Administration - en to fi translation catalogue (2413 entries)

en: "%1$s" by %2$s.
fi: "%1$s" esittäjältä %2$s.

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
fi: "%1$s" esittäjän %3$s albumilta albumilta %2$s.

en: "%1$s" from %2$s.
fi: "%1$s" albumilta %2$s.

en: $image needs to be an WP_Image_Editor object
fi: $image:n on oltava WP_Image_Editor -olio

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
fi: %1$s Mt (%2$s%%) käytössä

en: %1$s by %2$s.
fi: %1$s esittäjältä %2$s.

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
fi[0]: %1$s (%2$s arvio)
fi[1]: %1$s (yhteensä %2$s arviota)

en: %1$s updated successfully.
fi: %1$s päivitetty onnistuneesti.

en: %d media attachment moved to the trash. | %d media attachments moved to the trash.
fi[0]: %d medialiite siirretty roskakoriin.
fi[1]: %d medialiitettä siirretty roskakoriin.

en: %d media attachment permanently deleted. | %d media attachments permanently deleted.
fi[0]: %d medialiite pysyvästi poistettu.
fi[1]: %d medialiitettä pysyvästi poistettu.

en: %d media attachment restored from the trash. | %d media attachments restored from the trash.
fi[0]: %d medialiite palautettu roskakorista.
fi[1]: %d medialiitettä palautettu roskakorista.

en: %d star | %d stars
fi[0]: %d tähti
fi[1]: %d tähteä

en: %s Active Installs
fi: %s aktiivista asennusta

en: %s MB Space Allowed
fi: Sallittu tila: %s Mt

en: %s Page | %s Pages
fi[0]: %s sivu
fi[1]: %s sivua

en: %s Page Template
fi: %s sivupohja

en: %s Post | %s Posts
fi[0]: %s artikkeli
fi[1]: %s artikkelia

en: %s ago
fi: %s sitten

en: %s approved comment | %s approved comments
fi[0]: %s hyväksytty kommentti
fi[1]: %s hyväksyttyä kommenttia

en: %s column | %s columns
fi[0]: %s sarake
fi[1]: %s saraketta

en: %s comment | %s comments
fi[0]: %s kommentti
fi[1]: %s kommenttia

en: %s comment approved | %s comments approved
fi[0]: %s kommentti hyväksytty
fi[1]: %s kommenttia hyväksytty

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
fi[0]: %s kommentti merkitty roskaviestiksi.
fi[1]: %s kommenttia merkitty roskaviesteiksi.

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
fi[0]: %s kommentti siirretty roskakoriin.
fi[1]: %s kommenttia siirretty roskakoriin.

en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
fi[0]: %s kommentti poistettiin pysyvästi
fi[1]: %s kommenttia poistettiin pysyvästi

en: %s comment restored from the Trash | %s comments restored from the Trash
fi[0]: %s kommentti palautettu roskakorista
fi[1]: %s kommenttia palautettu roskakorista

en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
fi[0]: %s kommentti palautettu roskaviesteistä.
fi[1]: %s kommenttia palautettu roskaviesteistä.

en: %s failed to embed.
fi: Kohteen %s upotus epäonnistui.

en: %s files
fi: %s-tiedostot

en: %s from now
fi: %s tästä hetkestä

en: %s has been logged out.
fi: %s on kirjattu ulos.

en: %s has been updated.
fi: %s on päivitetty.

en: %s has taken over and is currently editing.
fi: %s on ottanut ohjat ja muokkaa tätä sisältöä parhaillaan.

en: %s is currently editing
fi: %s muokkaa parhaillaan

en: %s item | %s items
fi[0]: %s kohde
fi[1]: %s kohdetta

en: %s link deleted. | %s links deleted
fi[0]: %s linkki poistettu.
fi[1]: Poistettiin %s linkkiä.

en: %s or higher
fi: %s tai uudempi

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
fi[0]: %s sivu siirrettiin roskakoriin.
fi[1]: %s sivua siirrettiin roskakoriin.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
fi[0]: %s sivua ei päivitetty, joku muokkaa sitä parhaillaan.
fi[1]: %s sivua ei päivitetty, joku muokkaa niitä parhaillaan.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
fi[0]: %s sivu poistettiin pysyvästi.
fi[1]: %s sivua poistettiin pysyvästi.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
fi[0]: %s sivu palautettiin roskakorista.
fi[1]: %s sivua palautettiin roskakorista.

en: %s page updated. | %s pages updated.
fi[0]: %s sivu päivitettiin.
fi[1]: %s sivua päivitettiin.

en: %s pending comment | %s pending comments
fi[0]: %s tarkastettava kommentti
fi[1]: %s tarkastettavaa kommenttia

en: %s plugin
fi: %s lisäosa

en: %s plugins
fi: %s lisäosaa

en: %s post by this author | %s posts by this author
fi[0]: %s artikkeli tältä käyttäjältä
fi[1]: %s artikkelia tältä käyttäjältä

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
fi[0]: %s artikkeli siirrettiin roskakoriin.
fi[1]: %s artikkelia siirrettiin roskakoriin.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
fi[0]: %s artikkelia ei päivitetty, joku muokkaa sitä parhaillaan.
fi[1]: %s artikkelia ei päivitetty, joku muokkaa niitä parhaillaan.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
fi[0]: %s artikkeli poistetiin pysyvästi.
fi[1]: %s artikkelia poistettiin pysyvästi.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
fi[0]: %s artikkeli palautettiin roskakorista.
fi[1]: %s artikkelia palautettiin roskakorista.

en: %s post updated. | %s posts updated.
fi[0]: %s artikkeli päivitetty.
fi[1]: %s artikkelia päivitetty.

en: %s queries
fi: %s kyselyä

en: %s rating
fi: %s

en: %s seconds
fi: %s sekunnissa

en: %s site | %s sites
fi[0]: %s sivusto
fi[1]: %s sivustoa

en: %s user | %s users
fi[0]: %s käyttäjä
fi[1]: %s käyttäjää

en: %s user deleted. | %s users deleted.
fi[0]: %s käyttäjä poistettu.
fi[1]: %s käyttäjää poistettu.

en: &hellip;and your MySQL password.
fi: &hellip;ja MySQL-salasanasi.

en: &larr; Back to Users
fi: &larr; Takaisin käyttäjälistaan

en: &larr; Return to editor
fi: &larr; Takaisin muokkaustilaan

en: &mdash; No Change &mdash;
fi: &mdash; Ei muutosta &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
fi: &mdash; Ei roolia tällä sivustolla &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
fi: &mdash; TAI &mdash;

en: (Leave at 0 for no rating.)
fi: (Nolla tarkoittaa luokittelematonta.)

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
fi: Rekisteröityminen on suljettu. Vain jäsenet voivat kommentoida.)

en: (Unattached)
fi: (ei liitetty)

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
fi[0]: (perustuu %s arvioon)
fi[1]: (perustuu %s arvioon)

en: (no parent)
fi: (päätason sivu)

en: + Add New Category
fi: + Lisää uusi kategoria

en: .htaccess (for rewrite rules )
fi: .htaccess (rewrite-sääntöjä varten)

en: 1 page not updated, somebody is editing it.
fi: Yhtä sivua ei päivitetty, joku muokkaa sitä parhaillaan.

en: 1 post not updated, somebody is editing it.
fi: Yhtä artikkelia ei päivitetty, joku muokkaa sitä parhaillaan.

en: 404 Template
fi: 404-sivupohja

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
fi: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Päivitä %2$s</a> tai lue, miten voit <a href="%3$s" class="browse-happy-link">surffata iloisemmin</a>

en: <a href="%s">Learn more about WordPress %s</a>.
fi: <a href="%s">Lue lisää WordPressistä %s</a>.

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
fi: <a href="%s">Linkit</a> / Lisää linkki

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
fi: <a href="%s">Linkit</a> / Muokkaa linkkiä

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Documentation on Comments</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Kommenttien dokumentaatio (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Background</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Mukautetun taustan dokumentaatio (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Header</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Mukautettujen otsakkeiden dokumentaatio (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Documentation on Menus</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Valikoiden dokumentaatio (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Documentation on Widgets</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Vimpaimien dokumentaatio</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Documentation on Comment Spam</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Roskaviestit</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Documentation on My Sites</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Minun sivustoni dokumentaatio</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Documentation on Dashboard</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Ohjausnäkymän dokumentaatio (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Dokumentaatio WordPressin päivittämisestä (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentation on Editing Files</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Lisätietoja englanniksi</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date and time formatting</a>.
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Päiväyksen ja ajan asettaminen</a>.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Oikonäppäimet</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">More information</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Lisätietoa</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Creating Links</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentaatio linkkien luonnista (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Link Categories</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Linkkikategorioiden dokumentaatio</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Links</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Linkkien hallinnan dokumentaatio (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentation on Managing Plugins</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Lisätietoja englanniksi</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Uploading Media Files</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Mediatiedostojen dokumentaatio</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Documentation on Edit Media</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Median muokkaamisen dokumentaatio (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Documentation on Media Library</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Mediakirjaston dokumentaatio (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Nginx">Documentation on Nginx configuration</a>.
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Nginx">Tiedoa Nginx:n konfiguroinnista</a>.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Pages</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentaatio uusien sivujen lisäämisestä (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Pages</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Sivujen hallinnan dokumentaatio (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Documentation on Editing Pages</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Sivujen muokkaamisen dokumentaatio (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Installing Plugins</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentaatio lisäosien asentamisesta (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Documentation on Editing Plugins</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Dokumentaatio lisäosien muokkaamisesta (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentaatio artikkelien kirjoittamisesta ja muokkaamisesta (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Categories</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Kategorioiden dokumentaatio</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Posts</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Artikkelien hallinnan dokumentaatio (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Documentation on Tags</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Dokumentaatiota Tageista</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Revisions Management</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Versioiden hallinta</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Lisätietoja englanniksi</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Documentation on Discussion Settings</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Keskusteluasetuksien dokumentaatio  (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Documentation on General Settings</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Yleisten asetusten dokumentaatio (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Documentation on Media Settings</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Media-asetusten dokumentaatio (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Documentation on Permalinks Settings</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Kestolinkkien asetusten dokumentaatio (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Documentation on Reading Settings</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Lukuasetuksien dokumentaaatio (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Documentation on Writing Settings</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Kirjoitusasetusten dokumentaatio (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentation on Template Tags</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Lisätietoja englanniksi</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentation on Theme Development</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Lisätietoja englanniksi</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Documentation on Export</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Viennin dokumentaatio (englanniksi)t</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Documentation on Import</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Tuonnin dokumentaatio (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Documentation on Tools</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Työkalujen dokumentaatio (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Users</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentaatio uusien käyttäjien lisäämisestä (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Users</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Dokumentaatio käyttäjienhallinnasta (englanniksi)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Documentation on User Profiles</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Käyttäjäprofiilien dokumentaatio</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Documentation on Using Permalinks</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Kestolinkkien käyttäminen</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentation on Using Themes</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Lisätietoja englanniksi</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentation on Adding New Themes</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Lisätietoja englanniksi</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! <a href="%2$s">Please update now</a>.
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> on saatavilla! <a href="%2$s">Ole hyvä ja päivitä nyt</a>.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! Please notify the site administrator.
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>on saatavilla! Ole hyvä ja ilmoita tästä sivuston ylläpitäjälle.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Documentation on Writing Plugins</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Lisäosien koodaaminen</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
fi: <a href="https://fi.forums.wordpress.org" target="_blank">Tukifoorumi</a>

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is %s
fi: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr>-aika on %s

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
fi: <code>_blank</code> &mdash; uudessa ikkunassa tai välilehdessä.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
fi: <code>_none</code> &mdash; samaan ikkunaan tai välilehteen.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
fi: <code>_top</code> &mdash; nykyisessä ikkunassa tai välilehdessä, ei raameja.

en: <span>%1$s, %2$s</span> <a href="%3$s">%4$s</a>
fi: <span>%1$s, klo %2$s</span> <a href="%3$s">%4$s</a>

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em>
fi: <strong>%1$s</strong>, tekijä <em>%2$s</em>

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em> (will also <strong>delete its data</strong>)
fi: <strong>%1$s</strong>, tekijä <em>%2$s</em> (poistaa myös <strong>kaiken sen sisällön</strong>)

en: <strong>%s</strong> &mdash; This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
fi: <strong>%s</strong> &mdash; Tämä antaa sinun liittää kuvan artikkeliisi ilman että lisäät sen tekstin sekaan. Tämä on hyödyllistä yleensä, jos teemasi käyttää artikkelikuvia artikkelin esikatselukuvana etusivulla, mukautettua sivun yläosaa, tms.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
fi: <strong><em>Muista tämä salasana!</em></strong> Se on <em>satunnaisesti</em> generoitu salasana juuri sinulle.

en: <strong>Activity</strong> &mdash; Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
fi: <strong>Aktiviteetti</strong> &mdash; Näyttää tulevat ajastetut artikkelit, hiljattain julkaistut artikkelit sekä uusimmat kommentit ja mahdollistaa niiden moderoinnin.

en: <strong>Advice:</strong> think very carefully about your site crashing if you are live-editing the theme currently in use.
fi: <strong>Huom:</strong> harkitse tarkkaan käytössä olevan sivuston teeman muokkaamista tässä, sillä virheet saattavat aiheuttaa sivuston toimimattomuuden.

en: <strong>At A Glance</strong> &mdash; Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
fi: <strong>Sivustosi sisällöt lyhyesti</strong> &mdash; Näyttää tiivistelmän sivustosi sisällöstä ja kertoo mitä teemaa ja WordPressin versiota käytät.

en: <strong>Box Controls</strong> &mdash; Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
fi: <strong>Laatikoiden hallinta</strong> &mdash; Napsauta laatikon otsikkopalkkia sen laajentamiseksi tai pienentämiseksi. Joillakin laatikoilla voi olla mukautettavaa sisältöä. Pääset muokkaamaan näitä asetuksia laatikon otsikkopalkissa olevasta &#8221;Muokkaa&#8221;-linkistä.

en: <strong>Caution:</strong> We recommend you back up your existing %1$s and %2$s files.
fi: <strong>Varoitus:</strong> Suosittelemme, että varmuuskopioit olemassa olevat %1$s- ja %2$s-tiedostosi.

en: <strong>Caution:</strong> We recommend you back up your existing %s file.
fi: <strong>Varoitus:</strong> Suosittelemme, että varmuuskopioit olemassa olevan %s-tiedoston.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
fi: <strong>Napsauttamalla valikkokohteen vieressä olevaa nuolta</strong> muokkaimessa aukeaa ryhmä asetuksia. Lisäasetuksia, kuten linkin kohteen, CSS-luokat, linkin suhteen ja linkin kuvauksen saa esiin ja piiloon Näyttöasetukset-välilehdeltä.

en: <strong>Compatible</strong> with your version of WordPress
fi: <strong>Yhteensopiva</strong> sinun WordPress-versiosi kanssa

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you&#8217;re reconnected.
fi: <strong>Yhteys katkesi.</strong> Tallentaminen on estetty kunnes yhteys on palautettu.

en: <strong>Description</strong> &mdash; The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
fi: <strong>Kuvaus</strong> &mdash; Kuvaus ei ole oletusarvoisesti näkyvissä; jotkut teemat saattavat näyttää sen.

en: <strong>Discussion</strong> &mdash; You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
fi: <strong>Keskustelu</strong> &mdash; Voit sallia ja estää kommentoinnin ja päivitysilmoitukset ja mikäli artikkelilla on kommentteja, voit nähdä ja hallita niitä täällä.

en: <strong>Drag and Drop</strong> &mdash; To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
fi: <strong>Vedä ja pudota</strong>  &mdash; Järjestele laatikot uudelleen tarttumalla hiirellä kiinni niiden otsikkorivistä ja vapauttamalla hiiren napin, kun näet harmaan katkoviivan paikassa, mihin haluat laatikon sijoittaa.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
fi: <strong>Vedä ja pudota</strong> tiedostosi yllä olevaan alueeseen. Usean tiedoston siirto on sallittu.

en: <strong>ERROR:</strong> There was an error connecting to the server, Please verify the settings are correct.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Palvelimeen ei saatu yhteyttä. Varmistathan että asetukset ovat oikein.

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
fi: <strong>VIRHE</strong>: Salasana ei voi sisältää merkkejä  "\".

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a nickname.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Anna lempinimi.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an email address.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sähköpostiosoitetta ei annettu.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in both password fields.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Syötä sama salasana kumpaankin salasanakenttään.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address is already used.
fi: <strong>VIRHE</strong>: sähköpostiosoite on jo käytössä.

en: <strong>ERROR</strong>: options page not found.
fi: <strong>VIRHE</strong>: asetussivua ei löytynyt.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
fi: <strong>Muokkaa</strong> vie sinut kyseisen artikkelin muokkausnäkymään. Voit myös napsauttaa artikkelin otsikkoa.

en: <strong>Format</strong> &mdash; Post Formats designate how your theme will display a specific post. For example, you could have a <em>standard</em> blog post with a title and paragraphs, or a short <em>aside</em> that omits the title and contains a short text blurb. Please refer to the Codex for <a href="https://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">descriptions of each post format</a>. Your theme could enable all or some of 10 possible formats.
fi: <strong>Artikkelimuoto</strong> - Artikkelimuodot määrittelevät miten teema näyttää artikkelin. Esimerkiksi voit määrittää <em>normaalin</em> artikkelin otsikolla ja tekstillä tai lyhyen <em>sivuhuomautuksen</em>, joka ei huomioi otsikkoa ja sisältää lyhyen tekstipätkän. Katso <a href="https://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">kaikkien artikkelimuotojen kuvaukset</a> Codexista. Teema voi ottaa käyttöön kaikki kymmenen artikkelimuotoa tai vain osan niistä.

en: <strong>Important:</strong> before updating, please <a href="https://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">back up your database and files</a>. For help with updates, visit the <a href="https://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a> Codex page.
fi: <strong>Tärkeää:</strong> ennen kuin päivität, <a href="https://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">ota varmuuskopio tietokannasta ja tiedostoista</a>. Apua päivittämiseen: <a href="https://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a>.

en: <strong>Incompatible</strong> with your version of WordPress
fi: <strong>Yhteensopimaton</strong> sinun WordPress-versiosi kanssa

en: <strong>Name</strong> &mdash; The name is how it appears on your site.
fi: <strong>Nimi</strong> &mdash; Nimi näkyy sivulla.

en: <strong>Order</strong> &mdash; Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
fi: <strong>Järjestys</strong> &mdash; Sivut järjestetään yleensä aakkosjärjestykseen, mutta voit valita oman järjestyksen syöttämällä numeron (1 ensimmäiselle jne.) tähän kenttään.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
fi: <strong>Yläkategoria</strong>  &mdash; Kategorioilla voi olla keskinäinen hierarkia, toisin kuin avainsanoilla. Voit luoda kategorian Jazz ja sen alle alakategorioita, esim. Bebop ja Big Band. Yläkategorian asettaminen on vapaaehtoista. Luodaksesi alakategorian, valitse kategorialle yläkategoria.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
fi: <strong>Yläsivu</strong> &mdash; Voit järjestää sivuja hierarkisesti. Esimerkiksi sinulla voi olla &#8221;Tietoja minusta&#8221;-sivu, jolla on &#8221;Elämäni&#8221;- ja &#8221;Koirani&#8221;-sivut alasivuina. Sivutasojen määrää ei ole rajoitettu.

en: <strong>Please Note:</strong> Any customizations you have made to theme files will be lost. Please consider using <a href="%s">child themes</a> for modifications.
fi: <strong>Huomaa:</strong> Kaikki teemaan tekemäsi muutokset katoavat. Käytä mieluummin <a href="%s">alateemoja</a> muokkauksiin.

en: <strong>Post editor</strong> &mdash; Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab.
fi: <strong>Artikkelin muokkain</strong>  &mdash; Syötä artikkelin teksti. Muokkauksessa on kaksi tilaa: Graafinen ja teksti. Valitse tila painamalla haluamaasi välilehteä. Graafinen tila antaa WYSIWYG-editorin.

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
fi: <strong>Esikatsele</strong> näyttää miltä artikkeliluonnos näyttäisi julkaistuna. Näytä näyttää julkaistun artikkelin. Artikkelin tilasta riippuu, kumpi linkki on näkyvissä.

en: <strong>Publish</strong> &mdash; You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post. The Password protected option allows you to set an arbitrary password for each post. The Private option hides the post from everyone except editors and administrators.
fi: <strong>Julkaise</strong> &mdash; Voit asettaa ehdot artikkelisi julkaisemiselle Julkaise-laatikossa. Tila-, Näkyvyys- ja Julkaise (välittömästi) -toimintojen kohdalla napsauta Muokkaa-linkkiä nähdäksesi lisää valintoja. Näkyvyys sisältää valintoja artikkelin salasanasuojaukseen ja artikkelin pitämiseen blogin ylimmäisenä artikkelina (kiinnitetty). Julkaise (välittömästi) antaa mahdollisuuden ajastaa julkaisu tulevaisuuteen tai vastaavasti asettaa julkaisupäivä menneisyyteen jälkijättöisesti. Salasanasuojaus mahdollistaa halutun salasanan asettamisen artikkelikohtaisesti. Yksityinen-valinta piilottaa artikkelin kaikilta paitsi päätoimittajilta ja pääkäyttäjiltä.

en: <strong>Quick Draft</strong> &mdash; Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 5 most recent draft posts you've started.
fi: <strong>Nopea luonnos</strong>  &mdash; Voit luoda nopeasti uuden artikkelin ja tallentaa sen luonnoksena. Näyttää myös 5 viimeisintä luonnosta.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
fi: <strong>Pikamuokkaus</strong> tarjoaa nopean pääsyn artikkelisi metadataan, joita voit muokata poistumatta tästä näkymästä.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
fi: <strong>Satunnainen:</strong> Näytä jokaisella sivulla eri kuva.

en: <strong>Screen Options</strong> &mdash; Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
fi: <strong>Näyttöasetukset</strong>  &mdash; Käytä Näyttöasetukset-välilehteä valitaksesi mitä ohjausnäkymän laatikoista haluat näkyviin.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> &mdash; Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
fi: <strong>Lähetä paluuviitteet</strong> &mdash; Paluuviitteet ovat tapa ilmoittaa blogijärjestelmille siitä, että olet linkittänyt niihin. Syötä osoitteet, joihin haluat lähettää paluuviittaukset. Jos linkität toisiin WordPress-sivustoihin, niille ilmoitetaan automaattisesti käyttämällä päivitysilmoitusta, jolloin tämä kenttä on tarpeeton.

en: <strong>Slug</strong> &mdash; The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
fi: <strong>Polkutunnus</strong>  &mdash; Polkutunnus on URL-yhteensopiva versio otsikosta. Se koostuu yleensä pelkistä pienistä kirjaimista, ja sisältää vain kirjaimia (a-z), numeroita ja väliviivoja.

en: <strong>Template</strong> &mdash; Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
fi: <strong>Sivupohja</strong> &mdash; Joillain teemoilla on erillisiä sivupohjia, joita voit käyttää tietyillä sivuilla, joissa voi olla lisätoimintoja tai mukautettuja ulkoasuja. Jos sivupohjia on, ne näkyvät tässä pudotusvalikossa.

en: <strong>The parent theme could not be found.</strong> You will need to install the parent theme, <strong>%s</strong>, before you can use this child theme.
fi: <strong>Isäntäteemaa ei löytynyt.</strong> Sinun on asennettava isäntäteema <strong>%s</strong> ennen tämän teeman asentamista.

en: <strong>Themes and Plugins</strong> &mdash; To update individual themes or plugins from this screen, use the checkboxes to make your selection, then <strong>click on the appropriate &#8220;Update&#8221; button</strong>. To update all of your themes or plugins at once, you can check the box at the top of the section to select all before clicking the update button.
fi: <strong>Teemat ja lisäosat</strong> &mdash; Päivittääksesi tässä ruudussa yksittäisiä teemoja tai lisäosia, valitse ne ja <strong>napsauta &#8220;Päivitä&#8221;-nappia</strong>. Päivittääksesi kaikki teemat tai lisäosat kerralla, voit valita kaikki lisäosat tai teemat rastittamalla laatikon listan yläpuolella, jonka jälkeen voit painaa päivitusnappia.

en: <strong>Title</strong> &mdash; Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
fi: <strong>Otsikko</strong> &mdash; Syötä otsikko artikkelillesi. Kun olet syöttänyt otsikon, näet alla osoiterakenteen, jota voit muokata.

en: <strong>Translations</strong> &mdash; The files translating WordPress into your language are updated for you whenever any other updates occur. But if these files are out of date, you can <strong>click the &#8220;Update Translations&#8221;</strong> button.
fi: <strong>Käännökset</strong> &mdash; WordPressin käännöstiedostot päivitetään silloin kun muita päivityksiä tehdään. Jos käännökset eivät kuitenkaan ole ajan tasalla, voit <strong>napsauttaa the &#8221;Päivitä käännökset&#8221;</strong>-painiketta.

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
fi: <strong>Siirrä roskakoriin</strong> siirtää artikkelin tästä listasta roskakoriin, josta voit poistaa sen pysyvästi.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bugs.
fi[0]: <strong>Versio %1$s</strong> korjasi %2$s bugin.
fi[1]: <strong>Versio %1$s</strong> korjasi %2$s bugia.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bugs.
fi[0]: <strong>Versio %1$s</strong> paikkasi tietoturva-aukon ja korjasi %2$s bugin.
fi[1]: <strong>Versio %1$s</strong> paikkasi tietoturva-aukon ja korjasi %2$s bugia.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bugs.
fi[0]: <strong>Versio %1$s</strong> paikkasi joitakin tietoturva-aukkoja ja korjasi %2$s bugin.
fi[1]: <strong>Versio %1$s</strong> paikkasi joitakin tietoturva-aukkoja ja korjasi %2$s bugia.

en: <strong>Version %s</strong> addressed one security issue.
fi: <strong>Versio %s</strong> paikkasi yhden tietoturva-aukon.

en: <strong>Version %s</strong> addressed some security issues.
fi: <strong>Versio %s</strong> paikkasi tietoturva-aukon.

en: <strong>Warning:</strong> Making changes to active plugins is not recommended. If your changes cause a fatal error, the plugin will be automatically deactivated.
fi: <strong>Varoitus:</strong> Aktiivisten lisäosien muokkaamista ei suositella. Jos muutoksesi aiheuttavat virhetilanteen, lisäosa otetaan automaattisesti pois käytöstä.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been marked as compatible</strong> with your version of WordPress.
fi: <strong>Varoitus:</strong> Tätä lisäosaa ei ole merkitty <strong>yhteensopivaksi</strong> käyttämäsi WordPressin version kanssa.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
fi: <strong>Varoitus:</strong> Tätä lisäosaa <strong>ei ole testattu</strong> käyttämäsi WordPressin version kanssa.

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
fi: <strong>Varoitus:</strong> etusivu ja artikkeleiden sivu eivät voi olla samoja!

en: <strong>Welcome</strong> &mdash; Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
fi: <strong>Tervetuloa</strong>  &mdash; Listaa linkit yleisimpiin uuden sivuston perustamiseen liittyviin toimintoihin.

en: <strong>WordPress News</strong> &mdash; Latest news from the official WordPress project, the <a href="https://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>, and popular and recent plugins.
fi: <strong>WordPress-uutiset</strong>  &mdash; WordPress-projektiin liittyvät uusimmat uutiset, tuoreimmat artikkelit <a href="https://planet.wordpress.org/">WordPress Planetista</a>, sekä suosittuja ja uusimpia lisäosia.

en: <strong>WordPress News</strong> &mdash; Latest news from the official WordPress project, the <a href="https://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>.
fi: <strong>WordPress-uutiset</strong> - WordPress-projektiin liittyvät uusimmat uutiset ja tuoreimmat artikkelit <a href="https://planet.wordpress.org/">WordPress Planetista</a>

en: <strong>WordPress</strong> &mdash; Updating your WordPress installation is a simple one-click procedure: just <strong>click on the &#8220;Update Now&#8221; button</strong> when you are notified that a new version is available.
fi: <strong>WordPress</strong> &mdash; WordPress-asennuksen päivittäminen onnistuu yhdellä napsautuksella: <strong>napsauta &#8221;Päivitä nyt&#8221;-painiketta</strong> kun saat ilmoituksen uudesta versiosta.

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
fi: <a href="%s">Sivu</a> (valitse alta)

en: A comment is held for moderation
fi: Kommentti odottaa arviointia

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
fi: Punainen palkki vasemmalla tarkoittaa, että kommentti odottaa moderointia.

en: About
fi: Tietoja

en: About Pages
fi: Tietoa sivuista

en: About Yourself
fi: Tietoja itsestäsi

en: About the user
fi: Tietoja käyttäjästä

en: Accessibility Ready
fi: Saavutettava

en: Account Management
fi: Kirjautumisen hallinta

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Activate %s
fi: Ota käyttöön %s

en: Activate &#8220;%s&#8221;
fi: Ota käyttöön &#8220;%s&#8221;

en: Activate Plugin
fi: Ota lisäosa käyttöön

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
fi: Ota lisäosa käyttöön &amp; käynnistä tuontityökalu

en: Activate importer
fi: Ota tuontityökalu käyttöön

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Käytössä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Käytössä <span class="count">(%s)</span>

en: Active Installs:
fi: Aktiiviset asennukset:

[ctx: Active plugin installs]
en: 1+ Million
fi: Yli miljoona

en: Activity
fi: Aktiviteetti

en: Add
fi: Lisää

en: Add Comment
fi: Lisää kommentti

en: Add Custom Field
fi: Uusi lisäkenttä

en: Add Existing User
fi: Lisää olemassa oleva käyttäjä

en: Add New Custom Field:
fi: Lisää uusi kenttä:

en: Add New Link
fi: Lisää linkki

en: Add New Theme
fi: Lisää uusi teema

en: Add New User
fi: Lisää uusi käyttäjä

en: Add Plugins
fi: Asenna lisäosia

en: Add Themes
fi: Lisää teemoja

en: Add Widget
fi: Lisää vimpain

en: Add a blog post
fi: Lisää blogiartikkeli

en: Add additional pages
fi: Lisää uusia sivuja

en: Add an About page
fi: Lisää Tietoja-sivu

en: Add comment
fi: Lisää kommentti

en: Add media files from your computer
fi: Valitse tiedosto omalta tietokoneeltasi:

en: Add menu items from the column on the left.
fi: Lisää valikkokohteita vasemmalla olevasta sarakkeesta.

en: Add new Comment
fi: Lisää uusi kommentti

[ctx: Add new theme]
en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
fi: Lisää yksi tai useampi valinta kerralla <strong>ruksaamalla kunkin kohteen vieressä oleva valintaruutu ja napsauttamalla Lisää valikkoon</strong>

en: Add the following to your %1$s file in %2$s <strong>above</strong> the line reading <code>/* That&#8217;s all, stop editing! Happy blogging. */</code>:
fi: Lisää seuraava %1$s-tiedostoosi hakemistossa %2$s rivin <code>/* Siinä kaikki, älä jatka pidemmälle! */</code> <strong>yläpuolelle</strong>:

en: Add the following to your %1$s file in %2$s, <strong>replacing</strong> other WordPress rules:
fi: Lisää seuraava %1$s-tiedostoosi hakemistossa %2$s, <strong>korvaamalla</strong> muut WordPress-säännöt:

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation.
fi: Lisää käyttäjä lähettämättä vahvistuspyyntöä.

en: Add, organize, and modify individual menu items
fi: Lisätä, järjestellä ja muokata yksittäisi valikkokohteita

en: Adding Categories
fi: Kategorioiden lisääminen

en: Adding Plugins
fi: Lisäosien lisääminen

en: Adding Tags
fi: Avainsanojen lisääminen

en: Adding Themes
fi: Teemojen lisäämisestä

en: Additional Capabilities
fi: Lisäoikeudet:

en: Additional settings
fi: Lisäasetukset

en: Addresses of Sites in your Network
fi: Verkon sivustojen osoitteet

en: Admin Color Scheme
fi: Hallintapaneelin väri

en: Administrators have access to all the administration features.
fi: Pääkäyttäjillä on pääsy kaikkiin ylläpito-ominaisuuksiin.

en: Advanced caching plugin.
fi: Edistynyt välimuistilisäosa.

en: After typing in your edits, click Update File.
fi: Napsauta Päivitä tiedosto, kun olet tehnyt muokkauksesi.

en: After you&#8217;ve done that, click &#8220;Run the install.&#8221;
fi: Kun olet saanut sen tehtyä, napsauta &#8221;Asenna WordPress.&#8221;

en: All
fi: Kaikki

en: All Comments
fi: Kaikki kommentit

en: All Settings
fi: Kaikki asetukset

en: All Tabs:
fi: Kaikki tyypit

en: All Types
fi: Kaikki tyypit

en: All Users
fi: Kaikki käyttäjät

en: All categories
fi: Kaikki kategoriat

en: All comment types
fi: Kaikki kommenttityypit

en: All content
fi: Kaikki sisältö

en: All image sizes
fi: Kaikki kuvakoot

en: All right, sparky! You&#8217;ve made it through this part of the installation. WordPress can now communicate with your database. If you are ready, time now to&hellip;
fi: Hienoa! Selvisit tähän asti, WordPress voi nyt ottaa yhteyden tietokantaasi. Jos olet valmis&hellip;

en: All selected plugins are up to date.
fi: Kaikki valitut lisäosat ovat ajan tasalla.

en: All sizes except thumbnail
fi: Kaikki kuvakoot paitsi pienoiskuva

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
fi: Kaikki siirtämäsi tiedostot näkyvät listattuina mediakirjastossa, jossa viimeisimmät lisäykset näkyvät ylimpänä.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
fi: Kaikki siirtämäsi tiedostot ovat listattuina mediakirjastossa, jossa uusimmat tiedostot näkyvät ylimpänä. Voit käyttää näyttöasetukset-välilehteä sivun näkymän mukauttamiseen.

en: All updates have been completed.
fi: Kaikki päivitykset on tehty.

en: Allow
fi: Salli

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
fi: Salli <a href="%s" target="_blank">paluuviitteet ja päivitysilmoitukset</a> tällä sivulla.

en: Allow Comments
fi: Salli kommentointi

en: Allow Pings
fi: Salli päivitysilmoitukset

en: Allow automatic database repair
fi: Salli automaattinen tietokannan korjaus

en: Allow comments.
fi: Salli kommentointi.

en: Allow search engines to index this site
fi: Salli sivuston näkyminen hakukoneissa

en: Already pinged:
fi: Päivitysilmoitus on jo lähetetty:

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
fi: Vaihtoehtoinen teksti kuvalle, esim. "Mona Lisa"

en: Alternately, you can browse the themes that are Featured, Popular, or Latest. When you find a theme you like, you can preview it or install it.
fi: Vaihtoehtoisesti voit selata suositeltuja, suosittuja tai uusimpia teemoja. Kun löydät teeman josta pidät, voit esikatsella sitä tai asentaa sen.

en: Always use https when visiting the admin
fi: Käytä aina https:ää käyttäessäsi hallintaa

en: American English
fi: amerikanenglanti

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
fi: Automaattisen päivityksen viimeistely epäonnistui - <a href="%s">yritä päivittää uudelleen</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
fi: Automaattisen päivityksen viimeistely epäonnistui! Tiedosta asiasta pääkäyttäjää.

en: An avatar is an image that follows you from weblog to weblog appearing beside your name when you comment on avatar enabled sites. Here you can enable the display of avatars for people who comment on your site.
fi: Avatar on kuva, joka näkyy nimesi vieressä kun kommentoit sivustoilla, joissa on avatar-tuki. Tästä voit ottaa sen käyttöön sivustollesi kommentoiville henkilöille.

en: An error occurred while updating %1$s: %2$s
fi: Kohdetta %1$s päivittäessä tapahtui virhe: %2$s

en: An existing WordPress network was detected.
fi: Olemassa olevat WordPress-verkko havaittiin.

en: An updated version of WordPress is available.
fi: Uusi WordPress-päivitys on saatavilla.

en: Any edits to files from this screen will be reflected on all sites in the network.
fi: Kaikki tiedostoihin tehdyt muutokset tällä sivulla vaikuttavat kaikkiin verkon sivustoihin.

en: Anyone can register
fi: Kuka tahansa voi rekisteröityä

en: Anyone posts a comment
fi: Joku jättää kommentin

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Application Attachment Template
fi: Sovellusliitteen sivupohja

en: Apply Filters
fi: Aseta suodattimet

en: Apply changes to:
fi: Kohdista muutokset näihin:

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Approve Comment
fi: Hyväksy kommentti

en: Approve this comment
fi: Hyväksy tämä kommentti

en: Archived
fi: Arkistoitu

en: Are you sure you want to delete this theme?
    
    Click 'Cancel' to go back, 'OK' to confirm the delete.
fi: Haluatko todella poistaa tämän teeman?
    
    Napsauta 'peruuta' jos haluat pitää teeman, klikkaa 'OK' poistaaksesi teeman.

en: Are you sure you wish to delete these files and data?
fi: Haluatko varmasti poistaa nämä tiedostot ja datan?

en: Are you sure you wish to delete these files?
fi: Oletko varma?

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Aspect ratio:
fi: Kuvasuhde:

en: Assigned Menu
fi: Valittu valikko

en: At a Glance
fi: Sivustosi sisällöt lyhyesti

en: Attach
fi: Liitä

en: Attaching Files
fi: Tiedostojen liittäminen

en: Attachment Post URL
fi: Liitteen sivu

en: Attachment Template
fi: Liitteen sivupohja

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
fi: Yritä lähettää ilmoitus tässä artikkelissa linkitettyihin blogeihin.

en: Attempting to roll back to previous version.
fi: Yritetään palauttaa edellinen versio.

en: Attribute all content to:
fi: Siirrä kaikki sisältö käyttäjälle:

en: Attributes
fi: Attribuutit

en: Audio Attachment Template
fi: Audioliitteen sivupohja

en: Audio Codec:
fi: Äänikoodekki:

en: Audio Format:
fi: Ääniformaatti:

en: Audio, Video, or Other File
fi: Ääni-, video- tai muu tiedosto

en: Authentication Keys
fi: Autentikointiavaimet

en: Author Template
fi: Kirjoittaja-sivupohja

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
fi: Kirjoittajat voivat julkaista ja hallita omia artikkeleitaan ja siirtämään tiedostoja.

en: Authors:
fi: Kirjoittajat:

en: Auto Draft
fi: Automaattinen luonnos

en: Auto add pages
fi: Lisää sivut automaattisesti

en: Automatically close comments on articles older than %s days
fi: Sulje kommentointi automaattisesti yli %s päivää vanhoista artikkeleista.

en: Autosave by %s
fi: Automaattinen tallennus (%s)

en: Available Actions
fi: Toiminnot

en: Available Tools
fi: Saatavilla olevat työkalut

en: Available Widgets
fi: Asennetut vimpaimet

en: Avatar Display
fi: Avatarien näyttö

en: Avatars
fi: Avatar-kuvat

en: Average Rating
fi: Arvostelu

en: BETA TESTERS:
fi: BETA-TESTAAJAT:

en: BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
fi: BETA-TESTAAJA?
    =============
    
    Saat tämän sähköpostin silloin kun käytät WordPressin kehitysversiota.
    
    Jos arvelet että ongelmat johtuvat WordPressissä olevasta bugista, pyydämme raportoimaan sen:
     * Avaa ketju (englanniksi) foorumille: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Tai kirjoita bugiraportti: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Kiitos! -- WordPress-tiimi

en: Back to post options
fi: Takaisin artikkelin valintoihin

[ctx: Background Attachment]
en: Attachment
fi: Kuvan asettelu

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
fi: Tausta päivitetty. <a href="%s">Vieraile sivustolla</a> nähdäksesi, miltä se näyttää.

en: Because this is a multisite installation, you may add accounts that already exist on the Network by specifying a username or email, and defining a role. For more options, such as specifying a password, you have to be a Network Administrator and use the hover link under an existing user&#8217;s name to Edit the user profile under Network Admin > All Users.
fi: Koska tämä on multisite-asennus, voit lisätä jo olemassaolevia tilejä antamalla käyttäjätunnuksen tai sähköpostin ja määrittämällä käyttäjälle roolin tälle sivustolle. Muiden käyttäjäasetusten (kuten käyttäjän salasanan) muokkaamiseksi tarvitset järjestelmänvalvojan oikeudet.

en: Because you are using %1$s, the sites in your WordPress network must use sub-directories. Consider using %2$s if you wish to use sub-domains.
fi: Koska sivustosi osoite on %1$s, WordPress-verkkosi sivustojen on käytettävä alihakemistoja. Jos haluat käyttää alidomaineja, voit kokeilla muuttaa sivustosi osoitteeksi %2$s.

en: Because your install is in a directory, the sites in your WordPress network must use sub-directories.
fi: Koska asennuksesi on hakemistossa, WordPress-verkon sivustojen on käytettävä alihakemistoja.

en: Because your install is not new, the sites in your WordPress network must use sub-domains.
fi: Koska asennuksesi ei ole uusi, WordPress-verkon sivustojen pitää käyttää alidomaineja.

en: Before a comment appears
fi: Ennen kuin kommentti näytetään:

en: Before getting started
fi: Ennen kuin aloitat

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
fi: Ennen kuin voit tuoda tiedoston, seuraava virhe on korjattava:

en: Begin by choosing a theme to edit from the dropdown menu and clicking Select. A list then appears of the theme's template files. Clicking once on any file name causes the file to appear in the large Editor box.
fi: Aloita valitsemalla muokattava teema pudotusvalikosta ja klikkaamalla Valitse. Sen jälkeen ilmestyy lista kaikista teeman tiedostoista. Klikkaamalla kerran tiedoston nimestä, tiedosto ilmestyy suureen muokkainlaatikkoon.

en: Below you should enter your database connection details. If you&#8217;re not sure about these, contact your host.
fi: Kirjoita alle tietokannan tiedot. Jos et ole varma yksityiskohdista, ota yhteys palveluntarjoajaasi.

en: Biographical Info
fi: Lisää hieman elämäkerrallista tietoa.

en: Black
fi: Musta

en: Blank
fi: Tyhjä

en: Blog pages show at most
fi: Näytä enintään

en: Blogroll
fi: Linkit

en: Blue
fi: Sininen

en: Bookmarklet
fi: Sovelluskirjanmerkki

en: Boxes
fi: Laatikot

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
fi: Jaa kommentit sivuiksi %1$s kommenttia per sivu ja näytä %2$s sivu oletuksena.

en: Bring back this update
fi: Palauta tämä päivitys

en: British English
fi: brittienglanti

en: Broken <span class="count">(%s)</span> | Broken <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Rikki <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Rikki <span class="count">(%s)</span>

en: Broken Theme:
fi: Rikkinäinen teema:

en: Broken Themes
fi: Rikkinäiset teemat

en: Brown
fi: Ruskea

en: Browse revisions
fi: Selaa versioita

en: Browsing %s (active)
fi: Selataan lisäosaan tiedostoa %s (aktiivinen)

en: Browsing %s (inactive)
fi: Selataan lisäosaan tiedostoa %s (poissa käytöstä)

en: Bulk Actions
fi: Massatoiminnot

en: Bulk Edit
fi: Muokkaa useita

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
fi: Seuraava

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
fi: Edellinen

[ctx: Button label for a theme]
en: Next
fi: Seuraava

[ctx: Button label for a theme]
en: Previous
fi: Edellinen

en: By %s.
fi: Tekijä: %s.

en: CSS Classes (optional)
fi: CSS-luokat (vapaaehtoinen)

en: Cancel password change
fi: Peruuta salasananvaihdos.

en: Cannot load %s.
fi: Tiedostoa ei ole: %s.

en: Cannot load image metadata.
fi: Kuvan metadataa ei voitu ladata.

en: Cannot save image metadata.
fi: Kuvan metadataa ei voitu tallentaa.

en: Capabilities
fi: Oikeudet

en: Categories and Tags Converter
fi: Kategorioiden ja avainsanojen muunnin

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
fi: Kategoriat voidaan muuntaa valikoivasti avainsanoiksi käyttämällä <a href="%s">Kategoriat avainsanoiksi -muunninta</a>.

en: Categories deleted.
fi: Kategoriat poistettiin.

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
fi: Kategorioilla on hierarkia eli niillä voi olla alikategorioita. Avainsanoilla ei ole hierarkiaa, eikä niillä voi olla aliavainsanoja. Joskus käyttäjät alkavat käyttää jompaa kumpaa artikkeleissaan ja huomaavatkin myöhemmin, että toisen käyttö sopisikin paremmin sisällölle.

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
fi: Kategorioilla voi olla keskinäinen hierarkia, toisin kuin avainsanoilla. Voit luoda kategorian Jazz ja sen alle alakategorioita, esim. Bebop ja Big Band.

en: Categories:
fi: Kategoriat:

en: Category Template
fi: Kategoria-sivupohja

en: Category added.
fi: Kategoria lisätty.

en: Category base
fi: Kategorioiden peruskansio

en: Category deleted.
fi: Kategoria poistettu.

en: Category not added.
fi: Kategoriaa ei lisätty.

en: Category not updated.
fi: Kategoriaa ei päivitetty.

en: Category updated.
fi: Kategoria päivitetty.

en: Caution:
fi: Varoitus:

en: Change
fi: Muuta

en: Change Permalinks
fi: Osoiterakenne

en: Change role to&hellip;
fi: Vaihda rooli&hellip;

en: Changed roles.
fi: Roolit päivitetty.

en: Changing to %s
fi: Muutetaan %s

en: Check Again
fi: Tarkista uudelleen

en: Check secret keys
fi: Tarkista avaimet (secret keys)

en: Choose a Background Image
fi: Valitse taustakuva

en: Choose a Custom Header
fi: Valitse otsakekuva

en: Choose a city in the same timezone as you.
fi: Valitse kaupunki, joka on samalla aikavyöhykkeellä kuin sinäkin.

en: Choose a file from your computer:
fi: Valitse tiedosto omalta tietokoneeltasi:

en: Choose a plugin to edit from the menu in the upper right and click the Select button. Click once on any file name to load it in the editor, and make your changes. Don&#8217;t forget to save your changes (Update File) when you&#8217;re finished.
fi: Valitse muokattava lisäosa oikean yläkulman valikosta ja napsauta Valitse-painiketta. Avaa tiedosto muokattavaksi napsauttamalla sen kerran tiedostonimeä. Älä unohda tallentaa tekemiäsi muutoksia (Päivitä tiedosto).

en: Choose an image from your computer:
fi: Lataa kuva omalta tietokoneeltasi:

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
fi: Valitse se osa kuvasta, jota haluat käyttää otsikossa.

en: Choose the target frame for your link.
fi: Valitse kuva omalta tietokoneeltasi:

en: Choose what to export
fi: Valitse vietävä sisältö

en: Clear Inactive Widgets
fi: Tyhjennä käytöstä poistetut vimpaimet

en: Clear List
fi: Tyhjennä lista

en: Click Customize for the current theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
fi: Napsauta Mukauta (aktiiviselle teemalle) tai esikatsele jotain muuta asennettua teemaa.

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
fi: Napsauta Tallenna valikko tehdäksesi odottavat valikkokohteet julkiseksi.

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
fi: Napsauta teemaa nähdäksesi teeman nimen, version, tekijän, kuvauksen, avainsanat ja poista-linkin.

en: Click to see reviews that provided a rating of %d star | Click to see reviews that provided a rating of %d stars
fi[0]: Paina nähdäksesi arvostelut jotka antoivat %d tähden
fi[1]: Paina nähdäksesi arvostelut jotka antoivat %d tähteä

en: Click to view entire list of files which will be deleted
fi: Klikkaa nähdäksesi listan kaikista tiedostoista, jotka poistetaan

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
fi: <strong>Valitse tiedostot</strong> avaa käyttöjärjestelmäsi tiedostonselausikkunan. Kun napsautat <strong>Avaa</strong> valittuasi haluamasi tiedoston, näet tiedoston siirtymisen edistymisestä kertovan grafiikan.

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
fi: Kohteen napsauttaminen tuo näkyviin liitteen tiedot -dialogin, jossa voit esikatsella mediatiedostoja ja tehdä nopeita muokkauksia. Kaikki tekemäsi muutokset tässä näkymässä tallentuvat automaattisesti.

en: Close details dialog
fi: Sulje lisätiedot

en: Cofounder, Project Lead
fi: Perustaja, projektin johtaja

en: Collapse
fi: Piilota

en: Collapse menu
fi: Piilota valikko

en: Comment
fi: kommentti

en: Comment %d does not exist
fi: Kommenttia %d ei ole olemassa.

en: Comment Blacklist
fi: Kommenttien estoluettelo

en: Comment Moderation
fi: Kommenttien arviointi

en: Comment author must fill out name and email
fi: Nimi ja sähköposti tulee ilmoittaa

en: Comment author must have a previously approved comment
fi: Kirjoittajan aikaisemmista kommenteista ainakin yhden tulee olla hyväksytty

en: Comment by %s marked as spam.
fi: Kirjoittajan %s kommentti merkittiin roskaviestiksi.

en: Comment by %s moved to the trash.
fi: Kirjoittajan %s kommentti siirrettiin roskakoriin.

en: Comment must be manually approved
fi: Kommentti on hyväksyttävä käsin.

en: Comment queries now have cache handling to improve performance. New arguments in %s make crafting robust comment queries simpler.
fi: Kommenttikyselyt välimuistitetaan nyt suorituskyvyn parantamiseksi. %s-luokan uudet parametrit tekevät tehokkaiden kommenttikyselyiden tekemisestä yksinkertaisempaa.

en: Comment query improvements
fi: Parannuksia kommenttikyselyihin

en: Comment status
fi: Kommentin tila

en: Comments %s
fi: Kommentit %s

en: Comments (%1$s) on &#8220;%2$s&#8221;
fi: Kommentit (%1$s) artikkeliin &#8220;%2$s&#8221;

en: Comments Template
fi: Kommenttien sivupohja

en: Comments list
fi: Kommenttilista

en: Comments list navigation
fi: Kommenttilistan navigaatio

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
fi: Kommentit artikkelille &#8220;%s&#8221;

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
fi: Näytä %s kommentit kunkin sivun ylälaidassa.

en: Common Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
fi: Vertaile sivun/artikkelin &#8221;%1$s&#8221; versioita

en: Compare any two revisions
fi: Vertaile mitä tahansa kahta versiota

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
fi: Vertaile kahta eri versiota valitsemalla sivulla oleva <strong>Vertaile mitä tahansa kahta versiota</strong> -laatikko.

en: Compatibility with WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "works" votes out of %4$d total)
fi: Yhteensopivuus WP-version %1$s kanssa: %2$d%% (%3$d "toimii"-ääntä yhteensä %4$d äänestä)

en: Compatibility with WordPress %1$s: 100%% (according to its author)
fi: Yhteensopivuus WordPress-version %1$s kanssa on 100%% (tekijän mukaan)

en: Compatibility with WordPress %1$s: Unknown
fi: Yhteensopivuus WordPress-version %1$s kanssa: tuntematon

en: Compatible up to:
fi: Yhteensopiva versioon:

en: Complete the following steps to enable the features for creating a network of sites.
fi: Tee seuraavat toimenpiteet, jotta WordPressin verkko-ominaisuudet otetaan käyttöön.

en: Configuration Error
fi: Asetusvirhe

en: Configure
fi: Muokkaa

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
fi: Tämä asetus on valinnainen. Oletuksena sen tulisi olla tyhjä.

en: Confirm Deletion
fi: Vahvista poistaminen

en: Confirm Password
fi: Vahvista salasana

en: Confirm Removal
fi: Vahvista poistaminen

en: Confirm use of weak password
fi: Vahvista heikon salasanan käyttö

en: Connection Information
fi: Yhteyden asetukset

en: Connection Type
fi: Yhteyden tyyppi

en: Contact Info
fi: Yhteystiedot

en: Content to export
fi: Vietävä sisältö

en: Contextual Help Tab
fi: Ohje-välilehti

en: Continue
fi: Jatka

en: Contributing Developers
fi: Avustavat kehittäjät

en: Contributors
fi: Avustajat

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
fi: Avustajat voivat kirjoittaa ja hallinnoida artikkeleitaan mutta eivät julkaista niitä tai siirtää mediatiedostoja.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
fi: Muuta hymiöt esim. <code>:-)</code> ja <code>:-P</code> kuvakkeiksi näytettäessä.

en: Copy &#8220;Press This&#8221; bookmarklet code
fi: Kopioi &#8220;Press This&#8221; -sovelluskirjanmerkki

en: Copying the required files&#8230;
fi: Kopioidaan vaadittavia tiedostoja&#8230;

en: Core Committer
fi: Core-committaajat

en: Core Contributors to WordPress %s
fi: Muut WordPress %s -versiossa avustaneet

en: Core Developer
fi: Core-kehittäjät

en: Core Developers
fi: Core-kehittäjät

en: Could not access filesystem.
fi: Pääsy tiedostonhallintaan on estetty.

en: Could not copy file.
fi: Tiedoston kopiointi epäonnistui

en: Could not copy files.
fi: Tiedostojen kopiointi epäonnistui.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
fi: Tiedostojen kopiointi ei onnistunut. Palvelimen levytila saattaa olla lopussa.

en: Could not create Temporary file.
fi: Väliaikaistiedoston luominen epäonnistui

en: Could not create directory.
fi: Hakemistoa ei voi luoda.

en: Could not extract file from archive.
fi: Tiedostoa ei voitu purkaa arkistosta.

en: Could not fully remove the plugin(s) %s.
fi: Seuraavia lisäosia ei voitu poistaa kokonaan: %s

en: Could not fully remove the theme %s.
fi: Seuraavaa teemaa ei voitu poistaa kokonaan: %s

en: Could not insert link into the database
fi: Linkkiä ei voitu lisätä tietokantaan.

en: Could not log out user sessions. Please try again.
fi: Kirjautuminen ulos käyttäjän istunnoista ei onnistunut. Kokeile uudelleen.

en: Could not remove the old plugin.
fi: Vanhaa lisäosaa ei voida poistaa.

en: Could not remove the old theme.
fi: Vanhaa teemaa ei voida poistaa.

en: Could not retrieve file from archive.
fi: Ei voitu hakea tiedostoa arkistosta.

en: Could not update link in the database
fi: Linkkiä ei voitu päivittää tietokantaan.

en: Create a New Site
fi: Luo uusi sivusto

en: Create a New User
fi: Luo uusi käyttäjä

en: Create a brand new user and add them to this site.
fi: Luo uusi käyttäjä ja lisää se tälle sivustolle.

en: Create, edit, and delete menus
fi: Luoda, muokata ja poistaa valikoita

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box.
fi: Sivun luominen muistuttaa artikkelin luomista. Näkymiä voi mukauttaa samalla tavalla raahamalla ja pudottamalla, näyttöasetukset-välilehdellä ja näyttämällä tai piilottamalla laatikoita. Tässä näkymässä on myös häiriötön kirjoitustila, ja sivun muokkausnäkymä toimii pitkälti samalla tavalla kuin artikkelien vastaava. Sivun asetukset -laatikossa on joitakin sivukohtaisia toimintoja:

en: Credits
fi: Tekijät

en: Crop
fi: Rajaa

en: Crop Aspect Ratio
fi: Rajauksen kuvasuhde

en: Crop Header Image
fi: Rajaa otsakekuvaa

en: Crop Selection
fi: Rajaa valittu alue

en: Crop and Publish
fi: Rajaa ja julkaise

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
fi: Rajaa kuva annettuihin mittoihin (oletuksena kuvan koko on suhteellinen)

en: Current Page
fi: Nykyinen sivu

en: Current Revision by %s
fi: Nykyinen versio (%s)

en: Current Theme
fi: Nykyinen teema

en: Current thumbnail
fi: Nykyinen pienoiskuva

en: Custom Background
fi: Mukautettu taustakuva

en: Custom Colors
fi: Omat värit

en: Custom Fields
fi: Lisäkentät

en: Custom Header
fi: Mukauta otsake

en: Custom Structure
fi: Mukautettu rakenne

en: Custom Structures
fi: Kustomoidut rakenteet

en: Custom database class.
fi: Mukautettu tietokantaluokka.

en: Custom database error message.
fi: Mukautettu tietokannan virheilmoitus.

en: Custom date format:
fi: Mukautettu päivämäärämuoto:

en: Custom field deleted.
fi: Lisäkenttä poistettu

en: Custom field updated.
fi: Lisäkenttä päivitetty

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
fi: Lisäkentät mahdollistavat ylimääräisen tiedon, kuvien tai tekstin lisäämisen artikkeliin. Lue lisää <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">lisäkenttien käytöstä</a>.

en: Custom install script.
fi: Mukautettu asennusskripti.

en: Custom maintenance message.
fi: Mukautettu ylläpitotilaviesti.

en: Custom site deleted message.
fi: Mukautettu sivusto poistettu -viesti.

en: Custom site inactive message.
fi: Mukautettu sivusto pois käytöstä -viesti.

en: Custom site suspended message.
fi: Mukautettu sivusto hyllytetty -viesti.

en: Custom time format:
fi: Mukautettu aikamuoto:

en: Custom:
fi: Muokattu:

en: Customize &#8220;%s&#8221;
fi: Mukauta &#8221;%s&#8221;

en: Customize Your Site
fi: Tee sivustostasi yksilöllinen

en: Customizing This Display
fi: Tämän näytön muokkaaminen

en: Dark
fi: Tumma

en: Database Host
fi: Tietokantapalvelin

en: Database Name
fi: Tietokannan nimi

en: Database Update Required
fi: Tietokantapäivitys vaaditaan

en: Database host
fi: Tietokantapalvelin

en: Database name
fi: Tietokannan nimi

en: Database password
fi: Tietokannan salasana

en: Database repair results
fi: Tietokannan korjauksen tulokset

en: Database username
fi: Tietokannan käyttäjätunnus

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date and time
fi: Päivämäärä ja aika

en: Date range:
fi: Päivämäärät:

en: Date/Time
fi: Päivämäärä/Aika

en: Day
fi: Päivä

en: Day and name
fi: Päivämäärän ja nimen mukainen

en: Daylight saving time begins on: %s.
fi: Kesäaika alkaa %s.

en: Deactivate
fi: Poista käytöstä

en: Deactivate %s
fi: Poista käytöstä %s

en: Default Avatar
fi: Oletuskuva

en: Default Images
fi: Oletuskuvat

en: Default Link Category
fi: Linkkien oletuskategoria

en: Default Mail Category
fi: Artikkeleiden oletuskategoria sähköpostitse

en: Default Post Category
fi: Artikkeleiden oletuskategoria

en: Default Post Format
fi: Oletusartikkelimuoto

en: Default Template
fi: Oletuspohja

en: Default article settings
fi: Tavalliset artikkelin asetukset

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
fi: Yleinen

en: Default is %s
fi: Oletus on %s

[ctx: Default network name]
en: %s Sites
fi: %s-sivustot

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
fi: moikka-maailma

en: Delete
fi: Poista

en: Delete %s
fi: Poista %s

en: Delete My Site
fi: Poista sivusto

en: Delete My Site Permanently
fi: Poista sivusto pysyvästi

en: Delete Plugin
fi: Poista lisäosa

en: Delete Plugins
fi: Poista lisäosat

en: Delete Site
fi: Poista sivusto

en: Delete Users
fi: Poista käyttäjä

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
fi: Valikkokohteen voi <strong>poistaa avaamalla sen ja painamalla Poista</strong>

en: Delete all content.
fi: Poista kaikki sisältö.

en: Delete brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their content. You can also delete multiple users at once by using Bulk Actions.
fi: "Poista" ohjaa Poista käyttäjiä -vahvistusnäyttöön, jossa voit pysyvästi poistaa käyttäjän sivustoltasi ja poistaa tämän sisällöt. Voit myös poistaa useita käyttäjiä kerralla massatoiminnot-valinnan kautta.

en: Delete this item permanently
fi: Poista tämä kohde pysyvästi

en: Delete this theme
fi: Poista tämä teema

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Deleting Links
fi: Linkkien poistaminen

en: Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the category %s.
fi: Kategorian poistaminen ei poista artikkeleita, joihin kategoria on liitetty. Sen sijaan artikkeleille, jotka on liitetty ainoastaan poistettavaan kategoriaan asetetaan kategoria %s.

en: Denied: %s
fi: Estetty: %s

en: Descending
fi: Laskeva

en: Destination folder already exists.
fi: Kansio on jo olemassa.

en: Detach
fi: Irrota

en: Detached %d attachment. | Detached %d attachments.
fi[0]: Irroitettiin %d liitetiedosto.
fi[1]: Irroitettiin %d liitetiedostoa.

en: Details
fi: Tiedot

en: Did you lose your phone or leave your account logged in at a public computer? You can log out everywhere else, and stay logged in here.
fi: Hukkasitko puhelimesi tai jätitkö itsesi kirjautuneeksi julkisella tietokoneella? Voit kirjautua ulos kaikkialla muualla ja pysyä kirjautuneena täällä.

en: Direct link (best for mobile)
fi: Suora linkki (paras mobiililaitteille)

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disable accessibility mode
fi: Poista saavutettavuusmoodi käytöstä

en: Disable the visual editor when writing
fi: Ota graafinen muokkain pois käytöstä

en: Disable this theme
fi: Poista teema käytöstä

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Poissa käytöstä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Poissa käytöstä <span class="count">(%s)</span>

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
fi: Poistetaan käytöstä ylläpitotila&#8230;

en: Discard any changes and restore the original image.
fi: Kumoa kaikki muutokset ja palauta alkuperäinen kuva.

en: Discourage search engines from indexing this site
fi: Kiellä sivuston näkyminen hakukoneissa

en: Discussion
fi: Keskustelu

en: Discussion Settings
fi: Keskustelun asetukset

en: Display Options
fi: Näyttöasetukset

en: Display name publicly as
fi: Näytä nimi julkisilla sivuilla tässä muodossa:

en: Displayed on attachment pages.
fi: Näytetään liitteen sivulla.

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
fi: Näytetään %s&#8211;%s yhteensä %s

en: Do not allow
fi: Älä salli

en: Documentation:
fi: Dokumentaatio:

en: Don&#8217;t forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you&#8217;re done!
fi: Älä unohda napsauttaa Tallenna Muutokset -painiketta kun olet valmis.

en: Don&#8217;t forget to click on the Save Changes button when you are finished.
fi: Älä unohda napsauttaa Tallenna Muutokset -painiketta kun olet valmis.

en: Don&#8217;t you wish all software came with these freedoms? So do we! For more information, check out the <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.
fi: Eikö olisi mukavaa, jos kaikki ohjelmistot olisivat näin vapaita? Niin mekin! Tutustu <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundationiin</a>.

en: Donate to this plugin &#187;
fi: Tue tämän lisäosan tekijöitä &#187;

en: Double-check your email address before continuing.
fi: Varmista sähköpostiosoitteesi ennen kuin siirryt seuraavaan vaiheeseen.

en: Down one
fi: Yksi alaspäin

en: Download %s
fi: Lataa %s

en: Download Export File
fi: Lataa vientitiedosto

en: Download failed.
fi: Lataus epäonnistui.

en: Download nightly build
fi: Lataa kehitysversio

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
fi: Ladataan pakettia lähteestä <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Downloading translation from <span class="code">%s</span>&#8230;
fi: Ladataan käännöstä osoitteesta <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
fi: Ladataan päivitystä lähteestä <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Draft created on %1$s at %2$s
fi: Luonnos luotu %1$s klo %2$s

en: Draft saved at %s.
fi: Luonnos on tallennettu %s.

en: Drafts
fi: Luonnoksia

en: Drag each item into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
fi: Raahaa valikkolinkit haluamaasi järjestykseen. Napsauta kohteen vieressä olevaa nuolta nähdäksesi lisää asetuksia.

en: Drag the bookmarklet below to your bookmarks bar. Then, when you&#8217;re on a page you want to share, simply &#8220;press&#8221; it.
fi: Vedä sovelluskirjanmerkki kirjanmerkkipalkkiisi. Kun seuraavan kerran olet sivulla, jonka haluat jakaa, &#8220;napsautat&#8221; vain lisäämääsi kirjanmerkkiä.

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
fi: Raahaa vimpaimet tähän, jos haluat poistaa ne sivupalkista mutta säilyttää niiden asetukset.

en: Drop files here
fi: Pudota tiedostot tähän.

en: Drop-ins <span class="count">(%s)</span> | Drop-ins <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Korvaava <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Korvaavat <span class="count">(%s)</span>

en: Drop-ins are advanced plugins in the %s directory that replace WordPress functionality when present.
fi: Korvaavat ovat edistyneitä lisäosia <code>%s</code>-hakemistossa, jotka korvaavat WordPressin toiminnallisuuksia.

en: Due to an error during updating, WordPress has rolled back to your previous version.
fi: Päivityksen yhteydessä tapahtuneen virheen vuoksi WordPress on palautettu edelliseen versioon.

en: ERROR:
fi: VIRHE:

en: ERROR: %s
fi: VIRHE: %s

en: ERROR: The network could not be created.
fi: VIRHE: Verkkoa ei voitu luoda.

en: ERROR: please type a comment.
fi: VIRHE: kirjoita kommentti.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
fi: VIRHE: olet vastaamassa artikkeliin, joka on luonnos-tilassa.

en: Each custom menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
fi: Jokaisessa mukautetussa valikossa voi olla ryhmä linkkejä sivuihin, kategorioihin, vapaasti määritettyihin osoitteisiin tai muihin sisältötyyppeihin. Valikon linkkejä voi lisätä avaamalla vasemman sarakkeen eri osioita.

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit &#8220;%s&#8221;
fi: Muokkaa &#8220;%s&#8221;

en: Edit Comment
fi: Muokkaa kommenttia

en: Edit Link
fi: Muokkaa linkkiä

en: Edit Menu Item
fi: Muokkaa valikon kohtaa

en: Edit Menus
fi: Muokkaa valikoita

en: Edit Plugins
fi: Lisäosat

en: Edit Themes
fi: Muokkaa teemoja

en: Edit User
fi: Muokkaa käyttäjää

en: Edit comment
fi: Muokkaa kommenttia

en: Edit date and time
fi: Muokkaa päivämäärää ja aikaa

en: Edit permalink
fi: Muokkaa kestolinkkiä

en: Edit selected menu
fi: Muokkaa valittua valikkoa

en: Edit status
fi: Muokkaa tilaa

en: Edit takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
fi: Muokkaa vie sinut kyseisen käyttäjän muokattavalle profiilisivulle. Pääset sinne myös klikkaamalla käyttäjänimeä.

en: Edit this item
fi: Muokkaa tätä kohdetta

en: Edit this item inline
fi: Muokkaa tätä kohdetta

en: Edit visibility
fi: Muokkaa näkyvyyttä

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag each item into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
fi: Muokkaa oletusvalikkoasi lisäämällä tai poistamalla valintoja. Raahaa kukin valinta haluamaasi järjestykseen. Tallenna muutokset napsauttamalla "Luo valikko".

en: Edit your front page
fi: Muokkaa etusivuasi

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>.
fi: Muokkaa alla olevaa valikkoa, tai <a href="%s">luo uusi valikko</a>.

en: Editing %s (active)
fi: Muokataan lisäosan tiedostoa %s (aktiivinen)

en: Editing %s (inactive)
fi: Muokataan lisäosan tiedostoa %s (poissa käytöstä)

en: Editing Menus
fi: Valikkojen muokkaus

en: Editor Style
fi: Tyylimuokkain

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
fi: Päätoimittajat voivat julkaista artikkeleita, hallinnoida niitä sekä hallinnoida myös muiden artikkeleita jne.

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email me whenever
fi: Lähetä minulle sähköposti aina, kun

en: Email or Username
fi: Sähköpostiosoite tai käyttäjätunnus

en: Email:
fi: Sähköposti:

en: Embed your WordPress content
fi: Upota WordPress-sisältöä

en: Embeds
fi: Upotetut kohteet

en: Empty Spam
fi: Poista roskaviestit

en: Empty Title filled from filename.
fi: Tyhjä otsikko täytettiin tiedostonimellä.

en: Empty Trash
fi: Tyhjennä roskakori

en: Empty archive.
fi: Arkisto on tyhjä

en: Enable
fi: Salli

en: Enable accessibility mode
fi: Ota saavutettavuusmoodi käyttöön

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
fi: Ota käyttöön täyskorkea muokkain ja häiriötön kirjoitustila.

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
fi: Ota pikanäppäimet käyttöön kommenttien hallintaa varten.

en: Enable this theme
fi: Salli teeman käyttö

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
fi: Ota käyttöön sisäkkäiset kommentit. Tasojen määrä %s

en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Käytössä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Käytössä <span class="count">(%s)</span>

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
fi: Saavutettavuusmoodin käyttöönotto Näyttöasetuksissa antaa sinun käyttää Lisää- ja Muokkaa-painikkeita raahaamisen ja pudottamisen sijaan.

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
fi: Otetaan käyttöön ylläpitotila&#8230;

en: Enabling the Network
fi: Verkon käyttöönotto

en: Encoding for pages and feeds
fi: Merkistö

en: End date:
fi: Loppupäivämäärä:

en: English
fi: englanti

en: Enter a URL to scan
fi: Anna skannattava URL-osoite

en: Enter a link URL or click above for presets.
fi: Syötä linkin URL tai valitse jokin ylläolevista vaihtoehdoista.

en: Enter menu name here
fi: Kirjoita valikon nimi tähän

en: Enter new
fi: Syötä uusi

en: Enter the address here if you <a href="https://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">want your site home page to be different from your WordPress installation directory.</a>
fi: Syötä osoite tähän jos <a href="https://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">haluat sivustosi kotisivun osoitteen poikkeavan WordPressin asennushakemistosta.</a>

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
fi: Syötä olemassa olevan käyttäjän sähköpostiosoite, jonka haluat kutsua tälle sivustolle. Henkilölle lähetetään sähköposti, jossa pyydetään vahvistamaan kutsu.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
fi: Syötä olemassa olevan käyttäjän sähköpostiosoite tai käyttäjätunnus, jonka haluat kutsua tälle sivustolle. Henkilölle lähetetään sähköposti, jossa pyydetään vahvistamaan kutsu.

en: Enter the location on the server where the public and private keys are located. If a passphrase is needed, enter that in the password field above.
fi: Syötä sen palvelimen sijainti, jossa julkiset ja yksityiset avaimet ovat. Jos avaimen salasanaa (passphrase) tarvitaan, syötä se allaolevaan kenttään.

en: Enter title here
fi: Lisää otsikko tähän

en: Error code: %s
fi: Virhekoodi: %s

en: Error in deleting.
fi: Virhe poistamisessa.

en: Error in displaying the widget settings form.
fi: Virhe vimpainasetusten näyttämisessä.

en: Error in moving to Trash.
fi: Roskakoriin siirto ei onnistunut.

en: Error in restoring from Trash.
fi: Roskakorista palauttaminen ei onnistunut.

en: Error saving media attachment.
fi: Virhe tallennettaessa medialiitettä.

en: Error while adding the category. Please try again later.
fi: Virhe lisättäessä kategoriaa. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
fi: Skaalatun kuvan tallentaminen ei onnistunut. Lataa sivu uudelleen ja kokeile uudelleen.

en: Error while saving.
fi: Virhe tallennettaessa muutoksia

en: Error: [%1$s] %2$s
fi: Virhe: [%1$s] %2$s

en: Even more embed providers
fi: Lisää oEmbed-tarjoajia

en: Every plugin and theme in WordPress.org&#8217;s directory is 100%% GPL or a similarly free and compatible license, so you can feel safe finding <a href="%1$s">plugins</a> and <a href="%2$s">themes</a> there. If you get a plugin or theme from another source, make sure to <a href="%3$s">ask them if it&#8217;s GPL</a> first. If they don&#8217;t respect the WordPress license, we don&#8217;t recommend them.
fi: Kaikki WordPress.org:in hakemistossa olevat lisäosat ja teemat ovat 100%% GPL-koodia, tai käyttävät jotakin muuta yhteensopivaa, vapaata lisenssiä. Voit siis turvallisesti asentaa ja käyttää sieltä löytyviä <a href="%1$s">lisäosia</a> ja <a href="%2$s">teemoja</a>. Jos hankit teeman tai lisäosan muualta, <a href="%3$s">kysy onko se varustettu GPL-lisenssillä</a> ensin. Emme suosittele käyttämään ohjelmistoja, jotka eivät kunnioita WordPressin lisenssiä.

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
fi: Esimerkki: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; Älä unohda etuliitettä <code>http://</code>

en: Example: Nifty blogging software
fi: Esimerkki: Loistava blogialusta

en: Excerpt View
fi: Otenäkymä

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="https://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
fi: Otteet ovat vapaavalintaisia, käsin laadittuja lyhyitä tiivistelmiä artikkelisi sisällöstä, joita voidaan käyttää teemassasi.  Lue <a href="https://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">lisää otteiden käytöstä</a>.

en: Executed before Multisite is loaded.
fi: Suoritetaan ennen kuin monen sivuston tuki ladataan.

en: Export
fi: Vie

en: External Libraries
fi: Ulkoiset kirjastot

en: External object cache.
fi: Ulkopuolinen oliovälimuisti.

en: FAILED: %s
fi: VIRHE: %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
fi: VIRHE: WordPressin päivitys versioon %s epäonnistui

en: FTP Password
fi: FTP-salasana

en: FTP Username
fi: FTP-käyttäjänimi

en: FTP hostname is required
fi: FTP-palvelimen nimi vaadittu

en: FTP password is required
fi: FTP-salasana vaadittu

en: FTP username is required
fi: FTP-käyttäjänimi vaadittu

en: FTP/SSH Password
fi: FTP/SSH-salasana

en: FTP/SSH Username
fi: FTP/SSH-käyttäjänimi

en: Failed to connect to FTP Server %s
fi: Yhteys FTP-palvelimeen %s epäonnistui

en: Failed to connect to SSH2 Server %s
fi: Yhteys SSH2-palvelimeen %s epäonnistui

en: Failed to initialize a SFTP subsystem session with the SSH2 Server %s
fi: SFTP-yhteyden muodostaminen SSH2-palvelimen %s kanssa epäonnistui.

en: Failed to optimize the %1$s table. Error: %2$s
fi: Taulun %1$s optimointi epäonnistui. Virhe: %2$s

en: Failed to repair the %1$s table. Error: %2$s
fi: Taulun %1$s korjaaminen ei onnistunut. Virhe: %2$s

en: Failed to write file to disk.
fi: Tiedoston tallennus levylle epäonnistui.

en: Feature Filter
fi: Ominaisuussuodatin

en: Featured Image Header
fi: Artikkelikuva otsakekuvana

en: Featured Images
fi: Artikkelikuvat

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: File URL
fi: Tiedoston URL

en: File URL:
fi: Tiedoston URL:

en: File edited successfully.
fi: Tiedoston muokkaus onnistui.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
fi: Tiedosto on tyhjä. Lataa jotain konkreettisempaa.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
fi: Tiedosto on tyhjä.  Yritä siirtää jotain olennaisempaa. Virhe voi myös johtua php.ini-tiedostosi siirtoasetuksista.

en: File upload stopped by extension.
fi: Tiedoston lataaminen keskeytyi tiedostopäätteen vuoksi.

en: Files in the %s directory are executed automatically.
fi: Tiedostot %s-hakemistossa suoritetaan automaattisesti.

en: Files of this type are not editable.
fi: Tämän tyyppisiä tiedostoja ei voi muokata.

en: Filesystem error.
fi: Virhe tiedostojärjestelmässä.

en: Fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to creating a network of WordPress sites. We will create configuration files in the next step.
fi: Täytä tiedot alle edetäksesi verkon luomisessa. Luomme asetustiedostot seuraavassa vaiheessa.

en: Filter
fi: Suodata

en: Filter &#187;
fi: Suodata &#187;

en: Filter by category
fi: Suodata kategorian mukaan

en: Filter by comment type
fi: Suodata kommenttityypin mukaan

en: Filter comments list
fi: Suodata kommenttilistaa

en: Filter items list
fi: Kohdelistan suodatus

en: Filter media items list
fi: Suodata medialistausta

en: Filter plugins list
fi: Suodata lisäosalistausta

en: Filter themes list
fi: Suodata teemalistausta

en: Filter users list
fi: Suodata käyttäjälistaa

en: Filtering by:
fi: Suodatus:

en: Find Posts or Pages
fi: Etsi artikkeleita tai sivuja

en: Find Themes
fi: Etsi teemoja

en: Find a theme based on specific features.
fi: Hae teemoja ominaisuuksien perusteella.

en: First Name
fi: Etunimi

en: First page
fi: Ensimmäinen sivu

en: Fixed Layout
fi: Kiinteä leveys

en: Flexible Header
fi: Joustava otsakekuva

en: Flip horizontally
fi: Käännä vaakasuunnassa

en: Flip vertically
fi: Käännä pystysuunnassa

en: Fluid Layout
fi: Joustava leveys

en: Follow the link to open Press This. Then add it to your device&#8217;s bookmarks or home screen.
fi: Avaa Press This seuraamalla linkkiä. Lisää se sitten laitteesi kirjanmerkkeihin tai kotiruutuun.

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
fi: Edellinen versio:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
fi: Uusi versio:

en: For PHP files, you can use the Documentation dropdown to select from functions recognized in that file. Look Up takes you to a web page with reference material about that particular function.
fi: PHP-tiedostoilla voi Dokumentaatio-valikosta valita siinä tunnistettuja funktioita. Näytä dokumentaatio vie sinut verkkosivulle, jossa kerrotaan lisää kyseisestä funktiosta.

en: For each article in a feed, show
fi: Näytä jokaisesta artikkelista

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
fi: Vain kuville: voit muokata kuvaa (rajaus, kierto ja kuvan kääntö) suoraan sivulla napsauttamalla Muokkaa kuvaa -painiketta.

en: For more information, see <a href="%s">the release notes</a>.
fi: <a href="%s">Lisätietoja tästä päivityksestä</a>.

en: For more information:
fi: Lisätietoja:

en: For more on version %s, see the About WordPress screen:
fi: Lue lisätietoja versiosta %s Tietoja WordPressistä -sivulta:

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%1$s">General Settings</a> section.
fi: Useimmilla teemoilla otsaketeksti on sivuston otsikko ja kuvaus, kuten ne on määritetty <a href="%1$s">Yleisissä asetuksissa</a>.

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their email address.
fi: Valitse avatar, joka näytetään, mikäli kommentoijalla ei ole omaa avatar-kuvaa.

en: Formatting
fi: Muotoilu

en: Found %s
fi: Löydettiin %s

en: Four Columns
fi: 4 saraketta

en: Freedoms
fi: Vapaudet

en: From %1$s %2$s
fi: Kommentoijalta %1$s %2$s

en: From %1$s on %2$s%3$s
fi: Käyttäjältä %1$s artikkeliin %2$s%3$s

en: From Computer
fi: Tietokoneelta

en: From URL
fi: Lisää tiedosto URL-osoitteesta

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
fi: Tällä sivulla voit tarkistaa, vertailla ja palauttaa versioita:

en: From this screen you can:
fi: Tällä sivulla voit:

en: Front Page
fi: Etusivu

en: Front Page Posting
fi: Etusivulle julkaisu

en: Front page: %s
fi: Etusivu: %s

en: Full URL path to files
fi: Täysi URL-osoite tiedostoihin

en: Full Width Template
fi: Täysi leveys

en: Full text
fi: Koko teksti

en: Function Name&hellip;
fi: Funktion nimi&hellip;

en: Future security updates will be applied automatically.
fi: Jatkossa tietoturvapäivitykset tehdään automaattisesti.

en: G &#8212; Suitable for all audiences
fi: G &#8212; Sopiva kaikille kävijöille

en: Gallery
fi: Galleria

en: Gallery (%s)
fi: Galleria (%s)

en: Gallery columns:
fi: Gallerian sarakkeet:

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Generate Password
fi: Luo salasana

en: Genre: %s.
fi: Musiikkilaji: %s.

en: Get Favorites
fi: Hae suosikit

en: Get Shortlink
fi: Hae pikalinkki

en: Get Started
fi: Aloita tästä

en: Get Version %s
fi: Lataa versio %s

en: Give your menu a name above, then click Create Menu.
fi: Nimeä valikkosi, napsauta sitten Luo valikko.

en: Global Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Go back
fi: Takaisin

en: Go to Dashboard
fi: Palaa Ohjausnäkymä-sivulle

en: Go to Dashboard &rarr; Home
fi: Mene ohjausnäkymän etusivulle

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
fi: Tee tästä käyttäjästä Verkon järjestelmänvalvoja.

en: Gravatar Logo
fi: Gravatar-logo

en: Gray
fi: Harmaa

en: Green
fi: Vihreä

en: Guest Committer
fi: Vieras-committaajat

en: Header Text
fi: Otsakkeen teksti

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
fi: Otsake päivitetty. <a href="%s">Vieraile sivustollasi</a> nähdäksesi, miltä se näyttää.

en: Hello world!
fi: Moikka maailma!

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
fi: Tässä on yleiskatsaus eri käyttäjärooleihin ja niiden käyttöoikeuksiin:

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
fi: Hei,
    
    sinut on kutsuttu liittymään sivustolle '%1$s' osoitteessa
    %2$s. Käyttäjätasosi on %3$s.
    
    Hyväksy kutsu napsauttamalla seuraavaa linkkiä:
    %4$s

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
fi: Hei,
    sinut on kutsuttu liittymään sivustolle '%1$s' osoitteessa
    %2$s. Käyttäjätasosi on %3$s.
    
    Jos et halua liittyä tälle sivustolle, voit jättää tämän sähköpostin huomiotta. Kutsu vanhenee muutaman päivän kuluessa.
    
    Hyväksy kutsu napsauttamalla seuraavaa linkkiä:
    %%s

en: Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post&#039;s comments. There you will have the option to edit or delete them.
fi: Hei, tämä on kommentti.
    Poistaaksesi kommentin, kirjaudu sisään ja lue artikkelin kommentit. Jokaisen kommentin kohdalla on linkki, josta voit halutessasi muokata tai poistaa kommentin.

en: Hide Details
fi: Piilota tiedot

en: Hide hidden updates
fi: Piilota piilotetut päivitykset

en: Hide post options
fi: Piilota artikkelin valinnat

en: Hide this update
fi: Piilota tämä päivitys

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
fi: Siirrä kommentti arviointijonoon, jos se sisältää yli %s linkkiä. (Suuri linkkien määrä on yleinen roskakommenttien piirre.)

en: Holiday
fi: Loma

en: Hostname
fi: Palvelin

en: Hour
fi: Tunti

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
fi: Ota käyttöön -ja esikatselu-painikkeet saat näkyviin viemällä hiiren kursorin teeman kuvan päälle.

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
fi: Siirtämällä osoittimen artikkelin rivin päälle, ilmestyy esiin artikkelin hallintaan liittyvät linkit.
    Voit suorittaa seuraavia tehtäviä:

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
fi: Osoittimen vieminen käyttäjälistan rivin päälle paljastaa toimintoja käyttäjien hallinnoimiseksi. Voit suorittaa seuraavat toiminnot:

en: Hovering over a row reveals action links: Edit, Delete Permanently, and View. Clicking Edit or on the media file&#8217;s name displays a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. Clicking Delete Permanently will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached). View will take you to the display page for that file.
fi: Osoittimen vieminen rivin päälle paljastaa seuraavat toiminnot: Muokkaa, Poista pysyvästi ja Näytä. Muokkaa-linkin tai tiedoston nimen napsauttaminen näyttää yksinkertaisen sivun, jossa yksittäisen tiedoston metadataa voi muokata. Poista pysyvästi poistaa tiedoston mediakirjastosta ja kaikista niistä artikkeleista, joihin se on mahdollisesti liitetty. Näytä vie mediatiedoston julkiseen näkymään.

en: How to Update
fi: Näin päivität

[ctx: Howdy]
en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here
    some time in the future! (But remember your current site and username
    are gone forever.)
    
    Thanks for using the site,
    Webmaster
    ###SITE_NAME###
fi: Morjes ###USERNAME###,
    
    Napsautit hiljattain 'Poista sivusto'-linkkiä sivustollasi ja täytit sivulla
    olevan lomakkeen.
    
    Jos todella haluat poistaa sivustosi, napsauta allaolevaa linkkiä. Sinulta ei pyydetä
    enää vahvistusta joten napsauta linkkiä vain jos olet asiasta aivan varma:
    ###URL_DELETE###
    
    Jos poistat sivustosi, harkitse toki sivuston avaamista tänne uudelleen
    joskus tulevaisuudessa! (Mutta muista että nykyinen sivustosi ja käyttäjätunnuksesi
    on poistettu iäksi.)
    
    Kiitos sivuston käytöstä,
    Ylläpitäjä
    ###SITE_NAME###

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the administration email address on
    your site changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
fi: Moi ###USERNAME###,
    
    Pyysit hiljattain sivustosi pääkäyttäjän sähköpostiosoitteen muuttamista.
    
    Jos niin oli tarkoituskin, vaihda osoite allaolevasta linkistä:
    ###ADMIN_URL###
    
    Voit huoletta jättää tämän viestin huomiotta ja poistaa sen jos
    et halua tehdä mitään.
    
    Tämä sähköposti on lähetetty osoitteeseen ###EMAIL###
    
    Terveisin,
    Sivuston ###SITENAME### tiimi
    ###SITEURL###

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
fi: Moi ###USERNAME###,
    
    Pyysit hiljattain käyttäjätilisi sähköpostiosoitteen muuttamista.
    
    Jos niin oli tarkoituskin, vaihda osoite allaolevasta linkistä:
    ###ADMIN_URL###
    
    Voit huoletta jättää tämän viestin huomiotta ja poistaa sen jos
    et halua tehdä mitään.
    
    Tämä sähköposti on lähetetty osoitteeseen ###EMAIL###
    
    Terveisin,
    Sivuston ###SITENAME### tiimi
    ###SITEURL###

en: Howdy! Your site at %1$s has been updated automatically to WordPress %2$s.
fi: Hei! Sivustosi osoitteessa %1$s on päivitetty juuri automaattisesti WordPressin versioon %2$s.

en: I'm sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
fi: Napsauttamasi linkki oli vanhentunut. Kokeile toista vaihtoehtoa.

en: I'm sure I want to permanently disable my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
fi: Haluan varmasti pysyvästi poistaa sivustoni käytöstä, ja ymmärrän etten saa sivustoa palautettua enkä osoitetta %s uudestaan käyttöön.

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
fi: ID #%1$s: %2$s <strong>Nykyistä käyttäjää ei poisteta.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be removed.</strong>
fi: ID #%1$s: %2$s <strong>Nykyistä käyttäjää ei poisteta.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>You don't have permission to remove this user.</strong>
fi: ID #%1$s: %2$s <strong>Sinulla ei ole oikeuksia tämän käyttäjän poistamiseen.</strong>

en: Identicon (Generated)
fi: Identicon (Luodaan sähköpostiosoitteen perusteella)

en: If %1$s is disabled, ask your administrator to enable that module, or look at the <a href="%2$s">Apache documentation</a> or <a href="%3$s">elsewhere</a> for help setting it up.
fi: Jos %1$s on poissa käytöstä, pyydä ylläpitäjää ottamaan kyseinen moduuli käyttöön, tai etsi <a href="%2$s">Apachen dokumentaatiosta</a> tai <a href="%3$s">muualta</a> ohjeet sen tekemiseen.

en: If a media file has not been attached to any post, you will see that in the Attached To column, and can click on Attach File to launch a small popup that will allow you to search for a post and attach the file.
fi: Jos mediatiedostoa ei ole liitetty mihinkään artikkeliin, näet sen Liitetty-sarakkeesta. Voit napsauttaa Liitä-linkkiä mediatiedoston liittämiseksi haluamaasi artikkeliin.

en: If an update is available, you&#8127;ll see a notification appear in the Toolbar and navigation menu.
fi: Jos päivitys on saatavilla, näet ilmoituksen työkalupalkissa ja navigointipalkissa.

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
fi: WordPress voi ilmoittaa useille palveluille uusista artikkeleista, jos niin halutaan.

en: If for any reason this automatic file creation doesn&#8217;t work, don&#8217;t worry. All this does is fill in the database information to a configuration file. You may also simply open %1$s in a text editor, fill in your information, and save it as %2$s.
fi: Jos automaattinen tiedoston luonti ei onnistu, ei hätää. Voit myös avata tiedoston %1$s tekstieditoriin, täyttää tarvittavat tiedot ja tallentaa sen nimellä %2$s.

en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the %s directory and it will be automatically deactivated.
fi: Jos lisäosa aiheuttaa ongelmia ja estää WordPressin käytön, poista tai vaihda lisäosan tiedoston nimi toiseksi %s-kansiossa. Tällöin lisäosa automaattisesti poistuu käytöstä.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
fi: Jos tarvitsemaasi tuontityökalua ei ole listattuna, voit koittaa onneasi etsimällä sopivaa laajennusta <a href="%s">lisäosahakemistosta</a>.

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
fi: Mikäli linkki on jonkun henkilön kotisivuille, voit määritellä suhteesi häneen yllä olevalla lomakkeella. Mikäli haluat ymmärtää mistä on kysymys, niin vieraile <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN:n kotisivuilla</a>.

en: If the root directory of your site were <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
fi: Jos sivustosi juurihakemisto ei olisi <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">kirjoitussuojattu</a>, voisimme tehdä tämän automaattisesti. Koska se kuitenkin on suojattu, tässä on URL-osoitteiden uudelleenkirjoitukseen tarvittava sääntö, joka sinun tulisi lisätä <code>web.config</code>-tiedostoosi. Luo tarvittaessa uusi, <code>web.config</code>-niminen tiedosto sivustosi juurihakemistoon. Napsauta tekstikenttää ja kopioi sen sisältö valitsemalla <kbd>CTRL + a</kbd>. Sijoita sitten kopioimasi koodirivit <code>web.config</code>-tiedostoon.

en: If you are looking to use the link manager, please install the <a href="%s">Link Manager</a> plugin.
fi: Jos etsit linkkihallintaa, asenna <a href="%s">Link Manager</a> -lisäosa.

en: If you can&#8217;t drag the bookmarklet to your bookmarks, copy the following code and create a new bookmark. Paste the code into the new bookmark&#8217;s URL field.
fi: Mikäli et voi vetää sovelluskirjanmerkkiä kirjanmerkkeihisi, kopioi oheiden koodi ja luo uusi kirjanmerkki. Liitä kopioimasi koodi uuden kirjanmerkin URL-kenttään.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
fi: Linkin poistamista ei voi perua, sillä linkeillä ei ole vielä roskakori-toimintoa.

en: If you do not remember your credentials, you should contact your web host.
fi: Jos et muista tunnustietojasi, ota yhteys web-palveluntarjoajaasi.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
fi: Jos et halua enää käyttää %s -sivustoasi, voit poistaa sen alla olevalla lomakkeella. Napsautettuasi <strong>Poista sivustoni pysyvästi</strong> -linkkiä sinulle lähetetään vahvistusviesti sähköpostiisi, jossa olevaa linkkiä napsauttamalla saat poistettua sivustosi.

en: If you don&#8217;t want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
fi: Jos et halua otsakekuvaa sivustolle ollenkaan, paina &#8220;Poista otsakekuva&#8221; -nappia otsakekuva-osion alaosassa. Jos haluat ottaa otsakekuvan myöhemmin käyttöön, voit vain valita yhden kuvavaihtoehdon ja painaa &#8220;Tallenna muutokset&#8221;.

en: If you don&lsquo;t want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
fi: Jos et halua siirtää omaa kuvaasi, voit käyttää yhtä näistä hienoista kuvista tai näyttää satunnaisen kuvan joka sivulla.

en: If you experience any issues or need support, the volunteers in the WordPress.org support forums may be able to help.
fi: Jos kohtaat ongelmia tai tarvitset apua, vapaehtoiset WordPress.org:in tukifoorumeilla voivat ehkä auttaa.

en: If you have a plugin in a .zip format, you may install it by uploading it here.
fi: Lataa ja asenna .zip-muodossa olevat lisäosat tästä.

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
fi: Lataa ja asenna .zip-muodossa olevat teemat tästä.

en: If you have marked plugins as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
fi: Jos olet merkinnyt lisäosia suosikeiksi WordPress.org:issa, voit selata niitä tässä.

en: If you have marked themes as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
fi: Jos olet merkinnyt teemoja suosikeiksesi WordPress.orgissa, voit selata niitä tässä.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
fi: Jos sinulla on artikkeleita tai kommentteja toisessa järjestelmässä, WordPress voi tuoda ne tälle sivustolle. Aloita valitsemalla järjestelmä alta:

en: If you haven&#8217;t yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
fi: Jos et ole vielä luonut yhtään valikkoa, aloita <strong>napsauttamalla &#8217;luo uusi valikko&#8217; -linkkiä</strong>

en: If you just want to get an idea of what&#8217;s available, you can browse Featured and Popular plugins by using the links in the upper left of the screen. These sections rotate regularly.
fi: Jos haluat saada kuvan tarjonnasta, voit selata suositeltuja ja suosittuja lisäosia käyttämällä ruudussa ylävasemmalla olevia linkkejä. Nämä osiot muuttuvat säännöllisesti.

en: If you know what you&#8217;re looking for, Search is your best bet. The Search screen has options to search the WordPress.org Plugin Directory for a particular Term, Author, or Tag. You can also search the directory by selecting popular tags. Tags in larger type mean more plugins have been labeled with that tag.
fi: Jos tiedät mitä etsit, haku on paras kaverisi. Hakunäkymässä voi etsiä WordPress.orgin lisäosahakemistosta termin, tekijän tai avainsanan mukaan. Voit suorittaa haun myös suosittujen avainsanojen mukaan. Mitä suurempi avainsanan koko on sitä enemmän lisäosia avainsanan alta löytyy.

en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <code>topics</code> as your category base would make your category links like <code>%s/topics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
fi: Kategorioiden ja avainsanojen <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>-osoitteille voi antaa oman etuliitteen. Syöttämällä tähän esimerkiksi <code>arkisto</code> kategorioiden osoitteet olisivat muotoa <code>%s/arkisto/yleinen/</code>. Jos tämä kenttä on tyhjä, oletusarvo tulee käyttöön.

en: If you need to re-install version %s, you can do so here or download the package and re-install manually:
fi: Jos sinun on asennettava versio %s uudelleen, voit tehdä niin tässä tai ladata paketin ja asentaa sen käsin:

en: If you pick an option other than Plain, your general URL path with structure tags (terms surrounded by <code>%</code>) will also appear in the custom structure field and your path can be further modified there.
fi: Jos valitset muun kuin oletusasetuksen, URL-polkusi rakennetageineen (kohdat ympärillään <code>%</code>) ilmestyy mukautetun rakenteen kenttään ja polkua voi muokata lisää sen avulla.

en: If you reach out to us, we'll also ensure you'll never have this problem again.
fi: Jos otat meihin yhteyttä, varmistamme myös ettei ongelma toistu uudelleen.

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
fi: Jos päädyit tälle sivulle vahingossa ja tarkoituksesi oli mennä jollekin omille sivustoistasi, näistä linkeistä on ehkä apua.

en: If you take over, %s will be blocked from continuing to edit.
fi: Jos otat ohjat, %s ei voi enää jatkaa sisällön muokkaamista.

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
fi: Jos annat väliaikaisesti kirjoitusoikeudet <code>web.config</code>-tiedostoon osoiterakenteen päivitystä varten, älä unohda poistaa kirjoitusoikeuksia sen jälkeen.

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
fi: Jos annat väliaikaisesti kirjoitusoikeudet kaikille sivustosi juurihakemistoon, jotta voimme luoda <code>web.config</code>-tiedoston automaattisesti, ethän unohda palauttaa kirjoitusoikeuksia takaisin kun tiedosto on luotu.

en: If you want site visitors to be able to register themselves, as opposed to by the site administrator, check the membership box. A default user role can be set for all new users, whether self-registered or registered by the site admin.
fi: Jos haluat käyttäjien pystyvän rekisteröitymään itse, ruksita jäsenyys-valintalaatikko. Uusille käyttäjille voidaan määrittää oletusrooli huolimatta siitä rekisteröityvätkö he itse vai lisääkö ylläpitäjä heidät.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
fi: Jos haluat muuntaa kategoriat avainsanoiksi (tai päinvastoin), käytä <a href="%s">Kategoriat avainsanoiksi -muunninta</a>, joka löytyy Tuo-näytöltä.

en: If you want to install a plugin that you&#8217;ve downloaded elsewhere, click the Upload link in the upper left. You will be prompted to upload the .zip package, and once uploaded, you can activate the new plugin.
fi: Jos haluat asentaa muualta ladatun lisäosan, paina Siirrä nappia vasemmalta ylhäältä. Sinulta pyydetään .zip-pakettia. Kun olet sen ladannut, voit aktivoida lisäosan.

en: If you want to make changes but don&#8217;t want them to be overwritten when the plugin is updated, you may be ready to think about writing your own plugin. For information on how to edit plugins, write your own from scratch, or just better understand their anatomy, check out the links below.
fi: Jos haluat tehdä muutoksia, muttet halua että ne ylikirjoitetaan kun lisäosa päivitetään, kannattaa harkita oman lisäosan kirjoittamista. Saat lisätietoa alla olevista linkeistä.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
fi: Jos haluat poistaa vimpaimen, mutta säilyttää sen asetukset mahdollista myöhempää käyttöä varten, raahaa se poissa käytössä olevien vimpaimien alueelle. Voit lisätä ne takaisin sieltä milloin tahansa. Tämä on hyödyllistä, kun esimerkiksi vaihdat teemaan jossa on eri määrä tai erilaiset vimpainalueita.

en: If you want to run multiple WordPress installations in a single database, change this.
fi: Jos haluat asentaa useita WordPressejä samaan tietokantaan, muuta tämä.

en: If you would like to see more themes to choose from, click on the &#8220;Add New&#8221; button and you will be able to browse or search for additional themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. Themes in the WordPress.org Theme Directory are designed and developed by third parties, and are compatible with the license WordPress uses. Oh, and they&#8217;re free!
fi: Jos haluat nähdä lisää teemoja, napsauta &#8221;Lisää uusi&#8221;-painiketta ja voit selata tai hakea teemoja <a href="%s" target="_blank">WordPress.orgin teemahakemistosta</a>. Teemat WordPress.orgin teemahakemistossa ovat kolmansien osapuolien suunnittelemia ja toteuttamia, ja ne ovat yhteensopivia WordPressin käyttämän lisenssin kanssa. Ne ovat myös ilmaisia.

en: If your <code>.htaccess</code> file were <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so these are the mod_rewrite rules you should have in your <code>.htaccess</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all.
fi: Kirjoitussuojauksen takia <code>.htaccess</code>-tiedostoa ei päivitetty automaattisesti. <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">Poista kirjoitussuojaus</a> tai kopioi nämä mod_rewrite-säännöt <code>.htaccess</code>-tiedostoon. Napsauta kenttää ja paina <kbd>CTRL + a</kbd> valitaksesi sen sisällön.

en: If your <code>web.config</code> file were <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this rule inside of the <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> element in <code>web.config</code> file.
fi: Kirjoitussuojauksen takia <code>web.config</code>-tiedostoa ei päivitetty automaattisesti. <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">Poista kirjoitussuojaus</a> tai kopioi nämä säännöt <code>web.config</code>-tiedostoon. Napsauta kenttää ja paina <kbd>CTRL + a</kbd> valitaksesi sen sisällön. Lisää sitten oheinen koodi <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> elementin sisään <code>web.config</code>-tiedostossa.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
fi: Jos teemassasi on enemmän kuin yksi otsakekuva, tai olet siirtänyt useamman kuvan palvelimelle, WordPress voi esittää satunnaisen kuvan kullakin sivulatauksella. Valitse &#8221;Satunnainen&#8221;-radiopainike kohdasta Palvelimelle siirretyt kuvat.

en: Image Address
fi: Kuvan osoite:

en: Image Attachment Template
fi: Kuvaliitteen sivupohja

en: Image Caption
fi: Ote kuvasta

en: Image Crop
fi: Kuvan rajaus

en: Image File
fi: Kuvatiedosto

en: Image Processing Error
fi: Kuvan prosessointivirhe

en: Image Upload Error
fi: Virhe kuvan siirrossa

en: Image could not be processed.
fi: Kuvaa ei voitu käsitellä.

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
fi: Kuvaa ei voitu prosessoida. Palaa takaisin ja yritä uudelleen.

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
fi: Kuvan tietoja ei ole olemassa. Lataa kuva uudelleen.

en: Image metadata is inconsistent.
fi: Kuvan metadatassa on ristiriitaisuuksia.

en: Image preview
fi: Kuvan esikatselu

en: Image restored successfully.
fi: Kuva palautettiin onnistuneesti.

en: Image rotation is not supported by your web host.
fi: Palveluntarjoajasi ei tue kuvien kiertämistä.

en: Image saved
fi: Kuva tallennettu

en: Image sizes
fi: Kuvien koot

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
fi: Tarkalleen <strong>%1$d &times; %2$d pikseliä</strong> kokoiset kuvat käytetään sellaisenaan.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> tall.
fi: Kuvien tulisi olla vähintään <strong>%1$d pikselin</strong> korkuisia.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> wide.
fi: Kuvien tulisi olla vähintään <strong>%1$d pikselin</strong> levyisiä.

en: Import
fi: Tuo

en: Important:
fi: Tärkeää:

en: In Response To
fi: Vastauksena artikkeliin

en: In a few words, explain what this site is about.
fi: Pari sanaa kuvaamaan sivuston aihealuetta.

en: In addition to post embeds, WordPress 4.4 also adds support for five new oEmbed providers: Cloudup, Reddit&nbsp;Comments, ReverbNation, Speaker&nbsp;Deck, and VideoPress.
fi: Artikkelien upotuksen lisäksi WordPress 4.4 lisää tuen viidelle uudelle oEmbed-tarjoajalle: Cloudup, Reddit-kommentit, ReverbNation, Speaker&nbsp;Deck ja VideoPress.

en: In all likelihood, these items were supplied to you by your Web Host. If you don&#8217;t have this information, then you will need to contact them before you can continue. If you&#8217;re all ready&hellip;
fi: Olet saanut todennäköisesti nämä tiedot palveluntarjoajaltasi. Muussa tapauksessa sinun pitää olla ensin palveluntarjoajaasi yhteydessä tietojen saamiseksi. Jos olet valmis&hellip;

en: In most cases, WordPress will automatically apply maintenance and security updates in the background for you.
fi: Useimmissa tapauksissa WordPress päivittää bugi- ja turvallisuuspäivitykset automaattisesti taustalla.

en: In previous versions of WordPress, all importers were built-in. They have been turned into plugins since most people only use them once or infrequently.
fi: Aikaisemmissa WordPressin versioissa tuontityökalut olivat sisäänrakennettuja. Ne on muutettu lisäosiksi koska useimmat ihmiset tarvitsevat niitä kerran tai harvoin.

en: In reply to %s.
fi: Vastauksena kommenttiin %s.

en: In reply to: %s
fi: Vastauksena kommenttiin: %s

en: In response to: %s
fi: Vastauksena artikkeliin: %s

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and blog URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
fi: <strong>Kirjoittaja</strong>-sarakkeessa näkyy nimen, sähköpostin ja blogin URL:n lisäksi kommentoijan IP-osoite. Linkin klikkaaminen näyttää kaikki samasta IP-osoitteesta lähetetyt kommentit.

en: In the <strong>Comment</strong> column, hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
fi: <strong>Kommentti</strong>-sarakkeessa viemällä kursorin kommentin ylle tuo näkyviin valinnat hyväksy, vastaa (ja hyväksy), pikamuokkaa, muokkaa, merkitse roskaviestiksi tai vie roskakoriin kyseiselle kommentille.

en: In the <strong>In Response To</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If there are pending comments, a red notification circle with the number of pending comments is displayed. Clicking the notification circle will filter the comments screen to show only pending comments on that post.
fi: <strong>Vastauksena</strong>-sarakkeessa on kolme elementtiä. Teksti on artikkelin nimi, johon kommentti on annettu ja se toimii myös linkkinä artikkelin muokkaukseen. Näytä artikkeli linkki johtaa artikkelin julkaistuun versioon tuotantosivustolla. Pieni puhekupla näyttää artikkelin hyväksyttyjen kommenttien määrän. Jos puhekupla on harmaa, olet moderoinut kaikki artikkelin kommentit. Jos se on sininen, silloin artikkelilla on odottavia kommentteja. Kuplan painaminen suodattaa näkymään vain kyseisen artikkelin kommentit.

en: In the <strong>Submitted On</strong> column, the date and time the comment was left on your site appears. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site.
fi: <strong>Lähetetty</strong>-sarakkeessa näkyy päivämäärä ja aika jolloin kommentti on jätetty sivustolle. Napsauttamalla ajankohtaa linkki vie sinut sivustolle tuon kommentin kohdalle.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
fi: Otsakkeen teksti -osiossa voit määrittää näytetäänkö kyseinen teksti vai ei. Voit myös määrittää tekstin värin painamalla Valitse väri -nappia ja syöttämällä joko oikean hex-väriarvon (esim. &#8220;#ff0000&#8221; on punainen) tai valitsemalla värin värivalitsimella.

en: In the editing area the Tab key enters a tab character. To move below this area by pressing Tab, press the Esc key followed by the Tab key. In some cases the Esc key will need to be pressed twice before the Tab key will allow you to continue.
fi: Muokkausaluella sarkain-näppäin (tab) lisää yhden sarkainmerkin. Siirry tämän alueen ulkopuolelle painamalla ensin Esc-näppäintä ja sitten sarkainta (tabia). Joissain tapauksissa Esc-näppäintä on painettava kahdesti.

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Poissa käytöstä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Poissa käytöstä <span class="count">(%s)</span>

en: Inactive Sidebar (not used)
fi: Käytöstä poistettu vimpainalue

en: Inactive Widgets
fi: Poissa käytöstä olevat vimpaimet

en: Inactive:
fi: Poissa käytöstä:

en: Incompatible Archive.
fi: Yhteensopimaton arkisto.

en: Information needed
fi: Tarvittavat tiedot

en: Infrastructure for the REST API has been integrated into core, marking a new era in developing with WordPress. The REST API serves to provide developers with a path forward for building and extending RESTful APIs on top of WordPress.
fi: REST API -infrastruktuuri on tuotu WordPressin ytimeen ja se avaa uuden luvun WordPress-kehittämisessä. REST API tarjoaa kehittäjille tulevaisuuden tavan REST-mallin mukaisten rajapintojen kehittämiseen WordPressille.

en: Infrastructure is the first part of a multi-stage rollout for the REST API. Inclusion of core endpoints is targeted for an upcoming release. To get a sneak peek of the core endpoints, and for more information on extending the REST API, check out the official %s plugin.
fi: Infrastruktuuri on ensimmäinen osa monivaiheisessa REST API:n käyttöönotossa. Ytimen endpointien tuominen on tavoitteena tulevassa versiossa. Saat lisätietoa näistä endpointeista ja REST API:n laajentamisesta tutustumalla viralliseen %s -lisäosaan.

en: Insert into Post
fi: Lisää tekstiin

en: Insert media from another website
fi: Liitä mediaa toiselta sivustolta

en: Inserting Media
fi: Median lisääminen

en: Install
fi: Asenna

en: Install %s
fi: Asenna %s

en: Install %s now
fi: Asenna %s nyt

en: Install Now
fi: Asenna nyt

en: Install Parent Theme
fi: Asenna isäntäteema

en: Install Press This
fi: Asenna Press This

en: Install Themes
fi: Asenna teemoja

en: Install Update Now
fi: Asenna päivitys nyt

en: Install WordPress
fi: Asenna WordPress

en: Install importer
fi: Asenna tuontityökalu

en: Install package not available.
fi: Asennuspakettia ei ole saatavilla.

en: Install the Blogger importer to import posts, comments, and users from a Blogger blog.
fi: Asenna Blogger-tuontityökalu tuodaksesi artikkeleita Blogger-palvelusta.

en: Install the LiveJournal importer to import posts from LiveJournal using their API.
fi: Asenna LiveJournal-tuontityökalu tuodaksesi artikkeleita LiveJournal-palvelusta.

en: Install the Movable Type importer to import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
fi: Asenna Movable Type -tuontityökalu tuodaksesi artikkeleita Movable Type- tai TypePad-blogista.

en: Install the RSS importer to import posts from an RSS feed.
fi: Asenna RSS-tuontityökalu tuodaksesi artikkeleita RSS-syötteestä.

en: Install the Tumblr importer to import posts &amp; media from Tumblr using their API.
fi: Asenna Tumblr-tuontityökalu tuodaksesi artikkeleita ja mediatiedostoja Tumblr-palvelusta.

en: Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
fi: Asenna WordPress-tuontityökalu tuodaksesi artikkelit, sivut, kommentit, lisäkentät, kategoriat ja avainsanat WordPress-vientitiedostosta.

en: Install the blogroll importer to import links in OPML format.
fi: Asenna blogilistan tuontityökalu tuodaksesi linkit OPML-muodossa.

en: Install the category/tag converter to convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
fi: Asenna kategoria/avainsanamuunnin muuntaaksesi olemassa olevat kategoriat asiasanoiksi tai päinvastoin.

en: Installation Failed
fi: Asennus epäonnistui!

en: Installed Plugins
fi: Asennetut lisäosat

en: Installing Plugin from uploaded file: %s
fi: Asennetaan lisäosaa tiedostosta: %s

en: Installing Plugin: %s
fi: Asennetaan lisäosaa: %s

en: Installing Theme from uploaded file: %s
fi: Asennetaan teemaa tiedostosta: %s

en: Installing Theme: %s
fi: Asennetaan teemaa %s

en: Installing the latest version&#8230;
fi: Asennetaan viimeisintä versiota&#8230;

en: Installing the plugin&#8230;
fi: Asennetaan lisäosaa&#8230;

en: Installing the theme&#8230;
fi: Asennetaan teemaa&#8230;

en: Installing themes on Multisite can only be done from the Network Admin section.
fi: Teemojen asennus multisite-asennuksessa onnistuu ainoastaan verkon hallinta -osiosta.

en: Insufficient Requirements
fi: Vähimmäisvaatimukset eivät täyty

en: Introducing Twenty Sixteen
fi: Twenty Sixteen

en: Invalid Data provided.
fi: Virheellinen tieto

en: Invalid URL Provided.
fi: URL-osoite ei kelpaa.

en: Invalid form submission.
fi: Lomake ei kelpaa.

en: Invalid image URL
fi: Viallinen kuvan URL

en: Invalid item ID.
fi: Kohteen ID on virheellinen.

en: Invalid plugin page
fi: Lisäosa ei kelpaa

en: Invalid plugin path.
fi: Polku ei kelpaa.

en: Invalid translation type.
fi: Virheellinen käännöstyyppi.

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
fi: Kutsu on lähetetty uudelle käyttäjälle. Käyttäjän pitää napsauttaa vahvistuslinkkiä ennen kuin käyttäjätunnus luodaan.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
fi: Kutsuviesti lähetettiin käyttäjälle. Varmistuslinkkiä pitää napsauttaa tullakseen lisätyksi sivustollesi.

en: It is up to search engines to honor this request.
fi: On hakukoneista kiinni, noudattavatko ne tätä kieltoa.

en: It looks like the Apache %s module is not installed.
fi: Näyttää siltä, että Apachen %s-moduulia ei ole asennettu.

en: It looks like you're using an insecure version of %s. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
fi: Vaikuttaa siltä, että käytät turvatonta versiota selaimesta %s. Tämän selaimen käyttäminen altistaa tietokoneesi tietoturvauhille. Paremman käyttökokemuksen saamiseksi suosittelemme selaimen päivittämistä.

en: It looks like you're using an old version of %s. For the best WordPress experience, please update your browser.
fi: Vaikuttaa siltä, että käytät vanhaa versiota selaimesta %s. Paremman käyttökokemuksen saamiseksi suosittelemme selaimen päivittämistä.

en: Item added.
fi: Kohde lisätty.

en: Item deleted.
fi: Kohde poistettu.

en: Item not added.
fi: Kohdetta ei lisätty.

en: Item not updated.
fi: Kohdetta ei päivitetty.

en: Item updated.
fi: Kohde päivitetty.

en: Items deleted.
fi: Kohteet poistettu.

en: Items list
fi: Kohdelista

en: Items list navigation
fi: Kohdelistavalikko

en: Just another %s site
fi: Uusi %s -sivusto

en: Just another WordPress site
fi: Ihan uusi WordPress-sivusto

en: Keep this link private
fi: Pidä linkki yksityisenä

en: Keeping your site updated is important for security. It also makes the internet a safer place for you and your readers.
fi: Sivuston pitäminen ajan tasalla on tärkeää tietoturvan kannalta. Se tekee Internetistä turvallisemman paikan sekä sinulle että lukijoillesi.

en: Key
fi: Avain

en: Keyboard users: When you&#8217;re working in the visual editor, you can use <kbd>Alt + F10</kbd> to access the toolbar.
fi: Näppäimistön käyttäjät: Graafisessa editorissa voit hypätä työkalupalkkiin <kbd>Alt + F10</kbd> -näppäinyhdistelmällä.

en: Keyword
fi: Avainsana

en: Large size
fi: Suuri

en: Last Modified
fi: Viimeksi muokattu

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Last Updated
fi: Viimeksi päivitetty

en: Last Updated:
fi: Viimeksi päivitetty:

en: Last checked on %1$s at %2$s.
fi: Viimeisin tarkistus %1$s klo %2$s.

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
fi: Viimeksi muokannut %1$s. %2$s %3$s.

en: Last edited on %1$s at %2$s
fi: Viimeksi muokattu  %1$s kello %2$s.

en: Last page
fi: Viimeinen sivu

en: Latest
fi: Viimeisimmät

en: Latest Version Installed
fi: Viimeisin versio asennettu

en: Layout
fi: Asettelu

en: Lead Developer
fi: Pääkehittäjä

en: Learn more about getting started
fi: Lue lisää WordPressin käyttöönotosta

en: Left Sidebar
fi: Vasen sivupalkki

en: Let&#8217;s go!
fi: Jatketaan!

en: Library
fi: Mediakirjasto

en: Light
fi: Vaalea

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
fi: Tiedostoon wp-admin/includes/template.php on viitattu suoraan luultavasti add_meta_box() -kutsun käyttämiseksi. Tämä on väärin! Lisää sen sijaan add_meta_box() -kutsu add_meta_boxes-koukkuun.

en: Link Image To:
fi: Linkitä kuva:

en: Link URL
fi: Linkin URL

en: Link added.
fi: Linkki lisätty.

en: Link not found.
fi: Linkkiä ei löydy.

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
fi: Linkin teksti, esim. "Talvihinnasto (PDF)"

en: Link thumbnails to:
fi: Linkitä pikkukuvat:

en: Link to image
fi: Linkki kuvaan

en: Links Template
fi: Linkit

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
fi: Ruudun yläreunan työkalurivin linkit yhdistävät ohjausnäkymän ja sivustosi julkisen puolen sekä tarjoavat pääsyn profiiliisi sekä hyödylliseen tietoon WordPressistä.

en: Links list
fi: Linkkilista

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
fi: Linkit voidaan erottaa linkkikategorioihin; nämä ovat eri asia kuin kategoriat, joita käytetään artikkeleissasi.

en: Live Preview &#8220;%s&#8221;
fi: Dynaaminen esikatselu &#8220;%s&#8221;

en: Loading&#8230;
fi: Lataa&#8230;

en: Loading&hellip;
fi: Ladataan&hellip;

en: Local time is %s
fi: Paikallinen aika on %s

en: Location of the uploaded file.
fi: Ladatun tiedoston sijainti.

en: Log %s out of all locations.
fi: Kirjaudu %s ulos kaikkialla.

en: Log Out Everywhere
fi: Kirjaudu ulos kaikkialla

en: Log Out Everywhere Else
fi: Kirjaudu ulos kaikkialla muualla.

en: Login Name
fi: Käyttäjätunnus

en: Look Up
fi: Näytä dokumentaatio

en: Looking for %1$s in %2$s
fi: Looking hakemistoa %1$s sijainnista %2$s

en: M j, Y @ H:i
fi: d.m.Y \k\l\o H:i

en: M jS
fi: j.n.Y

en: M jS Y
fi: j.n.Y

en: MB (Leave blank for network default)
fi: MB (jätä tyhjäksi käyttääksesi verkon oletusarvoa)

en: Mail Server
fi: Palvelin

en: Main Index Template
fi: Pääsivun sivupohja

en: Main Page (no parent)
fi: Pääsivu

en: Main content
fi: Pääsisältö

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: Maintenance Release
fi: Huoltopäivitys

en: Maintenance Releases
fi: Ylläpitopäivitykset

en: Maintenance and Security Release | Maintenance and Security Releases
fi[0]: Huolto- ja tietoturvapäivitys
fi[1]: Huolto- ja tietoturvapäivitykset

en: Maintenance and Security Releases
fi: Ylläpito- ja tietoturvapäivitykset

en: Make this post sticky
fi: Kiinnitä tämä artikkeli

en: Manage <a href="%1$s">widgets</a> or <a href="%2$s">menus</a>
fi: Muokkaa <a href="%1$s">vimpaimia</a> tai <a href="%2$s">valikoita</a>

en: Manage Locations
fi: Valikoiden sijainnit

en: Manage Themes
fi: Asennetut teemat

en: Manage Uploads
fi: Hallinnoi tiedostonsiirtoja

en: Manage in Customizer
fi: Hallinnoi mukauttimessa

en: Manage menus
fi: Muokkaa valikoita

en: Manage widgets
fi: Muokkaa vimpaimia

en: Managing Pages
fi: Sivujen hallinta

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
fi: Sivujen hallinta on hyvin samanlaista kuin artikkeleiden hallinta, ja näkymiä voidaan muokata samalla tavalla.

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
fi: Monet ihmiset hyödyntävät näppäinoikoteitä kommenttien jouhevampaan moderointiin. Lue lisää sivulla olevasta linkistä.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
fi: Monet teemat näyttävät oletuksena joitain sivupalkin vimpaimia, kunnes muokkaat sivupalkkia, mutta niitä ei näytetä sivupalkin hallintatyökalussa automaattisesti. Kun teet ensimmäisen vimpainmuutoksen, voit lisätä loput vimpaimet takaisin lisäämällä ne saatavilla olevien vimpaimien alueelta.

en: Mark this comment as spam
fi: Merkitse tämä kommentti roskaksi

en: Mature
fi: K-18

en: Max Height
fi: Korkeus maks.:

en: Max Width
fi: Leveys maks.:

en: Maximum Rating
fi: Luokittelu

en: Maximum size: %s
fi: Suurin sallittu koko: %s

en: Media Settings
fi: Mediakirjaston asetukset

en: Media attachment moved to the trash.
fi: Medialiite siirrettiin roskakoriin.

en: Media attachment permanently deleted.
fi: Medialiite poistettiin pysyvästi.

en: Media attachment restored from the trash.
fi: Medialiite palautettiin roskakorista.

en: Media attachment updated.
fi: Medialiitteet päivitetty

en: Media items list
fi: Medialista

en: Media items list navigation
fi: Medialistan navigointi

en: Medium size
fi: Keskikokoinen

en: Membership
fi: Jäsenyys

en: Menu 1
fi: Valikko 1

en: Menu Item
fi: Valikon kohta

en: Menu Management
fi: Valikoiden hallinta

en: Menu Settings
fi: Valikon asetukset

en: Menu Structure
fi: Valikon rakenne

en: Menu locations updated.
fi: Valikkojen paikat päivitetty.

en: Menu order
fi: Valikkojärjestys

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the custom menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the Documentation link to the side.
fi: Valikkoja voidaan näyttää teemassa määritellyissä paikoissa, jopa sivupalkissa käyttämällä &#8221;Mukautettu valikko&#8221;-vimpainta <a href="%1$s">Vimpaimet</a>-sivulla. Jos teema ei tue mukautettuja valikoita, voit lukea sivulla olevasta dokumentaatio-linkistä, miten tuen saa lisättyä. Oletusteemat %2$s ja %3$s tukevat valikoita suoraan.

en: Microformats
fi: Mikroformaatit

en: Minute
fi: Minuutti

en: Missed schedule
fi: Aikataulusta myöhässä

en: Missing Widgets
fi: Puuttuvat vimpaimet

en: Missing a temporary folder.
fi: Väliaikainen kansio puuttuu.

en: Missing post ID.
fi: Puuttuva artikkelin ID.

en: Moderate Comment
fi: Moderoi kommenttia

en: Moderating Comments
fi: Kommenttien moderointi

en: MonsterID (Generated)
fi: MonsterID (Luodaan sähköpostiosoitteen perusteella)

en: Month
fi: Kuukausi

en: Month and name
fi: Kuukauden ja nimen mukainen

en: More Actions
fi: Lisää toimintoja

en: More Details
fi: Lisää tietoja

en: More actions
fi: Lisää toimintoja

en: More information about %s
fi: Tietoja lisäosasta %s

en: Most Recent
fi: Viimeisin

en: Most Used
fi: Useimmin käytetyt

en: Most of the time, plugins play nicely with the core of WordPress and with other plugins. Sometimes, though, a plugin&#8217;s code will get in the way of another plugin, causing compatibility issues. If your site starts doing strange things, this may be the problem. Try deactivating all your plugins and re-activating them in various combinations until you isolate which one(s) caused the issue.
fi: Useimmiten, lisäosat toimivat hyvin WordPressin ytimen ja muiden lisäosien kanssa. Joskus lisäosien koodeissa on päällekkäisyyksiä, mistä seuraa yhteensopivuusongelmia. Jos sivustosi alkaa käyttäytyä oudosti, tämä voi olla syynä. Kokeile ottaa kaikki lisäosat pois käytöstä ja niiden ottamista uudelleen käyttöön eri yhdistelmin, kunnes onnistut paikallistamaan mistä ongelma johtui.

en: Most themes display the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. The tagline is also displayed by many themes.
fi: Useimmat teemat näyttävät sivuston otsikon jokaisen sivun ylälaidassa, selaimen otsikkopalkissa ja syötteiden nimenä. Kuvaus näkyy myös useissa teemoissa.

en: Movable Type and TypePad
fi: Movable Type ja TypePad

en: Move
fi: Siirrä

en: Move this comment to the trash
fi: Siirrä tämä kommentti roskakoriin

en: Move this item to the Trash
fi: Siirrä tämä kohde roskakoriin

en: Move to Trash
fi: Siirrä roskakoriin

en: Mr WordPress
fi: Herra WordPress

en: Multisite support is not enabled.
fi: Tukea monelle sivustolle ei ole otettu käyttöön.

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Pakko käyttää <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Pakko käyttää <span class="count">(%s)</span>

en: My Site
fi: Oma sivusto

en: Mystery Person
fi: Tuntematon henkilö

en: Name:
fi: Nimi:

en: Navigation
fi: Navigointi

en: Need help? Use the Help tab in the upper right of your screen.
fi: Tarvitsetko apua? Käytä näytön oikean yläkulman Ohje-välilehteä.

en: Need more help? <a href="%s">We got it</a>.
fi: Tarvitseko lisää apua? <a href="%s">Sitä löytyy</a>.

en: Network Activate
fi: Ota käyttöön kaikilla sivustoilla

en: Network Activate %s
fi: Verkkoaktivoi %s

en: Network Active
fi: Verkkoaktivoitu

en: Network Admin Email
fi: Verkon ylläpitäjän sähköpostiosoite

en: Network Deactivate
fi: Poista käytöstä kaikilla sivustoilla

en: Network Details
fi: Verkon tiedot

en: Network Disable
fi: Poista käytöstä kaikilla sivustoilla

en: Network Enable
fi: Ota verkonlaajuiseen käyttöön

en: Network Only
fi: Vain verkkotaso

en: Network Setup
fi: Verkon asennus

en: Network Title
fi: Verkon nimi

en: Network deactivate %s
fi: Poista lisäosan %s verkkoaktivointi

en: Never
fi: Ei koskaan

en: New %1$s, %2$s, and %3$s objects make interacting with terms, comments, and networks more predictable and intuitive in code.
fi: Uudet %1$s, %2$s ja %3$s -luokat tekevät termien, kommenttien ja verkon käsittelystä ennustettavampaa ja intuitiivisempaa koodia.

en: New Password
fi: Uusi salasana

en: New User Default Role
fi: Uusien käyttäjien oletusrooli

en: New WordPress Site
fi: Uusi WordPress-sivusto

en: New category name
fi: Uusi kategorian nimi

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
fi: Uusi teema otettu käyttöön. <a href="%s">Näytä sivusto</a>

en: New translations are available.
fi: Uusia käännöksiä on saatavilla.

en: New user created.
fi: Uusi käyttäjä luotu.

en: New user created. <a href="%s">Edit user</a>
fi: Uusi käyttäjä luotu. <a href="%s">Muokkaa tietoja</a>

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. By default, this email will also contain their password. Uncheck the box if you don&#8217;t want the password to be included in the welcome email.
fi: Uudet käyttäjät saavat sähköpostin, jossa ilmoitetaan, että heidät on lisätty käyttäjäksi sivustollesi. Tämä sähköposti sisältää heidän salasanansa oletuksena. Poista valinta alta mikäli et halua, että salasana sisällytetään tervetulosähköpostiin.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you don&#8217;t want the user to receive a welcome email.
fi: Uudet käyttäjät vastaanottavat sähköpostin, jotta he tietävät, että heidät on lisätty sivuston käyttäjiksi. Sähköpostissa on myös heidän salasanansa. Ruksita vaihtoehto, jos et halua käyttäjien vastaanottavan vahvistusviestiä.

en: Newer Version (%s) Installed
fi: Uudempi versio (%s) asennettu

en: Next Steps
fi: Seuraavaksi

en: Nickname
fi: Lempinimi

en: No Update Required
fi: Päivitystä ei vaadita

en: No activity yet!
fi: Ei mitään vielä!

en: No approved comments
fi: Ei hyväksyttyjä kommentteja

en: No comments
fi: Ei kommentteja

en: No comments awaiting moderation.
fi: Ei arvioitavia kommentteja.

en: No comments found.
fi: Ei kommentteja.

en: No file was uploaded.
fi: Yhtään tiedostoa ei siirretty.

en: No further action is needed on your part.
fi: Tämä ei edellytä sinulta mitään lisätoimenpiteitä.

en: No importers are available.
fi: Tuontiohjelmia ei ole.

en: No items.
fi: Ei kohteita.

en: No links found.
fi: Ei linkkejä.

en: No pending comments
fi: Ei julkaisua odottavia kommentteja

en: No plugins found.
fi: Lisäosia ei löytynyt.

en: No plugins match your request.
fi: Yksikään lisäosa ei vastannut hakuehtojasi.

en: No role
fi: Ei roolia

en: No sites found.
fi: Sivustoja ei löytynyt.

en: No such file exists! Double check the name and try again.
fi: Ohhoh, tiedostoa ei ole olemassa! Tarkista tiedoston nimi ja yritä uudestaan, kiitos.

en: No thanks, do not remind me again
fi: Ei kiitos, älä muistuta minua uudestaan

en: No themes found.
fi: Teemoja ei löytynyt.

en: No themes found. Try a different search.
fi: Teemoja ei löytynyt. Kokeile eri hakukriteerejä.

en: No themes match your request.
fi: Vastaavia teemoja ei löytynyt.

en: No users found.
fi: Ei käyttäjiä.

en: No valid plugins were found.
fi: Yhtään lisäosaa ei löytynyt.

en: No, return me to the plugin list
fi: Ei, palaa lisäosien listaukseen

en: Not Sticky
fi: Ei kiinnitetty

en: Not enough space to upload. %1$s KB needed.
fi: Levylla ei ole tarpeeksi tilaa. Tarvitaan %1$s KB lisää.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
fi: Rajaa ensin kuvasta haluamasi alue. Paina sitten tallenna säilyttääksesi rajauksen.

en: Note:
fi: Huomio:

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
fi: Huom: kumpikaan näistä vaihtoehdoista ei estä pääsyä sivustollesi &mdash; on hakukoneista kiinni, noudattavatko ne kieltoa.

en: Notes
fi: Muistiinpanoja:

en: Nothing to save, the image has not changed.
fi: Ei mitään tallennettavaa, kuva ei ole muuttunut.

en: Notice:
fi: Huomio:

en: Now you can embed your posts on other sites, even other WordPress sites. Simply drop a post URL into the editor and see an instant embed preview, complete with the title, excerpt, and featured image if you&#8217;ve set one. We&#8217;ll even include your site icon and links for comments and sharing.
fi: Nyt voit upottaa artikkeleita toisille sivustoille – jopa kokonaan toisille WordPress-sivustoille. Lisää artikkelin URL muokkaimeen ja näet välittömästi upotuksen esikatselun, joka sisältää otsikon, otteen ja asettamasi artikkelikuvan. Näytämme myös sivuston kuvakkeen sekä kommentointi- ja jakolinkit.

en: Number of Themes found: %d
fi: Löydettyjä teemoja: %d

en: Number of items per page:
fi: Kohteiden määrä per sivu:

[ctx: Number/count of items]
en: Count
fi: Lukumäärä

en: Numeric
fi: Numeron mukainen

en: On this screen, you can update to the latest version of WordPress, as well as update your themes, plugins, and translations from the WordPress.org repositories.
fi: Tällä ruudulla voit päivittää uusimpaan WordPressin versioon, lisäksi voit päivittää teemat ja lisäosat WordPress.orgin uusimpaan versioon.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
fi: Luomasi WXR-tiedosto voidaan tuoda toiseen WordPress-sivustoon tai muuhun tätä tiedostomuotoa tukevaan järjestelmään.

en: Once the network is created, you may reactivate your plugins.
fi: Kun verkko on luotu, voit ottaa lisäosat takaisin käyttöön.

en: Once you complete these steps, your network is enabled and configured. You will have to log in again.
fi: Kun olet saanut tehtyä nämä asetukset, verkkosi on otettu käyttöön ja konfiguroitu. Sinun pitää kirjautua sisään uudelleen.

en: Once you have generated a list of themes, you can preview and install any of them. Click on the thumbnail of the theme you&#8217;re interested in previewing. It will open up in a full-screen Preview page to give you a better idea of how that theme will look.
fi: Kun lista teemoja on haettu, voit esikatsella ja asentaa minkä tahansa niistä. Paina teeman kuvaa, jota haluat esikatsella. Tämän jälkeen aukeaa koko näytön esikatselusivu, josta saat paremman kuvan siitä, miltä teema näyttää.

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
fi: Kun olet tehnyt valinnan, voit muokata sitä syöttämällä koon pikseleinä. Minimikoko on media-asetuksissa määritelty pikkukuvan koko.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, the user will be permanently removed.
fi: Kun painat &#8221;Vahvista poistaminen&#8221;-painiketta, käyttäjä poistetaan pysyvästi.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, these users will be permanently removed.
fi: Kun painat &#8221;Vahvista poistaminen&#8221;-painiketta, nämä käyttäjät poistetaan pysyvästi.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
fi: Kun olet tallentanut ladatun tiedoston, voit käyttää Tuontityökalua toisessa WordPress-asennuksessa sisällön siirtämiseen.

en: One Column
fi: 1 sarake

en: One of the plugins is invalid.
fi: Yksi lisäosista ei kelpaa

en: One of the selected users is not a member of this site.
fi: Yksi valituista käyttäjistä ei ole käyttäjänä tällä sivustolla.

en: One or more database tables are unavailable. To allow WordPress to attempt to repair these tables, press the &#8220;Repair Database&#8221; button. Repairing can take a while, so please be patient.
fi: Yksi tai useampi tietokannan taulu ei ole saatavilla. Jos haluat, että WordPress yrittää korjata tietokantataulut, paina &#8220;Korjaa tietokanta&#8221; -painiketta. Korjaus voi kestää hetken, ole kärsivällinen.

en: Only the current theme is available to you. Contact the %s administrator for information about accessing additional themes.
fi: Voit käyttää vain aktiivista teemaa. Ota yhteyttä %s -ylläpitäjään jos haluat ottaa käyttöön muita teemoja.

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
fi: Ohhoh, tiedostoa ei ole olemassa! Tarkista tiedoston nimi ja yritä uudestaan, tack.

en: Open Press This
fi: Avaa Press This

en: Open this theme in the Theme Editor
fi: Avaa tämä teema muokkaimeen

en: Optional
fi: Valinnaiset

en: Or choose an image from your media library:
fi: Tai valitse kuva mediakirjastosta:

en: Orange
fi: Oranssi

en: Order
fi: Järjestys

en: Order images by:
fi: Järjestele kuvat:

en: Order:
fi: Järjestys:

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
fi: Järjestä siirtämäni tiedostot kuukauden ja vuoden mukaan nimettyihin kansioihin

en: Original dimensions %s
fi: Alkuperäinen koko %s

en: Other WordPress News
fi: Muita WordPress-uutisia

en: Other comment settings
fi: Muut kommentointiasetukset

en: Other user roles have been changed.
fi: Muut käyttäjäroolit on päivitetty.

en: Other users have been deleted.
fi: Muut käyttäjät on poistettu.

en: Other users have been removed.
fi: Muut käyttäjät on poistettu.

en: Our newest default theme, Twenty Sixteen, is a modern take on a classic blog design.
fi: Uusin oletusteema, Twenty Sixteen, on moderni näkemys klassisesta blogi-designista.

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
fi: PG luokitellut gravatarit voivat sisältää provosoivasti pukeutuneita ihmisiä, rumia sanoja tai lievää väkivaltaa.

en: Page Attributes
fi: Sivun asetukset

en: Page Template
fi: Oletussivupohja

en: Page draft updated.
fi: Sivun luonnos päivitetty.

en: Page published.
fi: Sivu julkaistu.

en: Page restored to revision from %s.
fi: Sivu palautettu revisiosta %s

en: Page saved.
fi: Sivu tallennettu.

en: Page scheduled for: %s.
fi: Sivu ajastettu: %s.

en: Page submitted.
fi: Sivu lähetetty.

en: Page updated.
fi: Sivu päivitetty.

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
fi: Sivut ovat samankaltaisia kuin artikkelit. Niilläkin on otsikko, sisältö ja niihin liittyvää metadataa. Ne eroavat artikkeleista kuitenkin siten, etteivät ne ole osa kronologista blogivirtaa. Sivuja ei voi kategorisoida eikä merkitä avainsanoilla, mutta ne voidaan järjestää hierarkiaan. Hierarkian luominen tapahtuu tekemällä yhdestä sivusta toisen &#8221;yläsivu&#8221;.

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Parent
fi: Yläsivu

en: Password protected
fi: Salasanasuojattu

en: Permalink Settings
fi: Osoiterakenteen asetukset

en: Permalink structure updated.
fi: Osoiterakenne päivitetty.

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
fi: Osoiterakenne päivitetty. Poista kirjoitusoikeudet web.config-tiedostosta nyt!

en: Permalink:
fi: Kestolinkki:

en: Permalinks
fi: Osoiterakenne

en: Permalinks are the permanent URLs to your individual pages and blog posts, as well as your category and tag archives. A permalink is the web address used to link to your content. The URL to each post should be permanent, and never change &#8212; hence the name permalink.
fi: Kestolinkit ovat pysyviä osoitteita sivuille, artikkeleille, kategoria-arkistolle ja avainsana-arkistolle. Kestolinkki on verkko-osoite, johon linkataan. Jokaisen artikkelin osoitteen tulisi olla pysyvä, eikä se saisi koskaan muuttua &#8212; siitä hyvästä nimi kestolinkki.

en: Permalinks can contain useful information, such as the post date, title, or other elements. You can choose from any of the suggested permalink formats, or you can craft your own if you select Custom Structure.
fi: Pysyväislinkit voivat sisältää hyödyllistä tietoa yleisen artikkeli ID:n sijaan. Voit valita minkä tahansa formaatin yleisistä asetuksista tai sitten voit määrittellä oman mukautetun rakenteen.

en: Permanently Delete Comment
fi: Poista kommentti pysyvästi

en: Personal Options
fi: Henkilökohtaiset asetukset

en: Photoblogging
fi: Kuvabloggaus

en: Pings
fi: Päivitysilmoitukset

en: Pink
fi: Vaaleanpunainen

en: Plain
fi: Riisuttu

en: Please <a href="%s">deactivate your plugins</a> before enabling the Network feature.
fi: <a href="%s">Poista lisäosat käytöstä</a> ennen verkon aktivointia.

en: Please check out your site now. It's possible that everything is working. If it says you need to update, you should do so:
fi: Tarkista sivustosi nyt. On mahdollista, että kaikki toimii. Jos saat ilmoituksen, että sivusto pitää päivittää, tee niin.

en: Please choose whether you would like sites in your WordPress network to use sub-domains or sub-directories.
fi: Valitse, haluatko käyttää alidomaineja vai alihakemistoja WordPress-verkkosi sivustoille.

en: Please complete the configuration steps. To create a new network, you will need to empty or remove the network database tables.
fi: Tee seuraavat asetustoimenpiteet. Luodaksesi verkon, sinun on tyhjennettävä tai poistettava verkkoa koskevat taulut tietokannasta.

en: Please enter a valid menu name.
fi: Anna valikolle kelvollinen nimi.

en: Please enter your FTP credentials to proceed.
fi: Anna FTP-tunnustietosi jatkaaksesi.

en: Please enter your FTP or SSH credentials to proceed.
fi: Anna FTP- tai SSH-tunnustietosi jatkaaksesi.

en: Please make sure the Apache %s module is installed as it will be used at the end of this installation.
fi: Varmista että Apachen %s-moduuli on käytössä, koska sitä tullaan käyttämään tämä asennuksen loppuvaiheessa.

en: Please provide a custom field name.
fi: Anna lisäkentän nimi.

en: Please provide a custom field value.
fi: Anna lisäkentälle arvo.

en: Please provide a valid username.
fi: Anna hyväksyttävä käyttäjätunnus.

en: Please provide the following information. Don&#8217;t worry, you can always change these settings later.
fi: Anna aluksi seuraavat tiedot. Älä huolehdi, voit kyllä muuttaa niitä myöhemmin.

en: Please select a file
fi: Valitse tiedosto

en: Please select an option.
fi: Tee valinta.

en: Please select one or more plugins to update.
fi: Valitse yksi tai useampi lisäosa päivitettäväksi.

en: Please select one or more themes to update.
fi: Valitse yksi tai useampi teema päivitettäväksi.

en: Please update your site at %1$s to WordPress %2$s.
fi: Päivitä sivustosi osoitteessa %1$s WordPressin versioon %2$s.

en: Plugin
fi: Lisäosa

en: Plugin <strong>activated</strong>.
fi: Lisäosa <strong>otettu käyttöön</strong>.

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
fi: Lisäosa <strong>poistettu käytöstä</strong>.

en: Plugin Files
fi: Lisäosan tiedostot

en: Plugin Homepage &#187;
fi: Lisäosan kotisivu &#187;

en: Plugin Install
fi: Lisäosan asennus

[ctx: Plugin Installer]
en: Beta Testing
fi: Betatestaus

[ctx: Plugin Installer]
en: Favorites
fi: Sinun suosikkisi

[ctx: Plugin Installer]
en: Featured
fi: Suositellut

[ctx: Plugin Installer]
en: Popular
fi: Suositut

[ctx: Plugin Installer]
en: Recommended
fi: Suositellut

[ctx: Plugin Installer]
en: Tag
fi: Ominaisuus

en: Plugin Reactivation
fi: Lisäosan uudelleen käyttöönotto

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
fi: Lisäosaa ei voitu ottaa käyttöön, sillä se aiheutti <strong>virhetilanteen</strong>.

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
fi: Lisäosaa ei voitu poistaa: %s

en: Plugin failed to reactivate due to a fatal error.
fi: Lisäosan uudelleen käyttöönotto epäonnistui, koska se aiheutti virhetilanteen.

en: Plugin file does not exist.
fi: Lisäosan tiedostoa ei ole olemassa.

en: Plugin install failed.
fi: Lisäosan asennus epäonnistui.

en: Plugin installed successfully.
fi: Lisäosa asennettiin onnistuneesti.

[ctx: Plugin installer group title]
en: Performance
fi: Suorituskyky

[ctx: Plugin installer group title]
en: Social
fi: Sosiaalinen

[ctx: Plugin installer group title]
en: Tools
fi: Työkalut

[ctx: Plugin installer section title]
en: Changelog
fi: Muutosloki

[ctx: Plugin installer section title]
en: Description
fi: Kuvaus

[ctx: Plugin installer section title]
en: FAQ
fi: UKK

[ctx: Plugin installer section title]
en: Installation
fi: Asennus

[ctx: Plugin installer section title]
en: Other Notes
fi: Muita tietoja

[ctx: Plugin installer section title]
en: Reviews
fi: Arvostelut

[ctx: Plugin installer section title]
en: Screenshots
fi: Ruutukaappauksia

en: Plugin reactivated successfully.
fi: Lisäosa otettiin käyttöön uudelleen onnistuneesti.

en: Plugin update failed.
fi: Lisäosan päivitys epäonnistui.

en: Plugin updated successfully.
fi: Lisäosa päivitetty onnistuneesti.

en: Plugin zip file
fi: Lisäosan tiedostot

en: Plugins %s
fi: Lisäosat %s

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
fi: Lisäosat laajentavat WordPressin ominaisuuksia tai lisäävät siihen uusia toimintoja. Kun lisäosa on asennettu, se voidaan ottaa käyttöön tai poistaa käyttöön tällä sivulla.

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. You may automatically install plugins from the <a href="%1$s">WordPress Plugin Directory</a> or upload a plugin in .zip format via <a href="%2$s">this page</a>.
fi: Lisäosat laajentavat WordPressin ominaisuuksia tai lisäävät siihen uusia toimintoja. Voit asentaa lisäosia automaattisesti <a href="%1$s">WordPress Plugin Directory</a>sta tai voit siirtää ja asentaa lisäosan .zip-muodossa <a href="%2$s">tältä sivulta</a>.

en: Plugins hook into WordPress to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core WordPress application by thousands of developers all over the world. All plugins in the official <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Directory</a> are compatible with the license WordPress uses. You can find new plugins to install by searching or browsing the Directory right here in your own Plugins section.
fi: Lisäosat laajentavat WordPressin toiminnallisuuksia. Lisäosia kehittää itsenäisesti tuhannet kehittäjät joka puolelta maailmaa. Kaikki lisäosat virallisessa <a href="%s" target="_blank">WordPress.org lisäosahakemistossa</a> ovat yhteensopivia WordPressin lisenssin kanssa. Löydät uusia lisäosia etsimällä tai selaamalla niitä Lisäosat-osiossa.

en: Plugins list
fi: Lisäosalistaus

en: Plugins list navigation
fi: Lisäosalistauksen navigointi

en: Plugins updated successfully.
fi: Lisäosat päivitetty onnistuneesti.

en: Popular Plugin
fi: Suosittu lisäosa

en: Popular tags
fi: Suositut avainsanat

en: Popup Comments
fi: Kommentti-ikkuna

en: Popup Comments Template
fi: Kommentti-ikkuna

en: Port
fi: Portti

en: Position
fi: Sijainti

en: Post Formats
fi: Artikkelimuodot

en: Post Via Email
fi: Julkaise sähköpostilla

en: Post draft updated.
fi: Artikkelin luonnos päivitetty.

en: Post name
fi: Artikkelin nimi

en: Post published.
fi: Artikkeli julkaistu.

en: Post restored successfully.
fi: Artikkeli on onnistuneesti palautettu.

en: Post restored to revision from %s.
fi: Artikkeli palautettu revisiosta %s.

en: Post saved.
fi: Artikkeli tallennettu.

en: Post scheduled for: %s.
fi: Artikkeli ajastettu: %s.

en: Post submitted.
fi: Artikkeli lähetetty.

en: Post title
fi: Artikkelin otsikko

en: Post updated.
fi: Artikkeli päivitetty

en: Post via email
fi: Kirjoita artikkeleita sähköpostitse

en: Post via email settings allow you to send your WordPress install an email with the content of your post. You must set up a secret email account with POP3 access to use this, and any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret.
fi: Julkaise sähköpostilla -asetuksella voi lähettää WordPress-asennukselle sähköpostin artikkelin sisällöstä. Sinun pitää tehdä salainen sähköpostili POP3-tuella. Kaikki vastaanotetut sähköpostit julkaistaan artikkeleina, joten osoitteen kannattaa olla todella salainen.

en: Posts
fi: Artikkelit

en: Posts Page
fi: Artikkeleiden sivu

en: Posts page: %s
fi: Artikkeleiden sivu: %s

en: Preparing to install <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;
fi: Valmistaudutaan asentamaan teemaa <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;

en: Preparing to install the latest version&#8230;
fi: Valmistaudutaan asentamaan uusinta versiota&#8230;

en: Press This is a bookmarklet that makes it easy to blog about something you come across on the web. You can use it to just grab a link, or to post an excerpt. Press This will even allow you to choose from images included on the page and use them in your post. Just drag the Press This link on this screen to your bookmarks bar in your browser, and you&#8217;ll be on your way to easier content creation. Clicking on it while on another website opens a popup window with all these options.
fi: Press This on sovelluskirjanmerkki, jolla voit helposti kirjoittaa webissä löytämästäsi sisällöstä blogissasi. Voit käyttää sitä vain linkin kopioimiseen tai julkaista sen avulla otteen. Press This -kirjanmerkillä voit jopa valita sivulla olevien kuvien välillä käyttää niitä artikkelissasi. Raahaa tällä sivulla oleva Press This -linkki selaimen kirjanmerkkipalkkiin ja ottanut ison askeleen kohtia helpompaa sisällönluotia. Kirjanmerkin napsauttaminen toisella sivustolla avaa ponnahdusikkunan, jossa voit käyttää näitä toimintoja.

en: Press This is a little tool that lets you grab bits of the web and create new posts with ease.
fi: Press This on pieni työkalu jonka avulla voit luoda uusia artikkeleita helposti webin sisällöistä.

en: Preview %s
fi: Esikatsele teemaa %s

en: Preview &#8220;%s&#8221;
fi: Esikatsele &#8220;%s&#8221;

en: Preview Changes
fi: Esikatsele muutokset

en: Preview page
fi: Esikatsele

en: Preview post
fi: Esikatsele artikkelia

en: Previewing and Customizing
fi: Esikatselu ja mukauttaminen

en: Previewing and Installing
fi: Esikatselu ja asennus

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
fi: Aiemmin muokattuja kopiota kuvasta ei poisteta.

en: Primary Site
fi: Ensisijainen sivusto

en: Private Key:
fi: Yksityinen avain:

en: Proceed
fi: Jatka

en: Profile
fi: Profiili

en: Profile Picture
fi: Profiilikuva

en: Profile updated.
fi: Profiili päivitetty.

en: Project Leaders
fi: Projektivastaavat

en: Public Key:
fi: Julkinen avain:

en: Public and Private keys incorrect for %s
fi: Julkiset ja yksityiset avaimet eivät kelpaa %s

en: Publish <b>immediately</b>
fi: Julkaise <b>heti</b>

en: Publish Settings
fi: Julkaisuasetukset

en: Publish on: <b>%1$s</b>
fi: Julkaistaan: <b>%1$s</b>

en: Published on: <b>%1$s</b>
fi: Julkaistu: <b>%1$s</b>

en: Publishing Soon
fi: Julkaistaan pian

en: Purple
fi: Purppura

en: Quick Draft
fi: Nopea luonnos

en: Quick Edit
fi: Pikamuokkaus

en: Quick&nbsp;Edit
fi: Pikamuokkaus

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
fi: R luokitellut gravatarit voivat sisältää esimerkiksi kirosanoja, väkivaltaa, alastomuutta tai kuvia huumeiden käytöstä.

en: REST API infrastructure
fi: REST API -infrastruktuuri

en: RSS Address
fi: RSS-osoite:

en: RTL Language Support
fi: RTL-kielituki

en: RTL Stylesheet
fi: RTL-tyyliohje

en: Random
fi: Satunnainen

en: Rating
fi: Luokittelu:

en: Re-install Now
fi: Asenna uudelleen nyt

en: Reading
fi: Lukeminen

en: Reading Settings
fi: Lukemisen asetukset

en: Reattached %d attachment. | Reattached %d attachments.
fi[0]: Uudelleen liitettiin %d liite.
fi[1]: Uudelleen liitettiin %d liitettä.

en: Recent Rockstars
fi: Tuoreet tähdet

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Hiljattain käytössä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Hiljattain käytössä <span class="count">(%s)</span>

en: Recently Published
fi: Hiljattain julkaistu

en: Red
fi: Punainen

en: Relationship
fi: Linkkisuhde (XFN)

en: Release Lead
fi: Julkaisuvastaava

en: Released: %d.
fi: Julkaistu: %d.

en: Remember to click Update Media to save metadata entered or changed.
fi: Muista napsauttaa Päivitä mediatiedosto tallentaaksesi uuden tai muuttuneen metadatan.

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
fi: Muista napsauttaa Lisää uusi käyttäjä -painiketta sivun alareunassa, kun olet valmis.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
fi: Muista napsauttaa Päivitä käyttäjätiedot -painiketta kun olet valmis.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
fi: Muista, kerran poistettua sivustoa ei saa enää takaisin käyttöön.

en: Remove Background Image
fi: Poista taustakuva

en: Remove Header Image
fi: Poista otsakekuva

en: Remove Image
fi: Poista kuva

en: Remove Users from Site
fi: Poista käyttäjät sivustolta

en: Remove allows you to remove a user from your site. It does not delete their content. You can also remove multiple users at once by using Bulk Actions.
fi: Poista-toiminto mahdollistaa käyttäjän poistamisen sivustolta. Se ei poista kyseisen käyttäjän sisältöjä. Voit poistaa useampia käyttäjiä kerralla massatoiminnot-valikon kautta.

en: Removing and Reusing
fi: Poistaminen ja uudelleenkäyttäminen

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
fi: Poistetaan lisäosan vanhaa versiota&#8230;

en: Removing the old version of the theme&#8230;
fi: Poistetaan teeman vanhaa versiota&#8230;

en: Repair Database
fi: Korjaa tietokanta

en: Repair and Optimize Database
fi: Korjaa ja optimoi tietokanta

en: Repairs complete. Please remove the following line from wp-config.php to prevent this page from being used by unauthorized users.
fi: Korjaukset on tehty. Poista seuraava rivi wp-config.php-tiedostosta, ettei kuka tahansa pääse tälle sivulle.

en: Repeat
fi: Toisto

en: Repeat New Password
fi: Toista uusi salasana

en: Repeat Password
fi: Toista salasana

en: Reply to Comment
fi: Vastaa kommenttiin

en: Reply to this comment
fi: Vastaa tähän kommenttiin

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
fi: Vaaditut kentät on merkitty; muut ovat vapaaehtoisia. Profiilitiedot näkyvät teemassasi vain jos se on varta vasten niin suunniteltu.

en: Requires %1$s in %2$s file.
fi: Edellyttää %1$s-vakion %2$s tiedostossa.

en: Requires WordPress Version:
fi: Vaatii WordPressin version:

en: Reset Image
fi: Nollaa kuva

en: Responsive Layout
fi: Mukautuva ulkoasu

en: Responsive images
fi: Mukautuvat eli responsiiviset kuvat

en: Restore
fi: Palauta

en: Restore Original Header Image
fi: Palauta alkuperäinen otsakekuva

en: Restore Original Image
fi: Palauta alkuperäinen kuva

en: Restore This Autosave
fi: Palauta tämä automaattisesti tallennettu versio

en: Restore This Revision
fi: Palauta tämä versio

en: Restore image
fi: Palauta kuva

en: Restore the backup.
fi: Palauta varmuuskopio.

en: Restore this item from the Trash
fi: Palauta tämä kohde roskakorista

en: Retro (Generated)
fi: Retro (Luodaan sähköpostiosoitteen perusteella)

en: Return to Dashboard
fi: Palaa ohjausnäkymään

en: Return to Dashboard &rarr; Updates
fi: Palaa sivulle Ohjausnäkymä &rarr; Päivitykset

en: Return to Importers
fi: Takaisin tuontityökaluihin

en: Return to Plugin Installer
fi: Palaa lisäosien asennussivulle

en: Return to Plugins page
fi: Palaa Lisäosat-sivulle

en: Return to Theme Installer
fi: Palaa teemojen asennustyökaluun

en: Return to Themes page
fi: Palaa Teemat-sivulle

en: Return to Updates
fi: Palaa päivitykset -kohtaan

en: Return to WordPress Updates page
fi: Palaa Päivitä WordPress -sivulle

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
fi: Vaihda <strong>selaimen omaan tiedostonsiirtoon</strong> napsauttamalla alla olevaa linkkiä.

en: Revision by %s
fi: Versio: %s

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
fi: Versiot ovat artikkelista tai sivusta tallennettuja kopioita, joita luodaan säännöllisesti sitä mukaa kuin päivität sisältöä. Poistettu sisältö näkyy vasemmalla punaisella merkittynä. Lisätty teksti näkyy oikealla vihreällä merkittynä.

en: Revisions: %s
fi: Versioita: %s

en: Right Now
fi: Sivuillasi nyt

en: Right Sidebar
fi: Oikea sivupalkki

en: Role
fi: Rooli

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
fi: Virhe päivityksen palauttamisessa: [%1$s] %2$s

en: Rotate clockwise
fi: Kierrä myötäpäivään

en: Rotate counter-clockwise
fi: Kierrä vastapäivään

en: Run the install
fi: Asenna WordPress

en: SSH2 hostname is required
fi: SSH2-palvelimen nimi vaadittu

en: SSH2 password is required
fi: SSH2-salasana vaadittu

en: SSH2 username is required
fi: SSH2-käyttäjänimi vaadittu

en: SUCCESS: %s
fi: OK: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
fi: OK: WordPress päivitettiin onnistuneesti versioon %s

en: Sample Page
fi: Esimerkkisivu

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save Menu
fi: Tallenna valikko

en: Save Widget
fi: Tallenna vimpain

en: Save all changes
fi: Tallenna kaikki muutokset

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
fi: Sivun tallennus estettiin: %s muokkaa sivua parhaillaan.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
fi: Artikkelin tallennus estettiin: %s muokkaa artikkelia parhaillaan.

en: Saving revision&hellip;
fi: Tallennetaan versiota&hellip;

en: Saving&hellip;
fi: Tallennetaan&hellip;

en: Scale
fi: Skaalaa

en: Scale Image
fi: Skaalaa kuvaa

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
fi: Skaalaa kuvat isoimpaan %1$skuva-asetuksissa%2$s määriteltyyn kokoon (%3$d &times; %4$d).

en: Scan
fi: Skannaa

en: Scan site for content
fi: Skannaa sivu

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
fi: Ajasta: <b>%1$s</b>

en: Scheduled
fi: Odottaa julkaisua

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
fi: Ajastettu: <b>%1$s</b>

en: Screen Content
fi: Näytön sisältö

en: Screen Display
fi: Näyttöasetukset

en: Screen Options
fi: Näyttöasetukset

en: Screen Options Tab
fi: Näyttöasetukset-välilehti

en: Search Comments
fi: Etsi kommentteja

en: Search Engine Visibility
fi: Hakukonenäkyvyys

en: Search Engines Discouraged
fi: Hakukoneet kielletty

en: Search Form
fi: Hakulomake

en: Search Installed Plugins
fi: Hae asennettuja lisäosia

en: Search Installed Themes
fi: Hae asennettuja teemoja

en: Search Links
fi: Etsi linkkejä

en: Search Plugins
fi: Etsi lisäosia

en: Search Results
fi: Hakutulokset

en: Search Sites
fi: Etsi sivustoja

en: Search Themes
fi: Etsi teemoja

en: Search Users
fi: Etsi käyttäjiä

en: Search by author
fi: Hae tekijää

en: Search by keyword
fi: Hae avainsanalla

en: Search by tag
fi: Hae avainsanalla

en: Search categories
fi: Etsi kategorioista

en: Search categories by name
fi: Etsi kategorioita nimen perusteella

en: Search for themes by keyword.
fi: Hae teemoja avainsanalla.

en: Search installed themes...
fi: Hae asennettuja teemoja...

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
fi: Tulokset haulle &#8221;%s&#8221;

en: Search themes...
fi: Etsi teemoja

en: Seasonal
fi: Kausittainen

en: Security Release
fi: Tietoturvapäivitys

en: Security Releases
fi: Tietoturvapäivitykset

en: Select %s
fi: Valitse %s

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select a Menu
fi: Valitse valikko

en: Select a menu to edit:
fi: Valitse muokattava valikko:

en: Select a user
fi: Valitse käyttäjä

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
fi: Valitse tälle vimpaimelle sivupalkki ja vimpaimen sijainti palkin sisällä.

en: Select bulk action
fi: Valitse massatoiminto

en: Select comment
fi: Valitse kommentti

en: Select plugin to edit:
fi: Muokattava lisäosa:

en: Select theme to edit:
fi: Muokattava teema:

en: Selected menus have been successfully deleted.
fi: Valitut valikot on poistettu onnistuneesti.

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
fi: Valitut lisäosat <strong>otettu käyttöön</strong>.

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
fi: Valitut lisäosat <strong>poistettu käytöstä</strong>.

en: Selection:
fi: Valinta:

en: Send Trackbacks
fi: Lähetä paluuviitteet

en: Send User Notification
fi: Lähetä käyttäjälle ilmoitus

en: Send the new user an email about their account.
fi: Lähetä uudelle käyttäjälle sähköpostilla tietoa hänen tilistään.

en: Send trackbacks to:
fi: Lähetä paluuviitteet:

en: Separate multiple URLs with spaces
fi: Erota URL-osoitteet välilyönneillä

en: Server Address
fi: Palvelimen osoite

en: Sessions
fi: Istunnot

en: Set as background
fi: Käytä taustakuvana

en: Set as header
fi: Käytä otsakekuvana

en: Settings saved and theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
fi: Asetukset on tallennettu ja teema aktivoitu. <a href="%s">Vieraile sivustollasi</a>

en: Settings saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Setup your database connection
fi: Tietokannan tiedot

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
fi: Monet osiot tässä näkymässä sisältävät asetuksia siihen, miten sisältö julkaistaan. Näihin kuuluvat:

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
fi: Kerro muutamalla sanalla itsestäsi. (Näkyy mahdollisesti muille)

en: Show Avatars
fi: Näytä Avatar-kuvat

en: Show Details
fi: Näytä tiedot

en: Show Toolbar when viewing site
fi: Näytä työkalupalkki kun tarkastelet sivustoa

en: Show comments
fi: Näytä kommentit

en: Show header text with your image.
fi: Näytä otsikkoteksti.

en: Show hidden updates
fi: Näytä piilotetut päivitykset

en: Show more details
fi: Näytä lisätietoja

en: Show next theme
fi: Näytä seuraava teema

en: Show post options
fi: Näytä artikkelin valinnat

en: Show previous theme
fi: Näytä edellinen teema

en: Silver
fi: Hopea

en: Single Post
fi: Yksittäinen artikkeli

en: Site Language
fi: Sivuston kieli

en: Site Upload Space Quota
fi: Sivuston latauskiintiö

en: Site Visibility
fi: Sivuston näkyvyys

en: Site: %s
fi: Sivusto: %s

en: Size in megabytes
fi: Koko megatavuina

en: Skip Confirmation Email
fi: Ohita vahvistusviesti

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
fi: Älä rajaa, julkaise kuva sellaisenaan

en: Skip to main content
fi: Siirry pääsisältöön

en: Slug
fi: Polkutunnus

en: Some database problems could not be repaired. Please copy-and-paste the following list of errors to the <a href="%s">WordPress support forums</a> to get additional assistance.
fi: Joitakin tietokantaongelmia ei voitu korjata. Kopioi ja liitä seuraava virhelista <a href="%s">WordPress-tukifoorumeille</a> lisäavun saamiseksi.

en: Some of your translations need updating. Sit tight for a few more seconds while we update them as well.
fi: Joihinkin käännöksistä on saatavilla päivitys. Malta vielä muutama sekunti niin päivitämme nekin.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you&#8217;d like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
fi: Jotkin teemat tuovat mukanaan ylimääräisiä otsakekuvia. Jos näet useamman kuvan, voit valita yhden mistä pidät ja painaa &#8220;Tallenna muutokset&#8221; -nappia.

en: Someone
fi: Joku

en: Sorry, I need a wp-config-sample.php file to work from. Please re-upload this file to your WordPress installation.
fi: Tarvitsen wp-config-sample.php -tiedoston lähtökohdaksi. Siirrä tämä tiedosto uudelleen WordPressin asennuskansioosi.

en: Sorry, but I can&#8217;t write the %s file.
fi: Valitettavasti tiedostoon %s kirjoittaminen ei onnistunut.

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
fi: Jokin meni pieleen. Pyytämääsi vertailua ei voitu tehdä.

en: Sorry, that isn&#8217;t a valid email address. Email addresses look like <code>username@example.com</code>.
fi: Sähköpostiosoite on virheellinen. Sähköpostiosoitteet ovat muotoa <code>tunnus@example.com</code>.

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
fi: Valitettavasti tämä tiedostomuoto ei ole sallittu turvallisuussyistä.

en: Sorry, you have used all of your storage quota of %s MB.
fi: Sivustosi tilakiintiö (%s) on täynnä.

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
fi: Sivustosi tilakiintiö on täynnä. Poista tiedostoja ennen kuin siirrät uusia.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
fi: Kommentointi on sallittu vain sisäänkirjautumisen jälkeen.

en: Sorry, you must delete files before you can upload any more.
fi: Tiedostoja on poistettava ennen kuin voit ladata lisää.

en: Sort Order:
fi: Järjestys:

en: Specified file failed upload test.
fi: Annettu tiedosto ei ole siirretty tiedosto.

en: Standard Editor
fi: Oletusmuokkain

en: Standard time begins on: %s.
fi: Talviaika alkaa %s.

en: Start date:
fi: Alkupäivämäärä:

en: Status
fi: Tila

en: Status:
fi: Tila:

en: Stick this post to the front page
fi: Kiinnitä tämä artikkeli etusivulle

en: Sticky
fi: Kiinnitetty

en: Sticky Post
fi: Kiinnitetty

en: Storage Space
fi: Tallennustila

en: Store uploads in this folder
fi: Tallenna siirretyt tiedostot tähän kansioon:

en: Sub-directories
fi: Alihakemistot

en: Sub-directory Install
fi: Alihakemistoasennus

en: Sub-domain Install
fi: Alihakemistoasennus

en: Sub-domains
fi: Alidomainit

en: Subdirectory networks may not be fully compatible with custom wp-content directories.
fi: Alidomainverkot eivät ehkä ole täysin yhteensopivia mukautettujen wp-content-hakemistojen kanssa.

en: Subject
fi: Aihe

en: Submit Reply
fi: Lähetä vastaus

en: Submit for Review
fi: Lähetä tarkastettavaksi

en: Submitted on
fi: Lähetetty

en: Submitted on: %s
fi: Lähetetty: %s

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
fi: Tilaajat voivat lukea kommentteja/kommentoida/tilata uutiskirjeitä jne, mutta eivät voi tuottaa varsinaista sisältöä sivustolle.

en: Success!
fi: Onnistui!

en: Successful database connection
fi: Tietokantayhteys onnistui

en: Successfully installed the parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>.
fi: Isäntäteema <strong>%1$s %2$s</strong> on onnistuneesti asennettu.

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
fi: Lisäosa <strong>%s %s</strong> asennettu onnistuneesti.

en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
fi: Teema <strong>%1$s %2$s</strong> asennettiin onnistuneesti.

en: Successfully optimized the %s table.
fi: Taulu %s optimoitu onnistuneesti.

en: Successfully repaired the %s table.
fi: Taulu %s korjattu onnistuneesti.

en: Suggested height is <strong>%1$d pixels</strong>.
fi: Suositeltu korkeus on <strong>%1$d pikseliä</strong>.

en: Suggested media
fi: Ehdotetut mediatiedostot

en: Suggested width is <strong>%1$d pixels</strong>.
fi: Suositeltu leveys on <strong>%1$d pikseliä</strong>.

en: Summary
fi: Poiminta

en: Super Admin
fi: Järjestelmänvalvoja

en: Super Admin <span class="count">(%s)</span> | Super Admins <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Verkon ylläpitäjä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Verkon ylläpitäjiä <span class="count">(%s)</span>

en: Super admin privileges cannot be removed because this user has the network admin email.
fi: Järjestelmänvalvojan oikeuksia ei voida poistaa, koska tällä käyttäjällä on verkon ylläpitäjän sähköpostiosoite.

en: Syndication feeds show the most recent
fi: Uutissyötteet näyttävät enintään uusimmat

en: Table Prefix
fi: Tietokantataulujen etuliite

en: Table prefix (if you want to run more than one WordPress in a single database)
fi: Tietokantataulujen etuliite (jos haluat asentaa samaan tietokantaan useamman WordPress-sivuston)

en: Tag Template
fi: Avainsana-sivupohja

en: Tag added.
fi: Avainsana lisätty.

en: Tag base
fi: Avainsanojen peruskansio

en: Tag deleted.
fi: Avainsana poistettu.

en: Tag not added.
fi: Avainsanaa ei lisätty.

en: Tag not updated.
fi: Avainsanaa ei päivitetty.

en: Tag updated.
fi: Avainsana päivitetty.

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
fi: Avainsanat voidaan muuntaa valikoivasti kategorioiksi käyttämällä <a href="%s">Avainsanat kategorioiksi -muunninta</a>.

en: Tags deleted.
fi: Avainsanat poistettiin.

en: Tags:
fi: Avainsanat:

en: Take over
fi: Ota ohjat

en: Tan
fi: Vaaleanruskea

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
fi: Vie hiiren kursori minkä tahansa teeman päälle ja napsauta Esikatsele-painiketta nähdäksesi kyseisen teeman esikatselutilassa, jossa voit myös muokata sen asetuksia. Löydät esikatselu-linkin myös teeman tietojen alaosasta. Mitä tahansa asennettua teemaa voidaan esikatsella ja muokata tällä tavoin.

en: Target
fi: Kohde

en: Templates
fi: Sivupohjat

en: Term meta
fi: Termien lisäkentät

en: Term, comment, and network objects
fi: Termi-, kommentti- ja verkko-luokat

en: Terms now support metadata, just like posts. See %1$s, %2$s, and %3$s for more information.
fi: Termit tukevat nyt lisäkenttiä, aivan kuten artikkelitkin. Katso lisätietoja funktioiden %1$s, %2$s ja %3$s dokumentaatiosta.

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Thank you for Updating! Please visit the <a href="%s">Upgrade Network</a> page to update all your sites.
fi: Kiitos kun päivitit! Siirry <a href="%s">päivitä verkosto</a> -sivulle kaikkien sivustojen päivittämiseksi.

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
fi: Kiitos <a href="%s">WordPressin</a> käytöstä.

en: Thank you for updating! WordPress %s makes your site more connected and responsive.
fi: Kiitos kun päivitit! WordPress %s:n ansiosta sivustosi on mukautuvampi ja paremmin yhteydessä ulkomaailmaan.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
fi: Sivustosi on poistettu. %s kiittää, ja nähtään taas!

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
fi: Kiitos. Tarkista vahvistusviesti sähköpostistasi. Sivustoasi ei poisteta ennen kuin olet napsauttanut viestissä olevaa vahvistuslinkkiä.

en: That user is already a member of this site.
fi: Tämä käyttäjä on jo tämän sivuston jäsen.

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
fi: Asetusryhmä "%s" on poistettu. Käytä toista asetusryhmää.

en: The %1$s plugin header is deprecated. Use %2$s instead.
fi: Lisäosan otsaketta %1$s ei enää tueta. Käytä otsaketta %2$s.

en: The %1$s table is not okay. It is reporting the following error: %2$s. WordPress will attempt to repair this table&hellip;
fi: Taulu %1$s ei ole kunnossa. Se antaa seuraavan virheilmoituksen: %2$s. WordPress yrittää korjata tämän taulun&hellip;

en: The %s constant in your %s file is no longer needed.
fi: Vakiota %s ei enää tarvita %s-tiedostossa.

en: The %s setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See https://codex.wordpress.org/Settings_API
fi: Asetusta %s ei ole rekisteröity, eikä sitä tueta. Katso https://codex.wordpress.org/Settings_API

en: The %s stylesheet doesn&#8217;t contain a valid theme header.
fi: Teeman %s-tyylitiedosto ei sisällä oikeanlaista teemaotsaketta.

en: The %s table is already optimized.
fi: Taulu %s on jo optimoitu.

en: The %s table is okay.
fi: Taulu %s on kunnossa.

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
fi: &#8220;Polkutunnus&#8221; on URL-ystävällinen versio avainsanan tai kategorian nimestä. Se koostuu tavallisesti pienistä kirjaimista, numeroista ja väliviivoista.

en: The <a href="https://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">character encoding</a> of your site (UTF-8 is recommended)
fi: Sivustosi käyttämä <a href="https://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">merkistö</a>  (Suositus: UTF-8)

en: The <strong>%s</strong> importer is invalid or is not installed.
fi: Tuontityökalu <strong>%s</strong> on rikki tai sitä ei ole asennettu.

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
fi: Saatavilla olevat vimpaimet sisältävät kaikki vimpaimet jotka ovat käytettävissäsi. Kun raahaat vimpaimen sivupalkkiin, se avautuu ja antaa sinun muokata sen asetuksia. Kun olet tyytyväinen asetuksiin, klikkaa Tallenna-painiketta ja vimpain näkyy sivustollasi. Klikkaamalla Poista-painiketta voit poistaa vimpaimen.

en: The Categories and Tags Converter link on this screen will take you to the Import screen, where that Converter is one of the plugins you can install. Once that plugin is installed, the Activate Plugin &amp; Run Importer link will take you to a screen where you can choose to convert tags into categories or vice versa.
fi: Kategoriat avainsanoiksi -muunnin linkki vie sinut Tuo-näkymään, jossa voit asentaa kyseisen lisäosan. Kun lisäosa on asennettu Ota lisäosa käyttöön &amp; käynnistä tuontityökalu -linkki vie sinut näkymään, jossa voit valita muutetaanko avainsanat kategorioiksi vai toisinpäin.

en: The Customizer allows you to preview changes to your site before publishing them. You can also navigate to different pages on your site to preview them.
fi: Mukautin mahdollistaa muutosten esikatselun ennen niiden julkaisua. Voit myös esikatsella sivustosi muita sivuja siirtymällä niihin.

en: The Documentation menu below the editor lists the PHP functions recognized in the plugin file. Clicking Look Up takes you to a web page about that particular function.
fi: Dokumentaatio-valikko muokkaimen alapuolella listaa PHP-funktiot, jotka lisäosasta on tunnistettu. Näytä dokumentaatio vie sinut verkkosivulle, jossa kerrotaan lisää funktiosta.

en: The Optional fields let you customize the &#8220;category&#8221; and &#8220;tag&#8221; base names that will appear in archive URLs. For example, the page listing all posts in the &#8220;Uncategorized&#8221; category could be <code>/topics/uncategorized</code> instead of <code>/category/uncategorized</code>.
fi: Valinnaisissa kentissä voit muokata &#8220;kategorian&#8221; ja &#8220;avainsanan&#8221; nimiä, jotka näkyvät arkiston URL-osoitteissa. Esimerkiksi sivulla, jolla luetellaan kaikki artikkelit &#8220;Ei kategoriaa&#8221; -kategoriassa voisi olla oletusarvon <code>/kategoria/yleinen</code> sijaan <code>/aihe/yleinen</code>.

en: The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Line breaks will be converted to paragraphs automatically.
fi: Tekstimoodi tukee HTML-tageja. Peräkkäiset rivinvaihdot muutetaan tekstikappaleiksi automaattisesti.

en: The Walker class named %s does not exist.
fi: Walker-luokkaa %s ei ole olemassa.

en: The WordPress Team
fi: WordPress-tiimi

en: The WordPress URL and the Site URL can be the same (example.com) or different; for example, having the WordPress core files (example.com/wordpress) in a subdirectory instead of the root directory.
fi: WordPressin osoite ja sivuston osoite voivat olla samat (kuten example.com) tai eri, kun esimerkiksi WordPressin tiedostot (example.com/wordpress) ovat alihakemistossa juurihakemiston sijaan.

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
fi: WordPress-tiimi on valmis auttamaan sinua. Lähetä tämä sähköposti osoitteeseen %s, ja tiimi auttaa sinua varmistamaan, että sivustosi toimii.

en: The active theme is broken. Reverting to the default theme.
fi: Aktivoitu teema on rikkinäinen. Palataan takaisin oletusteemaan.

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
fi: Kuvasuhde on kuvan leveyden ja korkeuden suhde. Voit säilyttää kuvasuhteen pitämällä Shift-painiketta pohjassa samalla kun muutat kuvan kokoa. Voit myös syöttää haluamasi kuvasuhteen, esim. 1:1 (neliö), 4:3, 16:9 jne.

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
fi: Selaimeesi tallennettu varmuuskopio poikkeaa alla olevasta versiosta.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you don&#8217;t use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
fi: Linkin nimen, osoitteen ja kuvauksen laatikkoja ei voi liikuttaa. Muita laatikoita voidaan siirtää raahaamalla ja pudottamalla. Voit myös piilottaa laatikoita, joita et käytä Näyttöasetukset-välilehdessä tai pienentää laatikoita klikkaamalla sen otsikkopalkkia.

en: The boxes on your Dashboard screen are:
fi: Ohjausnäkymässäsi olevat laatikot ovat:

en: The checksum of the file (%1$s) does not match the expected checksum value (%2$s).
fi: Tiedoston (%1$s) tarkistussumma ei vastaa odotettua tarkistussumman arvoa (%2$s).

en: The constant DO_NOT_UPGRADE_GLOBAL_TABLES cannot be defined when creating a network.
fi: Vakio DO_NOT_UPGRADE_GLOBAL_TABLES ei voi olla määriteltynä kun verkkoa luodaan.

en: The constant DO_NOT_UPGRADE_GLOBAL_TABLES cannot be defined when installing WordPress.
fi: Vakio DO_NOT_UPGRADE_GLOBAL_TABLES ei voi olla määritelty kun WordPressiä asennetaan.

en: The current theme does not support a flexible sized header image.
fi: Nykyinen teema ei tue joustavankokoista otsakekuvaa.

en: The current theme does not support uploading a custom header image.
fi: Nykyinen teema ei tue räätälöidyn otsakekuvan lataamista.

en: The current theme is displayed highlighted as the first theme.
fi: Käytössä oleva teema on korostettu ja näytetään ensimmäisenä.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
fi: Käyttämälläsi tunnuksella on oltava käyttäjien muokkausoikeus.

en: The database update process may take a little while, so please be patient.
fi: Päivitys voi viedä hetken, ole kärsivällinen.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
fi: Tämä kuvaus ei ole oletusarvoisesti näkyvissä; jotkut teemat saattavat silti näyttää sen.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
fi: Tämän ruudun kentät määrittelevät joitain perusasioita sivustosi asennuksesta.

en: The file 'wp-config.php' already exists one level above your WordPress installation. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
fi: Tiedosto 'wp-config.php' on jo olemassa ylemmässä hakemistossa. Jos haluat nollata tiedoston sisältämät asetukset, poista se ensin. Voit sitten yrittää <a href='%s'>asennusta uudelleen</a>

en: The file 'wp-config.php' already exists. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
fi: Asetustiedosto 'wp-config.php' on jo olemassa. Jos haluat nollata tiedoston sisältämät asetukset, poista se ensin. Voit sitten yrittää <a href='%s'>asennusta uudelleen</a>.

en: The following plugins failed to update:
fi: Seuraavien lisäosien päivitys ei onnistunut:

en: The following plugins have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Plugins&#8221;.
fi: Seuraavista lisäosista on päivitys saatavilla. Merkitse ne jotka haluat päivittää ja napsauta &quot;Päivitä lisäosat&quot;.

en: The following plugins were successfully updated:
fi: Seuraavat lisäosat päivitettiin onnistuneesti:

en: The following themes are installed but incomplete. Themes must have a stylesheet and a template.
fi: Seuraavat teemat ovat asennettu, mutta ne ovat puutteellisia. Teemoilla täytyy olla tyylitiedosto ja ainakin yksi sivupohja.

en: The following themes failed to update:
fi: Seuraavien teemojen päivitys ei onnistunut:

en: The following themes have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Themes&#8221;.
fi: Seuraavilla teemoilla on uusia versioita saatavilla. Valitse ne jotka haluat päivittää ja napsauta &#8221;Päivitä Teemat&#8221;.

en: The following themes were successfully updated:
fi: Seuraavat teemat päivitettiin onnistuneesti:

en: The following translations failed to update:
fi: Seuraavien käännösten päivitys ei onnistunut:

en: The following translations were successfully updated:
fi: Seuraavat käännökset päivitettiin onnistuneesti:

en: The ftp PHP extension is not available
fi: Ftp PHP -laajennosta ei ole

en: The grid view for the Media Library requires JavaScript. <a href="upload.php?mode=list">Switch to the list view</a>.
fi: Ruudukkonäkymä edellyttää JavaScriptiä. <a href="upload.php?mode=list">Vaihda listanäkymään</a>.

en: The installer attempted to contact a random hostname (%s) on your domain.
fi: Asennusohjelma yritti ottaa yhteyden sattumanvaraiseen osoitteeseen (%s) sinun verkkotunnuksellasi.

en: The internet address of your network will be %s.
fi: Verkkosi internet-osoite tulee olemaan %s.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
fi: Kohdetta, jota yrität siirtää roskakoriin ei ole enää olemassa.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
fi: Kohdetta, jota yrität palauttaa roskakorista ei ole enää olemassa.

en: The language pack is missing either the %1$s or %2$s files.
fi: Kielipaketista puuttuvat joko %1$s- tai %2$s-tiedostot.

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
fi: Vasemmalla oleva navigointipalsta tarjoaa linkit kaikkiin WordPressin hallintanäyttöihin, joiden alasivut tulevat näkyviin, kun viet hiiren linkkien päälle. Voit pienentää valikon napsauttamalla alimmaista Piilota valikko -linkkiä.

en: The main site in a sub-directory install will need to use a modified permalink structure, potentially breaking existing links.
fi: Alihakemistoasennuksessa olevan pääsivuston pitää käyttää muokattua osoiterakennetta, ja se potentiaalisesti rikkoo olemassa olevat linkit.

en: The menu has been successfully deleted.
fi: Valikko poistettiin onnistuneesti.

en: The menu item has been successfully deleted.
fi: Valikkokohde on poistettu onnistuneesti.

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
fi: Näytön yläosassa olevasta valikkojen hallintalaatikosta valitaan mikä valikko avataan alla olevaan muokkaimeen.

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
fi: 'Muut' -asetusryhmä on poistettu. Käytä jotain muuta ryhmää.

en: The name is how it appears on your site.
fi: Kirjoitusmuoto sivustolla.

en: The name of the database you want to run WP in.
fi: Sen tietokannan nimi, johon haluat asentaa WP:n.

en: The network already exists.
fi: Tämä verkko on jo olemassa.

en: The original configuration steps are shown here for reference.
fi: Alkuperäiset asetustoimenpiteet näytetään tässä tiedoksi.

en: The package contains no files.
fi: Paketti ei sisällä tiedostoja.

en: The package could not be installed.
fi: Pakettia ei voitu asentaa.

en: The parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>, is currently installed.
fi: Isäntäteema <strong>%1$s %2$s</strong> on asennettu.

en: The password you chose during the install.
fi: Asennuksen yhteydessä valitsemasi salasana.

en: The plugin %1$s has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %2$s
fi: Lisäosa %1$s on <strong>poistettu käytöstä</strong>, koska se aiheutti virhetilanteen: %2$s

en: The plugin contains no files.
fi: Lisäosassa ei ole tiedostoja.

en: The plugin does not have a valid header.
fi: Lisäosan otsaketiedot ovat virheelliset.

en: The plugin generated %d characters of <strong>unexpected output</strong> during activation. If you notice &#8220;headers already sent&#8221; messages, problems with syndication feeds or other issues, try deactivating or removing this plugin.
fi: Lisäosa loi %d <strong>odottamatonta</strong> merkkiä käyttöönoton yhteydessä. Jos havaitset &#8220;headers already sent&#8221; viestejä, ongelmia syötteiden kanssa tai muita ongelmia ota  lisäosa pois käytöstä tai poista se.

en: The plugin generated unexpected output.
fi: Lisäosa tulosti jotain odottamatonta.

en: The plugin is at the latest version.
fi: Käytät lisäosan viimeisintä versiota.

en: The primary site you chose does not exist.
fi: Valitsemaasi ensisijaista sivustoa ei ole olemassa.

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
fi: Tietosuoja-asetusryhmä on poistettu. Käytä toista asetusryhmää.

en: The search for installed themes will search for terms in their name, description, author, or tag.
fi: Asennettujen teemojen haku hakee termejä nimen, kuvauksen, tekijän tai avainsanan perusteella.

en: The selected plugin has been <strong>deleted</strong>.
fi: Valittu lisäosa on <strong>poistettu</strong>.

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
fi: Valitut lisäosat <strong>poistettu</strong>.

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
fi: Alla listatut koot määrittävät kuvien maksimikoot pikseleinä, kun kuvia lisätään mediakirjastoon.

en: The ssh2 PHP extension is available, however, we require the PHP5 function <code>stream_get_contents()</code>
fi: Tarvittava ssh2 PHP -laajennus on käytettävissä, mutta tarvitsemme vielä PHP5-funktion  <code>stream_get_contents()</code>

en: The ssh2 PHP extension is not available
fi: ssh2 PHP -laajennosta ei ole saatavilla

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Save &amp; Activate button above the menu.
fi: Esikatseltava teema on täysin vuorovaikutteinen: voit selata sivustollasi olevia sivuja nähdäksesi miten teema näyttää artikkelit, arkistot ja muut sivupohjat. Saatavilla olevat asetukset saattavat vaihdella teemasta toiseen. Hyväksy uudet asetukset ja ota teema käyttöön kerralla napsauttamalla Tallenna ja ota käyttöön -painiketta valikon yläpuolella.

en: The theme contains no files.
fi: Teemassa ei ole yhtään tiedostoa.

en: The theme is at the latest version.
fi: Käytät teeman viimeisintä versiota.

en: The theme is missing the %s file.
fi: Teemasta puuttuu %s-tiedosto.

en: The theme is missing the %s stylesheet.
fi: Teemasta puuttuu %s-tyylitiedosto.

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="https://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
fi: Tämä ilmoitus johtuu siitä, että käyttämäsi teema ei tue vimpaimien käyttöä eli siinä ei ole muokattavia sivupalkkeja. Voit lisätä teemaasi tuen vimpaimille <a href="https://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">näiden ohjeiden</a> avulla.

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
fi: Otsikon ja ison tekstikentän sijainnit ovat kiinteät, mutta kaikkia muita osioita voi siirrellä raahaamalla niitä. Osiot voi myös pienentää ja suurentaa painamalla osion otsikkokenttää. Näyttöasetukset-välilehdeltä voi piilottaa osioita (ote, lähetä paluuviitteet, lisäkentät, keskustelu, polkutunnus, kirjoittaja) tai valita yksi- tai kaksisarakkeisen ulkoasun.

en: The translation is up to date.
fi: Käännös on ajan tasalla.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
fi: Päivitystä ei voida tehdä koska WordPress %1$s edellyttää vähintään MySQL-version %2$s. Sinulla on käytössäsi  MySQL:n versio %3$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
fi: Päivitystä ei voida tehdä koska WordPress %1$s edellyttää vähintään PHP-version %2$s ja vähintään MySQL-version %3$s. Sinulla on käytössäsi  PHP:n versio %4$s and MySQL:n versio %5$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
fi: Päivitystä ei voida tehdä koska WordPress %1$s edellyttää vähintään PHP-version %2$s. Sinulla on käytössäsi PHP:n versio %3$s.

en: The update cannot be installed because we will be unable to copy some files. This is usually due to inconsistent file permissions.
fi: Päivitystä ei voitu asentaa koska emme onnistuneet kopioimaan joitakin tiedostoja. Tämä johtuu yleensä virheellisistä tiedosto-oikeuksista.

en: The update could not be unpacked
fi: Päivitystä ei voitu purkaa

en: The update of %1$s failed.
fi: Kohteen %1$s päivittäminen epäonnistui.

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
fi: Päivitys aloitettu. Tämä prosessi voi viedä jonkin aikaa joidenkin palvelinten kanssa, joten olethan kärsivällinen.

en: The uploaded file could not be moved to %s.
fi: Siirrettyä tiedostoa ei voitu tallentaa nimellä %s.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
fi: Siirretty tiedosto ylittää HTML-lomakkeessa määritellyn MAX_FILE_SIZE -tiedostokoon.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
fi: Siirretty tiedosto ylittää php.ini:ssä määritellyn upload_max_filesize -direktiivin.

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
fi: Siirretty tiedosto ei ole kelvollinen kuva. Kokeile uudelleen.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
fi: Tiedoston siirtäminen onnistui vain osittain.

en: The username you provided has invalid characters.
fi: Syöttämässäsi käyttäjätunnuksessa on merkkejä, jotka eivät kelpaa.

en: Theme
fi: Teema

en: Theme Footer
fi: Teeman alatunniste

en: Theme Functions
fi: Teeman funktiot

en: Theme Header
fi: Teeman ylätunniste

en: Theme Install
fi: Asenna teema

[ctx: Theme Installer]
en: Tag
fi: Ominaisuus

en: Theme Location
fi: Sijainti teemassa

en: Theme Options
fi: Teeman asetukset

en: Theme deleted.
fi: Teema poistettu.

en: Theme install failed.
fi: Teeman asennus epäonnistui.

en: Theme installed successfully.
fi: Teema päivitettiin onnistuneesti.

en: Theme locations
fi: Teeman sijainnit

[ctx: Theme stylesheets in theme editor]
en: Styles
fi: Tyylit

en: Theme update failed.
fi: Teeman päivitys epäonnistui.

en: Theme updated successfully.
fi: Teema päivitetty onnistuneesti.

en: Themes list
fi: Teemalistaus

en: There are no valid users selected for deletion.
fi: Valittuja käyttäjiä ei voi poistaa.

en: There are no valid users selected for removal.
fi: Yhtään kelvollista käyttäjää ei ole valittu poistettavaksi.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
fi: Osa valikkokohteista on virheellisiä. Tarkista tai poista ne.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
fi: Sivulla on tallentamattomia muutoksia. Poistutaanko silti?

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s" class="update-link">update now</a>.
fi: Uusi versio lisäosasta %1$s on saatavilla. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Näytä version %4$s lisätiedot</a> tai <a href="%5$s" class="update-link">päivitä heti</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">update now</a>.
fi: Uusi versio: %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Näytä version %4$s tiedot</a> tai <a href="%5$s">päivitä nyt</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>.
fi: Uusi versio kohteesta %1$s saatavilla. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Näytä version %4$s tiedot</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
fi: Uusi versio %1$s saatavilla. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Katso version %4$s tiedot</a>. <em>Automaattinen päivitys tälle lisäosalle ei ole mahdollinen.</em>

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
fi: Teemasta %1$s on uusi versio saatavilla. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Näytä version %4$s tiedot</a>. <em>Tätä teemaa ei voi päivittää automaattisesti.</em>

en: There is a pending change of the admin email to %1$s. <a href="%2$s">Cancel</a>
fi: Ylläpitäjän sähköpostiosoitteesta on muutospyyntö vireillä, pyydetty osoite on %1$s. <a href="%2$s">Peruuta pyyntö</a>

en: There is a pending change of your email to %1$s. <a href="%2$s">Cancel</a>
fi: Odottava sähköpostiosoitteesi muutospyyntö: %1$s. <a href="%2$s">Peruuta</a>

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
fi: Tästä artikkelista on automaattinen tallenne, joka on alla olevaa versiota uudempi. <a href="%s">Näytä automaattinen tallenne</a>

en: There is not enough free disk space to complete the update.
fi: Levytila ei riitä päivityksen suorittamiseen.

en: These plugins may be active on other sites in the network.
fi: Nämä lisäosat voivat olla aktiivisia muilla tämän verkon sivustoilla.

en: These settings may be overridden for individual articles.
fi: Nämä asetukset voi ohittaa kunkin artikkelin tiedoissa

en: These suggestions are based on the plugins you and other users have installed.
fi: Nämä suositukset perustuvat lisäosiin, jotka sekä sinulla että muilla käyttäjillä on asennettuna.

en: These unique authentication keys are also missing from your %s file.
fi: Nämä uniikit autentikointiavaimet puuttuvat myös %s-tiedostostasi.

en: This <a href="%1$s">child theme</a> requires its parent theme, %2$s.
fi: Tämä <a href="%1$s">lapsiteema</a> tarvitsee isäntäteemansa, %2$s.

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
fi: Tätä osoitetta käytetään vain ylläpidollisiin viesteihin.

en: This address is used for admin purposes. If you change this we will send you an email at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
fi: Tätä osoitetta käytetään ylläpitotarkoituksiin. Jos vaihdat sen, lähetämme uuteen osoitteeseesi viestin muutoksen vahvistamiseksi. <strong>Osoitteenvaihdos ei astu voimaan ennen kuin se on vahvistettu.</strong>

en: This category already exists.
fi: Kategoria on jo olemassa

en: This category cannot be added. Please change the name and try again.
fi: Kategoriaa ei voida lisätä. Vaihda kategorian nimi ja yritä uudelleen.

en: This child theme inherits templates from a parent theme, %s.
fi: Tämä alateema perii malleja pääteemasta %s.

en: This comment is already approved.
fi: Tämä kommentti on jo hyväksytty.

en: This comment is already in the Trash.
fi: Tämä kommentti on jo roskakorissa.

en: This comment is already marked as spam.
fi: Tämä kommentti on jo merkitty roskaviestiksi.

en: This comment is currently approved.
fi: Kommentti on hyväksytty.

en: This comment is currently in the Trash.
fi: Kommentti on roskakorissa.

en: This comment is currently marked as spam.
fi: Kommentti on merkitty roskaviestiksi.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
fi: Tämä kommentti on roskakorissa. Siirrä se pois roskakorista jos haluat muokata sitä.

en: This content is currently locked.
fi: Tämä sisältö on lukittu.

en: This file is too big. Files must be less than %1$s KB in size.
fi: Tiedosto on liian suuri. Maksimitiedostokoko on %1$s KB.

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
fi: Tämä muoto (WordPress eXtended RSS tai WXR) sisältää artikkelit, kommentit, lisäkentät, kategoriat ja avainsanat.

en: This importer is not installed. Please install importers from <a href="%s">the main site</a>.
fi: Tätä tuontityökalua ei ole asennettu. Asenna tuontityökalut <a href="%s">pääsivulta</a>.

en: This is a child theme of %s.
fi: Tämä on teeman %s lapsiteema

en: This is a file in your current parent theme.
fi: Tämä tiedosto on nykyisen pääteemasi kansioissa.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
    
    <blockquote>Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my website. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)</blockquote>
    
    ...or something like this:
    
    <blockquote>The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.</blockquote>
    
    As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
fi: Tämä on esimerkkisivu. Se eroaa artikkelista siten, että se pysyy paikallaan ja näkyy sivustosi navigointivalikossa (useimmissa teemoissa). Useimmat aloittavat Tietoja-sivulla, joka esittelee sivuston kirjoittajan mahdollisille lukijoille, esimerkiksi näin:
    
    <blockquote>Moro! Päivisin jaan postia, iltaisin olen menestyvä stand-up-koomikko. Tämä on minun blogini! Asun Tampereella kissani kanssa ja tykkään Sihi-juomasta.</blockquote>
    
    ...tai jotain tällaista:
    
    <blockquote>XYZ Härpäkeyritys Oy perustettiin vuonna 1971 ja on siitä lähtien ollut maan merkittävin härpäkkeiden toimittaja. Kotipaikkamme on Ankkalinna ja työllistämme yli 3000 ihmistä.</blockquote>
    
    Olet uusi WordPress-käyttäjä, joten kipaisepa <a href="%s">hallintanäkymääsi</a> poistamaan tai muokkaamaan tätä sivua, ja luomaan uusia sivuja. Pidä hauskaa!

en: This is not just a plugin, it symbolizes the hope and enthusiasm of an entire generation summed up in two words sung most famously by Louis Armstrong: Hello, Dolly. When activated you will randomly see a lyric from <cite>Hello, Dolly</cite> in the upper right of your admin screen on every page.
fi: Louis Armstrongin lauluun <cite>Hello, Dolly</cite> kiteytyy kokonaisen sukupolven toivo ja into. Lisäosan aktivointi tulostaa laulusta satunnaisen rivin hallintapaneeliin yläkulmaan.

en: This item has already been deleted.
fi: Tämä kohde on jo poistettu.

en: This localized version contains both the translation and various other localization fixes. You can skip upgrading if you want to keep your current translation.
fi: Tämä lokalisoitu versio sisältää sekä käännöksen että muita aluekohtaisia korjauksia. Voit ohittaa päivityksen, jos haluat pitää nykyisen käännöksen.

en: This means your site may be offline or broken. Don't panic; this can be fixed.
fi: Tämä tarkoittaa, että sivustosi saattaa olla poissa verkosta tai rikki. Ei paniikkia: tilanne voidaan korjata.

en: This password will not be stored on the server.
fi: Salasanaa ei tallenneta palvelimelle.

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
fi: Tämä lisäosa on poistettu käytöstä, sillä tekemäsi muutokset aiheuttivat <strong>virhetilanteen</strong>.

en: This plugin is already installed and is up to date
fi: Lisäosa on jo asennettu ja päivitetty.

en: This plugin may be active on other sites in the network.
fi: Tämä lisäosa voi olla aktiivinen muilla tämän verkon sivustoilla.

en: This preview is unavailable in the editor.
fi: Tämä esikatselu ei ole saatavilla.

en: This resulted in an error message: %s
fi: Tästä seurasi virheilmoitus: %s

en: This screen allows you to choose your permalink structure. You can choose from common settings or create custom URL structures.
fi: Tällä ruudulla pystyt valitsemaan kestolinkin rakenteen. Voit valita joko vakioasetukset tai luoda oman URL-rakenteen.

en: This screen allows you to edit five fields for metadata in a file within the media library.
fi: Tällä sivulla voit muokata mediakirjastossa olevan tiedoston viittä metadatakenttää.

en: This screen allows you to edit four fields for metadata in a file within the media library.
fi: Tässä näkymässä voit muokata mediakirjastossa olevan tiedoston neljää metadata-kenttää.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
fi: Tämä näkymä sisältää asetukset, jotka vaikuttavat sisältösi näyttämiseen.

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
fi: Tässä näkymässä voi asettaa kaikki teeman valikot.

en: This screen is used for managing your content revisions.
fi: Tämä sivu on tarkoitettu sisältöversioiden hallinnointiin.

en: This screen is used for managing your custom navigation menus.
fi: Tämä sivu on tarkoitettu mukautettujen valikoiden hallinnointiin.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
fi: Tätä näkymää käytetään asennettujen teemojen hallintaan. WordPress-asennukseen kuuluvien oletusteemojen lisäksi teemoja suunnittelevat ja kehittävät kolmannet osapuolet.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
fi: Tällä sivulla voit mukauttaa teemasi otsakkeen.

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
fi: Tämä ruutu listaa kaikki sivustosi olemassaolevat käyttäjät. Jokaisella käyttäjällä on yksi viidestä määritellystä roolista: Sivuston pääkäyttäjä, Päätoimittaja, Kirjoittaja, Avustaja tai Tilaaja. Muut kuin pääkäyttäjä näkevät rajoitetun määrän vaihtoehtoja hallintanäkymässään, roolistaan riippuen.

en: This screen lists links to plugins to import data from blogging/content management platforms. Choose the platform you want to import from, and click Install Now when you are prompted in the popup window. If your platform is not listed, click the link to search the plugin directory for other importer plugins to see if there is one for your platform.
fi: Tämä sivu listaa linkit lisäosiin, joilla voit tuoda sisältöä eri blogeista/sisällönhallintajärjestelmistä. Valitse haluamasi alusta ja napsauta Asenna nyt -nappia ponnahdusikkunassa. Jos käyttämääsi ohjelmistoalustaa ei ole listattu, napsauta lisäosahakemiston linkkiä. Saatat löytää tarvitsemasi lisäosan sieltä.

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
fi: Tässä näkymässä pääset käsiksi kaikkiin artikkeleihin. Voit muokata näkymää omien tarpeidesi mukaan.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they won&#8217;t all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
fi: Tämä näkymä tarjoaa monia vaihtoehtoja kommenttien ja linkkien hallinnointiin ja näyttämiseen. Vaihtoehtoja on niin paljon, etteivät niiden ohjeet mahdu tähän. :) Käytä dokumentaatiolinkkiä nähdäksesi mitä kaikkea mikäkin asetus tekee.

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the frontend or the dashboard for that site.
fi: Tämä näkymä näyttää yksittäiselle käyttäjälle kaikki verkkoon kuuluvat sivustot, joissa hän on käyttäjänä. Hän voi myös valita mikä sivustoista on hänen ensisijainen sivustonsa. Kunkin sivuston kohdalla on linkit sekä kyseisen sivuston ohjauspaneeliin että julkiseen näkymään.

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
fi: Tämä vimpainalue ei ole enää käytössä, eikä se näy missään sivustollasi. Poista alla olevat vimpaimet yksitellen poistaaksesi tämän vimpainalueen kokonaan.

en: This site is set up to install updates of future beta versions automatically.
fi: Tämä sivusto on määritelty asentamaan tulevat beta-versioiden päivitykset automaattisesti.

en: This theme has not been rated yet.
fi: Tätä teemaa ei ole vielä arvioitu.

en: This theme is already installed and is up to date
fi: Tämä teema on jo asennettu ja on ajan tasalla

en: This theme is broken.
fi: Tämä teema on rikki.

en: This theme requires a parent theme. Checking if it is installed&#8230;
fi: Tämä teema tarvitsee isäntäteeman. Tarkistetaan, onko se asennettu&#8230;

en: This timezone does not observe daylight saving time.
fi: Tällä aikavyöhykkeellä ei käytetä kesäaikaa.

en: This timezone is currently in daylight saving time.
fi: Tämä aikavyöhyke noudattaa tällä hetkellä kesäaikaa.

en: This timezone is currently in standard time.
fi: Tämä aikavyöhyke noudattaa tällä hetkellä talviaikaa.

en: This unique authentication key is also missing from your %s file.
fi: Uniikki autentikointiavain puuttuu myös %s-tiedostosta.

en: This user has super admin privileges.
fi: Tällä käyttäjällä on järjestelmänvalvojan oikeudet.

en: This widget requires JavaScript.
fi: Tämä vimpain vaatii JavaScript-tuen toimiakseen.

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
fi: Tämä näytetään, kun hiiren osoitin on linkin päällä. Teemasta riippuen kuvaus saattaa näkyä myös linkin alapuolella.

en: This will clear all items from the inactive widgets list. You will not be able to restore any customizations.
fi: Tämä poistaa kaikki kohteet poissa käytöstä olevien vimpainten listasta. Vimpaimiin tehtyjä muokkauksia ei voi sen jälkeen enää palauttaa.

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus and custom posts.
fi: Tähän kuuluvat kaikki tekemäsi artikkelit, sivut, kommentit, lisäkentät, termit, valikot ja mukautetut artikkelit.

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
fi: Tämä poistaa taustakuvan. Et pysty palauttamaan tekemiäsi mahdollisia muutoksia.

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
fi: Tämä poistaa otsakekuvan. Et pysty palauttamaan mitään tekemiäsi muokkauksia.

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
fi: Tämä palauttaa alkuperäisen taustakuvan. Et pysty palauttamaan tekemiäsi muokkauksia.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
fi: Tämä palauttaa alkuperäisen otsakekuvan. Et tämän jälkeen voi palauttaa tekemiäsi muutoksia.

en: Threaded Comments
fi: Sisäkkäiset kommentit

en: Three Columns
fi: 3 saraketta

en: Thumbnail Settings
fi: Pienoiskuvan asetukset

en: Thumbnail size
fi: Koko

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Title and Post Editor
fi: Otsikon ja artikkelin muokkain

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
fi: Aktivoi vimpain raahaamalla se vimpainalueeseen tai napsauta sitä. Poista se käytöstä raahaamalla se pois vimpainalueesta.

en: To add a custom link, <strong>expand the Custom Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
fi: Lisätäksesi linkin, <strong>avaa linkit-osio, anna URL-osoite ja linkkiteksti ja napsauta Lisää valikkoon -painiketta</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
fi: Uuden valikon lisääminen olemassa olevan sijaan onnistuu <strong>napsauttamalla &#8217;Luo uusi valikko&#8217; -linkkiä</strong>. Uusi valikko asetetaan valittuun kohtaan.

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
fi: Lisätäksesi uuden käyttäjän sivustollesi, klikkaa Lisää uusi -painiketta sivun ylälaidassa tai valitse Lisää uusi Käyttäjät-osiossa.

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
fi: Täytä lomake ja paina Lisää uusi käyttäjä -nappia lisätäksesi uusi käyttäjä sivustolle.

en: To allow use of this page to automatically repair database problems, please add the following line to your <code>wp-config.php</code> file. Once this line is added to your config, reload this page.
fi: Voit korjata tietokantaongelmia tällä sivulla. Lisää ensin seuraavat rivit <code>wp-config.php</code>-tiedostoon ja lataa sen jälkeen tämä sivu uudelleen.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s drop down.</strong> When you&#8217;re finished, <strong>click Save Changes</strong>
fi: Valikkojen asetus tapahtuu <strong>valitsemalla valikko jokaiseen kohtaa pudotusvalikosta.</strong> Kun olet valmis <strong>paina Tallenna muutokset.</strong>

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
fi: Rajaa kuva napsauttamalla sitä ja valitsemalla haluamasi alue raahaamalla.

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
fi: Voit poista mediatiedostoja klikkaamalla massatoiminnot-painiketta ruudun yläosassa. Valitse poistettavat kohteet ja napsauta poista valitut -painiketta. Peruuta valinnat -painike vie takaisin median selausnäkymään.

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
fi: Tiettyyn paikkaan asetettua valikkoa pääsee muokkaamaan <strong>napsauttamalla vieressä olevaa muokkaa-linkkiä</strong>

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the drop down and click Select</strong>
fi: Olemassa olevan valikon muokkaamiseksi, <strong>valitse pudotusvalikosta yksi ja napsauta Valitse</strong>

en: To install the theme so you can preview it with your site&#8217;s content and customize its theme options, click the "Install" button at the top of the left-hand pane. The theme files will be downloaded to your website automatically. When this is complete, the theme is now available for activation, which you can do by clicking the "Activate" link, or by navigating to your Manage Themes screen and clicking the "Live Preview" link under any installed theme&#8217;s thumbnail image.
fi: Asentaaksesi ja esikatsellaksesi teemaa paina Asenna nyt -nappia. Teeman tiedostot ladataan sivullesi automaattisesti. Kun lataus on valmis, voit aktivoida teeman painamalla Ota käyttöön tai sitten voit esikatsella menemällä Asenna teemat näkymään ja napsauttamalla Esikatsele tai teeman kuvaketta.

en: To make your installation more secure, you should also add:
fi: Tehdäksesi asennuksestasi turvallisemman, sinun tulisi lisäksi lisätä:

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
fi: Siirry versioiden välillä <strong>raahaamalla liukusäädintä vasemmalle tai oikealle</strong> tai <strong>käytä edellinen- tai seuraava-painikkeita</strong>.

en: To perform the requested action, WordPress needs to access your web server.
fi: Sinun on annettava WordPressille kirjoitusoikeudet palvelimelle suorittaaksesi pyytämäsi toimenpiteen.

en: To post to WordPress by email you must set up a secret email account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
fi: WordPress osaa julkaista artikkeleita salaisesta POP3-postilaatikosta. Kaikki vastaanotetut viestit julkaistaan, joten postilaatikon osoite on hyvä pitää erittäin salaisena. Tässä on kolme satunnaista merkkijonoa, joista voit halutessasi valita: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
fi: Valikkokohteita voi uudelleenjärjestää <strong>raahaamalla niitä hiirellä tai käyttämällä näppäimmistöä</strong>. Alavalikon voi luoda raahaamalla valikkokohdetta hieman oikealle.

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
fi: Palauta versio napsauttamalla <strong>Palauta tämä versio</strong>.

en: To the top
fi: Ylimmäksi

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
fi: Käyttääksesi taustakuvaa, tallenna se, tai valitse kuva Mediakirjastosta painamalla &#8220;Valitse kuva&#8221; nappia. Kuva voidaan näyttää kertaalleen tai sitten se voidaan monistaa, jotta se täyttää koko ruudun. Taustakuva voi olla kiinnitetty paikalleen niin, että sisältö liikkuu sen päällä, tai sitten kuva voi vieriä sivun mukana alaspäin.

en: To use a subdomain configuration, you must have a wildcard entry in your DNS. This usually means adding a %s hostname record pointing at your web server in your DNS configuration tool.
fi: Jos haluat käyttää aliverkkotunnuksia, tarvitset ns. wildcard-asetuksen nimipalvelimeesi. Tämä yleensä tarkoittaa palvelimeesi osoittavan %s-kentän lisäämistä nimipalvelinasetuksiin.

en: Today
fi: Tänään

en: Toggle add category
fi: Näytä tai piilota kategoriavalinta

en: Toggle panel: %s
fi: Avaa/sulje paneeli: %s

en: Tomorrow
fi: Huomenna

en: Tools
fi: Työkalut

en: Track %1$s of %2$s.
fi: Kappale %1$s / %2$s.

en: Track %1$s.
fi: Kappale %1$s.

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites, they&#8217;ll be notified automatically using <a href="https://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingbacks</a>, no other action necessary.
fi: Paluuviitteet ovat tapa ilmoittaa vanhemmille blogijärjestelmille, että olet linkittänyt niihin. Jos linkität muihin WordPress-sivustoihin, ne saavat automaattisesti <a href="https://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">päivitysilmoituksen</a> ilman muita toimenpiteitä.

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
fi: Suomenkielinen käännös

en: Translation Ready
fi: Käännösvalmius

en: Translation update failed.
fi: Käännöksen päivitys epäonnistui.

en: Translation updated successfully.
fi: Käännöksen päivitys onnistui.

en: Translations
fi: Käännökset

en: Translations for %s
fi: Käännökset: %s

en: Trash
fi: Roskakoriin

en: Troubleshooting
fi: Ongelmatilanteiden ratkaiseminen

en: Try again
fi: Yritä uudelleen

en: Turn comments on or off
fi: Ota kommentointi käyttöön tai pois käytöstä

en: Twenty Sixteen was built to look great on any device. A fluid grid design, flexible header, fun color schemes, and more, will make your content shine.
fi: Twenty Sixteen on suunniteltu näyttämään upealta millä tahansa laitteella. Joustava rakenne ja ylätunniste, hauskat väriyhdistelmät ja monet muut ominaisuudet saavat sisältösi loistamaan.

en: Two Columns
fi: 2 saraketta

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type of search
fi: Haun tyyppi

en: Type your new password again.
fi: Kirjoita se vielä uudestaan.

en: UPDATE LOG
    ==========
fi: PÄIVITYSLOKI
    ==========

en: UTC means Coordinated Universal Time.
fi: UTC eli Coordinated Universal Time.

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
fi: Tiedostojärjestelmään yhdistäminen epäonnistui. Tarkista kirjautumistiedot.

en: Unable to create new image.
fi: Uuden kuvan luominen ei onnistunut.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
fi: WordPressin sisältöhakemistoa (wp-content) ei löydy.

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
fi: WordPressin lisäosahakemistoa ei löydy.

en: Unable to locate WordPress Root directory.
fi: WordPressin asennushakemistoa ei löydy.

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
fi: WordPressin teemahakemistoa ei löydy.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
fi: WordPressin teemahakemistoa (wp-content/themes) ei löydy.

en: Unable to locate needed folder (%s).
fi: Hakemistoa ei löydy (%s).

en: Unable to perform command: %s
fi: Komentoa %s ei voitu suorittaa

en: Unable to save the image.
fi: Kuvan tallentaminen ei onnistunut.

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
fi: Lomakkeen lähettäminen ei onnistunut, päivitä sivu ja kokeile uudelleen.

en: Unapprove
fi: Hylkää

en: Unapprove this comment
fi: Hylkää tämä kommentti

en: Unarchive
fi: Palauta

en: Under the Hood
fi: Teknisiä uudistuksia

en: Undo.
fi: Peruuta.

en: Unknown action.
fi: Tuntematon toiminto.

en: Unknown post type.
fi: Tuntematon sisältötyyppi.

en: Unpacking the package&#8230;
fi: Puretaan pakettia&#8230;

en: Unpacking the update&#8230;
fi: Puretaan päivitystä&#8230;

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Untested with your version of WordPress
fi: Tätä lisäosaa ei ole testattu WordPress-versiosi kanssa

en: Up one
fi: Yksi ylöspäin

en: Up until WordPress version 3.0, what is now called a Multisite Network had to be installed separately as WordPress MU (multi-user).
fi: Ennen WordPressin versiota 3.0, multisiten verkko-ominaisuus piti asentaa erillisenä WordPress MU-asennuksena.

en: Update %s now
fi: Päivitä %s nyt

en: Update Available
fi: Päivitys saatavilla

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Päivitys saatavilla <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Päivityksiä saatavilla <span class="count">(%s)</span>

en: Update Comment
fi: Päivitä kommentti

en: Update Complete
fi: Päivitys suoritettu

en: Update File
fi: Päivitä tiedosto

en: Update File and Attempt to Reactivate
fi: Päivitä tiedosto ja yritä ottaa se uudelleen käyttöön

en: Update Link
fi: Päivitä linkki

en: Update Media
fi: Päivitä mediatiedosto

en: Update Now
fi: Päivitä nyt

en: Update Plugin
fi: Päivitä lisäosa

en: Update Plugins
fi: Päivitä lisäosat

en: Update Profile
fi: Päivitä käyttäjätiedot

en: Update Services
fi: Päivityspalvelut

en: Update Theme
fi: Päivitä teema

en: Update Themes
fi: Päivitä teemat

en: Update Translations
fi: Päivitä käännökset

en: Update User
fi: Päivitä käyttäjä

en: Update WordPress
fi: Päivitä WordPress

en: Update WordPress Database
fi: Päivitä WordPress-tietokanta

en: Update gallery settings
fi: Päivitä gallerian asetukset

en: Update package not available.
fi: Päivityspaketti ei ole käytettävissä.

en: Update to %s
fi: Päivitä versioon %s

en: Update to version %s
fi: Päivitä versioon %s

en: Updates %s
fi: Päivitykset %s

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
fi: Päivitetään lisäosaa %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
fi: Päivitetään teemaa %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating is easy and only takes a few moments:
fi: Päivittäminen on helppoa ja vie vain hetken:

en: Updating plugin: %s
fi: Päivitetään lisäosaa: %s

en: Updating theme: %s
fi: Päivitetään teemaa: %s

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
fi: Teeman päivittäminen hävittää kaikki mahdollisesti tekemäsi muokkaukset teemaan.

en: Updating to WordPress %s
fi: Päivitetään WordPress versioon %s

en: Updating translations for %1$s (%2$s)&#8230;
fi: Päivitetään käännöksiä: %1$s (%2$s)&#8230;

en: Upgrading database&#8230;
fi: Päivitetään tietokantaa&#8230;

en: Upgrading to a newer version of the same theme will override changes made here. To avoid this, consider creating a <a href="%s" target="_blank">child theme</a> instead.
fi: Uuteen teeman versioon päivittäminen ylikirjoittaa tässä tehdyt muutokset. Harkitse sen sijaan <a href="%s" target="_blank">lapsiteeman</a> luomista.

en: Upload
fi: Siirrä

en: Upload New Media
fi: Lisää mediatiedosto

en: Upload Plugin
fi: Lataa lisäosa

en: Upload Theme
fi: Lataa teema

en: Upload date:
fi: Ladattu:

en: Upload file and import
fi: Tuo tiedosto

en: Uploaded Images
fi: Palvelimelle siirretyt kuvat

en: Uploaded on: <b>%1$s</b>
fi: Lisätty: <b>%1$s</b>

en: Uploading Files
fi: Tiedostojen sijainti

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
fi: Tiedostojen sijainti -kohdassa voi määrittää hakemistopolun tallennetuille tiedostoille.

en: Uploads
fi: Lataukset

en: Use Press This to clip text, images and videos from any web page. Then edit and add more straight from Press This before you save or publish it in a post on your site.
fi: Käytä Press This -sovelluskirjanmerkkiä leikataksesi tekstiä, kuvia ja videoita miltä tahansa sivulta. Voit sen jälkeen muokata tai lisätä sisältöä sekä tallentaa tai julkaista artikkelin sivustollasi.

en: Use WP_Image_Editor::flip
fi: Käytä tätä: WP_Image_Editor::flip

en: Use WP_Image_Editor::rotate
fi: Käytä tätä: WP_Image_Editor::rotate

en: Use https
fi: Käytä https

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
fi: Käytä dialogin yläosassa olevia nuolipainikkeita tai näppäimistösi nuolinäppäimiä mediatiedostojen selaamiseen.

[ctx: Used in Press This to indicate where the content comes from.]
en: Source:
fi: Lähde:

en: Used: %1$s%% of %2$s
fi: Käytössä: %1$s%% / %2$s

en: User %s added
fi: Käyttäjä %s lisätty

en: User Name
fi: Käyttäjänimi

en: User Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: User added.
fi: Käyttäjä lisätty.

en: User already exists. Password inherited.
fi: Käyttäjä on jo olemassa. Salasana periytyy.

en: User deleted.
fi: Käyttäjä poistettu.

en: User deletion is not allowed from this screen.
fi: Käyttäjän poistaminen ei ole sallittu tästä näkymästä.

en: User has been added to your site.
fi: Käyttäjä on lisätty sivustolle.

en: User has no sites or content and will be deleted.
fi: Käyttäjällä ei ole sivustoja tai sisältöä ja se poistetaan.

en: User removed from this site.
fi: Käyttäjä poistettu tältä sivustolta.

[ctx: User role]
en: Administrator
fi: Pääkäyttäjä

[ctx: User role]
en: Author
fi: Kirjoittaja

[ctx: User role]
en: Contributor
fi: Avustaja

[ctx: User role]
en: Editor
fi: Päätoimittaja

[ctx: User role]
en: Subscriber
fi: Tilaaja

en: User updated.
fi: Käyttäjätiedot päivitetty.

en: User(s) already exists.
fi: Käyttäjä(t) on jo olemassa.

en: Username/Password incorrect for %s
fi: Käyttäjänimi tai salasana virheellinen:  %s

en: Usernames can have only alphanumeric characters, spaces, underscores, hyphens, periods, and the @ symbol.
fi: Käyttäjänimissä hyväksyttäviä merkkejä ovat kaikki alfanumeeriset merkit, välilyönti, alaviiva, väliviiva, piste ja @-merkki.

en: Usernames cannot be changed.
fi: Käyttäjänimiä ei voi vaihtaa.

en: Users list
fi: Käyttäjälista

en: Users list navigation
fi: Käyttäjälistan navigointi

en: Users must be registered and logged in to comment
fi: Vain rekisteröityneet ja sisäänkirjautuneet käyttäjät voivat kommentoida.

en: Value
fi: Arvo

en: Verifying the unpacked files&#8230;
fi: Tarkistetaan puretut tiedostot&#8230;

en: Version %s
fi: Versio %s

en: Version:
fi: Versio:

en: Version: %s
fi: Versio %s

en: Video Attachment Template
fi: Videoliitteen sivupohja

en: View
fi: Näytä

en: View &#8220;%s&#8221;
fi: Näytä &#8220;%s&#8221;

en: View All
fi: Näytä kaikki

en: View Mode
fi: Katselutila

en: View Site
fi: Näytä sivusto

en: View Trash
fi: Näytä roskakori

en: View all
fi: Näytä kaikki

en: View all drafts
fi: Näytä kaikki luonnokset

en: View details
fi: Katso tiedot

en: View page
fi: Katso sivu

en: View post
fi: Näytä artikkeli

en: View version %1$s details.
fi: Näytä version %1$s tiedot

en: View your site
fi: Näytä sivustosi

en: Visibility:
fi: Näkyvyys:

en: Visible
fi: Näkyvä

en: Visit
fi: Näytä

en: Visit %s
fi: Seuraa linkkiä: %s

en: Visit Dashboard
fi: Näytä ohjauspaneeli

en: Visit Link
fi: Seuraa linkkiä

en: Visit Theme Site
fi: Näytä teeman kotisivu

en: Visit plugin site
fi: Näytä lisäosan sivusto

en: Visit theme homepage
fi: Mene teeman kotisivulle

en: Visual Editor
fi: Graafinen muokkain

en: Visual Editor RTL Stylesheet
fi: Visuaalinen RTL-tyyliohjemuokkain

en: Visual Editor Stylesheet
fi: Visuaalisen editorin tyylitiedosto

en: Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls.
fi: Graafinen muokkain on ns. WYSIWYG-editori. Klikkaa ensimmäisen rivin viimeistä painiketta nähdäksesi toisen painikerivin.

en: Want to see your name in lights on this page? <a href="%s">Get involved in WordPress</a>.
fi: Haluatko nähdä nimesi tässä? <a href="%s">Osallistu WordPressin kehittämiseen</a>.

en: Warning!
fi: Varoitus!

en: Warning! User %s cannot be deleted.
fi: Varoitus! Käyttäjää %s ei voida poistaa.

en: Warning! User cannot be deleted. The user %s is a network administrator.
fi: Varoitus! Käyttäjää ei voida poistaa. Käyttäjä %s on verkon ylläpitäjä.

en: Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!
fi: Varoitus! Wildcard-DNS on ehkä väärin konfiguroitu!

en: Warning:
fi: Varoitus:

en: Wavatar (Generated)
fi: Wavatar (Luodaan sähköpostiosoitteen perusteella)

en: We have some data that describes the error your site encountered.
fi: Ohessa on dataa, joka kuvaa sivustosi kohtaamaa virhettä.

en: We recommend you change your siteurl to %1$s before enabling the network feature. It will still be possible to visit your site using the %3$s prefix with an address like %2$s but any links will not have the %3$s prefix.
fi: Suosittelemme, että muutat sivuston osoitteen (siteurl) muotoon %1$s ennen kuin otat verkon käyttöön. On silti mahdollista vierailla sivustolla käyttäen %3$s-etuliitettä kuten %2$s, mutta linkeillä ei ole %3$s-etuliitettä.

en: We tried but were unable to update your site automatically.
fi: Yritimme, mutta emme onnistuneet päivittämään sivustoasi automaattisesti.

en: We&#8217;re backing up this post in your browser, just in case.
fi: Artikkelista on tehty kopio selaimen välimuistiin, varmuuden vuoksi.

en: We&#8217;re going to use this information to create a %s file.
fi: Käytämme näitä tietoja luodaksemme %s-tiedoston.

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
fi: Näillä linkeillä pääset alkuun:

en: Web Address
fi: Verkkosivu

en: Week Starts On
fi: Kalenteriviikon ensimmäinen päivä:

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Welcome to %s. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
fi: Tervetuloa sivustolle %s. Tämä on ensimmäinen artikkelisi. Muokkaa sitä tai poista se, ja aloita bloggaaminen!

en: Welcome to WordPress %1$s. <a href="%2$s">Learn more</a>.
fi: Tervetuloa käyttämään WordPressin versiota %1$s. <a href="%2$s">Lue lisää</a>.

en: Welcome to WordPress %1$s. You will be redirected to the About WordPress screen. If not, click <a href="%2$s">here</a>.
fi: Tervetuloa WordPress-versioon %1$s. Sinut ohjataan Tietoa WordPressistä-sivulle. Jos ohjaus ei toimi, <a href="%2$s">napsauta tästä</a>.

en: Welcome to WordPress %s
fi: Tervetuloa käyttämään WordPress-versiota %s

en: Welcome to WordPress!
fi: Tervetuloa käyttämään WordPressiä!

en: Welcome to WordPress&nbsp;%s
fi: Tervetuloa WordPress-versioon&nbsp;%s

en: Welcome to WordPress. Before getting started, we need some information on the database. You will need to know the following items before proceeding.
fi: Tervetuloa asentamaan WordPressiä. Tarvitset seuraavat tietokantaan liittyvät tiedot ennen asennuksen aloittamista.

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
fi: Tervetuloa käyttämään WordPress-ohjelmaa. Tämä on ensimmäinen artikkelisi. Muokkaa sitä tai poista se ja aloita bloggaaminen!

en: Welcome to the Network installation process!
fi: Tervetuloa verkon asennukseen!

en: Welcome to the famous five-minute WordPress installation process! Just fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.
fi: Tervetuloa kuuluisaan viiden minuutin WordPress-asennukseen! Täytä alla olevat tiedot ja pääset käyttämään maailman laajennettavinta ja tehokkainta henkilökohtaista julkaisualustaa.

en: Welcome to your WordPress Dashboard! This is the screen you will see when you log in to your site, and gives you access to all the site management features of WordPress. You can get help for any screen by clicking the Help tab in the upper corner.
fi: Tervetuloa WordPressin ohjausnäkymään! Näet tämän aina kun kirjaudut sisään, ja pääset tätä kautta kaikkiin sivuston hallintaominaisuuksiin. Saat tarvittaessa apua oikean yläkulman Ohje-välilehdeltä.

en: What should be done with content owned by %s?
fi: Mitä pitäisi tehdä sisällöille, jotka omistaa %s?

en: What should be done with content owned by these users?
fi: Mitä näiden käyttäjien kirjoittamalla sisällölle tehdään?

en: What should be done with content owned by this user?
fi: Mitä tälle käyttäjälle kuuluville sisällöille tehdään?

en: What would you like to call your network?
fi: Millä nimellä haluat kutsua verkkoasi?

en: What&#8217;s New
fi: Uudet ominaisuudet

en: What&#8217;s on your mind?
fi: Mitä sinulla on mielessä?

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
fi: Mitä eroa kategorioilla ja avainsanoilla? Yleensä ne ovat ad hoc -avainsanoja, jotka sisältävät artikkelisi tärkeät tiedot (nimet, aiheet, jne.), jotka voidaan tai ei voida sisällyttää toiseen artikkeliin, kun kategoriat ovat ennalta määriteltyjä osia. Jos epäilet sivustosi olevan kuin kirja, kategoriat ovat kuin sisällysluettelo ja avainsanat kuin termit hakemistossa.

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, email, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
fi: Jos kommentin sisällössä, kommentin kirjoittajan nimessä, kotisivun osoitteessa, sähköposti- tai IP-osoitteessa on jokin seuraavista sanoista, siirrä se <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">arviointijonoon</a>. Erota sanat/IP-osoitteet toisistaan rivinvaihdolla. Sana voi myös esiintyä pidemmän sanan osana, esimerkiksi &#8221;press&#8221 löytyy sanasta &#8221;WordPress&#8221;.

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, email, or IP, it will be put in the trash. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
fi: Jos kommentin sisällössä, kommentin kirjoittajan nimessä, kotisivun osoitteessa, sähköposti- tai IP-osoitteessa on jokin seuraavista sanoista, merkitse se roskaksi. Erota sanat toisistaan rivinvaihdoilla. Sana voi myös esiintyä pidemmän sanan osana, esimerkiksi &#8221;press&#8221; löytyy sanasta &#8221;WordPress&#8221;.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
fi: Lisätessäsi uutta kategoriaa tähän ruutuun, täytä seuraavat kentät:

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
fi: Kun lisäät uuden avainsanan tällä ruudulla, täytät seuraavat kentät:

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
fi: Teemoja vaihdettaessa niissä on yleensä eroja vimpainalueissa/sivupalkeissa ja niinpä niiden suhteen saattaa joskus ilmetä ongelmia. Jos vaihdoit teemaa ja vimpaimia näyttäisi puuttuvan, mene tämän sivun lopussa olevaan Poissa käytöstä olevat vimpaimet-kohtaan, johon kaikki vimpaimet ovat asetuksineen tallennettu.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
fi: Kun esikatselet pienemmällä ruudulla, voit käyttää piilotusikonia vasemman sivupalkin alaosassa. Saat palkin takaisin näkyviin napsauttamalla ikonia uudelleen.

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search Engines Discouraged,&#8221; to remind you that your site is not being crawled.
fi: Kun tämä asetus on voimassa, ohjauspaneelin &#8221;Sivustosi sisällöt lyhyesti&#8221; -laatikossa näkyy muistutusviesti siitä, etteivät hakukoneet indeksoi sivustoasi.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
fi: Massatoiminnolla voi muokata kerralla kaikkien valittujen artikkeleiden metadataa (kategoriat, kirjoittaja, jne.). Artikkelin voi poistaa ryhmästä painamalla x artikkelin nimen vieressä kun massamuokkaus-alue näkyy.

en: When you assign multiple categories or tags to a post, only one can show up in the permalink: the lowest numbered category. This applies if your custom structure includes <code>%category%</code> or <code>%tag%</code>.
fi: Kun annat artikkelille useamman kategorian tai avainsanan, vain yksi voi näkyä osoiterakenteessa: se jolla on pienin numero. Tämä pätee jos sinulla on osoiterakenne joka sisältää <code>%category%</code> tai <code>%tag%</code>.

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
fi: Kun napsautat alla olevaa painiketta, WordPress luo XML-tiedoston, jonka voit tallentaa tietokoneellesi.

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
fi: Kun julkaiset uuden artikkelin, WordPress lähettää siitä ilmoituksen seuraaville päivityspalveluille. Voit lukea lisää <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">päivityspalveluista</a> Codexista. Erota palveluiden <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>:t toisistaan rivinvaihdoilla.

en: While you are editing your %1$s file, take a moment to make sure you have all 8 keys and that they are unique. You can generate these using the <a href="%2$s">WordPress.org secret key service</a>.
fi: Kun muokkaat %1$s-tiedostoasi, varmista samalla, että siellä on kaikki kahdeksan avainta ja ne ovat uniikkeja. Voit luoda avaimet <a href="%2$s">WordPress.orgin salainen avain -palvelulla</a>.

en: While your site is being updated, it will be in maintenance mode. As soon as your updates are complete, your site will return to normal.
fi: Sivustoasi päivitettäessä se tulee olemaan huoltotilassa. Päivityksen päätyttyä sivusto palaa normaaliksi.

en: White
fi: Valkoinen

en: Widget %s
fi: Vimpain %s

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
fi: Vimpaimet ovat itsenäisiä sisältöosioita, jotka voidaan sijoittaa mihin tahansa vimpaimille määriteltyyn alueeseen (widget-ready area, usein sivupalkki, englanniksi sidebar). Tartu kiinni vimpaimen otsikkopalkista ja raahaa se haluamasi vimpainalueen sisään. Oletusarvoisesti vain ensimmäin vimpainalue on laajennettu. Voit laajentaa muita vimpainalueita napsauttamalla niiden otsikkoa.

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
fi: Vimpaimia voidaan ehkä käyttää useammankin kerran. Voit antaa jokaiselle vimpaimelle otsikon, näyttääksesi sen sivustolla, mutta se ei ole vaadittua.

en: Word count: %s
fi: Sanojen määrä: %s

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
fi: WordPress %1$s, käytössä teema: %2$s.

en: WordPress %s is also now available.
fi: WordPress %s on myös saatavilla.

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
fi: WordPress &rsaquo; Tietokannan korjaus

en: WordPress &rsaquo; Installation
fi: WordPress &rsaquo; Asennus

en: WordPress &rsaquo; Setup Configuration File
fi: WordPressin asetustiedosto

en: WordPress &rsaquo; Update
fi: WordPress &rsaquo; Päivitys

en: WordPress Blog
fi: WordPress-uutisia (suomi)

en: WordPress News
fi: WordPress-uutisia

en: WordPress Updates
fi: WordPressin päivitykset

en: WordPress can also attempt to optimize the database. This improves performance in some situations. Repairing and optimizing the database can take a long time and the database will be locked while optimizing.
fi: WordPress voi myös yrittää optimoida tietokantaa. Tämä parantaa suorituskykyä joissakin tilanteissa. Korjaaminen ja optimointi voi viedä pitkän ajan ja tietokanta on optimoinnin aikana lukittuna.

en: WordPress can automatically look for some common database problems and repair them. Repairing can take a while, so please be patient.
fi: WordPress voi automaattisesti etsiä yleisiä tietokantaongelmia ja korjata ne. Korjaamisessa voi mennä aikaa, joten maltathan hetken.

en: WordPress database repair
fi: WordPressin tietokannan korjaus

en: WordPress grows when people like you tell their friends about it, and the thousands of businesses and services that are built on and around WordPress share that fact with their users. We&#8217;re flattered every time someone spreads the good word, just make sure to <a href="%s">check out our trademark guidelines</a> first.
fi: WordPress kasvaa kun sinunkaltaisesi ihmiset kertovat siitä kavereilleen, ja kun tuhannet yritykset ja palvelut, jotka käyttävät WordPressiä kertovat sen käyttäjilleen ja asiakkailleen. Olemme otettuja joka kerta kun joku kehuu ja pistää sanaa eteenpäin, mutta tarkistathan silti <a href="%s">tavaramerkkiämme koskevat ohjeet</a> ensin.

en: WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.
fi: WordPress on nyt asennettu. Jos odotit lisävaiheita, olemme pahoillamme.

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we have to update your database to the newest version.
fi: WordPress on päivitetty! Ennen kuin voit jatkaa, tietokantasi on päivitettävä uusimpaan versioon.

en: WordPress is Free and open source software, built by a distributed community of mostly volunteer developers from around the world. WordPress comes with some awesome, worldview-changing rights courtesy of its <a href="%s">license</a>, the GPL.
fi: WordPress on vapaa, avoimen lähdekoodin ohjelmisto, jota on kehittänyt suuri enimmäkseen vapaaehtoisista kehittäjistä koostuva maailmanlaajuinen yhteisö. WordPressin mukana seuraa mainio <a href="%s">GPL-lisenssi</a>.

en: WordPress is at the latest version.
fi: Käytät WordPressin viimeisintä versiota.

en: WordPress is created by a <a href="%1$s">worldwide team</a> of passionate individuals. <a href="%2$s">Get involved in WordPress</a>.
fi: WordPressiä kehittää <a href="%1$s">maailmanlaajuinen joukko</a> innokkaita ihmisiä. <a href="%2$s">Osallistu WordPressin kehitykseen</a>.

en: WordPress is created by a worldwide team of passionate individuals.
fi: WordPressiä kehittää maailmanlaajuinen joukko innostuneita yksilöitä.

en: WordPress is not notifying any <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%s">visibility settings</a>.
fi: WordPress ei ilmoita millekään <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">päivityspalvelulle</a> johtuen sivustosi <a href="%s">näkyvyysasetuksista</a>.

en: WordPress now takes a smarter approach to displaying appropriate image sizes on any device, ensuring a perfect fit every time. You don&#8217;t need to do anything to your theme, it just works.
fi: WordPress osaa nyt fiksusti näyttää päätelaitteelle parhaiten sopivan kuvakoon. Teemaan ei tarvitse tehdä muutoksia, se vain toimii.

en: WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. Custom URL structures can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
fi: WordPressin käyttämän osoiterakenteen voi räätälöidä. Tämä voi parantaa osoitteiden ulkoasua, käytettävyyttä ja yhteensopivuutta. <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">Avainsanoja</a> on olemassa koko joukko ja tässä on muutama esimerkki päästäksesi alkuun.

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
fi:  Korjaa virheellisesti sisäkkäin asetellut XHTML-koodit automaattisesti.

en: WordPress site: %s
fi: WordPress-sivusto: %s

en: WordPress updated successfully
fi: WordPress päivitettiin onnistuneesti.

en: WordPress.org Plugin Page &#187;
fi: WordPress.org lisäosasivu &#187;

en: Write your first blog post
fi: Kirjoita ensimmäinen artikkelisi

en: Writing
fi: Kirjoittaminen

en: Writing Settings
fi: Kirjoittamisen asetukset

en: X &#8212; Even more mature than above
fi: X luokitellut Gravatarit saattavat sisältää vahvaa seksuaalista kuvakieltä tai haitallista väkivaltaa.

en: XFN stands for <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
fi: XFN on lyhenne sanoista <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>. XFN-attribuutit ovat valinnaisia, mutta voit käyttää niitä osoittaaksesi mikä suhteesi on niihin henkilöihin, joihin linkität.

en: Y/m/d g:i:s a
fi: d.m.Y H:i:s

en: Yellow
fi: Keltainen

en: Yes, delete these files
fi: Kyllä, poista tiedostot

en: Yes, delete these files and data
fi: Kyllä, poista nämä tiedostot ja data

en: Yes, take me to my profile page
fi: Kyllä, ohjaa minut profiilisivulle

en: You also have some plugins or themes with updates available. Update them now:
fi: Sinulla on myös lisäosia tai teemoja, joihin on saatavilla päivityksiä. Päivitä ne nyt:

en: You are about to approve the following comment:
fi: Olet hyväksymässä tämän kommentin:

en: You are about to delete %s.
fi: Olet poistamassa tiedostoa %s.

en: You are about to delete the following comment:
fi: Olet poistamassa tämän kommentin:

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
fi: Poistetaanko linkki  '%s'

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
fi: Haluatko poistaa tämän teeman '%s'?

en: You are about to install WordPress %s <strong>in English (US).</strong> There is a chance this update will break your translation. You may prefer to wait for the localized version to be released.
fi: Olet asentamassa WordPressin versiota %s <strong>englanniksi (Yhdysvallat)</strong>. Päivittäminen saattaa rikkoa käännöksesi. Voit myös jäädä odottamaan käännöksen julkaisua.

en: You are about to mark the following comment as spam:
fi: Olet merkitsemässä roskaksi tämän kommentin:

en: You are about to move the following comment to the Trash:
fi: Olet siirtämässä tämän kommentin roskakoriin:

en: You are about to remove the following plugin:
fi: Olet poistamassa seuraavan lisäosan:

en: You are about to remove the following plugins:
fi: Olet poistamassa seuraavia lisäosia:

en: You are currently editing the page that shows your latest posts.
fi: Muokkaat parhaillaan sivua, joka näyttää viimeisimmät artikkelisi.

en: You are not allowed to add this item.
fi: Et voi lisätä tätä tietoa.

en: You are not allowed to create pages on this site.
fi: Et voi luoda sivuja tällä sivustolla.

en: You are not allowed to create posts or drafts on this site.
fi: Et saa luoda artikkeleita tai luonnoksia tällä sivustolla.

en: You are not allowed to create users.
fi: Sinulla ei ole oikeutta luoda käyttäjiä.

en: You are not allowed to delete these items.
fi: Sinulla ei ole näiden kohteiden poistamiseen tarvittavaa oikeutta.

en: You are not allowed to delete this item.
fi: Et voi poistaa tätä artikkelia.

en: You are not allowed to edit comments on this post.
fi: Sinulla ei ole tämän artikkelin kommenttien muokkaukseen tarvittavaa oikeutta.

en: You are not allowed to edit comments.
fi: Sinulla ei ole oikeutta muokata kommentteja.

en: You are not allowed to edit pages as this user.
fi: Sinulla ei ole toisten käyttäjien sivujen muokkaamiseen tarvittavaa oikeutta.

en: You are not allowed to edit pages.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata sivuja.

en: You are not allowed to edit posts as this user.
fi: Sinulla ei ole toisten käyttäjien artikkeleiden muokkaukseen tarvittavaa oikeutta.

en: You are not allowed to edit posts.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata artikkeleita.

en: You are not allowed to edit this attachment.
fi: Sinulla ei ole liitteen muokkaamiseen tarvittavaa oikeutta.

en: You are not allowed to edit this comment.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä kommenttia.

en: You are not allowed to edit this item.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä.

en: You are not allowed to edit this page.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä sivua.

en: You are not allowed to edit this post.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä artikkelia.

en: You are not allowed to import.
fi: Sinulla ei ole tuontiin tarvittavaa oikeutta.

en: You are not allowed to manage these items.
fi: Sinulla ei ole oikeutta hallita näitä kohteita.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä pois roskiksesta.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
fi: Sinulla ei ole oikeutta siirtää tätä kohdetta roskakoriin.

en: You are not allowed to restore this item from the Trash.
fi: Et voi palauttaa tätä kohdetta roskakorista, koska oikeutesi eivät riitä.

en: You are now logged out everywhere else.
fi: Olet nyt kirjautunut ulos kaikkialta muualta.

en: You are only logged in at this location.
fi: Olet kirjautunut sisään vain tällä koneella.

en: You are using a development version (%1$s). Cool! Please <a href="%2$s">stay updated</a>.
fi: Käytät WordPressin kehitysversiota %1$s. Hienoa! Pysy <a href="%2$s">ajan tasalla</a>.

en: You are using a development version of WordPress. You can update to the latest nightly build automatically or download the nightly build and install it manually:
fi: Käytät WordPressin kehitysversiosta. Voit päivittää uusimpaan versioon automaattisesti tai lataamalla tuoreimman paketin ja asentamalla sen manuaalisesti:

en: You are using an insecure browser!
fi: Käytät selainta, jonka tietoturva on heikko!

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
fi: Käytät selaimen sisäänrakennettua tiedostovalitsinta. WordPressin tiedostovalitsin tukee useiden tiedostojen siirtämistä kerralla ja raahaa-ja-pudota-toimintoa. <a href="#">Käytä WordPressin tiedostovalitsinta</a>.

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> instead.
fi: Käytät monen tiedoston tiedostosiirrintä. Jos se ei onnistu, kokeile selaimen <a href="%1$s" target="%2$s">oletustiedostonsiirtoa</a>.

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
fi: Yritit päästä sivuston "%1$s" ohjausnäkymään, mutta sinulla ei ole tällä hetkellä oikeuksia tällä sivustolla. Jos sinulla pitäisi olla pääsy sivuston "%1$s" ohjausnäkymään, ole yhteydessä ylläpitäjään.

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
fi: Yritit muokata liitetiedostoa, jota ei ole olemassa. Ehkä se on poistettu?

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
fi: Yritit muokata artikkelia, jota ei löydy. Onko se mahdollisesti poistettu?

en: You attempted to edit an item that isn&#8217;t an attachment. Please go back and try again.
fi: Yritit muokata kohdetta, joka ei ole liitetiedosto. Mene takaisin ja yritä uudelleen.

en: You can Search for themes by keyword, author, or tag, or can get more specific and search by criteria listed in the feature filter.
fi: Voit hakea teemoja hakusanalla, tekijällä tai avainsanalla, tai voit suodattaa hakutuloksia ominaisuussuodattimen avulla.

en: You can Upload a theme manually if you have already downloaded its ZIP archive onto your computer (make sure it is from a trusted and original source). You can also do it the old-fashioned way and copy a downloaded theme&#8217;s folder via FTP into your <code>/wp-content/themes</code> directory.
fi: Voit siirtää teeman käsin, jos olet jo ladannut ZIP-tiedoston koneellesi (varmista että se on luotettavasta ja alkuperäisestä lähteestä). Voit myös asentaa sen vanhaan tyyliin kopioimalla teemahakemiston FTP:llä <code>/wp-content/themes</code> -hakemistoosi.

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
fi: Voit lisätä tähän linkkejä, jotka näytetään sivustollasi yleensä <a href="%s">vimpaimia</a> käyttäen. Joitakin WordPress-yhteisöön viittaavia linkkejä on tässä valmiina esimerkin vuoksi.

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
fi: Voit lisätä tai muokata linkkejä tässä ruudussa syöttämällä tiedot alla oleviin kenttiin. Vain linkin osoite ja nimi (teksti joka näkyy sivustollasi linkkinä) ovat vaadittuja kenttiä.

en: You can also browse a user&#8217;s favorite plugins, by using the Favorites link in the upper left of the screen and entering their WordPress.org username.
fi: Voit myös selata käyttäjän suosikkilisäosia käyttämällä Sinun suosikkisi linkkiä ja syöttämällä WordPress.orgin käyttäjätunnuksen.

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
fi: Voit myös määrittää taustavärin painamalla Valitse väri -nappia ja syöttämällä joko oikean hex-väriarvon (esim. &#8220;#ff0000&#8221; on punainen) tai valitsemalla värin värivalitsimella.

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum numbers of posts to display and whether to show full text or a summary.
fi: Voit myös määrittää, miten RSS-syötteen sisältöä näytetään. Tähän kuuluvat näytettävien artikkelien lukumäärä ja se näytetäänkö artikkeleista koko teksti vai poiminta.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
fi: Voit myös luoda artikkeleita <a href="%s">Press This -sovelluskirjanmerkillä</a>.

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
fi: Voit myös poistaa yksittäisiä kohteita ja siirtyä laajennettuun muokkausnäkymään.

en: You can also edit or move multiple posts to the trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
fi: Voit muokata tai siirtää useita artikkeleita kerralla roskakoriin. Valitse ensin artikkelit ruksaamalla haluamasi valintalaatikot, valitse sitten toiminto massatoiminnot-valikosta ja paina Hyväksy.

en: You can also embed media from many popular websites including Twitter, YouTube, Flickr and others by pasting the media URL on its own line into the content of your post/page. Please refer to the Codex to <a href="https://codex.wordpress.org/Embeds">learn more about embeds</a>.
fi: Voit upottaa mediasisältöjä monilta suosituilta sivustoilta kuten Twitter, YouTube ja Flickr. Liitä mediasisällön URL (esimerkiksi kopioimalla osoite selaimen osoitekentästä) omalle rivilleen artikkeliin tai sivulle. <a href="https://codex.wordpress.org/Embeds">Lisätietoa upotuksista englanniksi</a>.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
fi: Voit myös moderoida kommentin tästä näytöstä käsin käyttämällä Tila-laatikkoa. Voit myös vaihtaa kommentin aikaleiman.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk Actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
fi: Voit suorittaa samankaltaisia toimintoja, kuten listauksen tarkentaminen suodattimien avulla, sivun asetusten muuttaminen toimintolinkeillä, jotka tulevat näkyviin kun viet osoittimen rivin päälle, tai useamman sivun metatietojen muokkaaminen kerralla massatoiminnot-valikon kautta.

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there&#8217;s no relationship from one tag to another.
fi: Voit lisätä artikkeleille <strong>avainsanoja</strong>. Avainsanoilla ei ole keskinäistä hierarkiaa, toisin kuin kategorioilla.

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
fi: Valikon voi asettaa haluttuun kohtaan teemassa <strong>valitsemalla asetuksen</strong> valikkomuokkaimen alaosassa. Jos haluat määrittää kaikki teeman valikot kerralla, siirry <strong>Valikoiden sijainnit</strong>-sivulehteen näkymän yläosassa.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
fi: Voit muuttaa tämän sivun näyttöasetuksia käyttämällä Näyttöasetukset-välilehteä. Voit valita kuinka monta kohdetta näytetään sivulla ja näyttää/piilottaa taulukon sarakkeita.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
fi: Voit muun muassa vaihtaa salasanasi, ottaa käyttöön näppäinoikotiet, vaihtaa WordPressin ohjausnäkymän väriskaalan ja poistaa käytöstä graafisen editorin. Voit myös piilottaa työkalupalkin sivuston julkiselta puolelta.

en: You can change your profile picture on <a href="%s">Gravatar</a>.
fi: Voit vaihtaa profiilikuvasi <a href="%s">Gravatarissa</a>.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
fi: Voit valita yhden teeman oletusotsakekuvista tai voit käyttää omaa kuvaa. Voit muokata myös, miten sivuston otsikko ja kuvaus näytetään.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
fi: Voit käyttää yhtä aikaisemmin siirtämistäsi otsakekuvista, tai näyttää satunnaisen kuvan joka sivulla.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the front page of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static home page, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the front page, and the other will be where your posts are displayed.
fi: Voit valita mitä näytetään sivustosi etusivulla. Se voi olla artikkelit käänteisessä aikajärjestyksessä (perinteinen blogi) tai staattinen sivu. Asettaaksesi staattisen etusivun, sinun täytyy luoda ensin kaksi <a href="%s">sivua</a>. Toinen tulee etusivuksi ja toisessa näytetään artikkelisi.

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen. Note that your privacy is not complete; your site is still visible on the web.
fi: Voit valita sallitko sivuston näkymisen hakukoneissa. Jos haluat estää sivuston näkymisen ruksita vaihtoehto Kiellä sivuston näkyminen hakukoneissa ja paina Tallenna muutokset -nappia sivun alalaidassa. Huomaa, että sivusto näkyy silti verkossa kaikille.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
fi: Voit luoda linkkiryhmiä käyttämällä linkkikategorioita. Linkkikategorian nimen on oltava yksilöllinen ja ne eivät ole samoja kuin artikkeleissa käytetyt kategoriat.

en: You can create the %s manually and paste the following text into it.
fi: Voit luoda tiedoston %s käsin ja liittää seuraavan tekstin siihen.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
fi: Voit muokata tätä näkymää usealla tavalla:

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
fi: Voit muokata tätä näkymää käyttämällä Näyttöasetukset-välilehteä ja/tai linkkitaulukon yläpuolella olevia suodattimia.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
fi: Voit mukauttaa tämän sivun ulkoasua usealla tavalla:

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
fi: Voit mukauttaa sivustosi ilmeen koskematta teeman koodiin, kun käytät omaa taustaa. Tausta voi olla kuva tai väri.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
fi: Voit poistaa linkkikategorioita massatoiminnot-pudotusvalikosta, mutta se ei poista itse linkkejä. Linkit siirretään oletuskategoriaan.

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
fi: Voit muokata kuvaa ja säilyttää silti pikkukuvan sellaisenaan, esimerkiksi neliön muotoon rajattuna kuvan osana.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
fi: Voit muokata kommentin sisältöä jos haluat. Tämä on hyödyllistä varsinkin silloin, kun huomaat että kommentoija on tehnyt kirjoitusvirheen.

en: You can enable distraction-free writing mode using the icon to the right. This feature is not available for old browsers or devices with small screens, and requires that the full-height editor be enabled in Screen Options.
fi: Voit ottaa käyttöön häiriöttömän kirjoitustilan napauttamalla oikealla olevaa ikonia. Tämä toiminto ei ole saatavilla vanhoissa selaimissa tai laitteissa, joissa on pieni näyttö. Lisäksi se edellyttää että  täyskorkea muokkain ja häiriötön kirjoitustila on sallittu näyttöasetuksista.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
fi: Voit viedä sivuston sisällön tiedostoon, jos haluat tuoda sen toiseen asennukseen tai alustaan. Tiedosto on XML:n WXR-muodossa. Artikkelit, sivut, kommentit, avainsanat, kategoriat ja avainsanat voi sisällyttää tiedostoon. Voit myös sisällyttää WXR-tiedostoon vain tietyt artikkelit ja sivut valitsemalla pudotusvalikko-suodattimista kategorian, kirjoittajan, päivämäärävälin tai tilan.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed posts. The default view is to show all posts.
fi: Voit suodattaa artikkeleita käyttämällä vasemmassa yläreunassa olevia linkkejä: kaikki, julkaistu, luonnos tai roskakorissa.  Oletuksena kaikki artikkelit näytetään.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links in the upper left to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
fi: Voit suodattaa käyttäjälistan käyttäjäroolin mukaan painamalla vasemmalla ylhäällä olevia linkkejä  näyttääksesi kaikki käyttäjät, pääkäyttäjat, päätoimittajat, kirjoittajat, avustajat tai tilaajat. Oletuksena näytetään kaikki käyttäjät. Käyttämättömiä käyttäjärooleja ei näytetä.

en: You can find additional plugins for your site by using the <a href="%1$s">Plugin Browser/Installer</a> functionality or by browsing the <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directory</a> directly and installing new plugins manually. To manually install a plugin you generally just need to upload the plugin file into your %3$s directory. Once a plugin has been installed, you can activate it here.
fi: Voit etsiä  lisää lisäosia sivustollesi käyttämällä 
    <a href="%1$s">lisäosaselainta/asennustyökalua</a> tai selaamalla<a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directorya</a> ja asentamalla lisäosat käsin. Jos asennat lisäosan käsin, se pitää yleensä vain siirtää %3$s -hakemistoosi. Kun se on asennettu, voit ottaa sen käyttöön tässä.

en: You can find additional themes for your site by using the Theme Browser/Installer on this screen, which will display themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. These themes are designed and developed by third parties, are available free of charge, and are compatible with the license WordPress uses.
fi: Voit etsiä lisää teemoja sivullesi käyttämällä Teemaselainta/Asentajaa tässä ruudussa, joka näyttää teemat <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Teemahakemistosta</a>. Nämä teemat ovat kolmannen osapuolen suunnittelemia ja kehittämiä, ovat saatavilla ilmaiseksi ja ovat WordPress-lisenssin kanssa yhteensopivia.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
fi: Voit näyttää/piilottaa sarakkeita tarpeittesi mukaan ja valita Näyttöasetukset-valikosta montako artikkelia sivulla näytetään.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
fi: Voit näyttää/piilottaa sarakkeita tarpeittesi mukaan ja valita Näyttöasetukset-valikosta montako artikkelia sivulla näytetään.

en: You can insert media files by clicking the icons above the post editor and following the directions. You can align or edit images using the inline formatting toolbar available in Visual mode.
fi: Voit syöttää medioita painamalla muokkaimen yläpuolella olevia painikkeita ja seuraamalla ohjeita. Voit tasata tai muokata kuvia graafisen muokkaimen työkalupalkista.

en: You can log out of other devices, such as your phone or a public computer, by clicking the Log Out Everywhere Else button.
fi: Voit kirjautua ulos kaikista muista laitteista, kuten puhelimesta tai julkisesta tietokoneesta, napsauttamalla Kirjaudu ulos kaikista istunnoista -painiketta.

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the Bulk Actions.
fi: Voit hallita sivustollesi tulleita kommentteja samaan tapaan kuin artikkeleita ja muita sisältöjä. Tämä sivu on mukautettavissa kuten muutkin hallintanäkymät.

en: You can narrow the list by file type/status using the text link filters at the top of the screen. You also can refine the list by date using the dropdown menu above the media table.
fi: Voit suodattaa listaa tiedostotyypin ja statuksen perusteella käyttämällä ruudun yläreunassa olevia filttereitä. Voit myös tarkentaa hakua päivämäärän perusteella käyttämällä mediataulukon yläpuolella olevaa pudotusvalikkoa.

en: You can now manage and live-preview Custom Backgrounds in the <a href="%1$s">Customizer</a>.
fi: Voit nyt hallinnoida ja esikatsella taustakuvia <a href="%1$s">mukauttimessa</a>.

en: You can now manage and live-preview Custom Header in the <a href="%1$s">Customizer</a>.
fi: Voit nyt hallinnoida ja esikatsella otsakkeita <a href="%1$s">mukauttimessa</a>.

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
fi: Voit suhteellisesti skaalata alkuperäistä kuvaa. Parhaiden tulosten saavuttamiseksi skaalaaminen pitäisi tehdä ennen rajaamista, kääntämistä tai kiertämistä. Kuvia voidaan skaalata ainoastaan alaspäin, ei ylöspäin.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
fi: Voit suodattaa listausta näyttämään artikkelit vain tietystä kategoriasta tai kuukauden perusteella yläreunassa sijaitsevien alasvetovalikoiden avulla.  Napsauta suodata-nappia tehtyäsi valinnat.  Voit myös suodattaa artikkeleita napsauttamalla artikkelin kirjoittaja-, kategoria- tai avainsanat-linkkejä.

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
fi: Voit vaihtaa sivun ylälaidan kuvan lataamalla kuvan omalta koneeltasi tai valitsemalla sen mediakirjastosta. Kuvan valitsemisen jälkeen voit rajata sitä.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
fi: Voit asettaa oman otsakekuvan sivustolle. Tallenna kuva ja leikkaa sitä ja se menee suoraan julki. Vaihtoehtoisesti voit myös käyttää kuvaa, joka on jo tallennettu mediakirjastoon napsauttamalla &#8220;Valitse kuva&#8221; -nappia.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
fi: Voit valita kirjoitettuun sisältöön lisättävän kuvan maksimikoon. Voit myös lisätä kuvan täysikokoisena.

en: You can set the language, and the translation files will be automatically downloaded and installed (available if your filesystem is writable).
fi: Voit valita kielen, ja kielitiedostot ladataan ja asennetaan automaattisesti (ellei tiedostojärjestelmä ole kirjoitussuojattu).

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
fi: Voit käyttää sivustoasi mutta luomasi aliverkkotunnukset eivät välttämättä ole käytettävissä. Jos tiedät että DNS-asetukset ovat oikein, voit jättää tämän viestin huomioimatta.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
fi: Voit lisätä sisältöä usealla eri tavalla; tässä näkymässä on kaikkien vaihtoehtojen asetukset. Ylin osio koskettaa sisällönmuokkainta. Muut koskevat ulkoisia julkaisutapoja. Lisätiedot dokumentaatiolinkistä.

en: You can update to <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> automatically or download the package and install it manually:
fi: Voit päivittää <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> -versioon automaattisesti tai ladata paketin ja asentaa sen käsin:

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
fi: Medioita (kuvia, audiota, dokumentteja, jne.) voi tallentaa napsauttamalla &#8220;Lisää media&#8221; nappia. Voit valita jo tallennetuista kuvista ja tiedostoista tai tallentaa uusia medioita, joita käytät sivuilla tai artikkeleilla. Kuvagallerian voi luoda valitsemalla useita kuvia ja napsauttamalla &#8220;Luo uusi galleria&#8221;.

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
fi: Voit siirtää mediatiedostoja tänne luomatta artikkelia ensin. Voit siis käyttää tänne ladattuja tiedostoja myöhemmin artikkeleissa ja sivuissa ja/tai jakaa pelkän tiedoston linkin muualla. Tiedostojen siirtämiseen on kolme vaihtoehtoa:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
fi: Voit käyttää kategorioita määrittääksesi osioita sivustossasi ja ryhmän aiheeseen liittyville kirjoituksille. Oletuksena kategoria on "Yleinen" kunnes muutat sitä <a href="%s">Kirjoittaminen-asetuksissa</a>.

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
fi: Voit käyttää yhtä näistä hienoista kuvista tai näyttää satunnaisen kuvan joka sivulla.

en: You can use the Theme Editor to edit the individual CSS and PHP files which make up your theme.
fi: Voit käyttää teemamuokkainta muokataksesi yksittäistä CSS- tai PHP-tiedostoa, joista teemasi koostuu.

en: You can use the editor to make changes to any of your plugins&#8217; individual PHP files. Be aware that if you make changes, plugins updates will overwrite your customizations.
fi: Voit käyttää muokkainta tehdäksesi muutoksia mihin tahansa lisäosiesi yksittäisiin PHP-tiedostoihin. Ota huomioon että lisäosien päivittäminen ylikirjoittaa tekemäsi muutokset.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
fi: Voit järjestellä ohjausnäkymää seuraavilla tavoilla. Samat kontrollit toimivat myös useimmilla muista hallintanäkymän ruuduista.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
fi: Listaa kaikki tietyn käyttäjän luomat artikkelit napsauttamalla Artikkelit-sarakkeessa näkyvää lukuarvoa.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt using the Screen Options tab.
fi: Voit katsella artikkeleita yksinkertaisessa otsikkolistauksessa tai otteiden kanssa käyttäen näyttöasetukset-välilehteä.

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
fi: Voit selata mediaa yksinkertaisessa ruudukkonäkymässä tai listassa, jossa on sarakkeita. Voit vaihtaa näiden näkymien välillä vasemmalla median yläpuolella olevista ikoneista.

en: You can&#8217;t delete that user.
fi: Et voi poistaa tätä käyttäjää

en: You can&#8217;t delete the current user.
fi: Et voi poistaa käyttäjätunnusta, jolla olet parhaillaan kirjautuneena.

en: You can&#8217;t delete users.
fi: Et voi poistaa käyttäjiä.

en: You can&#8217;t edit that user.
fi: Et voi muokata käyttäjän tietoja.

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
fi: Et voi muokata tätä liitetiedostoa, koska se on roskakorissa. Poista se roskakorista ja kokeile uudelleen.

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
fi: Et voi muokata kohdetta, koska se on roskakorissa. Palauta se ensin ja kokeile uudestaan.

en: You can&#8217;t give users that role.
fi: Et voi antaa käyttäjille tuota roolia.

en: You can&#8217;t remove users.
fi: Et voi poistaa käyttäjiä.

en: You can't remove the current user.
fi: Et voi poistaa nykyistä käyttäjää.

en: You cannot change this later.
fi: Et voi muuttaa tätä myöhemmin.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
fi: Et voi poistaa lisäosaa, kun se on aktiivinen pääsivustolla.

en: You cannot delete a theme while it has an active child theme.
fi: Et voi poistaa teemaa, jolla on aktiivinen lapsiteema.

en: You cannot install a network of sites with your server address.
fi: Et voi ottaa verkkoa käyttöön palvelimen osoitteellasi.

en: You cannot install because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
fi: Et voi asentaa, koska <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> vaatii MySQLin version %2$s tai uudemman. Käytät versiota %3$s.

en: You cannot install because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
fi: Et voi asentaa, koska <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> vaatii PHP:n version %2$s tai uudemman ja MySQLin version %3$s tai uudemman. Käytät PHP:n versiota %4$s ja MySQLin versiota %5$s.

en: You cannot install because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
fi: Et voi asentaa, koska <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> vaatii PHP:n version %2$s tai uudemman. Käytät versiota %3$s.

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
fi: Et voi siirtää tätä kohdetta roskakoriin. %s muokkaa sitä parhaillaan.

en: You cannot update because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
fi: Et voi päivittää, koska <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> vaatii MySQLin version %2$s tai uudemman. Käytät versiota %3$s.

en: You cannot update because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
fi: Et voi päivittää, koska <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> vaatii PHP:n version %2$s tai uudemman ja MySQLin version %3$s tai uudemman. Käytät PHP:n versiota %4$s ja MySQLin versiota %5$s.

en: You cannot update because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
fi: Et voi päivittää, koska <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> vaatii PHP:n version %2$s tai uudemman. Käytät versiota %3$s.

en: You cannot use port numbers such as %s.
fi: Et voi käyttää portin numeroita kuten %s.

en: You did not enter a category name.
fi: Kategorian nimeä ei annettu.

en: You did not select an item for editing.
fi: Et valinnut muokattavaa kohdetta.

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
fi: Yhtään lisäosaa ei ole käytettävissä.

en: You do not appear to have any themes available at this time.
fi: Yhtään teemaa ei vaikuta olevan saatavilla.

en: You do not have permission to customize headers.
fi: Sinulla ei ole ylätunnisteen muokkaamiseen tarvittavaa oikeutta.

en: You do not have permission to edit this user.
fi: Sinulla ei ole tämän käyttäjän muokkaukseen tarvittavaa oikeutta.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
fi: Sinulla ei ole tämän sivun saantiin tarvittavaa oikeutta.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia lisäosien käyttöön ottamiseksi tällä sivustolla.

en: You do not have sufficient permissions to add links to this site.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia linkkien lisäämiseen tälle sivustolle.

en: You do not have sufficient permissions to add users to this network.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia käyttäjien lisäämiseen tähän verkkoon.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia lisäosien poistamiseen käytöstä tällä sivustolla.

en: You do not have sufficient permissions to delete plugins for this site.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia lisäosien poistamiseen tältä sivustolta.

en: You do not have sufficient permissions to delete this site.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia tämän sivuston poistamiseen.

en: You do not have sufficient permissions to edit plugins for this site.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia lisäosien muokkaamiseen tällä sivustolla.

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this site.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia sivupohjien muokkaamiseen tällä sivustolla.

en: You do not have sufficient permissions to edit the links for this site.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia linkkien muokkaamiseen tällä sivustolla.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia sisällön viemiseen tältä sivustolta.

en: You do not have sufficient permissions to import content in this site.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia sisällön tuomiseen tälle sivustolle.

en: You do not have sufficient permissions to install plugins on this site.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia lisäosien asentamiseksi tällä sivustolla.

en: You do not have sufficient permissions to install themes on this site.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia teemojen asentamiseen tällä sivustolla.

en: You do not have sufficient permissions to manage options for this site.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia tämän sivuston asetusten hallintaan.

en: You do not have sufficient permissions to manage plugins for this site.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia tämän sivuston lisäosien hallintaan.

en: You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia näiden asetusten muuttamiseen tällä sivustolla.

en: You do not have sufficient permissions to update plugins for this site.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia lisäosien päivittämiseen tällä sivustolla.

en: You do not have sufficient permissions to update themes for this site.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia teemojen päivittämiseen tällä sivustolla.

en: You do not have sufficient permissions to update this site.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia päivittää tätä sivustoa.

en: You don't have permission to attach files to this post.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia liittää tiedostoja tähän artikkeliin.

en: You have %1$s and %2$s.
fi: Sinulla on %1$s ja %2$s.

en: You have access to the source code, the freedom to study how the program works, and the freedom to change it to make it do what you wish.
fi: Sinulla on pääsy lähdekoodiin, vapaus tutkia miten ohjelma toimii, ja vapaus muuttaa sitä haluamallasi tavalla.

en: You have chosen to delete the following users from all networks and sites.
fi: Olet poistamassa seuraavia käyttäjiä kaikista verkoista ja sivustoista.

en: You have chosen to delete the user from all networks and sites.
fi: Olet poistamassa käyttäjää kaikista verkoista ja sivustoista.

en: You have specified these users for deletion:
fi: Olet poistamassa näitä käyttäjiä:

en: You have specified these users for removal:
fi: Olet valinnut nämä käyttäjät poistettavaksi:

en: You have specified this user for deletion:
fi: Olet poistamassa tätä käyttäjää:

en: You have specified this user for removal:
fi: Olet valinnut tämän käyttäjän poistettavaksi:

en: You have the freedom to distribute copies of your modified versions to others. By doing this you can give the whole community a chance to benefit from your changes.
fi: Sinulla on vapaus jakaa kopioita muokkaamistasi versioista muille. Näin annat koko yhteisölle mahdollisuuden hyötyä tekemistäsi muutoksista.

en: You have the freedom to redistribute copies of the original program so you can help your neighbor.
fi: Sinulla on vapaus jakaa kopioita alkuperäisestä ohjelmasta auttaaksesi lähimmäistäsi.

en: You have the freedom to run the program, for any purpose.
fi: Sinulla on oikeus käyttää tätä ohjelmistoa mihin tahansa tarkoitukseen.

en: You have the latest version of WordPress.
fi: Sinulla on uusin WordPressin versio.

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
fi: Kovalevytilasi on täynnä. Poista tiedostoja ennen kuin siirrät uusia.

en: You have version %1$s installed. Update to %2$s.
fi: Sinulla on asennettuna versio %1$s. Päivitä versioon %2$s.

en: You may also browse based on the most popular tags in the Plugin Directory:
fi: Voit myös selata lisäosahakemistoa suosituimpien avainsanojen mukaan.

en: You must assign a password to the new user, which they can change after logging in. The username, however, cannot be changed.
fi: Uusille käyttäjille pitää antaa salasana, jonka he voivat vaihtaa sisäänkirjautumisen jälkeen. Käyttäjätunnusta ei kuitenkaan voi vaihtaa.

en: You must be a member of at least one site to use this page.
fi: Voit käyttää tätä sivua vain, jos olet käyttäjänä vähintään yhdellä sivustolla.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
fi: Sinun täytyy napsauttaa Tallenna muutokset -painiketta sivun alalaidassa, jotta uudet asetukset astuvat voimaan.

en: You must provide a domain name.
fi: Verkkotunnus on pakollinen.

en: You must provide a name for your network of sites.
fi: Sinun on annettava nimi tälle monen sivuston verkolle.

en: You must provide a valid email address.
fi: Tarvitaan olemassa oleva sähköpostiosoite.

en: You must provide an email address.
fi: Sähköpostiosoite on pakollinen.

en: You need JavaScript to choose a part of the image.
fi: Tarvitset Javascript-tuen valitaksesi osan kuvasta.

en: You need to make this file writable before you can save your changes. See <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
fi: Poista tiedoston kirjoitussuojaus tallentaaksesi asetukset. Lisätietoa löydät <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">Codexista</a>.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> more themes.
fi: Olet sallinut tälle sivustolle vain yhden teeman. Mene Verkon hallintaan<a href="%1$s">salliaksesi</a> lisää teemoja.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> or <a href="%2$s">install</a> more themes.
fi: Olet sallinut tälle sivustolle vain yhden teeman. Mene Verkon hallintaan <a href="%1$s">salliaksesi</a> tai <a href="%2$s">asentaaksesi</a> lisää teemoja.

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress.org Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
fi: Olet asentanut vain yhden teeman. Ota riski ja kokeile jotain uutta! Voit valita yli 1 000:sta ilmaisesta teemasta WordPress.orgin  teemahakemistosta. Napsauta <a href="%s">Asenna teemoja</a> -painiketta päästäksesi alkuun.

en: You should be able to get this info from your web host, if %s doesn&#8217;t work.
fi: Saat luultavasti nämä tiedot web-palveluntarjoajaltasi jos %s ei toimi.

en: You should update your .htaccess now.
fi: Muista päivittää myös .htaccess-tiedosto.

en: You should update your web.config now.
fi: Päivitä web.config-tiedosto nyt.

en: You should upgrade <a href="%s" target="_blank">your bookmarklet</a> to the latest version!
fi: Päivitä <a href="%s" target="_blank">kirjanmerkkisovelluksesi</a> uusimpaan versioon!

en: You will need a wildcard DNS record if you are going to use the virtual host (sub-domain) functionality.
fi: Tarvitset ns. wildcard DNS -tietueen voidaksesi käyttää virtual host (alidomain) -toiminnallisuutta.

en: You will need this password to log&nbsp;in. Please store it in a secure location.
fi: Tarvitset tätä salasanaa kirjautuaksesi sisään. Ota se talteen turvalliseen paikkaan.

en: You&rsquo;re using the auto-generated password for your account. Would you like to change it?
fi: Käytät automaattisesti luotua salasanaa. Haluatko vaihtaa salasanan?

en: Your <code>wp-config.php</code> file has an empty database table prefix, which is not supported.
fi: Tietokantataulujen etuliite tiedostossa <code>wp-config.php</code> ei saa olla tyhjä.

en: Your Email
fi: Sähköpostiosoitteesi:

en: Your MySQL username
fi: MySQL-käyttäjätunnus

en: Your Profile
fi: Omat tietosi

en: Your Sites
fi: Sivustosi

en: Your WordPress database has been successfully updated!
fi: WordPress-tietokanta on päivitetty!

en: Your WordPress database is already up-to-date!
fi: WordPressin tietokanta on jo ajan tasalla!

en: Your WordPress.org username:
fi: WordPress.org-käyttäjätunnuksesi:

en: Your browser is out of date!
fi: Selaimesi on vanhentunut.

en: Your chosen password.
fi: Valitsemasi salasana.

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
fi: Sähköpostiosoitettasi ei ole vielä päivitetty. Tarkista vahvistusviesti sähköpostilaatikostasi (%s).

en: Your email address.
fi: Sähköpostiosoitteesi.

en: Your hosting company, support forum volunteers, or a friendly developer may be able to use this information to help you:
fi: Tästä tiedosta voi olla hyötyä, kun pyydät apua palveluntarjoajaltasi, vapaaehtoisilta tukifoorumilla tai ystävälliseltä web-kehittäjältä.

en: Your latest changes were saved as a revision.
fi: Tuoreimmat muutokset on tallennettu uutena versiona.

en: Your new WordPress site has been successfully set up at:
    
    %1$s
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: %2$s
    Password: %3$s
    Log in here: %4$s
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The WordPress Team
    https://wordpress.org/
fi: Uusi WordPress-sivustosi on asennettu osoitteeseen:
    
    %1$s
    
    Voit kirjautua sisään pääkäyttäjänä seuraavien tietojen avulla:
    
    Käyttäjätunnus: %2$s
    Salasana: %3$s
    Kirjaudu sisään tästä: %4$s
    
    Toivottavasti pidät uudesta sivustosasi!
    
    -- WordPress-tiimi
    https://wordpress.org/

en: Your passwords do not match. Please try again.
fi: Salasanat eivät täsmää. Kokeile uudelleen.

en: Your plugins are all up to date.
fi: Lisäosasi ovat kaikki ajan tasalla.

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
fi: Profiilisi sisältää tietoja tietoja sinusta (sinun &#8220;tili&#8221;) ja joitain henkilökohtaisia tietoja liittyen WordPressin käyttämiseen.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update WordPress to version %2$s.
fi: Sivustollasi osoitteessa %1$s tapahtui kriittinen virhe yrittäessä päivittää WordPressiä versioon %2$s.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update to the latest version of WordPress, %2$s.
fi: Sivustollasi osoitteessa %1$s tapahtui kriittinen virhe kun sitä yritettiin päivittää automaattisesti uusimpaan versioon %2$s.

en: Your site is asking search engines not to index its content
fi: Sivustosi ilmoittaa hakukoneille, ettei sen sisältöä saa indeksoida

en: Your site is configured to keep only the last %s revisions.
fi: Sivustosi on asetettu tallentamaan vain viimeiset %s versiota.

en: Your site was running version %s.
fi: Sivustollasi oli versio %s.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
fi: Teemasi ei tue suoraan valikoita, mutta voit lisätä niitä sivupalkkeihin käyttämällä &#8221;Muokautettu valikko&#8221;-vimpainta <a href="%s">Vimpaimet</a>-sivulla.

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
fi: Teemasi ei tue mukautettuja valikoita eikä vimpaimia.

en: Your themes are all up to date.
fi: Teemasi ovat kaikki ajan tasalla.

en: Your translations are all up to date.
fi: Kaikki käännökset ovat ajan tasalla.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
fi: Käyttäjätunnustasi ei voida vaihtaa, mutta voit käyttää muita kenttiä oikean nimesi tai lempinimen lisäämiseen, ja valita millä tavoin nimesi näytetään artikkelien yhteydessä.

en: [%1$s] URGENT: Your site may be down due to a failed update
fi: [%1$s] KIIREELLINEN: Sivustosi saattaa olla poissa toiminnasta epäonnistuneen päivityksen vuoksi

en: [%1$s] WordPress %2$s is available. Please update!
fi: [%1$s] WordPress %2$s on saatavilla. Päivitäthän pian!

en: [%1$s] Your site has updated to WordPress %2$s
fi: [%1$s] Sivustosi on päivitetty WordPress-versioon %2$s

en: [%s] Background updates have finished
fi: [%s] Taustapäivitykset onnistuivat

en: [%s] Joining confirmation
fi: [%s] Vahvista liittyminen

en: [%s] New Admin Email Address
fi: [%s] Uusi pääkäyttäjän sähköpostiosoite

en: [%s] New Email Address
fi: [%s] Uusi sähköpostiosoite

en: [%s] There were failures during background updates
fi: [%s] Taustapäivityksissä tapahtui virheitä

en: [Pending]
fi: [Vireillä]

en: acquaintance
fi: tuttava

[ctx: adjective]
en: Pending
fi: Vireillä

[ctx: admin menu]
en: All Links
fi: Kaikki linkit

en: another web address of mine
fi: muu oma sivustoni

en: child
fi: lapsi

en: co-resident
fi: paikkakuntalainen

en: co-worker
fi: työkaveri

en: colleague
fi: kollega

[ctx: color]
en: Default: %s
fi: Oletusväri: %s

[ctx: column name]
en: Comment
fi: Kommentti

[ctx: column name]
en: Date
fi: Päivämäärä

[ctx: column name]
en: File
fi: Tiedosto

[ctx: column name]
en: Submitted On
fi: Lähetetty

[ctx: column name]
en: Title
fi: Otsikko

[ctx: column name]
en: Uploaded to
fi: Liitetty

[ctx: comment]
en: Mark as Spam
fi: Merkitse roskaviestiksi

[ctx: comment]
en: Not Spam
fi: Ei roskaa

[ctx: comment]
en: Permalink:
fi: Kestolinkki:

[ctx: comments]
en: %s in moderation | %s in moderation
fi[0]: %s moderoitavana
fi[1]: %s moderoitavina

[ctx: comments]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Hyväksyttyjä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Hyväksyttyjä <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Vireillä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Vireillä <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Roskaviestejä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Roskaviestejä <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Roskakorissa <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Roskakorissa <span class="count">(%s)</span>

en: contact
fi: yhteyshenkilö

en: crush
fi: ihastus

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s
fi: %1$s: %2$s

en: date
fi: heila

[ctx: default GMT offset or timezone string]
en: 0
fi: Europe/Helsinki

[ctx: drafts]
en: View all
fi: Näytä kaikki

en: enter a custom date format in the following field
fi: syötä mukautettu päivämäärämuoto seuraavaan kenttään

en: enter a custom time format in the following field
fi: syötä mukautettu aikamuoto seuraavaan kenttään

[ctx: example password]
en: password
fi: salasana

[ctx: example username]
en: username
fi: tunnus

en: example:
fi: esimerkki:

en: example: www.wordpress.org
fi: esimerkki: www.wordpress.org

en: family
fi: perhesuhde

[ctx: file]
en: Add New
fi: Lisää uusi

en: first
fi: ensimmäinen

en: friend
fi: ystävä

en: friendship
fi: ystävyys

en: g:i:s a
fi: G.i

en: geographical
fi: maantieteellinen

en: http://wordpress.org/news/feed/
fi: http://fi.wordpress.org/feed/

en: https://en.gravatar.com/
fi: https://fi.gravatar.com/

en: https://wordpress.org/news/
fi: http://wordpress.org/news/

en: https://wordpress.org/support/forum/how-to-and-troubleshooting
fi: http://fi.forums.wordpress.org/forum/ongelmat-ja-vianmaaritys

en: identity
fi: samuus

en: items
fi: merkintää

en: kin
fi: sukulainen

en: last
fi: viimeinen

[ctx: link]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: link name]
en: Name
fi: Nimi

[ctx: media item]
en: Edit
fi: Muokkaa

[ctx: menu]
en: Edit
fi: Muokkaa

[ctx: menu]
en: Use new menu
fi: Käytä uutta valikkoa

[ctx: menu location]
en: (Currently set to: %s)
fi: (Tämänhetkinen asetus: %s)

en: met
fi: tavattu

[ctx: meta name]
en: Name
fi: Nimi

en: muse
fi: muusa

en: my-hacks.php (legacy hacks support)
fi: my-hacks.php (tuki vanhalle hack-toiminnolle)

[ctx: nav menu front page title]
en: Home: %s
fi: Etusivu: %s

en: neighbor
fi: naapuri

en: newer
fi: uusimmat

[ctx: no user roles]
en: None
fi: Ei mitään

en: none
fi: ei mitään

en: older
fi: vanhemmat

en: or <a href="%s">create a new menu</a>.
fi: tai <a href="%s">luo uusi valikko</a>.

en: or, <a href="%s">change your theme completely</a>
fi: tai <a href="%s">vaihda teema kokonaan uuteen</a>

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
fi: %1$s / %2$s

en: parent
fi: vanhempi

en: physical
fi: fyysinen

[ctx: plugin]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: plugin]
en: Installed
fi: Asennettu

[ctx: plugin editor]
en: Editor
fi: Muokkain

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>

[ctx: plugins]
en: Browse
fi: Selaa

[ctx: post state]
en: Pending
fi: Vireillä

en: posts
fi: artikkelia

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Oma <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Omat <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kiinnitetty <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kiinnitetyt <span class="count">(%s)</span>

en: professional
fi: ammatillinen

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
fi: Poista käytöstä

[ctx: revision date short format]
en: j M @ H:i
fi: d.m.Y \k\l\o H:i

[ctx: revisions]
en: Browse
fi: Selaa

en: romantic
fi: romanttinen

[ctx: sample permalink base]
en: archives
fi: arkistot

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
fi: esimerkki-artikkeli

en: sample-page
fi: esimerkkisivu

[ctx: settings screen]
en: General
fi: Yleinen

en: sibling
fi: sisarus

[ctx: site]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: site]
en: Mark as Spam
fi: Merkitse Roskaksi

[ctx: site]
en: Not Spam
fi: Ei roskasivusto

[ctx: site]
en: Registered
fi: Rekisteröitynyt

[ctx: site]
en: Spam
fi: Roskaa

en: spouse
fi: aviopuoliso

en: sub item
fi: alavalinta

[ctx: subdirectory examples]
en: like <code>%1$s/site1</code> and <code>%1$s/site2</code>
fi: kuten <code>%1$s/sivusto1</code> ja <code>%1$s/sivusto2</code>

[ctx: subdomain examples]
en: like <code>site1.%1$s</code> and <code>site2.%1$s</code>
fi: kuten <code>sivusto1.%1$s</code> ja <code>sivusto2.%1$s</code>

en: sweetheart
fi: rakastettu

[ctx: term name]
en: Name
fi: Nimi

[ctx: term parent]
en: Parent
fi: Vanhempi

[ctx: theme]
en: Already Installed
fi: Asennettu

[ctx: theme]
en: Details &amp; Preview
fi: Tiedot &amp; esikatselu

[ctx: theme]
en: Installed
fi: Asennettu

[ctx: theme editor]
en: Editor
fi: Muokkain

[ctx: theme name]
en: Name
fi: Nimi

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Browse
fi: Selaa

[ctx: themes]
en: Favorites
fi: Suosikit

[ctx: themes]
en: Featured
fi: Poiminnat

[ctx: themes]
en: Latest
fi: Uusimmat

[ctx: themes]
en: Popular
fi: Suositut

[ctx: themes]
en: Recently Updated
fi: Viimeksi päivittyneet

[ctx: user]
en: Add Existing
fi: Lisää olemassa oleva

[ctx: user]
en: Add Existing User
fi: Lisää vanha käyttäjä

[ctx: user]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: user]
en: Add New User
fi: Lisää uusi käyttäjä

[ctx: user]
en: Mark as Spam
fi: Merkitse roskapostittajaksi

[ctx: user]
en: Not Spam
fi: Ei roskaa

[ctx: user]
en: Registered
fi: Rekisteröitynyt

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>

[ctx: verb]
en: Clear
fi: Tyhjennä

[ctx: verb]
en: Spam
fi: Roskaviesti

[ctx: verb]
en: View
fi: Katso

[ctx: verb; site]
en: Archive
fi: Arkistoi

[ctx: widget]
en: Add
fi: Lisää

[ctx: widget]
en: Edit
fi: Muokkaa
