Development (4.4.x) - en to az translation catalogue (1734 entries)

en: "caller_get_posts" is deprecated. Use "ignore_sticky_posts" instead.
az: "caller_get_posts" artıq istifadə edilmir. Yerinə "ignore_sticky_posts" istifadə edin.

en: #%d (no title)
az: #%d (başlıq yoxdur)

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
az: %1$s %2$s %3$s Kateqoriya Qidalandırıcısı

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
az: %1$s %2$s %3$s Şərh Qidalandırıcısı

en: %1$s %2$s %3$s Feed
az: %1$s %2$s %3$s Qidalandırıcısı

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
az: %1$s %2$s %3$s Etiket Qidalandırıcısı

en: %1$s %2$s Comments Feed
az: %1$s %2$s Şərh Qidalandırıcısı

en: %1$s %2$s Feed
az: %1$s %2$s Qidalandırıcısı

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
az: %3$s Qidalandırıcısı üçün %1$s %2$s Yazıları

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
az: %1$s %2$s &#8220;%3$s&#8221; Qidalandırıcısı üçün axtarışın nəticələri

en: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s:%5$s
az: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s : %5$s

en: %1$s (since %2$s; %3$s)
az: %1$s (%2$s versiyasından bəri; %3$s)

en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
az: %1$s (%2$s versiyasından bəri; uyğun gələn alternativi yoxdur)

en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
az: %1$s (%2$s versiyasından bəri; yerinə %3$s istifadə edin)

en: %1$s - Comments on %2$s
az: %1$s - %2$s üçün şərhlər

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
az[0]: <span class="screen-reader-text">%2$s üçün</span> %1$s şərh
az[1]: <span class="screen-reader-text">%2$s üçün</span> %1$s şərh

en: %1$s [Autosave]
az: %1$s [Avtomatik qeyd et]

en: %1$s [Current Revision]
az: %1$s [Mövcud versiya]

en: %1$s and %2$s.
az: %1$s və %2$s.

en: %1$s at %2$s
az: %1$s tarixində, saat %2$s

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
az: %1$s %2$s versiyasından bəri<strong>istifadə edilməyəcək</strong> və bu an üçün alternativi yoxdur.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
az: %1$s %2$s versiyasından bəri<strong>istifadə edilməyəcək</strong>! Yerinə %3$s istifadə edin.

en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
az: %1$s artıq istifadə edilmir, yerinə %2$s istifadə edin.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
az: %1$s %2$s ilə gücləndirilmişdir

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
az[0]: %2$1 üçün %1$s cavab
az[1]: %2$1 üçün %1$s cavab

en: %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
az: %1$s <strong>xətalı</strong> çağırıldı. %2$s %3$s

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
az: %2$s versiyasından bəri %1$s çağrıldığı parametr ilə <strong>keçərliliyini itirmişdir</strong> və alternativi yoxdur!

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
az: %2$s versiyasından bəri %1$s çağrıldığı parametr ilə <strong>keçərliliyini itirmişdir</strong>! %3$s

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
az: %1$s. Menyu elementi %2$d / %3$d.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
az: %1$s. %3$s altındakı %2$d alt element nömrəsi.

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
az[0]: %d qoşma yenilənməsi
az[1]: %d qoşma yenilənməsi

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
az[0]: %d mövzu yenilənməsi
az[1]: %d mövzu yenilənməsi

en: %d WordPress Update
az: %d WordPress yenilənməsi

en: %d queries. %s seconds.
az: %d sorğu. %s saniyə.

en: %d selected
az: %d seçildi

en: %s (Invalid)
az: %s (xətalı)

en: %s (Pending)
az: %s (Gözləyən)

en: %s <span class="says">says:</span>
az: %s <span class="says">dedi ki:</span>

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
az[0]: %s <span class="screen-reader-text">Şərh</span>
az[1]: %s <span class="screen-reader-text">Şərh</span>

en: %s Comment | %s Comments
az[0]: %s Şərh
az[1]: %s Şərh

en: %s and %s
az: %s və %s

en: %s comment awaiting moderation | %s comments awaiting moderation
az[0]: %s şərh moderasiya gözləyir
az[1]: %s şərh moderasiya gözləyir

en: %s day | %s days
az[0]: %s gün
az[1]: %s gün

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
az: %s çoxlu yükləyicidən istifadə edərkən izin verilən ən yüksək fayl ölçüsünü keçir.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
az: %s bu sayt üçün təyin edilmiş ən yüksək fayl ölçüsünü keçir.

en: %s hour | %s hours
az[0]: %s saat
az[1]: %s saat

en: %s is a protected WP option and may not be modified
az: %s qorumalı bir WP seçimdir və üzərində dəyişiklik edilməməlidir

en: %s is your new username
az: yeni istifadəçi adınız: %s

en: %s min | %s mins
az[0]: %s dəqiqə
az[1]: %s dəqiqə

en: %s month | %s months
az[0]: %s ay
az[1]: %s ay

en: %s must set a database connection for use with escaping.
az: %s təmizləmə üçün bir verilənlər bazası bağlantısı qurmalıdır.

en: %s topic | %s topics
az[0]: %s bəhs
az[1]: %s bəhs

en: %s update failed
az: %s yenilənməsi baş tutmadı

en: %s updated!
az: %s yeniləndi!

en: %s week | %s weeks
az[0]: %s həftə
az[1]: %s həftə

en: %s year | %s years
az[0]: %s il
az[1]: %s il

en: %s, and %s
az: %s və %s

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
az: &#8220;%s&#8221; yükləməsi alınmadı.

en: &#8592; Cancel Audio Playlist
az: &#8592; Audio İfa Siyahısından İmtina Et

en: &#8592; Cancel Gallery
az: &#8592; Qalereyanı ləğv et

en: &#8592; Cancel Video Playlist
az: &#8592; Video İfa Siyahısını Ləğv Et

en: &#8592; Return to library
az: &#8592; Kitabxanaya qayıt

en: &laquo; Back
az: &laquo; Geri

en: &laquo; Older Comments
az: &laquo; Əski Şərhlər

en: &laquo; Previous
az: &laquo; Öncəki

en: &laquo; Previous Page
az: &laquo; Öncəki Səhifə

en: &larr; Back to %s
az: &larr; %s əsas səhifəsinə geri dön

en: &lt; Prev
az: &lt; Öncəki

en: &mdash; Select &mdash;
az: &mdash; Seç &mdash;

en: (Edit)
az: (Redaktə et)

en: (Must be at least 4 characters, letters and numbers only.)
az: (Sadəcə hərf və rəqəmdən ibarət olan 4 simvol olmalıdır.)

en: (This message was added in version %s.)
az: (Bu mesaj %s versiyasında əlavə edildi.)

en: (WordPress could not establish a secure connection to WordPress.org. Please contact your server administrator.)
az: (WordPress, WordPress.org ilə etibarlı əlaqə qura bilmədi. Lütfən, server nəzarətçisi ilə əlaqə yaradın.)

en: (more&hellip;)
az: (daha&helliip;)

en: (no title)
az: (başlıqsız)

en: (required)
az: (gərəkli)

en: 1 Comment
az: 1 Şərh

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
az: <span class="screen-reader-text">%s üçün</span> bir şərh

en: <a href="%1$s" aria-label="Logged in as %2$s. Edit your profile.">Logged in as %2$s</a>. <a href="%3$s">Log out?</a>
az: <a href="%1$s" aria-label="%2$s olaraq giriş edilmişdir. Profilinizi redaktə edin.">%2$s olaraq giriş edilmişdir</a>. <a href="%3$s">Çıxış?</a>

en: <a href="%1$s">%2$s</a> is your new site. <a href="%3$s">Log in</a> as &#8220;%4$s&#8221; using your existing password.
az: <a href="http://%1$s">http://%2$s</a> yeni saytınız. Mövcud olan parolunuz ilə &#8220;%4$s&#8221; olaraq <a href="%3$s">giriş</a> edə bilərsiniz.

en: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> feed for comments on this post.
az: Bu yazıya edilən şəhlər üçün <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> qidalandırıcıları.

en: <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>
az: <abbr title="Universal Mənbə Mövqeləndiricisi">URL</abbr>

en: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">says:</span>
az: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">deyir ki:</span>

en: <span>Active:</span> %s
az: <span>Aktiv:</span> %s

en: <strong>Conflicting values for the constants VHOST and SUBDOMAIN_INSTALL.</strong> The value of SUBDOMAIN_INSTALL will be assumed to be your subdomain configuration setting.
az: <strong>VHOST və SUBDOMAIN_INSTALL dəyərləri arasında münaqişə var.</strong> SUBDOMAIN_INSTALL dəyəri alt sahə adı parametrləri üçün baza götürüləcəkdir.

en: <strong>Could not find site %1$s.</strong> Searched for table %2$s in database %3$s. Is that right?
az: <strong>%1$s saytı tapılmadı.</strong> %3$s verilənlər bazasındakı %2$s lövhəsində axtarıldı. Doğrudurmu?

en: <strong>Database tables are missing.</strong> This means that MySQL is not running, WordPress was not installed properly, or someone deleted %s. You really should look at your database now.
az: <strong>Verilənlər bazası lövhələri əksikdir.</strong> Bu MySQL işləmir, WordPress düzgün qurulmadı ya da kimsə %s lövhəsini sildi mənasına gələ bilər. Elə indi verilənlər bazasını yoxlamağa başlayın.

en: <strong>ERROR</strong>: %1$s in %2$s can only contain numbers, letters, and underscores.
az: <strong>XƏTA</strong>: %2$s faylınızdakı %1$s sadəcə rəqəmlərdən, hərflərdən və kiçik simvollardan ibarət ola bilər.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
az: <strong>XƏTA</strong>: Çərəzlər gözlənilməz bir çıxış səbəbindən blok edilmişdir. Yardım üçün, lütfən <a href="%1$s">bu sənədlərlə</a> tanış olun və ya <a href="%2$s">dəstək forumlarına</a> müraciət edin.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
az: <strong>XƏTA</strong>: Brauzeriniz dəstəkləmədiyi üçün çərəzlər blok edilmişdir. WordPress-dən istifadə edə bilmək üçün <a href="%s">çərəzləri aktivləşdirin</a>.

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
az: <strong>XƏTA</strong>: Qeydiyyat baş tutmur&hellip; lütfən <a href="mailto:%s">veb nəzarətçi</a> ilə əlaqə qurun!

en: <strong>ERROR</strong>: Enter a username or email address.
az: <strong>XƏTA</strong>: Lütfən istifadəçi adı ya da e-poçt ünvanını daxil edin.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or email.
az: <strong>XƏTA</strong>: Keçərsiz istifadəçi adı ya da e-poçt

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or incorrect password.
az: <strong>XƏTA</strong>: Keçərsiz istifadəçi adı və ya keçərsiz parol

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username.
az: <strong>XƏTA</strong>: Keçərsiz istifadəçi adı.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
az: <strong>XƏTA</strong>: Lütfən bir istifadəçi adı daxil edin.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your email address.
az: <strong>XƏTA</strong>: Lütfən e-poçt ünvanınızı daxil edin.

en: <strong>ERROR</strong>: Site URL already taken.
az: <strong>XƏTA</strong>: Saytın ünvanı daha öncədən alınmışdır.

en: <strong>ERROR</strong>: Sorry, that username is not allowed.
az: <strong>XƏTA</strong>: Bağışlayın, bu istifadəçi isminə izin verilmir.

en: <strong>ERROR</strong>: The comment could not be saved. Please try again later.
az: <strong>XƏTA</strong>: Şərh qeyd edilə bilməz. Lütfən daha sonra təkrar cəhd edin.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
az: <strong>XƏTA</strong>: E-poçt ünvanı xətalıdır.

en: <strong>ERROR</strong>: The password field is empty.
az: <strong>XƏTA</strong>: Parol sahəsi boşdur.

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username %s is incorrect.
az: <strong>XƏTA</strong>: %s istifadəçisi üçün daxil edilən parol keçərsizdir.

en: <strong>ERROR</strong>: The username field is empty.
az: <strong>XƏTA</strong>: İstifadəçi adı sahəsi boşdur.

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that email address.
az: <strong>XƏTA</strong>: Bu e-poçt ünvanı ilə qeydiyyatdan keçmiş istifadəçi yoxdur.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
az: <strong>XƏTA</strong>: Bu e-poçt ilə qeydiyyatdan keçilmişdir.Lütfən bir başqasını seçin.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
az: <strong>XƏTA</strong>: Bu istifadəçi adı öncədən qeyd edilmişdir. Lütfən başqa birini seçin.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
az: <strong>XƏTA</strong>: Bu istifadəçi adı qəbul edilməyən simvollardan ibarət olduğu üçün keçərli deyil.Lütfən keçərli bir istifadəçi adı daxil edin.

en: <strong>ERROR</strong>: WordPress %1$s requires MySQL %2$s or higher
az: <strong>XƏTA</strong>: WordPress %1$s üçün MySQL %2$s və yuxarı versiyalar lazımdır

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has been marked as a spammer.
az: <strong>XƏTA</strong>: Hesabınız spam olaraq işarələnmişdir.

en: <strong>ERROR</strong>: please enter a valid email address.
az: <strong>XƏTA</strong>: lütfən keçərli bir e-poçt ünvanı daxil edin.

en: <strong>ERROR</strong>: please fill the required fields (name, email).
az: <strong>XƏTA</strong>: lütfən gərəkli sahələri doldurun (ad, e-poçt).

en: <strong>ERROR</strong>: please type a comment.
az: <strong>XƏTA</strong>: lütfən bir şərh yazın.

en: <strong>ERROR</strong>: problem creating site entry.
az: <strong>XƏTA</strong>: sayt girişi yaradılarkən xəta baş verdi.

en: <strong>RSS Error</strong>: %s
az: <strong>RSS Xətası</strong>: %s

en: <strong>You have successfully updated WordPress!</strong> Please log back in to see what&#8217;s new.
az: <strong>WordPress uğurla yeniləndi!</strong> Təkrar daxil olub yeni nələrin olduğu ilə tanış olun.

en: A calendar of your site&#8217;s Posts.
az: Saytınızdakı Yazıların təqvimi.

en: A cloud of your most used tags.
az: Sizin ən çox istifadə etdiyiniz etiketlərin buludu.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
az: Saytınızdakı Səhifələrin siyahısı.

en: A list or dropdown of categories.
az: Siyahı və ya açılan menyu şəklində kateqoriyalar.

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
az: Saytınızdakı yazıların aylıq arxivləri.

en: A name is required for this term
az: Bu element üçün bir ad gərəkir

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
az: "%s" yazısında yeni bir şərh təsdiqinizi gözləyir.

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
az: "%s" yazısında yeni bir geri bildiriş təsdiqinizi gözləyir.

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
az: "%s" yazısında yeni bir geri izləmə təsdiqinizi gözləyir

en: A search form for your site.
az: Saytınız üçün axtarış forması.

en: A static page
az: Sabit bir səhifə

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
az: Bu kateqoriyaya bağlı, eyni ismə və qısa ismə sahib bir kriteriya artıq var.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
az: Bildirilən element üçün ad zatən kökdə var.

en: A valid URL was not provided.
az: Keçərli bir ünvan əldə edilmədi.

en: A valid email address is required
az: Keçərli bir e-poçt ünvanı gərəkir

en: AM
az: Səhər

en: About WordPress
az:  WordPress Haqqında

en: Action
az: Hərəkət

en: Activate
az: Aktivasiya

en: Activation Key Required
az: Aktivasiya açarı lazımdır

en: Activation Key:
az: Aktivasiya açarı:

en: Active theme
az: Aktiv mövzu

en: Add Audio Source
az: Audio Mənbə əlavə et

en: Add Items
az: Maddə əlavə et

en: Add Link
az: Bağlantı əlavə et

en: Add Media
az: Media əlavə et

en: Add Menu Items
az: Menyu Maddələri Əlavə Et

en: Add New Category
az: Yeni kateqoriya əlavə et

en: Add New Link Category
az: Yeni bağlantı kateqoriyası əlavə et

en: Add New Page
az: Yeni səhifə əlavə et

en: Add New Post
az: Yeni yazı əlavə et

en: Add New Tag
az: Yeni etiket əlavə et

en: Add Subtitles
az: Altyazı Əlavə Et

en: Add Video Source
az: Video Mənbə əlavə et

en: Add a Menu
az: Menyu Əlavə Et

en: Add a Widget
az: Vidcet Əlavə Et

en: Add a custom menu to your sidebar.
az: Yan menyu çubuğuna özəl menyu əlavə et.

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback:
az: Ən üst səviyyədə HTML5 ifa üçün alternativ mənbələr əlavə edin:

en: Add new header image
az: Yeni başlıq təsviri əlavə et

en: Add new image
az: Təsvir əlavə et

en: Add or remove menu items
az: Menyu maddələri əlavə et və ya sil

en: Add or remove tags
az: Etiket əlavə et ya da sil

en: Add to Audio Playlist
az: Audio İfa Siyahısına Əlavə Et

en: Add to Dictionary
az: Lüğətə əlavə et

en: Add to Gallery
az: Qalereyaya Əlavə et

en: Add to Menu
az: Menyuya əlavə et

en: Add to Video Playlist
az: Video İfa Siyahısına Əlavə Et

en: Add to audio playlist
az: Audio ifa siyahısına əlavə et

en: Add to gallery
az: Qalereyaya əlavə et

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
az: Menyuya əlavə et: %1$s (%2$s)

en: Add to video playlist
az: Video ifa siyahısına əlavə et

en: Additional items found: %d
az: Tapılan əlavə element miqdarı: %d

en: Additional shortcuts,
az: Əlavə qısayollar,

en: Advanced
az: Qabaqcıl

en: Advanced Options
az: Qabaqcıl Parametrlər

en: Album
az: Albom

en: Align
az: Sırala

en: Align center
az: Ortala

en: Align left
az: Sola söykə

en: Align right
az: Sağa söykə

en: Alignment
az: Cərgə

en: All Categories
az: Bütün Kateqoriyalar

en: All Link Categories
az: Bütün bağlantı kateqoriyaları

en: All Pages
az: Bütün səhifələr

en: All Posts
az: Bütün yazılar

en: All Tags
az: Bütün etiketlər

en: All dates
az: Bütün tarixlər

en: All media items
az: Bütün media elementləri

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles
az: Digər bloqlardan yeni məqalələr üçün bağlantı bildirişlərini (geri bildirişlər və geri izləmələr) aktivləşdir

en: Allow new users to sign up
az: Yeni istifadəçilərin üzv ola bilməsinə icazə ver

en: Allow people to post comments on new articles
az: Yeni yazıların şərh edilməsinə izin ver

en: Allow search engines to index this site.
az: Axtarış sistemlərinin bu saytı indeksləməsinə izin ver

en: Allowed Files
az: İzin verilən  fayllar

en: Already Installed
az: Artıq quraşdırılmışdır

en: Alt Text
az: Alternativ mətn

en: Alternative Text
az: Alternativ mətn

en: Alternative source
az: Alternativ mənbə

en: Ambiguous term name used in a hierarchical taxonomy. Please use term ID instead.
az: İyerarxik kateqoriyalarda təkrarlanan ad istifadə edildi. lütfən element ID istifadə edin.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
az: Bir xəta baş verdi, qidalandırıcı bağlı görünür. Lütfən daha sonra bir də yoxlayın.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
az: Bir xəta baş verdi. Lütfən səhifəni yeniləyib təkrar yoxlayın.

en: An error occurred adding you to this site. Back to the <a href="%s">homepage</a>.
az: Sizi bu sayta əlavə edərkən bir xəta baş verdi. <a href="%s">Əsas səhifəyə</a> geri dön.

en: An error occurred during the activation
az: Aktivləşdirmə sırasında bir xəta baş verdi.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
az: Yüklənmə sırasında xəta baş verdi. Lütfən daha sonra bir də yoxlayın.

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="https://wordpress.org/support/">support forums</a>.
az: Gözlənilməz bir xəta baş verdi. Bu serverin parametrləri ya da WordPress.org ilə əlaqəli bir şeylər tərs getmiş ola bilər. Əgər problemlər çıxmağa davam edirsə lütfən <a href="https://wordpress.org/support/">dəstək forumlarına</a> müraciət edin.

en: An unidentified error has occurred.
az: Təyin edilə bilməyən bir xəta baş verdi.

en: Anonymous
az: Anonim

en: Apply
az: Təsdiqlə

en: Approve and Reply
az: Təsdiqlə və cavabla

en: Approve it: %s
az: Təsdiqlə: %s

en: April
az: Aprel

en: Arbitrary text or HTML.
az: İxtiyari mətn və ya HTML

en: Archives
az: Arxivlər

en: Archives: %s
az: Arxivlər: %s

en: Are you lost?
az: Azdınızmı?

en: Are you sure it exists?
az: Mövcud olduğundan əminsinizmi?

en: Are you sure that the database server is not under particularly heavy load?
az: Verilənlər bazası serverinin ağır yük altında olmadığından əminsinizmi?

en: Are you sure that the database server is running?
az: Verilənlər bazası serverinin işlədiyindən əminsinizmi?

en: Are you sure that you have typed the correct hostname?
az: Doğru host adını yazdığınızdan əminsinizmi?

en: Are you sure you have the correct username and password?
az: Doğru istifadəçi adı və parola sahib olduğunuzdan əminsinizmi?

en: Are you sure you want to do this?
az: Bunu etmək istədiyinizdən əminsizmi?

en: Are you sure you want to edit this comment?
    The changes you made will be lost.
az: Bu şərhi redaktə etmək istədiyinizdən əminsinizmi?
    Etdiyiniz dəyişikliklər qeyb olacaq.

en: Are you sure you want to install this plugin?
az: Bu qoşmanı qurmaq istədiyinizdən əminsizmi?

en: As a browser icon
az: Brauzer ikonu olaraq

en: As an app icon
az: Proqram ikonu olaraq

en: Attachment Details
az: Əlavə detalları

en: Attachment Display Settings
az: Əlavə göstərmə parametrləri

en: Attachment Page
az: Əlavə səhifəsi

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
az: Təsvirin keyfiyyəti aralığın xaricində verilməyə çalışıldı [1,100].

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
az: Keçərli bir dönüş üsulu olmayan bir qısa kod əlavə etməyə cəhd edirsiniz: %s

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Səs faylı <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Səs faylı <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Details
az: Audio Detalları

en: August
az: Avqust

[ctx: August abbreviation]
en: Aug
az: Avq

en: Author
az: Müəllif

en: Author is %s
az: Müəllif: %s

en: Author:
az: Müəllif:

en: Author: %1$s (IP: %2$s, %3$s)
az: Müəllif: %1$s (IP: %2$s, %3$s)

en: Author: %s
az: Müəllif: %s

en: Automatically add new top-level pages to this menu
az: Bu menyuya avtomatik olaraq yeni üst-səviyyə səhifələri əlavə edin

en: Automatically add paragraphs
az: Avtomatik paraqraf əlavə et

en: Autoplay
az: Avtoifa

en: Back
az: Geri

en: Background
az: Arxa fon

en: Background Attachment
az: Arxa fon əlavəsi

en: Background Color
az: Arxa fon rəngi

en: Background Image
az: Arxa fon təsviri

en: Background Position
az: Arxa fon mövqesi

en: Background Repeat
az: Arxa fonu təkrarla

en: Background color
az: Arxa fon rəngi

en: Bitrate
az: Bitreyt

en: Bitrate Mode
az: Bitreyt Rejimi

en: Bitrate:
az: Bitreyt:

en: Blockquote
az: Alıntı

en: Bold
az: Qalın

en: Bookmarks
az: Seçilmişlər

en: Border
az: Kənar

en: Border color
az: Çərçivə rəngi

en: Bottom
az: Alt

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
az: Sayt hazırda xidmət rejimindədir. Bir neçə dəqiqədən sonra təkrar yoxlayın.

en: Bulk Select
az: Kütləvi seçim

en: Bulleted list
az: Markerlənmiş siyahı

en: But, before you can start using your new username, <strong>you must activate it</strong>.
az: Fəqət yeni istifadəçi adınızdan istifadə etmədən öncə, <strong> aktivləşdirməyiniz gərəkdir</strong>.

en: But, before you can start using your site, <strong>you must activate it</strong>.
az: Amma yeni saytınızı işlətmədən öncə <strong>aktivləşdirməyiniz gərəkdir</strong>.

en: By %s
az: Müəllif %s

en: By: %s
az: Müəllif: %s

en: CSS Classes
az: CSS sinifi

en: Calendar
az: Təqvim

en: Can&#8217;t select database
az: Verlənlər bazası seçilə bilmir

en: Cancel
az: İmtina

en: Cancel Edit
az: Redaktəni ləğv et

en: Cancel Selection
az: Seçmədən imtina et

[ctx: Cancel reordering menu items in Customizer]
en: Done
az: Tamamdır

[ctx: Cancel reordering widgets in Customizer]
en: Done
az: Tamamdır

en: Cancel reply
az: Cavabı ləğv et

en: Cannot create a revision of a revision
az: Versiyanın başqa bir versiyası yaradıla bilməz

en: Cannot create a user with an empty login name.
az: Boş giriş ismi ilə istifadəçi yaradıla bilmir.

en: Caption
az: Başlıq

en: Caption this image&hellip;
az: Bu təsvirə başlıq verin&hellip;

en: Captions/Subtitles
az: Başlıqlar/altyazılar

en: Categories
az: Kateqoriyalar

en: Categories list
az: Kateqoriya siyahısı

en: Categories list navigation
az: Kateqoriya siyahısı naviqasiyası

en: Category: %s
az: Kateqoriya: %s

en: Cell padding
az: Hüceyrə boşluğu

en: Cell spacing
az: Hüceyrə aralığı

en: Cell type
az: Hüceyrə növü

en: Center
az: Mərkəz

en: Change File
az: Faylı Dəyişdir

en: Change Image
az: Təsviri Dəyişdir

en: Changes saved.
az: Dəyişikliklər qeyd edildi.

en: Cheatin&#8217; uh?
az: Hiyləkarlıqmı edirsiniz?

en: Check Spelling
az: İmlanı yoxla

en: Check the junk or spam folder of your email client. Sometime emails wind up there by mistake.
az: E-poçt müştərisinin spam ya da gərəksiz poçt bölmələrini yoxlayın.Bəzən e-poçtlar yanlışlıqla bu bölmələrə daxil ola bilir.

en: Check your email for the confirmation link.
az: Təsdiqləmə bağlantısı üçün poçtunuza baxın.

en: Check your email for your new password.
az: Yeni parol üçün poçtunuza baxın.

en: Check your inbox at %s and click the link given.
az: %s poçt qutunuzu yoxlayın və göndərilən bağlantıya tıklayın.

en: Choose File
az: Fayl Seç

en: Choose Image
az: Təsvir Seç

en: Choose from the most used tags
az: Ən çox istifadə edilən etiketlər arasından seç

en: Clear
az: Təmizlə

en: Clear Results
az: NəticələriTəmizlə

en: Clear formatting
az: Formatlamanı təmizlə

en: Click here to cancel reply.
az: Cavabı ləğv etmək üçün tıklayın.

en: Close
az: Bağla

en: Close all open tags
az: Bütün açıq etiketləri bağla

en: Close blockquote tag
az: Sitat etiketini bağla

en: Close bold tag
az: Qalın etiketini bağla

en: Close bulleted list tag
az: İşarələnmiş siyahı etiketini bağla

en: Close code tag
az: Kod etiketini bağla

en: Close deleted text tag
az: Silinmiş mətn etiketini bağla

en: Close inserted text tag
az: Daxil edilən mətn etiketini bağla

en: Close italic tag
az: İtalik etiketini bağla

en: Close list item tag
az: Siyahı elementi etiketini bağla

en: Close media panel
az: Media panelini bağla

en: Close numbered list tag
az: Nömrələnmiş siyahı etiketini bağla

en: Close reorder mode
az: Yenidən sıralama rejimini bağla

en: Close sharing dialog
az: Paylaşma pəncərəsini bağla

en: Close this window.
az: Pəncərəni bağla.

en: Close uploader
az: Yükləyicini bağla

en: Cmd + letter:
az: Cmd + hərf:

en: Code
az: Kod

en: Collapse Sidebar
az: Yan çubuğu bağla

en: Color
az: Rəng

en: Colors
az: Rənglər

en: Column group
az: Sütun qrupu

en: Columns
az: Sütunlar

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
az: haqqında,bir,olan,olaraq,də,olmaq,tərəfindən,com,üçün,etibarən,necə,içində,olduğunu,o,dan,üzərində,və ya,nə,ki,bu,qədər,oldu,nə,zaman,hara,kim,iradə,ilə,www

en: Comment author name and email are required
az: Şərh müəllifinin ismi və e-poçt ünvanı lazımdır

en: Comment on %1$s by %2$s
az: %1$s yazısına %2$s tərəfindən edilən şərhlər

en: Comment: %s
az: Şərh: %s

en: Comments
az: Şərhlər

en: Comments (%s)
az: Şərhlər (%s)

en: Comments (RSS)
az:  (RSS) Şərhlər

en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
az: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> Şərhlər

en: Comments Feed
az: Şərhlərin Qidalandırıcıları

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
az: <span class="screen-reader-text">%s üçün</span> şərhlər bağlıdır

en: Comments are closed.
az: Şərh üçün bağlıdır.

en: Comments for %1$s searching on %2$s
az: %1$s üçün şərhlər, %2$s üzərində axtarılır

en: Comments for %s
az: %s üçün şərhlər

en: Comments navigation
az: Şərh naviqasiyası

en: Comments on %s
az: %s üzərinə edilmiş şərhlər

en: Comments on: %s
az: %s yazısına edilən şərhlər

en: Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false.
az: Şəraitə bağlı sorgu etiketləri sorgu çalışmadan əvvəl çalışmazlar. Öncəsində hər zaman yanlış dəyəri döndürürlər.

en: Confirm new password
az: Yeni parolu təsdiqlə

en: Congratulations! Your new site, %s, is almost ready.
az: Təbriklər! Yeni saytınız %s, demək olar ki hazırdır.

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
az: Bağlantı qopdu ya da server məşguldur. Lütfən daha sonra təkrar yoxlayın.

en: Constrain proportions
az: Proporsiyaları məhdudlaşdır

en: Content
az: Mühtəviyyat

en: Content, title, and excerpt are empty.
az: Mühtəviyyat, başlıq və xülasə boşdur.

en: Content:
az: İçərik:

en: Continue reading %s
az: Oxumağa dava et %s

en: Cookie nonce is invalid
az: Çərəz nonce məlumatı keçərsizdir

en: Copy
az: Köçür

en: Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
az: WordPress saytınıza daxil etmək üçün bu ünvanı köçürüb yapışdırın

en: Copy and paste this code into your site to embed
az: Saytınıza daxil etmək üçün kodu köçürüb yapışdırın

en: Copy table row
az: Lövhə sətrini köçür

en: Could not calculate resized image dimensions
az: Yenidən ölçüləndirilən təsvirin ölçüləri hesablana bilmədi

en: Could not create site.
az: Sayt yaradıla bilmədi.

en: Could not create user
az: İstifadəçi yaradıla bilmədi.

en: Could not find the specified string.
az: Təyin edilən mətn tapılmadı.

en: Could not insert post into the database
az: Yazı verilənlər bazasına əlavə edilə bilmir

en: Could not insert term into the database
az: Element verilənlər bazasına əlavə edilə bilmir

en: Could not insert term relationship into the database
az: Element əlaqəsi verilənlər bazasına əlavə edilə bilmədi

en: Could not load the preview image. Please reload the page and try again.
az: Təsvir ön izləməsi yüklənə bilmir. Lütfən səhifəni yenidən yükləyib bir də yoxlayın.

en: Could not open handle for fopen() to %s
az: %s üçün fopen() tutucusu açılmadı

en: Could not read image size.
az: Təsvirin ölçüləri oxuna bilmədi.

en: Could not save password reset key to database.
az: Parol sıfırlama açarı verilənlər bazasına qeyd edilə bilmədi.

en: Could not set that as the thumbnail image. Try a different attachment.
az: Əlaqədar fayl kiçik təsvir olaraq təyin edilmədi. Başqa bir fayl yoxlayın.

en: Could not split shared term.
az: Paylaşılmış kriteriya bölünmür.

en: Could not update comment status
az: Şərhin statusu yenilənə bilmir.

en: Could not update post in the database
az: Verilənlər bazasında yazı yenilənə bilmir

en: Could not write file %1$s (%2$s)
az: Fayl yazılmır %1$s (%2$s)

en: Could not write file %s
az: fayl yazıla bilmir %s

en: Create Audio Playlist
az: Audio İfa siyahısı yarat

en: Create Gallery
az: Qalereya yarat

en: Create Menu
az: Menyu yarat

en: Create Site
az: Sayt yarat

en: Create Video Playlist
az: Video İfa Siyahısı Yarat

en: Create a Configuration File
az: Bir konfiqurasiya faylı yarat

en: Create a new gallery
az: Yeni qalereya yarat

en: Create a new playlist
az: Yeni ifa siyahısı yarat

en: Create a new video playlist
az: Yeni videoifa siyahısı yarat

en: Crop Image
az: Təsviri Kəs

en: Crop thumbnail to exact dimensions
az: Miniatür təsviri bildirilən ölçülərə görə kəs

en: Crop your image
az: Öz təsvirini kəs

en: Cropping&hellip;
az: Kəsmə&hellip;

en: Crunching&hellip;
az: İşlənir&hellip;

en: Ctrl + Alt + letter:
az: Ctrl + Alt + hərf:

en: Ctrl + letter:
az: Ctrl + hərf:

en: Current Color
az: Hazırkı rəng

en: Current header
az: Mövcud başlıq

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
az[0]: Hazırda %s ədəd şərh təsdiq üçün gözləyir. Lütfən nəzarət lövhəsini ziyarət edin:
az[1]: Hazırda %s ədəd şərh təsdiq üçün gözləyir. Lütfən nəzarət lövhəsini ziyarət edin:

en: Custom Link
az: Xüsusi Bağlantı

en: Custom Links
az: Xüsusi Bağlantılar

en: Custom Menu
az: Özəl menyu

en: Custom Size
az: Xüsusi Ölçü

en: Custom URL
az: Özəl URL

en: Custom color
az: Xüsusi rəng

en: Customize
az: Özəlləşdir

en: Customize: %s
az: Özəlləşdir: %s

en: Customizer
az: Özəlləşdirici

en: Customizing
az: Özəlləşdirilir

en: Customizing &#9656; %s
az: Özəlləşdirilir &#9656; %s

en: Cut
az: Kəs

en: Cut table row
az: Lövhə sətrini kəs

en: Dashboard
az: Əsas Lövhə

en: Database Error
az: Verilənlər bazasının  xətası

en: Date Format
az: Tarix formatı

en: Day: %s
az: Gün: %s

en: December
az: Dekabr

[ctx: December abbreviation]
en: Dec
az: Dek

en: Decrease indent
az: Girintini azalt

en: Default
az: Mövcud

en: Default shortcuts,
az: Mövcud qısayollar,

en: Delete Menu
az: Menyunu Sil

en: Delete Permanently
az: Birdəfəlik sil

en: Delete Selected
az: Seçilmişləri sil

en: Delete column
az: Sütunu sil

en: Delete it: %s
az: Sil: %s

en: Delete row
az: Sətri sil

en: Delete table
az: Lövhəni sil

en: Deleted text (strikethrough)
az: Silinmiş mətn (üstü xətlənmiş)

en: Describe this audio file&hellip;
az: Bu səs faylını tərif edin&hellip;

en: Describe this media file&hellip;
az: Bu media faylını tərif edin&hellip;

en: Describe this video&hellip;
az: Bu videonu tərif edin&hellip;

en: Description
az: Açıqlama

en: Deselect
az: Seçimi qaldır

en: Destination directory for file streaming does not exist or is not writable.
az: Fayl axışı üçün təyin edilən hədəf direktoriya yoxdur ya da yazıla bilən deyil.

en: Dimensions
az: Ölçülər

en: Dimensions:
az: Ölçülər:

en: Dismiss
az: Gizlət

en: Dismiss Errors
az: Xətaları gizlət

en: Dismiss this notice.
az: Bu mesajı gizlət.

en: Display Header Text
az: Üst hissə mətnini göstər

en: Display Settings
az: Ekran Parametrləri

en: Display as dropdown
az: Açılan menyu olaraq göstər

en: Display item author if available?
az: Maddə müəllifini mümkünsə göstərsinmi?

en: Display item content?
az: Maddənin mühtəviyyatı göstərilsinmi?

en: Display item date?
az: Maddə tarixini göstərsinmi?

en: Display post date?
az: Yazı tarixi göstərilsinmi?

en: Distraction-free writing mode
az: Diqqət dağıtmadan yazma rejimi

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the frontend theme, use the %2$s hook.
az: İdarəetmə sahəsində %1$s skriptini qeydiyyatdan çıxarmayın. Ön mövzunuzu hədəf seçmək üçün %2$s qarmağından istifadə edin.

en: Do not pass style tags to wp_add_inline_style().
az: wp_add_inline_style() ilə stil etiketlərini ötürməyin.

en: Do you really want to <a href='%s'>log out</a>?
az: Gərçəkdən <a href='%s'>çıxış</a> etmək istəyirsinizmi?

en: Document properties
az: Sənəd xüsusiyyətləri

en: Documentation
az: Sənədlər

en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
az: %1$s istifadəçisinin %2$s verilənlər bazasna giriş izni varmı?

en: Done
az: Tamam

en: Download File
az: Faylı endir

en: Download Video
az: Videonu endir

en: Draft
az: Qaralama

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Qaralama <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Qaralama <span class="count">(%s)</span>

en: Drag and drop to reorder media files.
az: Media fayllarını yenidən sıralamaq üçün sürüşdürüb buraxın.

en: Drag and drop to reorder tracks.
az: Trekləri yenidən sıralamaq üçün sürüşdür və burax.

en: Drag and drop to reorder videos.
az: Videoları yenidən sıralamaq üçün sürüşdür və burax.

en: Drop files anywhere to upload
az: Yükləmək istədiyiz faylları hər hansı bir yerə sürükləyib buraxın

en: Drop files to upload
az: Yükləmək üçün faylları sürükləyib buraxın

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
az: Təkrar edilən bir şərh tapıldı; deyəsən bu şərhi daha öncədən zatən siz etmisiniz!

en: ERROR: The themes directory is either empty or doesn&#8217;t exist. Please check your installation.
az: XƏTA: mövzu bölməsi boşdur ya da mövcud deyil. Lütfən qurulumunuzu yoxlayın.

en: ERROR: This is not a valid feed template.
az: XƏTA: Bu keçərli bir qidalandırıcı şablonu deyil.

en: Edit
az: Redaktə et

en: Edit Audio Playlist
az: Audio İfa Siyahısını Redaktə Et

en: Edit Category
az: Kateqoriyanı redaktə et

en: Edit Gallery
az: Qalereyanı redaktə et

en: Edit Image
az: Təsviri redaktə et

en: Edit Link Category
az: Bağlantı kateqoriyalarını redaktə et

en: Edit Media
az: Medianı redaktə et

en: Edit My Profile
az: Profilimdə dəyişiklik et

en: Edit Original
az: Orijinalı redaktə et

en: Edit Page
az: Səhifəni redaktə et

en: Edit Post
az: Yazını redaktə et

en: Edit Selection
az: Seçimi redaktə et

en: Edit Site
az: Saytı redaktə et

en: Edit Tag
az: Etiketi redaktə et

en: Edit This
az: Redaktə et

en: Edit Video Playlist
az: Video İfa Siyahısını Redaktə Et

en: Edit menu item: %1$s (%2$s)
az: Menyu maddəsini redaktə et: %1$s (%2$s)

en: Edit more details
az: Daha çox detal redaktə et

en: Edit next media item
az: Sonrakı media maddəsini redaktə et

en: Edit previous media item
az: Öncəki media maddəsini redaktə et

en: Editor menu (when enabled)
az: Redaktor menyusu (aktiv olduğunda)

en: Editor toolbar
az: Redaktor alət çubuğu

en: Either there are no posts, or something went wrong.
az: Heç bir yazı yoxdur ya da bir şeylər düzgün deyil.

en: Elements path
az: Element yolu

en: Email
az: E-poçt

en: Email&nbsp;Address:
az: E-poçt&nbsp;Ünvanı:

en: Email: %s
az: E-poçt: %s

en: Embed
az: Daxil edin

en: Embed Media Player
az: Media oynadıcısını basdır

en: Embed or Link
az: Basdır ya da bağlantı ver

en: Embedded WordPress Post
az: Daxil edilmiş WordPress yazısı

en: Emoticons
az: İfadələr

en: Empty Term
az: Boş element

en: Empty filename
az: Boş fayl  ismi

en: Encoding
az: Kodlaşdıma

en: Enter a description of the image
az: Təsvir üçün bir açıqlama yazın

en: Enter the RSS feed URL here:
az: RSS qidalandırıcısının URL ünvanını buraya yazın:

en: Enter the URL
az: URL yazın

en: Enter the URL of the image
az: Təsvirin URL-nı yazın

en: Enter the destination URL
az: Mənzil ünvanını yazın

en: Enter your new password below.
az: Yeni parolunuzu aşağıda daxil edin.

en: Enter your password to view comments.
az: Şərhləri görmək üçün parolunuzu daxil edin.

en: Entries (RSS)
az:  (RSS) Yazılar

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
az: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> Yazılar

en: Entries from any RSS or Atom feed.
az: RSS və ya Atom qidalandırıcılarından daxil olan yazılar.

en: Error establishing a database connection
az: Verilənlər bazası ilə bağlantı qurularkən xəta baş verdi

en: Error reconnecting to the database
az: Verilənlər bazası bağlantısı qurularkən xəta oldu

en: Error while saving the changes.
az: Dəyişiklikləri qeyd edərkən xəta baş verdi.

en: Excerpt
az: Xülasə

en: Exclude:
az: Ayrı tut:

en: Expand Sidebar
az: Yan menyunu genişlət

en: F j, Y
az: d F Y

en: F j, Y g:i a
az: d F Y H:i

en: F, Y
az: İ

en: Failed to delete the page.
az: Səhifənin silinməsi baş tutmadı.

en: Failed to write request to temporary file.
az: Müvəqqəti fayla istək yazma alınmadı.

en: Featured Image
az: Xüsusi Təsvir

en: February
az: Fevral

[ctx: February abbreviation]
en: Feb
az: Fev

en: Feed for all posts filed under %s
az: %s kateqoriyası altındakı bütün yazılar üçün qidalandırıcı

en: Feedback
az: Geri bildiriş

en: File &#8220;%s&#8221; doesn&#8217;t exist?
az: Fayl &#8220;%s&#8221; mövcud deyilmi?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
az: Fayl &#8220;%s&#8221; bir təsvir deyil.

en: File canceled.
az: Fayl ləğv edildi.

en: File doesn&#8217;t exist?
az: Fayl yoxdurmu?

en: File is not an image.
az: Fayl bir təsvir deyildir.

en: File name:
az: Fayl adı:

en: File size:
az: Fayl ölçüsü:

en: File type:
az: Fayl növü:

en: Filter by date
az: Tarixə görə filtr

en: Filter by type
az: Növə görə filtr

en: Filter pages list
az: Səhifə siyahısını filtrlə

en: Filter posts list
az: Yazı siyahısını filtrlə

en: Find and replace
az: Tap və dəyişdir

en: First Post
az: İlk yazı

en: Fixed
az: Sabit

en: Focus shortcuts:
az: Fokus qısa yolları:

en: Font Family
az: Şrift Ailəsi

en: Font Sizes
az: Şrift Ölçüsü

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be edited.
az: Bilinməyən bir səbəb üzündən bu yazı redaktə edilmədi.

en: Fri
az: C

en: Friday
az: Cümə

[ctx: Friday initial]
en: F
az: C

en: Front page
az: Ön səhifə

en: Front page displays
az: Ön səhifənin görünüşü

en: Full Size
az: Tam ölçü

en: Fullscreen
az: Tam ekran

en: Gallery Settings
az: Qalereya parametrləri

en: General
az: Əsas

en: Genre
az: Janr

en: Get <em>another</em> %s site in seconds
az: Saniyələr içində <em>another</em> %s saytı əldə edin

en: Get New Password
az: Yeni Parol əldə edin

en: Get your own %s account in seconds
az: Saniyələr içində %s hesabınızı açın

en: Gimme a site!
az: Mənə bir sayt ver!

en: Give the feed a title (optional):
az: Qidalandırıcı başlığı yazın (seçimə bağlı):

en: Go Fullscreen
az: Tam ekrana keç

en: Greetings Site Administrator! You are currently allowing &#8220;%s&#8221; registrations. To change or disable registration go to your <a href="%s">Options page</a>.
az: Salam sayt nəzarətçisi! &#8220;%s&#8221; qeydiyyata izin verirsiniz. Dəyişdirmək ya da qeydiyyatları dayandırmaq üçün  <a href="%s">parametrlər səhifəsinə</a> gedin.

en: Grid View
az: Tor görünüşü

en: HTML Embed
az: HTML Daxiletmə

[ctx: HTML elements]
en: Inline
az: Sətir içi

[ctx: HTML tag]
en: Address
az: Ünvan

[ctx: HTML tag]
en: Preformatted
az: Əvvəlcədən formatlanmış

en: HTTP error.
az: HTTP xətası

en: Have you entered your email correctly? You have entered %s, if it&#8217;s incorrect, you will not receive your email.
az: E-poçt ünvanınızı doğru daxil etdiyinizdən əminsinizmi? Siz %s daxil etmisiniz, əgər yanlış bir e-poçt daxil etmisinizsə e-poçt alamayacaqsınız.

en: Header
az: Başlıq

en: Header Image
az: Başlıq təsviri

en: Header Text Color
az: Başlıq mətninin rəngi

en: Header cell
az: Başlıq hüceyrəsi

en: Heading 1
az: Sərlövhə 1

en: Heading 2
az: Sərlövhə 2

en: Heading 3
az: Sərlövhə 3

en: Heading 4
az: Sərlövhə 4

en: Heading 5
az: Sərlövhə 5

en: Heading 6
az: Sərlövhə 6

en: Height
az: Yüksəklik

en: Help
az: Yardım

en: Hex Value
az: Hex dəyəri

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your email was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your email, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
az: Salam ###USERNAME###,
    
    Bu bilgi ###SITENAME### saytında e-poçtunuzun dəyişdiyini bildirmək üçündür.
    
    Əgər e-poçtunuzu dəyişdirməmisinizsə ###ADMIN_EMAIL### ünvanından nəzarətçi ilə əlaqə qura bilərsiniz
    
    Bu e-poçt ###EMAIL### ünvanına göndərilmişdir,
    
    Hörmətlə,
    ###SITENAME### heyəti
    ###SITEURL###

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
az: Salam ###USERNAME###,
    
    Bu bildiriş təsdiqləyir ki, parolunuz ###SITENAME### üzərində dəyişdirilmişdir.
    
    Əgər siz parolunuzu dəyişdirməmisinizsə, lütfən Sayt Nəzarətçisinə müraciət edin:
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Bu e-poçt bu ünvana göndərilmişdir: ###EMAIL###
    
    Təşəkkürlər,
    Bütün ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hide
az: Gizlət

en: Hide header image
az: Başlıq təsvirini gizlət

en: Hide image
az: Təsviri gizlət

en: Hide password
az: Parolu gizlət

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
az: İpucu: Parol ən az yeddi simvol uzunluğunda olmalıdır. Daha güclü olması üçün böyük hərf, kiçik hərf, rəqəmlər və ! " ? $ % ^ &amp; ) və b. simvollardan istifadə edə bilərsiniz.

en: Home
az: Əsas səhifə

en: Horizontal line
az: Üfüqi xətt

en: Horizontal space
az: Üfüqi boşluq

en: How many items would you like to display?
az: Neçə maddə görünməsini istəyirsiniz?

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new SITE_NAME site has been successfully set up at:
    BLOG_URL
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    Log in here: BLOG_URLwp-login.php
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
az: Salam İSTİFADƏÇİ,
    
    Sizin yeni SITE_NAME saytınız müvəffəqiyyətlə quruldu:
    BLOG_URL
    
    Aşağıdakı məlumatlarla nəarətçi hesabınıza daxil ola bilərsiniz:
    
    İstifadəçi adı: İSTİFADƏÇİ ADI
    Parol: PAROL
    Buradan daxil olun: BLOG_URLwp-login.php
    
    Yeni saytınızı bəyənəcəyinizi ümid edirik. Təşəkkürlər!
    
    --Komanda @ SITE_NAME

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
az: Salam İSTİFADƏÇİ,
    
    Sizin yeni hesabınız quruldu.
    
    Aşağıdakı məlumatlarla daxil ola bilərsiniz:
    İstifadəçi adı: İSTİFADƏÇİ ADI
    Parol: PAROL
    GİRİŞ BAĞLANTISI
    
    Təşəkkürlər!
    
    --Komanda @ SITE_NAME

en: Howdy, %1$s
az: Salam, %1$s

en: IO error.
az: Fayl oxuma/yazma xətası.

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
az: Əgər bir xəta üzündən bu e-poçtu aldınızsa onu göz ardı edin.Heç bir şey olmayacaqdır.

en: If you are the owner of this network please check that MySQL is running properly and all tables are error free.
az: Əgər bu şəbəkənin nəzarətçisisinizsə lütfən MySQL serverinin işlək vəziyyətdə olduğundan və bütün lövhələrin xətasız olduğundan əmin olun.

en: If you do not activate your site within two days, you will have to sign up again.
az: İstifadəçi adınızı iki gün içində aktivləşdirməsəniz yenidən qeydiyyatdan keçməli olacaqsınız.

en: If you do not activate your username within two days, you will have to sign up again.
az: İstifadəçi adınızı iki gün içində aktivləşdirməsəniz yenidən qeydiyyatdan keçməli olacaqsınız.

en: If you don&#8217;t know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="%s">WordPress Support Forums</a>.
az: %1$s istifadəçisinin %2$s verilənlər bazasına giriş izni varmı?

en: If you haven&#8217;t received your email yet, there are a number of things you can do:
az: Əgər hələ də e-poçt almamısınızsa edə biləcəyiz bir neçə şey var:

en: If you&#8217;re looking to paste rich content from Microsoft Word, try turning this option off. The editor will clean up text pasted from Word automatically.
az: Əgər siz Microsoft Word-dan zəngin mətn redaktoruna mətn yapışdırmaq istəyirsinizsə, bu variantı bağlamağı yoxlayın. Redaktor Word-dan yapışdırılmış mətni avtomatik olaraq təmizləyəcəkdir.

en: If you&#8217;re not going to use a great site domain, leave it for a new user. Now have at it!
az: Əgər gərçəkdən də möhtəşəm bir sahə adı istifadə etməyəcəksinizsə buraxın başqa yeni bir istifadəçi istifadə etsin.

en: If you&#8217;re still stuck with this message, then check that your database contains the following tables:
az: Əgər bu mesajda ilişib qalmısınızsa o zaman verilənlər bazasında aşağıdakı lövhələr varmı deyə yoxlayın:

en: If you&#8217;re unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href="%s">WordPress Support Forums</a>.
az: Əgər bu terminlərin nə məna verdiyini bilmirsinizsə, servis xidmətiniz ilə əlaqə qurmalısınız. Əgər hələ də yardıma ehtiyacınız varsa <a href="%s">WordPress dəstək forumları</a>nı ziyarət edə bilərsiniz.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
az: Əgər saytınız görüntülənmirsə lütfən şəbəkənin sahibi ilə əlaqə yaradın.

en: Image
az: Təsvir

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Təsvir <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Təsvir <span class="count">(%s)</span>

en: Image CSS Class
az: Təsvir CSS Sinifi

en: Image Details
az: Təsvir Detalları

en: Image Editor Save Failed
az: Təsvir redaktoru yazılması baş tutmadı

en: Image Title Attribute
az: Təsvir Başlıq Attributu

en: Image URL
az: Təsvir URL-i

en: Image crop failed.
az: Təsvir kəsmə baş tutmadı.

en: Image default align
az: Mövcud təsvirin sırası

en: Image default link type
az: Mövcud təsvirin bağlantı növü

en: Image default size
az: Mövcud təsvirin ölçüsü

en: Image description
az: Təsvirin açıqlaması

en: Image flip failed.
az: Təsvir çevirmə baş tutmadı.

en: Image resize failed.
az: Təsvir ölçüləndirmə uğursuz alındı.

en: Image rotate failed.
az: Təsvir döndürmə baş tutmadı.

en: Images
az: Təsvirlər

en: In %1$s, use the %2$s method, not the %3$s function. See %4$s.
az: %1$s üçün %2$s üsulundan istifadə edin, %3$s funksiyasından istifadə etməyin. %4$s ünvanına bir göz atın.

en: Incorrect username or password.
az: Keçərsiz istifadəçi adı ya da parol.

en: Increase indent
az: Girintini artır

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
az: Daxili alət çubuğu (bir təsvir, bağlantı ya da önizləmə seçilmiş olduğunda)

en: Insert Media
az: Media əlavə et

en: Insert Page Break tag
az: Səhifə sonu etiketləri əlavə et

en: Insert Read More tag
az: Davamını Oxu etiketi əlavə et

en: Insert audio playlist
az: Audio ifa siyahısı daxil et

en: Insert column after
az: Ardına sütun əlavə et

en: Insert column before
az: Önünə sütun əlavə et

en: Insert date/time
az: Tarix/saat daxil et

en: Insert from URL
az: URL-dən əlavə et

en: Insert gallery
az: Qalereya əlavə et

en: Insert image
az: Təsvir daxil et

en: Insert into page
az: Səhifəyə əlavə et

en: Insert into post
az: Yazıya əlavə et

en: Insert link
az: Bağlantı əlavə et

en: Insert row after
az: Ardına sətir əlavə et

en: Insert row before
az: Önünə sətir əlavə et

en: Insert table
az: Lövhə daxil et

en: Insert video
az: Video daxil edin

en: Insert video playlist
az: Video ifa siyahısı daxil et

en: Insert/edit image
az: Təsvir əlavə et/redaktə et

en: Insert/edit link
az: Bağlantı əlavə et/redaktə et

en: Insert/edit video
az: Video əlavə et/redaktə et

en: Inserted text
az: Daxil edilən mətn

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
az: Bu XML-RPC metoduna yetərsiz parametr seçildi.

en: Invalid Taxonomy
az: Zədəli taksonomiya

en: Invalid activation key.
az: Keçərsiz aktivasiya açarı.

en: Invalid attachment ID.
az: Keçərsiz əlavəli qovluq ID

en: Invalid author ID.
az: Keçərsiz müəllif ID

en: Invalid comment ID.
az: Keçərsiz şərh ID.

en: Invalid comment status.
az: Keçərsiz şərh izahı.

en: Invalid file type
az: Xətalı fayl növü

en: Invalid key
az: Keçərsiz açar

en: Invalid menu ID.
az: Yanlış menyu ID.

en: Invalid object ID
az: Keçərsiz maddə nömrəsi

en: Invalid parameter(s): %s
az: Xətalı parametr(lər): %s

en: Invalid parameter.
az: Xətalı parametr

en: Invalid post ID.
az: Keçərsiz yazı ID.

en: Invalid post format
az: Keçərsiz yazı formatı

en: Invalid post type
az: Zədəli yazı növü

en: Invalid post type.
az: Xətalı yazı növü.

en: Invalid post.
az: Xətalı yazı.

en: Invalid shortcode name: %s. Do not use spaces or reserved characters: & / < > [ ]
az: Keçərsiz qısakod ismi: %s. Boşluq simvolu ya da qadağan edilmiş simvoldan istifadə etməyin: & / < > [ ]

en: Invalid shortcode name: Empty name given.
az: Keçərsiz qısakod ismi: Boş isim verilmişdir.

en: Invalid taxonomy
az: Zədəli taksonomiya

en: Invalid taxonomy: %s.
az: Xətalı taksanomiya: %s.

en: Invalid term ID
az: Keçərsiz element ID

en: Invalid user ID.
az: Keçərsiz istifadəçi.

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
az: %2$s üçün keçərsiz dəyər %1$s. Gözlənilən dəyər %3$s ilə %4$s aralığında olmalıdır.

en: Is there no link to us?
az: Bizə bir bağlantı verəcək biri yoxdurmu?

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
az: Burada bir şey tapılmadı. Bəlkə %s ünvanını birbaşa ziyarət etsəniz daha yaxşı nəticə verə bilər.

en: Italic
az: Əyri(italik)

en: JSONP support is disabled on this site.
az: JSONP dəstəyi bu saytda aktiv deyil.

en: January
az: Yanvar

[ctx: January abbreviation]
en: Jan
az: Yan

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
az: Gələcəkdə bu xüsusiyyətin istifadə edilə bilməsi üçün JavaScript aktiv olmalıdır.

en: July
az: İyul

[ctx: July abbreviation]
en: Jul
az: İyl

en: June
az: İyun

[ctx: June abbreviation]
en: Jun
az: İyn

en: Just a username, please.
az: Sadəcə istifadəçi adı, lütfən.

en: Justify
az: İki yana söykə

en: Keyboard Shortcuts
az: Klaviatura Qısayolları

en: Keywords
az: Açar kəlmələr

en: Large
az: Böyük

en: Large size image height
az: Böyük ölçüdəki təsvirin yüksəkliyi

en: Large size image width
az: Böyük ölçüdəki təsvirin genişliyi

en: Last Post
az: Son Yazı

en: Last updated
az: Son yenilənmə

en: Last updated: %s
az: Son yenilənmə: %s

en: Leave a Comment
az: Şərh yaz

en: Leave a Reply
az: Bir cavab yazın

en: Leave a Reply to %s
az: %s üçün bir cavab yazın

en: Leave a comment
az: Bir şərh yazın

en: Left
az: Sol

en: Length:
az: Müddət:

en: Letter
az: Hərf

en: Link CSS Class
az: Bağlantı CSS Sinifi

en: Link Categories
az: Bağlantı Kateqoriyaları

en: Link Category
az: Bağlantı kateqoriyası

en: Link ID
az: Bağlantı ID

en: Link Rel
az: Bağlantı üçün Rel

en: Link Relationship (XFN)
az: Bağlantı münasibəti (XFN)

en: Link Target
az: Bağlantı hədəfi

en: Link Text
az: Bağlantı Mətni

en: Link To
az: Bağlantı

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
az: Lövbər

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
az: Lövbərlər

en: Link rating
az: Bağlantı reytinqi

en: Link title
az: Bağlantı başlığı

en: Link to Attachment Page
az: Əlavə səhifəsinə bağlantı

en: Link to Media File
az: Media faylına bağlantı

en: Links
az: Bağlantılar

en: Links for %s
az: %s üçün bağlantılar

[ctx: Links widget]
en: Random
az: Təsadüfi

en: List View
az: Siyahı görünüşü

en: List item
az: Siyahı elementi

en: Live Preview
az: Canlı Önizləmə

en: Live Preview: %s
az: Canlı Önizləmə: %s

en: Loading more results... please wait.
az: Daha çox nəticə yüklənir... lütfən gözləyin.

en: Log In
az: Giriş

en: Log Out
az: Çıxış

en: Log in
az: Giriş

en: Log in to Reply
az: Cavab yazmaq üçün daxil olun

en: Log in to leave a Comment
az: Şərh etmək üçün daxil olun

en: Log out
az: Çıxış

en: Log out &raquo;
az: Çıxış &raquo;

en: Log out of this account
az: Bu hesabdan çıx.

en: Logged in as %s.
az: %s olaraq giriş edilmişdir.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out &raquo;</a>
az: <a href="%1$s">%2$s</a> olaraq giriş edilmişdir. <a href="%3$s" title="Bu hesabdan çıx">Çıxış &raquo;</a>

en: Login Address (URL)
az: Giriş ünvanı (URL)

en: Login, RSS, &amp; WordPress.org links.
az: Giriş, RSS və WordPress.org bağlantıları.

en: Loop
az: Döngü

en: Lost Password
az: İtmiş Parol

en: Lost your password?
az: Parolunuzu unutdunuzmu?

en: Mail (will not be published)
az: E-poçt (dərc edilməyəcək)

en: Maintenance
az: Xidmət

en: Manage Audio
az: Səs fayllarını idarə et

en: Manage Comments
az: Şərhləri moderasiya et

en: Manage Images
az: Təsvirləri idarə et

en: Manage Video
az: Videoları idarə et

en: Manual Offsets
az: Manual Ofsetlər

en: March
az: Mart

en: Match case
az: Böyük-kiçik hərflərə həssas

en: Maximum upload file size: %s.
az: Yüklənən faylın maksimal ölçüsü: %s.

en: Media File
az: Media faylı

en: Media Library
az: Media kitabxanası

en: Medium
az: Orta

en: Medium size image height
az: Orta böyüklükdəki təsvirin yüksəkliyi

en: Medium size image width
az: Orta ölçülü təsvirin genişliyi

en: Medium-Large size image height
az: Orta-böyük ölçülü təsvir yüksəkliyi

en: Medium-Large size image width
az: Orta-böyük ölçülü təsvir genişliyi

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
az: Yaddaş limitini aşdınız. Lütfən daha kiçik bir fayl seçin.

en: Menu
az: Menyu

en: Menu Locations
az: Menyu Mövqeləri

en: Menu Name
az: Menyunun adı

en: Menu Options
az: Menyu Parametrləri

en: Menu created
az: Menyu maddəsi yaradıldı

en: Menu deleted
az: Menyu silindi

en: Menu item added
az: Menyu maddəsi əlavə edildi

en: Menu item deleted
az: Menyu maddəsi silindi

en: Menu item is now a sub-item
az: Menyu elementi artıq alt elementdir

en: Menu item moved down
az: Menyu maddəsi aşağı daşındı

en: Menu item moved out of submenu
az: Menyu elementi alt menyunun xaricinə daşındı

en: Menu item moved up
az: Menyu maddəsi yuxarı daşındı

en: Menu locations
az: Menyu mövqesi

en: Menu options
az: Menyu Parametrləri

en: Menus
az: Menyular

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme or in <a href="%s">widget areas</a> by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget.
az: Menyular mövzunuzda təyin edilən sahələrdə ya da &#8220;Özəl Menyu&#8221; vidceti ilə <a href="%s">vidcet sahələrində</a> göstərilirlər.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
az: Menyular mövzunuzda təyin edilən sahələrdə göstərilirlər

en: Merge table cells
az: Lövhə hüceyrələrini birləşdir

en: Middle
az: Orta

en: Missing Attachment
az: İtmiş qovluq əlavəsi

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
az: (adsız)

en: Missing parameter(s): %s
az: Əksik parametr(lər): %s

en: Mission complete. Message %s deleted.
az: Missiya tamamlandı. %s mesajı silindi.

en: Mon
az: Be

en: Monday
az: Bazar ertəsi

[ctx: Monday initial]
en: M
az: BE

en: Month: %s
az: Ay: %s

en: Move down
az: Aşağı daşı

en: Move down one
az: Bir pillə aşağı daşı

en: Move one level down
az: Bir pillə aşağı daşı

en: Move one level up
az: Bir pillə yuxarı daşı

en: Move out from under %s
az: %s altından çıxar

en: Move to another area&hellip;
az: Başqa bir sahəyə daşıyın&hellip;

en: Move to the top
az: Ən üstə daşı

en: Move under %s
az: %s altına daşı

en: Move up
az: Yuxarı daşı

en: Move up one
az: Bir pillə yuxarı daşı

[ctx: Move widget]
en: Move
az: Daşı

[ctx: Multisite active signup type]
en: all
az: hamısı

[ctx: Multisite active signup type]
en: blog
az: bloq

[ctx: Multisite active signup type]
en: none
az: heç biri

[ctx: Multisite active signup type]
en: user
az: istifadəçi

en: Must be at least 4 characters, letters and numbers only. It cannot be changed, so choose carefully!
az: Ən azı 4 simvol uzunluğunda, sadəcə hərflər və rəqəmlərdən ibarət olmalıdır.Daha sonra dəyişdirilməyəcəyi üçün diqqətlə seçin!

en: Mute
az: Səssiz

en: Mute Toggle
az: Səsi bağla/aç

en: My Sites
az: Mənim saytlarım

en: Name
az: Ad

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
az: Mətn

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
az: Ad

en: Navigation Label
az: Naviqasiya etiketi

en: Navigation Menu
az: Naviqasiya menyusu

en: Navigation Menu Item
az: Naviqasiya menyusu elementi

en: Navigation Menu Items
az: Naviqasiya menyusunun elementləri

en: Navigation Menus
az: Naviqasiya menyuları

en: Need more help? <a href='%s'>We got it</a>.
az: Daha çox yardım lazımdırmı? <a href='%s'>Bizdə mövcuddur</a>.

en: Network Admin
az: Şəbəkə Nəzarətçisi

en: Network Admin: %s
az: Şəbəkə Nəzarətçisi: %s

en: New %1$s Site: %2$s
az: Yeni %1$s Sayt: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
az: Yeni %1$s İstifadəçi: %2$s

en: New Category Name
az: Yeni kateqoriya adı

en: New Link Category Name
az: Yeni bağlantı kateqoriyasının adı

en: New Page
az: Yeni səhifə

en: New Post
az: Yeni yazı

en: New Site Registration: %s
az: Yeni sayt qeydiyyatı: %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
az: Yeni Sayt: %1$s
    URL: %2$s
    Uzaq IP: %3$s
    
    Bu bildirişləri gözardı et: %4$s

en: New Tag Name
az: Yeni etiket adı

en: New User Registration: %s
az: Yeni İstifadəçi Qeydiyyatı: %s

en: New User: %1$s
    Remote IP: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
az: Yeni İstifadəçi: %1$s
    Uzaq IP: %2$s
    
    Bu bildirişləri gözardı et: %3$s

en: New comment on your post "%s"
az: "%s" yazınızda yeni şərh

en: New document
az: Yeni sənəd

en: New menu name
az: Yeni menyunun adı

en: New password
az: Yeni parol

en: New pingback on your post "%s"
az: "%s" yazınızda yeni geri bildiriş

en: New trackback on your post "%s"
az: "%s" yazınızda yeni geri izləmə

en: New user registration on your site %s:
az: %s saytınız üçün yeni istifadəçi qeydiyyatı:

en: Newer Comments &raquo;
az: Yeni Şərhlər &raquo;

en: Newer comments
az: Ən yeni Şərhlər

en: Newer posts
az: Ən yeni yazılar

en: Next
az: Sonrakı

en: Next &gt;
az: Sonrakı &gt;

en: Next &raquo;
az: Sonrakı &raquo;

en: Next Page &raquo;
az: Sonrakı Səhifə &raquo;

en: Next Post
az: Sonrakı yazı

en: Next page
az: Sonrakı səhifə

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
az: Ləqəb ismi 50 simvoldan uzun olmamalıdır.

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
az: "%2$s" yan sütunu üçün %1$s parametr arqumenti təyin edilməmişdir. "%3$s" mövcud olan parametrlərə geri qaytarılır. %1$s dəyərlərini özünüz "%3$s" olara redaktə edib, bu mesajı gizləyə bilər və mövsud olan yan sütun içəriyini saxlaya bilərsiniz.

en: No Comments
az: Şərh edilməmiş

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
az: Şərh yoxdur<span class="screen-reader-text"> %s</span>

en: No Repeat
az: Təkrarlama

en: No alignment
az: Cərgələmə yoxdur

en: No categories
az: Kateqoriya yoxdur

en: No categories found.
az: Kateqoriya tapılmadı.

en: No color
az: Rəng yoxdur

en: No comments yet.
az: Hələlik heç bir şərh yoxdur

en: No editor could be selected.
az: Heç bir redaktor seçilmədi.

en: No file selected
az: Seçilmiş fayl yoxdur

en: No image selected
az: Təsvir seçilməmişdir

en: No image set
az: Təsvir qurulmamışdır

en: No items
az: Maddə yoxdur

en: No items found.
az: Heç nə tapılmadı.

en: No media attachments found.
az: Media əlavəsi tapılmadı.

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
az: Hələki heç bir menyu yaradılmamışdır. <a href="%s">Bir ədədini yaradın</a>.

en: No more comments found.
az: Daha çox şərh tapılmadı.

en: No pages found in Trash.
az: Zibil qutusunda səhifə yoxdur.

en: No pages found.
az: Səhifələr tapılmadı.

en: No posts found in Trash.
az: Zibil qutusunda yazı yoxdur.

en: No posts found.
az: Yazı tapılmadı

en: No results found.
az: Heç bir nəticə əldə edilmədi.

en: No route was found matching the URL and request method
az: İstək üsulu və bağlantı ilə uyğunlaşan istiqamət tapılmadı

en: No search term specified. Showing recent items.
az: Axtarış kriteriyası bildirilməmişdir. Ən yeni maddələr göstərilir.

en: No tags
az: Etiket yoxdur

en: No tags found.
az: Heç bir etiket tapılmadı.

en: Nonbreaking space
az: Fasiləsiz boşluq

en: None
az: Heç biri

en: November
az: Noyabr

[ctx: November abbreviation]
en: Nov
az: Noy

en: Number of comments to show:
az: Göstəriləcək şərhlərin miqdarı:

en: Number of items found: %d
az: Tapılan element miqdarı: %d

en: Number of links to show:
az: Bağlantı nömrəsini göstər

en: Number of posts to show:
az: Göstəriləcək yazı miqdarı:

en: Numbered list
az: Nömrələnmiş siyahı

en: OK
az: Ok

en: October
az: Oktyabr

[ctx: October abbreviation]
en: Oct
az: Okt

en: Older comments
az: Ən əski Şərhlər

en: Older posts
az: Ən əski yazılar

en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
az: Bəzi sistemlərdə verilənlər bazası adlarının önündə istifadəçi adı ön əlavə olaraq istifadə edilir, əgər belədirsə <code>username_%1$s</code> ola bilər. Görəsən problem bu ola bilərmi?

en: Once Daily
az: Gündə Bir

en: Once Hourly
az: Saatda Bir

en: One or more database tables are unavailable. The database may need to be <a href="%s">repaired</a>.
az: Bir ya da daha çox verilənlər bazası lövhəsi pis durumdadır. Verilənlər bazasının <a href="%s">təmir</a> edilməsi lazım ola bilər.

en: One response to %s
az: %s üçün bir cavab

en: Only a static class method or function can be used in an uninstall hook.
az: Bir qaldırma qarmağında sadəcə statik sinif metodu ya da funksiyası istifadə edilə bilər.

en: Oops! That embed can&#8217;t be found.
az: Əfsuslar! Bu daxiletmə əməliyyatı tapılmadı.

en: Oops: %s
az: Ooppa: %s

en: Open link in a new tab
az: Bağlantını yeni səkmədə aç

en: Open sharing dialog
az: Paylaşma pəncərəsini aç

en: Or link to existing content
az: ya da var olan mühtəviyyata bağlantı verin

en: Original: %s
az: Orijinal: %s

en: Out from under %s
az: %s altından çölə

en: PM
az: Axşam

en: Page %s
az: Səhifə %s

en: Page Archives
az: Səhifə Arxivləri

en: Page ID
az: Səhifə ID

en: Page IDs, separated by commas.
az: Səhifə nömrələri, vergüllərlə ayrılmış.

en: Page break
az: Səhifə sonu

en: Page not found
az: Səhifə tapılmadı

en: Page order
az: Səhifə sıralaması

en: Page title
az: Səhifə başlığı

en: Pages
az: Səhifələr

en: Pages list
az: Səhifə siyahısı

en: Pages list navigation
az: Səhifə siyahısı naviqasiyası

en: Pages:
az: Səhifələr:

en: Paragraph
az: Paraqraf

en: Parent Category
az: Valideyin kateqoriya

en: Parent Category:
az: Valideyin kateqoriya:

en: Parent Page:
az: Valideyin səhifə:

en: Parent term does not exist.
az: Valideyin element tapılmır.

en: Passing an integer number of posts is deprecated. Pass an array of arguments instead.
az: Tam miqdar olaraq yazı miqdarını parametrə əlavə etmək artıq işlədilmir. Bunun yerinə parametr arqumenti göndərin.

en: Password
az: Parol

en: Password Lost and Changed for user: %s
az: Bu istifadəçi üçün itmiş parol yenisi ilə dəyişdirildi: %s

en: Password Lost and Found
az: İtmiş parolu tap

en: Password Protected
az: Parolla qorunur

en: Password Reset
az: Parolu sıfırla

en: Password reset is not allowed for this user
az: Bu istifadəçi üçün parol sıfırlama icazəniz yoxdur.

en: Password:
az: Parol:

en: Paste
az: Yapışdır

en: Paste as text
az: Mətn olaraq yapışdır

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
az: Yapışdırma hazırda mətn rejimindədir.Siz bu rejimi bağlayana qədər yapışdırılan mətnlər sadə mətn olaraq yapışdırılacaqlar.

en: Paste table row after
az: Lövhə sətrini ardına yapışdır

en: Paste table row before
az: Lövhə sətrini önünə yapışdır

en: Paste your embed code below:
az: Kodunuzu aşağıda yapışdırın:

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Yoxlama gözləyən <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Yoxlama gözləyən <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
az: Yoxlama gözləyir

en: Permalink saved
az: Daimi bağlantı qeyd edildi.

en: Permalink: %s
az: Daimi bağlantı: %s

en: Pingback
az: Geri bildiriş

en: Pingback excerpt:
az: Geri bildiriş xülasəsi:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
az: %1$s ünvanından %2$s ünvanına göndərilən pingback qeyd edildi.

en: Pingback:
az: Geri izləmə:

en: Play/Pause
az: İfa etdir/fasilə ver

en: Playlist Settings
az: İfa siyahısı Parametrləri

en: Please enter a site name.
az: Lütfən bir sayt adı daxil edin.

en: Please enter a site title.
az: Lütfən bir sayt başlığı daxil edin.

en: Please enter a username.
az: Lütfən bir istifadəçi adı daxil edin.

en: Please enter a valid email address.
az: Lütfən keçərli bir e-poşt ünvanı daxil edin.

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
az: Lütfən istifadəçi adı və ya e-poçt ünvanınızı daxil edin.Yeni parol yarada bilməyiniz üçün e-poçt yolu ilə bir bağlantı alacaqsınız.

en: Please include a %s template in your theme.
az: Lütfən mövzunuza %s şablonunu əlavə edin.

en: Please log in again.
az: Lütfən təkrar giriş edin.

en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
az: Daha çox məlumat üçün lütfən <a href="%s">WordPress xəta sazlanması</a> ünvanına baxın.

en: Please try again.
az: Lütfən təkrar yoxlayın.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
az: Lütfən faylları yükləmək üçün %1$sbrauzer yükləyicisindən%2$s istifadə edin.

en: Plugin Information:
az: Qoşma haqqında məlumat:

en: Plugin updates may not complete if you navigate away from this page.
az: Əgər bu səhifədən ayrılsanız, qoşma yenilənmələri tamamlanmaya bilər.

en: Plugins
az: Qoşmalar

en: Popular Tags
az: Populyar etiketlər

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function.
az: Mümkün səbəb: servis provayderiniz mail() funksiyasını əngəlləmiş ola bilər.

en: Post Archives
az: Yazı Arxivləri

en: Post Comment
az: Şərh göndər

en: Post Thumbnail
az: Yazının miniatürü

en: Post Type Archive
az: Yazı Növü Arxivi

[ctx: Post format]
en: Aside
az: Kənar

[ctx: Post format]
en: Chat
az: Söhbət

[ctx: Post format]
en: Gallery
az: Galereya

[ctx: Post format]
en: Image
az: Təsvir

[ctx: Post format]
en: Link
az: Bağlantı

[ctx: Post format]
en: Quote
az: Sitat

en: Post navigation
az: Yazı naviqasiyası

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
az: Yazı növünün uzunluğu 1 ilə 20 simvol arasında olmalıdır.

en: Posted title:
az: Göndərilən başlıq:

en: Poster Image
az: Poster Təsviri

en: Posts by %s
az: %s tərəfindən yazılan yazılar

en: Posts list
az: Yazı siyahısı

en: Posts list navigation
az: Yazı siyahısı naviqasiyası

en: Posts navigation
az: Yazı naviqasiyası

en: Posts page
az: Yazı səhifəsi

en: Posts published on %s
az: Yazılar %s tarixində yayımlandı

en: Powered by <a href="%s" title="Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform"><strong>WordPress</strong></a>
az: <a href="%s" title="Sənət əsəri fərdi yayın platforması WordPress ilə yeniləndirilmişdir."><strong>WordPress</strong></a> ilə yeniləndirilmişdir.

en: Powered by WordPress
az: WordPress-in dəstəyi ilə

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
az: WordPress-in dəstəyi ilə, fərdi yayın platforması.

en: Preload
az: Ön yükləmə

en: Press return or enter to open this panel
az: Enter düyməsi ilə bu lövhəni aça bilərsiniz

en: Press return or enter to open this section
az: Geri qayıdın və ya bu bölməni açmaq üçün enter düməsinə tıklayın

en: Preview
az: Ön izləmə

en: Preview as a browser icon
az: Brauzer ikonu olaraq önizləmə

en: Preview as an app icon
az: Proqram ikonu olaraq önizləmə

en: Previewing theme
az: Mövzu önizləməsi

en: Previous Post
az: Öncəki yazı

en: Previous page
az: Öncəki səhifə

en: Print
az: Çap et

en: Privacy:
az: Gizlilik:

en: Private
az: Özəl

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Özəl <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Özəl <span class="count">(%s)</span>

en: Private: %s
az: Özəl: %s

en: Privately Published
az: Özəl olaraq dərc edildi

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
az: Parolla qorunan şərhlər: Lütfən şərhləri görmək üçün parolunuzu daxil edin.

en: Protected: %s
az: Qorumalı: %s

en: Public
az: Hər kəsə açıq

en: Public, Sticky
az: Hər kəsə açıq, Sabit

en: Publish
az: Dərc et

en: Publish on:
az: Dərc ediləcəyi tarix:

en: Published
az: Dərc edilmiş

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Dərc edilmiş <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Dərc edilmiş <span class="count">(%s)</span>

en: Published on:
az: Dərc etmə tarixi:

en: RSS Error: %s
az: RSS Xətası: %s

en: Random Order
az: Qarışıq sıra

en: Randomize suggested headers
az: Məsləhət bilinən başlıqlarda təsadüfi

en: Randomize uploaded headers
az: Yüklənən başlıqlarda təsadüfi

en: Randomizing suggested headers
az: Məsləhət bilinən başlıqlar təsadüfi

en: Randomizing uploaded headers
az: Yüklənən başlıqlar qarışdırılır

en: Read more...
az: Ətraflı...

en: Read the <a href="%s" target="_blank">bug report</a> page. Some of the guidelines there may help you figure out what went wrong.
az: <a href="%s" target="_blank">Xəta raportu</a> səhifəsini oxuyun. Oradakı bəzi sənədlər nəyin yanlış olduğunu anlamağınıza yardımçı ola bilər.

en: Recent Comments
az: Son şərhlər

en: Recent Posts
az: Son Yazılar

en: Redo
az: İrəli al

en: Register
az: Qeydiyyat

en: Register For This Site
az: Bu saytda qeydiyyatdan keç

en: Registration Form
az: Qeydiyyat Forması

en: Registration complete. Please check your email.
az: Qeydiyyat tamamlandı.Lütfən e-poçt ünvanına baxın.

en: Registration confirmation will be emailed to you.
az: Qeydiyyat təsdiqlənməsi sizə e-poçt ilə göndəriləcəkdir.

en: Registration has been disabled.
az: Qeydiyyat əngəllənmişdir.

en: Remember Me
az: Məni Unutma

en: Remove
az: Sil

en: Remove From Bulk Edit
az: Kütləvi redaktədən çıxar

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
az: Menyu Maddəsini Sil: %1$s (%2$s)

en: Remove audio source
az: Audio mənbəyini sil

en: Remove featured image
az: Özəl təsviri sil

en: Remove image
az: Təsviri sil

en: Remove link
az: Bağlantını sil

en: Remove poster image
az: Poster təsvirini sil

en: Remove video source
az: Video mənbəyini sil

en: Reorder menu items
az: Menyu maddələrini yenidən sırala

[ctx: Reorder menu items in Customizer]
en: Reorder
az: Yenidən sırala

en: Reorder mode closed
az: Yenidən sıralama rejimi bağlandı

en: Reorder mode enabled
az: Yenidən sıralama rejimi aktivləşdi

en: Reorder widgets
az: Vidcetləri yenidən sırala

[ctx: Reorder widgets in Customizer]
en: Reorder
az: Yenidən sırala

en: Replace
az: Dəyişdir

en: Replace Audio
az: Audio faylını dəyişdir

en: Replace Image
az: Təsviri dəyişdir

en: Replace Video
az: Video faylını dəyişdir

en: Reply
az: Cavabla

en: Reply to %s
az: Cavab %s

en: Required fields are marked %s
az: Gərəkli sahələr %s ilə işarələnmişdir

en: Reset Password
az: Parolu sıfırla

en: Restore last draft
az: Son qaralamanı bərpa et

en: Reverse order
az: Sıralamanı tərs çevir

en: Revision
az: Versiya

en: Revisions
az: Versiyalar

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help
az: Zəngin mətn redaktoru. Alt-Shift-H ilə yardım ala bilərsiniz

en: Right
az: Sağ

en: Robots
az: Robotlar

en: Row
az: Sətir

en: Row group
az: Sətr qrupu

en: Row type
az: Sətr növü

en: Rows
az: Sətrlər

en: Sat
az: Şb

en: Saturday
az: Şənbə

[ctx: Saturday initial]
en: S
az: Ş

en: Save
az: Qeyd et

en: Save &amp; Activate
az: Qeyd et ve aktivləşdir

en: Save &amp; Publish
az: Qeyd et və dərc et

en: Save Draft
az: Qaralama olaraq qeyd et

en: Save and preview changes before publishing them.
az: Dərc etmədən öncə qeyd et və dəyişikliklərin ön izləməsinə bax.

en: Save as Pending
az: Gözləyən olaraq qeyd et

en: Saved
az: Qeyd edildi

en: Saved.
az: Qeyd edildi.

en: Saving Draft&#8230;
az: Qaralama qeyd edilir&#8230;

en: Saving...
az: Yazılır...

en: Say It!
az: Söylə!

en: Schedule
az: Ertələ

en: Schedule for:
az: Ertələ:

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Ertələnmiş <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Ertələnmiş <span class="count">(%s)</span>

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
az: Skriptlər və stillər %1$s, %2$s, ya da %3$s qarmaqlarından öncə qeyd edilməməli ya da sıraya alınmamalıdır.

en: Scroll
az: Sürüşdür

en: Search
az: Axtar

en: Search Categories
az: Kateqoriyaları axtar

en: Search Link Categories
az: Bağlantı kateqoriyalarını axtar

en: Search Media
az: Media Axtar

en: Search Menu Items
az: Menyu Maddələrini Axtar

en: Search Pages
az: Səhifələri axtar

en: Search Posts
az: Yazıları axtar

en: Search Results %1$s %2$s
az: Axtarışın Nəticələri %1$s %2$s

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
az: &#8220;%s&#8221; üçün axtarışın nəticələri

en: Search Tags
az: Etiketləri axtar

en: Search Widgets
az: Vidcetləri Axtar

en: Search installed themes&hellip;
az: Qurulmuş mövzular arasında axtar&hellip;

en: Search menu items&hellip;
az: Menyu elemetlərində axtar&hellip;

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
az: Bir maddə seçmək üçün axtarış edin və ya aşağı-yuxarı düymələrindən istifadə edin.

[ctx: Search widget]
en: Search
az: Axtar

en: Search widgets&hellip;
az: Vidcetləri axtar&hellip;

en: Security error.
az: Təhlükəsizlik xətası.

en: Select
az: Seç

en: Select Category
az: Kateqoriya seç

en: Select Color
az: Rəng seç

en: Select Day
az: Gün Seç

en: Select File
az: Fayl seç

en: Select Files
az: Fayl seçin

en: Select Image
az: Təsvir Seç

en: Select Link Category:
az: Bağlantı kateqoriyası seçin:

en: Select Menu:
az: Menyu seçin:

en: Select Month
az: Ay Seçin

en: Select Post
az: Yazı Seç

en: Select Poster Image
az: Poster Təsvirini Seç

en: Select Week
az: Həftə Seç

en: Select Year
az: İl Seç

en: Select a city
az: Şəhər seçin

en: Select all
az: Tamamını seç

en: Select an area to move this widget into:
az: Bu vidceti içinə daşımaq üçün bir sahə seçin:

en: Select and Crop
az: Seç və Kəs

en: Separate tags with commas
az: Etiketləri vergül ilə ayırın

en: September
az: Sentyabr

[ctx: September abbreviation]
en: Sep
az: Sen

en: Session expired
az: Sessiyanın müddəti doldu

en: Session expired. Please log in again. You will not move away from this page.
az: Sessiyanızın müddəti dolmuşdur. Lütfən təkrar giriş edin. Bu səhifədən başqa bir səhifəyə göndərilməyəcəksiniz.

en: Set featured image
az: Özəl təsvir

en: Set image
az: Təsviri qur

en: Settings
az: Parametrlər

en: Sharing options
az: Paylaşma parametrləri

en: Shift + Alt + letter:
az: Shift + Alt + hərf:

en: Shift-click to edit this widget.
az: Bu vidceti redaktə etmək üçün Shift-tıklayın.

en: Shortlink
az: Qısa Bağlantı

en: Show
az: Göstər

en: Show Artist Name in Tracklist
az: Trek siyahısında ifaçının adını göstər

en: Show Images
az: Təsvirləri Göstər

en: Show Link Description
az: Bağlantı açıqlamasını göstər

en: Show Link Image
az: Bağlantı təsvirini göstər

en: Show Link Name
az: Bağlantı ismini göstər

en: Show Link Rating
az: Bağlantı reytinqini göstər

en: Show Tracklist
az: Trek siyahısını göstər

en: Show Video List
az: Video Siyahısını Göstər

en: Show advanced menu properties
az: Qabaqcıl menyu xüsusiyyətlərini göstər

en: Show hierarchy
az: İyerarxiyanı göstər

en: Show invisible characters
az: Görünməyən simvolları göstər

en: Show more comments
az: Daha çox şərh göstər

en: Show password
az: Parolu göstər

en: Show post counts
az: Yazı miqdarını göstər

en: Sidebar
az: Yan menyu

en: Sidebar %d
az: Yan Menyu %d

en: Signup
az: Üzv Ol

en: Site Address (URL)
az: Saytın ünvanı (URL)

en: Site Admin
az: Sayt Nəzarətçisi

en: Site Domain:
az: Saytın domeni:

en: Site Icon
az: Sayt İkonu

en: Site Identity
az: Sayt identifikatoru

en: Site Language:
az: Sayt Dili:

en: Site Name:
az: Sayt adı:

en: Site Preview
az: Sayt önizləmə

en: Site Tagline
az: Saytın şüarı

en: Site Title
az: Sayt başlığı

en: Site Title:
az: Saytın Başlığı:

en: Site name must be at least 4 characters.
az: Saytın adı ən az 4 simvol olmalıdır.

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
az: Sayt adları sadəcə kiçik hərflərdən (a-z) və rəqəmlədən ibarət ola bilər.

en: Site registration has been disabled.
az: Sayt qeydiyyatları bağlanmışdır.

en: Sites
az: Saytlar

en: Sites you are already a member of:
az: Üzvü olduğunuz saytlar:

en: Size
az: Ölçü

en: Skip Cropping
az: Kəsmədən vaz keç

en: Skip to toolbar
az: Alət çubuğuna keç

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
az: Bir az yavaş kovboy, yeni e-poçtlara bu qədər tez-tez baxmağa lüzum yoxdur.

en: Software Name
az: Proqramın adı

en: Software Version
az: Proqramın versiyası

en: Someone has requested a password reset for the following account:
az: Birisi aşağıdakı hesab üçün parol sıfırlama tələb etdi:

en: Sorry, comments are closed for this item.
az: Bağışlayın, bu maddəyə şərh yazmaq qapalıdır.

en: Sorry, deleting the term failed.
az: Bağışlayın, element silmə baş tutmadı.

en: Sorry, editing the term failed.
az: Bağışlayın, elementi redaktə etmək baş tutmadı.

en: Sorry, new registrations are not allowed at this time.
az: Bağışlayın, hazırda yeni qeydiyyatlara icazə verilmir.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
az: Bağışlayın, kriteriyalarınıza uyğun yazı yoxdur.

en: Sorry, no such page.
az: Bağışlayın, belə bir səhifə yoxdur.

en: Sorry, no such post.
az: Bağışlayın, belə bir yazı yoxdur.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
az: Bağışlayın, göstərilən kateqoriyalardan biri bu yazı növü tərəfindən dəstəklənmir.

en: Sorry, revisions are disabled.
az: Bağışlayın versiya tutma aktiv deyil.

en: Sorry, site names must have letters too!
az: Bağışlayın, sayt adları hərflərdən də ibarət olmalıdır.

en: Sorry, that email address is already used!
az: Bağışlayın, bu e-poçt ünvanı zatən istifadə edilir!

en: Sorry, that email address is not allowed!
az: Bağışlayın, bu e-poçt ünvanına izin verilmir!

en: Sorry, that file cannot be edited.
az: Bağışlayın, bu fayl redaktə edilə bilməz.

en: Sorry, that site already exists!
az: Bağışlayın, bu sayt zatən var.

en: Sorry, that site is reserved!
az: Bağışlayın, bu sayt xüsusi olaraq ayrılmışdır.

en: Sorry, that username already exists!
az: Bağışlayın, bu istifadəçi adı zatən istifadə edilir!

en: Sorry, that username is not allowed.
az: Bağışlayın, bu istifadəçi adına izin verilmir.

en: Sorry, the comment could not be edited. Something wrong happened.
az: Bağışlayın, yazınız redaktə edilmədi.Deyəsən bir şeylər tərs getdi.

en: Sorry, the comment form is closed at this time.
az: Bağışlayın, şərh forması indilik bağlıdır.

en: Sorry, the new category failed.
az: Bağışlayın, yeni kateqoriya yaratmaq baş tutmadı.

en: Sorry, the user cannot be updated.
az: Bağışlayın, istifradəçi yenilənə bilməz.

en: Sorry, usernames must have letters too!
az: Bağışlayın, istifadəçi adlarında hərf də yer almalıdır!

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
az: Bağışlayın, göstərilən kateqoriyalardan birinə element əlavə etmə izniniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
az: Bağışlayın, göstərilən kateqoriyalardan biri üçün element əlavə etmə izniniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type
az: Bağışlayın, bu yazı növündə parolla qorunan yazı yaratma izniniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type
az: Bağışlayın, bu yazı növündə özəl yazı yaratmaq üçün izniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
az: Bağışlayın, bu yazıları redaktə etmək üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post type.
az: Bağışlayın, bu yazı növünü redaktə etmək üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
az: Bağışlayın, bu yazını redaktə etmək üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
az: Bağışlayın, bu saytda yazı yazmaq üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
az: Bağışlayın, bu saytda səhifə dərc etmə izniniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type
az: Bağışlayın, bu yazı növündə yazı dərc etmə haqqınız yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
az: Bağışlayın, bu saytda yazı dərc etmə izniniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to stick this post.
az: Bağışlayın, bu yazını sabitləmə izniniz yoxdur.

en: Sorry, you can not edit this post.
az: Bağışlayın, bu yazını redaktə edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you cannot edit pages.
az: Bağışlayın, bu səhifələri redaktə edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you cannot edit posts on this site.
az: Bağışlayın, bu saytda yazıları redaktə edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you cannot edit this page.
az: Bağışlayın, bu səhifəni redaktə edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you cannot edit this post.
az: Bağışlayın, bu yazını redaktə edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you cannot edit users.
az: Bağışlayın, istifadəçiləri redaktə edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you cannot edit your profile.
az: Bağışlayın, profilinizi redaktə edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you cannot publish this post.
az: Bağışlayın, bu yazını dərc edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
az: Bağışlayın, özəl bir yazını yapışqan edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you do not have access to user data on this site.
az: Bağışlayın, bu saytda istifadəçi haqqındakı məlumatlara baxma izniniz yoxdur.

en: Sorry, you do not have the right to add a category.
az: Bağışlayın, yeni kateqoriya əlavə etnək üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you do not have the right to delete a category.
az: Bağışlayın, kateqoriyanı silmək üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you do not have the right to delete this page.
az: Bağışlayın, bu səhifəni silmək üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you do not have the right to delete this post.
az: Bağışlayın, bu yazını simək üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you do not have the right to edit this page.
az: Bağışlayın, bu səhifəni redaktə etmək üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you do not have the right to edit this post.
az: Bağışlayın, bu yazını redaktə etmək üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you do not have the right to publish this page.
az: Bağışlayın, bu səhifəni dərc etmə izniniz yoxdur.

en: Sorry, you do not have the right to publish this post.
az: Bağışlayın, bu yazını dərc etmək üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you have used your space allocation.
az: Bağışlayın, sizə ayrılan disk sahəsinin tamamından istifadə etmisiniz.

en: Sorry, you may not use that site name.
az: Bağışlayın, bu sayt adını istifadə edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
az: Bağışlayın, kateqoriyalara baxmaq üçün bu saytda yazıları redaktə etmə izniniz olmalıdır.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
az: Bağışlayın, etiketlərə baxmaq üçün bu saytda yazıları redaktə etmə izniniz olmalıdır.

en: Sorry, you must be logged in to post a comment.
az: Bağışlayın şərh yazmaq üçün giriş etməlisiniz.

en: Sorry, your entry could not be edited. Something wrong happened.
az: Bağışlayin, yazınız redaktə edilmədi.Deyəsən problem var.

en: Sorry, your entry could not be posted. Something wrong happened.
az: Bağışlayın, yazınız göndərilmədi. Deyəsən bir problem var.

en: Sorry, your term could not be created. Something wrong happened.
az: Bağışlayın, element yaradıla bilmədi. Deyəsən bir şeylər tərs getdi.

en: Sort by:
az: Sırala:

en: Source
az: Mənbə

en: Source code
az: Mənbə kodu

en: Spam it: %s
az: Spam olaraq işarələ: %s

en: Special character
az: Xüsusi simvol

en: Split table cell
az: Cədvəl xanasını böl

en: Static Front Page
az: Sabit ön səhifə

en: Still waiting for your email?
az: Siz hələ də e-poçt gözləyirsinizmi?

en: Strength indicator
az: Etibarlılıq göstəricisi

en: Strikethrough
az: Üzəri xətlənmiş

en: Style
az: Stil

en: Stylesheet
az: Stil

en: Stylesheet is missing.
az: Stil səhifəsi itib.

en: Stylesheet is not readable.
az: Stil faylı oxuna bilmir.

en: Submit
az: Göndər

en: Submit Comment
az: Şərhi Göndər

en: Submitted on:
az: Göndərilmə tarixi:

en: Subscript
az: Alt simvol

en: Suggested embed #%d
az: Məsləhət bilinən media #%d

en: Suggested image #%d
az: Məsləhət bilinən təsvir #%d

en: Suggested image dimensions:
az: Məsləhət bilinən təsvir ölçüləri:

en: Sun
az: Bz

en: Sunday
az: Bazar

[ctx: Sunday initial]
en: S
az: B

en: Superscript
az: Üst simvol

en: Support Forums
az: Dəstək Forumları

en: Table cell properties
az: Lövhə hüceyrəsinin xüsusiyyətləri

en: Table properties
az: Lövhənin xüsusiyyətləri

en: Table row properties
az: Lövhə sətrinin xüsusiyyətləri

en: Tag Cloud
az: Etiket buludu

en: Tag: %s
az: Etiket: %s

en: Tagline
az: Şüar

en: Tags
az: Etiketlər

en: Tags list
az: Etiket siyahısı

en: Tags list navigation
az: Etiket siyahısı naviqasiyası

en: Tags:
az: Etiketlər:

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
az: Kateqoriya adlarının uzunluğu 1 və 32 simvol arasında olmalıdır.

en: Taxonomy:
az: Taksanomiya:

en: Template
az: Şablon

en: Template is missing.
az: Şablon itib.

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
az: Termin ID nömrəsi birdən çox taksanomiya arasında paylaşılır

en: Term meta cannot be added to terms that are shared between taxonomies.
az: Paylaşılan taksanomiyalarda terminlərə termin meta məlumatları əlavə edilə biməz.

en: Text
az: Mətn

en: Text color
az: Mətn rəngi

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
az: Bu e-poçt ünvanı zatən istifadə edilir.lütfən aktivləşdirmə poçtuna baxmaq üçün gələn qutunuzu yoxlayın. Bir şey etməsəniz bir neçə gün içində aktiv olacaq.

en: That name is not allowed.
az: Bu addan istifadə edilə bilməz.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
az: Bu sayt hazırda ayrılmış vəziyyətdədir. Amma bir neçə günə müsaid olacaq.

en: That user does not exist.
az: Belə bir istifadəçi mövcud deyil.

en: That username is already activated.
az: Bu istifadəçi adı zatən aktivdir.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
az: Bu istifadəçi adı hazırda mənimsənilmiş durumdadır, fəqət bir neçə gün içində müsaid ola bilər.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
az: "%s" mövzusu keçərli bir valideyin mövzu deyil.

en: The %1$s option is deprecated for the family of %2$s functions. Use the %3$s function instead.
az: %2$s funksiya ailəsindəki %1$s funksiya artıq istifadə edilmir. Bunun yerinə %3$s funksiyasından istifadə edin.

en: The %1$s option is deprecated for the family of %2$s functions. Use the %3$s option instead.
az: %2$s funksiya ailəsindəki %1$s parametri artıq istifadə edilmir. Bunun yerinə %3$s parametrindən istifadə edin.

en: The %s directory of the develop repository must be used for RTL.
az: Təkmilləşdirmə repozitoriyasındakı %s direktoriyası RTL üçün istifadə edilməlidir.

en: The GD image library is not installed.
az: GD təsvir kitabxanası qurulmuş deyil.

en: The JSONP callback function is invalid.
az: JSONP geri dönüş funksiyası keçərli deyil.

en: The REST API is disabled on this site.
az: REST API bu saytda aktiv deyil.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
az: Host üçün SSL sertifikatı təsdiqlənmədi.

en: The Site Icon is used as a browser and app icon for your site. Icons must be square, and at least 512px wide and tall.
az: Bu sayt ikonu saytınız üçün brauzer ikonu və proqram ikonu olaraq istifadə edilir. İkonlar kvadrat və 512px yüksəkliyində və enində olmalıdır.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
az: Daxil etdiyiniz sayt ünvanı keçərli bir veb ünvanı deyil. Lütfən keçərli bir veb ünvanı daxil dein.

en: The URL to the admin area
az: İdarəetmə paneli üçün ünvan

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
az: Daxil etdiyiniz WordPress ünvanı keçərli bir veb ünvanı deyil. Lütfən keçərli bir veb ünvanı daxil edin.

en: The called constructor method for %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
az: Çağrılan %1$s üsulu %2$s versiyasından bu yana <strong>etibarlılığını itirmişdir</strong>! Lütfən bunun yerinə %3$s istifadə edin.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
az: Bu səhifəni tərk etsəniz etmiş olduğunuz dəyişikliklər sıfırlanacaqdır.

en: The constant <code>VHOST</code> <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> in wp-config.php to enable a subdomain configuration. Use is_subdomain_install() to check whether a subdomain configuration is enabled.
az: Sabit <code>VHOST</code> dəyəri <strong>etibarlılığını itirmişdir</strong>. Bunun yerinə alt sahə adı parametrləri üçün wp-config.php qovluğundakı <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> məntiqi sabitini işlədin. is_subdomain_install() metodunu işlədərək alt sahə adı parametrlərinin aktivliyini yoxlayın.

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
az: Keçərli mövzu dəstəkləyirsə, açıqlama menyuda yer alacaqdır.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
az: Daxil etdiyiniz e-poçt ünvanı keçərli bir e-poçt ünvanı deyil.Lütfən keçərli bir e-poçt daxil edin.

en: The email could not be sent.
az: E-poçt göndərilə bilmədi.

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
az: Enter klavişinə basılarkən aşağıdakı formatlandırma qısayolları dəyişdirildi. Escape və ya geri qaytar klavişinə basaraq geri qaytara bilərsiniz.

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
az: Bu dəyərlər keçərli bir tarixi ifadə etmirlər: ay %1$s, gün %2$s.

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
az: Bu dəyərlər keçərli bir tarixi ifadə etmirlər: il %1$s, ay %2$s, gün %3$s.

en: The given object ID is not that of a menu item.
az: Verilən maddə ID bir menyu elementi deyil.

en: The handler for the route is invalid
az: İstiqamət işləyicisi xətalıdır

en: The login page will open in a new window. After logging in you can close it and return to this page.
az: Giriş səhifəsi yeni bir pəncərədə açılacaqdır. Giriş etdikdən sonra pəncərəni bağlayıb bu səhifəyə dönə bilərsiniz.

en: The menu ID should not be empty.
az: Menyu ID-si boş olmamalıdır.

en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
az: Menyu ismi %s başqa bir menyu ismi ilə konflikt yaradır. Lütfən başqa birini yoxlayın.

en: The page template is invalid.
az: Səhifə şablonu keçərli deyil.

en: The parent theme is missing. Please install the "%s" parent theme.
az: Kök mövzu əksikdir. Lütfən "%s" kök mövzunu yükləyin.

en: The passwords do not match.
az: Parollar uyğun deyil.

en: The pingback has already been registered.
az: Pingback zatən qeydiyyatlıdır.

en: The post cannot be deleted.
az: Bu yazı silinə bilməz.

en: The post type %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability "%2$s" against a post of that type.
az: %1$s yazı növü qeydiyyatlı deyil, yəni bu növ üçün "%2$s" bacarığının sorğu-sual edilməsi o qədər də etibarlı deyil.

en: The post type may not be changed.
az: Yazı növünü dəyişdirməyə bilər.

en: The post type specified is not valid
az: Göstərilən yazı növü keçərli deyil

en: The query argument of %s must have a placeholder.
az: %s sorgu arqumenti bir yer tutucusuna sahib olmalıdır.

en: The requested theme does not exist.
az: İstədiyiniz mövzu mövcud deyil.

en: The requested user does not exist.
az: Belə bir istifadəçi mövcud deyil.

en: The role specified is not valid
az: Göstərilən rol keçərli deyil

en: The search results will be updated as you type.
az: Axtarışın nəticələri siz yazdıqca yenilənəcəkdir.

en: The site %s is yours.
az: %s saytı sizindir

en: The site is already active.
az: Sayt daha öncə aktivləşdirilmişdir.

en: The site you have requested is not installed properly. Please contact the system administrator.
az: İstədiyiniz sayt düzgün yüklənməmişdir. Lütfən sistem nəzarətçisi ilə əlaqə qurun.

en: The site you were looking for, %s, does not exist, but you can create it now!
az: Açmağa çalışdığiz %s saytı tapılmır, fəqət siz elə indi yarada bilərsiniz!

en: The site you were looking for, %s, does not exist.
az: Axtaradığınız sayt, %s, mövcud deyil.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term
az: yarlıq &#8220;%s&#8221; hazırda başqa bir element tərəfindən istifadə edilir

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
az: Mənbə URL və hədəf URL eyni mənbəni göstərə bimir.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
az: Mənbə URL, hədəf URL-la bir bağlantıya sahib deyil; bu üzdən mənbə olaraq istifadə edilmir.

en: The source URL does not exist.
az: Mənbə URL mövcud deyil.

en: The specified namespace could not be found.
az: Göstərilən ad sahəsi tapılmadı.

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either doesn&#8217;t exist, or it is not a pingback-enabled resource.
az: Göstərilən hədəf URL, hədəf olaraq istifadə edilə bilməz. Ya belə bir ünvan mövcud deyildir, ya da əlaqəli ünvan pingback-ların aktiv olduğu bir mənbə deyildir.

en: The specified target URL does not exist.
az: Təyin edilmiş hədəf URL mövcud deyil.

en: The tag cloud will not be displayed since there are no taxonomies that support the tag cloud widget.
az: Etiket buludu vidcetini dəstəkləyən sinif olmadığı üçün etiket buludu göstərilməyəcək.

en: The term name cannot be empty.
az: Element adı boş ola bilməz.

en: The theme directory "%s" does not exist.
az:  "%s" mövzu direktoriyası mövcud deyil.

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
az: Daxil etdiyiniz saat qurşağı keçərli bir saat qurşağı deyil.Lütfən keçərli bir saat qurşağı daxil edin.

en: The user is already active.
az: Bu istifadəçi artıq aktivdir.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
az: Cihazınızdakı veb brauzer fayl yükləmək üçün istifadə edilə bilmir. Bunun yerinə cihazınız üçün təkmilləşdirilmiş <a href="%s">əlavəsindən</a> istifadə edə bilərsiniz.

en: Theme Details
az: Mövzu Detalları

en: Theme support for %1$s should be registered before the %2$s hook.
az: %1$s üçün mövzu dəstəyi qarmağı %2$s öncə qeydiyyatlı olmalıdır.

en: Theme without %s
az: %s olmayan mövzu

en: Themes
az: Mövzular

en: There are no HTTP transports available which can complete the requested request.
az: İsətyinizə uyğun HTTP daşıyıcı olmadığı üçün istək tamamlana bilmir.

en: There are no associated subtitles.
az: Əlaqədar altyazı yoxdur.

en: There are no options for this widget.
az: Bu vidcet üçün heç bir seçim yoxdur.

en: There are no widget areas currently rendered in the preview. Navigate in the preview to a template that makes use of a widget area in order to access its widgets here.
az: Önizləmədə hazırda  heç bir vidcet sahəsi mövcud deyil. Burada vidcetləri əldə edə bilmək üçün vidcet sahəsi olan bir mövzu şablonunu yoxlayın.

en: There doesn&#8217;t seem to be any new mail.
az: Yeni e-poçt görünmür.

en: There doesn't seem to be a %s file. I need this before we can get started.
az: %s faylı mövcud kimi görünmür. Başlamadan öncə bu fayla ehtiyacım var.

en: There has been an error cropping your image.
az: Təsvirinizin kəsilməsi prossesi baş tutmadı.

en: There is a revision of this post that is more recent.
az: Bu yazı üçün daha aktual bir versiya mövcuddur.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
az: Burada alıntı yoxdur çünki bu yazı parolla qorunur.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
az: Bir tərtiblənidrmə problemi var. Lütfən şəbəkə nəzarətçisi ilə əlaqə qurun.

en: There was a problem, please correct the form below and try again.
az: Bir xəta baş veredi. Lütfən aşağıdakı formanı düzəldib təkrar yoxlayın.

en: This action has been disabled by the administrator.
az: Bu əməliyyat nəzarətçi tərəfindən dayandırılmışdır.

en: This argument has changed to an array to match the behavior of the other cron functions.
az: Digər zamanlı funksiyaların davranışları ilə örtüşməsi üçün arqument bir filmə çevrildi.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
az: Bu mətn parolla qorunur. Yazını görmək üçün parolunuzu daxil edin:

en: This either means that the username and password information in your %1$s file is incorrect or we can&#8217;t contact the database server at %2$s. This could mean your host&#8217;s database server is down.
az: Ya %1$s faylındakı istifadəçi adı və parol bilgiləriniz səhvdir ya da %2$s mövqesindəki verilənlər bazası serverinə bağlana bilmirik. Verilənlər bazası serveriniz sıradan çıxmış ola bilər.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
az: Bu özəllik daxili çərçivələrə ehtiyac duyar. Ya brauzerinizdə daxili çərçivələr özəlliyi bağlanmışdır ya da brauzeriniz dəstəkləmir.

en: This file is empty. Please try another.
az: Bu fayl boşdur. Lütfən başqa birini yoxlayın.

en: This file is not an image. Please try another.
az: Bu fayl bir təsvir faylı deyil. Lütfən başqa bir fayl seçin.

en: This file is too big. Files must be less than %d KB in size.
az: Fayl çox böyükdür. Fayllar %d KB ölçüsündən daha kiçik olmalıdırlar.

en: This file no longer needs to be included.
az: Artıq bu faylın daxil edilməsinə ehtiyac yoxdur.

en: This file type is not allowed. Please try another.
az: Bu fayl növünə izin verilmir. Lütfən bir başqasını yoxlayın.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
az: Bu faylın ölçüsü izin verilən ölçüdən böyükdür. Lütfən başqa birini seçin.

en: This is the short link.
az: Bu qısa bağlantıdır.

en: This means that we lost contact with the database server at %s. This could mean your host&#8217;s database server is down.
az: Bunun mənası %s mövqeyindəki verilənlər bazası ilə əlaqəni itirdik deməkdir. Verilənlər bazası serveriniz işləmir ola bilər.

en: This page validates as XHTML 1.0 Transitional
az: Bu səhifə XHTML 1.0 Transitional standartındadır.

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
az: Bu lövhə saytınızda hal-hazırda yayımlanmış içərik üçün naviqasiya menyusunu idarə etmək üçün istifadə edilir. Səhifələr, yazılar, kateqoriyalar, etiketlər, formatlar və özəl bağlantılar ilə menyular yarada bilərsiniz.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
az: Bu yazı parolla qorunur. Şərhləri görmək için parolu daxil edin.

en: This site has been archived or suspended.
az: Bu sayt ya arxivlənmişdir ya da nəzarətə götürülmüşdür.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
az: Sayt hələlik aktivləşdirilməmişdir. Əgər saytınızı aktivləşdirmə ilə əlaqədar problemləriniz varsa, lütfən %s ilə əlaqə qurun.

en: This site is no longer available.
az: Bu sayt artıq mövcud deyil.

en: This taxonomy is not hierarchical so you can't set a parent.
az: Kateqoriya iyerarxik deyil, bu üzdən də bir valideyin təyin edə bilməzsiniz.

en: This taxonomy is not hierarchical.
az: Kateqoriya iyerarxik deyil.

en: Thu
az: Ca

en: Thumbnail
az: Miniatür

en: Thumbnail Height
az: Miniatür təsvirin yüksəkliyi

en: Thumbnail Width
az: Miniatür təsvirin genişliyi

en: Thursday
az: Cümə axşamı

[ctx: Thursday initial]
en: T
az: CA

en: Tile
az: Döşə

en: Tile Horizontally
az: Üfüqi döşə

en: Tile Vertically
az: Şaquli döşə

en: Time Format
az: Zaman formatı

en: Time Zone
az: Zaman Qurşağı

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
az: Bloklar

[ctx: TinyMCE]
en: Formats
az: Formatlar

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
az: Sərlövhələr

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
az: Şablon daxil et

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
az: Şablonlar

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
az: Redaktə et

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
az: Fayl

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
az: Daxil et

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
az: Lövhə

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
az: Alətlər

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
az: Bax

en: Title
az: Başlıq

en: Title Attribute
az: Başlıq atributu

en: Title:
az: Başlıq:

en: To activate your blog, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %s
az: Bloqunuzu aktivləşdirmək üçün, aşağıdakı bağlantıya tıklayın:\n
    \n
    %s\n
    \n
    Aktivləşdirdikdən sonra, giriş məlumatlarınızı daşıyan bir başqa e-poçt alacaqsınız.\n
    \n
    Aktivləşdirdikdən sonra bloqunuzu buradan ziyarət edə bilərsiniz:\n
    \n
    %s

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
az: İstifadəçinizi aktivləşdirmək üçün, lütfən aşağıdakı bağlantıya tıklayın:
    
    %s
    
    Aktivləşdirdikdən sonra, giriş məlumatlarınızı daşıyan *başqa bir e-poçt* alacaqsınız.

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
az: Fokusu digər düymələrə daşımaq üçün səkmə ya da ox düymələrdən istifadə edin. Redaktora yenidən fokuslanmaq üçün ESC ya da düymələrdən birini istifadə edin.

en: To reset your password, visit the following address:
az: Parolunuzu sıfırlamaq üçün aşağıdakı ünvanı ziyarət edin:

en: To set your password, visit the following address:
az: Parolunuzu təyin etmək için, bu ünvanı ziyarət edin:

en: Toggle Editor Text Direction
az: Yazı redaktorunun mətn yönünü dəyişdir

en: Toggle section: %s
az: Bölməni dəyiş: %s

en: Toggle section: Custom Links
az: Bölməni dəyiş: Xüsusi Bağlantılar

en: Too many redirects.
az: Həddindən çox yönləndirmə.

en: Toolbar
az: Alət çubuğu

en: Toolbar Toggle
az: Alət çubuğunu göstər/gizlət

en: Top
az: Üst

en: Trackback
az: Geri İzləmə

en: Trackback excerpt:
az: Xülasə geri izləməsi:

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
az: Treklər (altyazılar, başlıqlar, açıqlamalar, bölmələr və ya məlumatlar)

en: Translation Updates
az: Tərcümə Yenilənmələri

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Zibil <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Zibil <span class="count">(%s)</span>

en: Trash Selected
az: Zibil qutusuna göndərmə seçildi

en: Trash it: %s
az: Zibil qutusuna göndər: %s

en: Trash widget by moving it to the inactive widgets sidebar.
az: Aktiv olmayan vidcetlər üçün yan menyuya daşınan vidcet zibil qutusu.

en: Tue
az: Ça

en: Tuesday
az: Çərşənbə axşamı

[ctx: Tuesday initial]
en: T
az: ÇA

en: Turn off Fullscreen
az: Tam ekranı bağla

en: Twice Daily
az: Gündə İki Kərə

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
az: %s direktoriyası yaradıla bilmir. Bir üst direktoriya server tərəfindən yazıla bilərmi?

en: Unapproved
az: Təsdiqlənməmiş

en: Unattached
az: Əlavəsiz

en: Uncategorized
az: Kateqoriyasız

en: Under %s
az: %s altına

en: Underline
az: Altı xətlənmiş

en: Undo
az: Geri al

en: Unknown Feed
az: Bilinməyən Qidalandırıcı

en: Unmute
az: Səsi geri aç

en: Untitled
az: Başlıqsız

en: Untrash
az: Zibil qutusundan geri qaytar

en: Untrash Selected
az: Zibil qutusundan bərpa etmə seçildi

en: Update
az: Yenilə

en: Update Category
az: Kateqoriyanı yenilə

en: Update Failed!
az: Yenilənmə baş tutmadı!

en: Update Failed: %s
az: Yenilənmə baş tutmadı: %s

en: Update Link Category
az: Bağlantı kateqoriyasını yenilə

en: Update Tag
az: Etiketi yenilə

en: Update audio playlist
az: Audio ifa siyahısını yenilə

en: Update canceled.
az: Yenilənmədən imtina edildi.

en: Update completed successfully.
az: Yenilənmə müvəffəqiyyətlə tamamlandı.

en: Update gallery
az: Qalereyanı yenilə

en: Update video playlist
az: Video ifa siyahısını yenilə

en: Updated!
az: Yeniləndi!

en: Updating %s...
az: %s yenilənir...

en: Updating...
az: Yenilənir...

en: Updating... please wait.
az: Yenilənir... lütfən gözləyin.

en: Upload Files
az: Fayl yüklə

en: Upload Images
az: Təsvirləri yüklə

en: Upload Limit Exceeded
az: Yükləmə həddi aşıldı

en: Upload failed.
az: Yeniləmə baş tutmadı.

en: Upload stopped.
az: Yükləmə durdu.

en: Uploaded By
az: Yükləyən

en: Uploaded To
az: Yükləndiyi yer

en: Uploaded on:
az: Yüklənmə tarixi:

en: Uploaded to this page
az: Bu səhifəyə yüklənmiş

en: Uploaded to this post
az: Bu yazıya yüklənmiş

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
az: və ya

en: Uploading
az: Yüklənir

en: Usage of user levels by plugins and themes is deprecated. Use roles and capabilities instead.
az: İstifadəçi dərəcələrinin qoşma və mövzularda istifadəsi qoşma və mövzulara bağlı istifadəçi səviyyələri etibarlı deyil. Əvəzində istifadəçi imkan və icazələrindən(role&capabilities) istifadə edin.

en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
az: Əgər dəyərin ekranda əks olmasını istəmirsinizsə, %s istifadə edin.

en: Use %s instead.
az: Yerinə %s istifadə edin.

en: Use as featured image
az: Özəl təsvir olaraq istifadə et

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
az: Xarici terminləri ayırmaq üçün vergül yerinə %s istifadə edin.

en: Use the %s filter instead.
az: Yerinə %s filtrindən istifadə edin.

en: User Dashboard: %s
az: İstifadəçi Lövhəsi: %s

en: User has blocked requests through HTTP.
az: İstifadəçi HTTP üzərindən gələn istəkləri əngəllənmişdir.

en: User registration has been disabled.
az: İstifadəçi qeydiyyatı əngəllənmişdir.

en: User registration is currently not allowed.
az: İstifadəçi qeydiyyatına hal-hazırda icazə verilmir.

en: Username
az: İstifadəçi adı

en: Username may not be longer than 60 characters.
az: İstifadəçi adları 60 simvoldan uzun ola bilməz.

en: Username must be at least 4 characters.
az: İstifadəçi adı ən az 4 simvol olmalıdır.

en: Username or Email:
az: İstifadəçi adı və ya e-poçt:

en: Username:
az: İstifadəçi adı:

en: Username: %s
az: İstifadəçi adı: %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
az: İstifadəçi adları sadəcə kiçik hərflərdən (a-z) və rəqəmlədən ibarət ola bilər.

en: Users
az: İstifadəçilər

en: Valid <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>
az: Keçərli <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>

en: Vertical space
az: Şaquli boşluq

en: Video Details
az: Video Detalları

en: View Attachment Page
az: Əlavə səhifəsinə bax

en: View Category
az: Kateqoriyaya bax

en: View Page
az: Səhifəyə bax

en: View Post
az: Yazıya Bax

en: View Tag
az: Etiketə bax

en: View attachment page
az: Əlavə səhifəsinə bax

en: Visit %s&#8217;s website
az: %s isimli istifadəçinin saytını ziyarət edin

en: Visit Site
az: Saytı ziyarət et

en: Visual
az: Vizual

en: Visual aids
az: Vizual dəstək

en: Wait a little longer. Sometimes delivery of email can be delayed by processes outside of our control.
az: Bir müddət daha gözləyin.Bəzən nəzarətimizdən kənarda baş verən hadisələrdən dolayı e-poçtların təslim edilməsi gecikə bilir.

en: We cannot find a title on that page.
az: Bu səhifədə bir başlıq tapılmadı.

en: We send your registration email to this address. (Double-check your email address before continuing.)
az: Qeydiyyat işləri ilə bağlı e-poçtu bu ünvana göndərəcəyik.(Davam etmədən öncə e-poçtunuzu iki dəfə yoxlayın.)

en: We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the %s database.
az: Verilənlər bazası serverinə bağlana bilirik (ki, bu istifadəçi adı və parolun doğru olduğu mənasıına gəlir) fəqət %s verilənlər bazasını seçə bilmirik.

en: Website
az: Veb sayt

en: Website: %1$s (IP: %2$s, %3$s)
az: Veb saytı: %1$s (IP: %2$s, %3$s)

en: Wed
az: Ç

en: Wednesday
az: Çərşənbə

[ctx: Wednesday initial]
en: W
az: Ç

en: Welcome back, %s. By filling out the form below, you can <strong>add another site to your account</strong>. There is no limit to the number of sites you can have, so create to your heart&#8217;s content, but write responsibly!
az: Təkrar xoş gəldiniz, %s. Aşağıdakı formanı dolduraraq <strong>hesabınıza bir başqa sayt əlavə edə bilərsiniz</strong>. Sahib olacağınız sayt miqdarı ilə bağlı bir məhdudiyyət yoxdur, dolayısı ilə istədiyiniz qədər sayt yaradın, amma yazarkən sayğılı olun.

en: What do I do now?
az: Sırada nə var?

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
az: Yenidən sıralama rejimində üstdəki elementlər siyahıda yenidən sıralama ilə əlaqəli yeni elementlər istifadə edilə bilinən vəziyyətə gəlir.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder widgets will be available in the widgets list above.
az: Yenidən sıralama rejiində aşağıdakı vidcet siyahısında vidcetləri yenidən sıralamaq üçün əlavə funksiyalar ortaya çıxacaqdır.

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
az: Yeni bir paraqrafa başlayarkən bu naxışlardan birinin ardından boşluq simvolu gəlir, format avtomatik tətbiq edilir. Backspace və ya Escape düyməsinə basaraq geri qaytara bilərsiniz.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header height of <strong>%s</strong> pixels.
az: <strong>Yeni təsvir əlavə et</strong> ilə yüklədiyiniz təsvirləri istədiyiniz kimi kəsə biləcəyiniz kimi, eyni zamanda mövzunuz sizə <strong>%s</strong> piksel hündürlüyündə kəsməyinizi məsləhət bilir.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header size of <strong>%s &times; %s</strong> pixels.
az: <strong>Yeni təsvir əlavə et</strong> ilə yüklədiyiniz təsvirləri istədiyiniz kimi kəsə biləcəyiniz kimi, eyni zamanda mövzunuz sizə <strong>%s &times; %s</strong> piksel ölçüsündə kəsməyinizi məsləhət bilir.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header width of <strong>%s</strong> pixels.
az: <strong>Yeni təsvir əlavə et</strong> ilə yüklədiyiniz təsvirləri istədiyiniz kimi kəsə biləcəyiniz kimi, eyni zamanda mövzunuz sizə <strong>%s</strong> piksel genişliyində kəsməyinizi məsləhət bilir.

en: Whoops, the provided date is invalid.
az: Göstərilən tarix keçərsizdir.

en: Widget moved down
az: Vidcet aşağı daşındı

en: Widget moved up
az: Vidcet yuxarı daşındı

en: Widgets
az: Vidcetlər

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
az: Vidcetlər mövzunuz tərəfindən təmin edilən (əsasən yan sütunlarda) vidcet sahələrində yer alan müstəqil içərik sahələridir.

en: Width
az: En

en: WordPress &rsaquo; Error
az: WordPress &rsaquo; Xəta

en: WordPress &rsaquo; Success
az: WordPress &rsaquo; Müvəffəqiyyətlə Quruldu!

en: WordPress Address (URL)
az: WordPress ünvanı (URL)

en: WordPress Embed
az: WordPress Daxiletmə

en: WordPress Failure Notice
az: WordPress Xəta Bildirişi

en: WordPress database error %1$s for query %2$s
az: %2$s sorğusu üçün WordPress verilənlər bazası xətası %1$s

en: WordPress database error %1$s for query %2$s made by %3$s
az: %3$s tərəfindən yaradılan %2$s sorğusu üçün WordPress verilənlər bazası xətası %1$s

en: WordPress database error:
az: WordPress verilənlər bazası xətası:

en: Words: %s
az: Kəlmələr: %s

en: XHTML Friends Network
az: XHTML dost şəbəkəsi

en: XML Error: %1$s at line %2$s
az: XML xətası: %2$s sətrində %1$s

en: XML-RPC services are disabled on this site.
az: XML-RPC servisləri bu sayt üçün qapalıdır.

en: Y/m/d
az: d.m.Y

en: Year
az: İl

en: Year: %s
az: İl: %s

en: Yes
az: Bəli

en: You appear to have already installed WordPress. To reinstall please clear your old database tables first.
az: Deyəsən WordPress-i çoxdan qurmusunuz. Təkrar qurmaq üçün lütfən ilk öncə əski verilənlər bazası lövhələrini təmizləyin.

en: You are about to permanently delete these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
az: Bu maddələri birdəfəlik silmək üzrəsiniz.
     dayandırmaq üçün 'İmtina', silmək üçün 'OK' düyməsinə basın.

en: You are about to permanently delete this item.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
az: Bu elementi birdəfəlik silmək üzrəsiniz.
     Dayandırmaq üçün 'İmtina', silmək üçün 'OK' düyməsinə basın.

en: You are about to permanently delete this menu. 
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
az: Bu menyunu birdəfəlik silmək üzrəsiniz.\n
     Ləğv etmək üçün 'İmtina', silmək üçün 'OK' düyməsinə basın.

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
az: Bu maddələri silmək üzrəsiniz.
     dayandırmaq üçün  'İmtina' , silmək üçün 'OK' düyməsinə basın.

en: You are attempting to log out of %s
az: %s sistemindən çıxış edirsiniz

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
az: Hazırda %1$s bloq arxivində %2$s üçün qeydlərə baxırsınız.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
az: Hazırda %1$s bloq arxivində %2$s günü üçün qeydlərə baxırsınız.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
az: Hazırda %1$s bloq arxivində %2$s ili üçün qeydlərə baxırsınız.

en: You are currently browsing the %s blog archives.
az: Hazırda %s bloq arxivinə baxırsınız.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
az: %s kateqoriyası üçün bloq arxivini gəzirsiniz.

en: You are customizing %s
az: %s saytını özəlləşdirməkdəsiniz

en: You are logged in already. No need to register again!
az: Zatən giriş etmisiniz. Yenidən qeydiyyatdan keçməyinizə lüzum yoxdur!

en: You are not allowed access to details about this site.
az: Bu sayt haqqındakı detallara baxma izniniz yoxdur.

en: You are not allowed access to details of this post.
az: Bu yazı haqqında ətraflı məlumat almaq üçün yetərli izinlərə sahib deyilsiniz.

en: You are not allowed to assign terms in this taxonomy.
az: Bu kateqoriyada element əlavə etmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to browse users.
az: İstifadəçilərə baxmaq üçün izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to change the page author as this user.
az: Bu istifadəçi olaraq səhifələrin yazılarını dəyişdirmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to change the post author as this user.
az: Bu istifadəçi olaraq  yazıların müəlliflərini dəyişdirmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to create pages as this user.
az: Bu istifadəçi ilə səhifə yaratmağınıza icazə verilmir.

en: You are not allowed to create posts as this user.
az: Bu istifadəçinin adına yazı yaratma icazəniz yoxdur.

en: You are not allowed to create terms in this taxonomy.
az: Bu kateqoriya içində yeni element yaratma izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to customize the appearance of this site.
az: Bu saytın görünüşünü özəlləşdirmək üçün səlahiyyətiniz yoxdur.

en: You are not allowed to delete terms in this taxonomy.
az: Bu kateqoriyada element silmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to edit posts in this post type.
az: Bağışlayın, bu yazı növündəki yazıları dəyişdirmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to edit terms in this taxonomy.
az: Bu kateqoriyada element redaktə etmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to edit theme options on this site.
az: Bu səhifədə mövzu parametrlərini redaktə etmə səlahiyyətiniz yoxdur.

en: You are not allowed to moderate or edit this comment.
az: Bu şərhi təsdiqləmə və ya redaktə etmə səlahiyyətiniz yoxdur.

en: You are not allowed to update options.
az: Seçimləri yeniləmək üçün izniniz yoxdur.

en: You are now logged out.
az: Hal-hazırda saytdan çıxmısınız.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
az: Çox tez-tez şərh göndərirsiniz. Bir az yavaşlayın.

en: You can also place menus in widget areas with the Custom Menu widget.
az: Özəl menyu vidceti ilə vidcet sahələrinə istədiyiniz menyuları qoya bilərsiniz.

en: You can create a %s file through a web interface, but this doesn't work for all server setups. The safest way is to manually create the file.
az: %s faylını veb interfeysi ilə hazırlaya bilərsiniz, amma bu hər serverdə işləməyə bilər. Ən etibarlı variant faylı özünüzün hazırlamanızdır.

en: You can see all comments on this post here:
az: Bu yazıya edilmiş şərhlərə buradan baxa bilərsiniz:

en: You can see all pingbacks on this post here:
az: Bu yazıya edilmiş geri bildirişlərin tamamına buradan baxa bilərsiniz:

en: You can see all trackbacks on this post here:
az: Bu yazıya edilmiş geri izləmələrin tamamına buradan baxa bilərsiniz:

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
az: Qeydiyyatdan keçmək üçün bu e-poçt ünvanından istifadə edə bilməzsiniz. Bu poçt servisi, bizim e-poçtlarımızın bir qismini əngəllədiyi üçün problemlə üzləşirik. Lütfən başqa bir servisdən aldığınız ünvandan istifadə edin.

en: You do not have permission to do that.
az: Bunu etmək üçün izniniz yoxdur.

en: You do not have permission to preview drafts.
az: Qaralamaların önizləməsinə baxmaq üçün izniniz yoxdur.

en: You do not have permission to upload files.
az: Fayl yükləmək üçün səlahiyyətiniz yoxdur.

en: You don't have permission to do this.
az: Bunu etmək üçün izniniz yoxdur.

en: You have attempted to queue too many files.
az: Sıraya çox miqdarda fayl qoymağa çalışdınız.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%s">homepage</a> or <a href="%s">log in</a> using your username and password.
az: Bu sayta əlavə edildiniz. Lütfən <a href="%s">əsas səhifəni</a> ziyarət edin ya da <a href="%s">giriş</a> səhifəsində istifadəçi adını və parolunuzu daxil edin.

en: You have logged in successfully.
az: Uğurlu bir şəkildə daxil oldunuz.

en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
az: %1$s bloq arxivlərində <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong> axtarışı etdiniz. Əgər heç bir şey tapmadınızsa aşağıdakı bağlantıları yoxlaya bilərsiniz.

en: You may only upload 1 file.
az: Sadəcə 1 fayl yükləyə bilərsiniz.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
az: Şərh yaza bilmək üçün <a href="%s">giriş etməlisiniz</a>.

en: You must be logged in to complete this action.
az: Bu hərəkəti tamamlamaq üçün giriş etməlisiniz.

en: You must be registered to comment
az: Şərh yazmaq üçün qeydiyyatdan keçmiş olmalısınız

en: You must first <a href="%s">log in</a>, and then you can create a new site.
az: Bir sayt qurmaq üçün öncə <a href="%s">giriş etməlisiniz</a>.

en: You need to pass an array of types.
az: Növlərdən ibarət olan bir senari ötürməlisiniz.

en: You should specify a nonce action to be verified by using the first parameter.
az: Doğrulamaq üçün ilk parametrdən istifadə edərək nonce action-u bildirməlisinz.

en: Your Comment
az: Şərhiniz

en: Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress.
az: PHP qurulumunuzda WordPress-in çalışması üçün lazım olan MySQL əlavəsi əksikdir.

en: Your account has been activated. You may now <a href="%1$s">log in</a> to the site using your chosen username of &#8220;%2$s&#8221;. Please check your email inbox at %3$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%4$s">reset your password</a>.
az: Hesabınız aktivləşditildi. Seçmiş olduğunuz istifadəçi adı &#8220;%2$s&#8221; ilə <a href="%1$s">giriş</a> edə bilərsiniz. Lütfən e-poçtunuzu %3$s yoxlayın. Parolunuz və giriş təlimatınız sizə göndərilmişdir. Əgər bir e-poçt almadınızsa lütfən spam və zibil qutusu bölmələrini yoxlayın. əgər bir saat içində yenə də e-poçt almadınızsa <a href="%4$s">parolunuzu sıfırlaya bilərsiniz</a>.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">Log in</a> or go back to the <a href="%2$s">homepage</a>.
az: Hesabınız aktivləşdirildi. <a href="%1$s">Giriş edin</a> ya da <a href="%2$s">əsas səhifə</a>yə geri dönün.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">View your site</a> or <a href="%2$s">Log in</a>
az: Hesabınız aktivləşdirildi.<a href="%1$s">Saytınıza baxın</a> ya da <a href="%2$s">giriş edin</a>

en: Your account is now active!
az: Hesbınız indi aktivdir!

en: Your address will be %s.
az: Ünvanınız %s olacaq.

en: Your blogroll
az: Bağlantılarınız

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
az: Brauzeriniz lövhəyə birbaşa daxil olmağa izin vermir. Lütfən klaviatura qısayollarından ya da brauzerinizin Redaktə menyusundan istifadə edin.

en: Your comment is awaiting moderation.
az: Şərhiniz yoxlama gözləyir.

en: Your email address will not be published.
az: Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

en: Your latest posts
az: Ən son yazılarınız

en: Your new password has not been saved.
az: Sizin yeni parolunuz qeyd edilə bilməz.

en: Your password has been reset.
az: Parolunuz sıfırlandı.

en: Your password reset link appears to be invalid. Please request a new link below.
az: Parol sıfırlama bağlantısı keçərsiz görünür. Lütfən aşağıdan yeni bir bağlantı istəyin.

en: Your password reset link has expired. Please request a new link below.
az: Parol sıfırlama bağlantısının müddəti doldu. Lütfən aşağıdan yeni bir bağlantı istəyin.

en: Your server is running PHP version %1$s but WordPress %2$s requires at least %3$s.
az: Serveriniz PHP %1$s versiyasını işlədir fəqət WordPress %2$s ən az %3$s gərəkdirir.

en: Your session has expired. You can log in again from this page or go to the login page.
az: Sessiyanızın müddəti dolmuşdur. Bu səhifədən təkrar daxil ola bilər ya da giriş səhifəsinə keçə bilərsiniz.

en: Your site at <a href="%1$s">%2$s</a> is active. You may now log in to your site using your chosen username of &#8220;%3$s&#8221;. Please check your email inbox at %4$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%5$s">reset your password</a>.
az: Saytınız <a href="%1$s">%2$s</a> aktivləşdirildi.Seçmiş olduğunuz istifadəçi adı &#8220;%3$s&#8221; ilə daxil ola bilərsiniz. Lütfən e-poçtunuzu %4$s yoxlayın.Parolunuz və giriş təlimatınız sizə göndərilmişdir. Əgər bir e-poçt almadınızsa lütfən spam və ya zibil qutusu bölmələrini yoxlayın.Əgər bir saat içində yenə də e-poçt almadınızsa <a href="%5$s">parolunuzu sıfırlaya bilərsiniz</a>.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
az: Saytınızın ən son yazıları.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
az: Saytınızın ən yeni şərhləri.

en: Your theme supports %s menu. Select which menu appears in each location. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
az[0]: Mövzunuz %s menyu dəstəkləyir. Lütfən hansı mövqedə hansı menyunu göstərəcəyinizi seçin.
az[1]: Mövzunuz %s menyu dəstəkləyir. Lütfən hansı mövqedə hansı menyunu göstərəcəyinizi seçin.

en: Your theme supports a static front page.
az: Mövzunuz sabit ön səhifəni dəstəkləyir.

en: Your theme supports one menu. Select which menu you would like to use.
az: Mövzunuz bir ədəd menyu dəstəkləyir. Lütfən hansı menyudan istifadə edəcəyinizi seçin.

en: [%1$s] Activate %2$s
az: [%1$s] Aktivləşdir %2$s

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
az: [%1$s] Şərh: "%2$s"

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
az: [%1$s] Geri bildiriş: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
az: [%1$s] Lütfən nəzarət edin: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
az: [%1$s] Geri İzləmə: "%2$s"

en: [%s] New User Registration
az: [%s] Yeni İstifadəçi qeydiyyatı

en: [%s] Notice of Email Change
az: [%s] E-poçt Dəyişikliyi Bildirişi

en: [%s] Notice of Password Change
az: [%s] Parol Dəyişdirmə Bildirişi

en: [%s] Password Lost/Changed
az: [%s] Parol İtmiş/Dəyişdirildi

en: [%s] Password Reset
az: [%s] Parolu sıfırla

en: [%s] Your username and password info
az: [%s] İstifadəçi adı və parolunuz

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
az: Bağlantı

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
az: Media faylı

[ctx: add new from admin bar]
en: User
az: İstifadəçi

[ctx: add new media]
en: Add New
az: Yenisini əlavə et

[ctx: add new on admin bar]
en: Page
az: Səhifə

[ctx: add new on admin bar]
en: Post
az: Yazı

[ctx: adjective]
en: Approved
az: Təsdiqlənmiş

[ctx: adjective]
en: Trash
az: Zibil qutusuna at

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
az: Yeni

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
az: Mavi

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
az: Kofe

[ctx: admin color scheme]
en: Default
az: Mövcud

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
az: Ektoplazma

[ctx: admin color scheme]
en: Light
az: Gündüz

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
az: Gecə yarısı

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
az: Okean

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
az: Qürub

en: am
az: səhər

[ctx: auto preload]
en: Auto
az: Avto

en: by %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>
az: %1$s tərəfindən &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>

en: close tags
az: etiketləri bağla

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
az: Daha öncə quraşdırılmış

[ctx: custom headers]
en: Suggested
az: Məsləhət bilinən

[ctx: decline months names: on or off]
en: off
az: bağlı

en: domain
az: domen

[ctx: editor button]
en: Code
az: Kod

[ctx: editor button]
en: Left to right
az: Soldan sağa

[ctx: editor button]
en: Right to left
az: Sağdan sola

[ctx: editor button]
en: Show blocks
az: Blokları göstər

[ctx: find/replace]
en: Find
az: Tap

[ctx: find/replace]
en: Next
az: Sonrakı

[ctx: find/replace]
en: Prev
az: Öncəki

[ctx: find/replace]
en: Replace
az: Dəyişdir

[ctx: find/replace]
en: Replace all
az: Tamamını dəyişdir

[ctx: find/replace]
en: Replace with
az: Bununla dəyişdir

[ctx: find/replace]
en: Whole words
az: Bütöv kəlmələr

en: g:i a
az: H:i

[ctx: genitive]
en: April
az: Aprel

[ctx: genitive]
en: August
az: Avqust

[ctx: genitive]
en: December
az: Dekabr

[ctx: genitive]
en: February
az: Fevral

[ctx: genitive]
en: January
az: Yanvar

[ctx: genitive]
en: July
az: İyul

[ctx: genitive]
en: June
az: İyun

[ctx: genitive]
en: March
az: Mart

[ctx: genitive]
en: November
az: Noyabr

[ctx: genitive]
en: October
az: Oktyabr

[ctx: genitive]
en: September
az: Sentyabr

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
az: Üfüqi cərgə

en: https://wordpress.org/
az: https://az.wordpress.org/

en: l, F jS, Y
az: l, j F Y

[ctx: label]
en: Search for:
az: Axtarış:

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
az: Xüsusi...

[ctx: links widget]
en: All Links
az: Bütün bağlantılar

[ctx: list style]
en: Circle
az: Dairə

[ctx: list style]
en: Default
az: Mövcud

[ctx: list style]
en: Disc
az: Disk

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
az: Kiçik Alfa

[ctx: list style]
en: Lower Greek
az: Kiçik Yunan

[ctx: list style]
en: Lower Roman
az: Kiçik Roman

[ctx: list style]
en: Square
az: Kvadrat

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
az: Böyük Alfa

[ctx: list style]
en: Upper Roman
az: Böyük Roman

[ctx: media]
en: Remove video track
az: Video trekini sil

[ctx: menu]
en: (Currently set to: %s)
az: (Hazırkı: %s)

[ctx: menu location]
en: (Current: %s)
az: (Hazırkı: %s)

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
az: (yarlıqsız)

en: moved to the trash.
az: Zibil qutusuna daşındı.

[ctx: nav menu home label]
en: Home
az: Başlanğıc

en: new WordPress Loop
az: yeni WordPress Döngüsü

[ctx: next post]
en: Next
az: Sonrakı

[ctx: noun]
en: Comment
az: Şərh

[ctx: noun]
en: Trash
az: Zibil qutusu

en: number_format_decimal_point
az: ,

en: number_format_thousands_sep
az: .

en: of
az: ,

[ctx: page]
en: Add New
az: Yenisini əlavə et

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
az: Uyğun olmayan

[ctx: password strength]
en: Medium
az: Orta

[ctx: password strength]
en: Strong
az: Güclü

[ctx: password strength]
en: Very weak
az: Çox zəif

[ctx: password strength]
en: Weak
az: Zəif

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
az: Axtar &hellip;

en: pm
az: axşam

[ctx: post]
en: Add New
az: Yenisini əlavə et

[ctx: post]
en: Draft
az: Qaralama

[ctx: post]
en: Pending
az: Gözləyən

[ctx: post]
en: Private
az: Özəl

[ctx: post]
en: Published
az: Dərc edilmiş

[ctx: post]
en: Scheduled
az: Ertələnmiş

[ctx: post]
en: Trash
az: Zibil Qutusu

[ctx: post format archive title]
en: Asides
az: Yan sütun

[ctx: post format archive title]
en: Chats
az: Canlı Söhbət

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
az: Qalereya

[ctx: post format archive title]
en: Images
az: Təsvir

[ctx: post format archive title]
en: Links
az: Bağlantı

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
az: Kvota

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
az: Status

[ctx: post format archive title]
en: Videos
az: Video

[ctx: post revision title]
en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
az: %1$s %2$s, %3$s öncə (%4$s)

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Autosave]
az: %1$s [Avtomatik qeyd et]

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Current Revision]
az: %1$s [Mövcud versiya]

[ctx: post type general name]
en: Pages
az: Səhifələr

[ctx: post type general name]
en: Posts
az: Yazılar

[ctx: post type singular name]
en: Page
az: Səhifə

[ctx: post type singular name]
en: Post
az: Yazı

[ctx: previous post]
en: Previous
az: Öncəki

[ctx: revision date format]
en: F j, Y @ H:i:s
az: j F Y @ H:i:s

en: sitename
az: sayt adı

[ctx: spellcheck]
en: Finish
az: Finiş

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
az: Gözardı et

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
az: Tamamını gözardı et

[ctx: submit button]
en: Search
az: Axtar

[ctx: table body]
en: Body
az: Vücud

[ctx: table cell]
en: Cell
az: Hüceyrə

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
az: Heç biri

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
az: Əhatə

[ctx: table column]
en: Column
az: Sütun

[ctx: table columns]
en: Cols
az: Sütunlar

[ctx: table footer]
en: Footer
az: Zirzəmi

[ctx: table header]
en: Header
az: Başlıq

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
az: Kateqoriyalar

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
az: Etiketlər

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
az: Kateqoriya

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
az: Etiket

en: text direction
az: mətn yönü

[ctx: theme]
en: Change
az: Dəyişdir

[ctx: translations]
en: Available
az: Uyğun

[ctx: translations]
en: Installed
az: Qurulmuş

[ctx: verb]
en: Trash
az: Zibil qutusu

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
az: Şaquli cərgə

[ctx: video or audio]
en: Length
az: Uzunluq

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
az: %2$s üçün %1$s
