: The Walker class named %s does not exist.
eo: La Walker-klaso nomita %s ne ekzistas.

en: The WordPress Team
eo: La teamo de WordPress

en: The WordPress URL and the Site URL can be the same (example.com) or different; for example, having the WordPress core files (example.com/wordpress) in a subdirectory instead of the root directory.
eo: La URL de WordPress kaj la URL de la TTT-ejo povas estas samaj (example.com) aŭ diversaj; ekzemple, havante la kernajn dosierojn de WordPress (example.com/wordpress) en subdosierujo anstataŭ en la radika dosierujo.

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
eo: La teamo de WordPress volas helpi vin. Plusendu tiun ĉi retleteron al %s kaj la teamo kunlaboros kun vi cele al la funkciigo de via retejo.

en: The active theme is broken. Reverting to the default theme.
eo: La aktiva etoso estas rompita. La defaŭlta etoso estas reaktivigata.

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
eo: La proporcio estas la rilato inter la larĝo kaj la alto. Vi povas konservi la originalan proporcion per premo de la majuskla klavo dum vi aligrandigas vian elektiton. Uzu la entajpan skatolon por specifi la proporcion, ekz. 1:1 (kvadrate), 4:3, 16:9, ktp.

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
eo: La sekura kopio en via retumilo de tiu afiŝo malsamas ol la suba versio.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you don&#8217;t use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
eo: La skatoloj de ligila nomo, retadreso kaj priskribo estas fiksitaj, sed aliaj povas esti movataj uzante la muson. En la folio de Fenestraj agordoj, vi povas elekti kaŝi skatolojn kiujn vi ne uzas. Vi povas minimumigi skatolojn klakante la titolobreton.

en: The boxes on your Dashboard screen are:
eo: La skatoloj sur via panela ekrano estas:

en: The checksum of the file (%1$s) does not match the expected checksum value (%2$s).
eo: La kontrolsumo de la dosiero (%1$s) ne kongruas kun la atendita kontrolsuma valoro (%2$s).

en: The constant DO_NOT_UPGRADE_GLOBAL_TABLES cannot be defined when creating a network.
eo: La konstanto DO_NOT_UPGRADE_GLOBAL_TABLES ne povas esti difinita kiam reto estas kreita.

en: The constant DO_NOT_UPGRADE_GLOBAL_TABLES cannot be defined when installing WordPress.
eo: La konstanto DO_NOT_UPGRADE_GLOBAL_TABLES ne povas esti difinita kiam WordPresso estas instalita.

en: The current theme does not support a flexible sized header image.
eo: La nuna etoso ne subtenas flekseblan grandecon de kapo-bildo.

en: The current theme does not support uploading a custom header image.
eo: La nuna etoso ne subtenas alŝuton de propra kapo-bildo.

en: The current theme is displayed highlighted as the first theme.
eo: La nuna etoso montriĝas emfazite kiel la unua etoso.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
eo: La rolo de la nuna uzanto devas havi redaktajn kapablojn.

en: The database update process may take a little while, so please be patient.
eo: La ĝisdatiga procedo povas daŭre iomete, do bonvolu esti pacienca.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
eo: La priskribo ne estas defaŭlte videbla ; tamen eble kelkaj etosoj montros ĝin.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
eo: La kampoj de la fenestro difinas kelkajn fundamentojn de via ejo.

en: The file 'wp-config.php' already exists one level above your WordPress installation. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
eo: La dosiero 'wp-config.php' jam ekzistas je unu nivelo pli supre ol via WordPress-instalo. Se vi bezonas restarigi ajnajn agorderojn en tiu ĉi dosiero, bonvolu forviŝi ĝin unue. Vi povas provi <a href='%s'>instali nun</a>.

en: The file 'wp-config.php' already exists. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
eo: La dosiero 'wp-config.php' jam ekzistas. Se vi bezonas restarigi ajnajn agorderojn en tiu ĉi dosiero, bonvolu forviŝi ĝin unue. Vi povas provi <a href='%s'>instali nun</a>.

en: The following plugins failed to update:
eo: Io misis pri la ĝisdatigo de la sekvaj kromprogramoj:

en: The following plugins have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Plugins&#8221;.
eo: Por la sekvaj kromprogramoj haveblas pli novaj versioj. Marku tiujn, kiujn vi volas ĝisdatigi, kaj tiam klaku al &#8220;Ĝisdatigi kromprogramojn&#8221;.

en: The following plugins were successfully updated:
eo: La sekvaj kromprogramoj estis sukcese ĝisdatigitaj:

en: The following themes are installed but incomplete. Themes must have a stylesheet and a template.
eo: La sekvaj etosoj estas instalitaj sed nekompletaj. Etosoj devas havi stilfolion kaj modelon.

en: The following themes failed to update:
eo: Io misis pri la ĝisdatigo de la sekvaj etosoj:

en: The following themes have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Themes&#8221;.
eo: Por la sekvaj etosoj haveblas pli novaj versioj. Marku tiujn, kiujn vi volas ĝisdatigi, kaj tiam klaku al &#8220;Ĝisdatigi etosojn&#8221;.

en: The following themes were successfully updated:
eo: La sekvaj etosoj estis sukcese ĝisdatigitaj:

en: The following translations failed to update:
eo: Io misis pri la ĝisdatigoj de la sekvaj tradukoj:

en: The following translations were successfully updated:
eo: La sekvaj tradukoj estis sukcese ĝisdatigitaj:

en: The ftp PHP extension is not available
eo: Mankas la PHP-a kromprogramo por ftp-i.

en: The grid view for the Media Library requires JavaScript. <a href="upload.php?mode=list">Switch to the list view</a>.
eo: La krada rigardo por la aŭdvida biblioteko postulas Ĝavoskripton. <a href="upload.php?mode=list">Iri al la listo-rigardo</a>.

en: The installer attempted to contact a random hostname (%s) on your domain.
eo: La instalilo provis kontakti hazardan nomon de gastiga komputilo (%s) ĉe via domajno.

en: The internet address of your network will be %s.
eo: La interreta adreso de via retejo estos %s.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
eo: La ero kiun vi provas movi al rubujo jam ne ekzistas.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
eo: La ero kiun vi provas savi el la rubujo jam ne ekzistas.

en: The language pack is missing either the %1$s or %2$s files.
eo: Mankas en la lingvo-pakaĵo aŭ la %1$s aŭ %2$s dosiero.

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
eo: La maldekstra navigada menuo donas ligilojn al administrejoj en via WordPress, kun submenueroj aperantaj kiam vi ŝvebigas la muson. Vi povas minimumigi la navigadan menuon ĝis mallarĝa piktogram-loko per alklako de la sago Maletendi menuon, kiu estas sube.

en: The main site in a sub-directory install will need to use a modified permalink structure, potentially breaking existing links.
eo: La ĉefa retejo en sub-dosieruja instalo bezonos uzi modifitan strukturon por fiksitaj ligiloj, tio povus rompi ekzistantajn ligilojn.

en: The menu has been successfully deleted.
eo: La menuo estis forviŝita sukcese.

en: The menu item has been successfully deleted.
eo: La menuero sukcese forviŝiĝis.

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
eo: Supre de la ekrano estas skatolo de menu-administrado, por elekti kiun menuon malfermi en la suba redaktilo.

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
eo: La grupo por diversaj opcioj estis forigita. Uzu alian agordogrupon.

en: The name is how it appears on your site.
eo: La nomo estas, kiel ĝi aperas en via TTT-ejo.

en: The name of the database you want to run WP in.
eo: La nomo de la datumbazo, en kiu vi volas funkciigi WP.

en: The network already exists.
eo: La reto jam ekzistas.

en: The original configuration steps are shown here for reference.
eo: La originala agordo-paŝoj estas montritaj por via prikonsulto.

en: The package contains no files.
eo: La pakaĵo enhavas neniujn dosierojn.

en: The package could not be installed.
eo: Ne eblis instali la pakaĵon.

en: The parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>, is currently installed.
eo: La patra etoso, <strong>%1$s %2$s</strong>, estas nuntempe instalita.

en: The password you chose during the install.
eo: La pasvorto, kiun vi elektis dum la instalado.

en: The plugin %1$s has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %2$s
eo: La kromprogramo %1$s estis <strong>malaktivigita</strong> pro eraro: %2$s

en: The plugin contains no files.
eo: La kromprogrameto enhavas neniujn dosierojn.

en: The plugin does not have a valid header.
eo: La kromprogramo ne havas validan kapon.

en: The plugin generated %d characters of <strong>unexpected output</strong> during activation. If you notice &#8220;headers already sent&#8221; messages, problems with syndication feeds or other issues, try deactivating or removing this plugin.
eo: La kromprogrameto liveris %d signojn de <strong>neatendita eligo</strong> dum aktivigado. Se vi rimarkas mesaĝojn &#8220;Kapoj jam senditaj&#8221; aŭ problemojn pri distribuo-fluo, aŭ eĉ aliajn problemojn, provu malaktivigi aŭ forigi tiun ĉi kromprogrameton.

en: The plugin generated unexpected output.
eo: La kromprogrameto generis neatenditan eligon.

en: The plugin is at the latest version.
eo: La kromprogramo estas ĝisdata.

en: The primary site you chose does not exist.
eo: La ĉefa TTT-ejo, kiun vi elektis, ne ekzistas.

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
eo: La grupo por privateco-opcioj estis forigita. Uzu alian agordogrupon.

en: The search for installed themes will search for terms in their name, description, author, or tag.
eo: La priserĉo por instalitaj etosoj serĉos terminojn en la nomo, priskribo, aŭtoro aŭ etikedo.

en: The selected plugin has been <strong>deleted</strong>.
eo: La elektita kromprogramo estis <strong>forviŝita</strong>.

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
eo: La elektitaj kromprogramoj estas <strong>forigitaj</strong>.

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
eo: La grandoj listigitaj sube difinas la maksimumajn dimensiojn laŭ bildopunktoj por la aldonataj bildoj al la aŭdvida biblioteko.

en: The ssh2 PHP extension is available, however, we require the PHP5 function <code>stream_get_contents()</code>
eo: La PHP-a kromprogramo por ssh2 estas havebla, sed ni postulas la PHP5-an funkcion <code>stream_get_contents()</code>

en: The ssh2 PHP extension is not available
eo: Mankas la PHP-a kromprogramo por ssh2

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Save &amp; Activate button above the menu.
eo: La antaŭvidata etoso estas dialoga &mdash; navigu al diversaj paĝoj por vidi kiel la etoso traktas afiŝojn, arkivojn kaj aliajn paĝajn ŝablonojn. La agordoj eble malsamos depende de la subtenitaj ebloj de tiu etoso. Por akcepti la novajn agordojn kaj aktivigi la etosojn je unu paŝo, alklaku la butonon Konservi kaj Aktivigi super la menuo.

en: The theme contains no files.
eo: La etoso enhavas neniujn dosierojn.

en: The theme is at the latest version.
eo: La etoso estas ĝisdata.

en: The theme is missing the %s file.
eo: Mankas en la etoso la dosiero %s.

en: The theme is missing the %s stylesheet.
eo: Mankas en la etoso la stilfolio %s.

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="https://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
eo: Vi vidas ĉi tiun mesaĝon ĉar la etoso kiun vi nun uzas ne utiligas kromprogrametojn; tio signifas ke ne ekzistas flankpaneloj kiujn vi povas modifi. Se vi volas alĝustigi la etoson por uzi flankpanelojn, legu <a href="https://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">ĉi tiujn instrukciojn</a>.

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
eo: La kampoj pri titolo kaj la granda redaktokampo estas fiksitaj, sed vi povas ŝanĝi pozicion de ĉiuj aliaj skatoloj, trenante kaj faligante ilin, kaj vi povas minimumigi aŭ grandigi ilin per alklako en la titolobreton. Uzu la langeton Fenestraj agordoj por montri pliajn skatolojn (Eltirajo, Sendi respuradojn, Propraj kampoj, Diskuto, URL-nomo, Aŭtoro) aŭ elekti inter 1- aŭ 2-kolumna aranĝo por la fenestro.

en: The translation is up to date.
eo: La traduko estas ĝisdata.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
eo: Ne eblas instali la ĝisdatigon, ĉar WordPress %1$s postulas MySQL-version %2$s aŭ pli altan. Vi estas uzanta version %3$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
eo: Ne eblas instali la ĝisdatigon, ĉar WordPress %1$s postulas PHP-version %2$s aŭ pli altan kaj MySQL-version %3$s aŭ pli altan. Vi estas uzanta PHP-version %4$s kaj MySQL-version %5$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
eo: Ne eblas instali la ĝisdatigon, ĉar WordPress %1$s postulas PHP-version %2$s aŭ pli altan. Vi estas uzanta version %3$s.

en: The update cannot be installed because we will be unable to copy some files. This is usually due to inconsistent file permissions.
eo: La ĝisdatigo ne povas esti instalita ĉar la kopio de kelkaj dosieroj malsukcesis. Kutime tio estas pro nekongruaj dosier-permesoj.

en: The update could not be unpacked
eo: La ĝisdatigo ne povis esti malpakita

en: The update of %1$s failed.
eo: La aktualigo de %1$s estis malsukcesa.

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
eo: La ĝisdatiga procedo startas. Tiu procedo povas daŭri iomete ĉe kelkaj gastigaj komputiloj, do bonvolu esti pacienca.

en: The uploaded file could not be moved to %s.
eo: La alŝutita dosiero ne povis esti movita al %s.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
eo: La alŝutita dosiero superas la limigon MAX_FILE_SIZE en la HTML-formularo.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
eo: La alŝutita dosiero superas la limigon upload_max_filesize en php.ini.

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
eo: La alŝutita dosiero ne estas valida bildo. Bonvole provu denove.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
eo: La dosiero estis alŝutita nur parte.

en: The username you provided has invalid characters.
eo: La donita uzantonomo havas nevalidajn signojn.

en: Theme
eo: Etoso

en: Theme Footer
eo: Piedo de etoso

en: Theme Functions
eo: Etosofunkcioj

en: Theme Header
eo: Kapo de etoso

en: Theme Install
eo: Instali etoson

[ctx: Theme Installer]
en: Tag
eo: Etikedo

en: Theme Location
eo: Etosaj lokoj

en: Theme Options
eo: Etosaj opcioj

en: Theme deleted.
eo: La etoso estas forigita.

en: Theme install failed.
eo: Malsukcesis la instalado de la etoso.

en: Theme installed successfully.
eo: La etoso instaliĝis sukcese.

en: Theme locations
eo: Lokoj en la etoso

[ctx: Theme stylesheets in theme editor]
en: Styles
eo: Stiloj

en: Theme update failed.
eo: La etosa ĝisdatigo malsukcesis.

en: Theme updated successfully.
eo: La etosa ĝisdatigo estis sukcesa.

en: Themes list
eo: Etoso-listo

en: There are no valid users selected for deletion.
eo: Neniuj validaj uzantoj estas elektitaj por forviŝado.

en: There are no valid users selected for removal.
eo: Ne ekzistas validaj uzantoj, kiuj estis elektitaj por forigi.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
eo: Estas kelkaj nelavidaj menueroj. Bonvolu kontroli aŭ forviŝi ilin.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
eo: Ekzistas nekonservitaj ŝanĝoj. kiuj perdiĝos. Alklaku "Bone" por daŭrigi, "Rezigni" por reveni al la bilda redaktilo.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s" class="update-link">update now</a>.
eo: Estas nova versio de %1$s havebla. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Vidi detalojn de versio %4$s</a> aŭ <a href="%5$s" class="update-link">ĝisdatigi nun</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">update now</a>.
eo: Nova versio de %1$s haveblas. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Rigardi detalojn de versio %4$s</a> aŭ <a href="%5$s">ĝisdatigi nun</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>.
eo: Nova versio de %1$s haveblas. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Rigardi detalojn de versio %4$s</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
eo: Nova versio de %1$s haveblas. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Rigardi detalojn de versio %4$s</a>. <em>Aŭtomata ĝisdatigo ne estas havebla por tiu ĉi kromprogrameto.</em>

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
eo: Nova versio de %1$s haveblas. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Rigardi detalojn de versio %4$s</a>. <em>Aŭtomata ĝisdatigo ne haveblas por tiu ĉi etoso.</em>

en: There is a pending change of the admin email to %1$s. <a href="%2$s">Cancel</a>
eo: Ekzistas pritraktinda ŝanĝo de la administranta retpoŝto al %1$s. <a href="%2$s">Rezigni</a>

en: There is a pending change of your email to %1$s. <a href="%2$s">Cancel</a>
eo: Ekzistas pritraktinda ŝanĝo de via retpoŝta adreso al %1$s. <a href="%2$s">Rezigni</a>

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
eo: Ekzistas aŭtomata konservo de tiu ĉi afiŝo, kiu estas pli nova ol la suba versio. <a href="%s">Rigardi la aŭtomatan konservon</a>

en: There is not enough free disk space to complete the update.
eo: La libera diskospaco ne sufiĉas por kompletigi la ĝisdatigon.

en: These plugins may be active on other sites in the network.
eo: Tiu kromprogramoj eble estas aktivaj en aliaj retejoj en la reto.

en: These settings may be overridden for individual articles.
eo: Ĉiu afiŝo povas havi apartajn agordojn, kiuj superregas la bazajn agordojn.

en: These suggestions are based on the plugins you and other users have installed.
eo: Tiuj proponoj baziĝas sur la kromprogramoj, kiujn vi kaj aliaj uzantoj instalis.

en: These unique authentication keys are also missing from your %s file.
eo: Tiuj unikaj aŭtentigaj ŝlosiloj ankaŭ mankas de via dosiero %s.

en: This <a href="%1$s">child theme</a> requires its parent theme, %2$s.
eo: Tiu <a href="%1$s">ida etoso</a> postulas sian patran etoson, %2$s.

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
eo: Ĉi tiu adreso estas uzata nur por administraj aferoj.

en: This address is used for admin purposes. If you change this we will send you an email at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
eo: Tiu ĉi adreso estas uzata por administraj celoj. Se vi volas ŝanĝi ĝin, ni sendos al vi retmesaĝon al via nova retadreso por konfirmi tion. <strong>La nova retadreso ne estos aktiva ĝis ĝi estos konfirmita.</strong>

en: This category already exists.
eo: Tiu ĉi kategorio jam ekzistas.

en: This category cannot be added. Please change the name and try again.
eo: Tiu ĉi kategorio ne povas esti aldonita. Bonvole ŝanĝu la nomon kaj provu denove.

en: This child theme inherits templates from a parent theme, %s.
eo: Tiu ĉi infana etoso heredas modelojn de %s, patra etoso.

en: This comment is already approved.
eo: Tiu ĉi komento jam estas aprobita.

en: This comment is already in the Trash.
eo: Tiu ĉi komento jam estas en la rubujo.

en: This comment is already marked as spam.
eo: Tiu ĉi komento jam estas markita kiel trudaĵo.

en: This comment is currently approved.
eo: Tiu ĉi komento estas nuntempe aprobita.

en: This comment is currently in the Trash.
eo: Tiu ĉi komento estas nuntempe en la rubujo.

en: This comment is currently marked as spam.
eo: Tiu ĉi komento nuntempe estas markita kiel trudaĵo.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
eo: Tiu ĉi komento estas en la rubujo. Bonvolu movi ĝin el la rubujo, se vi volas redakti ĝin.

en: This content is currently locked.
eo: Tiu ĉi enhavo nuntempe estas ŝlosita.

en: This file is too big. Files must be less than %1$s KB in size.
eo: Tiu ĉi dosiero estas tro granda. Dosieroj devas esti malpli grandaj ol %1$s KB.

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
eo: Tiu ĉi formo, kiun ni nomas 'WordPress eXtended RSS' aŭ WXR, entenos viajn afiŝojn, paĝojn, komentojn, proprajn kampojn, kategoriojn kaj etikedojn.

en: This importer is not installed. Please install importers from <a href="%s">the main site</a>.
eo: La importilo ne estas instalita. Bonvolu instali importilojn ĉe <a href="%s">la ĉefa TTT-ejo</a>.

en: This is a child theme of %s.
eo: Tiu ĉi estas ida etoso de %s.

en: This is a file in your current parent theme.
eo: Tio ĉi estas dosiero en via nuna patra etoso.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
    
    <blockquote>Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my website. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)</blockquote>
    
    ...or something like this:
    
    <blockquote>The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.</blockquote>
    
    As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
eo: Jen, ekzempla paĝo. Malsamas de blog-afiŝo ĉar paĝo restas en unu loko kaj montriĝas en la reteja navigado (en plimultaj etosoj). Kutime, oni ekas proprumi la retejon ĉe Pri-paĝo kiu prezentas sin al vizitontoj. La pri-paĝo eble dirus similan:
    
    <blockquote>Saluton! Tage mi estas kuriero, nokte aspiranta aktoro, bonvenon al mia blogo! Mi loĝas en Paskinsulo, mia plej bona amiko estas mia hundo Dormĉasanto kaj mi ŝatas La Bambon (ĉu vi volas danci?)</blockquote>
    
    ...aŭ eble:
    
    <blockquote>La Ikso-Fabriko de umoj estis fondita en 1971 kaj ekde tiam fabrikas altkvalitajn umojn por la pli elektemaj amantoj de umoj. Trovita en Zamenhofurbo, Ikso dungas pli ol 2 000 homojn kaj mirinde profitigas la zamenhofan komunumon.</blockquote>
    
    Kiel nova uzanto de  WordPress, vi devus iri al <a href="%s">via panelo</a> por viŝi tiun ĉi paĝon kaj krei novajn paĝojn kun via enhavo. Ĝuu!

en: This is not just a plugin, it symbolizes the hope and enthusiasm of an entire generation summed up in two words sung most famously by Louis Armstrong: Hello, Dolly. When activated you will randomly see a lyric from <cite>Hello, Dolly</cite> in the upper right of your admin screen on every page.
eo: Tio ĉi ne estas nur kromprogrameto, ĝi simbolas la esperon kaj entuziasmon de tuta generacio resumita en du vortoj kantitaj plej fame de Louis Armstrong: Helly, Dolly (Saluton, Dolly). Kiam ĝi estas aktivigita, vi vidos hazardajn partojn de <cite>Hello, Dolly</cite> en la supra dekstra parto de via administra ekrano sur ĉiu paĝo.

en: This item has already been deleted.
eo: Tiu ero jam estis forviŝita.

en: This localized version contains both the translation and various other localization fixes. You can skip upgrading if you want to keep your current translation.
eo: Ĉi tiu tradukita versio enhavas kaj la tradukon kaj aliajn asimiladajn ŝanĝojn. Vi ne devas ĝisdatigi se vi volas reteni vian nunan tradukon.

en: This means your site may be offline or broken. Don't panic; this can be fixed.
eo: Tio signifas, ke via retejo parte aŭ tute paneis kaj eble estas senreta. Ne paniku; tio povas esti riparita.

en: This password will not be stored on the server.
eo: Tiu pasvorto ne restos sur la servilo.

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
eo: Ĉi tiu kromprogramo estis malaktivigita ĉar viaj ŝanĝoj kaŭzis <strong>neripareblan eraron</strong>

en: This plugin is already installed and is up to date
eo: Tiu ĉi kromprogrameto jam estas instalita kaj ĝisdata

en: This plugin may be active on other sites in the network.
eo: Tiu ĉi kromprogramo povas esti aktiva ĉe aliaj TTT-ejoj en la retejo.

en: This preview is unavailable in the editor.
eo: Tiu antaŭvido ne estas havebla en la redaktilo.

en: This resulted in an error message: %s
eo: Tio rezultis en eraromesaĝo: %s

en: This screen allows you to choose your permalink structure. You can choose from common settings or create custom URL structures.
eo: Tiu fenestro permesas la elekton de via strukturo por fiksitaj ligiloj. Elektu el kelkaj oftaj manieroj aŭ kreu proprajn strukturojn por URL-oj.

en: This screen allows you to edit five fields for metadata in a file within the media library.
eo: Tiu ĉi ekrano permesas al vi, redakti kvin kampojn por metadatumoj en dosiero ene de la aŭdvidaĵa biblioteko.

en: This screen allows you to edit four fields for metadata in a file within the media library.
eo: Tiu ekrano permesas redakton de kvar kampoj por metadatumoj en dosiero ene de la aŭdvida biblioteko.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
eo: La fenestro estas hejmo al agordoj kiuj modifas la montradon de la enhavo.

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
eo: Tiu ekrano estas por la malloka destino de menuoj al lokoj kiel difinitaj de via etoso.

en: This screen is used for managing your content revisions.
eo: Tiu ekrano estas por administrado de viaj revizioj de enhavo.

en: This screen is used for managing your custom navigation menus.
eo: Tiu ekrano estas por administrado de viaj propraj navigaj menuoj.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
eo: Tiu ekrano estas por la administro de viaj instalitaj etosoj. Aldone al la defaŭlta(j) etoso(j) inkluzivita(j) en via instalo de WordPress, eksteraj programistoj programas kaj dezajnas etosojn.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
eo: Tiu ĉi ekrano servas por adapti la kapan sekcion de via etoso.

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
eo: Tiu ĉi ekrano listigas ĉiujn ekzistantajn uzantojn de via TTT-ejo. Ĉiu uzanto havas unu el kvin difinitaj roloj, kiujn la administranto de la TTT-ejo donas: administranto de la TTT-ejo, redaktanto, aŭtoro, kontribuanto aŭ abonanto. Uzantoj, kiuj ne estas administrantoj, vidos pli malmultajn opciojn ĉe la panela navigado, depende de sia rolo, kiam ili estas ensalutintaj.

en: This screen lists links to plugins to import data from blogging/content management platforms. Choose the platform you want to import from, and click Install Now when you are prompted in the popup window. If your platform is not listed, click the link to search the plugin directory for other importer plugins to see if there is one for your platform.
eo: La fenestro montras ligilojn al kromprogramoj kiuj importas datumojn el blogaj/enhav-mastrumaj sistemoj. Elektu tipon de sistemo/platformo, poste alklaku Instali nun kiam vi vidas ŝprucmesaĝon. Se via platformo ne estas en la listo, alklaku ligilon por priserĉi la deponejon de kromprogramoj por konstati ĉu estas uzebla.

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
eo: Tiu ekrano donas aliron al ĉiuj viaj afiŝoj. Vi povas modifi la montradon de la ekrano por pli konveni al via labormaniero.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they won&#8217;t all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
eo: La fenestro provizas multajn agordojn por superrigardi la administradon kaj montradon de komentoj kaj ligiloj al afiŝoj/paĝoj. Fakte, tiel multaj ke ne eblas aperigi ĉiujn! :) Uzu la dokumentadajn ligilojn por trovi klarigojn pri la funkcio de ĉiu diskut-agordo.

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the frontend or the dashboard for that site.
eo: Tiu ekrano montras al aparta uzanto ĉiujn siajn retejojn en tiu ĉi reto kaj ankaŭ permesas al tiu uzanto fiksi ĉefan retejon. La ligiloj sub ĉiu retejo kondukos al aŭ la fasado aŭ la administra panelo por tiu retejo.

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
eo: Tiu ĉi flankpanelo ne plu estas havebla kaj ne montriĝas ie ajn ĉe via TTT-ejo. Forigu ĉiun kromprogrameton sube por komplete forigi tiun ĉi neaktivan flankpanelon.

en: This site is set up to install updates of future beta versions automatically.
eo: Tiu ĉi retejo estas agordita aŭtomate instali ĝisdatigojn de estontaj beta-versioj.

en: This theme has not been rated yet.
eo: Tiu etoso ankoraŭ ne estas pritaksita.

en: This theme is already installed and is up to date
eo: Tiu ĉi etoso jam estas instalita kaj ĝisdata

en: This theme is broken.
eo: Tiu ĉi etoso estas rompita.

en: This theme requires a parent theme. Checking if it is installed&#8230;
eo: Tiu ĉi etoso postulas patran etoson. Kontrolante, ĉu ĝi estas instalita&#8230;

en: This timezone does not observe daylight saving time.
eo: Tiu ĉi tempozono ne sekvas "Someran tempon".

en: This timezone is currently in daylight saving time.
eo: Tiu ĉi tempozono nuntempe estas en "Somera tempo".

en: This timezone is currently in standard time.
eo: Ĉi tiu horzono estas nun en ordinara (vintra) tempo.

en: This unique authentication key is also missing from your %s file.
eo: Tiu unika aŭtentiga ŝlosilo ankaŭ mankas de via dosiero %s.

en: This user has super admin privileges.
eo: Tiu ĉi uzanto havas superadministrantajn rajtojn.

en: This widget requires JavaScript.
eo: Tiu ĉi kromprogrameto postulas JavaScript.

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
eo: Tio estos montrata, kiam iu musumos sur la ligilo en ligilolisto, aŭ eventuale tio aperos sub la ligilo.

en: This will clear all items from the inactive widgets list. You will not be able to restore any customizations.
eo: Tio viŝos ĉiujn erojn el la listo de neaktivaj kromprogrametoj. Vi ne povos restarigi proprigaĵojn.

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus and custom posts.
eo: Tio enhavos ĉiujn viajn afiŝojn, paĝojn, komentojn, proprajn kampojn, termojn, navigajn menuojn kaj proprajn afiŝojn.

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
eo: Tio forigos la fonan bildon. Vi ne povos restarigi ajnajn adaptojn.

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
eo: Tio forigos la kapobildon. Vi ne povos restarigi ajnajn adaptojn.

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
eo: Tio restarigos la originan fonan bildon. Vi ne povos restarigi ajnajn adaptojn.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
eo: Tio restarigos la originan kapobildon. Vi ne povos restarigi ajnajn adaptojn.

en: Threaded Comments
eo: Fadenigitaj komentoj

en: Three Columns
eo: Tri kolumnoj

en: Thumbnail Settings
eo: Bildetaj agordoj

en: Thumbnail size
eo: Bildetaj grandoj

en: Timezone
eo: Horzono

en: Title and Post Editor
eo: Redaktilo de la titolo kaj afiŝo

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
eo: Por aktivigi kromprogrameton, trenu ĝin al flankpanelo aŭ alklaku ĝin. Por malaktivigi kromprogrameton kaj forviŝi ties agordojn, fortrenu ĝin.

en: To add a custom link, <strong>expand the Custom Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
eo: Por aldoni propran kampon, <strong>malvolvi la sekcion Propraj ligiloj, entajpu URLon kaj ligilan tekston, poste alklaki Aldoni al menuo</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
eo: Por aldoni novan menuon anstataŭ uzi ekzistantan, <strong>alklaku la ligilon &#8217;Uzi novan menuon&#8217</strong>. Via nova menuo aŭtomate estos asignita al tiu etosa loko

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
eo: Por aldoni novan uzanton al via TTT-ejo, klaku al la butono "Aldoni novan" ĉe la supro de la ekrano aŭ al "Aldoni novan" en la menua sekcio "Uzantoj".

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
eo: Por aldoni novan uzanton al via TTT-ejo, plenigu la formularon sur ĉi tiu ekrano kaj klaku al la butono "Aldoni novan uzanton" je la malsupro.

en: To allow use of this page to automatically repair database problems, please add the following line to your <code>wp-config.php</code> file. Once this line is added to your config, reload this page.
eo: Por permesi uzon de tiu ĉi paĝo por aŭtomate ripari la datumbazon, bonvolu aldoni la sekvan linion al dosiero <code>wp-config.php</code>. Poste, reŝargu la paĝon.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s drop down.</strong> When you&#8217;re finished, <strong>click Save Changes</strong>
eo: Por destini menuojn al unu aŭ pliaj lokoj laŭ la etoso, <strong>elektu menuon el la falmenuo de ĉiu loko</strong>. Poste, <strong>alklaku Konservi ŝanĝojn</strong>

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
eo: Por stuci la bildon, alklaku sur ĝin kaj trenu por krei la elektitan parton.

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
eo: Por forviŝi aŭdvidaĵojn, alklaku la butonon Amase elekti supre de la ekrano. Elektu la forviŝontajn erojn kaj alklaku la butonon Forviŝi elektitajn. Alklako sur la butono Rezigni elekton revenigas vin al la rigardo de viaj aŭdvidaĵoj.

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
eo: Por redakti menuon nuntempe loĝata en iu loko de la etoso, <strong>alklaku la apudan ligilon &#8217;Redakti&#8217</strong>

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the drop down and click Select</strong>
eo: Por redakti ekzistantan menuon, <strong>elektu menuon el la falmenuo kaj alklaku Elekti</strong>

en: To install the theme so you can preview it with your site&#8217;s content and customize its theme options, click the "Install" button at the top of the left-hand pane. The theme files will be downloaded to your website automatically. When this is complete, the theme is now available for activation, which you can do by clicking the "Activate" link, or by navigating to your Manage Themes screen and clicking the "Live Preview" link under any installed theme&#8217;s thumbnail image.
eo: Por instali la etoson por ke vi povu antaŭvidi ĝin kun la enhavo de via retejo kaj sanĝo de la opcioj, alklaku la butonon "Instali" je la supro de la maldekstra panelo. La etosaj dosieroj estos aŭtomate elŝutitaj al via retejo. Kiam tio estos farita, la etoso estos haveble por aktivigo, kiun vi povas fari per alklako de la ligilo "Aktivigi" aŭ per iro al via ekrano Administri etosojn kaj alklako de la ligilo "Aktuala antaŭvido" sub la bildeto de instalita etoso.

en: To make your installation more secure, you should also add:
eo: Por plie sekurigi vian instalon, vi devus ankaŭ aldoni:

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
eo: Por navigi inter revizioj, <strong>trenu la ŝovilon (mal)dekstren</strong> aŭ <strong>uzu la butonojn Sekva aŭ Antaŭa</strong>.

en: To perform the requested action, WordPress needs to access your web server.
eo: Por plenumi la petitan agon, WordPress bezonas atingi vian retan servilon.

en: To post to WordPress by email you must set up a secret email account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
eo: Por povi afiŝi per retpoŝto, vi devas krei sekretan retpoŝtan konton kun aliro laŭ POP3. Ĉiuj mesaĝoj al ĝi estos publikigataj, kaj tial vi certe volos, ke ĝi estu treege sekreta. Jen kelkaj hazardaj signoĉenoj, kiujn vi povas uzi: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
eo: Por aliordigi menuerojn, <strong>trenu kaj faligu erojn per via muso aŭ uzu la klavaron</strong>. Trenu aŭ movu menueron iomete dekstren por igi ĝin submenuo.

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
eo: Por restarigi revizion, alklaku <strong>Restarigi tiun revizion</strong>.

en: To the top
eo: Ĝis la supro

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
eo: Por uzi bildon por la fono, alŝutu ĝin aŭ elektu jam alŝutitan bildon en via aŭdvida biblioteko per alklako de la butono &#8220;Elekti bildon&#8221;. Vi povas montri nur unu okazon de via bildo aŭ vi povas kaheligi ĝin plurfoje por plenigi la ekranon. Vi povas fiksi la bildon al unu loko aŭ vi povas elekti havi ĝin moviĝi kune kun la rulumado de via retejo.

en: To use a subdomain configuration, you must have a wildcard entry in your DNS. This usually means adding a %s hostname record pointing at your web server in your DNS configuration tool.
eo: Por uzi subdomajnan agordon, vi devas havi eron ĵokeran en via DNS. Tio kutime signifas aldoni %s gastig-komputilnoman rikordon kiu montras al via interreta servilo en via ilo por agordi DNS.

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Toggle add category
eo: Baskuli aldoni-kategorion

en: Toggle panel: %s
eo: Baskuligi panelon: %s

en: Tomorrow
eo: Morgaŭ

en: Tools
eo: Iloj

en: Track %1$s of %2$s.
eo: Kanto %1$s de %2$s.

en: Track %1$s.
eo: Kanto %1$s.

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites, they&#8217;ll be notified automatically using <a href="https://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingbacks</a>, no other action necessary.
eo: Respuradoj estas maniero avizi malnovajn blog-sistemojn ke vi ligiĝis al ili. Se vi ligas aliajn WordPress-ejojn, ili estos aŭtomate avizitaj per <a href="https://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">respuradoj</a>, neniu faro necesos.

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
eo: Tradukintoj (kaj tradukantoj)

en: Translation Ready
eo: Traduko preta

en: Translation update failed.
eo: Ĝisdatigo de la traduko malsukcesis.

en: Translation updated successfully.
eo: La traduko sukcese ĝisdatiĝis.

en: Translations
eo: Tradukoj

en: Translations for %s
eo: Tradukoj por %s

en: Trash
eo: Rubujo

en: Troubleshooting
eo: Problemsolvado

en: Try again
eo: Reprovi

en: Turn comments on or off
eo: En- aŭ mal-ŝalti komentojn

en: Twenty Sixteen was built to look great on any device. A fluid grid design, flexible header, fun color schemes, and more, will make your content shine.
eo: Twenty Sixteen estis kontruita aspekti bonege en ĉiu aparato. Flua kadro, fleksebla kapo, amuzaj koloraranĝoj kaj pli, montros vian enhavon profesie.

en: Two Columns
eo: Du kolumnoj

en: Type
eo: Tipo

en: Type of search
eo: Serĉotipo

en: Type your new password again.
eo: Entajpu vian novan pasvorton denove.

en: UPDATE LOG
    ==========
eo: Protokolo-dosiero de ĝisdatigoj

en: UTC means Coordinated Universal Time.
eo: UTC signifas Universala Tempo Kunordigita.

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
eo: Ne povis konektiĝi al la dosiersistemo. Bonvole konfirmu viajn rajtigilojn.

en: Unable to create new image.
eo: Ne eblis krei novan bildon.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
eo: Ne eblis trovi la enhavan dosierujon de WordPress (wp-content).

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
eo: Ne eblis trovi la kromprograman dosierujon de WordPress.

en: Unable to locate WordPress Root directory.
eo: Ne eblis trovi la radikan dosierujon de WordPress.

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
eo: Ne eblis trovi la etosan dosierujon de WordPress.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
eo: Ne eblis trovi la etosan dosierujon de WordPress.

en: Unable to locate needed folder (%s).
eo: Ne eblis trovi bezonatan dosierujon (%s).

en: Unable to perform command: %s
eo: Ne eblis fari komandon: %s

en: Unable to save the image.
eo: Ne eblis konservi la bildon.

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
eo: Ne povis sendi tiun formularon, bonvole reŝargu la paĝon kaj provu denove.

en: Unapprove
eo: Malaprobi

en: Unapprove this comment
eo: Malaprobi tiun ĉi komenton

en: Unarchive
eo: Malarkivigi

en: Under the Hood
eo: Sub la haŭto

en: Undo.
eo: Malfari.

en: Unknown action.
eo: Nekonata ago.

en: Unknown post type.
eo: Nekonata afiŝotipo.

en: Unpacking the package&#8230;
eo: Elpakante la pakaĵon&#8230;

en: Unpacking the update&#8230;
eo: Elpakante la ĝisdatigon&#8230;

en: Unpublished
eo: Nepublikigita

en: Untested with your version of WordPress
eo: Netestita en via versio de WordPress

en: Up one
eo: Supren je unu

en: Up until WordPress version 3.0, what is now called a Multisite Network had to be installed separately as WordPress MU (multi-user).
eo: Ĝis versio 3.0 de WordPress, kio nun estas nomata plurreteja reto devis esti instalita aparte kiel pluruzanta WordPress (WordPress MU).

en: Update %s now
eo: Ĝisdatigi %s nun

en: Update Available
eo: Aktualigo havebla

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Ĝisdatigo havebla <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Ĝisdatigoj haveblaj <span class="count">(%s)</span>

en: Update Comment
eo: Ĝisdatigi komenton

en: Update Complete
eo: Ĝisdatigo kompleta

en: Update File
eo: Ĝisdatigi la dosieron

en: Update File and Attempt to Reactivate
eo: Ĝisdatigi la dosieron kaj provi reaktivigi

en: Update Link
eo: Ĝisdatigi ligilon

en: Update Media
eo: Ĝisdatigi aŭdvidaĵon.

en: Update Now
eo: Aktualigi nun

en: Update Plugin
eo: Ĝisdatigi kromprogrameton

en: Update Plugins
eo: Ĝisdatigi kromprogramojn

en: Update Profile
eo: Ĝisdatigi la profilon

en: Update Services
eo: Ĝisdatigoservoj

en: Update Theme
eo: Aktualigi etoson

en: Update Themes
eo: Aktualigi etosojn

en: Update Translations
eo: Ĝisdatigi tradukojn

en: Update User
eo: Ĝisdatigi uzanton

en: Update WordPress
eo: Aktualigi WordPress

en: Update WordPress Database
eo: Aktualigi WordPress-datumbazon

en: Update gallery settings
eo: Ĝisdatigi galeriajn agordojn

en: Update package not available.
eo: Ne haveblas ĝisdatiga pakaĵo.

en: Update to %s
eo: Ĝisdatigi al %s

en: Update to version %s
eo: Aktualigi al versio %s

en: Updates %s
eo: Aktualigoj %s

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
eo: Ĝisdatigante kromprogrameton %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
eo: Ĝisdatigante etoson %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating is easy and only takes a few moments:
eo: Aktualigi facilas kaj postulas nur kelkajn momenton:

en: Updating plugin: %s
eo: Ĝisdatigante kromprogrameton %s

en: Updating theme: %s
eo: Ĝisdatigante etoson %s

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
eo: Ĝisdatigi tiun ĉi temon perdigos ajnajn adapataĵojn, kiujn vi faris. 'Rezigni' por halti, 'Bone' por ĝisdatigi.

en: Updating to WordPress %s
eo: Ĝisdatigas al WordPress %s

en: Updating translations for %1$s (%2$s)&#8230;
eo: Ĝisdatigas tradukojn por %1$s (%2$s)&#8230;

en: Upgrading database&#8230;
eo: Ĝisdatigante datumbazon&#8230;

en: Upgrading to a newer version of the same theme will override changes made here. To avoid this, consider creating a <a href="%s" target="_blank">child theme</a> instead.
eo: Ĝisdatigi al pli nova versio de la sama etoso superskribos ŝanĝojn faritajn ĉi tie. Por eviti tion, konsideru krei <a href="%s" target="_blank">infanan etoson</a> anstataŭe.

en: Upload
eo: Alŝuti

en: Upload New Media
eo: Alŝuti novan aŭdvidaĵon

en: Upload Plugin
eo: Alŝuti kromprogramon

en: Upload Theme
eo: Alŝuti etoson

en: Upload date:
eo: Enŝuto-dato:

en: Upload file and import
eo: Alŝuti dosieron kaj importi

en: Uploaded Images
eo: Enŝutitaj bildoj

en: Uploaded on: <b>%1$s</b>
eo: Enŝutita je: <b>%1$s</b>

en: Uploading Files
eo: Alŝuto de dosieroj

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
eo: Enŝuti dosierojn permesas al vi elekti la dosierujon kaj padon por stoki viajn enŝutitajn dosierojn.

en: Uploads
eo: Alŝutoj

en: Use Press This to clip text, images and videos from any web page. Then edit and add more straight from Press This before you save or publish it in a post on your site.
eo: Uzu Presi ĉi tion por eltondi tekston, bildojn kaj videojn el iu ajn TTT-ejo. Post tio, redaktu kaj eĉ aldonu pli da eroj el Presi ĉi tion, antaŭ ol vi konservos aŭ publikigos ĝin en afiŝon en via retejo.

en: Use WP_Image_Editor::flip
eo: Uzi WP_Image_Editor::flip

en: Use WP_Image_Editor::rotate
eo: Uzi WP_Image_Editor::rotate

en: Use https
eo: Uzi https

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
eo: Uzu la sagojn ĉe la supro de la dialogujo aŭ la maldektran kaj dekstran sagojn de via klavaro por navigi rapide inter aŭdvidaĵoj.

[ctx: Used in Press This to indicate where the content comes from.]
en: Source:
eo: Fonto:

en: Used: %1$s%% of %2$s
eo: Uzataj: %1$s%% el %2$s

en: User %s added
eo: Uzanto %s aldonita

en: User Experience Lead
eo: Ĉefa prizorganto de spertoj de uzantoj

en: User Name
eo: Uzantonomo

en: User Roles
eo: Roloj de la uzanto

en: User added.
eo: La uzanto estis aldonita.

en: User already exists. Password inherited.
eo: La uzanto jam ekzistas. La pasvorto herediĝis.

en: User deleted.
eo: La uzanto estis forviŝita.

en: User deletion is not allowed from this screen.
eo: Forviŝi uzantojn ne estas permesata de ĉi tiu ekrano.

en: User has been added to your site.
eo: La uzanto estis aldonita al via retejo.

en: User has no sites or content and will be deleted.
eo: Uzanto havas neniujn retejojn nek enhavon, do estos forviŝita.

en: User removed from this site.
eo: La uzanto estis forigita de tiu ĉi TTT-ejo.

[ctx: User role]
en: Administrator
eo: Administranto

[ctx: User role]
en: Author
eo: Aŭtoro

[ctx: User role]
en: Contributor
eo: Kontribuanto

[ctx: User role]
en: Editor
eo: Redaktisto

[ctx: User role]
en: Subscriber
eo: Abonanto

en: User updated.
eo: La uzanto estas ĝisdatigita.

en: User(s) already exists.
eo: Uzanto(j) jam ekzistas.

en: Username/Password incorrect for %s
eo: La uzantonomo/pasvorto de %s malĝustas

en: Usernames can have only alphanumeric characters, spaces, underscores, hyphens, periods, and the @ symbol.
eo: Uzantonomoj rajtas havi nur literciferajn signojn, spacetojn, substrekojn, streketojn, punktojn kaj la simbolon @.

en: Usernames cannot be changed.
eo: Uzantonomoj ne povas esti ŝanĝitaj.

en: Users list
eo: Uzanto-listo

en: Users list navigation
eo: Navigado tra uzanto-listo

en: Users must be registered and logged in to comment
eo: La uzantoj devas esti registriĝintaj kaj ensalutintaj por komenti

en: Value
eo: Valoro

en: Verifying the unpacked files&#8230;
eo: Kontrolante la elpakitajn dosierojn&#8230;

en: Version %s
eo: Versio %s

en: Version:
eo: Versioj:

en: Version: %s
eo: Versio: %s

en: Video Attachment Template
eo: Videa aldonaĵomodelo

en: View
eo: Rigardi

en: View &#8220;%s&#8221;
eo: Modifi komentojn ĉe &#8220;%s&#8221;

en: View All
eo: Rigardi ĉiujn

en: View Mode
eo: Reĝimo de rigardo

en: View Site
eo: Viziti la TTT-ejon

en: View Trash
eo: Rigardi rubujon

en: View all
eo: Rigardi ĉion

en: View all drafts
eo: Rigardi ĉiujn malnetojn

en: View details
eo: Rigardi detalojn

en: View page
eo: Rigardi paĝon

en: View post
eo: Montri afiŝon

en: View version %1$s details.
eo: Vidu detalojn de versio %1$s

en: View your site
eo: Viziti vian retejon

en: Visibility:
eo: Videbleco:

en: Visible
eo: Videbla

en: Visit
eo: Viziti

en: Visit %s
eo: Faru viziton ĉe &quot;%s&quot;

en: Visit Dashboard
eo: Iri al panelo

en: Visit Link
eo: Viziti ligilocelon

en: Visit Theme Site
eo: Viziti etoso-retejon

en: Visit plugin site
eo: Viziti la TTT-ejon de la kromprogramo

en: Visit theme homepage
eo: Viziti la etoso-retejon

en: Visual Editor
eo: Grafika redaktilo

en: Visual Editor RTL Stylesheet
eo: Pervida redaktila RTL-stilfolio

en: Visual Editor Stylesheet
eo: Pervida redaktila stilfolio

en: Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls.
eo: Pervida reĝimo donas al vi redaktilon Vidata-vidotan. Alklaku la lastan piktogramon en la vico por aperigi duan vicon de iloj.

en: Want to see your name in lights on this page? <a href="%s">Get involved in WordPress</a>.
eo: Ĉu vi volas vidi vian nomon sur ĉi tiu paĝo? <a href="%s">Envolviĝu en WordPress</a>.

en: Warning!
eo: Averto!

en: Warning! User %s cannot be deleted.
eo: Averto! Uzanto %s ne povas esti forviŝita.

en: Warning! User cannot be deleted. The user %s is a network administrator.
eo: Averto! Uzanto ne povas esti forviŝita. Tiu uzanto %s estas ret-administranto.

en: Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!
eo: Averto! La ĵokera DNS eble ne estas agordita ĝuste!

en: Warning:
eo: Averto:

en: Wavatar (Generated)
eo: Sortavataro (kreita)

en: We have some data that describes the error your site encountered.
eo: Ni havas kelkajn informojn priskribante la okazintan eraron en via retejo.

en: We recommend you change your siteurl to %1$s before enabling the network feature. It will still be possible to visit your site using the %3$s prefix with an address like %2$s but any links will not have the %3$s prefix.
eo: Ni rekomendas, ke vi ŝanĝu la URLon de via retejo al %1$s antaŭ ebligo de reto. Estos ankoraŭ ebla viziti vian retejon uzante la prefikson %3$s per adreso kiel %2$s, sed ligiloj ne havos la prefikson %3$s.

en: We tried but were unable to update your site automatically.
eo: Ni provis, sed ne kapablis aktualigi vian TTT-ejon aŭtomate.

en: We&#8217;re backing up this post in your browser, just in case.
eo: Ni kreas sekuran kopion en via retumilo, okaze de problemo.

en: We&#8217;re going to use this information to create a %s file.
eo: Ni uzos tiujn informojn por krei dosieron %s.

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
eo: Ni kolektis kelkajn ligilojn por helpi al vi komenci:

en: Web Address
eo: Retadreso

en: Week Starts On
eo: Semajno komenciĝas en

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
eo: Bonvenon

en: Welcome to %s. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
eo: Bonvenon al %s. Tiu ĉi estas via unua afiŝo. Modifu aŭ forviŝu ĝin, poste ekblogu!

en: Welcome to WordPress %1$s. <a href="%2$s">Learn more</a>.
eo: Bonvenon al WordPress %1$s. <a href="%2$s">Ekscii pli</a>.

en: Welcome to WordPress %1$s. You will be redirected to the About WordPress screen. If not, click <a href="%2$s">here</a>.
eo: Bonvenon al WordPress %1$s. Vi estos alidirektita al la ekrano "Pri WordPress". Se ne, klaku  <a href="%2$s">ĉi tien</a>.

en: Welcome to WordPress %s
eo: Bonvenon al WordPress %s

en: Welcome to WordPress!
eo: Bonvenon al WordPress!

en: Welcome to WordPress&nbsp;%s
eo: Bonvenon al WordPress&nbsp;%s

en: Welcome to WordPress. Before getting started, we need some information on the database. You will need to know the following items before proceeding.
eo: Bonvenon al WordPress. Antaŭ ol komenci, ni bezonas kelkajn informojn pri la datumbazo. Vi bezonos scii la sekvajn erojn antaŭ ol daŭrigi.

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
eo: Bonvenon al WordPress. Tio ĉi estas via unua afiŝo. Redaktu aŭ forviŝu ĝin, poste ekblogu!

en: Welcome to the Network installation process!
eo: Bonvenon al la instala procezo pro reto!

en: Welcome to the famous five-minute WordPress installation process! Just fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.
eo: Bonvenon al la fama kvin-minuta instalo de WordPress! Nur donu informojn sube kaj vi estos survoje al la uzado de la plej etendebla kaj potenca eldon-programo en la mondo.

en: Welcome to your WordPress Dashboard! This is the screen you will see when you log in to your site, and gives you access to all the site management features of WordPress. You can get help for any screen by clicking the Help tab in the upper corner.
eo: Bonvenon al via WordPressa panelo! Tiu ĉi estos la ekrano videbla kiam vi ensalutas en vian retejon kaj kiu donas al vi aliron al la retejaj administraj kapabloj de WordPress. Vi povas ricevi helpon por iu ajn ekrano per alklako de la langeto Helpo en la supra angulo.

en: What should be done with content owned by %s?
eo: Kion fari pri la enhavo posedita de %s?

en: What should be done with content owned by these users?
eo: Kion fari al enhavo posedita de tiuj uzantoj?

en: What should be done with content owned by this user?
eo: Kion fari kun la enhavo de tiu uzanto?

en: What would you like to call your network?
eo: Kiel vi volas nomi vian reton?

en: What&#8217;s New
eo: Kio estas nova?

en: What&#8217;s on your mind?
eo: Pri kio vi pensas?

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
eo: Kio estas la diferenco inter kategorioj kaj etikedoj? Kutime etikedoj estas spontaneaj ŝlosilvortoj, kiuj identigas gravajn informojn en via afiŝo (nomoj, temoj ktp.) kiu eble aŭ eble ne reaperos en aliaj afiŝoj, dum kategorioj estas antaŭdeciditaj sekcioj. Se vi pensas pri via retejo kiel pri libro, la kategorioj estas kiel la enhavolisto kaj la etikedoj estas kiel la termoj en la indekso.

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, email, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
eo: Kiam komento enhavas iujn el la sekvaj vortoj en la komentoteksto, nomo, URL, retpoŝta adreso aŭ IP-numero, ĝi estos tenata en la <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">kontrola atendvico</a>. Metu nur unu vorton aŭ IP-numeron en ĉiu linio. Trafoj okazos ankaŭ ene de vortoj. Tial &#8220;press&#8221; trafos al &#8220;WordPress&#8221;.

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, email, or IP, it will be put in the trash. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
eo: Kiam komento enhavas iujn el la sekvaj vortoj en la enhavo, nomo, URL aŭ retpoŝta adreso ĝi estos markita kiel trudaĵo. Metu nur unu vorton aŭ IP-numeron en ĉiu linio. Trafoj okazos ankaŭ ene de vortoj. Tial &#8220;press&#8221; trafos al &#8220;WordPress&#8221;.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
eo: Kiam vi aldonas novan kategorion en tiu ĉi ekrano, vi plenigos la sekvajn kampojn:

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
eo: Kiam vi aldonas novan etikedon en tiu ĉi ekrano, vi plenigos la sekvajn kampojn:

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
eo: Kiam vi elektas ŝanĝi etosojn, ofte estas malsama nombro kaj aranĝo de flankpaneloj kaj kromprogrametaj lokoj kaj pro tio la ŝanĝiĝo ne iras glate. Se vi ja ŝanĝis etoson kaj mankas kromprogrametoj, rulumu en tiu ĉi ekrano ĝis la loko por neaktivaj kromprogrametoj, kie vi vidos ilin kune kun ĉiuj konservitaj agordoj.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
eo: Kiam vi uzas etan ekranon por antaŭvidi, vi povas uzi la piktogramon Maletendi sube de la maldekstra panelo. Tio kaŝas la panelon, donante plian spacon por antaŭvidi vian retejon en la nova etoso. Por ree vidigi la panelon, denove alklaku la butonon.

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search Engines Discouraged,&#8221; to remind you that your site is not being crawled.
eo: Kiam tiu agordo estas ŝaltita, aperas en la skatolo Je ekrigardo en la panelo atentigo kiu diras &#8220;Serĉiloj malinstigitaj,&#8221; por memorigi vin, ke via retejo ne estas indeksita.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
eo: Kiam vi uzas "Amase redakti", vi povas ŝanĝi la metadatumojn (kategoriojn, aŭtoron, ktp.) por ĉiuj elektitaj afiŝoj samtempe. Por forigi afiŝon el la grupigo, simple klaku al la x apud ties nomo en la "Redakti amase"-loko, kiu aperas.

en: When you assign multiple categories or tags to a post, only one can show up in the permalink: the lowest numbered category. This applies if your custom structure includes <code>%category%</code> or <code>%tag%</code>.
eo: Se vi donas plurajn kategoriojn aŭ etikedojn al afiŝo, nur unu povas montriĝi en la fiksligilo: La kategorio kun la plej malalta numero. Tio aplikiĝas, se via propra strukturo inkluzivas <code>%category%</code> aŭ <code>%tag%</code>.

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
eo: Kiam vi alklakos la ĉi-suban butonon, WordPress kreos XML-dosieron, kiun vi konservu en via komputilo.

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
eo: Kiam vi publikigas novan afiŝon, WordPress aŭtomete atentigas la jenajn ĝisdatigajn servojn. Legu pli pri tio ĉe <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> ĉe Codex. Apartigu plurajn servo-<abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>-ojn per linisaltoj.

en: While you are editing your %1$s file, take a moment to make sure you have all 8 keys and that they are unique. You can generate these using the <a href="%2$s">WordPress.org secret key service</a>.
eo: Dum vi modifas vian dosieron %1$s, prenu momenton por certigi, ke vi havas ĉiujn 8 ŝlosilojn kaj ke ili estas unikaj. Vi povas generi tiujn per uzo de  <a href="%2$s">servo de WordPress.org de sekreta ŝlosilo</a>.

en: While your site is being updated, it will be in maintenance mode. As soon as your updates are complete, your site will return to normal.
eo: Dum la ĝisdatigo de via retejo, ĝi estos en funkcitena reĝimo. Tuj poste, ĝi revenos al normala reĝimo.

en: White
eo: Blanka

en: Widget %s
eo: Kromprogrameto %s

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
eo: Kromprogrametoj estas sendependaj sekcioj de enhavo kiuj povas esti metitaj en iun ajn lokon kiun la uzata etoso permesas por kromprogrametoj (kutime flankpaneloj). Por vivigi la flankpanelojn per kromprogrametoj, trenu kaj faligu la titolobretojn en la deziratan lokon. Defaŭlte, nur la unua kromprogrameta loko estas etendita. Por aldoni al aliaj kromprogrametaj lokoj, alklaku iliajn titolobretojn por etendigi ilin.

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
eo: Kromprogrametoj estas uzeblaj plurfoje. Vi povas doni al ĉiu kromprogrameto titolon, kiu montriĝu ĉe via TTT-ejo, sed tio ne estas necesa.

en: Word count: %s
eo: Vorto-nombro: %s

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
eo: WordPress %1$s uzante etoson %2$s.

en: WordPress %s is also now available.
eo: WordPress %s ankaŭ estas nun havebla.

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
eo: WordPress &rsaquo; Datumbaza riparo

en: WordPress &rsaquo; Installation
eo: WordPress &raquo; Instalado

en: WordPress &rsaquo; Setup Configuration File
eo: WordPressa &rsaquo; dosiero de fundamentaj agordoj

en: WordPress &rsaquo; Update
eo: WordPress &rsaquo; Ĝisdatigi

en: WordPress Blog
eo: WordPress-blogo

en: WordPress News
eo: WordPressaj novaĵoj

en: WordPress Updates
eo: WordPress-aktualigoj

en: WordPress can also attempt to optimize the database. This improves performance in some situations. Repairing and optimizing the database can take a long time and the database will be locked while optimizing.
eo: WordPress ankaŭ povas provi optimumigi la datumbazon. Tio plibonigas funkcion en kelkaj situacioj. Ripari kaj optimumigi la datumbazon povas daŭri longe kaj la datumbazo estos ŝlosita dume.

en: WordPress can automatically look for some common database problems and repair them. Repairing can take a while, so please be patient.
eo: WordPress kapablas aŭtomate kontroli la datumbazon por problemoj kaj ripari ilin. Tio povas daŭri longe, bonvolu atendi.

en: WordPress database repair
eo: WordPressa datumbaza riparo

en: WordPress grows when people like you tell their friends about it, and the thousands of businesses and services that are built on and around WordPress share that fact with their users. We&#8217;re flattered every time someone spreads the good word, just make sure to <a href="%s">check out our trademark guidelines</a> first.
eo: WordPress prosperas kiam personoj kiel vi sciigas amikojn, kaj kiam la miloj da firmaoj kaj servoj kiuj estas konstruitaj sur kaj per WordPress havigas tiun informon al uzantoj. We sentas flaton ĉiam, kiam iu konigas WordPress-on; nur unue <a href="%s">informiĝu pri niaj varmarkaj gvidlinioj</a>.

en: WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.
eo: WordPress estas instalita. Ĉu vi antaŭvidis pli da paŝoj? Bedaŭrinde ne estas pliaj.

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we have to update your database to the newest version.
eo: WordPress estis ĝisdatigita! Antaŭ ol vi denove iras vian propran vojon, ni devas ĝisdatigi vian datumbazon al la plej lasta versio.

en: WordPress is Free and open source software, built by a distributed community of mostly volunteer developers from around the world. WordPress comes with some awesome, worldview-changing rights courtesy of its <a href="%s">license</a>, the GPL.
eo: WordPress estas senpaga kaj libera programo, kreita de disa komunumo de plejparte volontulaj programistoj kiuj loĝas en malsamaj partoj de la mondo. WordPress venas kun mirindaj, mond-ŝanĝaj rajtoj, danke al la <a href="%s">permesilo</a>, la GPL/ĜPP.

en: WordPress is at the latest version.
eo: WordPress estas ĝisdata.

en: WordPress is created by a <a href="%1$s">worldwide team</a> of passionate individuals. <a href="%2$s">Get involved in WordPress</a>.
eo: WordPress estas kreata de <a href="%1$s">tutmonda teamo</a> da pasiaj individuoj. <a href="%2$s">Envolviĝu en WordPress</a>.

en: WordPress is created by a worldwide team of passionate individuals.
eo: WordPress estas kreata de tutmonda teamo da pasiaj individuoj.

en: WordPress is not notifying any <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%s">visibility settings</a>.
eo: WordPress ne atentigos ajnajn <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">ĝisdatigo-servojn</a>, pro la <a href="%s">videblo-agordoj</a> de via TTT-ejo.

en: WordPress now takes a smarter approach to displaying appropriate image sizes on any device, ensuring a perfect fit every time. You don&#8217;t need to do anything to your theme, it just works.
eo: WordPress nun pli inteligente montras taŭgajn bildo-grandojn en ĉiu aparato, certigante perfektan aspekton ĉiufoje. Vi devas fari nenion al via etoso, ĝi senpere funkcias.

en: WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. Custom URL structures can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
eo: WordPresso donas al vi eblon krei propran URL-strukturon por viaj fiksitaj ligiloj kaj arkivoj. Propraj URL-strukturoj povas plibonigi la aspekton kaj nunan kaj estontan uzeblecojn de viaj ligiloj. <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">Diversaj etikedoj haveblas</a>, jen kelkaj ekzemploj por inspiri vin.

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
eo: WordPress korektu eraran XHTML-on aŭtomate

en: WordPress site: %s
eo: WordPress-retejo: %s

en: WordPress updated successfully
eo: WordPress ĝisdatiĝis sukcese

en: WordPress.org Plugin Page &#187;
eo: Kromprograma paĝo ĉe WordPress.org &#187;

en: Write your first blog post
eo: Skribi vian unuan blogafiŝon

en: Writing
eo: Skribagordoj

en: Writing Settings
eo: Skribagordoj

en: X &#8212; Even more mature than above
eo: X &#8212; Eĉ pli plenkreskuleca ol la antaŭa

en: XFN stands for <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
eo: XFN estas mallongigo de <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML-amika reto</a>, kiu estas nedeviga. WordPress ebligas la kreon de XFN-ecoj kiuj montras rilatojn inter vi kaj posedanto de retejo al kiu vi ligas.

en: Y/m/d g:i:s a
eo: Y/m/d G:i:s

en: Yellow
eo: Flava

en: Yes, delete these files
eo: Jes, forigu la dosierojn

en: Yes, delete these files and data
eo: Jes, forigu tiujn ĉi dosierojn kaj datumojn

en: Yes, take me to my profile page
eo: Jes, mi volas iri al mia profilpaĝo

en: You also have some plugins or themes with updates available. Update them now:
eo: Ankaŭ, ĝisdatigoj haveblas por kelkaj kromprogramoj aŭ etosoj. Por ĝisdatigi ilin nun:

en: You are about to approve the following comment:
eo: Vi estas aprobonta la sekvan komenton:

en: You are about to delete %s.
eo: Vi pretas forviŝi %s.

en: You are about to delete the following comment:
eo: Vi estas forviŝonta la sekvan komenton:

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
eo: Vi estas forviŝonta tiun ĉi ligilon '%s'
    'Rezigni' por haltigi, 'Bone' por forviŝi.

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
eo: Vi estas forviŝonta tiun ĉi etoson '%s'
      'Rezigni' por haltigi, 'Bone' por forviŝi.

en: You are about to install WordPress %s <strong>in English (US).</strong> There is a chance this update will break your translation. You may prefer to wait for the localized version to be released.
eo: Vi estas instalonta WordPress %s <strong>en la Usona angla.</strong> Povas esti, ke tiu aktualigo rompos vian tradukon. Vi eble preferas atendi la publikigon de la versio tradukita al Esperanto.

en: You are about to mark the following comment as spam:
eo: Vi estas markonta la sekvan komenton kiel trudaĵon:

en: You are about to move the following comment to the Trash:
eo: Vi estas movanta la sekvajn komentojn al la rubujo:

en: You are about to remove the following plugin:
eo: Vi estas foriganta la sekvan kromprogramon:

en: You are about to remove the following plugins:
eo: Vi estas forviŝontaj la sekvajn kromprogramojn:

en: You are currently editing the page that shows your latest posts.
eo: Vi nune redaktas la paĝon kiu montras viajn lastajn afiŝojn.

en: You are not allowed to add this item.
eo: Vi ne rajtas aldoni tiun eron.

en: You are not allowed to create pages on this site.
eo: Vi ne rajtas krei paĝojn ĉe ĉi tiu retejo.

en: You are not allowed to create posts or drafts on this site.
eo: Vi ne rajtas krei afiŝojn aŭ malnetojn ĉe ĉi tiu retejo.

en: You are not allowed to create users.
eo: Vi ne rajtas krei uzantojn.

en: You are not allowed to delete these items.
eo: Vi ne rajtas forviŝi tiujn.

en: You are not allowed to delete this item.
eo: Vi ne rajtas forviŝi tiun ĉi eron.

en: You are not allowed to edit comments on this post.
eo: Vi ne rajtas redakti komentojn de tiu ĉi afiŝo.

en: You are not allowed to edit comments.
eo: Vi ne rajtas redakti komentojn.

en: You are not allowed to edit pages as this user.
eo: Vi ne rajtas redakti paĝojn kiel tiu ĉi uzanto.

en: You are not allowed to edit pages.
eo: Vi ne rajtas redakti paĝojn.

en: You are not allowed to edit posts as this user.
eo: Vi ne rajtas redakti afiŝojn kiel tiu ĉi uzanto.

en: You are not allowed to edit posts.
eo: Vi ne rajtas redakti afiŝojn.

en: You are not allowed to edit this attachment.
eo: Vi ne rajtas redakti tiun ĉi aldonaĵon.

en: You are not allowed to edit this comment.
eo: Vi ne rajtas redakti tiun ĉi komenton.

en: You are not allowed to edit this item.
eo: Vi ne rajtas redakti tiun ĉi eron.

en: You are not allowed to edit this page.
eo: Vi ne rajtas redakti tiun ĉi paĝon.

en: You are not allowed to edit this post.
eo: Vi ne rajtas redakti tiun ĉi afiŝon.

en: You are not allowed to import.
eo: Vi ne rajtas importi.

en: You are not allowed to manage these items.
eo: Vi ne rajtas administri tiujn erojn.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
eo: Vi ne rajtas movi tiun ĉi eron el la rubujo.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
eo: Vi ne rajtas movi tiun ĉi eron al la rubujo.

en: You are not allowed to restore this item from the Trash.
eo: Vi ne rajtas restarigi tiun ĉi eron el la rubujo.

en: You are now logged out everywhere else.
eo: Vi estas elsalutinta en ĉiu alia loko.

en: You are only logged in at this location.
eo: Vi estas ensalutinta nur ĉe tiu ĉi loko.

en: You are using a development version (%1$s). Cool! Please <a href="%2$s">stay updated</a>.
eo: Vi uzas programistan version (%1$s). Malaĉe! Bonvolu <a href="%2$s">ĝisdatigi regule</a>.

en: You are using a development version of WordPress. You can update to the latest nightly build automatically or download the nightly build and install it manually:
eo: Vi uzas programistan version de WordPress. Vi povas ĝisdatigi aŭ aŭtomate aŭ mane al la lasta nokta versio.

en: You are using an insecure browser!
eo: Vi estas uzanta nesekuran navigilon!

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
eo: Vi uzas la alŝutilon de via TTT-legilo. La alŝutilo de WordPress inkluzivas elektadon de pluraj dosieroj kaj uzeblas per la muso. <a href="#">Ekuzi la plurdosieran alŝutilon</a>.

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> instead.
eo: Vi uzas la plur-dosieran alŝutilon. Ĉu problemo? Provu la <a href="%1$s" target="%2$s">alŝutilon de la TTT-legilo</a> anstataŭe.

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
eo: Vi provis aliri al la "%1$s" panelo, sed vi ne havas tiun rajton en tiu ĉi retejo. Se vi kredas ke vi devus rajti aliri al la "%1$s" panelo, bonvole kontaktu vian retan administranton.

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
eo: Vi provis redakti alkroĉaĵon kiu ne ekzistas. Ĉu ĝi eble estis forviŝita?

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
eo: Vi provis redakti eron kiu ne ekzistas. Ĉu ĝi eble estis forviŝita?

en: You attempted to edit an item that isn&#8217;t an attachment. Please go back and try again.
eo: Vi provis redakti eron kiu ne estas alkroĉaĵo. Bonvolu reiri kaj reprovi.

en: You can Search for themes by keyword, author, or tag, or can get more specific and search by criteria listed in the feature filter.
eo: Vi povas priserĉi etosojn per ŝlosilvorto, aŭtoro aŭ etikedo aŭ pli specife per kriterioj listigitaj en la filtrilo de ecoj.

en: You can Upload a theme manually if you have already downloaded its ZIP archive onto your computer (make sure it is from a trusted and original source). You can also do it the old-fashioned way and copy a downloaded theme&#8217;s folder via FTP into your <code>/wp-content/themes</code> directory.
eo: Se vi jam elŝutis la .zip-pakon de etoso en vian komputilon (espereble, ĝi venas de fidinda fonto), vi povas alŝuti la etoson permane. Alia pli tradicia maniero estas kopii la dosierujon de la etoso per FTP en la dosierujon <code>/wp-content/themes</code>.

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
eo: Vi povas aldoni ligilojn ĉi tie, kiuj montriĝos ĉe via TTT-ejo, kutime uzante <a href="%s">kromprogrametojn</a>. Defaŭlte ligiloj al pluraj retejoj de la WordPress-komunumo estas inkluzivitaj kiel ekzemploj.

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
eo: En la fenestro, vi povas aldoni/redakti ligilojn per entajpo de informoj en la skatolojn. Nur la retadreso kaj montrota nomo de ligilo estas devigaj.

en: You can also browse a user&#8217;s favorite plugins, by using the Favorites link in the upper left of the screen and entering their WordPress.org username.
eo: Ankaŭ, vi povas foliumi la plej ŝatatajn kromprogramojn de uzanto per uzo de la ligilo Plej ŝatataj en la supra maldekstra parto de la ekrano kaj entajpo de la WordPress.org-a uzantonomo.

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
eo: Vi povas ankaŭ uzi fonan koloron per alklako de la butono Elekti koloron kaj aŭ entajpo de valida HTML-deksesuma kodo, kiel &#8220;#ff0000&#8221; por ruĝo aŭ per elekto de koloro per la kolor-elektilo.

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum numbers of posts to display and whether to show full text or a summary.
eo: Ankaŭ, vi povas regi la montradon de via enhavo en RSS-fluoj, inkluzive la maksimuman nombron da montrataj afiŝoj kaj ĉu montri la plenan tekston aŭ nur resumon.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
eo: Vi povas ankaŭ krei afiŝojn per la <a href="%s">legosignilo Presi ĉi tion</a>.

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
eo: Ankaŭ, de la dialogujo de detaloj, vi povas forviŝi individuajn erojn kaj aliri al la ekrano por pli ampleksa redaktado.

en: You can also edit or move multiple posts to the trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
eo: Vi povas ankaŭ redakti aŭ movi plurajn afiŝojn al la rubujo samtempe. Elektu la pritraktotajn afiŝojn per la markskatoloj, poste elektu la agon en la menuo Amasagoj kaj alklaku Apliki.

en: You can also embed media from many popular websites including Twitter, YouTube, Flickr and others by pasting the media URL on its own line into the content of your post/page. Please refer to the Codex to <a href="https://codex.wordpress.org/Embeds">learn more about embeds</a>.
eo: Vi povas ankaŭ enkorpigi aŭdvidaĵojn el pluraj popularaj retejoj kiel Twitter, YouTube, Flickr kaj aliaj per kopi-algluo de la URL sur ĝia propra linio en via afiŝo/paĝo. Bonvole legu en la Codex <a href="https://codex.wordpress.org/Embeds">por lerni pri enkorpigaĵoj</a>.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
eo: Vi povas ankaŭ administri la komentojn ĉe ĉi tiu ekrano uzante la stato-skatolon, kie vi krome povas ŝanĝi la daton kaj tempon de la komento.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk Actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
eo: Samaj agoj aplikiĝas, inkluzivante uzi filtrilojn, aperigante dinamikajn ligilojn per ŝvebigi la muson super vico aŭ uzi la menuon Amasaj agoj por ŝanĝi metadatumojn de pluraj paĝoj samtempe.

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there&#8217;s no relationship from one tag to another.
eo: Donu ŝlosilvortojn al afiŝoj per <strong>etikedoj</strong>. Malsame ol kategorioj, etikedoj ne havas hierarkion, do ne estas iu ajn rilato inter etikedoj.

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
eo: Vi povas destini lokojn de etosoj al apartaj menuoj per <strong>elekto de la dezirataj agordoj</strong> sube de la menu-redaktilo. Por destini menuon al ĉiuj lokoj de etoso, <strong>vizitu la langeton Administri lokojn</strong> supre de la ekrano.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
eo: Vi povas ŝanĝi la aranĝon de la fenestro. Iru al folio Fenestraj agordoj kaj ŝanĝu la nombron de montrataj eroj kaj (mal)kaŝu kolumnojn en la tabelo.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
eo: Vi povas ŝanĝi pasvorton, ebligi klavokomandojn, ŝanĝi la koloraranĝon de fenestroj en via rigardo de WordPress-a administrado kaj malŝalti la vidate-vidotan (pervidan) redaktilon, inter aliaj aferoj. Vi povas kaŝi la ilobreton (antaŭe konatan kiel administran breton) for de la fasado de via retejo, tamen ĝi ne povas esti malŝaltita en la administraj fenestroj.

en: You can change your profile picture on <a href="%s">Gravatar</a>.
eo: Vi povas ŝanĝi vian profilfoton ĉe <a href="%s">Gravataro</a>.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
eo: Vi povas elekti el la defaŭltaj kapobildoj de la etoso aŭ uzi propran. Vi povas ankaŭ mem agordi, kiel montriĝas la titolo kaj la frapfrazo de via TTT-ejo.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
eo: Vi povas uzi unu de viaj kapobildoj, kiujn vi antaŭe enŝutis, aŭ montri hazardan.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the front page of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static home page, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the front page, and the other will be where your posts are displayed.
eo: Vi povas elekti la enhavon de via ĉefpaĝo. Povas esti afiŝoj en inversa laŭtempa ordo (klasika kronologia blogo) aŭ senŝanĝa paĝo. Por fiksi senŝanĝan paĝon, unue kreu du <a href="%s">Paĝojn</a>. Unu fariĝos la ĉefpaĝo, la alia montros viajn afiŝojn.

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen. Note that your privacy is not complete; your site is still visible on the web.
eo: Vi rajtas elekti ĉu permesi aŭ ne la ekzamenon de via retejo fare de robotoj, sondaj servoj kaj indeksiloj. Se vi volas ke ili ignoru vian retejon, alklaku la radiobutonon apud  &#8220;Peti ke serĉiloj ne priserĉu tiun ĉi retejon&#8221;kaj alklaku la suban butonon Konservi ŝanĝojn. Notu, ke via privateco ne estas absoluta; via ejo ankoraŭ videblas interrete.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
eo: Vi povas krei grupojn de ligiloj per la uzo de kategorioj por ligiloj.  Nomoj de ligilaj kategorioj devas esti unikaj kaj ligilaj kategorioj estas malsamaj ol la kategorioj uzataj por afiŝoj.

en: You can create the %s manually and paste the following text into it.
eo: Vi povas permane krei %s kaj englui la sekvan tekston.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
eo: Vi rajtas tajlori la aranĝon de la fenestro diversmaniere:

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
eo: Vi povas ŝanĝi la aranĝon de la fenestro. Iru al langeto Fenestraj agordoj kaj/aŭ la falmenuaj filtriloj super la ligila tabelo.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
eo: Vi povas modifi la montradon de eroj en tiu ĉi ekrano diversmaniere:

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
eo: Vi povas adepti la aspekton de via TTT-ejo sen tuŝi ion de la kodo de via etoso uzante propran fonon. Via fono povas esti bildo aŭ koloro.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
eo: Vi povas forigi kategoriojn de ligiloj per la falmenuo Amasaj agoj, sed tiu ago ne forviŝas la ligilojn mem en tiu kategorio. Ili estas movataj al la defaŭlta ligila kategorio.

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
eo: Vi povas redakti la bildon dum vi konservas la bildeton. Ekzemple, eble vi volas havi kvadratan bildeton kiu montras nur parton el la bildo.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
eo: Vi povas redakti la informojn, kiujn komento enhavas, se vi bezonas. Tio estas ofte utila, se vi rimarkas, ke la komentinto faris tajperaron.

en: You can enable distraction-free writing mode using the icon to the right. This feature is not available for old browsers or devices with small screens, and requires that the full-height editor be enabled in Screen Options.
eo: Vi povas ebligi la sendistran skriboreĝimon uzante la bildsimbolon dekstre. Tiu ĉi funkcio ne estas havebla por malnovaj navigiloj aŭ iloj kun mallarĝaj ekranoj, kaj postulas ke la plenalta redaktilo estas ebligita ĉe la ekranaj agordoj.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
eo: Eblas eksporti dosieron de la reteja enhavo por importi en alian instalaĵon aŭ platformon. La eksporta dosiero estos XML-dosiero nomita WXR. Afiŝoj, paĝoj, komentoj, propraj kampoj, kategorioj kaj etikedoj povas esti inkluzivitaj. Vi eble volus difini filtrilojn por havi la WXR-dosieron inkluzivi apartan daton, aŭtoron, kategorion, aŭ apartajn statojn de publikigado.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed posts. The default view is to show all posts.
eo: Eblas, per la tekstligiloj supre maldekstre, montri Ĉiujn, Publikigitajn, Malnetojn aŭ Enrubujajn afiŝojn. Defaŭlte, ĉiuj afiŝoj montriĝas.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links in the upper left to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
eo: Vi povas filtri la uzantoliston laŭ la uzantoroloj uzante la tekstoligilojn en supre maldekstre por montri ĉiujn, administrantojn, redaktantojn, aŭtorojn, kontribuantojn aŭ abonantojn. La defaŭlta rigardo estas montri ĉiujn uzantojn. Neuzitaj roloj ne listiĝas.

en: You can find additional plugins for your site by using the <a href="%1$s">Plugin Browser/Installer</a> functionality or by browsing the <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directory</a> directly and installing new plugins manually. To manually install a plugin you generally just need to upload the plugin file into your %3$s directory. Once a plugin has been installed, you can activate it here.
eo: Vi povas trovi aldonajn kromprogramojn por via TTT-ejo per la  eblo <a href="%1$s">kromprograma trarigardilo/instalilo</a>aŭ trarigardi la <a href="%2$s" target="_blank">kromprograman katalogon de WordPress</a> kaj instali mane. Por mane instali kromprogramon, vi kutime bezonas nur alŝuti la dosieron de la kromprogramo en vian dosierujon %3$s. Post instalo, vi povas aktivigi ĝin ĉi tie.

en: You can find additional themes for your site by using the Theme Browser/Installer on this screen, which will display themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. These themes are designed and developed by third parties, are available free of charge, and are compatible with the license WordPress uses.
eo: Vi povas trovi aliajn etosojn per la etosa foliumilo/instalilo en la fenestro, kiu montros etosojn el la <a href="%s" target="_blank">etosokatalogo de WordPress</a>. La etosoj estas faritaj kaj programitaj de eksteraj liverantoj, ili estas senpagaj kaj havas la saman permesilon kiel WordPress.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
eo: Eblas en la folio Fenestraj agordoj (mal)kaŝi kolumnojn laŭdezire kaj decidi pri nombro de montrataj afiŝoj.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
eo: Eblas en la folio Fenestraj agordoj (mal)kaŝi kolumnojn laŭdezire kaj decidi pri nombro de montrataj afiŝoj.

en: You can insert media files by clicking the icons above the post editor and following the directions. You can align or edit images using the inline formatting toolbar available in Visual mode.
eo: Vi povas enmeti aŭdvidaĵojn per alklako de supraj piktogramoj kaj sekvo de la instrukcioj. Vi povas ĝisrandigi aŭ modifi bildojn per la enloka ilo por aranĝoj, havebla en reĝimo Pervida.

en: You can log out of other devices, such as your phone or a public computer, by clicking the Log Out Everywhere Else button.
eo: Vi povas elsaluti el aliaj aparatoj, kiel via telefono aŭ publika komputilo, per alklako al la butono Elsaluti el ĉiuj aliaj seancoj.

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the Bulk Actions.
eo: Vi administras komentojn aldonitajn al via retejo same kiel vi administras afiŝojn kaj aliajn enhavojn. Tiu ĉi fenestro estas agordebla same kiel aliaj administrejoj kaj vi povas trakti komentojn per dinamikaj ligiloj aŭ Amasaj agoj.

en: You can narrow the list by file type/status using the text link filters at the top of the screen. You also can refine the list by date using the dropdown menu above the media table.
eo: Vi povas elfiltri nedeziratan montradon de dosieroj per uzi la tekstligilajn filtrilojn supre de la fenestro. Vi povas ankaŭ filtri per dato uzante la falmenuon supre de la aŭdvida tabelo.

en: You can now manage and live-preview Custom Backgrounds in the <a href="%1$s">Customizer</a>.
eo: Vi nun povas administri kaj antaŭvidi propran fonon en la <a href="%1$s">tajlorilo</a>.

en: You can now manage and live-preview Custom Header in the <a href="%1$s">Customizer</a>.
eo: Vi nun povas administri kaj antaŭvidi propran kapon en la <a href="%1$s">tajlorilo</a>.

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
eo: Vi povas skali la originalan bildon proporcie. Por la plej bona rezulto, skalu antaŭ ol vi stucas, renversas or rotacias. Bildoj povas esti skalitaj al pli etaj, ne al pli grandaj.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
eo: En la falmenuo supre de la afiŝo-listo estas eblo filtri afiŝojn, eble laŭ kategorio aŭ monato. Elektu, poste alklaku la butonon Filtri. Ankaŭ eblas klaki sur la aŭtoro, kategorio aŭ etikedo en la afiŝo-listo.

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
eo: Vi povas elekti bildon, kiu montriĝos ĉe la supro de via TTT-ejo, enŝutante ĝin de via komputilo aŭ elektante el via aŭdvida biblioteko. Post la elektado de la bildo, vi povos stuci ĝin.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
eo: Vi povas uzi bildon kiel propran kapon por via retejo. Alŝutu bildon, stuci ĝin kaj la nova kapo estos tuj uzata. Aŭ, vi povas uzi bildon kiu estas jam alŝutita al via aŭdvida biblioteko per alklako de la butono &#8220;Elekti bildon&#8221;.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
eo: Vi povas difini maksimuman grandecon por bildoj enmetitaj en tekston; vi ankaŭ povas enmeti plengrandan bildon.

en: You can set the language, and the translation files will be automatically downloaded and installed (available if your filesystem is writable).
eo: Vi povas fiksi la lingvon kaj tiuj tradukitaj dosieroj estos aŭtomate elŝutitaj kaj instalitaj (se via sistemo permesas enskribadon).

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
eo: Vi povas daŭre uzi vian TTT-ejon, sed ajnaj retaj domajnoj, kiujn vi kreas, eble ne estos atingeblaj. Se vi scias, ke via DNS estas ĝusta, ignoru tiun ĉi mesaĝon.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
eo: Vi povas krei enhavon diversmaniere; la fenestro havas agordojn por ĉiuj manieroj. La supra parto regas la redaktilon ene de la panelo, dum la aliaj regas eksterajn publikigajn metodojn. Informiĝu pri tiuj metodoj per la ligiloj al dokumentado.

en: You can update to <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> automatically or download the package and install it manually:
eo: Vi povas ĝisdatigi al <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> aŭtomate aŭ elŝuti la pakaĵon kaj instali ĝin permane.

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
eo: Vi povas alŝuti kaj enmeti aŭdvidaĵojn (bildojn, sonaĵojn, dokumentojn, ktp.) per alklako de la butono Aldoni aŭdvidaĵon. Vi povas elekti el la jam alŝutitaj bildoj kaj dosieroj en la aŭdvida biblioteko aŭ alŝuti novajn erojn por aldoni al via paĝo aŭ afiŝo. Por krei bildan galerion, elektu la aldonotajn bildojn kaj alklaku la butonon &#8220;Krei novan galerion&#8221;

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
eo: Ĉi tie vi povas alŝuti aŭdvidaĵojn sen unue krei afiŝon. Tio permesas vin alŝuti dosierojn por posta uzo kun afiŝoj kaj paĝoj kaj/aŭ akiri retligilon al aparta dosiero kiun vi volas kunhavigi. Ekzistas tri ebloj por la alŝuto de dosieroj:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
eo: Vi povas uzi kategoriojn por difini sekciojn de via TTT-ejo kaj grupigi similajn afiŝojn. La defaŭlta kategorio estas &#8220;Senkategoria&#8221; ĝis vi ŝanĝos ĝin en viaj <a href="%s">skriboagordoj</a>.

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
eo: Vi povas uzi unu el tiuj bonegaj kapobildoj aŭ montri hazardan sur ĉiu paĝo.

en: You can use the Theme Editor to edit the individual CSS and PHP files which make up your theme.
eo: Vi povas uzi la etoso-redaktilon por redakti la individuajn CSS- kaj PHP-dosierojn, el kiuj konsistas via etoso.

en: You can use the editor to make changes to any of your plugins&#8217; individual PHP files. Be aware that if you make changes, plugins updates will overwrite your customizations.
eo: Vi povas uzi la redaktilon por ŝanĝi la PHP-dosierojn de la uzataj kromprogramoj. Notu, ĝisdatigoj al kromprogramoj anstataŭigos viajn ŝanĝojn.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
eo: Vi povas uzi la sekvajn regilojn por aranĝi vian panelon taŭge al via labormaniero. Tio eblas en la plimulto de administraj ekranoj.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
eo: Vi povas rigardi ĉiujn afiŝojn, kiujn uzanto faris, klakante al la numero sub la kolumno "Afiŝoj".

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt using the Screen Options tab.
eo: Vi povas rigardi afiŝojn en simple titolo-listo aŭ kun eltiraĵo per la langeto Agordoj de ekrano.

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
eo: Vi povas rigardi viajn aŭdvidaĵojn en simpla krado aŭ en listo kun kolumnoj. Saltu de unu rigardo al alia per la maldektraj piktogramoj super la aŭdvidaĵoj.

en: You can&#8217;t delete that user.
eo: Vi ne povas forigi tiun uzanton.

en: You can&#8217;t delete the current user.
eo: Vi ne rajtas forviŝi la nunan uzanton.

en: You can&#8217;t delete users.
eo: Vi ne rajtas forviŝi uzantojn.

en: You can&#8217;t edit that user.
eo: Vi ne rajtas redakti tiun uzanton.

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
eo: Vi ne povas redakti tiun ĉi alkroĉaĵon, ĉar ĝi estas en la rubujo. Bonvolu movi ĝin el la rubujo kaj reprovi.

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
eo: Vi ne povas redakti tiun ĉi eron, ĉar ĝi estas en la rubujo. Bonvolu restarigi ĝin kaj reprovi.

en: You can&#8217;t give users that role.
eo: Vi ne povas doni tiun rolon al uzantoj.

en: You can&#8217;t remove users.
eo: Vi ne povas forigi uzantojn.

en: You can't remove the current user.
eo: Vi ne povas forigi la nunan uzanton.

en: You cannot change this later.
eo: Vi ne povas ŝanĝi tion poste.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
eo: Vi ne povas forviŝi kromprogrameton dum ĝi estas aktiva ĉe la ĉefa TTT-ejo.

en: You cannot delete a theme while it has an active child theme.
eo: Vi ne povas forviŝi etoson kiu havas aktivan idan etoson.

en: You cannot install a network of sites with your server address.
eo: Vi ne povas instali reton de retejoj kun via servilo-adreso.

en: You cannot install because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
eo: Vi ne povas instali, ĉar <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> postulas MySQL-version %2$s aŭ pli altan. Vi estas uzanta version %3$s.

en: You cannot install because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
eo: Vi ne povas instali, ĉar <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> postulas PHP-version %2$s aŭ pli altan kaj MySQL-version %3$s aŭ pli altan. Vi estas uzanta PHP-version %4$s kaj MySQL-version %5$s.

en: You cannot install because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
eo: Vi ne povas instali, ĉar <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> postulas PHP-version %2$s aŭ pli altan. Vi estas uzanta version %3$s.

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
eo: Vi ne povas movi tion al rubujo. %s nun redaktas ĝin.

en: You cannot update because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
eo: Vi ne povas ĝisdatigi, ĉar <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> postulas MySQL-version %2$s aŭ pli altan. Vi estas uzanta version %3$s.

en: You cannot update because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
eo: Vi ne povas ĝisdatigi, ĉar <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> postulas PHP-version %2$s aŭ pli altan kaj MySQL-version %3$s aŭ pli altan. Vi estas uzanta PHP-version %4$s kaj MySQL-version %5$s.

en: You cannot update because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
eo: Vi ne povas ĝisdatigi, ĉar <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> postulas PHP-version %2$s aŭ pli altan. Vi estas uzanta version %3$s.

en: You cannot use port numbers such as %s.
eo: Vi ne povas uzi pordo-numerojn kiel %s.

en: You did not enter a category name.
eo: Vi ne entajpis nomon por la kategorio.

en: You did not select an item for editing.
eo: Vi ne elektis eron por redakti.

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
eo: Ŝajne vi ne havas disponeblajn kromprogramojn.

en: You do not appear to have any themes available at this time.
eo: Ŝajnas, ke neniuj etosoj haveblas nun.

en: You do not have permission to customize headers.
eo: Vi ne rajtas adapti kapon.

en: You do not have permission to edit this user.
eo: Vi ne rajtas redakti tiun ĉi uzanton

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
eo: Viaj rajtoj ne sufiĉas por aliri tiun ĉi paĝon.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por aktivigi kromprogramojn por ĉi tiu retejo.

en: You do not have sufficient permissions to add links to this site.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por aldoni ligilojn al ĉi tiu retejo.

en: You do not have sufficient permissions to add users to this network.
eo: Vi ne rajtas aldoni uzantojn al tiu ĉi reto.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por malaktivigi kromprogramojn por ĉi tiu retejo.

en: You do not have sufficient permissions to delete plugins for this site.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por forigi kromprogramojn de ĉi tiu retejo.

en: You do not have sufficient permissions to delete this site.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por forviŝi tiun ĉi TTT-ejon.

en: You do not have sufficient permissions to edit plugins for this site.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por redakti kromprogramojn por ĉi tiu retejo.

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this site.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por redakti modelojn por ĉi tiu retejo.

en: You do not have sufficient permissions to edit the links for this site.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por redakti la ligilojn de ĉi tiu retejo.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por eksporti la enhavon de ĉi tiu retejo.

en: You do not have sufficient permissions to import content in this site.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por importi enhavon al ĉi tiu retejo.

en: You do not have sufficient permissions to install plugins on this site.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por instali kromprogramojn ĉe ĉi tiu retejo.

en: You do not have sufficient permissions to install themes on this site.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por instali etosojn ĉe ĉi tiu retejo.

en: You do not have sufficient permissions to manage options for this site.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por administri opciojn por tiu ĉi retejo.

en: You do not have sufficient permissions to manage plugins for this site.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por administri kromprogramojn por ĉi tiu retejo.

en: You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por modifi neregistritajn agordojn por tiu ĉi TTT-ejo.

en: You do not have sufficient permissions to update plugins for this site.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por ĝisdatigi kromprogramojn por ĉi tiu retejo.

en: You do not have sufficient permissions to update themes for this site.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por ĝisdatigi etosojn por ĉi tiu retejo.

en: You do not have sufficient permissions to update this site.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por ĝisdatigi tiun ĉi retejon.

en: You don't have permission to attach files to this post.
eo: Vi ne estas permesita alkroĉi dosierojn al tiu afiŝo.

en: You have %1$s and %2$s.
eo: Vi havas %1$s kaj %2$s.

en: You have access to the source code, the freedom to study how the program works, and the freedom to change it to make it do what you wish.
eo: Vi havas aliron al la fontokodo, la liberecon, studi kiel la programo funkcias, kaj la liberecon ŝanĝi ĝin tiel, ke ĝi faras, kion vi volas.

en: You have chosen to delete the following users from all networks and sites.
eo: Vi elektis forviŝi la sekvajn uzantojn el ĉiuj retoj kaj retejoj.

en: You have chosen to delete the user from all networks and sites.
eo: Vi elektis forviŝi la uzanton el ĉiuj retoj kaj retejoj.

en: You have specified these users for deletion:
eo: Vi specifis la sekvajn uzantojn por forviŝo:

en: You have specified these users for removal:
eo: Vi indikis la sekvajn uzantojn por forigi:

en: You have specified this user for deletion:
eo: Vi indikis tiun ĉi uzanton por forviŝi:

en: You have specified this user for removal:
eo: Vi specifis forigon de tiu ĉi uzanto:

en: You have the freedom to distribute copies of your modified versions to others. By doing this you can give the whole community a chance to benefit from your changes.
eo: Vi havas la liberecon, distribui kopiojn de viaj ŝanĝitaj versioj al aliaj. Tiel vi povas doni ŝancon al la tuta komunumo, profiti de viaj ŝanĝoj.

en: You have the freedom to redistribute copies of the original program so you can help your neighbor.
eo: Vi havas la liberecon, redistribui kopiojn de la origina programo, tiel ke vi povas helpi vian najbaron.

en: You have the freedom to run the program, for any purpose.
eo: Vi havas la liberecon, uzi la programon por ajna celo.

en: You have the latest version of WordPress.
eo: Vi havas la plej lastan version de WordPress.

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
eo: Vi uzis vian tutan kvoton de spaco. Bonvole forviŝi dosierojn antaŭ alŝuto.

en: You have version %1$s installed. Update to %2$s.
eo: Via havas version %1$s. Ĝisdatigu al %2$s.

en: You may also browse based on the most popular tags in the Plugin Directory:
eo: Ankaŭ, vi povas trarigardi laŭ la plej popularaj etikedoj en la kromprograma dosierujo:

en: You must assign a password to the new user, which they can change after logging in. The username, however, cannot be changed.
eo: Vi devas doni pasvorton al la nova uzanto, kiun ili povas ŝanĝi post ensalutado. Tamen la uzantonomo ne povas esti ŝanĝita.

en: You must be a member of at least one site to use this page.
eo: Vi devas esti membro de almenaŭ unu TTT-ejo por uzi tiun ĉi paĝon.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
eo: Vi devas alklaki butonon Konservi ŝanĝojn sube de la fenestro por efektivigi la novajn agordojn.

en: You must provide a domain name.
eo: Vi devas provizi domajnan nomon.

en: You must provide a name for your network of sites.
eo: Vi devas provizi nomon por via reto de TTT-ejoj.

en: You must provide a valid email address.
eo: Vi devas provizi validan retpoŝtan adreson.

en: You must provide an email address.
eo: Vi devas provizi retpoŝtan adreson.

en: You need JavaScript to choose a part of the image.
eo: Vi bezonas Ĝavoskripton por elekti parton de la bildo.

en: You need to make this file writable before you can save your changes. See <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
eo: Vi devas skribebligi tiun ĉi dosieron antaŭ ol vi povos konservi viajn ŝanĝojn. Vidu <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">la Kodekson</a> por pliaj informoj.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> more themes.
eo: Vi havas nur unu ebligitan etoson por la retejo. Vizitu la retan administranton por <a href="%1$s">ebligi</a> pliajn etosojn.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> or <a href="%2$s">install</a> more themes.
eo: Vi havas nur unu ebligitan etoson por la retejo. Vizitu la retan administranton por <a href="%1$s">ebligi</a> aŭ <a href="%2$s">instali</a> pliajn etosojn.

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress.org Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
eo: Vi havas nur unu instalitan etoson. Estu provema! Vi povas elekti el pli ol 1 000 senpagajn etosojn en la etosokatalogo de WordPress.org laŭplaĉe: alklaku supran langeton <a href="%s">Instali etosojn</a>.

en: You should be able to get this info from your web host, if %s doesn&#8217;t work.
eo: Via reta gastiganto devus havigi tiun informon kun vi, se %s ne funkcias.

en: You should update your .htaccess now.
eo: Ĝisdatigu vian ".htaccess"-dosieron nun.

en: You should update your web.config now.
eo: Vi prefere ĝisdatigu vian web.config nun.

en: You should upgrade <a href="%s" target="_blank">your bookmarklet</a> to the latest version!
eo: Vi devus ĝisdatigi  <a href="%s" target="_blank">vian legosignilon</a> al la plej lasta versio!

en: You will need a wildcard DNS record if you are going to use the virtual host (sub-domain) functionality.
eo: Vi bezonos ĵokeran DNS-rikordon se vi volas uzi la virtualan gastigon (sub-domajnan) funkci-rimedon.

en: You will need this password to log&nbsp;in. Please store it in a secure location.
eo: Vi bezonos tiun ĉi pasvorton por ensaluti. Bonvole konservu ĝin en sekura loko.

en: You&rsquo;re using the auto-generated password for your account. Would you like to change it?
eo: Vi uzas la aŭtomate kreitan pasvorton por via konto. Ĉu vi volas ŝanĝi tion?

en: Your <code>wp-config.php</code> file has an empty database table prefix, which is not supported.
eo: Via <code>wp-config.php</code>-dosiero enhavas malplenan prefikson por datumbazaj tabeloj. Tio ne estas subtenata.

en: Your Email
eo: Via retpoŝta adreso

en: Your MySQL username
eo: Via MySQL-uzantonomo

en: Your Profile
eo: Via profilo

en: Your Sites
eo: Viaj TTT-ejoj

en: Your WordPress database has been successfully updated!
eo: Via WordPress-datumbazo estis aktualigita sukcese!

en: Your WordPress database is already up-to-date!
eo: Via WordPress-a datumbazo jam estas ĝisdatigita!

en: Your WordPress.org username:
eo: Via WordPress.org-uzantonomo:

en: Your browser is out of date!
eo: Vi navigilo estas eksdata!

en: Your chosen password.
eo: La pasvorto, kiun vi elektis.

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
eo: Via retpoŝta adreso ne estis ĝisdatigita ĝis nun. Bonvolu kontroli vian enirkeston ĉe %s por la konfirma retmesaĝo.

en: Your email address.
eo: Via retpoŝtadreso.

en: Your hosting company, support forum volunteers, or a friendly developer may be able to use this information to help you:
eo: Via servila gastiganto, volontuloj en la helpforumoj aŭ helpema programisto povus uzi tiujn informojn por helpi vin:

en: Your latest changes were saved as a revision.
eo: Viaj lastaj ŝanĝoj estis konservitaj en revizio.

en: Your new WordPress site has been successfully set up at:
    
    %1$s
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: %2$s
    Password: %3$s
    Log in here: %4$s
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The WordPress Team
    https://wordpress.org/
eo: Via nova WordPressa retejo estis sukcese starigita ĉe:
    
    %1$s
    
    Vi povas ensaluti en la administran konton per la sekvaj informoj:
    
    Uzantonomo: %2$s
    Pasvorto: %3$s
    Ensalutu tie: %4$s
    
    Ni esperas, ke vi ĝuas vian novan retejon. Dankon!
    
    --La WordPressa teamo
    https://wordpress.org/

en: Your passwords do not match. Please try again.
eo: Viaj pasvortoj ne kongruas unu al la alia. Bonvolu reprovi.

en: Your plugins are all up to date.
eo: Viaj kromprogramoj estas ĉiuj ĝisdataj.

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
eo: Vi profilo enhavas informojn pri vi (via &#8220;konto&#8221;) same kiel kelkajn personajn opciojn rilate al la uzado de WordPress.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update WordPress to version %2$s.
eo: Via retejo ĉe %1$s paneis dum provo ĝisdatigi WordPress al versio %2$s.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update to the latest version of WordPress, %2$s.
eo: Via retejo ĉe %1$s paneis dum fiaska ĝisdatigo al la plej nova versio de WordPress, %2$s.

en: Your site is asking search engines not to index its content
eo: Via TTT-ejo petas serĉilojn, ne indeksi ĝian enhavon

en: Your site is configured to keep only the last %s revisions.
eo: Via retejo estas agordita konservi nur la lastajn %s reviziojn.

en: Your site was running version %s.
eo: Via retejo uzis version %s.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
eo: Via etoso ne estis kreita por subteni menuojn, sed vi povas uzi menuojn en flankpaneloj per la aldono de kromprogrameto &#8220;Propra menuo&#8221; en la ekrano <a href="%s">Kromprogrametoj</a>.

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
eo: Via etoso ne subtenas navigadajn menuojn aŭ kromprogrametojn.

en: Your themes are all up to date.
eo: Viaj etosoj estas ĉiuj ĝisdataj.

en: Your translations are all up to date.
eo: Viaj tradukoj estas ĉiuj ĝisdataj.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
eo: Via uzantonomo ne estas ŝanĝebla, sed vi povas uzi aliajn kampojn por enigi vian realan nomon aŭ karesnomon kaj ŝanĝi kiu nomo montriĝu ĉe viaj afiŝoj.

en: [%1$s] URGENT: Your site may be down due to a failed update
eo: [%1$s] KRIZO: Via retejo eble paneis pro fiaska ĝisdatiga procezo

en: [%1$s] WordPress %2$s is available. Please update!
eo: [%1$s] WordPress %2$s haveblas. Bonvolu aktualigi!

en: [%1$s] Your site has updated to WordPress %2$s
eo: [%1$s] Via TTT-ejo aktualiĝis al WordPress %2$s

en: [%s] Background updates have finished
eo: [%s] Ĝisdatigoj en la fono estas finfaritaj

en: [%s] Joining confirmation
eo: [%s] Aliĝa konfirmo

en: [%s] New Admin Email Address
eo: [%s] Nova administranta retpoŝta adreso

en: [%s] New Email Address
eo: [%s] Nova retpoŝta adreso

en: [%s] There were failures during background updates
eo: %s] Io misis dum fonaj ĝisdatigoj

en: [Pending]
eo: Pritraktota

en: acquaintance
eo: konato

[ctx: adjective]
en: Pending
eo: Pritraktota

[ctx: admin menu]
en: All Links
eo: Ĉiuj ligiloj

en: another web address of mine
eo: ankoraŭ unu el miaj retadresoj

en: child
eo: infano

en: co-resident
eo: kunloĝanto

en: co-worker
eo: kunlaboranto

en: colleague
eo: kolego

[ctx: color]
en: Default: %s
eo: Defaŭlta: %s

[ctx: column name]
en: Comment
eo: Komento

[ctx: column name]
en: Date
eo: Dato

[ctx: column name]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: column name]
en: Submitted On
eo: Proponita en

[ctx: column name]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: column name]
en: Uploaded to
eo: Enŝutita al

[ctx: comment]
en: Mark as Spam
eo: Marki kiel trudaĵon

[ctx: comment]
en: Not Spam
eo: Ne trudaĵo

[ctx: comment]
en: Permalink:
eo: Fiksita ligilo:

[ctx: comments]
en: %s in moderation | %s in moderation
eo[0]: %s pritraktota
eo[1]: %s pritraktotaj

[ctx: comments]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Ĉiu <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Ĉiuj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Aprobita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Aprobitaj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Pritraktota <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Pritraktotaj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Trudaĵo <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Trudaĵoj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Rubaĵo <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Rubaĵoj <span class="count">(%s)</span>

en: contact
eo: kontakto

en: crush
eo: enamiĝo

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s
eo: %1$s pri %2$s

en: date
eo: rendevuo

[ctx: default GMT offset or timezone string]
en: 0
eo: Defaŭlta diferenco de GMT aŭ horzono

[ctx: drafts]
en: View all
eo: Rigardi ĉion

en: enter a custom date format in the following field
eo: entajpu propran dat-aranĝon en la sekva kampo

en: enter a custom time format in the following field
eo: entajpu propran temp-aranĝon en la sekva kampo

[ctx: example password]
en: password
eo: pasvorto

[ctx: example username]
en: username
eo: uzantonomo

en: example:
eo: ekzemplo:

en: example: www.wordpress.org
eo: ekzemplo: www.wordpress.org

en: family
eo: familio

[ctx: file]
en: Add New
eo: Aldoni novan

en: first
eo: unua

en: friend
eo: amiko

en: friendship
eo: amikeco

en: g:i:s a
eo: G:i:s

en: geographical
eo: geografio

en: https://wordpress.org/news/
eo: http://wordpress.org/news/

en: identity
eo: identeco

en: items
eo: eroj

en: kin
eo: parenco

en: last
eo: lasta

[ctx: link]
en: Add New
eo: Aldoni novan

[ctx: link name]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: media item]
en: Edit
eo: Redakti

[ctx: menu]
en: Edit
eo: Redakti

[ctx: menu]
en: Use new menu
eo: Uzi novan menuon

[ctx: menu location]
en: (Currently set to: %s)
eo: (Nune agordita al: %s)

en: met
eo: renkontis

[ctx: meta name]
en: Name
eo: Nomo

en: muse
eo: inspiro

en: my-hacks.php (legacy hacks support)
eo: my-hacks.php (subteno por arkaikaj artifikoj)

[ctx: nav menu front page title]
en: Home: %s
eo: Ĉefpaĝo: %s

en: neighbor
eo: najbaro

en: newer
eo: pli nova

[ctx: no user roles]
en: None
eo: Neniu

en: none
eo: nenia

en: older
eo: pli malnova

en: or <a href="%s">create a new menu</a>.
eo: aŭ <a href="%s">kreu novan menuon</a>.

en: or, <a href="%s">change your theme completely</a>
eo: aŭ <a href="%s">komplete ŝanĝi vian etoson</a>

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
eo: %1$s de %2$s

en: parent
eo: gepatro

en: physical
eo: reala vivo

[ctx: plugin]
en: Add New
eo: Aldoni novan

[ctx: plugin]
en: Installed
eo: Instalita(j)

[ctx: plugin editor]
en: Editor
eo: Redaktilo

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Ĉiuj <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Ĉiuj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: plugins]
en: Browse
eo: Trafoliumi

[ctx: post state]
en: Pending
eo: Pritraktota

en: posts
eo: afiŝojn

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Ĉiu <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Ĉiuj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Mia <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Miaj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Gluita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Gluitaj <span class="count">(%s)</span>

en: professional
eo: profesio

en: rel:
eo: rilato:

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
eo: Malaktivigi

[ctx: revisions]
en: Browse
eo: Foliumi

en: romantic
eo: amrilato

[ctx: sample permalink base]
en: archives
eo: Arkivoj

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
eo: ekzemplo-afiŝo

en: sample-page
eo: Ekzemplo-pagho

[ctx: settings screen]
en: General
eo: Ĝenerala

en: sibling
eo: gefrato

[ctx: site]
en: Add New
eo: Aldoni novan

[ctx: site]
en: Mark as Spam
eo: Marki kiel trudaĵon

[ctx: site]
en: Not Spam
eo: Ne trudaĵo

[ctx: site]
en: Registered
eo: Registrita

[ctx: site]
en: Spam
eo: Trudaĵo

en: spouse
eo: geedzo

en: sub item
eo: subero

[ctx: subdirectory examples]
en: like <code>%1$s/site1</code> and <code>%1$s/site2</code>
eo: kiel <code>%1$s/ejo1</code> kaj <code>%1$s/ejo2</code>

[ctx: subdomain examples]
en: like <code>site1.%1$s</code> and <code>site2.%1$s</code>
eo: kiel <code>ejo1.%1$s</code> kaj <code>ejo2.%1$s</code>

en: sweetheart
eo: karulo

[ctx: term name]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: term parent]
en: Parent
eo: Patro

[ctx: theme]
en: Already Installed
eo: Jam instalita

[ctx: theme]
en: Details &amp; Preview
eo: Detaloj kaj antaŭrigardo

[ctx: theme]
en: Installed
eo: Instalita(j)

[ctx: theme editor]
en: Editor
eo: Redaktilo

[ctx: theme name]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Ĉiu <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Ĉiuj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Browse
eo: Foliumi

[ctx: themes]
en: Favorites
eo: Plej ŝatataj

[ctx: themes]
en: Featured
eo: Elstarigitaj

[ctx: themes]
en: Latest
eo: Lastaj

[ctx: themes]
en: Popular
eo: Popularaj

[ctx: themes]
en: Recently Updated
eo: Laste ĝisdatigitaj

[ctx: user]
en: Add Existing
eo: Aldoni ekzistantan

[ctx: user]
en: Add Existing User
eo: Aldoni ekzistantan uzanton

[ctx: user]
en: Add New
eo: Aldoni novan

[ctx: user]
en: Add New User
eo: Aldoni novan uzanton

[ctx: user]
en: Mark as Spam
eo: Marki kiel trudaĵon

[ctx: user]
en: Not Spam
eo: Ne trudaĵo

[ctx: user]
en: Registered
eo: Registrita

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Ĉiu <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Ĉiuj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: verb]
en: Clear
eo: Viŝi

[ctx: verb]
en: Spam
eo: Trudaĵo

[ctx: verb]
en: View
eo: Rigardi

[ctx: verb; site]
en: Archive
eo: Arkivo

[ctx: widget]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: widget]
en: Edit
eo: Redakti
