Development (4.4.x) - en to eo translation catalogue (1758 entries)

en: "caller_get_posts" is deprecated. Use "ignore_sticky_posts" instead.
eo: "caller_get_posts" estas evitinda. Anstataŭe, uzu "ignore_sticky_posts".

en: #%d (no title)
eo: #%d (neniu titolo)

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
eo: %1$s %2$s %3$s kategoria distribuo

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
eo: %1$s %2$s %3$s Distribuo pri komentoj

en: %1$s %2$s %3$s Feed
eo: %1$s %2$s %3$s Distribuo

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
eo: %1$s %2$s %3$s etikeda distribuo

en: %1$s %2$s Comments Feed
eo: %1$s %2$s Distribuo pri komentoj

en: %1$s %2$s Feed
eo: %1$s %2$s Distribuo

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
eo: %1$s %2$s afiŝoj de %3$s distribuo

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
eo: %1$s %2$s Distribuo pri Serĉrezultoj por &#8220;%3$s&#8221;

en: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s:%5$s
eo: %2$s -a de %1$s %3$s je %4$s : %5$s

en: %1$s (since %2$s; %3$s)
eo: %1$s (ekde %2$s; %3$s)

en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
eo: %1$s (ekde %2$s; neniu alternativo haveblas)

en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
eo: %1$s (ekde %2$s; anstataŭe uzu %3$s)

en: %1$s - Comments on %2$s
eo: %1$s - Komentoj en %2$s

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
eo[0]: %1$s Komento<span class="screen-reader-text"> ĉe %2$s</span>
eo[1]: %1$s Komentoj<span class="screen-reader-text"> ĉe %2$s</span>

en: %1$s [Autosave]
eo: %1$s [Aŭtomata konservo]

en: %1$s [Current Revision]
eo: %1$s [Nuna versio]

en: %1$s and %2$s.
eo: %1$s kaj %2$s

en: %1$s at %2$s
eo: %1$s je %2$s

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
eo: %1$s estas <strong>evitinda</strong> ekde versio %2$s, ne estas alia alternativo.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
eo: %1$s estas <strong>evitinda</strong> ekde versio %2$s! Uzu %3$s anstataŭe.

en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
eo: %1$s estas evitinda. Anstataŭe uzu %2$s.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
eo: %1$s estas fiere kreata pere de %2$s

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
eo[0]: %1$s Respondo al %2$s
eo[1]: %1$s Respondoj al %2$s

en: %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
eo: %1$s estis vokita <strong>malĝuste</strong>. %2$s %3$s

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
eo: %1$s estis vokita kun argumento kiu estas <strong>evitinda</strong> ekde versio %2$s, ne estas alia alternativo.

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
eo: %1$s estis vokita kun argumento kiu estas <strong>evitinda</strong> ekde versio %2$s! %3$s

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
eo: %1$s. Menuero %2$d el %3$d.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
eo: %1$s. Suba ero numero %2$d sub %3$s.

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
eo[0]: %d kromprograma ĝisdatigo
eo[1]: %d kromprogramaj ĝisdatigoj

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
eo[0]: %d Etosa ĝisdatigo
eo[1]: %d Etosaj ĝisdatigoj

en: %d WordPress Update
eo: %d WordPress-a ĝisdatigo

en: %d queries. %s seconds.
eo: %d petoj. %s sekundoj.

en: %d selected
eo: %d elektitaj

en: %s (Invalid)
eo: %s (nevalida)

en: %s (Pending)
eo: %s (Pritraktota)

en: %s <span class="says">says:</span>
eo: %s <span class="says">diras:</span>

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
eo[0]: %s <span class="screen-reader-text">Komento</span>
eo[1]: %s <span class="screen-reader-text">Komentoj</span>

en: %s Comment | %s Comments
eo[0]: %s Komento
eo[1]: %s Komentoj

en: %s and %s
eo: %s kaj %s

en: %s comment awaiting moderation | %s comments awaiting moderation
eo[0]: %s komento atendas kontroladon
eo[1]: %s komentoj atendas kontroladon

en: %s day | %s days
eo[0]: %s tago
eo[1]: %s tagoj

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
eo: %s superas la limigon pri maksimuma alŝuto por la plur-dosiera alŝutilo kiam uzita per la TTT-legilo.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
eo: %s superas la limigon pri maksimuma alŝuto al ĉi tiu retejo.

en: %s hour | %s hours
eo[0]: %s horo
eo[1]: %s horoj

en: %s is a protected WP option and may not be modified
eo: %s estas protektita WP-opcio, vi ne povas modifi ĝin

en: %s is your new username
eo: %s estas via nova uzantonomo

en: %s min | %s mins
eo[0]: %s minutoj
eo[1]: %s minutoj

en: %s month | %s months
eo[0]: %s monato
eo[1]: %s monatoj

en: %s must set a database connection for use with escaping.
eo: %s devas fiksi datumbazan konektiĝon por uzo kun kodŝanĝiĝo.

en: %s topic | %s topics
eo[0]: %s temo
eo[1]: %s temoj

en: %s update failed
eo: %s ĝisdatigo malsukcesis

en: %s updated!
eo: %s ĝisdatiĝis!

en: %s week | %s weeks
eo[0]: %s semajno
eo[1]: %s semajnoj

en: %s year | %s years
eo[0]: %s jaro
eo[1]: %s jaroj

en: %s, and %s
eo: %s, kaj %s

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
eo: Malsukcesis alŝuti &#8220;%s&#8221;.

en: &#8592; Cancel Audio Playlist
eo: &#8592; Nuligi aŭdaĵo-ludoliston

en: &#8592; Cancel Gallery
eo: &#8592; Rezigni galerion

en: &#8592; Cancel Video Playlist
eo: &#8592; Rezigni video-ludoliston

en: &#8592; Return to library
eo: &#8592; Reiri al biblioteko

en: &laquo; Back
eo: &laquo; Reen

en: &laquo; Older Comments
eo: &laquo; Pli malnovaj komentoj

en: &laquo; Previous
eo: &laquo; Antaŭa

en: &laquo; Previous Page
eo: &laquo; La antaŭa paĝo

en: &larr; Back to %s
eo: &larr; Reen al %s

en: &lt; Prev
eo: &lt; Antaŭa

en: &mdash; Select &mdash;
eo: &mdash; Elekti &mdash;

en: (Edit)
eo: (Redakti)

en: (Must be at least 4 characters, letters and numbers only.)
eo: (Devas esti almenaŭ 4 signoj, nur literoj kaj ciferoj.)

en: (This message was added in version %s.)
eo: (Tiu mesaĝo estis aldonita en versio %s.)

en: (WordPress could not establish a secure connection to WordPress.org. Please contact your server administrator.)
eo: (WordPress ne povis konektiĝi sekure al WordPress.org. Bonvolu kontakti vian servilan administranton.)

en: (more&hellip;)
eo: (Legi pli&hellip;)

en: (no title)
eo: (sen titolo)

en: (required)
eo: (necesa)

en: 1 Comment
eo: 1 komento

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
eo: 1 Komento<span class="screen-reader-text"> pri %s</span>

en: <a href="%1$s" aria-label="Logged in as %2$s. Edit your profile.">Logged in as %2$s</a>. <a href="%3$s">Log out?</a>
eo: <a href="%1$s" aria-label="Logged in as %2$s. Edit your profile.">Ensalutinta kiel %2$s</a>. <a href="%3$s">Ĉu elsaluti?</a>

en: <a href="%1$s">%2$s</a> is your new site. <a href="%3$s">Log in</a> as &#8220;%4$s&#8221; using your existing password.
eo: <a href="%1$s">%2$s</a> estas via nova retejo. <a href="%3$s">Ensalutu</a> kiel &#8220;%4$s&#8221; uzante vian ekzistantan pasvorton.

en: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> feed for comments on this post.
eo: La komentoj de tiu ĉi afiŝo kiel <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>.

en: <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>
eo: Respurada <abbr title="Uniform Resource Locator">URL</abbr>

en: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">says:</span>
eo: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">diras:</span>

en: <span>Active:</span> %s
eo: <span>Aktiva:</span> %s

en: <strong>Conflicting values for the constants VHOST and SUBDOMAIN_INSTALL.</strong> The value of SUBDOMAIN_INSTALL will be assumed to be your subdomain configuration setting.
eo: <strong>Konfliktaj valoroj por la konstantoj VHOST kaj SUBDOMAIN_INSTALL.</strong> La valoro de SUBDOMAIN_INSTALL estos prenita kiel via difinita agordo de subregiono.

en: <strong>Could not find site %1$s.</strong> Searched for table %2$s in database %3$s. Is that right?
eo: <strong>Ne povis trovi retejon %1$s.</strong> Serĉis tabelon %2$s en datumbazo %3$s. Ĉu tio estas ĝusta?

en: <strong>Database tables are missing.</strong> This means that MySQL is not running, WordPress was not installed properly, or someone deleted %s. You really should look at your database now.
eo: <strong>Datumbazaj tabeloj mankas.</strong> Tio signifas, ke MySQL ne ruliĝas, WordPress estis malĝuste instalita aŭ iu forviŝis %s. Vi devus rigardi vian datumbazon nun.

en: <strong>ERROR</strong>: %1$s in %2$s can only contain numbers, letters, and underscores.
eo: <strong>ERROR</strong>: %1$s en %2$s rajtas enhavi nur ciferojn, literojn kaj substrekojn.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
eo: <strong>ERARO</strong>: Kuketoj estas blokitaj pro neatendita eligo. Por ricevi helpon bonvolu rigardi <a href="%1$s">tiun ĉi dokumentadon</a> aŭ provi la <a href="%2$s">subteno-forumojn</a>.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
eo: <strong>ERARO</strong>: Kuketoj estas blokitaj aŭ ne subtenataj de via navigilo. Vi devas <a href="%s">ebligi kuketojn</a> por uzi WordPress.

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
eo: <strong>ERARO</strong>: Ne eblis registri vin&hellip; bonvolu kontakti la <a href="mailto:%s">retejestron</a> !

en: <strong>ERROR</strong>: Enter a username or email address.
eo: <strong>ERARO</strong>: Bv. enskribi vian uzantnomon aŭ retpoŝtan adreson.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or email.
eo: <strong>ERARO</strong>: Nevalida uzantonomo aŭ retpoŝta adreso.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or incorrect password.
eo: <strong>ERARO</strong>: Nevalida uzantonomo aŭ pasvorto.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username.
eo: <strong>ERARO</strong>: Nevalida uzantonomo.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
eo: <strong>ERARO</strong>: Bv. enskribi nomon de uzanto.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your email address.
eo: <strong>ERARO</strong>: Bv. enskribi vian retpoŝtan adreson.

en: <strong>ERROR</strong>: Site URL already taken.
eo: <strong>ERARO</strong>: Iu jam posedas tiun URL-on.

en: <strong>ERROR</strong>: Sorry, that username is not allowed.
eo: <strong>ERARO</strong>: Bedaŭrinde, tiu uzantonomo ne estas permesita.

en: <strong>ERROR</strong>: The comment could not be saved. Please try again later.
eo: <strong>ERARO</strong>: La komento ne povis esti konservita. Bonvole provu pli poste.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
eo: <strong>ERARO</strong>: la retpoŝta adreso estas erara

en: <strong>ERROR</strong>: The password field is empty.
eo: <strong>ERARO</strong>: La pasvorta kampo estas malplena.

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username %s is incorrect.
eo: <strong>ERARO</strong>: La donita pasvorto por uzantonomo %s ne estas ĝusta.

en: <strong>ERROR</strong>: The username field is empty.
eo: <strong>ERARO</strong>: La uzantonoma kampo estas malplena.

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that email address.
eo: <strong>ERARO</strong>: Mankas uzanto registrita kun tiu retpoŝta adreso.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
eo: <strong>ERARO</strong>: Tiu retpoŝta adreso jam estas registrita. Bv. elekti alian.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
eo: <strong>ERARO</strong>: Tiu ĉi uzantonomo jam estas registrita. Bonvolu elekti alian.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
eo: <strong>ERAROR</strong>: La uzantonomo estas nevalida, ĉar ĝi enhavas nepermesatajn signojn. Bonvolu enigi validan uzantonomon.

en: <strong>ERROR</strong>: WordPress %1$s requires MySQL %2$s or higher
eo: <strong>ERARO</strong>: WordPress %1$s bezonas MySQL-on %2$s aŭ pli novan

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has been marked as a spammer.
eo: <strong>ERARO</strong>: Vi konto estis markita kiel truda.

en: <strong>ERROR</strong>: please enter a valid email address.
eo: <strong>ERARO</strong>: Bv. enskribi validan retpoŝtadreson.

en: <strong>ERROR</strong>: please fill the required fields (name, email).
eo: <strong>ERARO</strong>: Bv. plenigi la bezonatajn kampojn (nomo, retpoŝto).

en: <strong>ERROR</strong>: please type a comment.
eo: <strong>ERARO</strong>: Bv. enskribi komenton.

en: <strong>ERROR</strong>: problem creating site entry.
eo: <strong>ERARO</strong>: problemo dum kreo de enskribo al retejo.

en: <strong>RSS Error</strong>: %s
eo: <strong>RSS-eraro:</strong>: %s

en: <strong>You have successfully updated WordPress!</strong> Please log back in to see what&#8217;s new.
eo: <strong>Vi sukcese ĝisdatigis WordPress-on!</strong> Bonvolu reensaluti por vidi kio estas nova.

en: A calendar of your site&#8217;s Posts.
eo: Kalendaro de la afiŝoj de via retejo

en: A cloud of your most used tags.
eo: Nubo de viaj plej uzataj etikedoj.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
eo: Listo de la paĝoj de via retejo.

en: A list or dropdown of categories.
eo: Listo aŭ falmenuo de kategorioj

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
eo: Monata arkivo de la afiŝoj de via retejo

en: A name is required for this term
eo: Nomo por tiu ĉi termino necesas

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
eo: Nova komento pri la afiŝo "%s" atendas vian aprobon

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
eo: Nova resondo al via afiŝo "%s" atendas vian aprobon

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
eo: Nova respuro al la afiŝo "%s" atendas vian aprobon

en: A search form for your site.
eo: Serĉa formularo por via retejo.

en: A static page
eo: Fiksan paĝon

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
eo: Termino kun la nomo kaj URL-nomo jam ekzistas en tiu taksonomio.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
eo: Termino kun ĉi tiu patro jam ekzistas kun la nomo provizita.

en: A valid URL was not provided.
eo: Valida URL ne estas donita.

en: A valid email address is required
eo: Valida retpoŝta adreso estas devigita

en: AM
eo: ATM

en: About WordPress
eo: Pri WordPress

en: Action
eo: Ago

en: Activate
eo: Aktivigi

en: Activation Key Required
eo: Aktiviga ŝlosilo bezonata

en: Activation Key:
eo: Aktiviga ŝlosilo:

en: Active theme
eo: Aktiva etoso

en: Add Audio Source
eo: Aldoni aŭdaĵofonton

en: Add Items
eo: Aldoni erojn

en: Add Link
eo: Aldoni ligilon

en: Add Media
eo: Aldoni aŭdovidaĵon

en: Add Menu Items
eo: Aldoni menuerojn

en: Add New Category
eo: Aldoni novan kategorion

en: Add New Link Category
eo: Aldoni novan ligilan kategorion

en: Add New Page
eo: Aldoni novan paĝon

en: Add New Post
eo: Aldoni novan afiŝon

en: Add New Tag
eo: Aldoni novan etikedon

en: Add Subtitles
eo: Aldoni subtekstojn

en: Add Video Source
eo: Aldoni videofonton

en: Add a Menu
eo: Aldoni menuon

en: Add a Widget
eo: Aldonu kromprogrameton

en: Add a custom menu to your sidebar.
eo: Aldonu propran menuon al via flankpanelo.

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback:
eo: Aldoni alternativajn fontojn por maksimuma HTML5-ludado:

en: Add new header image
eo: Aldoni novan kapobildon

en: Add new image
eo: Aldoni novan bildon

en: Add or remove menu items
eo: Aldoni aŭ forviŝi menuerojn

en: Add or remove tags
eo: Aldoni aŭ forigi etikedojn

en: Add to Audio Playlist
eo: Aldoni al aŭdaĵo-ludolisto

en: Add to Dictionary
eo: Aldoni al vortlisto

en: Add to Gallery
eo: Aldoni al galerio

en: Add to Menu
eo: Aldoni al menuo

en: Add to Video Playlist
eo: Aldoni al video-ludolisto

en: Add to audio playlist
eo: Aldoni al aŭdaĵo-ludolisto

en: Add to gallery
eo: Aldoni al galerio

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
eo: Aldoni al menuo: %1$s (%2$s)

en: Add to video playlist
eo: Aldoni al video-ludolisto

en: Additional items found: %d
eo: Aldonaj eroj trovitaj: %d

en: Additional shortcuts,
eo: Aldonaj klavarokomandoj,

en: Advanced
eo: Altnivele

en: Advanced Options
eo: Altnivelaj agordoj

en: Album
eo: Albumo

en: Align
eo: Ĝisrandigi

en: Align center
eo: Centrigi

en: Align left
eo: Ĝisrandigi maldekstren

en: Align right
eo: Ĝisrandigi dekstren

en: Alignment
eo: Ĝisrandigo

en: All Categories
eo: Ĉiuj kategorioj

en: All Link Categories
eo: Ĉiuj ligilokategorioj

en: All Pages
eo: Ĉiuj paĝoj

en: All Posts
eo: Ĉiuj afiŝoj

en: All Tags
eo: Ĉiuj etikedoj

en: All dates
eo: Ĉiuj datoj

en: All media items
eo: Ĉiuj aŭdvidaĵaj eroj

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles
eo: Permesi avizojn de ligiloj en aliaj blogoj (resondado kaj respurado) por novaj artikoloj

en: Allow new users to sign up
eo: Permesi al novaj uzantoj registriĝi

en: Allow people to post comments on new articles
eo: Permesi komentadon de novaj artikoloj

en: Allow search engines to index this site.
eo: Permesi serĉilojn  indeksi la retejon.

en: Allowed Files
eo: Permesitaj dosieroj

en: Already Installed
eo: Jam instalita

en: Alt Text
eo: Alternativa teksto

en: Alternative Text
eo: Alternativa teksto

en: Alternative source
eo: Alternativa fonto

en: Ambiguous term name used in a hierarchical taxonomy. Please use term ID instead.
eo: Ambigua nomo de termino en hierarkia taksonomio. Anstataŭe, uzu identigilon de termino.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
eo: Eraro okazis, verŝajne la distribuo ne funkcias provizore. Provu denove poste.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
eo: Okazis eraro. Reŝargu la paĝon kaj provu denove.

en: An error occurred adding you to this site. Back to the <a href="%s">homepage</a>.
eo: Eraro okazis dum la aldono de vi al tiu retejo. Ree al la <a href="%s">ĉefpaĝo</a>

en: An error occurred during the activation
eo: Eraro okazis dum la aktivigo

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
eo: Eraro okazis dum la alŝutado. Provu denove poste.

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="https://wordpress.org/support/">support forums</a>.
eo: Okazis neatendita eraro. Eble io misfunkcias ĉe WordPress.org aŭ la agordo de tiu ĉi servilo. Se vi daŭre havas problemojn, bonvolu provi la <a href="https://wordpress.org/support/">subteno-forumojn</a>.

en: An unidentified error has occurred.
eo: Okazis nekonata eraro.

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Apply
eo: Apliki

en: Approve and Reply
eo: Aprobi kaj respondi

en: Approve it: %s
eo: Aprobi ĝin: %s

en: April
eo: Aprilo

[ctx: April abbreviation]
en: Apr
eo: apr

en: Arbitrary text or HTML.
eo: Libervola teksto aŭ HTML

en: Archives
eo: Arkivoj

en: Archives: %s
eo: Arkivoj: %s

en: Are you lost?
eo: Ĉu vi perdiĝis?

en: Are you sure it exists?
eo: Ĉu vi certas ke ĝi ekzistas?

en: Are you sure that the database server is not under particularly heavy load?
eo: Ĉu eble la datumbaza servilo spertas troan okupatecon?

en: Are you sure that the database server is running?
eo: Ĉu vi certas, ke la datumbaza servilo funkcias?

en: Are you sure that you have typed the correct hostname?
eo: Ĉu vi certas ke vi ĝuste tajpis la gastigonomon?

en: Are you sure you have the correct username and password?
eo: Ĉu vi certas, ke vi havas la ĝustan uzantonomon kaj pasvorton?

en: Are you sure you want to do this?
eo: Ĉu vi vere volas fari tion ĉi?

en: Are you sure you want to edit this comment?
    The changes you made will be lost.
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas redakti tiun ĉi komenton?
    La faritaj ŝanĝoj estos perditaj.

en: Are you sure you want to install this plugin?
eo: Ĉu vi vere volas instali tiun kromprogramon?

en: Artist
eo: Artisto

en: As a browser icon
eo: Kiel piktogramo en retumilo

en: As an app icon
eo: Kiel piktogramo de aplikaĵo

en: Attachment Details
eo: Alkroĉaĵaj detaloj

en: Attachment Display Settings
eo: Montraj agordoj de la alkroĉaĵo

en: Attachment Page
eo: Alkroĉaĵa paĝo

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
eo: Provis fiksi kvaliton de bildo ekster la intervalo [1,100].

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
eo: Provas analizi konciz-kodon sen valida referenca voko: %s

en: Audio
eo: Aŭdaĵoj

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Aŭdaĵo <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Aŭdaĵoj <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Details
eo: Aŭdaĵaj detaloj

en: August
eo: Aŭgusto

[ctx: August abbreviation]
en: Aug
eo: aŭg

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Author is %s
eo: Aŭtoro estas %s

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Author: %1$s (IP: %2$s, %3$s)
eo: Aŭtoro: %1$s (IP: %2$s, %3$s)

en: Author: %s
eo: Aŭtoro: %s

en: Automatically add new top-level pages to this menu
eo: Aŭtomate aldoni novajn super-nivelajn paĝojn al tiu ĉi menuo

en: Automatically add paragraphs
eo: Aŭtomate aldoni alineojn

en: Autoplay
eo: Aŭtomata ludigo

en: Back
eo: Reen

en: Background
eo: Fono

en: Background Attachment
eo: Fona alkroĉigaĵo

en: Background Color
eo: Fona koloro

en: Background Image
eo: Fona bildo

en: Background Position
eo: Fona pozicio

en: Background Repeat
eo: Fona ripeto

en: Background color
eo: Fona koloro

en: Bitrate
eo: Bitrapido

en: Bitrate Mode
eo: Bitrapida reĝimo

en: Bitrate:
eo: Bitrapido

en: Blockquote
eo: Blokcitaĵo

en: Bold
eo: Grase

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Border
eo: Bordero

en: Border color
eo: Bordera koloro

en: Bottom
eo: Malsupro

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
eo: Portempe ne disponebla por funkcitena reĝimo. Bonvolu provi denove post minuto.

en: Bulk Select
eo: Amaselekti

en: Bulleted list
eo: Bula listo

en: But, before you can start using your new username, <strong>you must activate it</strong>.
eo: Sed, antaŭ ol vi povas komenci uzi vian novan uzantonomon, <strong>vi devas aktivigi ĝin</strong>.

en: But, before you can start using your site, <strong>you must activate it</strong>.
eo: Sed, antaŭ ol vi povas komenci uzi vian retejon, <strong>vi devas aktivigi ĝin</strong>.

en: By %s
eo: De %s

en: By: %s
eo: De: %s

en: CSS Classes
eo: CSS-klasoj

en: Calendar
eo: Kalendaro

en: Can&#8217;t select database
eo: Ne povas elekti datumbazon

en: Cancel
eo: Rezigni

en: Cancel Edit
eo: Nuligi redakton

en: Cancel Selection
eo: Nuligi elekton

[ctx: Cancel reordering menu items in Customizer]
en: Done
eo: Finita

[ctx: Cancel reordering widgets in Customizer]
en: Done
eo: Farite

en: Cancel reply
eo: Nuligi respondon

en: Cannot create a revision of a revision
eo: Ne povas krei version de antaŭa versio

en: Cannot create a user with an empty login name.
eo: Ne povas krei uzanton kun malplena ensaluta nomo.

en: Caption
eo: Klarigo

en: Caption this image&hellip;
eo: Donu kapvortojn al ĉi tiu bildo&hellip;

en: Captions/Subtitles
eo: Kapvortoj/Subtekstoj

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Categories list
eo: Kategorio-listo

en: Categories list navigation
eo: Navigado tra kategorio-listo

en: Category: %s
eo: Kategorio: %s

en: Cell padding
eo: Spaco ĉirkaŭ la ĉeloj

en: Cell spacing
eo: Spaco ene de la ĉeloj (remburo)

en: Cell type
eo: Ĉelotipo

en: Center
eo: Centrigi

en: Change File
eo: Ŝanĝi dosieron

en: Change Image
eo: Ŝanĝi bildon

en: Changes saved.
eo: La ŝanĝoj estis konservitaj.

en: Cheatin&#8217; uh?
eo: Ĉu vi provas trompi?

en: Check Spelling
eo: Kontroli literumadon

en: Check the junk or spam folder of your email client. Sometime emails wind up there by mistake.
eo: Kontrolu la rubo- aŭ spamo-dosierujon de via retpoŝta aliro. Kelkfoje retpoŝtaĵoj iras tien erare.

en: Check your email for the confirmation link.
eo: Kontrolu vian retpoŝton por trovi la konfirman ligilon.

en: Check your email for your new password.
eo: Kontrolu vian retpoŝton por ricevi la novan pasvorton.

en: Check your inbox at %s and click the link given.
eo: Kontrolu vian leterkeston ĉe %s kaj alklaku la donitan ligilon.

en: Choose File
eo: Elekti dosieron

en: Choose Image
eo: Elekti bildon

en: Choose from the most used tags
eo: Elekti el la plej popularaj etikedoj

en: Clear
eo: Malplenigi

en: Clear Results
eo: Viŝi rezultojn

en: Clear formatting
eo: Forigi aranĝon

en: Click here to cancel reply.
eo: Alklaku tie ĉi por nuligi respondon.

en: Close
eo: Fermi

en: Close all open tags
eo: Fermi ĉiujn malfermitajn etikedojn

en: Close blockquote tag
eo: Fermi blokcitaĵ-etikedon

en: Close bold tag
eo: Fermi gras-etikedon

en: Close bulleted list tag
eo: Fermi etikedon de bula listo

en: Close code tag
eo: Fermi la etikedon por kodo

en: Close deleted text tag
eo: Fermi etikedon por forviŝita teksto

en: Close inserted text tag
eo: Fermi etikedon de enmetita teksto

en: Close italic tag
eo: Fermi kursiv-etikedon

en: Close list item tag
eo: Fermi etikedon de listero

en: Close media panel
eo: Fermi aŭdvidan panelon

en: Close numbered list tag
eo: Fermi etikedon de numera listo

en: Close reorder mode
eo: Fermi reĝimon de aliordigo

en: Close sharing dialog
eo: Fermi kunhavigan dialogujon

en: Close this window.
eo: Fermi tiun ĉi fenestron.

en: Close uploader
eo: Fermi alŝutilon

en: Cmd + letter:
eo: Cmd + litero:

en: Code
eo: Kodo

en: Collapse Sidebar
eo: Maletendi flankpanelon

en: Color
eo: Koloro

en: Colors
eo: Koloroj

en: Column group
eo: Kolumna grupo

en: Columns
eo: Kolumnoj

[ctx: Comma-separated list of replacement words in your language]
en: &#8217;tain&#8217;t,&#8217;twere,&#8217;twas,&#8217;tis,&#8217;twill,&#8217;til,&#8217;bout,&#8217;nuff,&#8217;round,&#8217;cause,&#8217;em
eo: ne &#8217stas,ne &#8217stis,ne &#8217stos,sufiĉ&#8217,proksimum&#8217,ĉar,tiuj

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
eo: al,aŭ,ĉe,ĉi,da,de,dum,el,en,far,ĝi,ĝis,ili,je,kaj,kun,la,laŭ,li,mi,ni,per,po,por,pri,pro,sen,sub,sur,ŝi,tra,vi,www

[ctx: Comma-separated list of words to texturize in your language]
en: 'tain't,'twere,'twas,'tis,'twill,'til,'bout,'nuff,'round,'cause,'em
eo: ne 'stas,ne 'stis,ne 'stos,sufiĉ',proksimum',ĉar,tiuj

en: Comment author name and email are required
eo: La komentaŭtora nomo kaj retpoŝta adreso estas devigitaj

en: Comment on %1$s by %2$s
eo: Komentoj pri %1$s de %2$s

en: Comment: %s
eo: Komento: %s

en: Comments
eo: Komentoj

en: Comments (%s)
eo: Komentoj (%s)

en: Comments (RSS)
eo: Komentoj (RSS)

en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
eo: Komenta <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>

en: Comments Feed
eo: Distribuo pri komentoj

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
eo: Komentoj malŝaltitaj<span class="screen-reader-text"> ĉe %s</span>

en: Comments are closed.
eo: Komentado estas fermita.

en: Comments for %1$s searching on %2$s
eo: Komentoj por %1$s priserĉante %2$s

en: Comments for %s
eo: Komentoj por %s

en: Comments navigation
eo: Komenta navigado

en: Comments on %s
eo: Komentoj al %s

en: Comments on: %s
eo: Komentoj pri: %s

en: Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false.
eo: Etikedoj de kondiĉaj informmendoj ne funkcias antaŭ ol la informmendo. Antaŭe, ili ĉiam liveras rezulton de malvero.

en: Confirm new password
eo: Konfirmu la novan pasvorton

en: Congratulations! Your new site, %s, is almost ready.
eo: Gratulojn! Via nova retejo %s preskaŭ pretas.

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
eo: Konekto perdiĝis aŭ la servilo estas okupita. Bonvolu reprovi poste.

en: Constrain proportions
eo: Fiksi la proporciojn

en: Content
eo: Enhavo

en: Content, title, and excerpt are empty.
eo: Enhavo, titolo, kaj eltiraĵo estas malplenaj

en: Content:
eo: Enhavo:

en: Continue reading %s
eo: Daŭre legi %s

en: Cookie nonce is invalid
eo: Kuketo-nonce estas nevalida

en: Copy
eo: Kopii

en: Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
eo: Kopiu kaj algluu tiun ĉi retadreson al via WordPressa retejo por enkorpigi

en: Copy and paste this code into your site to embed
eo: Kopiu kaj algluu tiun ĉi kodon al via retejo por enkorpigi

en: Copy table row
eo: Kopii tabelvicon

en: Could not calculate resized image dimensions
eo: Ne povis kalkuli dimensiojn de aligrandigita bildo

en: Could not create site.
eo: Ne eblis krei la retejon.

en: Could not create user
eo: Ne eblis krei la uzanton.

en: Could not find the specified string.
eo: Ne eblis trovi la enigitan ĉenon.

en: Could not insert post into the database
eo: Ne povis enmeti afiŝon en datumbazon

en: Could not insert term into the database
eo: Ne povis enmeti informon en datumbazon

en: Could not insert term relationship into the database
eo: Ne eblis enmeti la terminan rilaton en la datumbazon

en: Could not load the preview image. Please reload the page and try again.
eo: Ne povis montri la antaŭrigardan bildon. Reŝargu la paĝon kaj provu denove.

en: Could not open handle for fopen() to %s
eo: Ne eblis malfermi dosiernumeron por fopen() al %s

en: Could not read image size.
eo: Ne eblis legi la grandecon de la bildo.

en: Could not save password reset key to database.
eo: Ne povis konservi pasvortan restarigilon al datumbazo.

en: Could not set that as the thumbnail image. Try a different attachment.
eo: Ne povis difini tion kiel bildeton. Provu malsaman alkroĉigaĵon.

en: Could not split shared term.
eo: Ne povis disigi kunhavigitan terminon.

en: Could not update comment status
eo: Ne povis ĝisdatigi la komentan staton

en: Could not update post in the database
eo: Ne povis ĝisdatigi la afiŝon en datumbazon

en: Could not write file %1$s (%2$s)
eo: Ne eblis skribi la dosieron %1$s (%2$s)

en: Could not write file %s
eo: Ne eblis skribi la dosieron %s

en: Create Audio Playlist
eo: Krei aŭdaĵo-ludoliston

en: Create Gallery
eo: Krei galerion

en: Create Menu
eo: Krei menuon

en: Create Site
eo: Krei retejon

en: Create Video Playlist
eo: Krei video-ludoliston

en: Create a Configuration File
eo: Krei agordan dosieron

en: Create a new gallery
eo: Krei novan galerion

en: Create a new playlist
eo: Krei novan ludoliston

en: Create a new video playlist
eo: Krei novan video-ludoliston

en: Crop Image
eo: Stuci bildon

en: Crop thumbnail to exact dimensions
eo: Pritondi bildeton al ekzaktaj dimensioj

en: Crop your image
eo: Stucu vian bildon

en: Cropping&hellip;
eo: Stucante&hellip;

en: Crunching&hellip;
eo: Kalkulas&hellip;

en: Ctrl + Alt + letter:
eo: Ctrl + Alt + litero:

en: Ctrl + letter:
eo: Ctrl + litero:

en: Current Color
eo: Nuna koloro

en: Current header
eo: Nuna kapo

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
eo[0]: Nun %s komento atendas aprobadon. Bv. viziti la kontrolan panelon:
eo[1]: Nun %s komentoj atendas aprobadon. Bv. viziti la kontrolan panelon:

en: Custom Link
eo: Propra ligilo

en: Custom Links
eo: Propraj ligiloj

en: Custom Menu
eo: Propra menuo

en: Custom Size
eo: Propra grandeco

en: Custom URL
eo: Propra URL

en: Custom color
eo: Propra koloro

en: Customize
eo: Tajlori

en: Customize: %s
eo: Tajlori: %s

en: Customizer
eo: Tajlorilo

en: Customizing
eo: Tajlorado

en: Customizing &#9656; %s
eo: Faro de propra &#9656; %s

en: Cut
eo: Eltondi

en: Cut table row
eo: Eltondi tabelvicon

en: Dashboard
eo: Panelo

en: Database Error
eo: Datumbaza eraro

en: Date Format
eo: Datoprezento

en: Day: %s
eo: Tago: %s

en: December
eo: Decembro

[ctx: December abbreviation]
en: Dec
eo: dec

en: Decrease indent
eo: Plimalgrandigi krommarĝenon

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Default shortcuts,
eo: Defaŭltaj klavarokomandoj,

en: Delete Menu
eo: Forviŝi menuon

en: Delete Permanently
eo: Forviŝi porĉiame

en: Delete Selected
eo: Forviŝi elektiton

en: Delete column
eo: Forviŝi kolumnon

en: Delete it: %s
eo: Forviŝi ĝin: %s

en: Delete row
eo: Forviŝi vicon

en: Delete table
eo: Forviŝi tabelon

en: Deleted text (strikethrough)
eo: Forviŝita teksto (trastrekita)

en: Describe this audio file&hellip;
eo: Priskribu tiun ĉi aŭdaĵo-dosieron&hellip;

en: Describe this media file&hellip;
eo: Priskribu tiun ĉi aŭdvidaĵon&hellip;

en: Describe this video&hellip;
eo: Priskribu tiun ĉi videon&hellip;

en: Description
eo: Priskribo

en: Deselect
eo: Malelekti

en: Destination directory for file streaming does not exist or is not writable.
eo: Celdosierujo por elsendfluoj de dosieroj ne ekzistas aŭ ne estas skribebla.

en: Dimensions
eo: Dimensioj

en: Dimensions:
eo: Dimensioj:

en: Dismiss
eo: Forsendi

en: Dismiss Errors
eo: Forsendi erarojn

en: Dismiss this notice.
eo: Forsendi tiun ĉi avizon.

en: Display Header Text
eo: Montri kapan tekston

en: Display Settings
eo: Montro-agordoj

en: Display as dropdown
eo: Montri ĝin kiel falmenuo

en: Display item author if available?
eo: Ĉu montri aŭtoron se tiu informo disponeblas?

en: Display item content?
eo: Ĉu montri enhavon de ero?

en: Display item date?
eo: Ĉu montri daton de ero?

en: Display post date?
eo: Ĉu montri la daton de la afiŝo?

en: Distraction-free writing mode
eo: Sendistra skriboreĝimo

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the frontend theme, use the %2$s hook.
eo: Ne malregistru la skripton %1$s en la administra loko. Por celi la etoson de la fasado, uzu la kroĉilon %2$s.

en: Do not pass style tags to wp_add_inline_style().
eo: Ne liveru stilajn etikedojn al wp_add_inline_style().

en: Do you really want to <a href='%s'>log out</a>?
eo: Ĉu vi vere volas <a href='%s'>elsaluti</a>?

en: Document properties
eo: Ecoj de dokumento

en: Documentation
eo: Dokumentado

en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
eo: Ĉu la uzanto %1$s rajtas uzi la datumbazon %2$s?

en: Done
eo: Farite

en: Download File
eo: Elŝuti dosieron

en: Download Video
eo: Elŝuti videon

en: Draft
eo: Malneto

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Malneto <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Malnetoj <span class="count">(%s)</span>

en: Drag and drop to reorder media files.
eo: Trenu kaj faligu por aliordigi aŭdvidajn dosierojn.

en: Drag and drop to reorder tracks.
eo: Ŝovi kaj demeti por reordigi pecojn.

en: Drag and drop to reorder videos.
eo: Ŝovi kaj demeti por reordigi videojn.

en: Drop files anywhere to upload
eo: Faligu dosierojn ie ajn por enŝuti ilin

en: Drop files to upload
eo: Faligu dosierojn por enŝuti ilin

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
eo: Ripetita komento. Ŝajne vi jam diris tion!

en: ERROR: The themes directory is either empty or doesn&#8217;t exist. Please check your installation.
eo: ERARO: La etosa dosierujo estas malplena aŭ ne ekzistas. Bv. kontroli vian instalon.

en: ERROR: This is not a valid feed template.
eo: ERARO: Tio ne estas valida distribua modelo.

en: Edit
eo: Redakti

en: Edit Audio Playlist
eo: Redakti aŭdaĵo-ludoliston

en: Edit Category
eo: Redakti kategorion

en: Edit Gallery
eo: Modifi galerion

en: Edit Image
eo: Redakti la bildon

en: Edit Link Category
eo: Redakti ligilan kategorion

en: Edit Media
eo: Redakti aŭdovidaĵojn

en: Edit My Profile
eo: Modifi mian profilon

en: Edit Original
eo: Redakti originalon

en: Edit Page
eo: Redakti paĝon

en: Edit Post
eo: Redakti afiŝon

en: Edit Selection
eo: Modifi elektitan

en: Edit Site
eo: Modifi retejon

en: Edit Tag
eo: Redakti etikedon

en: Edit This
eo: Redakti

en: Edit Video Playlist
eo: Redakti video-ludoliston

en: Edit menu item: %1$s (%2$s)
eo: Modifi menueron %1$s (%2$s)

en: Edit more details
eo: Redakti pliajn detalojn

en: Edit next media item
eo: Redakti sekvan aŭdvidan eron

en: Edit previous media item
eo: Redakti antaŭan aŭdvidan eron

en: Editor menu (when enabled)
eo: Redaktila menuo (kiam ebligita)

en: Editor toolbar
eo: Redaktila ilobreto

en: Either there are no posts, or something went wrong.
eo: Aŭ ne estas afiŝoj, aŭ io fuŝiĝis.

en: Elements path
eo: Vojo al elementoj

en: Email
eo: Retpoŝto

en: Email&nbsp;Address:
eo: Retpoŝta adreso:

en: Email: %s
eo: Retpoŝto: %s

en: Embed
eo: Enkorpigi

en: Embed Media Player
eo: Enkorpigi "Media Player"

en: Embed or Link
eo: Enkorpigi aŭ ligi al

en: Embedded WordPress Post
eo: Enkorpigita WordPressa afiŝo

en: Emoticons
eo: Miensimboloj

en: Empty Term
eo: Malplena termino

en: Empty filename
eo: Malplena dosiernomo

en: Encoding
eo: Kodoprezento

en: Enter a description of the image
eo: Entajpu priskribon de la bildo

en: Enter the RSS feed URL here:
eo: Entajpu la retadreson de la RSS-distribuo:

en: Enter the URL
eo: Entajpu la URL-on

en: Enter the URL of the image
eo: Entajpu la adreson de la bildo

en: Enter the destination URL
eo: Entajpu la celitan URL-on

en: Enter your new password below.
eo: Enigu la novan pasvorton sube.

en: Enter your password to view comments.
eo: Enskribu vian pasvorton por legi komentojn.

en: Entries (RSS)
eo: Enskriboj (RSS)

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
eo: Eroj <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>

en: Entries from any RSS or Atom feed.
eo: Eroj de iu ajn RSS- aŭ Atom-distribuo

en: Error establishing a database connection
eo: Eraro dum konektiĝo al datumbazo

en: Error reconnecting to the database
eo: Eraro okazis dum konektiĝo al la datumbazo

en: Error while saving the changes.
eo: Eraro okazis dum konservo de la ŝanĝoj.

en: Excerpt
eo: Eltiraĵo

en: Exclude:
eo: Ekskluzivi:

en: Expand Sidebar
eo: Etendi flankpanelon

en: F j, Y
eo: j F Y

en: F j, Y g:i a
eo: j F Y G:i

en: F, Y
eo: F Y

en: Failed to delete the page.
eo: Malsukcesis forviŝi tiun ĉi paĝon.

en: Failed to write request to temporary file.
eo: Malsukcesis skribi la peton al provizora dosiero.

en: Featured Image
eo: Elstarigita bildo

en: February
eo: Februaro

[ctx: February abbreviation]
en: Feb
eo: feb

en: Feed for all posts filed under %s
eo: Distribuo de ĉiuj afiŝoj en la kategorio %s

en: Feedback
eo: Pritakso

en: File &#8220;%s&#8221; doesn&#8217;t exist?
eo: Ĉu la dosiero  &#8220;%s&#8221; ne ekzistas?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
eo: La dosiero '%s' ne estas bildo.

en: File canceled.
eo: Nuligis dosieron.

en: File doesn&#8217;t exist?
eo: Ĉu la dosiero ne ekzistas?

en: File is not an image.
eo: La dosiero ne estas bildo.

en: File name:
eo: Dosiernomo:

en: File size:
eo: Dosiergrandeco:

en: File type:
eo: Dosiera tipo:

en: Filter by date
eo: Filtri laŭ dato

en: Filter by type
eo: Filtri laŭ tipo

en: Filter pages list
eo: Filtri paĝoliston

en: Filter posts list
eo: Filtri afiŝo-liston

en: Find and replace
eo: Serĉi kaj anstataŭigi

en: First Post
eo: Unua afiŝo

en: Fixed
eo: Fiksita

en: Focus shortcuts:
eo: Fulmoklavoj por fokuso:

en: Font Family
eo: Tipara familio

en: Font Sizes
eo: Tiparaj grandecoj

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be edited.
eo: Pro iu kurioza kaj ĝena kialo, la afiŝo ne estas redaktebla nun.

en: Fri
eo: ven

en: Friday
eo: vendredo

[ctx: Friday initial]
en: F
eo: v

en: Front page
eo: Ĉefpaĝo

en: Front page displays
eo: La ĉefpaĝo montras

en: Full Size
eo: Plena grando

en: Fullscreen
eo: Plena ekrano

en: Gallery Settings
eo: Galeriaj agordoj

en: General
eo: Ĝenerala

en: Genre
eo: Ĝenro

en: Get <em>another</em> %s site in seconds
eo: Ekhavu <em>plian</em> %s-retejon ene de sekundoj

en: Get New Password
eo: Havigi novan pasvorton

en: Get your own %s account in seconds
eo: Ekhavu vian propran %s-konton ene de sekundoj

en: Gimme a site!
eo: Donu al mi retejon!

en: Give the feed a title (optional):
eo: Donu titolon al la distribuo (nedeviga):

en: Go Fullscreen
eo: Iri al plena ekrano

en: Greetings Site Administrator! You are currently allowing &#8220;%s&#8221; registrations. To change or disable registration go to your <a href="%s">Options page</a>.
eo: Saluton, reteja administranto! Vi nun permesas &#8220;%s&#8221; registriĝojn. Por ŝanĝi aŭ malebligi registriĝon, iru al via <a href="%s">agordopaĝo</a>.

en: Grid View
eo: Krada prezento

en: HTML Embed
eo: HTML-enkorpigo

[ctx: HTML elements]
en: Inline
eo: Enteksta

[ctx: HTML tag]
en: Address
eo: Adreso

[ctx: HTML tag]
en: Preformatted
eo: Antaŭaranĝita

en: HTTP error.
eo: HTTP-eraro okazis.

en: Have you entered your email correctly? You have entered %s, if it&#8217;s incorrect, you will not receive your email.
eo: Ĉu vi enigis vian retpoŝtan adreson ĝuste? Vi enigis %s, se ĉi tio estas malĝusta, vi ne ricevos vian retpoŝtaĵon.

en: Header
eo: Kapo

en: Header Image
eo: Kapa bildo

en: Header Text Color
eo: Koloro de kapoteksto

en: Header cell
eo: Kapa ĉelo

en: Heading 1
eo: Titolo 1

en: Heading 2
eo: Titolo 2

en: Heading 3
eo: Titolo 3

en: Heading 4
eo: Titolo 4

en: Heading 5
eo: Titolo 5

en: Heading 6
eo: Titolo 6

en: Height
eo: Alto

en: Help
eo: Helpo

en: Hex Value
eo: Deksesuma valoro

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your email was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your email, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
eo: Saluton ###USERNAME###,
    
    Tiu ĉi avizo konfirmas ke via retpoŝtadreso estis ŝanĝita ĉe ###SITENAME###.
    
    Se ne vi ŝanĝis vian retpoŝtadreson, bonvole kontaktu retejan administranton ĉe
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Tiu ĉi letero estis sendita al ###EMAIL###
    
    Estime,
    Ĉiuj ĉe ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
eo: Saluton ###USERNAME###,
    
    Tiu ĉi avizo konfirmas ke via pasvorto estis ŝanĝita ĉe ###SITENAME###.
    
    Se ne vi ŝanĝis vian pasvorton, bonvole kontaktu retejan administranton ĉe
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Tiu ĉi letero estis sendita al ###EMAIL###
    
    Estime,
    Ĉiuj ĉe ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hide
eo: Kaŝi

en: Hide header image
eo: Kaŝi kapobildon

en: Hide image
eo: Kaŝi bildon

en: Hide password
eo: Kaŝi pasvorton

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
eo: La pasvorto devus konsisti el almenaŭ dek du signoj. Por plifortigi ĝin, uzu majusklajn kaj minusklajn literojn, ciferojn kaj simbolojn, kiel ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Home
eo: Ĉefpaĝo

en: Horizontal line
eo: Horizontala linio

en: Horizontal space
eo: Horizontala spaco

en: How many items would you like to display?
eo: Kiom da eroj estu montrataj?

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new SITE_NAME site has been successfully set up at:
    BLOG_URL
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    Log in here: BLOG_URLwp-login.php
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
eo: Saluton USERNAME,
    
    Via nova retejo SITE_NAME estis sukcese starigita ĉe:
    BLOG_URL
    
    Vi povas ensaluti al la administra konto per la sekvaj informoj:
    
    Uzantonomo: USERNAME
    Pasvorto: PASSWORD
    Ensalutu ĉe: BLOG_URLwp-login.php
    
    Ni esperas, ke vi ĝuas vian novan retejon. Dankon!
    
    --La teamo @ SITE_NAME

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
eo: Saluton USERNAME,
    
    Via nova konto estas preta.
    
    Vi povas ensaluti per la sekvaj informoj:
    Uzantonomo: USERNAME
    Pasvorto: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Dankon!
    
    --La teamo @ SITE_NAME

en: Howdy, %1$s
eo: Saluton, %1$s

en: IO error.
eo: Eneliga eraro okazis.

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
eo: Se tio estis eraro, simple ignoru ĉi tiun mesaĝon, kaj nenio okazos.

en: If you are the owner of this network please check that MySQL is running properly and all tables are error free.
eo: Se vi estas la posedanto de tiu reto, bonvole kontrolu ke MySQL funkcias ĝuste kaj ke ĉiuj tabeloj estas seneraraj.

en: If you do not activate your site within two days, you will have to sign up again.
eo: Se vi ne ŝaltas vian retejon post du tagoj vi devos registriĝi denove.

en: If you do not activate your username within two days, you will have to sign up again.
eo: Se vi ne aktivigos vian uzantonomon post du tagoj vi devos registriĝi denove.

en: If you don&#8217;t know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="%s">WordPress Support Forums</a>.
eo: Se vi ne scipovas starigi datumbazon vi devus <strong>kontakti vian gastigan servon</strong>. Se vi ne trovas solvon, turnu vin al la <a href="%s">WordPressaj helpforumoj</a>.

en: If you haven&#8217;t received your email yet, there are a number of things you can do:
eo: Se vi ankoraŭ ne ricevis vian retleteron, estas kelkaj rimedoj:

en: If you&#8217;re looking to paste rich content from Microsoft Word, try turning this option off. The editor will clean up text pasted from Word automatically.
eo: Se vi volas alglui riĉan enhavon el Microsoft Word, provu malŝalti tiun ĉi opcion. La redaktilo aŭtomate purigos algluitan tekston el Word.

en: If you&#8217;re not going to use a great site domain, leave it for a new user. Now have at it!
eo: Se vi ne uzos bonegan retnomon, lasu ĝin por nova uzanto. Ek!

en: If you&#8217;re still stuck with this message, then check that your database contains the following tables:
eo: Se vi ankoraŭ ricevas nur tiun ĉi mesaĝon, kontrolu ke via datumbazo enhavas la sekvajn tabelojn:

en: If you&#8217;re unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href="%s">WordPress Support Forums</a>.
eo: Se vi dubas la signifojn de tiuj ĉi terminoj, kontaktu vian gastigan servon. Se vi ankoraŭ bezonos helpon, vizitu la <a href="%s">WordPressajn helpforumojn</a>.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
eo: Se via retejo ne aperas, bonvole kontaktu la posedanton de la reto.

en: Image
eo: Bildo

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Bildo <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Bildoj <span class="count">(%s)</span>

en: Image CSS Class
eo: CSS-klaso de la bildo

en: Image Details
eo: Bildodetaloj

en: Image Editor Save Failed
eo: Malsukcesis bildo-redaktila konservo

en: Image Title Attribute
eo: Titolaj atributoj de la bildo

en: Image URL
eo: Bilda adreso

en: Image crop failed.
eo: Malsukcesis stuci la bildon.

en: Image default align
eo: Defaŭlta bilda ĝisrandigo

en: Image default link type
eo: Defaŭlta ligilotipo de bildo

en: Image default size
eo: Defaŭlta grandeco de bildo

en: Image description
eo: Bildopriskribo

en: Image flip failed.
eo: Malsukcesis inversigi la bildon.

en: Image resize failed.
eo: Malsukcesis ŝanĝi la grandecon de la bildo.

en: Image rotate failed.
eo: Malsukcesis turni la bildon.

en: Images
eo: Bildoj

en: In %1$s, use the %2$s method, not the %3$s function. See %4$s.
eo: En %1$s, uzu la metodon %2$s, ne la funkcion %3$s. Vidu %4$s.

en: Incorrect username or password.
eo: Malĝusta uzantonomo aŭ pasvorto.

en: Increase indent
eo: Pligrandigi krommarĝenon

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
eo: Enloka ilo (kiam bildo, ligilo aŭ antaŭrigardo estas elektita)

en: Insert Media
eo: Enmeti aŭdvidaĵon

en: Insert Page Break tag
eo: Enmeti paĝodividan markon

en: Insert Read More tag
eo: Enmeti "Legi pli"-markon

en: Insert audio playlist
eo: Enmeti aŭdaĵo-ludoliston

en: Insert column after
eo: Enmeti kolumnon post

en: Insert column before
eo: Enmeti kolumnon antaŭe

en: Insert date/time
eo: Enmeti daton kaj tempon

en: Insert from URL
eo: Enmeti el URL

en: Insert gallery
eo: Enmeti galerion

en: Insert image
eo: Enmeti bildon

en: Insert into page
eo: Meti en la paĝon

en: Insert into post
eo: Enmeti en afiŝon

en: Insert link
eo: Enmeti ligilon

en: Insert row after
eo: Enmeti vicon post

en: Insert row before
eo: Enmeti vicon antaŭe

en: Insert table
eo: Enmeti tablon

en: Insert video
eo: Enmeti videon

en: Insert video playlist
eo: Enmeti video-ludoliston

en: Insert/edit image
eo: Enmeti/redakti bildon

en: Insert/edit link
eo: Enmeti/redakti ligilon

en: Insert/edit video
eo: Enmeti/redakti videon

en: Inserted text
eo: Enmetita teksto

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
eo: Nesufiĉaj argumentoj donitaj al tiu metodo XML-RPC.

en: Invalid Taxonomy
eo: Nevalida klasifikado

en: Invalid activation key.
eo: Nevalida aktivigo-kodo.

en: Invalid attachment ID.
eo: Nevalida kunsendaĵa-ID.

en: Invalid author ID.
eo: Nevalida identigilo de aŭtoro

en: Invalid comment ID.
eo: Nevalida komenta-ID.

en: Invalid comment status.
eo: Nevalida komenta stato.

en: Invalid file type
eo: Nevalida dosiertipo

en: Invalid key
eo: Nevalida ŝlosilo

en: Invalid menu ID.
eo: Nevalida identigilo de menuo.

en: Invalid object ID
eo: Nevalida identigilo de objekto.

en: Invalid parameter(s): %s
eo: Nevalida(j) parametro(j): %s

en: Invalid parameter.
eo: Nevalida parametro.

en: Invalid post ID.
eo: Nevalida identigilo de afiŝo.

en: Invalid post format
eo: Nevalida tipo de afiŝo

en: Invalid post type
eo: Nevalida tipo de afiŝo

en: Invalid post type.
eo: Nevalida tipo de afiŝo.

en: Invalid post.
eo: Nevalida afiŝo.

en: Invalid shortcode name: %s. Do not use spaces or reserved characters: & / < > [ ]
eo: Nevalida konciz-koda nomo: %s. Ne uzu spacetojn, nek rezervitajn signojn: & / < > [ ]

en: Invalid shortcode name: Empty name given.
eo: Nevalida konciz-koda nomo. Malplena nomo donita.

en: Invalid taxonomy
eo: Nevalida klasifikado

en: Invalid taxonomy: %s.
eo: Nevalida taksonomio: %s

en: Invalid term ID
eo: Nevalida ID-numero de termino

en: Invalid user ID.
eo: Nevalida identigilo de uzanto.

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
eo: Nevalida valoro %1$s por %2$s. Atendita valoro devus esti inter %3$s kaj %4$s.

en: Is there no link to us?
eo: Ĉu ne estas ligilo al ni?

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
eo: Ŝajnas ke, neniu estis trovita tie ĉi. Ĉu vi volas rekte viziti %s?

en: Italic
eo: Kursive

en: JSONP support is disabled on this site.
eo: Subteno por JSONP estas malebligita en tiu ĉi retejo.

en: January
eo: Januaro

[ctx: January abbreviation]
en: Jan
eo: jan

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
eo: JavaScript devas esti enŝaltita por uzi tiun ĉi kvaliton.

en: July
eo: Julio

[ctx: July abbreviation]
en: Jul
eo: jul

en: June
eo: Junio

[ctx: June abbreviation]
en: Jun
eo: jun

en: Just a username, please.
eo: Nur uzantonomon, bonvolu.

en: Justify
eo: Ĝisrandigi ambaŭflanke

en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavarokomandoj

en: Keywords
eo: Ŝlosilvortoj

en: Large
eo: Larĝa

en: Large size image height
eo: Granda bilda alteco

en: Large size image width
eo: Granda bilda larĝeco

en: Last Post
eo: Lasta afiŝo

en: Last updated
eo: Laste ĝisdatigita

en: Last updated: %s
eo: Laste ĝisdatigita: %s

en: Leave a Comment
eo: Lasi komenton

en: Leave a Reply
eo: Respondi

en: Leave a Reply to %s
eo: Lasi respondon al %s

en: Leave a comment
eo: Komenti

en: Left
eo: Maldekstre

en: Length:
eo: Longeco:

en: Letter
eo: Litero

en: Link CSS Class
eo: Ligi CSS-klason

en: Link Categories
eo: Ligilokategorioj

en: Link Category
eo: Ligila kategorio

en: Link ID
eo: Identigilo de la ligilo

en: Link Rel
eo: URL-rilato

en: Link Relationship (XFN)
eo: Ligilorilato (XFN)

en: Link Target
eo: Ligilocelo

en: Link Text
eo: Ligilo-teksto

en: Link To
eo: Ligi al

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
eo: Ankronomo

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
eo: Ankronomoj

en: Link rating
eo: Pritakso de la ligilo

en: Link title
eo: Titolo de la ligilo

en: Link to Attachment Page
eo: Ligi al alkroĉaĵa paĝo

en: Link to Media File
eo: Ligi al aŭdvidaĵa dosiero

en: Links
eo: Ligiloj

en: Links for %s
eo: Ligiloj por %s

[ctx: Links widget]
en: Random
eo: Hazarda

en: List View
eo: Lista prezento

en: List item
eo: Listero

en: Live Preview
eo: Kuranta antaŭrigardo

en: Live Preview: %s
eo: Nuna antaŭrigardo: %s

en: Loading more results... please wait.
eo: Ŝargas pliajn rezultojn...bonvole atendu.

en: Log In
eo: Ensaluti

en: Log Out
eo: Elsaluti

en: Log in
eo: Ensaluti

en: Log in to Reply
eo: Ensalutu por povi respondi

en: Log in to leave a Comment
eo: Salutu por komenti

en: Log out
eo: Elsaluti

en: Log out &raquo;
eo: Elsaluti &raquo;

en: Log out of this account
eo: Elsaluti el tiu ĉi konto

en: Logged in as %s.
eo: Ensalutanta kiel %s.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out &raquo;</a>
eo: Ensalutita kiel <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Elsaluti el la konto">Elsaluti &raquo;</a>

en: Login Address (URL)
eo: Ensaluto-adreso (URL)

en: Login, RSS, &amp; WordPress.org links.
eo: Ensaluto, RSS, &amp; WordPress.org-ligiloj.

en: Loop
eo: Iteracio

en: Lost Password
eo: Perdita pasvorto

en: Lost your password?
eo: Ĉu vi perdis vian pasvorton?

en: Mail (will not be published)
eo: Retpoŝto (ne estos publikigita)

en: Maintenance
eo: Funkcitenado

en: Manage Audio
eo: Administri aŭdaĵojn

en: Manage Comments
eo: Administri komentojn

en: Manage Images
eo: Administri bildojn

en: Manage Video
eo: Administri filmojn

en: Manual Offsets
eo: Permanaj deŝovoj

en: March
eo: Marto

[ctx: March abbreviation]
en: Mar
eo: mar

en: Match case
eo: Kun sama uskleco

en: Maximum upload file size: %s.
eo: Maksimuma alŝuta dosiergrandeco: %s.

en: May
eo: Majo

[ctx: May abbreviation]
en: May
eo: maj

en: Media File
eo: Aŭdvidaĵa dosiero

en: Media Library
eo: Aŭdvidaĵa biblioteko

en: Medium
eo: Meza

en: Medium size image height
eo: Mezgranda bilda alteco

en: Medium size image width
eo: Mezgranda bilda larĝeco

en: Medium-Large size image height
eo:  Meza-granda alteco por bildo

en: Medium-Large size image width
eo: Meza-granda larĝeco por bildo

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
eo: Tro granda por la spaco. Bv. provi pli etan dosieron.

en: Menu
eo: Menuo

en: Menu Locations
eo: Menu-lokoj

en: Menu Name
eo: Menuonomo

en: Menu Options
eo: Menuaj opcioj

en: Menu created
eo: Menuo kreita

en: Menu deleted
eo: Menuo forviŝita

en: Menu item added
eo: Aldonis menueron

en: Menu item deleted
eo: Forviŝis menueron

en: Menu item is now a sub-item
eo: Menuero nun estas sub-ero

en: Menu item moved down
eo: Menuero movita malsupren

en: Menu item moved out of submenu
eo: Menuero movita el submenuo

en: Menu item moved up
eo: Menuero movita supren

en: Menu locations
eo: Menuaj lokoj

en: Menu options
eo: Menuaj opcioj

en: Menus
eo: Menuoj

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme or in <a href="%s">widget areas</a> by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget.
eo: Menuoj povas esti montritaj en lokoj difinitaj de via etoso aŭ en <a href="%s">kromprogrametaj lokoj </a> per aldono de la kromprogrameto de &#8220;Propra menuo&#8221;.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
eo: Menuoj povas esti montritaj en lokoj difinitaj de via etoso.

en: Merge table cells
eo: Kunfandi tabelĉelojn

en: Meta
eo: Metadatumoj

en: Metadata
eo: Metadatumoj

en: Middle
eo: Mezo

en: Missing Attachment
eo: Mankanta aldonaĵo

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
eo: (sennoma)

en: Missing parameter(s): %s
eo: Mankantaj parametro(j): %s

en: Mission complete. Message %s deleted.
eo: Farite. Mesaĝo %s forviŝita.

en: Mon
eo: lun

en: Monday
eo: lundo

[ctx: Monday initial]
en: M
eo: l

en: Month: %s
eo: Monato: %s

en: Move down
eo: Movi malsupren

en: Move down one
eo: Movu unu suben

en: Move one level down
eo: Salti malsupren je unu nivelo

en: Move one level up
eo: Salti supren je unu nivelo

en: Move out from under %s
eo: Movi el sub %s

en: Move to another area&hellip;
eo: Movi al alia loko&hellip;

en: Move to the top
eo: Movi al la supro

en: Move under %s
eo: Movi sub %s

en: Move up
eo: Supren

en: Move up one
eo: Movi unu supren

[ctx: Move widget]
en: Move
eo: Movi

[ctx: Multisite active signup type]
en: all
eo: Ĉiuj

[ctx: Multisite active signup type]
en: blog
eo: blogo

[ctx: Multisite active signup type]
en: none
eo: nenia

[ctx: Multisite active signup type]
en: user
eo: uzanto

en: Must be at least 4 characters, letters and numbers only. It cannot be changed, so choose carefully!
eo: Devas esti almenaŭ 4 signoj, nur literoj kaj ciferoj. Ĝi ne povas esti ŝanĝita, do elektu zorgeme!

en: Mute
eo: Dampi

en: Mute Toggle
eo: Baskuligi silentigon

en: My Sites
eo: Miaj retejoj

en: Name
eo: Nomo

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
eo: Teksto

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
eo: Nomo

en: Navigation Label
eo: Navigado-etikedo

en: Navigation Menu
eo: Navigada menuo

en: Navigation Menu Item
eo: Navigada menuero

en: Navigation Menu Items
eo: Navigadaj menueroj

en: Navigation Menus
eo: Navigadaj menuoj

en: Need more help? <a href='%s'>We got it</a>.
eo: Ĉu vi bezonas plian helpon? <a href='%s'>Tion ni havas</a>.

en: Network Admin
eo: Reta administranto

en: Network Admin: %s
eo: Reta admin: %s

en: New %1$s Site: %2$s
eo: Nova %1$s-retejo: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
eo: Nova %1$s-uzanto: %2$s

en: New Category Name
eo: Nova kategorinomo

en: New Link Category Name
eo: Nomo por nova ligila kategorio

en: New Page
eo: Nova paĝo

en: New Post
eo: Nova afiŝo

en: New Site Registration: %s
eo: Nova reteja registriĝo: %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
eo: Nova TTT-ejo: %1$s
     URL: %2$s
     Fora IP-adreso: %3$s
     
     Malebligi tiujn ĉi sciigojn: %4$s

en: New Tag Name
eo: Nova etikedonomo

en: New User Registration: %s
eo: Registriĝo de nova uzanto: %s

en: New User: %1$s
    Remote IP: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
eo: Nova uzanto: %1$s
     Fora IP-adreso: %2$s
     
     Malebligi tiujn ĉi sciigojn: %3$s

en: New comment on your post "%s"
eo: Nova komento pri via afiŝo "%s"

en: New document
eo: Nova dokumento

en: New menu name
eo: Nova menu-nomo

en: New password
eo: Nova pasvorto

en: New pingback on your post "%s"
eo: Nova resondo al via afiŝo "%s"

en: New trackback on your post "%s"
eo: Nova respuro al via afiŝo "%s"

en: New user registration on your site %s:
eo: Registriĝo de nova uzanto ĉe via retejo %s:

en: Newer Comments &raquo;
eo: Pli novaj komentoj &raquo;

en: Newer comments
eo: Pli novaj komentoj

en: Newer posts
eo: Pli novaj afiŝoj

en: Next
eo: Sekva

en: Next &gt;
eo: Sekva &gt;

en: Next &raquo;
eo: Sekva &raquo;

en: Next Page &raquo;
eo: La sekva paĝo &raquo;

en: Next Post
eo: Sekva afiŝo

en: Next page
eo: La sekva paĝo

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
eo: Kromnomo ne rajtas esti pli longa ol 50 signoj.

en: No
eo: Ne

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
eo: Neniu %1$s estis difinita en la tabelo de argumentoj por la flankobreto "%2$s". Donas defaŭltan "%3$s". Permane fiksu %1$s al "%3$s" por malaperigi tiun ĉi avizon kaj reteni la ekzistantan flankobretan enhavon.

en: No Comments
eo: Neniu komento

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
eo: Neniuj komentoj<span class="screen-reader-text"> ĉe %s</span>

en: No Repeat
eo: Neniu ripeto

en: No alignment
eo: Neniu ĝisrandigo

en: No categories
eo: Neniuj kategorioj

en: No categories found.
eo: Neniuj kategorioj estis trovitaj.

en: No color
eo: Neniu koloro

en: No comments yet.
eo: Ankoraŭ neniuj komentoj.

en: No editor could be selected.
eo: Ne eblis elekti redaktanton.

en: No file selected
eo: Neniu dosiero estas elektita

en: No image selected
eo: Neniu bildo estas elektita

en: No image set
eo: Neniu bildo elektita

en: No items
eo: Neniuj eroj

en: No items found.
eo: Neniuj eroj trovitaj.

en: No media attachments found.
eo: Neniuj aŭdvidaĵaj alkroĉaĵoj estis trovitaj.

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
eo: Neniuj menuoj estas kreitaj. <a href="%s">Krei kelkajn</a>.

en: No more comments found.
eo: Pli da komentoj ne estis trovitaj.

en: No pages found in Trash.
eo: Neniuj paĝoj estis trovitaj en rubujo.

en: No pages found.
eo: Neniuj paĝoj estis trovitaj.

en: No posts found in Trash.
eo: Neniuj afiŝoj estis trovitaj en rubujo.

en: No posts found.
eo: Neniuj afiŝoj estis trovitaj.

en: No results found.
eo: Neniuj rezultoj estis trovitaj.

en: No route was found matching the URL and request method
eo: Neniu vojo trovita kiu kongruas kun la URL kaj la peto-metodo

en: No search term specified. Showing recent items.
eo: Neniu serĉesprimo specifita. Montras lastajn erojn.

en: No tags
eo: Sen etikedoj

en: No tags found.
eo: Neniuj etikedoj trovitaj.

en: Nonbreaking space
eo: Nerompebla spaceto

en: None
eo: Neniu

en: November
eo: Novembro

[ctx: November abbreviation]
en: Nov
eo: nov

en: Number of comments to show:
eo: Nombro de komentoj por montri:

en: Number of items found: %d
eo: Nombro da trovitaj eroj: %d

en: Number of links to show:
eo: Nombro de montrindaj ligiloj:

en: Number of posts to show:
eo: Nombro de videblaj afiŝoj:

en: Numbered list
eo: Numera listo

en: OK
eo: Bone

en: October
eo: Oktobro

[ctx: October abbreviation]
en: Oct
eo: okt

en: Older comments
eo: Pli malnovaj komentoj

en: Older posts
eo: Pli malnovaj afiŝoj

en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
eo: En kelkaj sistemoj, la nomo de via datumbazo uzas vian uzantonomon kiel prefikson, kiel <code>uzantonomo_%1$s</code>. Ĉu tio estas la problemo?

en: Once Daily
eo: Po unu fojon ĉiutage

en: Once Hourly
eo: Po unu fojon hore

en: One or more database tables are unavailable. The database may need to be <a href="%s">repaired</a>.
eo: Almenaŭ unu datumbaza tabelo ne estas disponebla. La datumbazo eble bezonas esti <a href="%s">riparita</a>.

en: One response to %s
eo: Unu respondo al %s

en: Only a static class method or function can be used in an uninstall hook.
eo: Nur fiksita klasa metodo aŭ funkcio povas esti uzita en malinstala kroĉregulo.

en: Oops! That embed can&#8217;t be found.
eo: Oj! Tiu enkorpigaĵo ne povas esti trovita.

en: Oops: %s
eo: Oj: %s

en: Open link in a new tab
eo: Malfermi ligilon en nova langeto

en: Open sharing dialog
eo: Malfermi kunhavigan dialogujon

en: Or link to existing content
eo: Aŭ ligi al ekzistanta enhavo

en: Original: %s
eo: Origina: %s

en: Out from under %s
eo: El sub %s

en: PM
eo: PTM

en: Page %s
eo: Paĝo %s

en: Page Archives
eo: Paĝ-arkivoj

en: Page ID
eo: Paĝa identigilo

en: Page IDs, separated by commas.
eo: Identigiloj de paĝoj, apartigitaj per komoj.

en: Page break
eo: Paĝosalto

en: Page not found
eo: Ne eblis trovi la paĝon

en: Page order
eo: Paĝordo

en: Page title
eo: Paĝotitolo

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Pages list
eo: Paĝolisto

en: Pages list navigation
eo: Navigado tra la paĝlisto

en: Pages:
eo: Paĝoj:

en: Paragraph
eo: Alineo

en: Parent Category
eo: Patra kategorio

en: Parent Category:
eo: Patra kategorio:

en: Parent Page:
eo: Primara paĝo:

en: Parent term does not exist.
eo: La patra termino ne ekzistas.

en: Passing an integer number of posts is deprecated. Pass an array of arguments instead.
eo: La dono de entjera nombro de afiŝoj estas nun evitinda. Anstataŭe, donu tabelon de argumentoj.

en: Password
eo: Pasvorto

en: Password Lost and Changed for user: %s
eo: Pasvorto perdita kaj ŝanĝita por la uzanto: %s

en: Password Lost and Found
eo: Sendi novan pasvorton al via retpoŝta adreso

en: Password Protected
eo: Protektita per pasvorto

en: Password Reset
eo: Restarigo de pasvorto

en: Password reset is not allowed for this user
eo: Vi ne rajtas nuligi la pasvorton kiel tiu ĉi uzanto

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Paste
eo: Englui

en: Paste as text
eo: Englui kiel platan tekston

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
eo: Alguo nun estas en platteksta reĝimo. Enhavoj estos algluataj kiel plata teksto ĝis vi baskule malŝaltos ĉi tiun opcion.

en: Paste table row after
eo: Englui tabelvicon post

en: Paste table row before
eo: Englui tabelvicon antaŭe

en: Paste your embed code below:
eo: Alguu vian enkorpigan kodon sube:

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Pritraktota <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Pritraktotaj <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
eo: Pritraktota

en: Permalink saved
eo: Fiksita ligilo konservita

en: Permalink: %s
eo: Fiksligilo: %s

en: Pingback
eo: Resondado

en: Pingback excerpt:
eo: Resondada eltiraĵo:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
eo: Ricevis resondadon de %1$s al %2$s. Daŭrigu la surretan interparolon! :-)

en: Pingback:
eo: Resondado:

en: Play/Pause
eo: Ludi/Paŭzi

en: Playlist Settings
eo: Ludolistaj agordoj

en: Please enter a site name.
eo: Bonvolu enigi nomon de retejo.

en: Please enter a site title.
eo: Bonvolu enigi titolon de la retejo.

en: Please enter a username.
eo: Bonvolu enigi uzantonomon.

en: Please enter a valid email address.
eo: Bv. enskribi validan retpoŝtan adreson.

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
eo: Bv. enskribi aŭ uzantonomon aŭ retpoŝtan adreson ĉi tie. Ni sendos al vi ligilon per retpoŝto por iri krei novan pasvorton.

en: Please include a %s template in your theme.
eo: Bonvolu inkluzivi ŝablonon %s en via etoso.

en: Please log in again.
eo: Bonvolu ensaluti denove.

en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
eo: Bonvolu vidi <a href="%s">Erarserĉadon en WordPress</a> por informoj.

en: Please try again.
eo: Bv. provi denove.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
eo: Bv. provi alŝuti la dosieron per la %1$sretumila ŝutilo%2$s.

en: Plugin Information:
eo: Kromprogramaj informoj:

en: Plugin updates may not complete if you navigate away from this page.
eo: Ĝisdatigoj de kromprogramoj eble ne finiĝos se vi forlasos tiun ĉi paĝon.

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: Popular Tags
eo: Plej ŝatataj etikedoj

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function.
eo: Ebla kialo: Via retprovizanto eble blokis la funkcion "mail()" (kiu estas por sendi retpoŝton).

en: Post Archives
eo: Afiŝaj arkivoj

en: Post Comment
eo: Afiŝi komenton

en: Post Thumbnail
eo: Bildeto de la afiŝo

en: Post Type Archive
eo: Afiŝtipa arkivo

[ctx: Post format]
en: Aside
eo: Mencio

[ctx: Post format]
en: Audio
eo: Aŭdaĵo

[ctx: Post format]
en: Chat
eo: Babilo

[ctx: Post format]
en: Gallery
eo: Galerio

[ctx: Post format]
en: Image
eo: Bildo

[ctx: Post format]
en: Link
eo: Ligilo

[ctx: Post format]
en: Quote
eo: Citi

[ctx: Post format]
en: Standard
eo: Normala

[ctx: Post format]
en: Status
eo: Stato

en: Post navigation
eo: Navigado tra afiŝoj

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
eo: Longeco de nomoj por afiŝo-tipoj devas esti inter 1 kaj 20 signoj.

en: Posted title:
eo: Afiŝita titolo:

en: Poster
eo: Afiŝanto

en: Poster Image
eo: Afiŝo-bildo

en: Posts by %s
eo: Afiŝoj de %s

en: Posts list
eo: Afiŝolisto

en: Posts list navigation
eo: Navigado tra afiŝolisto

en: Posts navigation
eo: Navigado tra afiŝoj

en: Posts page
eo: Afiŝopaĝo

en: Posts published on %s
eo: Afiŝoj publikigitaj en %s

en: Powered by <a href="%s" title="Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform"><strong>WordPress</strong></a>
eo: Kreata per <a href="%s" title="Kreata per Wordpress; moderna, semantika ilo por publikigado"><strong>WordPress</strong></a>

en: Powered by WordPress
eo: Kreata pere de WordPress

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
eo: Kreata per 'Wordpress'; moderna, semantika ilo por publikigado.

en: Preload
eo: Antaŭŝargi

en: Press return or enter to open this panel
eo: Premu enigbutonon por malfermi tiun ĉi panelon

en: Press return or enter to open this section
eo: Premi enigklavon pro malfermi tiun ĉi sekcion

en: Preview
eo: Antaŭrigardi

en: Preview as a browser icon
eo: Antaŭrigardi kiel piktogramo en retumilo

en: Preview as an app icon
eo: Antaŭrigardi kiel piktogramo de aplikaĵo

en: Previewing theme
eo: Antaŭrigardas etoson

en: Previous Post
eo: Antaŭa afiŝo

en: Previous page
eo: La antaŭa paĝo

en: Print
eo: Presi

en: Privacy:
eo: Privateco:

en: Private
eo: Privata

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Privata <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Privataj <span class="count">(%s)</span>

en: Private: %s
eo: Privata: %s

en: Privately Published
eo: Private publikigita

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
eo: Protektitaj komentoj: Bv. enskribi vian pasvorton por legi komentojn.

en: Protected: %s
eo: Protektita: %s

en: Public
eo: Publika

en: Public, Sticky
eo: Publika, Gluita

en: Publish
eo: Afiŝi

en: Publish on:
eo: Publikigi en:

en: Published
eo: Publikigita

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Publikigita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Publikigitaj <span class="count">(%s)</span>

en: Published on:
eo: Publikigis en:

en: RSS Error: %s
eo: Eraro pri RSS: %s

en: Random Order
eo: Hazarda vicordo

en: Randomize suggested headers
eo: Hazardigu proponatajn kapojn

en: Randomize uploaded headers
eo: Hazardigi enŝutitajn kapojn

en: Randomizing suggested headers
eo: Hazardigante proponatajn kapojn

en: Randomizing uploaded headers
eo: Hazardigante enŝutitajn kapojn

en: Read more...
eo: Legi pli...

en: Read the <a href="%s" target="_blank">bug report</a> page. Some of the guidelines there may help you figure out what went wrong.
eo: Legu la <a href="%s" target="_blank">cim-raportojn</a>. Kelkaj gvidlinioj tie eble donos al vi ideojn pri solvo.

en: Recent Comments
eo: Lastaj komentoj

en: Recent Posts
eo: Lastaj afiŝoj

en: Redo
eo: Refari

en: Register
eo: Registriĝi

en: Register For This Site
eo: Registriĝu en tiu ĉi TTT-ejo

en: Registration Form
eo: Registroformularo

en: Registration complete. Please check your email.
eo: La registrado estas finita. Bv. kontroli vian retpoŝton.

en: Registration confirmation will be emailed to you.
eo: Konfirmo de registriĝo estos retpoŝtita al vi.

en: Registration has been disabled.
eo: Registriĝo estas malebligita.

en: Remember Me
eo: Memoru min

en: Remove
eo: Forigi

en: Remove From Bulk Edit
eo: Forpreni el amasa redakto

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
eo: Forviŝi menueron: %1$s (%2$s)

en: Remove audio source
eo: Forviŝi fonton de sono

en: Remove featured image
eo: Forigi elstarigitan bildon

en: Remove image
eo: Forigu bildon

en: Remove link
eo: Forigi ligilon

en: Remove poster image
eo: Forviŝi bildon por afiŝo

en: Remove video source
eo: Forviŝi fonton de video

en: Reorder menu items
eo: Aliordigi menuerojn

[ctx: Reorder menu items in Customizer]
en: Reorder
eo: Aliordigi

en: Reorder mode closed
eo: Aliordiga reĝimo estas malebligita

en: Reorder mode enabled
eo: Aliordiga reĝimo estas ebligita

en: Reorder widgets
eo: Aliordigi kromprogrametojn

[ctx: Reorder widgets in Customizer]
en: Reorder
eo: Reordigi

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Replace Audio
eo: Anstataŭigi aŭdaĵon

en: Replace Image
eo: Anstataŭigi bildon

en: Replace Video
eo: Anstataŭigi videon

en: Reply
eo: Respondi

en: Reply to %s
eo: Respondi al %s

en: Required fields are marked %s
eo: Devigaj kampoj estas markitaj %s

en: Reset Password
eo: Restarigi pasvorton

en: Restore last draft
eo: Restarigi lastan malneton

en: Reverse order
eo: Inversa vicordo

en: Revision
eo: Afiŝaj versioj

en: Revisions
eo: Versioj

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help
eo: Riĉa teksta loko. Premu Alt-Majuskla-H por helpo

en: Right
eo: Dekstre

en: Robots
eo: Robotoj

en: Row
eo: Vico

en: Row group
eo: Vicogrupo

en: Row type
eo: Vicotipo

en: Rows
eo: Vicoj

en: Sat
eo: sab

en: Saturday
eo: sabato

[ctx: Saturday initial]
en: S
eo: s

en: Save
eo: Konservi

en: Save &amp; Activate
eo: Konservi kaj aktivigi

en: Save &amp; Publish
eo: Konservi kaj publikigi

en: Save Draft
eo: Konservi malneton

en: Save and preview changes before publishing them.
eo: Konservi kaj antaŭrigardi ŝanĝojn antaŭ ol publikigi ilin.

en: Save as Pending
eo: Konservi kiel pritraktotan

en: Saved
eo: Konservita

en: Saved.
eo: Konservita.

en: Saving Draft&#8230;
eo: Konservas malneton...

en: Saving...
eo: Konservas...

en: Say It!
eo: Sendi la komenton!

en: Schedule
eo: Planita

en: Schedule for:
eo: Plani por:

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Planita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Planitaj <span class="count">(%s)</span>

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
eo: Skriptoj kaj stiloj ne estu registritaj aŭ vicigitaj ĝis la %1$s, %2$s, aŭ %3$s kroĉreguloj.

en: Scroll
eo: Rulumi

en: Search
eo: Serĉi

en: Search Categories
eo: Priserĉi kategoriojn

en: Search Link Categories
eo: Priserĉi ligilajn kategoriojn

en: Search Media
eo: Serĉi aŭdovidaĵojn

en: Search Menu Items
eo: Priserĉi menuerojn

en: Search Pages
eo: Priserĉi paĝojn

en: Search Posts
eo: Priserĉi afiŝojn

en: Search Results %1$s %2$s
eo: Serĉorezultoj %1$s %2$s

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
eo: Serĉrezultoj por &#8220;%s&#8221;

en: Search Tags
eo: Priserĉi etikedojn

en: Search Widgets
eo: Serĉi kromprogrametojn

en: Search installed themes&hellip;
eo: Serĉi instalitajn etosojn&hellip;

en: Search menu items&hellip;
eo: Priserĉi menuerojn&hellip;

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
eo: Serĉu aŭ uzu sagojn supren/malsupren por elekti eron.

[ctx: Search widget]
en: Search
eo: Serĉi

en: Search widgets&hellip;
eo: Serĉi kromprogrametojn&hellip;

en: Security error.
eo: Eraro okazis pri sekureco.

en: Select
eo: Elekti

en: Select Category
eo: Elekti kategorion

en: Select Color
eo: Elekti koloron

en: Select Day
eo: Elekti tagon

en: Select File
eo: Elekti dosieron

en: Select Files
eo: Elekti dosierojn

en: Select Image
eo: Elekti bildon

en: Select Link Category:
eo: Elekti kategorion de ligilo:

en: Select Menu:
eo: Elekti menuon:

en: Select Month
eo: Elekti monaton

en: Select Post
eo: Elekti afiŝon

en: Select Poster Image
eo: Elekti afiŝo-bildon

en: Select Week
eo: Elekti semajnon

en: Select Year
eo: Elekti jaron

en: Select a city
eo: Elekti urbon

en: Select all
eo: Elekti ĉiujn

en: Select an area to move this widget into:
eo: Elektu lokon, kien vi volas movi tiun ĉi kromprogrameton:

en: Select and Crop
eo: Elekti kaj stuci

en: Separate tags with commas
eo: Apartigu etikedojn per komoj

en: September
eo: Septembro

[ctx: September abbreviation]
en: Sep
eo: sep

en: Session expired
eo: La seanco malvalidiĝis

en: Session expired. Please log in again. You will not move away from this page.
eo: La seanco malvalidiĝis. Bonvolu ensaluti denove. Per tio vi ne foriros de tiu ĉi paĝo.

en: Set featured image
eo: Difini elstarigitan bildon

en: Set image
eo: Elekti bildon

en: Settings
eo: Agordo

en: Sharing options
eo: Kunhavigaj ebloj

en: Shift + Alt + letter:
eo: Majuskl + Alt + litero:

en: Shift-click to edit this widget.
eo: Premu majusklan klavon dum vi alklakas por modifi tiun ĉi kromprogrameton.

en: Shortlink
eo: Mallonga ligilo

en: Show
eo: Montri

en: Show Artist Name in Tracklist
eo: Montri la nomon de la artisto en la pecolisto

en: Show Images
eo: Montri bildojn

en: Show Link Description
eo: Montru la priskribon de la ligilo

en: Show Link Image
eo: Montru la bildon de la ligilo

en: Show Link Name
eo: Montru la nomon de la ligilo

en: Show Link Rating
eo: Montri la pritakson de la ligilo

en: Show Tracklist
eo: Montri pecoliston

en: Show Video List
eo: Montri video-liston

en: Show advanced menu properties
eo: Montri altnivelajn ecojn de la menuo

en: Show hierarchy
eo: Montri hierarkion

en: Show invisible characters
eo: Montru nevideblajn signojn

en: Show more comments
eo: Montri pli da komentoj

en: Show password
eo: Montri pasvorton

en: Show post counts
eo: Montri sumon de afiŝoj

en: Sidebar
eo: Flankpanelo

en: Sidebar %d
eo: Flankpanelo %d

en: Signup
eo: Registriĝi

en: Site Address (URL)
eo: Retejo-adreso (URL)

en: Site Admin
eo: Administri

en: Site Domain:
eo: Reteja domajno:

en: Site Icon
eo: Piktogramo de retejo

en: Site Identity
eo: Identeco de retejo

en: Site Language:
eo: Lingvo de retejo:

en: Site Name:
eo: Nomo de retejo:

en: Site Preview
eo: Antaŭrigardo de retejo

en: Site Tagline
eo: Frapfrazo de retejo

en: Site Title
eo: Titolo de la TTT-ejo

en: Site Title:
eo: Titolo de retejo:

en: Site name must be at least 4 characters.
eo: La nomo de retejo devas konsisti el almenaŭ 4 signoj.

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
eo: Nomoj de retejoj rajtas uzi nur minusklajn literojn (a-z) kaj ciferojn.

en: Site registration has been disabled.
eo: Registriĝo por la retejo estis malebligita.

en: Sites
eo: TTT-ejoj

en: Sites you are already a member of:
eo: Retejoj, de kiuj vi jam estas membro:

en: Size
eo: Amplekso

en: Skip Cropping
eo: Preterpasi stucadon

en: Skip to toolbar
eo: Iri rekte al ilobreto

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
eo: Malrapidiĝu entuziasmulo, ne estas bezono kontroli leterojn tiel ofte!

en: Software Name
eo: Nomo de programo

en: Software Version
eo: Versio de programo

en: Someone has requested a password reset for the following account:
eo: Iu petis restarigi pasvorton por la sekva konto:

en: Sorry, comments are closed for this item.
eo: Ne (plu) eblas komenti tiun ĉi afiŝon.

en: Sorry, deleting the term failed.
eo: Pardonu, malsukcesis forviŝi la terminon.

en: Sorry, editing the term failed.
eo: Pardonu, malsukcesis redakti la terminon.

en: Sorry, new registrations are not allowed at this time.
eo: Pardonu, novaj registriĝoj ne estas permesataj nuntempe.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
eo: Neniu afiŝo kongruas kun via serĉo.

en: Sorry, no such page.
eo: Bedaŭrinde tiu paĝo ne ekzistas.

en: Sorry, no such post.
eo: Malfeliĉe, tiu afiŝo ne ekzistas.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
eo: Bedaŭrinde, unu el tiuj taksonomioj ne estas uzebla en la afiŝotipo.

en: Sorry, revisions are disabled.
eo: Pardonu, revizioj estas malebligitaj.

en: Sorry, site names must have letters too!
eo: Pardonu, nomoj de retejoj devas enhavi ankaŭ literojn!

en: Sorry, that email address is already used!
eo: Pardonu, tiu retpoŝta adreso jam estas uzata!

en: Sorry, that email address is not allowed!
eo: Pardonu, tiu retpoŝta adreso ne estas permesata!

en: Sorry, that file cannot be edited.
eo: Bedaŭrinde tiu dosiero ne povas esti redaktata.

en: Sorry, that site already exists!
eo: Pardonu, tiu ĉi retejo jam ekzistas!

en: Sorry, that site is reserved!
eo: Pardonu, tiu retejo estas rezervita!

en: Sorry, that username already exists!
eo: Pardonu, tiu uzantonomo jam ekzistas!

en: Sorry, that username is not allowed.
eo: Bedaŭrinde, tiu uzantonomo ne estas permesita.

en: Sorry, the comment could not be edited. Something wrong happened.
eo: Malfeliĉe, la komento ne povis esti redaktita. Eraro okazis.

en: Sorry, the comment form is closed at this time.
eo: La komentadofunkcio estas ĝuste nun malŝaltita.

en: Sorry, the new category failed.
eo: Bedaŭrinde la nova kategorio ne funkcias.

en: Sorry, the user cannot be updated.
eo: Pardonu, ne eblas ĝisdatigi la uzanton.

en: Sorry, usernames must have letters too!
eo: Pardonu, uzantonomoj devas enhavi ankaŭ literojn!

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
eo: Bedaŭrinde, vi ne estas permesita aldoni terminon al unu el tiuj taksonomioj.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
eo: Bedaŭrinde, vi ne estas permesita aldoni terminon al unu el tiuj taksonomioj.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type
eo: Pardonu, vi ne rajtas krei pasvorte protektitajn afiŝojn de tiu ĉi afiŝotipo

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type
eo: Pardonu, vi ne rajtas krei privatajn afisojn de tiu ĉi afiŝotipo

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
eo: Pardonu, vi ne rajtas redakti afiŝojn.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post type.
eo: Pardonu, ni ne rajtas redakti tiun ĉi tipon de afiŝo.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
eo: Pardonu, vi ne rajtas redakti tiun ĉi afiŝon.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
eo: Pardonu, vi ne rajtas afiŝi en tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
eo: Pardonu, vi ne rajtas publikigi paĝojn en tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type
eo: Pardonu, vi ne rajtas publikigi afiŝojn de tiu ĉi afiŝotipo

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
eo: Pardonu, vi ne rajtas publikigi afiŝojn en tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to stick this post.
eo: Pardonu, sed vi ne rajtas glui tiun ĉi afiŝon.

en: Sorry, you can not edit this post.
eo: Vi ne rajtas redakti tiun ĉi afiŝon.

en: Sorry, you cannot edit pages.
eo: Bedaŭrinde vi ne rajtas redakti paĝojn.

en: Sorry, you cannot edit posts on this site.
eo: Pardonu, vi ne rajtas redakti afiŝojn en tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you cannot edit this page.
eo: Bedaŭrinde vi ne rajtas redakti tiun ĉi paĝon.

en: Sorry, you cannot edit this post.
eo: Bedaŭrinde vi ne rajtas redakti tiun ĉi afiŝon.

en: Sorry, you cannot edit users.
eo: Pardonu, vi ne povas redakti uzantojn.

en: Sorry, you cannot edit your profile.
eo: Pardonu, vi ne povas redakti vian profilon.

en: Sorry, you cannot publish this post.
eo: Bedaŭrinde vi ne rajtas publikigi tiun ĉi afiŝon.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
eo: Pardonu, vi ne povas glui privatan afiŝon.

en: Sorry, you do not have access to user data on this site.
eo: Pardonu, vi ne rajtas aliri datumojn pri uzantoj en ĉi tiu retejo.

en: Sorry, you do not have the right to add a category.
eo: Bedaŭrinde vi ne rajtas aldoni kategorion.

en: Sorry, you do not have the right to delete a category.
eo: Vi ne rajtas forviŝi kategorion.

en: Sorry, you do not have the right to delete this page.
eo: Vi ne rajtas forviŝi tiun ĉi paĝon.

en: Sorry, you do not have the right to delete this post.
eo: Vi ne rajtas forviŝi tiun ĉi afiŝon.

en: Sorry, you do not have the right to edit this page.
eo: Vi ne rajtas redakti tiun ĉi paĝon.

en: Sorry, you do not have the right to edit this post.
eo: Vi ne rajtas redakti tiun ĉi afiŝon.

en: Sorry, you do not have the right to publish this page.
eo: Bedaŭrinde vi ne rajtas publikigi tiun ĉi paĝon.

en: Sorry, you do not have the right to publish this post.
eo: Bedaŭrinde vi ne rajtas publikigi tiun ĉi afiŝon.

en: Sorry, you have used your space allocation.
eo: Bedaŭrinde, vi uzis vian kvoton da spaco.

en: Sorry, you may not use that site name.
eo: Pardonu, vi ne rajtas uzi tiun ĉi retejan nomon.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
eo: Pardonu, vi bezonas la rajton redakti afiŝojn en ĉi tiu retejo por vidi kategoriojn.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
eo: Bedaŭrinde, vi bezonas la rajton redakti afiŝojn en ĉi tiu retejo, por rigardi etikedojn.

en: Sorry, you must be logged in to post a comment.
eo: Vi devas esti ensalutinta por rajti komenti.

en: Sorry, your entry could not be edited. Something wrong happened.
eo: Via enskribo ne povis esti redaktita. Eraro okazis.

en: Sorry, your entry could not be posted. Something wrong happened.
eo: Bedaŭrinde, ne eblis afiŝi vian enskribon. Ia eraro okazis.

en: Sorry, your term could not be created. Something wrong happened.
eo: Pardonu, ne eblis krei vian terminon. Io malĝusta okazis.

en: Sort by:
eo: Ordigi laŭ:

en: Source
eo: Fonto

en: Source code
eo: Fontokodo

en: Spam it: %s
eo: Marki kiel trudaĵon: %s

en: Special character
eo: Speciala signo

en: Split table cell
eo: Disigi tabelĉelon

en: Static Front Page
eo: Fiksa ĉefpaĝo

en: Still waiting for your email?
eo: Ĉu vi daŭre atendas vian retmesaĝon?

en: Strength indicator
eo: Forteca indikilo

en: Strikethrough
eo: Trastreko

en: Style
eo: Stilo

en: Stylesheet
eo: Stilfolio

en: Stylesheet is missing.
eo: Mankas stilfolio.

en: Stylesheet is not readable.
eo: La stilfolio ne estas legebla.

en: Submit
eo: Sendi

en: Submit Comment
eo: Proponi komenton

en: Submitted on:
eo: Proponita en:

en: Subscript
eo: Malsupre skribita

en: Suggested embed #%d
eo: Proponita enkorpigo #%d

en: Suggested image #%d
eo: Proponita bildo #%d

en: Suggested image dimensions:
eo: Proponataj bildo-dimensioj:

en: Sun
eo: dim

en: Sunday
eo: dimanĉo

[ctx: Sunday initial]
en: S
eo: d

en: Superscript
eo: Supre skribita

en: Support Forums
eo: Helpforumoj

en: Table cell properties
eo: Ecoj de tabelĉeloj

en: Table properties
eo: Ecoj de tabelo

en: Table row properties
eo: Ecoj de tabelvicoj

en: Tag Cloud
eo: Etikedo-nubo

en: Tag: %s
eo: Etikedo: %s

en: Tagline
eo: Frapfrazo

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Tags list
eo: Etikedo-listo

en: Tags list navigation
eo: Navigado tra etikedo-listo

en: Tags:
eo: Etikedoj:

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
eo: La longeco de taksonomiaj nomoj devas esti inter 1 kaj 32 signoj.

en: Taxonomy:
eo: Klasifikado:

en: Template
eo: Modelo

en: Template is missing.
eo: Mankas modelo.

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
eo: Termino-ID okazas en pluraj taksonomioj

en: Term meta cannot be added to terms that are shared between taxonomies.
eo: Terminaj metadatumoj ne povas esti aldonitaj al terminoj inkluzivitaj en pli ol unu taksonomio.

en: Text
eo: Teksto

en: Text color
eo: Teksta koloro

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
eo: Tiu retpoŝtadreso jam estis uzita. Bonvole kontrolu vian enirkeston por aktiviga letero. Ĝi estos disponebla post tago aŭ du se vi faros nenion.

en: That name is not allowed.
eo: Tiu ĉi nomo ne estas permesata.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
eo: Tiu retejo estas nuntempe rezervita sed eble estos havebla post kelkaj tagoj.

en: That user does not exist.
eo: Tiu uzanto ne ekzistas.

en: That username is already activated.
eo: Tiu uzantonomo jam estas aktivigita.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
eo: Tiu uzantonomo estas nuntempe rezervita sed eble estos havebla post kelkaj tagoj.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
eo: La etoso "%s" ne estas valida patra etoso.

en: The %1$s option is deprecated for the family of %2$s functions. Use the %3$s function instead.
eo: La opcio %1$s estas evitenda por la familio de %2$s funkcioj. Anstataŭe, uzu la funkcion %3$s.

en: The %1$s option is deprecated for the family of %2$s functions. Use the %3$s option instead.
eo: La opcio %1$s estas evitenda por la familio de %2$s funkcioj. Anstataŭe, uzu la funkcion %3$s.

en: The %s directory of the develop repository must be used for RTL.
eo: La %s katalogo de la programista deponejo devas esti uzita por Maldekstren.

en: The GD image library is not installed.
eo: La bildobiblioteko de GD ne estas instalita.

en: The JSONP callback function is invalid.
eo: La funkcio referenca voko en JSONP ne estas valida.

en: The REST API is disabled on this site.
eo: La REST-API estas malebligita en tiu ĉi retejo.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
eo: Ne eblis kontroli la SSL-atestilon por la gastiga komputilo.

en: The Site Icon is used as a browser and app icon for your site. Icons must be square, and at least 512px wide and tall.
eo: La piktogramo por la retejo montriĝas en aparatoj kiel aplikaĵa piktogramo kaj ankaŭ en retumiloj. Piktogramo devas esti kvadrata kaj minimumaj larĝo kaj alto de 512 bilderoj.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
eo: La TTT-eja adreso, kiun vi enigis, ne ŝajnas esti valida URL. Bonvolu enigi validan URL-n.

en: The URL to the admin area
eo: La URL de la administra loko

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
eo: La WordPress-adreson, kiun vi enigis, ne ŝajnas esti valida URL. Bonvolu enigi validan URL-n.

en: The called constructor method for %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
eo: La vokita konstrua metodo por %1$s estas konsiderita <strong>evitinda</strong> ekde versio %2$s! Anstataŭe, uzu %3$s.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
eo: La faritaj ŝanĝoj estos perditaj, se vi fornavigos de tiu ĉi paĝo.

en: The constant <code>VHOST</code> <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> in wp-config.php to enable a subdomain configuration. Use is_subdomain_install() to check whether a subdomain configuration is enabled.
eo: La konstanto <code>VHOST</code> <strong>estas nune evitinda</strong>. Uzu la bulean konstanton <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> en wp-config.php por ebligi agordon de subregiono. Uzu is_subdomain_install() por kontroli ĉu agordo de subregiono estas ebligita.

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
eo: La priskribo aperos en la menuo, se la nuntempa etoso subtenas tion.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
eo: La retpoŝta adreso, kiun vi enigis, ne ŝajnas esti valida retpoŝta adreso. Bonvolu enigi validan retpoŝtan adreson.

en: The email could not be sent.
eo: La retmesaĝo ne povis esti sendata.

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
eo: La sekvaj klavkombinoj por paĝaranĝado estas anstataŭigitaj kiam oni premas la enigklavon. Premu ESC aŭ la malfaran klavon por malfari.

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
eo: La sekvaj valoroj ne priskribas validan daton: monato: %1$s, tago %2$s.

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
eo: La sekvaj valoroj ne priskribas validan daton: jaro %1$s, monato %2$s, tago %3$s.

en: The given object ID is not that of a menu item.
eo: La donita objekta-ID ne estas tiu de menuero.

en: The handler for the route is invalid
eo: La traktilo por la vojo ne estas valida

en: The login page will open in a new window. After logging in you can close it and return to this page.
eo: La ensaluta paĝo malfermiĝos en nova fenestro. Post ensalutado vi povas fermi ĝin kaj reveni al tiu ĉi paĝo.

en: The menu ID should not be empty.
eo: La ID de menuo ne estu malplena.

en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
eo: La menunomo %s konfliktas kun alia menunomo. Bonvole provu malsaman.

en: The page template is invalid.
eo: La modelo de paĝo estas nevalida.

en: The parent theme is missing. Please install the "%s" parent theme.
eo: La patra etoso mankas. Bonvolu instali la "%s" patra etoso.

en: The passwords do not match.
eo: La pasvortoj ne kongruas unu al la alia.

en: The pingback has already been registered.
eo: La resondadon estas jam registrita.

en: The post cannot be deleted.
eo: Ne eblas forviŝi la afiŝon.

en: The post type %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability "%2$s" against a post of that type.
eo: Afiŝotipo %1$s ne estas registrita, do eble ne estas dependebla por kontrolo de kapablo "%2$s" rilate tiun afiso-tipon.

en: The post type may not be changed.
eo: La afiŝotipo ne estas ŝanĝebla.

en: The post type specified is not valid
eo: La specifita afiŝotipo ne estas valida

en: The query argument of %s must have a placeholder.
eo: La argumento por peto %s devas havi lokokupilon.

en: The requested theme does not exist.
eo: La petita etoso ne ekzistas.

en: The requested user does not exist.
eo: La petita uzanto ne ekzistas.

en: The role specified is not valid
eo: La rolo indikita ne estas valida

en: The search results will be updated as you type.
eo: La serĉrezultoj ĝisdatiĝos dum via tajpado.

en: The site %s is yours.
eo: La retejo %s estas via.

en: The site is already active.
eo: Tiu ĉi retejo jam estas aktiva.

en: The site you have requested is not installed properly. Please contact the system administrator.
eo: La petita retejo ne estas ĝuste instalita. Bonvolu sciigi la administranton de la servilo.

en: The site you were looking for, %s, does not exist, but you can create it now!
eo: La retejo %s, kiun vi serĉis, ne ekzistas, sed vi povas krei ĝin nun!

en: The site you were looking for, %s, does not exist.
eo: La serĉata retejo %s ne ekzistas.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term
eo: La URL-nomon "%s" jam uzas alia termino

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
eo: La fonta retadreso kaj la cela retadreso ne povas esti la samaj.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
eo: La fonta retadreso ne enhavas ligilon al la cela retadreso, tial ni ne povas uzi tion kiel fonton.

en: The source URL does not exist.
eo: La fonta retadreso ne ekzistas.

en: The specified namespace could not be found.
eo: Tiu specifa nomspaco ne estis trovita.

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either doesn&#8217;t exist, or it is not a pingback-enabled resource.
eo: La donita cela retadreso ne povas esti celo. Aŭ la adreso ne ekzistas, aŭ ne subtenas resondadojn.

en: The specified target URL does not exist.
eo: La petita cela retadreso ne ekzistas.

en: The tag cloud will not be displayed since there are no taxonomies that support the tag cloud widget.
eo: La etikedo-nubo ne estos montrita, ĉar neniuj taksonomioj subtenas la kromprogrameton por etikedo-nuboj.

en: The term name cannot be empty.
eo: La nomo de la termino ne povas esti malplena.

en: The theme directory "%s" does not exist.
eo: La tema dosierujo "%s" ne ekzistas.

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
eo: La tempozono, kiun vi enigis, ne estas valida. Bonvolu elekti validan tempozonon.

en: The user is already active.
eo: Tiu ĉi uzanto jam estas aktiva.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
eo: La retumilo de via aparato ne povas esti uzita por alŝuti dosierojn. Eble vi povas uzi la <a href="%s">indiĝenan aplikaĵon por la aparato</a> anstataŭe.

en: Theme Details
eo: Detaloj de etoso

en: Theme support for %1$s should be registered before the %2$s hook.
eo: Subteno de la etoso por %1$s devas esti registrita antaŭ la kroĉregulo %2$s.

en: Theme without %s
eo: Etoso sen %s

en: Themes
eo: Etosoj

en: There are no HTTP transports available which can complete the requested request.
eo: Estas neniuj haveblaj HTTP-transportiloj por trakti la peton.

en: There are no associated subtitles.
eo: Ne ekzistas asociitaj subtekstoj.

en: There are no options for this widget.
eo: Ne ekzistas opcioj por ĉi tiu kromprogrameto.

en: There are no widget areas currently rendered in the preview. Navigate in the preview to a template that makes use of a widget area in order to access its widgets here.
eo: Estas neniu loko por kromprogrametoj nun montranta en la antaŭrigardo. Navigu en la antaŭrigardo al ŝablono kiu uzas kromprogrametan lokon por rajti aliri al la kromprogrametoj tie ĉi.

en: There doesn&#8217;t seem to be any new mail.
eo: Ŝajne ne estas novaj retleteroj.

en: There doesn't seem to be a %s file. I need this before we can get started.
eo: Ne ŝajnas esti dosiero %s. Mi bezonas tion antaŭ la komenciĝo.

en: There has been an error cropping your image.
eo: Okazis eraro stucante vian bildon.

en: There is a revision of this post that is more recent.
eo: Ekzistas pli nova revizio de tiu ĉi afiŝo.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
eo: Mankas resumo, ĉar tiu ĉi afiŝo estas pasvorte protektita.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
eo: Okazis agorda eraro. Bonvolu sciigi la administranton de la servilo.

en: There was a problem, please correct the form below and try again.
eo: Okazis problemo, bonvole ĝustigu la suban formularon kaj provu denove.

en: This action has been disabled by the administrator.
eo: La ago estis malebligita de la administranto.

en: This argument has changed to an array to match the behavior of the other cron functions.
eo: Tiu argumento ŝanĝiĝis al tabelo por kongrui kun la konduto de la aliaj funkcioj cron.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
eo: Tiu ĉi enhavo estas protektita per pasvorto. Por vidi ĝin bonvolu enskribi vian pasvorton sube:

en: This either means that the username and password information in your %1$s file is incorrect or we can&#8217;t contact the database server at %2$s. This could mean your host&#8217;s database server is down.
eo: Tio signifas ke, aŭ la uzantonoma kaj pasvorta informoj en via dosiero %1$s estas malĝustaj, aŭ ni ne povas kontakti la datumbazan servilon ĉe %2$s, eble pro paneo de la gastiga datumbaza servilo.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
eo: Tiu eblo bezonas enpaĝajn kadrojn. Vi malebligis enpaĝajn kadrojn aŭ via retumilo ne subtenas ilin.

en: This file is empty. Please try another.
eo: Tiu ĉi dosiero estas malplena. Bonvolu provi alian.

en: This file is not an image. Please try another.
eo: Tiu ĉi dosiertipo ne estas bildo. Bonvolu provi alian.

en: This file is too big. Files must be less than %d KB in size.
eo: La dosiero estas tro granda. Dosieroj devas esti malpli grandaj ol %d KB.

en: This file no longer needs to be included.
eo: Tiu dosiero jam ne estas bezonata.

en: This file type is not allowed. Please try another.
eo: Tiu ĉi dosiertipo ne estas permesata. Bonvolu provi alian.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
eo: Tiu ĉi dosiero estas pli granda ol la maksimumo. Bonvolu provi alian.

en: This is the short link.
eo: Jen la mallonga ligilo.

en: This means that we lost contact with the database server at %s. This could mean your host&#8217;s database server is down.
eo: Tio signifas, ke ni perdis kontakton kun la datumbaza servilo ĉe %s. Eble la datumbaza servilo de via gastigo paneas.

en: This page validates as XHTML 1.0 Transitional
eo: Valida 'XHTML 1.0 Transitional'!

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
eo: Tiu ĉi panelo estas por administro de navigaj menuoj por enhavo jam publikigita en via retejo. Vi povas krei menuojn kaj aldoni erojn por ekzistantaj paĝoj, afiŝoj, kategorioj, etikedoj, aranĝoj aŭ propraj ligiloj.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
eo: Ĉi tiu afiŝo estas protektita per pasvorto. Enskribu la pasvorton por vidi komentojn.

en: This site has been archived or suspended.
eo: Tiu retejo estis arkivita aŭ suspendita.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
eo: Tiu ĉi retejo ankoraŭ ne estas aktiva. Se vi spertas problemon pri aktivigo de via retejo, bonvole kontaktu %s.

en: This site is no longer available.
eo: Tiu ĉi retejo ne plu estas alirebla.

en: This taxonomy is not hierarchical so you can't set a parent.
eo: Tiu ĉi klasifikado ne estas hierarĥia, do vi ne povas indiki patron.

en: This taxonomy is not hierarchical.
eo: Tiu ĉi klasifikado ne estas hierarĥia.

en: Thu
eo: ĵaŭ

en: Thumbnail
eo: Bildeto

en: Thumbnail Height
eo: Bildeta alto

en: Thumbnail Width
eo: Bildeta grando

en: Thursday
eo: ĵaŭdo

[ctx: Thursday initial]
en: T
eo: ĵ

en: Tile
eo: Kaheligi

en: Tile Horizontally
eo: Kaheligi horizontale

en: Tile Vertically
eo: Kaheligi vertikale

en: Time Format
eo: Horoprezento

en: Time Zone
eo: Horzono

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
eo: Blokoj

[ctx: TinyMCE]
en: Formats
eo: Aranĝoj

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
eo: Titoloj

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
eo: Enmeti modelon

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
eo: Modeloj

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
eo: Redakti

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: TinyMCE menu]
en: Format
eo: Aranĝo

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
eo: Enmeti

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
eo: Tabelo

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
eo: Iloj

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
eo: Vidi

en: Title
eo: Titolo

en: Title Attribute
eo: Titola atributo

en: Title:
eo: Titolo:

en: To activate your blog, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %s
eo: Por aktivigi vian blogon, bonvole alklaku la sekvan ligilon:
    
    %s
    
    Post la aktivigo, vi ricevos *alian retleteron* kiu enhavos viajn ensalutilojn.
    
    Post la aktivigo, vi povos viziti vian retejon tie:
    
    %s

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
eo: Bonvolu klaki la sekvan ligon por aktivigi vian uzanton:
    
    %s
    
    Post la aktivigo, vi ricevos *plian retmesaĝon* kun viaj ensalutinformoj.

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
eo: Por movi fokuson al aliaj butonoj uzu la taban klavon aŭ la sagojn. Por revenigi fokuson al la redaktilon premu la eskapan klavon aŭ uzu unu el la butonoj.

en: To reset your password, visit the following address:
eo: Por restarigi vian pasvorton vizitu la sekvan adreson:

en: To set your password, visit the following address:
eo: Por difini vian pasvorton, vizitu la sekvan adreson:

en: Toggle Editor Text Direction
eo: Baskuligu redaktilan tekstodirekton

en: Toggle section: %s
eo: Baskuli sekcion: %s

en: Toggle section: Custom Links
eo: Baskuli sekcion: Propraj ligiloj

en: Too many redirects.
eo: Tro multe da alidirektoj.

en: Toolbar
eo: Ilobreto

en: Toolbar Toggle
eo: Baskulo de la ilobreto

en: Top
eo: Supro

en: Trackback
eo: Respurado

en: Trackback excerpt:
eo: Respuradada eltiraĵo:

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
eo: Pecoj (subtekstoj, kapvortoj, priskriboj, ĉapitroj aŭ metadatumoj)

en: Translation Updates
eo: Tradukaj ĝisdatigoj

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Rubo <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Ruboj <span class="count">(%s)</span>

en: Trash Selected
eo: Rubujo elektita

en: Trash it: %s
eo: Irigi ĝin rubujen: %s

en: Trash widget by moving it to the inactive widgets sidebar.
eo: Metu kromprogrameton al la rubujo movante ĝin al la flankpanelo por neaktivaj kromprogrametoj.

en: Tue
eo: mar

en: Tuesday
eo: mardo

[ctx: Tuesday initial]
en: T
eo: m

en: Turn off Fullscreen
eo: Malŝalti plenekranan agordon

en: Twice Daily
eo: Po du fojojn ĉiutage

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
eo: Ne eblis krei la dosierujon %s. Ĉu ĝia gepatra dosierujo estas skribebla fare de la servilo?

en: Unapproved
eo: Neaprobita

en: Unattached
eo: Ne alkroĉita

en: Uncategorized
eo: Senkategoria

en: Under %s
eo: Sub %s

en: Underline
eo: Substrekite

en: Undo
eo: Malfari

en: Unknown Feed
eo: Nekonata distribuo

en: Unmute
eo: Malmutigi

en: Untitled
eo: Sentitola

en: Untrash
eo: Savi

en: Untrash Selected
eo: Savo elektita

en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: Update Category
eo: Ĝisdatigi kategorion

en: Update Failed!
eo: Ĝisdatigo malsukcesis

en: Update Failed: %s
eo: Ĝisdatigo malsukcesis: %s

en: Update Link Category
eo: Ĝisdatigi ligilan kategorion

en: Update Tag
eo: Ĝisdatigi etikedon

en: Update audio playlist
eo: Ĝisdatigi aŭdaĵo-ludoliston

en: Update canceled.
eo: Ĝisdatigo estis nuligita.

en: Update completed successfully.
eo: Ĝisdatigo finiĝis sukcese.

en: Update gallery
eo: Ĝisdatigu galerion

en: Update video playlist
eo: Ĝisdatigi video-ludoliston

en: Updated!
eo: Ĝisdatiĝis!

en: Updating %s...
eo: Ĝisdatigas %s...

en: Updating...
eo: Ĝisdatigas...

en: Updating... please wait.
eo: Ĝisdatigas...bonvole atendu.

en: Upload Files
eo: Enŝuti dosierojn

en: Upload Images
eo: Enŝuti bildojn

en: Upload Limit Exceeded
eo: Enŝuta limo estas transpasita

en: Upload failed.
eo: La alŝutado malsukcesis.

en: Upload stopped.
eo: La alŝutado estas haltigita.

en: Uploaded By
eo: Alŝutita de

en: Uploaded To
eo: Alŝutita al

en: Uploaded on:
eo: Alŝutita je:

en: Uploaded to this page
eo: Enŝutita(j) al tiu ĉi pago

en: Uploaded to this post
eo: Enŝutita(j) al tiu ĉi afiŝo

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
eo: aŭ

en: Uploading
eo: Enŝutante

en: Usage of user levels by plugins and themes is deprecated. Use roles and capabilities instead.
eo: Uzado de uzanto-niveloj fare de kromprogramoj kaj etosoj fariĝas pli kaj pli malofta. Anstataŭe, uzu rolojn kaj kapablojn.

en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
eo: Uzu anstataŭe %s se vi ne volas tekstigi la valoron.

en: Use %s instead.
eo: Anstataŭe, uzu %s.

en: Use as featured image
eo: Uzi kiel elstarigitan bildon

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
eo: Uzu komojn anstataŭ %s por apartigi ekskluditajn terminojn.

en: Use the %s filter instead.
eo: Anstataŭe, uzu la filtrilon %s

en: User Dashboard: %s
eo: Panelo de uzanto: %s

en: User has blocked requests through HTTP.
eo: Uzanto baris petojn per HTTP.

en: User registration has been disabled.
eo: Registriĝo de uzantoj estas malebligita.

en: User registration is currently not allowed.
eo: Registrado ĝuste nun ne estas permesata.

en: Username
eo: Uzantonomo

en: Username may not be longer than 60 characters.
eo: Uzantonomo ne rajtas esti pli ol 60 signoj.

en: Username must be at least 4 characters.
eo: La uzantonomo devas konsisti el almenaŭ 4 signoj.

en: Username or Email:
eo: Uzantonomo aŭ retpoŝtadreso:

en: Username:
eo: Uzantonomo

en: Username: %s
eo: Uzantonomo: %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
eo: Uzantonomoj rajtas uzi nur minusklajn literojn (a-z) kaj ciferojn.

en: Users
eo: Uzantoj

en: Valid <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>
eo: Valida <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>

en: Vertical space
eo: Vertikala spaco

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Video <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Videoj <span class="count">(%s)</span>

en: Video Details
eo: Video-detaloj

en: View Attachment Page
eo: Vidi alkroĉaĵan paĝon

en: View Category
eo: Rigardi kategorion

en: View Page
eo: Rigardi la paĝon

en: View Post
eo: Nova afiŝo

en: View Tag
eo: Rigardi la etikedon

en: View attachment page
eo: Vidi aldonaĵopaĝon

en: Visit %s&#8217;s website
eo: Faru viziton ĉe &quot;%s&quot;

en: Visit Site
eo: Viziti la TTT-ejon

en: Visual
eo: Prezento

en: Visual aids
eo: Vidaj helpiloj

en: Wait a little longer. Sometimes delivery of email can be delayed by processes outside of our control.
eo: Atendu iom pli longe. Kelkfoje la livero de retpoŝto povas esti prokrastata de procedoj ekster nia povo.

en: We cannot find a title on that page.
eo: Ni ne povas trovi titolon ĉe tiu paĝo.

en: We send your registration email to this address. (Double-check your email address before continuing.)
eo: Ni sendas vian registriĝan retpoŝton al la sekva adreso. (Kontrolu vian retpoŝtadreson antaŭ ol vi daŭrigas.)

en: We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the %s database.
eo: Ni sukcese konektiĝis kun la datumbaza servilo (do, viaj uzantonomo kaj pasvorto estas ĝustaj), sed ni ne povis elekti la datumbazon %s.

en: Website
eo: TTT-ejo

en: Website: %1$s (IP: %2$s, %3$s)
eo: Retejo: %1$s (IP: %2$s, %3$s)

en: Wed
eo: mer

en: Wednesday
eo: merkredo

[ctx: Wednesday initial]
en: W
eo: m

en: Welcome back, %s. By filling out the form below, you can <strong>add another site to your account</strong>. There is no limit to the number of sites you can have, so create to your heart&#8217;s content, but write responsibly!
eo: Bonvenon denove, %s. Per plenumo de la suba formularo, vi povas <strong>aldoni plian retejon al via konto</strong>. Estas neniu limo al la nombro de viaj poseditaj retejoj, do kreu ebriece, sed verku sobre!

en: What do I do now?
eo: Kion mi scias nun?

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
eo: Dum en reĝimo de aliordigo, aldonaj regiloj por ŝanĝi aranĝon de menueroj estos haveblaj en la supra listo de eroj.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder widgets will be available in the widgets list above.
eo: Dum en aliordiga reĝimo, pliaj iloj por aliordigi kromprogrametojn estos haveblaj en la supra kromprogrameta listo.

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
eo: Dum komenco de nova alineo kun unu el tiuj ĉi ŝablonoj sekvata de spaceto, la tekstaranĝo estos aŭtomate aplikita. Premu retropaŝan klavon aŭ eskapklavon por malfari.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header height of <strong>%s</strong> pixels.
eo: Vi ja rajtas stuci bildojn laŭplaĉe post alklako sur <strong>Aldoni novan bildon</strong>, sed via etoso rekomendas kapo-alton de <strong>%s</strong> bildopunktoj.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header size of <strong>%s &times; %s</strong> pixels.
eo: Vi ja rajtas stuci bildojn laŭplaĉe post alklako sur <strong>Aldoni novan bildon</strong>, sed via etoso rekomendas kapo-grandon de <strong>%s &times; %s</strong> bildopunktoj.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header width of <strong>%s</strong> pixels.
eo: Vi ja rajtas stuci bildojn laŭplaĉe post alklako sur <strong>Aldoni novan bildon</strong>, sed via etoso rekomendas kapo-larĝon de <strong>%s</strong> bildopunktoj.

en: Whoops, the provided date is invalid.
eo: Hm, la provizita dato estas nevalida.

en: Widget moved down
eo: Kromprogrameto malsupren

en: Widget moved up
eo: Kromprogrameto supren

en: Widgets
eo: Kromprogrametoj

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
eo: Kromprogrametoj estas sendependaj partoj de la paĝa enhavo, kiuj povas esti metitaj en lokojn (flankpanelojn) kiujn via etoso asignis al kromprogrametoj.

en: Width
eo: Larĝo

en: WordPress &rsaquo; Error
eo: WordPress &raquo; Eraro

en: WordPress &rsaquo; Success
eo: WordPress &rsaquo; Sukceso

en: WordPress Address (URL)
eo: WordPress-adreso (URL)

en: WordPress Embed
eo: WordPressa enkorpigo

en: WordPress Failure Notice
eo: WordPress-a eraronotico

en: WordPress database error %1$s for query %2$s
eo: Datumbaza eraro de WordPress %1$s por informmendo %2$s

en: WordPress database error %1$s for query %2$s made by %3$s
eo: Datumbaza eraro de WordPress %1$s por informmendo %2$s farita de %3$s

en: WordPress database error:
eo: WordPressa datumbaza eraro:

en: Words: %s
eo: Vortoj: %s

en: XHTML Friends Network
eo: XHTML-amika reto

en: XML Error: %1$s at line %2$s
eo: XML-eraro: %1$s en linio %2$s

en: XML-RPC services are disabled on this site.
eo: XML-RPC-servoj estas malebligitaj ĉe tiu ĉi retejo.

en: Yahoo IM
eo: Yahoo-a tujmesaĝilo

en: Year
eo: Jaro

en: Year: %s
eo: Jaro: %s

en: Yes
eo: Jes

en: You appear to have already installed WordPress. To reinstall please clear your old database tables first.
eo: Ŝajnas, ke vi jam instalis WordPress-on. Por reinstali, unue malplenigu la malnovajn datumbazajn tabelojn.

en: You are about to permanently delete these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
eo: Vi estas porĉiame forviŝonta tiujn ĉi erojn. 
    'Rezigni' por halti, 'Bone' por forviŝi.

en: You are about to permanently delete this item.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
eo: Vi estas porĉiame forviŝonta tiun ĉi eron.
    'Rezigni' por halti, 'Bone' por forviŝi.

en: You are about to permanently delete this menu. 
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
eo: Vi estas forviŝonta tiun ĉi menuon. 
      'Rezigni' por haltigi, 'Bone' por forviŝi.

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
eo: Vi sendas rubujen tiujn ĉi erojn.
     'Rezigni' por ĉesi, 'Bone' por forviŝi.

en: You are attempting to log out of %s
eo: Vi provas elsaluti el %s

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
eo: Vi nun foliumas la blogarkivojn %1$s en %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
eo: Vi nun foliumas la blogarkivojn %1$s en la tago %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
eo: Vi nun foliumas la blogarkivojn %1$s en la jaro %2$s.

en: You are currently browsing the %s blog archives.
eo: Vi nun foliumas la blogarkivojn %s.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
eo: Vi foliumas la arkivojn de kategorio %s.

en: You are customizing %s
eo: Vi tajloras %s

en: You are logged in already. No need to register again!
eo: Vi estas jam ensalutinta. Ne necas reregistriĝi!

en: You are not allowed access to details about this site.
eo: Vi ne rajtas aliri detalojn pri ĉi tiu retejo.

en: You are not allowed access to details of this post.
eo: Vi ne rajtas aliri detalojn pri ĉi tiu blogo.

en: You are not allowed to assign terms in this taxonomy.
eo: Vi ne estas permesita difini terminojn por tiu ĉi taksonomio.

en: You are not allowed to browse users.
eo: Vi ne rajtas foliumi uzantojn.

en: You are not allowed to change the page author as this user.
eo: Vi ne rajtas ŝanĝi aŭtoron de la paĝo kiel tiu ĉi uzanto.

en: You are not allowed to change the post author as this user.
eo: Vi ne rajtas ŝanĝi la aŭtoron de la afiŝo kiel tiu ĉi uzanto.

en: You are not allowed to create pages as this user.
eo: Vi ne rajtas krei paĝojn kiel tiu ĉi uzanto.

en: You are not allowed to create posts as this user.
eo: Vi ne rajtas krei afiŝojn kiel tiu ĉi uzanto.

en: You are not allowed to create terms in this taxonomy.
eo: Vi ne rajtas krei terminojn en tiu ĉi klasifikado.

en: You are not allowed to customize the appearance of this site.
eo: Vi ne rajtas tajlori la aspekton de tiu ĉi retejo.

en: You are not allowed to delete terms in this taxonomy.
eo: Vi ne rajtas forviŝi terminojn en tiu ĉi klasifikado.

en: You are not allowed to edit posts in this post type.
eo: Pardonu, vi ne rajtas redakti afiŝojn de tiu ĉi afiŝotipo

en: You are not allowed to edit terms in this taxonomy.
eo: Vi ne rajtas redakti terminojn en tiu ĉi klasifikado.

en: You are not allowed to edit theme options on this site.
eo: Vi ne rajtas redakti etoso-eblojn en tiu ĉi retejo.

en: You are not allowed to moderate or edit this comment.
eo: Vi ne rajtas pritrakti aŭ modifi tiun ĉi komenton.

en: You are not allowed to update options.
eo: Vi ne rajtas ĝisdatigi la opciojn.

en: You are now logged out.
eo: Vi estas elsalutinta.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
eo: Vi sendas komentojn tro rapide. Malrapidiĝu.

en: You can also place menus in widget areas with the Custom Menu widget.
eo: Ankaŭ vi povas meti menuojn en kromprogrametajn lokojn pere de la kromprogrameto Propra menuo.

en: You can create a %s file through a web interface, but this doesn't work for all server setups. The safest way is to manually create the file.
eo: Vi povas krei dosieron %s enrete, sed tio ne eblas en kelkaj servilaj aranĝoj. La plej certa maniero estas krei la dosieron permane.

en: You can see all comments on this post here:
eo: Vi povas vidi ĉiujn komentojn pri tiu afiŝo tie ĉi:

en: You can see all pingbacks on this post here:
eo: Vi povas vidi ĉiun resondadon al tiu afiŝo tie ĉi:

en: You can see all trackbacks on this post here:
eo: Vi povas vidi ĉiun respuradon al tiu afiŝo tie ĉi:

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
eo: Vi ne povas uzi tiun retpoŝtadreson por registriĝi. Ni spertas, ke ili blokas niajn retleterojn. Bonvole uzu alian provizanton de retpoŝto.

en: You do not have permission to do that.
eo: Vi ne rajtas fari tion.

en: You do not have permission to preview drafts.
eo: Vi ne rajtas antaŭrigardi malnetojn.

en: You do not have permission to upload files.
eo: Vi ne rajtas alŝuti dosierojn.

en: You don't have permission to do this.
eo: Vi ne rajtas fari tiun ĉi.

en: You have attempted to queue too many files.
eo: Vi provis envicigi tro multajn dosierojn.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%s">homepage</a> or <a href="%s">log in</a> using your username and password.
eo: Vi estis aldonita al tiu ĉi TTT-ejo. Bonvolu viziti la <a href="%s">retejon</a> aŭ <a href="%s">ensaluti</a> uzante vian uzantonomon kaj pasvorton.

en: You have logged in successfully.
eo: Vi ensalutis sukcese.

en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
eo: Vi priserĉis la arkivojn %1$s por <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. Se la rezultoj ne donas frukton, vi povas provi ĉe unu el ĉi tiuj ligiloj.

en: You may only upload 1 file.
eo: Nur unu dosieron vi povas alŝuti.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
eo: Vi devas esti  <a href="%s">ensalutinta</a> por rajti komenti.

en: You must be logged in to complete this action.
eo: Vi devas esti ensalutinta por fari tiun agon.

en: You must be registered to comment
eo: Vi devas esti registriĝinta por komenti

en: You must first <a href="%s">log in</a>, and then you can create a new site.
eo: Vi devas unue <a href="%s">ensaluti</a> kaj tiam vi povas krei novan retejon.

en: You need to pass an array of types.
eo: Vi bezonas liveri tabelon de tipoj.

en: You should specify a nonce action to be verified by using the first parameter.
eo: Vi devus difini agon nonce, kiu estu kontrolita per uzo de la unua parametro.

en: Your Comment
eo: Via komento

en: Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress.
eo: La kromprogrameto MySQL mankas en via instalo de PHP, kaj WordPress bezonas tion.

en: Your account has been activated. You may now <a href="%1$s">log in</a> to the site using your chosen username of &#8220;%2$s&#8221;. Please check your email inbox at %3$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%4$s">reset your password</a>.
eo: Via konto estas nun aktiva. Vi povas <a href="%1$s">ensaluti</a> en la retejon per via elektita pasvorto de &#8220;%2$s&#8221;. Bonvole kontrolu vian leterkeston ĉe %3$s por via pasvorto kaj ensalutaj instrukcioj. Se vi ne ricevas retleteron, kontrolu vian spamkeston. Se vi ankoraŭ ne ricevas retleteron post horo, vi povas <a href="%4$s">restarigi vian pasvorton</a>.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">Log in</a> or go back to the <a href="%2$s">homepage</a>.
eo: Via konto estas nun aktiva. Vi povas <a href="%1$s">ensaluti</a> aŭ reveni al la <a href="%2$s">ĉefpaĝo</a>.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">View your site</a> or <a href="%2$s">Log in</a>
eo: Via konto estas nun aktiva. Vi povas <a href="%1$s">rigardi vian retejon</a> aŭ <a href="%2$s">ensaluti</a>

en: Your account is now active!
eo: Via aliro nun estas aktiva!

en: Your address will be %s.
eo: Via adreso estos %s.

en: Your blogroll
eo: Via bloglisto

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
eo: Via retumilo ne subtenas rektan aliron al la tondujo. Bonvolu anstataŭe uzi klavkombinojn aŭ la redakto-menuon de via retumilo.

en: Your comment is awaiting moderation.
eo: Via komento atendas kontroladon

en: Your email address will not be published.
eo: Retpoŝtadreso ne estos publikigita.

en: Your latest posts
eo: La lastajn afiŝojn

en: Your new password has not been saved.
eo: Via nova pasvorto estas konservita.

en: Your password has been reset.
eo: Via pasvorto estis restarigita.

en: Your password reset link appears to be invalid. Please request a new link below.
eo: Via ligilo al pasvorta restarigo ŝajnas esti nevalida. Bonvole petu novan ligilon sube.

en: Your password reset link has expired. Please request a new link below.
eo: Eksvalidiĝis via ligilo al restarigo de pasvorto. Bonvole petu novan ligilon sube.

en: Your server is running PHP version %1$s but WordPress %2$s requires at least %3$s.
eo: Via servilo uzas version %1$s de PHP sed WordPress %2$s bezonas almenaŭ %3$s.

en: Your session has expired. You can log in again from this page or go to the login page.
eo: Via seanco eksvalidiĝis. Vi povas reensaluti ĉe ĉi tiu paĝo aŭ iri al la ensaluta paĝo.

en: Your site at <a href="%1$s">%2$s</a> is active. You may now log in to your site using your chosen username of &#8220;%3$s&#8221;. Please check your email inbox at %4$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%5$s">reset your password</a>.
eo: Via retejo ĉe <a href="%1$s">%2$s</a> funkcias. Vi povas ensaluti en vian retejon per via elektita uzantnomo de &#8220;%3$s&#8221;. Bonvole kontrolu vian leterkeston ĉe %4$s por via pasvorto kaj ensalutaj instrukcioj. Se vi ne ricevas retleteron, kontrolu vian spamkeston. Se vi ankoraŭ ne ricevas retleteron post horo, vi povas <a href="%5$s">restarigi vian pasvorton</a>.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
eo: La plej lastatempaj afiŝoj de via retejo.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
eo: La plej lastatempaj komentoj de via retejo.

en: Your theme supports %s menu. Select which menu appears in each location. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
eo[0]: Via etoso subtenas %s menuon. Bonvolu elekti, kiu menuo aperas en ĉiu loko.
eo[1]: Via etoso subtenas %s menuojn. Bonvolu elekti, kiu menuo aperas en ĉiu loko.

en: Your theme supports a static front page.
eo: Via etoso subtenas fiksan ĉefpaĝon.

en: Your theme supports one menu. Select which menu you would like to use.
eo: Via etoso subtenas unu menuon. Bonvolu elekti, kiun menuon vi ŝatus uzi.

en: [%1$s] Activate %2$s
eo: [%1$s] Aktivigu %2$s

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
eo: [%1$s] Komentoj: "%2$s"

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
eo: [%1$s] Resondado: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
eo: [%1$s] Bv. kontroli: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
eo: [%1$s] Respurado: "%2$s"

en: [%s] New User Registration
eo: [%s] Registriĝo de nova uzanto

en: [%s] Notice of Email Change
eo: [%s] Avizo pri retpoŝta ŝanĝo

en: [%s] Notice of Password Change
eo: [%s] Avizo pri ŝanĝiĝo de pasvorto

en: [%s] Password Lost/Changed
eo: [%s] Perdita pasvorto/Ŝanĝi pasvorton

en: [%s] Password Reset
eo: [%s] Pasvorto Nuligita

en: [%s] Your username and password info
eo: [%s] Via uzantonomo kaj pasvorto

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
eo: Ligilo

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
eo: Aŭdovidaĵoj

[ctx: add new from admin bar]
en: User
eo: Uzanto

[ctx: add new media]
en: Add New
eo: Aldoni novan

[ctx: add new on admin bar]
en: Page
eo: Paĝo

[ctx: add new on admin bar]
en: Post
eo: Afiŝo

[ctx: adjective]
en: Approved
eo: Aprobita

[ctx: adjective]
en: Spam
eo: Trudaĵo

[ctx: adjective]
en: Trash
eo: Ruba

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
eo: Nova

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
eo: Blua

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
eo: Kafo

[ctx: admin color scheme]
en: Default
eo: Defaŭlta

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
eo: Ektoplasmo

[ctx: admin color scheme]
en: Light
eo: Hela

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
eo: Noktomezo

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
eo: Oceano

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
eo: Sunoleviĝo

en: am
eo: atm

[ctx: auto preload]
en: Auto
eo: Aŭtomata

en: by %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>
eo: de %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>

en: close tags
eo: fermi etikedojn

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
eo: Enŝutite antaŭe

[ctx: custom headers]
en: Suggested
eo: Proponitaj

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
eo: j F Y

[ctx: decline months names: on or off]
en: off
eo: malŝaltita

en: domain
eo: Domajno

[ctx: editor button]
en: Code
eo: Kodo

[ctx: editor button]
en: Left to right
eo: Direkto de maldekstro al desktro

[ctx: editor button]
en: Right to left
eo: Direkto de dekstro al maldekstro

[ctx: editor button]
en: Show blocks
eo: Montri blokojn

[ctx: find/replace]
en: Find
eo: Trovi

[ctx: find/replace]
en: Next
eo: Sekva

[ctx: find/replace]
en: Prev
eo: Antaŭa

[ctx: find/replace]
en: Replace
eo: Anstataŭigi

[ctx: find/replace]
en: Replace all
eo: Anstataŭigi ĉion

[ctx: find/replace]
en: Replace with
eo: Anstataŭigi per

[ctx: find/replace]
en: Whole words
eo: Plenaj vortoj

en: g:i a
eo: G:i

[ctx: genitive]
en: April
eo: de aprilo

[ctx: genitive]
en: August
eo: de aŭgusto

[ctx: genitive]
en: December
eo: de decembro

[ctx: genitive]
en: February
eo: de februaro

[ctx: genitive]
en: January
eo: de januaro

[ctx: genitive]
en: July
eo: de julio

[ctx: genitive]
en: June
eo: de junio

[ctx: genitive]
en: March
eo: de marto

[ctx: genitive]
en: May
eo: de majo

[ctx: genitive]
en: November
eo: de novembro

[ctx: genitive]
en: October
eo: de oktobro

[ctx: genitive]
en: September
eo: de septembro

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
eo: Horizontala ĝisrandigo

en: https://codex.wordpress.org/
eo: https://codex.wordpress.org

en: l, F jS, Y
eo: j F Y

[ctx: label]
en: Search for:
eo: Serĉu:

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
eo: Propra...

[ctx: links widget]
en: All Links
eo: Ĉiuj ligiloj

[ctx: list style]
en: Circle
eo: Cirklo

[ctx: list style]
en: Default
eo: Defaŭlta

[ctx: list style]
en: Disc
eo: Disko

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
eo: Minuskla alfa

[ctx: list style]
en: Lower Greek
eo: Minuskla greka

[ctx: list style]
en: Lower Roman
eo: Minuskla roma

[ctx: list style]
en: Square
eo: Kvadrato

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
eo: Majuskla alfa

[ctx: list style]
en: Upper Roman
eo: Majuskla roma

[ctx: media]
en: Remove video track
eo: Forviŝi trakon por filmo

[ctx: menu]
en: (Currently set to: %s)
eo: (Nune ĉe: %s)

[ctx: menu location]
en: (Current: %s)
eo: (Nuna: %s)

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
eo: (sen etikedo)

en: moved to the trash.
eo: movita al rubujo.

[ctx: nav menu home label]
en: Home
eo: Ĉefpaĝo

en: new WordPress Loop
eo: nova WordPress-iteracio

[ctx: next post]
en: Next
eo: Sekva

[ctx: noun]
en: Comment
eo: Komento

[ctx: noun]
en: Trash
eo: Rubujo

en: number_format_decimal_point
eo: ,

en: number_format_thousands_sep
eo: .

en: of
eo: de

[ctx: page]
en: Add New
eo: Aldoni novan

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
eo: Malkongruo

[ctx: password strength]
en: Medium
eo: Mezforta

[ctx: password strength]
en: Strong
eo: Forta

[ctx: password strength]
en: Very weak
eo: Tre malforta

[ctx: password strength]
en: Weak
eo: Malforta

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
eo: Serĉi &hellip;

en: pm
eo: ptm

[ctx: post]
en: Add New
eo: Aldoni novan

[ctx: post]
en: Draft
eo: Malneto

[ctx: post]
en: Pending
eo: Pritraktota

[ctx: post]
en: Private
eo: Privata

[ctx: post]
en: Published
eo: Publikigita

[ctx: post]
en: Scheduled
eo: Planitaj

[ctx: post]
en: Trash
eo: Rubujo

[ctx: post format]
en: Format
eo: Aranĝo

[ctx: post format archive title]
en: Asides
eo: Mencioj

[ctx: post format archive title]
en: Audio
eo: Aŭdaĵoj

[ctx: post format archive title]
en: Chats
eo: Babiloj

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
eo: Galerioj

[ctx: post format archive title]
en: Images
eo: Bildoj

[ctx: post format archive title]
en: Links
eo: Ligiloj

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
eo: Citaĵoj

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
eo: Statoj

[ctx: post format archive title]
en: Videos
eo: Videoj

[ctx: post revision title]
en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
eo: %1$s %2$s antaŭ %3$s (%4$s)

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Autosave]
eo: %1$s [Aŭtomata konservo]

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Current Revision]
eo: %1$s [Nuna revizio]

[ctx: post type general name]
en: Media
eo: Aŭdvidaĵo

[ctx: post type general name]
en: Pages
eo: Paĝoj

[ctx: post type general name]
en: Posts
eo: Afiŝoj

[ctx: post type singular name]
en: Page
eo: Paĝo

[ctx: post type singular name]
en: Post
eo: Afiŝo

[ctx: previous post]
en: Previous
eo: Antaŭa

[ctx: revision date format]
en: F j, Y @ H:i:s
eo: j, F Y @ H:i:s

en: sitename
eo: nomo de retejo

[ctx: spellcheck]
en: Finish
eo: Fini

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
eo: Ignori

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
eo: Ignori ĉiujn

[ctx: submit button]
en: Search
eo: Serĉi

[ctx: table body]
en: Body
eo: Korpo

[ctx: table cell]
en: Cell
eo: Ĉelo

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
eo: Neniu

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
eo: Amplekso

[ctx: table column]
en: Column
eo: Kolumno

[ctx: table columns]
en: Cols
eo: Kolumnoj

[ctx: table footer]
en: Footer
eo: Piedo

[ctx: table header]
en: Header
eo: Kapo

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
eo: Kategorioj

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
eo: Etikedoj

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
eo: Kategorio

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
eo: Etikedo

en: text direction
eo: Tekstodirekto

[ctx: text direction]
en: ltr
eo: Dekstren

[ctx: theme]
en: Change
eo: Ŝanĝi

[ctx: translations]
en: Available
eo: Disponeblaj

[ctx: translations]
en: Installed
eo: Instalitaj

[ctx: verb]
en: Trash
eo: Rubujen

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
eo: Vertikala ĝisrandigo

[ctx: video or audio]
en: Length
eo: Daŭro

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
eo: %1$s pri %2$s
